Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.06.10
Prihlásený: 22.01.17
Príspevky: 54
Témy: 22
Bydlisko: Martin
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2013 21:10

Zdravim,
mate niekto skusenost s alienware ?
Rozmyslam nad kupou notebooku ktory bude sluzit na natacanie hier ako BF4 alebo GTA5.
alienware by bol pre to pravdepodobne ako stvoreny a vsak nasiel som aj rozne od asus a msi:
http://www.alza.sk/asus-g75vx-cv163h-d3 ... slusenstvi
http://www.alza.sk/msi-gt70-0nd-641cz-d364104.htm

vacsina ludi vravi ze MSI nevyraba dobre notebooky viete mi niekto poradit?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alienware - 1600e

Registrovaný: 25.11.11
Prihlásený: 07.06.19
Príspevky: 1076
Témy: 72
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2013 21:19

za 1. rozmysli si ci naozaj potrebujes notebook. pc mas za tu cenu ovela vyhodnejsi.
z hentych 2 je msi lespie, lebo ma antireflexny display, lepsiu gpu a aj 128 gb ssd ale zase je o poznanie drahsie. alienware sa specializuju na herne notebooky ale zase si priplacas za znacku takze tam mas horsiu gpu v rovnakej cene. ak naozaj potrebujes NB tak by som bral to msi.







_________________
CPU:Intel Core 2 Duo 2.33 GHz OC 3.2 GHz | Cooler: Gelid Solutions Tranquillo rev.2 | MB: MSI P35 Neo, GPU: GIGABYTE HD 4870 1G | PSU: Be Queit pure power l7 430w | RAM: 4x1gb DDR2 Kingstong | monitor: Flatron W1942T |Headset: Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma, Superlux HD 381B, V-Sonic VSD1 | Mouse: Logitech G400 | Fon: Nokia Lumia 520 White

Notebook: Lenovo ThinkPad Edge E531
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.06.10
Prihlásený: 22.01.17
Príspevky: 54
Témy: 22
Bydlisko: Martin
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.04.2013 21:29

Notebook potrebujem nakolko idem na vysoku a kvoli hram a aliene sa vraj da dodatocne este aj vymienat gpu a vsak ked nastupy nova rada od geforce 7xx, bude sa to dat do toho alienu?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alienware - 1600e

Registrovaný: 25.11.11
Prihlásený: 07.06.19
Príspevky: 1076
Témy: 72
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2013 21:51

a naco budes dodatocne vymienat gpu ked v tom msi mas lespi konfiguraciu za lepsiu cenu?







_________________
CPU:Intel Core 2 Duo 2.33 GHz OC 3.2 GHz | Cooler: Gelid Solutions Tranquillo rev.2 | MB: MSI P35 Neo, GPU: GIGABYTE HD 4870 1G | PSU: Be Queit pure power l7 430w | RAM: 4x1gb DDR2 Kingstong | monitor: Flatron W1942T |Headset: Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma, Superlux HD 381B, V-Sonic VSD1 | Mouse: Logitech G400 | Fon: Nokia Lumia 520 White

Notebook: Lenovo ThinkPad Edge E531
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Alienware - 1600e

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2013 21:59

A čo že ideš na vysokú? Chceš mi povedať, že budeš denne vláčiť so sebou 17 palcové hebedo na prednášky, do študovne atď...? Tieto veľké notebooky spravidla ostávajú na intráku. A keď už to má celý čas len sedieť na stole, kľudne si môžeš z domu doniesť normálny desktop. Ak nebudeš bývať na intráku, o dôvod viac sa na notebook vykašľať, za tie peniaze to nestojí. Každý jeden, čo kupoval notebook "lebo v škole sa mi zíde" mi napokon dal za pravdu. Skôr či neskôr... Notebook sa kupuje kvôli mobilite, čo očividne mnohí dodnes nepochopili. Ale chápem, je to cool... Až do momentu, keď sa ti doserie jeden komponent a ty ostaneš mesiac bez stroja :lol:

Rob ale ako myslíš, keď sú rodičia ochotní platiť...







_________________
C#, PHP, ...
Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Alienware - 1600e

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOnline : 01.05.2013 12:42

Ja som na vyske so sebou vlacil 17" Toshibu v podpise a ta mala asi 2,5kg, co slo v pohode. Ale tvoj ma 4kg a to uz podla mna bude skutocne len niekde stat. Lepsi by bol desktop za 1000eur a k tomu mozno ultrabook za nejakych 600eur. S tym budes tiez frajer ;)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alienware - 1600e

Registrovaný: 01.07.11
Prihlásený: 10.07.18
Príspevky: 679
Témy: 18
Bydlisko: Martin
Príspevok NapísalOffline : 01.05.2013 14:41

tak chce pravdepodobne hrat aj na intraku aj doma a nechce byt ochudobneny o efekty. Zase v batohu alebou v kufri na kolieskach to az tak nepociti. Vela casu bude prave na tom intraku a nvm ci na tom ultrabooku rozchodi co potrebuje. Ak mas peniaze na Alienware tak smelo do neho. Pripadne Goldmax je este lepsia volba. Alienware je sice krajsi, ale na to sa rozhodne nepozeraj a pokukaj obidve znacky, nakonfiguruj si to podla potrieb a vyber si tu znacku kde ta vyjde ako lepsia konfiguracia za lepsiu cenu.
EDIT: ja som si tiez kupoval ntb na vysku a moc som ho teda nepotreboval :D, po prvom semestri som sa na skolu vysral a teraz sa doma trapim so 14" displejom za 700e... no co uz, myslel som si ze tu skolu budem brat inak a ze ten ntb ozaj vyuzijem v skole na ucenie a potom na pripadne hranie. A v skole som sa hral a doma len net a obcas csko... Takze pre mna bol ntb ozaj zla volba







_________________
Asus n45sf; Blackberry Classic - Cobalt Blue; Garmin Fenix 3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alienware - 1600e

Registrovaný: 27.07.10
Prihlásený: 13.09.23
Príspevky: 2506
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2013 9:24

Milujem spekulantov ktory sa cisto pozeraju na parametre... MSI a Acer su najviac poruchove notebooky na trhu, ked vidno ze dany notebook je najlacnejsi pomer v takom vykone ako robi konkurencia tak isto ze ten vyrobca musel setrit na kazdej veci ktora sa neudava ako zakl. doska, kvalita chladenia, kvalita konstrukcie, kvalita displaya (nie je display ako display v porovnani napr. matny HD vs matny HD)... Kazdy vyrobca notebookov ma rocne zisky od 1%-6%, okrem Apple ktory ciny cca 25-30% rocne, takze uzivatel plati presne za to co je v tom notebooku okrem znacky Apple kde plati viac menej za znacku. Osobne nikdy by som si nekupil najlacnejsi notebook ktory konkurencia v takom vykone - vyuziti nevyraba, hovori to samo o sebe.
Alienware je fakt top herny notebook na trhu, ked si precitas recenzie, pozries video review zistis ze to je fakt premakano navrhnuta masina, to chladenie ake ma, ten dizajn notebooku, s tymi funkciami, rozne podsvietenia notebooku, ten vykon... Ale platis za kvalitu, spolahlivost, vykon a vsetky funkcie. MSI by som nekupoval, ked tak Asus, ten je dobry ale ked by som mal taky limit urcite by som siel do Alienwaru, vacsina top gamerskych teamov preferuje prave Alienware a tiez to o niecom hovori :).
Ked by ste mali zaujem o Alienware, mozte si ho nakonfigurovat tu > http://www.alienware.com/Landings/lapto ... m_content= a PDF alebo screeny konfiguracie poslat na > obchod@dell-shop.sk a oni Vam ho nacenia, su autorizovany partner Dellu a viac menej na nasom trhu sa Alienware moc nepredava, takze sa musia objednavat cca 1-3 tyzdne cakacia doba.







_________________
Notebook: Acer Predator Helios 300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alienware - 1600e

Registrovaný: 29.01.09
Prihlásený: 25.12.21
Príspevky: 2619
Témy: 97
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2013 11:18

nescafe, trepeš :) MSI a ASUS sú top ....







_________________
Spoiler: zobraziť
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Gelid Tranquillo rev.2
MOB ► ASUS M5A97r.2
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 920 32GB DevPrev

NB: Dell Latitude D620, D630


I AM FX =
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alienware - 1600e

Registrovaný: 27.07.10
Prihlásený: 13.09.23
Príspevky: 2506
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2013 12:05

Asus som vravel ze je dobry, MSI by som nebral ani zadarmo, ked iny vyrobca nevyrobi taky produkt s takymi komponentami lacnejsie, tak asize MSI setri vsade kde sa da a odrazi sa to na spolahlivosti a celkovej kvalite notebooku / produktu. Alienware je herny TOP, vykonejsi Asus nekupis ako TOP Alienware M17x alebo M18x. Vravel som byt mnou a mat taky limit idem do Alienware, je to top, kvalitny, spolahlivy s super funkciami a aj perfetknym chladenim a ten dizajn proste nadhera ;)
Sedliaci rozum pri kupovani by ti mal asize povedat fakt ked je X vyrobcov a kazdy vyrobca ma rovnake provizie a kazdy predajca to iste, tak ked ten produkt je omnoho lacnejsi ako konkurencia, tak asi niekde museli setrit aby ocarili nizkou cenou za dany vykon... Na komponentoch ktore sa neuvadzaju standarne, a to sa ti vzdy odrzkadli v kvalite a spolahlivosti.

Tu mas tvoje MSI, som zvedavy ake maju servisne strediska a ich podpora na slovenskom trhu:

MSI has tried to stand out with the slim X series laptops, which mimic the thin design of the Macbook Air, but these laptops proved to be poorly built. MSI has recently tried to instead gain traction in the gaming laptop market, and has some products that provide a good value, although the ASUS G series is often a better choice.

MSI laptops are usually not well designed when it comes to keyboards, touchpads, and general build quality. Reviews of the MSI X340, for example, stated that “Even a light key-press produces a visible flex in the surrounding keys, and the whole thing tends to bounce rather disconcertingly as you peck away. “ MSI’s netbooks and gaming laptops do not suffer from these issues to the same extent, but still are no where near the best laptops in terms of quality.

Reliability data is not available for MSI because of MSI’s status as a relatively new player in the market. Customer service is poor. The MSI website is almost useless as a resource for resolving issues, so you will have to call in even for the most basic of problems. The company doesn’t offer 24-hour support, either, further limiting support options. Hold times are usually not long, however.







_________________
Notebook: Acer Predator Helios 300
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Alienware - 1600e

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2013 12:48

Pokiaľ cituješ, mal by si uviesť aj zdroj, minimálne preto, že to takto nemá žiadnu reálnu hodnotu :)
A taktiež by som povedal, že sa mýliš v tom, že každá značka má rovnaké provízie, rovnaké komponenty a rovnakú situáciu na trhu. Nemá. Preto sa väčšinou pri notebooku odporúča sťahovať ovládače zo stránok výrobcu notebooku, nie zo stránok výrobcu komponentu...
Samozrejme, že ak dvaja výrobcovia ponúkajú PODOBNÚ konfiguráciu (identická nie je nikdy) a jeden z nich je lacnejší, samozrejme sa niekde šetrilo. Treba ale brať do úvahy aj to, že pri značkách ako Alienware či Apple sa platí v prvom rade za značku, až potom za komponenty..







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alienware - 1600e

Registrovaný: 08.09.11
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 942
Témy: 94
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2013 18:08

walther píše:
A čo že ideš na vysokú? Chceš mi povedať, že budeš denne vláčiť so sebou 17 palcové hebedo na prednášky, do študovne atď...? Tieto veľké notebooky spravidla ostávajú na intráku. A keď už to má celý čas len sedieť na stole, kľudne si môžeš z domu doniesť normálny desktop. Ak nebudeš bývať na intráku, o dôvod viac sa na notebook vykašľať, za tie peniaze to nestojí. Každý jeden, čo kupoval notebook "lebo v škole sa mi zíde" mi napokon dal za pravdu. Skôr či neskôr... Notebook sa kupuje kvôli mobilite, čo očividne mnohí dodnes nepochopili. Ale chápem, je to cool... Až do momentu, keď sa ti doserie jeden komponent a ty ostaneš mesiac bez stroja :lol:

Rob ale ako myslíš, keď sú rodičia ochotní platiť...


Musím s waltherom súhlasiť...tiež som kupoval notebook na prednášky aby som potom mohol na intráku hrať :) nakoniec, notebook označený ako "herný" má úbohú výdrž batérie, zostavil som si comp ktorý trčí na intráku a notebook mám čisto na prednášky nonstop "battery saving".
Plánujem si tiež ale kúpiť nejaký ultrabook kde bude aspoň o niečo vyššia výdrž...







_________________
Čakaním na čas sa času nikdy nedočkáš, preto si svoj čas načasuj lepšie!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herna zostava ~1600e

v PC zostavy

1

413

26.02.2023 0:00

Andre Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herna masina do 1600e

v Notebooky a netbooky

19

726

13.01.2016 14:42

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herny pc do 1600e

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

39

1094

15.10.2013 20:49

Dadko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook cena okolo 1600e

v Notebooky a netbooky

8

400

01.08.2013 22:22

metrix0007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. herny PC do 1600e

v PC zostavy

11

506

14.02.2016 13:30

boryz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC zostava + monitor do 1600e

v PC zostavy

2

365

15.01.2017 20:18

LeeCOOP Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herny ntb do 1500-1600e

v Notebooky a netbooky

11

892

19.03.2014 21:31

jakubko4ever Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pc na 3d program. do 1600e

v PC zostavy

2

420

05.06.2017 14:16

MJ1888 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Alienware

v Notebooky a netbooky

16

705

09.04.2012 22:38

El_Silver Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Alienware

v Notebooky a netbooky

5

629

05.11.2009 21:12

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Alienware

v PC zostavy

3

761

08.01.2008 17:05

SKKubo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Alienware 17

v Notebooky a netbooky

14

708

24.02.2016 13:29

EXIREXT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herné PC len "bedňa" bez OS. Cena -> 1600e

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v PC zostavy

95

2817

18.04.2013 19:54

uterak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kde alienware notebook?

v Notebooky a netbooky

6

3209

01.07.2006 18:19

ertin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. macbook vs. alienware

v Notebooky a netbooky

4

271

24.02.2015 9:35

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dell vs Alienware

v Notebooky a netbooky

3

901

01.02.2009 10:16

ScorpionSX Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra