[ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Autonačítanie

Registrovaný: 14.11.09
Prihlásený: 25.12.15
Príspevky: 292
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 16.10.2010 22:36 | Autonačítanie

Ahojte, robím jeden script na ktorý keď sa nájde myšou tak sa načíta. Ale ja chcem aby keď naň užívateľ našiel myšou, aby už bol načítaný. Ide o to že užívateľ má ten odkaz na ten script ako obyčajný odkaz na boku stránky a kým na stránke robí niečo iné, aby sa mu ten script načítal a aby keď naňho nájde myšou bol už načítaný. Ide to? Ak hej mohli by ste mi sem dať kód ktorý by to vedel spraviť?

Ďakujem za odpovede.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Autonačítanie

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 17.10.2010 9:13 | Autonačítanie

Nerozumiem. Ako sa moze skript nacitat? Co je to odkaz na skript? Posli odkaz na zivu ukazku a presne napis, co mame robit, aby sme problem zbadali.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Autonačítanie

Registrovaný: 14.11.09
Prihlásený: 25.12.15
Príspevky: 292
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 17.10.2010 10:42 | Autonačítanie

No, takto. Ono je to script do Grasmonkey pre hru Ikariam kde ide o to že na lavom boku obrazovky je odkaz a keď sa naňho nájde myšou tak sa rozbalí a zobrazí rám Frame v ktorom je web. Ten sa však načíta až keď sa na ten odkaz nájde myšou. Ja by som chcel aby sa načítal ešte pred tým a aby už bol načítaný keď sa naň nájde myšou.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Autonačítanie

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 17.10.2010 10:56 | Autonačítanie

Stale neviem, co sa mysli pod "nacita sa". Ak sa ma nejaky Javascript vykonat hned, ako stranku otvoris, mozes pouzit nasledovne:
Kód:
window.addEventListener('DOMContentLoaded', function()
{
   //sem tvoj kod, ktory sa spusti
}, false);
Tento kod sice nefunguje vo vsetkych prehliadacoch, ale pre GreaseMonkey sa hodi.
Alebo mozes pouzit metodu initEvent(), resp. initMouseEvent(), pomocou ktorej si bude prehliadac mysliet, ze na dany odkaz za kliklo, aj ked sa tak nestalo. Na MDC najdes priklady.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Autonačítanie

Registrovaný: 14.11.09
Prihlásený: 25.12.15
Príspevky: 292
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 17.10.2010 11:05 | Autonačítanie

Nefunguje mi to. Tu je ten script:


Kód:
var version="0.2";
var displayedflag = 0;

unsafeWindow.displayfight = function() {
   if(displayedflag == 0) {
      document.getElementById("fightframe").innerHTML = '<iframe width="915" border="0" frameborder="0" height="100%" src="http://nome.freeforums.org" style="margin-left:26px;"></iframe>';
      displayedflag = 1;
   }
}

unsafeWindow.showfight = function() {
   if(document.getElementById("fightbar").style.left == "-954px")
   {
      document.getElementById("fightbar").style.left = "0px;"
   }
   document.getElementById("fightbar").style.left = "0px;"
}

unsafeWindow.hidefight = function() {
   document.getElementById("fightbar").style.left = "-954px;"
}

vfightbar = document.createElement("div");
vfightbar.setAttribute("id", "fightbar");

var body = document.getElementsByTagName("body");

body[0].appendChild(vfightbar);


var wkHTML = '<div id="fighttab" onmouseover="showfight()" onclick="hidefight()"><a style="height:100%;width:100%;"></a></div>'
   + '<div style="color:#542C0F;line-height: 35px; font-size: 12px; font-weight: bold;width:800px;position:absolute;top:0px;left:0px;height:30px;background:url(http://www.jpeg.cz/images/826_2.jpg);background-repeat:no-repeat;">'
   + '<a style="border-bottom:1px #542C0F dotted; color: #542C0F;" href="http://nome.freeforums.org">Fórum aliancie NOMEe</a></div>'
   + '<div id="fightframe" style="position:absolute;top:30px;bottom:3px;left:4px;" onmouseover="displayfight()">Načíta sa....</div>'
   + '<div style="width:950px;position:absolute;bottom:0px;left:0px;height:3px;background:url(http://www.jpeg.cz/images/826_2.jpg);background-repeat:no-repeat;"></div>';

GM_addStyle("#fightbar { background:url(http://www.jpeg.cz/images/192_nac1.jpg); padding-top:33px; width:954px; position:fixed; left:-955px; top:15px; bottom:50px; border:1px black solid; z-index:50;");
GM_addStyle("#fightbar:hover { left:0px; }");
GM_addStyle("#fighttab { background:url(http://www.jpeg.cz/images/551_nf.png); width:26px; height:100px; position:absolute; right:-26px; top:300px; } ");
GM_addStyle("#fighttab:hover { cursor: pointer; } ");

document.getElementById("fightbar").innerHTML = wkHTML;

///// End of script /////


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Autonačítanie

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
NapísalOffline : 17.10.2010 14:46 | Autonačítanie

ak som dobre pochopil, ona po kliknuti na nejaky odkaz zobrazi iframe a jeho obsah sa zacne nacitavat. a chce, aby uz bol nacitany, ked si ho pouzivatel zobrazi...

musis to spravit tak, ze ten iframe bude v strenke vlozeny, iba bude skryty (display:none) a po kliknuti na odkaz mu nastavis display:block. narozdiel od toho, ze teraz vkladas iframe po kliknuti


_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Autonačítanie

Registrovaný: 14.11.09
Prihlásený: 25.12.15
Príspevky: 292
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 17.10.2010 15:05 | Autonačítanie

Nechce mi to ísť. Kde to mám prepísať/upraviť?

Edit: Problém je že keď dám display: none tak mi znizne aj to tlačítko :( .


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Autonačítanie

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 17.10.2010 15:09 | Autonačítanie

Otvor si vo Firefoxe chybovu konzolu (Ctrl+Shift+J) -> tab Vsetky a skopiruj sem vsetky hlasky suvisiace s tvojou strankou. Nikto nevie vestit, co znamena "nechce ist".
Vyskusal si sa hrat s initEvent()?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Autonačítanie

Registrovaný: 14.11.09
Prihlásený: 25.12.15
Príspevky: 292
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 17.10.2010 15:13 | Autonačítanie

Ja robím len script pre tú stránku a je to prvý script ktorý robím takže som laik. Chybová konzola hlási problémy väčšinou v CSS danej stránky(Ikariam) takže to nejak neriešim.

Edit: Ono najlepšie by bolo keby sa to pri každom načítaní stránky nenačítalo znovu. Aby sa to načítalo pri otvorení stránky a potom pri každom prekliknutí ostalo načítané. Takže by sa to nenačítalo spolu zo stránkou. Neviem či to chápete ale podľa mňa sa to aj tak nedá.


 [ Príspevkov: 9 ] 


Autonačítanie




© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF