Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2012 8:59

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, či existuje aj iný emulátor pre EXE súbory než je WineHQ. WineHQ totiž pri inštalácií niektorých programov hlási chybu. Aj keď som spúšťal súbor pomocou príkazu v konzole:
Kód:
wine nazov_programu.exe

vypísalo asi v polovici inštalácií hlásenie, že aplikácia WineHQ nemôže pokračovať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
BackTrack - WineHQ emulátor pre EXE súbory

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2012 19:54

Wine Is Not an Emulator (WINE)!!

a inak.. program sa vola wine, stranka sa vola winehq.. na stranke mas napisane ci dany program pod wine fachci alebo nie.. ak inym fachci a tebe nie, tak ti pravdepodobne chybaju dake kniznice.. skus winetricks alebo konkretny navod googlit ako na dany program pod wine.. pokial dany program nejde nikomu mozes skusit emulovat windows pomocou virtualboxu..







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2012 21:31

Povieš mi na čo potrebuješ pod Bactrackom používať wine... celkovo pod linuxom ???
Skús radšej pohľadať alternatívu alebo niečo čo nemusíš preháňať cez takéto programi...

Napíš čo potrebuješ...







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.05.2012 8:22

El_Silver píše:
Povieš mi na čo potrebuješ pod Bactrackom používať wine... celkovo pod linuxom ???
Skús radšej pohľadať alternatívu alebo niečo čo nemusíš preháňať cez takéto programi...

Napíš čo potrebuješ...

Mal som nejake oblubene programy, ktore bezali iba pod Windows a boli vo formate .exe, napriklad W32DASM, Kerio Personal Firewall, ProcDump, ExeScope, Totall Commander...
Nasiel som aj verzie pre Linux, napriklad IDA Disassmbler, Skype, TeamViewer a vela dalsich je aj vo verzii pre Unix a Linux, no vela je aj takych, kore pre tu verziu nie su.
Tento problém vznikol s programom Macromedia Dreamweawer 8
Pokúšal som sa ho nainštalovať, kedže som s ním už asi 2 roky pracovával pod Windows XP. Windows XP som ale nedávno preinštaloval na OpenBSD, z OpenBSD som ho pred dvoma dňami reinštalovával na BackTrack. :-)
Našiel som aj alternatívne programy k Macromedia Dreamweawer, no musim sa v nich naucit pracovat :-)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.05.2012 20:20

V prvom rade si daj facku.

1) ideš si dať distribúciu pre machrov - BackTrack - to je na penetračné testovanie... a chceš to mať ako primárny systém?
2) chceš robiť cracky na Windows programy pod Linuxom? daj si druhú facku :D nič v zlom, ale keď chceš použiť nástroje typu W32Dasm, ProcDump, ExeScope a IDA v Linuxe, nemáš páru o tom, načo sú a čo je assembler...

Keď sa predsa len chceš dačomu poriadnemu v Linuxe naučiť, daj si Gentoo alebo Slackware. Potom zistíš, že dissassemlerovať v Linuxe je riadna kok**ina. Stiahneš si totiž priamo zdrojové kódy.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.05.2012 6:52

Cital som pred rokom CrackingForNewbies knihu, teraz nedavno knihu "Programovaní v jazyku assembler, SMEP) pozicanu z kniznice, je tam pisane, ako sa dostavat do programov a analyzovavat ich, upravovat kod cez OllyDbg tak, aby fungoval tam nejaky program - aj taky, ktory si treba kupit. Chcel som skusit jednu operaciu ktoru pisali v knihe - "Serial Fishing v akomkoľvek programe", na Windows sa mi to 3 krat podarilo zo 4 pokusov, na BSD sa mi nepodarilo ani nainštalovať assembler/debuger/disassembler, a na BackTrack sa mi podarilo aspoň spustiť xserver - cez "startx", nainštalovať IDA disassembler. OllyDbg nefungoval, kedže je iba na Windows (aspoň si to myslím :roll: )

Už som nakoniec ten wine emulátor vyriešil, nainštaloval som si VirtualBox - virtuálny počítač na ktorý som nainštaloval Win95, tam spúšťam programy, ktoré nefungujú pod BackTrack


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. .exe subory

v Ostatné programy

7

843

05.03.2011 13:09

F3RY Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nevymazatelne exe subory

v Operačné systémy Microsoft

0

374

23.07.2011 15:28

thebugerror Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DLL a EXE SUBORY

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

1312

12.04.2008 22:45

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. neotvara mi exe subory

v Operačné systémy Microsoft

3

792

18.12.2011 0:29

hitman22255 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nespustaju sa exe subory

v Operačné systémy Microsoft

3

454

09.08.2011 1:37

matwej Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. exe súbory otvára vo wordpade

v Ostatné programy

7

2749

20.10.2011 0:46

datamobil Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. súbory s príponou .exe sa nedajú otvoriť

v Ostatné programy

6

4325

08.01.2013 15:43

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nejde mi icq a niektore exe subory...

v Operačné systémy Microsoft

2

573

22.10.2009 20:33

Falcko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Emulator pre spustanie Win aplikacii pod Linuxom

v Operačné systémy Unix a Linux

10

752

21.05.2011 15:37

johny3212 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 32 bit emulator pre 64bit win 7

v Ostatné programy

12

2011

24.08.2010 12:40

juho Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ubuntu & WineHQ

v Operačné systémy Unix a Linux

1

355

08.11.2010 20:10

euthanan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ulozisku pre subory

v Sieťové a internetové programy

1

451

08.11.2009 16:11

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. adresat pre subory z Firefoxu

v Ostatné programy

3

421

27.01.2012 14:31

eMp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Emulátory exe pre linux

v Operačné systémy Unix a Linux

6

886

24.11.2006 22:46

Leachim Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. subory msm pre wininsltaller (vb.net)

v Technológia .NET

2

2905

27.01.2009 15:13

yterbium Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. App pre subory MS Office - Android

v Ostatné programy

1

372

01.12.2017 8:57

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra