Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 29 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 15:24

Zdravim,

chcem sa opytat. Ma tu niekto skusenosti s novymi procesormi AMD oznacovanymi ako rada A10-xxxx, resp. procesormi AMD Fusion, urcenymi do novej patice FM2 od AMD ?

Je v pripade novych procesorov od AMD badatelny nejaky narast 3D vykonu pri hrani hier ? Alebo je lepsie investovat radsej do klasickeho FX procesora urceneho pre slot AM3 s lepsim vypoctovym vykonom ? Premyslam totiz o kupe noveho PC a to sa tyka jak vyberu novej MoBo tak i vyberu noveho CPU. Ibaze procesor FX zhruba v rovnakej cene ako procesor A10 ma podla testov na internete vyssi vypoctovy vykon. Zrejme vypoctovy vykon ide v pripade A10 na ukor grafickeho cipu zabudovaneho do procesoru. Preto hladam radu od niekoho, kto uz ma skusenosti s novymi A10 procesormi od AMD a vie povedat, ci sa to oplati alebo neoplati. Hry az tak casto nehravam no na druhu stranu bude PC vyuzivany jak na hranie hier (novych narocnych na grafiku) tak aj na vaznu pracu - spracovanie videa napriklad (Adobe Photoshop, SONY Vegas Studio, atd.). Je to tak 50 na 50 :-P

Diky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 15:26

ak stravis polovicu casu vaznou pracou a polovicu hranim narocnych hier, tak logika hovori, ze nemozes uvazovat nad APU.

inak odkedy je PS na spracovanie videa? doteraz som naivne zil v tom, ze je na to Premiere.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.12
Prihlásený: 18.06.20
Príspevky: 599
Témy: 22
Bydlisko: Detva
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 15:27

Aky más rozpocet.
Ak tak to to kvázi "8" jadro je na prácu ,do zostavy s nizsim rozpoctom ako stvorene.(FX-8320)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2013 16:00

- to liqua1:
no to bolo len v zatvorke... ako uvedenie prikladu... nikde nepisem, ze konkretne ja pracujem s Photoshopom :-) ale urcita vykonna narocnost tam urcite je... napriklad pri spracovavani obrovskych 2D plagatov pri vysokom DPI rozliseni, napriklad ak chces v realnom case ukazat klientovy, jak bude vyzerat vysledok (a cakas niekolko sekund ci minut, az sa uvedene zmeny prejavia vo vysledku a klient vysledok uvidi na displaji - vtedy je trapne poskytnut klientovy zatial kavu, kym "pocitac" dokonci svoju pracu hehe)

-RaFFko:
no predstavujem si procesor v cene okolo 100-150eur... a s tymi poctami jadier mam stale dilemu ak uz si nacrtol (aj ty) dalsiu temu... pretoze pocet jadier podla mna nehra rolu... pokial viem tak temer ziadne aplikacie nevedia stale vyuzivat tak velke mnozstvo CPU-jadier... mozno sa mylim a doba uz pokrocila, fakt neviem... ITckara uz dlho nerobim a mozno sa doba zmenila a uz kazda druha aplikacia vie plnohodnotne vyuzit aj 8 jadier na 100% ... myslel som si ze iba tie aplikacie vedia vyuzit viac jadier, ktore priamo vykonavaju nejake matematicke vypocty (vypoctovy vykon CPU) ako su napriklad WinRAR (dokonca v 64bitoch) ... alebo pocas renderovania videa... takze pocet jadier podla mna nehra rolu... stacia 4 jadra, bohato... mozno 6 jadra... vykon sa poctom jadier neudava...skor technologiou (chipset, typ procesoru, rychlosti zbernice, typu op.pamati, typu radica pamati - resp. chipsetu, atd.) hry a programy to este dobre vyuzivat nevedia a dlho vyuzivat nebudu... prax je skoro vzdy taka ze kazda narocna aplikacia bezi len na jednom jadre, kym ine jadra zostavaju casto velmi malo vyuzivane (napriklad tam bezi systemovy ovladac, prehravanie nejakeho filmu, "softwarova" sietova karta onboard zabudovana na doske, atd.)

...dakujem za kazdu odpoved, fakt si cenim snahu pomoct... ale co moj povodny dotaz ? :-P
sentido píše:
Je v pripade novych procesorov od AMD badatelny nejaky narast 3D vykonu pri hrani hier ?

- novymi AMD procesormi sa samozrejme rozumeju procesori Fusion so zabudovanym grafickym cipom


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.12
Prihlásený: 18.06.20
Príspevky: 599
Témy: 22
Bydlisko: Detva
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 16:09

Pokial je rozpocet na procesor 150€ tak je podla mna najidealnejsia i5 IB.V podstate aj ta najslabsia i5-ka je lepsia ako kvázi AMD osemjadro.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 16:11

jedine realne 8jadrove procesory su Xeony. tolko k FX.

ak seriozne pracujes s tymi vecami a mas rozpocet 100 eur, tak nieco je velmi, ale velmi zle.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2013 16:15

nechcem i5, pretoze z intelov sa oplati ked uz tak i7 ak nie lepsi... a hlavne nezacnime boj AMD vs Intel, ze co je lepsie atd. lebo som z toho v mojich 32 rokoch uz za cely svoj zivot fakt unaveny :P (nic v zlom samozrejme) viem co je lepsie, aj v com, ake su klady a zapory, proste sa pytam stale na hore uvedene... ;-) chcem iba vediet, kolko percent pri akych hrach je narast vykonu pri pouziti onoho AMD Fusion procesora v porovnani pouzitia bez AMD Fusion, ak to navysenie 3D vykonu pri hrani hier bude iba 5% tak to samozrejme nieje boh vie co, ale ak by to bolo 20% a viac, tak uz pouvazujem o kupe Fusion a aj FM2-dosky pre Fusion procesory

a liqua1 pre Boha, ja som sa vratil nedavno z Nemecka, tu nejde vobec, ale vooobec o peniaze... skor o to ze nevyhodim predsa 5000 eur za pocitac... moj pocitac nieje urceny na profesionalne nasadenie, nevlastnim ziadne nahravacie studio, nezaoberam sa spracovanim videa, niesom ziaden filmovy producent ani nic podobneho, tak uz nechajme konecne tie reci o zakomplexovanosti tak... a vratme sa k teme... chcem si proste sem tam zahrat hru a ako (velmi dobry) byvali ITckar aj povedzme zostrihat niekomu nejaku tu svadbu... to je asi tak vsetko... takze prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim... :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 16:19

sentido píše:
nechcem i5, pretoze z intelov sa oplati ked uz tak i7 ak nie lepsi.

vidim ze ty v tom mas jasno, takze kazda dalsia rada je zbytocna.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.12
Prihlásený: 18.06.20
Príspevky: 599
Témy: 22
Bydlisko: Detva
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 16:25

asi tak


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
aky je rozdiel vykonu 3D pri pouziti procesoru A10 vs. FX ?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 17:00

Odpoved na otazku... a10 nieje moc na hranie.... ano nejake hry na tom spustis. Ale rozsirit o ten hybridny crossfire sa da iba niektorymi grafikami strednej triedy a nedosahuje vykonu fx + dedikovana grafika.

Proste a10 je bud pre kancelarske potreby alebo pre nenarocneho hraca. Nechap ma zle. Zahras na tom dotu, wow, lol... ale fps nebudu nijak uzasne a o fullhd mozes snivat.

Proste fx+grafika je rychlejsi vo vsetkych smeroch. Ked uz nicim, tak tym ze nema integrovanu grafiku a teda ma celu sirku zbernice pre processy processora.


Naposledy upravil void dňa 04.08.2013 19:20, celkovo upravené 1






_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2013 17:36

diky void, to som potreboval pocut :) takze sanajskor asi jedna iba o marketingovy trik, ako je to uz skoro v kazdom odvetvi dnes, je to tak vo vsetkom dnes :/ marketingovy trik AMD jak zbohatnut a prstom nepohnut... to ze skratili priechod medzi komunikaciou CPU vs GPU vs RAM je sice pekne, ale ak to nepridava realny 3D vykon tak... naco to robia... mozno casom ? az budu vykonnejsie GPU cipy integrovane do CPU, tak mozno potom to zacne... ale asi chcu najprv zbohatnut na lacnom odvare, na prvych testovacich kusoch


Online

Užívateľ
Užívateľ
aky je rozdiel vykonu 3D pri pouziti procesoru A10 vs. FX ?

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOnline : 04.08.2013 17:47

o com tocis ? APU je výhodné pre ludi co nechcu diskretnu GPU a pritom ma stale solidny ( aj ked nie na najnovsie hry) vykon... Take HTPC s APU moze byť bomba vďaka relatívne nizkej spotrebe, a do tohtro segmentu je aj cele APU orientovane (a kancelarske PC, a AIO riesenia)...







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2013 17:57

ano ? tak potom preco za rovnaku cenu tu mas dva procesory, pricom A10-6800K ma sice integrovanu grafiku (veeeelmi slabu) v bodoch len 5200 vypoctoveho vykonu a ten dalsi FX-6350 ma az 7000 bodov vypoctoveho vykonu v testoch ? naco mi je itegrovana grafika, ked je uboha ? do minibookov a notebookov ? v poriadku chapem... ale preco sa potom vyvija a predava aj pre stolove PC ? je to ako som povedal... plan je navnadit ludi, aby sa ludia isli zosaliet po niecom takom ale az po case to bude mat uspech... ked sa zacnu davat do APU vykonnejsie grafiky nez su tam teraz... ten A10-6800K ma v sebe len ubohe Radeon HD8670D, co postaci fakt iba na minibook alebo notebook, ktory aj tak neni primarne na hry... takze kam smeroval AMD tym, ze vydal na trh Fusion procesory pre stolove pocitace ? :) beztak uz vatsina maticnych dosak ma v sebe integrovanu grafiku na kancelarsku robotu... tak kam smeruje AMD ?! marketing AMD sa mi nepaci... ide cez mrtvoly... ani sa nedivim, ze je tak mala predajnost tych Fusion PC-zostav :) to potom radsej kazdy samozrejme kupuje ten FX procesor s tym, ze tak ci onak si dokupi do PC zostavy nejaku tu PCI-E grfiku, aby si mohol zahrat hocijaku aj priemernu hru na peknych detajloch... ten A10 je fakt zatial len do kanclu... ale za tu cenu ?! nestaci v nakcelarii integrovana VGA na maticnej doske pre boha + vykonnejsi (vypoctami) procesor klasicky pre slot AM3 a teda stary dobry FX-xxxx k tomu ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.12
Prihlásený: 18.06.20
Príspevky: 599
Témy: 22
Bydlisko: Detva
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 18:27

Uz ani neviem o com tocis.

Jednoducho FM2 je mrtvy socket.


Online

Užívateľ
Užívateľ
aky je rozdiel vykonu 3D pri pouziti procesoru A10 vs. FX ?

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOnline : 04.08.2013 19:04

sentido píše:
ano ? tak potom preco za rovnaku cenu tu mas dva procesory, pricom A10-6800K ma sice integrovanu grafiku (veeeelmi slabu) v bodoch len 5200 vypoctoveho vykonu a ten dalsi FX-6350 ma az 7000 bodov vypoctoveho vykonu v testoch ? naco mi je itegrovana grafika, ked je uboha ? do minibookov a notebookov ? v poriadku chapem... ale preco sa potom vyvija a predava aj pre stolove PC ? je to ako som povedal... plan je navnadit ludi, aby sa ludia isli zosaliet po niecom takom ale az po case to bude mat uspech... ked sa zacnu davat do APU vykonnejsie grafiky nez su tam teraz... ten A10-6800K ma v sebe len ubohe Radeon HD8670D, co postaci fakt iba na minibook alebo notebook, ktory aj tak neni primarne na hry... takze kam smeroval AMD tym, ze vydal na trh Fusion procesory pre stolove pocitace ? :) beztak uz vatsina maticnych dosak ma v sebe integrovanu grafiku na kancelarsku robotu... tak kam smeruje AMD ?! marketing AMD sa mi nepaci... ide cez mrtvoly... ani sa nedivim, ze je tak mala predajnost tych Fusion PC-zostav :) to potom radsej kazdy samozrejme kupuje ten FX procesor s tym, ze tak ci onak si dokupi do PC zostavy nejaku tu PCI-E grfiku, aby si mohol zahrat hocijaku aj priemernu hru na peknych detajloch... ten A10 je fakt zatial len do kanclu... ale za tu cenu ?! nestaci v nakcelarii integrovana VGA na maticnej doske pre boha + vykonnejsi (vypoctami) procesor klasicky pre slot AM3 a teda stary dobry FX-xxxx k tomu ?


Ako som spominal napriklad HTPC, Barebone, AIO riesenia... tam smeroval a tam je to aj cielene...







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 15.12.15
Príspevky: 484
Témy: 15
Bydlisko: Humenné ...
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 19:05

sentido píše:
nestaci v nakcelarii integrovana VGA na maticnej doske pre boha


AM3+, FM1 a FM2 dosky nemajú integrované vga, takže je pri FM-kových doskách je možné použiť integrovanú v procesore a neskôr dokúpiť výkonnejšiu.

/upravené pre RaFFka


Naposledy upravil j@ro dňa 04.08.2013 19:15, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.12
Prihlásený: 18.06.20
Príspevky: 599
Témy: 22
Bydlisko: Detva
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 19:09

No aj ty sa rozumies ktory AM3(+) cpu má iGPU?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 15.12.15
Príspevky: 484
Témy: 15
Bydlisko: Humenné ...
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 19:14

Nemajú. Druhá časť súvetia platila pre FM-ka, nabudúce ti to napíšem polopate.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.12
Prihlásený: 18.06.20
Príspevky: 599
Témy: 22
Bydlisko: Detva
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 19:18

Jednoducho sa do kanclu lepsie hodi intel ako trápne AMD.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2013 23:31

j@ro píše:
sentido píše:
nestaci v nakcelarii integrovana VGA na maticnej doske pre boha


AM3+, FM1 a FM2 dosky nemajú integrované vga, takže je pri FM-kových doskách je možné použiť integrovanú v procesore a neskôr dokúpiť výkonnejšiu.

/upravené pre RaFFka


-napriklad:

AM2/AM3 s integrovanou VGA > http://www.alza.sk/asrock-n68c-gs-fx-d333019.htm (doplnam, ze zalezi skor od chipsetu a nie od typu patice pre osadenie procesora, ze ci na doske bude alebo nebude integrovana graficka karta)

FM2 s integrovanou VGA > http://www.alza.sk/asus-f2a85-m-d359166.htm (dosky s paticou FM2 maju temer vsetky integrovanu zakladnu graficku kartu na maticnej doske bez ohladu pouziteho typu/vykonu procesora, teda bez ohladu na to, ze tam v tom FM2 uz bude zabudovany aj graficky cip - teda ze tam davas tu APU do FM2 a je to aj lepsie, pretoze sa moze spojit integrovana na doske + zabudovana na procesori)

...a chlapi... viest boje o tom, co je lepsie, ci AMD alebo Intel, je hlupost... do kancelarie sa hodi kazdopadne nejaky hocijaky aspon priemer pocitac bez ohladu na 3D graficky vykon (aj tak vatsina lacnych dokonca on-board VGA uz ma aky-taky postacujuci 3D vykon pre zakladne kancelarske aplikacie)... vobec nejde o to, ci tam bude Linux, Apple, Windows, a ci tam bude neskutocne drahy intel i5, ci dokonca i7 (i3 je ruku na srdce brečka) alebo ci tam bude nieco z rodiny AMD procesorov na tej doske... mate to jedno co sa praveze kanclu tyka... ono na hry bohate stacia AMD procesori a na vazne ale fakt vazne roboty uz radsej intely (serverovna) a rovno viacprocesorova doska, atd. atd. atd. ale bavit sa o tom, co je lepsie a co horsie by zas nestacilo ani na 100 stran v tom diskunom vlakne... jak uz som vyssie nacrtol PC sa da poskladat velmi dobry aj za inu sumu nez za 3000eur :) keby sme sa sli bavit na tuto temu, tak dakto si moze dovolit aj omnoho drahsi PC doma na vlastnom stole ;) vsetkeho vela skodi, nie ? :)

- to kllr07:
ano, samozrejme, to FM2 skonci presne tak ako procesory Intel Atom... budu stat uplne za hovno... a zarobok bude 300% do plusu pre spolocnost, co prisla s tak dementnym napadom :) keby radsej vynasli novu technologiu, ktora fakt znizi drasticky teplo, ktore produkuju el.suciastky, a nie znizit vykon, o nieco zas zmensit tranzistorove prechody v nanotechnologii pri vyrobe mikrocipov a povedat, ze to ma nizku spotrebu a ze sa to menej hreje... :) absurdnosti vymysla tento svet... len jak koho kto oklamat, a zarobit... na hluposti ludi... minibooky su take brečky, ze by ich radsej ani nemali vymyslat, pomaly uz budu vykonnejsie aj mobilne telefony s vlastnymi "specialne" vyrabanymi procesormi pre splnenie vlastneho ucelu (podobne ako je to u hracich konzol napriklad)... nuz a presne touto cestou ide AMD s ich FM2, aspon tak to vidim ja... ze to namontuju do nejakej barebone dosky je sice pekne... ale ci to bude stat za to, je uz otazne... ak to na 3D vykone neprida tak vela, potom sa treba opytat, ze naco vobec to tam davaju ?!


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.08.2013 1:06

Neviem o čom tu točíš že A10-6800K má slabučkú iGPU.Je to jedna z najsilnejších iGPU,možno tie nové inel iris o pár fps prekonajú v hrách ale to môže byť jedno.Výkon tej iGPU je na výkone AMD 7750/7770.Na fullhd si kludne zahráš nové hry aj na vysokých detailoch.Samorejme nebudeš mať 60 FPS aby si si mohol honiť ego.Ale keď sa chceš zaoberať 3D grafikou tak záleží hlavne na GPU a ak to je seriózne,tak na iGPU asi ťažko.
Na hry ti solídne stačí phenom 965 be a záleží na grafike.Neviem čo si sem prišiel riešiť keď všetko ovládaš.APU je pre nenáročných hráčov a lacných počítačov bez GPU.APU jediná vec čo sa mi po dlhšej dobe páči od AMD.Keď chceš seriózne pracovať s 2/3D grafikou kúp si FX a nejakú poriadne grafiku.
Neviem čo si ale predstavuješ A10 má to isté jadro ako nové FX Vishera

""specialne" vyrabanymi procesormi pre splnenie vlastneho ucelu (podobne ako je to u hracich konzol napriklad)"
Len tak tie tvoje špeciálne procesory v konzolách ps4 a xboxone sú APU od AMD . . . .
Už dosť kúp si čo chceš,stále neviem čo tu riešiš a snažíš sa dokázať.

Proste na prácu FX 8320 ak nechceš intel,zigo 8350 sa neoplatí,8320 lahko dotaktuje na taký istý výkon.Ale stále tu nevidím tvoju celú pc zostavu


Naposledy upravil Phanteom dňa 05.08.2013 1:12, celkovo upravené 2

Offline

Užívateľ
Užívateľ
aky je rozdiel vykonu 3D pri pouziti procesoru A10 vs. FX ?

Registrovaný: 17.08.11
Prihlásený: 18.07.23
Príspevky: 2507
Témy: 75
Bydlisko: Brvnište, t...
Príspevok NapísalOffline : 05.08.2013 1:09

sentido ty tu co trepes za uplne totalne kraviny?
fm2 nema na doske ziadnu integrovanu grafiku takze plati to co na intel doskach, ako taky vykon pre kancelarske aplikacie mali uz integrovane grafiky 15 rokov dozadu a ostatne ani radsej nekomentujem
a k teme, pokial to ma byt na hry tak i5, ak na pracu tak fx8350, fm2 socket iba ak chces hrat nenarocne hry a nechces priplacat za normalnu grafiku (treba kupit aj lepsie ramky)







_________________
CPU: AMD Ryzen 2700X, Chladič: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB Ram: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL14 Trident Z RGB, Základná doska: ASUS ROG STRIX X470-F GAMING, GPU: ASUS ROG STRIX RX VEGA 64, Zdroj: Seasonic Prime 650 W Platinum, SSD: Samsung 970 EVO, 500 GB HDD1: Seagate Barracuda 7200.14 1000GB, HDD2 2,5 Samsung SpinPoint M6 250gb, ASUS DVD DRW-24D5MT, Skrinka: Fractal Design Define R6 Blackout Tempered Glass, Monitor: BENQ GW2320
Mobil: Huawei Mate 10 lite Slúchadlá: AKG K141 Studio, AKG K420, Xiaomi Piston 2
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.08.2013 12:43

Phanteom:
-dufam, ze ta neurazim ak poviem, ze si len jeden z dalsich, co si sem chodia liecit komplexy menejcennosti, ze aki su oni "Pani Dokonali", su to taki ti netaktni, utociaci, agresivni, ci za slova chytajuci a hasterivi ludia, pretoze najprv by si mal citat a az potom utocit... stava sa to na vsetkych diskusnych forach uz bezne... ja som totiz fakt nikde nenapisal vyslovene ze je AMD A10-6800K jedna z najslabsich alebo mozno najsilnejsich pre Boha ziveho... ja som napisal, ze je to brečka (Radeon HD8670D - clovek by ocakaval od tejto grafiky viac ked vie, ze iGPU je susedom s CPU na jednom mikroskopickom cipe) v porovnani s dnesnymi priemernymi grafickymi 3D kartami externymi (napriklad Radeon HD7850) a ak to porovname s high-end grafickymi kartami, tak to uz fakt neni o com, cize vyznam vkladania grafickeho cipu do procesora je naozaj v zmysle vyuzitia mobilnych zariadeni a tam to asi tak skoncilo (nasadenie v dotykovkach, v tabletoch, resp. v mobilnych telefonoch buducnosti, v smartphonoch, alebo jak uz len chces...), suma sumarum si len zopakoval to, co som ja ohladne vykonu APU napisal, niesom idiot a velmi dobre viem, ze externe graficke karty osadene s dobre chladenym GPU sa proste nedaju porovnavat s dnesnym APU... mozno casom bude lepsi... az sa nejaky nove AMD CPU zacne bratrickovat s nejakym lepsim ATI grafickym cipom a bude to paraaaaaaada aj pre stolove PC do herneho nasadenia... zatial by som sa toho bal no... tak ci onak ja chcem vyuzivat PC obcas aj na vaznu robotu a nie iba na hry (bolo to spomenute viac krat ako i v povodnom dotaze), cize potrebujem aj vypoctovy vykon, v com AMD A10-6800K velmi zaostava napriklad za tuna spominanym AMD FX-6350, ktory by som chcel radsej (vid http://www.cpubenchmark.net/ High-End CPU Chart) - oba procesory su cca za rovnaku sumu, aj ked na APU je vlastne "zabudovana graficka karta"

rovnako neviem preco zas citujes a opakujes po mne to, ze "specialne nasadenie APU" je vyuzivane napriklad u hracich konzol ako som pisal vyssie, toto z mojej strany pre Boha nebola kritika ale skor pochvala... ze ano... nieje to osobny pocitac s jeho charakteristickymi crtami, ale je to proste iba krabica na hranie hier, a tam APU bohato postacuje... tak potom preco zas utocis ? najprv citam, potom reagujem ! sam zakomplexovany clovek je na tom internete, s pred 10 rokov sa na diskusnych forach toho vela zmenilo, uz sem chodia kazde ucho s prepacenim... kym dakedy sem chodili len skutocni "majstri" a ostatni sa im len smiali, ze su "pocitacovi maniaci"... cela architektura a vykon systemu v hracich konzolach je navrhnuta tak, aby to fungovalo dobre hlavne pre hranie hier... system na hracich konzolach funguje celkom inac nez PC ! nema tolko "starosti" jak bezny osobny pocitac a vseobecne ako som uz napisal je navrhovana elektronika tak, aby tam postacovala aj SLABSIA graficka karta, kde vo vysledku bude mat napriek tomu VYSSI vykon nez maju graficke karty v architekture osobneho pocitaca... tu sa treba troska rozumiet do architektury navrhovanych systemov - myslim elektrotechniku, navrh PCB, vzajomna spolupraca chipsetov, atd. ... treba mat predstavu aspon nejaku o tom a pochopis, ze jak presne som to myslel s vyuzitim APU hlavne u hernych konzol kde je X veci len a len do plusu ak tam bude vyuzivane prave APU, preto som pisal, ze asi len tam bude mat uplatnenie to sproste tolko tu obmielane APU

ujo zigo:
-pozri si vyssie uvedeny odkaz na dosku (FM2) s integrovanou grafikou
-a vlastne som tiez spominal, ze s IT dlho nerobim, tak mi vysvetli v com je problem a v com sa mylim... prestan ma zprdavat, vysmievat sa, oxidovat a slusne mi to po lopate v klude vysvetli, ze napriklad ta VGA zapisana v popise maticnej dosky vlastne nieje VGA ale len... ... ... alebo nieco podobneho... mylit sa mozem aj ja... vravim ze uz dlhe roky niesom ITckar, ale bol som nim taktiez dlhooooo (pamatam sa, ako sa z nas susedia smiali, ze sme bohaci, lebo sme mali ako jedni z prvych domacnosti u nas v meste zakupeny osobny pocitac, ako sa z nas smiali, ze "naco nam to bude" alebo ze "sedis za pocitacom cele dni hejze" a ine posmesky, pricom dnes to robia oni sami susedia takmer vsetci)

vsetkym v tomto vlakne:
-neviem co vobec neustale utocite, ako keby som presadzoval nejaky nazor o tom, ze APU je totalny smejd a treba ho za psom hadzat hned... naozaj nechapem pocinanie 90% ludi na akychkolvek diskusnych forach... za tie roky sa to na internete fakt hodne zmenilo... dnes je to u mudrovani, kym dakedy bol polozeny dotaz, prisla odpoved 1 alebo 2 (na odbornej urovni so 100% vyriesenim problemu v dotaze) a bol koniec... a dnesna prax ?! kazdy mudry jak radio a vlastne ani nevedia, o com je rec... nevedia ani preco sem pisu svoje prispevky... asi sa nudia ?! maju pocit zakompelxovanosti jak 90% Slovakov ? kazdy je hacker, kazdy je cracker, kazdy je programator, ale v zivote nevidel Assembler povedzme... hlavne ze vsetci su uznavani borci v spickovych znakovych PC servisoch zarabajucich 3000eur mesacne... stretavam sa s takymi ludmi v praxy bezne... som rad, ze uz v dnesnej dobe niesom ITckar ! trh prace je presyteny takymito borcami bez urazky... pride z typek z firmy zaoberajucej sa instalaciou internetovych pripojok a riesi nastavenie routru 2 dni !!! a pridem ja a je to spravene do 15 minut (logickou cestou, uvazovanim) tak co to je ? pre Boha... ?! a opakujem, ze taketo pripady zazivam kazdy rok desiatky... clovek sa stane profikom nie preto, ze mudruje, ale preto, ze ho to bavi ! a o ostatnych ludi sa NESTARA ! resp. nieje zakomplexovanec v tomto fachu a je sebestacny co sa tyka rozhodovania... dnes su diskusne fora plne samich debilin (nemyslim konkretne toto forum) pretoze kazdy chce byt mudry, ma 15 rokov a za svoj zivot zlozil 100 pocitacov... tak si zrazu o sebe mysli, ze vsetko vie, vsade bol a ze ten clanok co vcera cital v nejakom PC casopise alebo na internete, je jeho celozivotna myslienka... v dnesnej dobe kedze sedi za pocitacom uz kazdy bez urazky chlapec a kazdy proste rasite pri PC, tak je velmi tazke vytriedit profikov typu "hej videl som rozobraty PC a skladal som vela lebo som chcel predat a zbohatnut", od profikov typu "miesto cumlu som cumlal PVC konektor od seriovej mysky a vobec mi nevadilo ze som lezal v nemocnici 1 mesiac na hygiene" ... hrozne mi to vadi, ked vidim takych ludi na diskusnych forach... staci si prejst cele toto vlakno fora, zacalo to dotazom, pokracovalo to cez zakomplexovane (v zmysle ja som Pan Boh a vsetko viem a som najmudrejsi a vsetci ostatni su sprosti) odpovede az po jednu jedinu, kde padol konecne aspon nejaky jedne verdikt, v porovnavani onoho APU s klasickym GPU (za co dakujem... aspon dakto odpovedal jak sa na diskusnom fore ocakava)... sorry za "flame", ale uz jak to vidim, tak asi zas prestanem diskusne fora na internete na nejaky cas navstevovat... nema to cenu sem chodit... len sa rozculim zbytocne, ze kolko je expertov na svete... takych... ze maju cas vysedavat na internete a "robit mudrych" poctom ich prispevkov... kiez by ich prispevky mali vahu 100 ton namiesto 1 gramu


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
aky je rozdiel vykonu 3D pri pouziti procesoru A10 vs. FX ?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 05.08.2013 12:53

Heh, paradoxne ti asi argumentacia na internete moc nepomoze. Proste si z tejto diskusie zober co potrebujes a radsej sa nad tymto tu nerozhorcuj.
Skratka APU nieje smejd, ale je to myslene na low-gaming alebo na kancelarske potreby. Sice si na tom dokazes aj nieco zahrat, ale ani vypoctovy, ani graficky vykon to nema dostatocny(a urcite nie na tvoje potreby). Proste APU by som odporucil do kanclu na internet, alebo niekomu kto vazne nema peniaze. (aj ked za to iset sa asi uz da zobrat nejaka i3+mid-range grafika)

Prekladam a parafrazujem jedneho uzivatela 4channu
"Vyhrat hadku na internete je ako vyhrat paraolimpiadu. Sice si vyhral ale aj tak si retardovany."







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
aky je rozdiel vykonu 3D pri pouziti procesoru A10 vs. FX ?

Registrovaný: 17.08.11
Prihlásený: 18.07.23
Príspevky: 2507
Témy: 75
Bydlisko: Brvnište, t...
Príspevok NapísalOffline : 05.08.2013 14:15

skus si odkaz na dosku pozriet este raz ty, ziadna doska so socketom fm1 a fm2 nema integrovanu grafiku priamo na doske ani v chipsete ale je v cpu. druha podstatna vec ktora ovplivnuje vykon igpu je pouzita ram, uz len to ze ram pracuje v dualchaneli a neni v doske jedna ram s vacsou kapacitov prida nezanedbatelny vykon, o frekvencii a latencii ani nehovorim
a ostatne naozaj nekomentujem, nemam potrebu sa s niekym hadat na internetovom fore kedze ma vobec nezaujima ze si mal doma pc skor ako tvoj sused
myslim ze odpovede na svoju povodnu otazku si uz dostal a dalsia diskusia uz aj tak zrejme nebude mat cenu







_________________
CPU: AMD Ryzen 2700X, Chladič: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB Ram: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL14 Trident Z RGB, Základná doska: ASUS ROG STRIX X470-F GAMING, GPU: ASUS ROG STRIX RX VEGA 64, Zdroj: Seasonic Prime 650 W Platinum, SSD: Samsung 970 EVO, 500 GB HDD1: Seagate Barracuda 7200.14 1000GB, HDD2 2,5 Samsung SpinPoint M6 250gb, ASUS DVD DRW-24D5MT, Skrinka: Fractal Design Define R6 Blackout Tempered Glass, Monitor: BENQ GW2320
Mobil: Huawei Mate 10 lite Slúchadlá: AKG K141 Studio, AKG K420, Xiaomi Piston 2
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.08.2013 14:53

ASUS F2A85-M:
Video:
Integrovaný grafický čip v procesoroch AMD rady A (Trinity)



No možno by tiež nebolo na zamyslenie si najprv prečitať a potom písať ako všetkým odporúčaš.

K tým konzolám,neviem či ty si viac informovaný ale Xbox One je navrhnuté ako multimediálne centrum na ktoré sa vyvíjajú hry.Procesor je samozrejme optimalizovaný pre systém a keď sa tu oháňaš architektúrami je to x86 ,žiadny Cell,ARM a podobne.Architektúra ktorú máš vo svojom kompe.

Ku grafike,8670D nie je absolútna brečka a neviem či to stále nechápeš je to integrovaný čip V procesore.Má solídny výkon ako low-endové hráčske karty.Keďže má výkon ako AMD RADEON 7750 ktorý kúpiš v obchode najlacnejšie cca 70eur tak hodnota toho procesora je tiež dajme tomu okolo 65eur.Je to procesor navrhnutý do lacných zostáv a nemajetných hráčov ktorým odpadá povinnosť kupovať dedikovanú grafickú kartu.
Neviem či si zaspal dobu ale ATI je už dávno pod vlastníctvom AMD.Začne bratričkovať wtf,nato amd vyrába samostatné grafiky a nebude dávať napr čip 7850 spolu s cpu a cenu dá potom akú,100 aby to bolo podľa tvojich predstáv?

Ale podľa tvojich vyjadrení si ty veľký odborník takže načo si sem prišiel.A ešte za FX 6300 nezaostáva vôbec extrémne,dokonca v niektorých single je o trošičku výkonejšia a multi-threade samouzrejme,keďže mám o 2 thready menej že?
Na prácu je aj bol navrhnutý Bulldozer a jeho nástupcovia a APU smeruje do úplne iného segmentu.

FX 6350 je len vyššie taktovaná FX 6300 takže kupovať sa to neoplatí.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.08.2013 10:57

Phanteom, ako som povedal, mnohi ludia si dnes na diskusne fora chodia liecit komplexy... robit zo seba panov mudrych, ja som sa vobec nepytal nic ohladne hracich konzol napriek tomu, ze o nich viem aj tak dost a napriek tomu, ze som byval systemovy programator (Assembler-u) ... to ze dlhsi cas niesom v IT fachu este nutne nemusi neznamenat ze som idiot, ktoremu musis vysvetlovat jak sa zapina PC ze ?! 50% vsetkeho si zase len zopakoval bud po sebe alebo po mne... napriklad ohladne architektury hracich konzol - sam som pisal vyssie (tusim az 2x) ze sa APU vyvija hlavne pre tento ucel a ze tam bude mat urcite nejake to uplatnenie, ale ze v stolovych PC je to o inom a tam to ruzovo nevidim (ja osobne) ... tam to bude mat cenu mooooozno az niekedy ked zacnu vyvijat vykonnejsie graficke cipy do APU...

stale vela ludi len utoci... znova mi napis, ze som odbornik, expert, a neviem co... takto satyricky... tu aby clovek ani svoj nazor radsej nepisal lebo skoci nanho hned 10 ludi (typicka mentalita Slovakov) a cim je ten nazor cloveka blizsie k pravde, tym viac to tych ostatnych podrazdi a maju potrebu nazor ihned zpochybnit (bezna prax z realneho zivota v mentalite nasho chudobneho a zakomplexovaneho vsetko zavidiaceho si narodu - psychologia mi je tiez velmi velmi velmi blizka, a myslim to vazne), co je sice fajn zpochybnovat v ramci diskusie (filozofie a riesenia problemu) ale nie ak sa jedna o utoky... mam na mysli vety zacinajuce v zmysle "ked si tak mudry...", "co to melies...", "odkial to zase mas...", "nejak si veris...", a podobne ;)


P.S. - spravcom fora:
...prosim o pripadny LOCK tohto thread-u, pretoze to tu asi nikdy neskonci :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.05.13
Prihlásený: 07.08.13
Príspevky: 15
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2013 11:40

Sentido,čo čítam tak trošku ty práve aj vyvolávaš takéto vášnivé diskusie.Keďže tu máš naozaj odborné a si technicky znalý(neber to ako urážku alebo posmievanie) a veľmi tu spochybňuješ APU proti FX čo je samozrejme pravda že FX vs APU na serióznu prácu vyhrá FX ale tak nejak stále postradam zmysel založenia tohto tématu a tvojej otázky.Myslím že google je tiež dobrý radca a benchmarkou je tu ako húb po daždi.Choď napr. na extrahardware.cz alebo pctuning tam si pozri recenzie a testy.

Ak sa nemýlim tak sa panteom snažil povedať že architektura cpu v konzolach a pc je absolutne ta ista a nie kam co smeruje atd.
Myslím že keď už si sem išiel si vedel čo je lepšie a teraz to vieš už na betón.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.08.2013 11:42

LOCK !


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 29 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozdiel vykonu grafiky 7300 vs 9800

v Grafické karty

2

392

07.01.2009 20:41

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Strata výkonu / vysoké vytaženie procesoru (P4)

v Intel - Integrated Electronics

6

562

24.10.2013 11:24

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky rozdiel medzi:Sapphire HD4870 512MB vs. ASUS EAH4870 HT

v Grafické karty

8

601

24.01.2009 18:02

bash Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CD-ROM pri pouzití SSD

v SSD disky

12

1579

12.06.2013 11:46

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Wine pomoc pri použití patch súborov

v Operačné systémy Unix a Linux

0

344

09.05.2013 12:23

lucifer666x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Jas - nefunguje pri použití funkčných tlačítok

v ATI/AMD grafické karty

0

363

21.05.2015 22:50

anesi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 1333MHz RAM vs. 1600MHz RAM - aky je rozdiel?

v Pamäte

11

3150

20.09.2010 19:53

achiles142 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Príčina reštartov routerov pri použití Windows SP3 odha

v Novinky

1

668

09.06.2008 21:12

Mir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s validátorom W3 pri použití protokolu SOAP1.2

v Ostatné

2

363

14.04.2013 14:14

misoklim Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pri pouziti nahladu v total commanderi monitor meni farby

v Monitory, televízory a projektory

3

625

29.02.2008 15:50

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. i5-4440 vs a10 7850 K

v Procesory

3

465

18.07.2014 12:06

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Úpadok výkonu pri hrách

v Počítačové hry

24

878

01.06.2011 15:17

patrikos68 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rapidny pokles vykonu pri hrani

v nVidia grafické karty

17

916

28.11.2012 17:02

Arte Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vplyv výkonu procesora pri C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

405

18.07.2012 11:08

Fico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zlepsenie vykonu pri hre/chladenie

v Notebooky a netbooky

2

276

11.08.2014 12:32

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky socket procesoru mam ja a ako to zistim?

v Ostatné

12

2476

11.05.2012 9:04

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra