Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 29 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2019 12:11

Ahojte,
ako som písal už v tejto téme v nákupnej poradni https://www.pcforum.sk/herna-pc-zostava-do-400-vt200536.html

Vtedy som v poslednom príspevku spomenul, že občas preblikne obraz a na okamih je vidieť zelenú obrazovku. Deje sa to stále, avšak nie už náhodne, ale keď strčím alebo vyberiem niečo do USB portu. Dnes som napr. šiel tlačiť, šupol som USB kábel z tlačiarne na pár sekúnd čierna obrazovka a potom obraz naskočil, prípadne bolo občas medzi tým vidieť zelenú obrazovku (ale len na okamih). PC mi tlačiareň nezistil, tak som skúšal viaceré USB porty (aj na skrinke aj priamo vzadu na MB) a robilo to stále. Nakoniec tlačiareň vôbec nenašlo, ani nevyskočila žiadna hláška, že zariadenie nebolo identifikované alebo iná podobné významu. Zapojil som tlačiareň do iného PC a bez problémov všetko ide. Tipujem, že to môže byť problém s MB, neviem s čím iným by to mohlo byť. Z tých konektorov na MB nemám od začiatku dobrý pocit, napr. cez VGA kábel na MB mi vôbec nefunguje monitor (nemá signál), takisto cez HDMI na MB. Monitor mám napojený cez HDMI GPU a nie je problém. Takisto bol zapojený pôvodne na inom PC cez VGA a nebol problém, takže v monitore problém vylučujem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4827
Témy: 169
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2019 12:18

:facepalm: ten cpu nema v sebe integrovanu grafiku tak ako by ti mohol ist ten vga/hdmi port na doske?

s usb bude iny problem ktory nesuvisi s tym co som napisal vyssie.







_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+ Special Edition, SSD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Printer: HP LaserJet 1018

NB: ACER TravelMate 5760G>CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB, GPU: iHD3000 + Nvidia GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB

Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2019 12:20

Velmi by som sa cudoval ak by ti cez VGA isiel akykolvek signal, ked mas CPU ktory nema integrovanu grafiku.
Ked teda mame toto zamyslenie, kto ti skladal PC?

Ak chces teda overit ze to je doskou, skus ju vybrat, nezoskratovat ziadne spoje a vyskusat daky USB disk a ci ho bios vidi.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2019 20:53

Díky chlapi, to mi vôbec nenapadlo, nikto mi na to v téme ku skladanie PC, keď som to písal nereagoval, tak mi vôbec nenapadla taká banálna vec, že to nemá int. GPU :).

Void - PC som si skladal sám. Všetko však funguje OK a myslím, že je poskladaný dobre.

Inak mám podozrenie, že to môže z nejaké dôvodu robiť elektrika a nebude to mať nič s PC. Dnes sa mi to pred chvíľou stalo a spomenul som si, že odkedy ten PC mám tak sa to nestalo prvý krát. A tým je, že som vypol lampu čo mám na stole (s PC nemá nič:)) a ako som ju vypol, na chvíľu sa vypol monitor. Žeby nejaké preťaženie predlžovačky, či čo ?

// Spojený príspevok 11.02.2019 21:10

void píše:
Ak chces teda overit ze to je doskou, skus ju vybrat, nezoskratovat ziadne spoje a vyskusat daky USB disk a ci ho bios vidi.
Čo presne myslíš tým vybrať a nezoskratovať ? :) Lebo však keď je PC a zdroj vypnutý, tak jej nemám ako ublížiť, nie ? Vyberať tiež neviem, že ako to myslíš.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.02.2019 13:41

Neviem či s tou doskou, ale to je moja domnienka, ale s niečím tam problém bude. Teraz som zapájal túto srandu: https://www.aliexpress.com/item/Desktop-PC-case-Switch-Dual-USB-Ports-Power-Reset-Button-Audio-Microphone-Port/32875343101.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.244e4c4dQWdTzu

aby som mohol mať PC úplne vzadu pod stolom nech mi nezavadzia. Zapojil som ho, zapnutie vypnutie funguje OK, ale od zapojenia pár krát zblbol. A to tak, že napr. zapol som ho, vyskočilo klasicky ASrock, ale neprešlo to do windowsu a ostalo na to seknuté. Vypol som ho, zapol a potom už nabehol. Ale ďalší krát zase ASRock logo, preplo do čiernej obrazovky, ale nenaskočil win - reštart a potom už šiel. A keď ho zapnem, tak sa mi zdá, že neskoro sa doska "spojí" so zariadeniami cez USB, napr. mi vyskočí už prihlasovacie okno do Windowsu, ale klávesnica ešte nefunguje a nesvieti a musím počkať. Doteraz som sa s takýmto problémom nestretol a proste keď sa zaplo PC, tak aj periférie. A to registrujem zatiaľ stále.

Zvláštne, že to registrujem od zapojenia tej hračky na zapnutie PC. Je pravda, že pri skladaní PC som navjaci riešil to ako pozapájať tie "kábliky" powerbutton, reset, HD led a pod., ale tak asi som ich vtedy zapojil dobre, keď všetko fungovalo. Teraz som zapojil iba tie dve - power button a resetsw, lebo síce je k tomu aj koncovka s led, ale ono to nijak nesvieti a jedna z tých dvoch "led" sa tam veľmi ľahko zasúvala a vysúvala, tak som to nezapojil. Tiež som od tej "predlžovačky" na spustenie PC zapojil aj konektor na audio, ale nefunguje. Predtým tam bolo audio zo skrinky a fungovalo.

Tiež mi PC spraví občas to, že keď zapojím niečo do USB portu, vypojím ho, tak ostane na niekoľko sekúnd tmavá obrazovka, to mi tiež nepríde ako úplne normálne.

Viem napr. nejakým softvérom zistiť, či je hardvér OK ? Tiež som si všimol v nejakej téme, že sa preinštalovať bios na GPU, nemohlo by to súvisieť aj s GPU ? Ako tá funguje tak ako má, ale bola kupovaná cez bazoš, takže si na ňu mohli niečo nahadzovať, ale ja fakt neviem ako sa dostať do "biosu" karty a ako ho meniť, iba mám program radeon settings a cez neho si aktualizujem priebežne ovládače.

Díky všetkým za rady.

// Spojený príspevok 22.02.2019 16:59

Teraz som zase došiel domov a že nejde PC. Zistil som, že bol zapnutý PC a asi 10 min. zobrazovalo úvodné rozhranie s nápisom ASrock a PC sa vôbec nezapol. A vraj nereagoval ani na vypnutie, že bol nasilu vypnutý tlačidlom na zdroji. Ja som ho zapol a šiel, ale zase tie USB porty trvali. Prihlasovacie okno do Win už bolo dávno vyskočené a mne stále nešla klávesnica, ani podľa ikonky wifi - proste žiaden USB konektor nešiel. A ešte aj keď sa klávesnica rozsvietila, tak chvíľu nešla. Potom už všetko šlo vrátane myše, bluetooth, wifi a klávesnice a PC šiel normálne. Ale nepáči sa mi to, že to takto blbne, rád by som to vyriešil. Prípadne by som ho rád aj nechal omrknúť, ak sa niekto nájde.

// Spojený príspevok 23.02.2019 10:22

Teraz som hral hru a vyskočila mi zelená obrazovka. Vľavom dolnom rohu načítavalo percentá v okienku vyrezanom z toho modrého okna, keď vyskočí nejaký erorr so systémom a po 100% sa reštartoval Win. Pri prihlasovaní namiesto pozadia bola obrazovka uzamknutia celá modrá - to robilo aj včera. Po spustení windowsu mi vpravo dole vyskočilo oznámenie od radeon watt man, že niečo due failure. Nemôže mať nejaký problém s napätím GPU ? Tá zelená obrazovka vyzerá ako súvis s GPU. Je nejaký dobrý program na otestovanie GPU ?

// Spojený príspevok 23.02.2019 11:37

Teraz mi zase prerušilo hru a vyskočilo toto: https://postimg.cc/PNp6yh6p

Automaticky sa PC reštartovalo a po reštarte začal nejaký ventilátor veľmi prudko hučať - to som doteraz ešte nepočul teda.

// Spojený príspevok 23.02.2019 11:42

Asi dva dni dozadu som dával aktualizovať win, odvtedy sa to takto zhoršilo.

// Spojený príspevok 23.02.2019 12:05

Tak tie hlasky vyskakuju stale castejsie a rozneho typu. Davam bod obnovenia zo vcera a ak nepomoze, tak preinstalujem win, najskor s ponechanim suborov a potom v pripade nudze cistu instalaciu s formatovanim disku. Som z toho jelen, co sa s tym robi. Podla super antispyware virus ziaden.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.02.2019 14:43

Je nejaky spolahlivy program, ktory vie spravit diagnostiku celeho zapojeneho HW ?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2019 15:06

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware/bsod-systemserviceexception-win32kbasesys/1de149cd-2c4b-4a98-8af3-0553624e61e4

vyskusaj. Osobne to vidim skor na problem s windowsom (ci uz zle nainstalovany alebo chyba driver na nieco)
Pripadne, ak sa menia tie bluescreeny tak to moze byt aj vadny disk, alebo problem s ramkami.

Skus pozriet co ti povie memcheck.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 6588
Témy: 205
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 24.02.2019 17:14

Prebliknutie monitora, zelená na moment, krátkodobé zhasnutie monitora, reagovanie na pripojenie do USB...
Mne to robí ak najprv dám adaptér ext.disku do zásuvky a potom pripojím USB kábel. Ak žena zapne telku, na chvíľu tma. Prvá po zapnutí vypínača, druhá po stlačení diaľkového. Stalo sa mi aj, že krátko po nábehu Windows monitor zhasol a už sa nerozsvietil.
U seba to tipujem na grafickú kartu (kúpená staršia). V minulosti mi to robila iná grafická, tiež z inzerátu.







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.02.2019 18:11

void píše:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware/bsod-systemserviceexception-win32kbasesys/1de149cd-2c4b-4a98-8af3-0553624e61e4

vyskusaj. Osobne to vidim skor na problem s windowsom (ci uz zle nainstalovany alebo chyba driver na nieco)
Pripadne, ak sa menia tie bluescreeny tak to moze byt aj vadny disk, alebo problem s ramkami.

Skus pozriet co ti povie memcheck.


To som čítal. Problém je, že mne tam vyskakujú rôzne hlášky, a to každých pár minút. Win asi preinštalujem, ale neviem či to je tým, lebo síce tieto vypnutia a BSOD sú už priveľa, ale menšie blbnutia sú tam vlastne od poskladania PC, tak ako som písal v tej mojej téme v nákupnej poradni. Hlavne to preblikávanie monitora, zelená obrazovka.


Citácia:
Prebliknutie monitora, zelená na moment, krátkodobé zhasnutie monitora, reagovanie na pripojenie do USB...
Mne to robí ak najprv dám adaptér ext.disku do zásuvky a potom pripojím USB kábel. Ak žena zapne telku, na chvíľu tma. Prvá po zapnutí vypínača, druhá po stlačení diaľkového. Stalo sa mi aj, že krátko po nábehu Windows monitor zhasol a už sa nerozsvietil.
U seba to tipujem na grafickú kartu (kúpená staršia). V minulosti mi to robila iná grafická, tiež z inzerátu.


To mám aj ja od začiatku pocit, že to môže robiť GPU. Tá zelená obrazovka mi to evokuje. Ale zase doteraz do tých BSOD som nejaký problém s GPU neregistroval, aj v hrách dávala OK, výkon, teploty OK, nebol problém.

Skúsim aj ten memcheck, ale asi pozriem všetky konektory v PC a spravím čistú inštaláciu windowsu.

Mne sa inak osobne ani nepáči to napojenie diskov na MB, strašne mi prídu tie káble prehnuté a stiesnené, MB to má tak naboku natlačené.

Je tu tých problémov dosť veľa, tiež ten predlžovák na zapnutie PC, normálne je pichnutý v audio porte, ale audio z neho nejde.

Inak nemôže mať nejaký problém aj zdroj ? Lebo to, že zapnem lampu a preblikne mi monitor, ktorá s PC nič nemá spoločné, len je v tej iste predlžovačke asi s PC ani GPU súvisieť nebude. Možno to elektroinštaláciou, že má kolísavý prúd alebo čo, či predlžovačka blbá, ťažko povedať, nie som elektrikár.

// Spojený príspevok 24.02.2019 19:02

Win memory tool nenašiel nič. Ani ten jednoduchý win nástroj na kontrolu diskov nenašiel nič. Včera som dával nejaký stress test na GPU, všetko šlo. Takisto CPU.

Len ako poriadne otestovať tú dosku ? Či tá nemá problém, keď trvá načítanie zariadení cez USB dlho po spustení PC a tiež nejde o "predlžováku" zapínania vôbec audio.Ja som to hádam nema, ako zoskratovať, vždy sa chytím pred prácou vo vnútri s PC niečoho kovového proti stat. elektrine a odpojím napájanie PC a vypnem zdroj. Pri skladaní som nepoužil žiadne dištančné kolíky, lebo k skrinke neboli, takže toto má skrinka hádam vyriešené. Neviem teraz, že či nespraviť radikálny krok a nedemontovať všetko a vrátiť MB. je to z Alzy, takže mi príde na druhý deň nový kus. Ešte aj to je divné, že po BSOD a samovoľnom reštarte PC sa veľmi hlasno pustí ventilátor, toto doteraz vôbec nerobilo.

// Spojený príspevok 24.02.2019 19:45

Memory diagnostika síce dopadla dobre, ale teraz som pozeral podporované pamäte k mojej doske a pamäte, čo mám tam konkrétne špecifikované nie sú. Keď som to vyberal, nevedel som, že mám aj toto pozerať. Ja mám Adata 16GB AX4U300038G16-DRG. Na stránke dosky tam sú podobné pamäte, ale žiadna s koncovkou -DRG.

https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M%20Pro4/index.asp#Memory

// Spojený príspevok 24.02.2019 23:18

Sformatoval som disk, spravil cistu instalaciu Windowsu. Spusti sa PC a hned s napisom ASrock svieti a funguje klavesnica. Hned na to zhasne ako sa nacitava Windows, nabehne windows obrazovka, ale ziadne zariadenie a ani klavesnica asi 10 sekund alebo aj viac nefunguju. Je toto normalne ? Vsak periferie sa hned spoja pri spusteni PC a funguju a potom vypadnu. Nikdy som sa nestretol s tym, ze by vyskocilo win prihlasovacie okno a nic cez USB porty nefungovalo.

Apropo tie casy poslednych prispevkov su dost matuco nastavene. Napisem tu aj viackrat, ale cas posledneho prispevku sa nezmeni dlho. Vcera 23.ho som pisal a stale tam bol posledny prispevok datovany z 22.ho.

// Spojený príspevok 25.02.2019 9:19

Po formate disku po spusteni instalacie mi este vyskocila tato hlaska https://postimg.cc/xXxrBkzK :) Potom som win nainstaloval, ale je to zabavecka. A este po formate disku mi tam nechcelo instalovat win, lebo win nechcel format. GPT. Tak som prehodil na iny a potom zase chcel win GPT. Ako potom som to rozchodil, ale co je vela to je malo :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.02.2019 21:59

Neviem síce, či to niekto aj prečítal, keďže môžem si pridávať príspevky, keď čas a dátum pridania sa mení iba raz za čas (asi raz za 24 hod.), tak nikto si nevšimne, že niečo v téme pribudlo.
No, ale dnes som sa s tým hral, reštartoval PC viacnásobne a občas hneď načíta klávesnicu, ale na wifi, či myš musím nejaké tie sekundy čakať. Všimol som si, že občas pri reštarte ani nenabehne obraz, ale vyskočí nejaká hláška na monitore typu, že nastav si také a také rozlíšenie a všimol som si, že vtedy sa po spustení PC nezapnú vetráky na GPU, teda ako keby nešiel z tej signál do monitora. GPU ale svieti. Čo privádza na myšlienku, že bude problém s GPU. Lenže nevysvetľuje to problém s perifériami, neskorým zapnutím USB portov a tiež s tým, že keď som vyhodil predlžovák na power swtich a zapojil skrinkový, tak pár krát som spustil PC a vôbec sa nerozbehlo, presne ako keď som ho poskladal a prvý krát spúšťal. A až na viac krát sa rozbehal. Skúšal som aj ramky, meniť sloty, raz jednu, raz druhú, ale moja domnienka je, že bude vadná základná doska. Takže na to sa zamerám a to idem riešiť. Nemám po ruke žiadnu GPU a neviem otestovať, či bude problém v GPU, ale na ňu mi to nevyzerá, lebo to nevysvetľuje ostatné problémy, ktoré sa tam dejú a s ňou nesúvisia.
Keď budem vracať dosku a náhodou by bola možnosť zobrať nejakú inú skladom, tak viete nejakú schopnú v tej cca cenovej relácii doporučiť, či je to jedno a môže to byť nejaká doska s AM4 socketom a už jej vybavenie si vyberiem podľa seba ?

// Spojený príspevok 25.02.2019 22:52

Su tu urcite ludia, ktorym presli pod rukami stovky PC, tak mozno mi niekto napise, ze je to normalne po spusteni PC a vyskoceni windows uzamykacej obrazovky cakat na nacitanie driverova a sfunkcnenie periferii, ale pochybujem.

// Spojený príspevok 26.02.2019 11:50

Doska odovzdaná na reklamáciu. Dúfam, že Alza nesklame a nepokazí si svoju top povesť, ktorú aspoň u mňa má, lebo zamestnankyňa, keď mi povedala, že to ide do servisu a budem čakať možno neviem koľko, tak ma skoro prekotilo. Doteraz vždy všetko vyriešené na mieste alebo do 1-2 dní max., tak verím im, že to bude tento týždeň :). Včera som bol inak ukázať PC aj odborníkovi, ale v podstate by spravil v prvom rade tie veci čo som spravil ja a čo pozeral PC, tak zapojené som mal všetko dobre. Mohol by skúšať meniť komponenty, ale trvalo by to, takže som mu PC nenechal, večer som sa s tým trochu hral a podľa mojej diagnostiky :D to bude doska a ešte dávam určité šance GPU a zdroju.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2019 8:25

No, takže kúpil som novú dosku. Všetko zložil a problém mám stále. Vlastne uvedomil som si, že presne taký istý ako predtým pri prvom spustení. Pustím PC, asi 2-3 sekundy akože ide a potom sa zase reštartuje. Toto spraví 1-3 krát a potom sa normálne pustí. Raz mi z tých spustení vyskočil aj blue screen. Už trochu strácam trpezlivosť. Neviete čo to môže robiť ? Hneď som hodil aj RAMky na XMP profil 3000MHz a hneď potom to začalo robiť a aj častejšie.

Vkuse meditujem aj nad zapojení power button a toho "predlžováku" čo mám, tak posielam screen, že ako to mám zapojené. Šípky ukazujú, ktorým smerom ide nápis na konektore. Keďže to mám ten predlžovák, tak žiadne HD led tam teraz zapojené nie sú. Inak audio z predlžováku nejde stále ako predtým. https://imgur.com/a/7P9PXc6

Nie ste tu niekto z NR a okolia, čo by mi vedel požičať na hodku nejakúú DDR4 a GPU do PCI slotu ? Všetci okolo majú buď notebooky alebo staré desktopty.

// Spojený príspevok 02.03.2019 8:32

Problém s MB môžeme asi vylúčiť, keďže mám novú. Problém s Win asi tiež, keďže bol disk sformátovaný a spravená čistá inštalácia Win. Ostávajú RAM, GPU, či disky. Zdroj neviem, či by mohol byť vadný, lebo napájanie všetkého ide OK. CPU si tiež neviem dosť dobre predstaviť, že by toto robil. Ale nevyznám sa a neviem ako sa môžu rôzne poruchy rôznych komponentov prejavovať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4827
Témy: 169
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2019 9:21

vyhod tu predlzovacku, zapoj vsetko co si mal v case nech mozeme vylucit ze to robi ta cinska predlzovacka







_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+ Special Edition, SSD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Printer: HP LaserJet 1018

NB: ACER TravelMate 5760G>CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB, GPU: iHD3000 + Nvidia GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB

Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2019 11:55

Niekolko restatov zvycajne robi pc, ked hlada nastavenia ramiek.
Cize, urobil by som upgrade biosu dosky ak sa da. Ak nie tak skusil dake bezpecne nastavenie ramiek. Tj nie xmp, ale nieco zo specifikacie dosky.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4827
Témy: 169
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2019 12:21

dalsia vec je ze adata v tychto ram pouzivala rozne cipy a ak su tam cipy od SpecTek tak tie sa nemaju moc rady s ryzenom v kombinacii s vyssou frekvenciou.

jo a pamäte mas dufam osadene v A2 a B2 slote







_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+ Special Edition, SSD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Printer: HP LaserJet 1018

NB: ACER TravelMate 5760G>CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB, GPU: iHD3000 + Nvidia GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB

Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2019 12:27

Tú predlžovačku som aj predtým skúšal vyhodiť a problém to neodstránilo. Ona mi prišla asi 3týždne po poskladaní PC a už dovtedy to trochu blblo, hlavne hneď po poskladaní pri spúšťaní sa reštartoval presne tak ako som písal teraz. Ramky vždy po poskladaní PC neboli pretaktované a vždy aj prvý krát, aj teraz mi robil PC po poskladaní pár krát reštarty a až potom šiel normálne. Reštartoval som PC asi 15 krát s predlžovačkou, polovicu krát sa zapol tak, že vyskočila uzamykacia obrazovka win a musel som čakať na periférie a polovica, že som čakať nemusel. Odpojil som predlžovačku, naskočilo to hneď a viackrát po sebe. Potom ale zase prišlo spustenie, kde napr. myš fungovala, ale na klávesnicu som musel čakať.

Hodil som opakovane ram zase z defaultu na 3Ghz na ten XMP profil a zase tie reštarty aj bluescreeny. Takže tie reštarty a bluescreeny bude robiť Ramka. Žeby robila aj to načítavanie periférii ? Zaujímavé je, že keď mám pustený ten XMP profil, tak v biose v main menu mi ani neuvádza, že by som mal ram na 3GHZ, ale stále píše 2666 Mhz plus CPU som dal z 3, 1GHz na 3,6GHz a ani to v main neukazuje. Doska podporuje ram až do 3,2GHz a tie Adata v špecifikácii sú viaceré aj keď je pravda, že úplne presné seriálové číslo aj s tým za pomlčkou tam zhodné s mojimi nemám. Nechcem mať tie RAMky na 2666MHz a s horším časovaním, na to som si ich nekúpil. https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M%20Pro4/index.asp#MemoryPR Z tohto som akože jeleň. Niekde tu je aj pri ADATA RAM speed 3000 Mhz, ale supported speed je 2933 MHz. To akože, keď dám na 3GHz, tak to bude blbnúť alebo iba doska bude vedieť dať 2933MHz ? Lebo to by nevadilo.

Tiež sa mi nezdá, že by mal byť problém iba v tom, že seriálové číslo mojich ramiek je za polmčkou v tých troch písmenách iné ako v tých testovaných na stránke výrobcu, však to by museli mať viacerí problém, v bežnom eshope nepíšu celé seriálové číslo ramiek ale iba modelovú radu. Neviem teraz, že či mám tieto moje predať a kúpiť tieto https://www.alza.sk/gskill-16-gb-kit-ddr4-3000-mhz-cl16-gaming-series-aegis-d5334260.htm?o=1 lebo tieto tiež nie sú v špecifikácii testovaných ramiek na stránke výrobcu. Alza bude mať tento typ čo majú aj iné eshopy: F4-3000C16D-16GISB


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4827
Témy: 169
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2019 12:32

na standardnych 2666MHz by mali bezat aj tie adaty - skus ich tak manualne nastavit v biose s napätim 1.35V.







_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+ Special Edition, SSD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Printer: HP LaserJet 1018

NB: ACER TravelMate 5760G>CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB, GPU: iHD3000 + Nvidia GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB

Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2019 12:41

Keď ich nechám v defaulte na 2666MHz, tak s ními nie je problém. Ale aj vtedy mi stále robí to, že niekedy periférie po spustení uzamykacej obrazovky win fungujú a niekedy nie. Takže ani ich default nevyrieši všetko. Akurát nevyskakujú bluescreeny a nie sú reštarty PC. Tiež samozrejme na 2666MHz s horším časovaním sa mi tie ramky nepáčia :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4827
Témy: 169
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2019 12:49

tak si si odpovedal sam, ak chces vyssiu freq., novym ram sa nevyhnes







_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+ Special Edition, SSD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Printer: HP LaserJet 1018

NB: ACER TravelMate 5760G>CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB, GPU: iHD3000 + Nvidia GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB

Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2019 12:49

Samozrejme, že nepáčia, ale to som si mohol kúpiť lacnejšie ramky, keď ich nemôžem využívať na rýchlosti na akú sú určené :) A stále ten problém nie je odstránený, aj keď rovno ponechám ramky v defaulte.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2019 12:53

Ja mam manualne podtaktovane ramky s lepsiou latenciou ako normalne XMP prave koli segfaultom (nieco ako "mensie" BSOD len pod linuxom, ktory na to nezdochnyna ako win).
Ak som mal XMP tak mi hadzalo chyby pocas kompilacie prave koli tomu ze ryzen + ram + starsi bios.

AKU mas verziu biosu? AKA je najnovsia verzia biosu? Su zhodne?







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4827
Témy: 169
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2019 12:56

k tomu usb - skus mys aj klavesnicu napojit do portu v manuali oznacenom ako usb 1 - vedla ps/2 portu

a ako pise aj void pozri ci mas posledny bios, teda momentalne ver. 2.00.







_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+ Special Edition, SSD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Printer: HP LaserJet 1018

NB: ACER TravelMate 5760G>CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB, GPU: iHD3000 + Nvidia GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB

Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2019 19:18

Po celodennom boji s PC, opätovným preinštalovávaním a nastavovaním to zatiaľ vyzerá, že všetko funguje OK. Bluescreeny a reštarty robila definitívne ramka na 3Gh,aj keď je mi záhadou, že sa PC niekoľkokrát reštartoval vždy aj po poskladaní, či už teraz alebo pred mesiacom, keď som zostavu kupoval - možno to tak pri prvom spustení hardware má byť - na to by som rád počul váš názor.

Ďakujem vám chalani za pomoc. Patro, ten tvoj tip s portami vyzerá, že pomohol. Všetko som preinštaloval, nastavil, všetko pekne šlo a pustím pár krát PC a vkuse načítalo iba myš a wifi a klávesnica nič. tak som prehodil klávesnicu k ps2 portu, wifi k zvukovke a bluetooth do usb 3.1. a vyzerá to zatiaľ všetko OK a po spustení Win hneď všetko funguje. Zatiaľ som to síce skúšal iba 3-4 krát, lebo už nemám nervy to dokolečka po celom dni skúšať, ale dúfam, že to vydrží. Pár dní potestujem a ak to bude OK, tak pripojím tú čínsku predlžovačku, lebo podľa mojich "výskumov" bola v tom celom nevinne a nesúviselo to s ňou.

Okrem vyššie uvedeného (či sú reštarty PC pri prvom spustení po zapojení HW normálne) mám na vás ešte nejaké otázky:

- je OK na tej mojej doske hodiť ten môj procák na 3.6 GHz s 1.275V ? (bez OC má 3,1Ghz) ?
- neoplatí sa mi túto RAMku, keď ju ja neviem na doske naplno využiť predať a kúpiť radšej nejakú s 2666Mhz s lepším časovaním ?
- chápem to dobre, že proste táto ramka čo mám si s doskou na 3Ghz proste nerozumie a ak by som kúpil nejakú podporovanú ramku otestovanú výrobcom trebárs aj na 3200 Mhz, tak by to šlo všetko OK ?
- kúpil som ventilátor Fera 3 ako mi radil Patro. Ten jeho ventilátor smeruje do zadnej časti skrinky a je asi 5-10 cm od skrinkového ventilátora. Ten skrinkový, keď som to pozeral nešiel, aj keď ho mám zapojený. Mám to nejak riešiť a zapájať ho alebo nie, keď je taký istý vetrák pár centimetrov od neho ?
- ventilátor som napojil s pastou čo bola k nemu, je potrebné aby som kupoval nejakú lepšiu pastu ako Arctic mx 2 (či ako sa volá) alebo to nebude veľký rozdiel ? (hlavne v súvislosti s OC CPU)

// Spojený príspevok 02.03.2019 19:27

A ešte jedna vec ma "vyrušuje". Keď som posledný krát preinštalovával windows, tak počas inštalácie ako sa PC reštartuje mi raz nenabehla obrazovka a musel som ho manuálne vypnúť a zapnúť. No a odvtedy po zhasnutí úvodnej obrazovky do biosu ma neprepne hneď na obrazovku uzamknutia ako vždy, ale ešte vyskočí windowsácke logo a až potom preskočí na obrazovku uzamknutia. Viete niekto ako toto vypnúť, nech to prepne rovno na obrazovku uzamknutia ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4827
Témy: 169
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2019 19:55

uz si pozrel ten bios?

- nehraj sa teraz s oc ale poriadne odtestuj stabilitu v zaklade
- neoplati
- malo by ale nikto ti to nepovie na 100%
- chcel si asi napisat chladic, pises ze vetrak je zapojeny do dosky, tak potom zalezi uz len na tom ako je nastavena regulacia v biose
- nie, nieje ju potrebne kupovat, 2 stupne ti s lepsou pastou aj tak nepomozu

-to ze vybehne "windowsacke" logo je uplne normalne nemusis to riesit







_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+ Special Edition, SSD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Printer: HP LaserJet 1018

NB: ACER TravelMate 5760G>CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB, GPU: iHD3000 + Nvidia GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB

Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2019 20:02

- ten bios som mal zaktualizovaný aj predtým, keď to blblo vrátane všetkých ovládačov a nepomohlo to. Vždy keď inštalujem win, tak posťahujem najnovšie ovládače na všetko. Teraz pri poslednom reinštale som zase zaktualizoval aj bios aj všetky drivre na MB.
- čo si myslel otestovaním stability ?
-jasné, myslel som chladič. Na ňom je vetrák, na strane a v smere dozadu do skrinky (aspoň tak som ho zapojil) a pár cm od neho je vlastne taký istý vetráčik (tiež od silentium). Tento riešiť aby šiel ? Keď som mal otvorenú skriňu, tak nešiel
- to windowsacke logo mi tam však nikdy nevyselo. Ani na tomto PC, kde som win už párkrát preinštaloval a vždy tým istým systémom - formát disk + boot win z ext. disku. Preto mi príde to logo čo teraz vidím ako výsledok toho, že počas inštalácie som musel vypnúť a zapnúť PC manuálne.

// Spojený príspevok 03.03.2019 6:35

Je inak OK, keď je PC vypnutý a bliká bluetooth v usb porte alebo svieti klávesnica ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ASROCK B450M Pro4  problém

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4827
Témy: 169
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2019 9:49

stabilitu odtestujes napr. v prime95 ktory pustis aspon na pol hodinu.
ano to smerovanie vetraku na chladici cpu je dobre, ten druhy vetrak ak je zapojeny a dobre nastavena regulacia v biose mal by sa tocit, ci to riesit alebo nie, tak to je na tebe.
mne sa to win logo spusta normalne na oboch pc aj dvoch nb a naopak som prave zrusil tu prihlasovaciu obrazovku.

je to ok, ale na niektorych doskach sa to da vypnut.







_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+ Special Edition, SSD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Printer: HP LaserJet 1018

NB: ACER TravelMate 5760G>CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB, GPU: iHD3000 + Nvidia GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB

Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.03.2019 11:51

Ďakujem. Ten Prime95 vyskúšam. Včera som robil iba stress testy na CPU-Z a meral teploty, lebo som prehodil to CPU na tých 3,6 GHz. Nebol žiaden problém. Ľudia ten procák dávajú aj na 4GHz, tak 3,6 by mohla Fera uchladiť a hádam aj tá moja doska zvládnuť. V tej mojej zostave je ten procák najslabšie miesto, tak preto som ho chcel trošku nakopnúť. On aj tak okrem hrania hier, keď to tak pozerám v správcovi úloh ide tak do 3,2-3,3 Ghz.

Ten case vetrák som mal v porte na vodné chladenie, preto nešiel. Zapojil som ho a teploty sa výrazne znížili, asi to potrebovalo aj vetranie na ústí zo skrinky. Skúšal som včera teploty na FarCry 5 a po pár minútach šli až k 80 stupňom. Akonáhle som zapojil aj case vetrák, tak teploty v záťaži (farCry 5 ultra detaily) šli na 60 stupňov.

Nastavil som ešte v biose vetráky na customize a nechal tie predvolené hodnoty, nech sa regulujú podľa teplôt.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.03.2019 22:53

No, vyzeralo to teraz asi tie dva dni čo to znova fičí v poriadku a dnes zase menšie blbnutie. Vypol som práve lampu a zhasol obraz (ostal čierny), potom naskočil zelený a potom zase normálne. Hmm, no neviem, či GPU alebo monitor blbne, ale na monitor by v tom prípade asi nevyskakovala zelená obrazovka. Keďže to robilo aj predtým, tak som pred poskladaním tejto "novej" zostavy prijal príslušné opatrenia - kontrola a dotiahnutie zásuvky (meď) a výmena predlžovačky za novú s prepäťovou ochranou. Zvláštne čo môže mať lampa s GPU, som z toho jeleň.


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 6588
Témy: 205
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 04.03.2019 22:58

Aj ja - preblikáva mi obraz pri pripojení externého disku a mám úplne iný komp, grafickú, monitor... RAz za čs zhasne celkom, teda ostane čierna obrazovka no podsvieteie je.
U svojho podozrievam načatú grafickú kartu.







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.03.2019 9:54

Len je zvláštne, že čo má s lampou zapojenou v el. zásuvke GPU. Keby vyplo zapol monitor, tak nepoviem, teoreticky nejaký problém v el. sieti. Ale on vypne zapne čisto obrazovo a obraz je napájaný cez HDMI práve z GPU. Medzi zásuvkou a GPU je predsa zdroj, MB, tam by ako mohlo dôjsť nejaké kolísavé napätie. A ešte keď ani v podstate problém s el. sieťou nemá aký byť. PC nie je žiaden super žrút elektriky a keď tam nie je napojených sto žrútov elektriky a rozvody nie sú storočné, tak tam problém nemôže byť.

Keby viem ako zistiť bios v GPU a ako tam nahodiť nejaký defaultný, tak to spravím. Predsa len bola kupovaná cez bazoš a netušíme kto a čo s ňou porábal.

// Spojený príspevok 05.03.2019 9:56

Okrem toho som si ešte všimol od včera, že po spustení PC a spustení prehliadača sa PC spomalí a procesor ide takmer na 100%, čo predtým nerobilo. CPU je pretaktovaný na 3,6 GHz a dva dni predtým nebol problém. Je pravda, že predvčerom som znova zapojil aj predlžovák na power button, ale tiež po zapojení a testovaní nebol žiaden problém. Uvidím, čo bude najbližšie dni :D


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 29 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. b450m pro4-f , patriot viper 4 blackout ddr4-3200mhz .. nestabilné ?

v AMD čipové sady

11

1027

16.03.2020 18:56

vlk256 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. asrock z370 pro4

v Intel čipové sady

4

467

29.01.2018 20:29

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ASROCK B450M-HDV

v AMD čipové sady

3

483

17.02.2019 10:35

cikog123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Asrock Z97 Pro4

v Kúpim

0

259

24.12.2019 23:26

frag1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Asrock B450M PRO

v Predám

0

238

13.10.2020 12:34

medove Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P : ASRock H97M Pro4

v Predám

2

451

31.01.2015 18:59

razorjaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P/I: MBU Asrock Z370M pro4

v Predám

2

264

23.04.2020 23:59

DuckySK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: AsRock Z270M Pro4 mATX

v Predám

1

404

15.06.2017 15:47

zodiaq Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: ASROCK Z370M Pro4- nová

v Predám

6

601

06.08.2018 12:14

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: ASRock Z97 Pro4, 3x8GB DDR3, Noctua F12

v Predám

4

466

14.12.2017 18:56

Andre Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. radic Asus hyper m.2 x 16 na AsRock X570M Pro4

v Pevné disky a radiče

2

319

05.11.2023 12:58

dusanzy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ASROCK Z170 PRO4 alebo GIGABYTE Z170-HD3P?

v Intel čipové sady

7

657

26.09.2015 19:03

AMDesperate Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bude fungovať dobre? ASRock B360 Pro4 - zmena z 16GB na Corsair 32GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance LPX?

v Pamäte

0

618

22.08.2022 11:48

toxicMush Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ASUS B450M-K

v AMD čipové sady

9

633

01.04.2019 16:42

mato3x6sk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ASROCK P4I65GV problem

v Intel čipové sady

13

825

01.02.2009 13:26

bevik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: MSI B450M Mortar Max

v Predám

0

192

24.01.2021 13:15

DropaDred Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra