Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 23 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2013 6:21

Dobry den
Potreboval by som poradit ohladom kupi novej zostavy pricom by som sa ale chcel vyvarovat chybam kt. som sa dopustil naposledy. Cenovy strop sa pohybuje okolo 1400e ale jedna sa len o procesor, zakladnu dosku, pamate a graficku kartu. Uz dlhsie nad tym uvazujem a potreboval by som poradit, naco sa este oplati nejaky ten mesiac pockat pripadne co sa oplati kupit z dovodu ze to ma omnoho lepsiu cenu(hrotit nieco len preto ze na to mam nebudem). Ja tu najskor napisem medzi cim sa rozhodujem a v com sa mi to dane riesenie paci a v com nie.

Takze prve riesenie by som chcel riesit pomocou socketu 2011 a procesorom Intel Core i7-4930K, zakladnou doskou typu: MSI X79A-GD65 graficku kartu asi MSI R7970 a pamate tieto: 2x 8GB DDR3 1866 CL9 a asi dva kusy toho KITu. Procesor sa mi paci ze je to jednoducho 6-jadro ktore sa da velmi dobre vyuzit pricom 12-threadov by vedela velmi dobre vyuzit taka Cinema4D takze tam davam "plus" to je ale asi jedina vec kde by som mohol vyuzit funkciu HT(HyperThreading teda 2 T na 1 J). Jelikoz som sa na tejto funkcii pri skladani poslednej zostavy velmi popalil, takze dat za procesor vyse 500e pri ktorom budem vypinat HT pricom bez jeho podpory by bol ten CPU o mnoho lacnejsi je dost blbost, a to je velky dovod preco mu davam otaznik. Jednoducho tam ten HT doslova nechcem. Co sa tyka dosky sa mi paci ze aj s tym procesorom mozem pouzit az 64GB pamate v 8 slotoch. Co sa mi ale nepaci je ze patica je posunuta dost na pravu stranu a neviem ci s mojim chladicom (Prolimatech Genesis) budem moct do bedne osadit aj klasicku CD-ROMku, kedze ten chladic k nej dost vycnieva a pri beznej pozicii tam toho miesta medzi nimi nieje na rozdavanie pricom tiez neviem ci nebudu vadit aj operacne pamate jelikoz su z oboch stran od patice. Co sa tyka pamati, chcel by som nieco rychlejsie tak som zobral tamtie ktore maju pomer frekvencia/latencia lepsi ako standardne, ci je to aj naozaj v praxi k niecomu si necham poradit od vas. No naposledy co som skusal 1600/CL10 tak som to trochu citil. Tej pamate preto tolko lebo pri praci pouzivam virtualne spustene OS ktore su ulozene v ramdrive kde 16GB som mal malo, 32 bolo fajn ale preco nie viacej. Co sa tyka pamati je tam problem ze pri cene tohto procesora mi vychadza len na 4x8GB, a kedze mam tu vyhodu ze tu mozem pouzit viacej ako 32GB je dost hlupe to nevyuzit. Co sa tyka grafickej karty, doteraz som si vzdy kupoval nieco co bolo lacne/co sa oplatilo, vacsinou sa brutalne prehrievali alebo to bol totalny low-end, tento krat by som teda chcel nieco lepsie pricom vykon je sice pekny ale kedze mam nejaky rozpocet a mna v 1. rade momentalne zaujima aby mala 3GB pamate, kvoli spominane "cineme" a pod. takze som sa rozhodol pre tu graficku vyzsie uvedenu. Aj ked mam trocha obavi z dovodu ze som mal doteraz vzdy NVidiu a bojim sa olvadacov ake budu na tu od AMD ci uz pod Windows kedze si pamatam z cias WinXP ze to bol otras(.NET a pod) a dalej aj pod linux kde by som si ich velmi rad poprosil.

Druha zostava je samozrejme tvorena uz zase z AMD a socket AM3+. Procesor by som zobral AMD Vishera FX-9370 pripadne AMD Vishera FX-8350. Dosku asi tuto: MSI 990FXA-GD80 graficku asi tu z prvej zostavy a pamatie tiez. Co sa tyka procesora je to jednoducho 8-jadro, teda osem fyzickych, teda ziadne thready navyse, co sa mi paci. Je mi jasne ze ten vykon na jedno jadro je slabsi, o kolko si sice ani vymysliet neviem ale celkovy vykon co som videl z benchmarkov bol na tu cenu na jednotku. Tu sa ale objavil problem kde kedze mam len 500W zdroj(resp. je to 550W) kde len skoro polovicu "zozerie" procesor necham na vasom uvazeni ci nebude lepsie radsej zobrat tu 8350 pripadne slabsiu graficku a ja to ze nebude 3GB este mozno zvazim. Co sa tyka dosky, paci sa mi prepojenie heat-pipom chladic napajacich kaskad s north-bridgom, ktory sa vraj prehrieva. Co sami uz ale nepaci je ze ma len 4 sloty na pamate a tym padom len 32GB. Takze tu je tiez dovod na otaznik. V totmo pripade graficku riesim len v ramci spotreby kedze je tu procesor o mnoho lacnejsi a ja tam nemozem napraskat viacej pamati, mam nejake financie navyse. Co sa tyka toho zdroja dalsi kupovat nechcem kedze s mojim sucasnym som velmi spokojny a nemam pre neho dalsie vyuzitie a predat ho za normalnu cenu asi nepredam takze..

Netusim do coho mam ist ci do drahsieho intelu ktory budem "downgradovat" o HT, usetrit na grafickej aby som tam mohol pouzit viacej RAM, alebo pouzit AMD kde si dam jednoducho tych 32GB a co si zaplatim to aj mam a s tou spotrebou/zdrojom to proste risknut kedze je to maximalna spotreba ktoru to zariadenie vie spravit(pokial viem a pokial to nieje jednoduche dosiahnut). Je mi aj jasne ze porovnavam dva procesory kde je uplne jasne ze ten Intel je vykonnejsii ale ten princip downgradu o HT kt. si vopred zaplatim nenecham len tak..

Poprosim o akekolvek rady, poznamky, co je lepsie, do coho by ste isli vy a dovod.







_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2013 8:12

takto. ak ta video rendering zivi, kludne zober 4930k. takisto ako podpora ram pri x79.

ak nie, zober 4770k/3770k/Xeon a peniaze co usetris daj do ssd a pidobnych veci.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.10.2013 8:53

SSD a veci podobne uz mam a kedze prechadzam z i7 2700k, nic podobne nemienim uz nikdy kupovat.. tu cinemu a veci nej podobne tam berem ako alternativu, co na tom pc chcem robit aby som neskladal stroj ktory je sice fajn ale cinema pojde na zaplakanie.. cinema je len alternativa.. v prvom rade chcem nejaky ten vykon od procesora na jadro s velkou ramkou, tiez neviem aky vykon to da bez toho HT kedze ho v momente ako to dostanem zakazem..
a ako som uz vravel, dat 500e za procak ktory hned "downgradujem" na mozno vykon nie daleko od toho co som mal v pripade vyzsie uvedenych AMD tak je to uplne hlupost brat potom







_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2013 10:33

kedze si neodpovedal na otazku, ci sa tym zivis, predpokladam, ze nie.

investovat 750 eur a vymenit 2700K za 4930K + dosku sa teda neoplati, sc1155/1150 este o to menej.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.10.2013 16:21

takze vravis ze ten narast vykonu voci tomu co som mal(tu i7 2700k s vypnutim HT takze mozme povedat ze fungovala prakticky ako i5) bude len uplne minimalny a vobec sa to neoplati?
ano, cinemou sa nezivim, vravel som ze je to len alternativa







_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2013 16:31

nie, rozdiel tam samozrejme bude, ale nie taky, aby stal za 750 eur.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.10.2013 17:08

no dobre to bolo mozno nieco ohladom tej zostavy s intel.. nieco ohladom toho ako som napisal o tom AMDcku.. ? predsa je to lacnejsia varianta a podla mna aj celkom slubna..ale.. ved ako som uz pisal..







_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2013 17:09

AMD momentalne nema ziadne desktop CPU vykonnejsie ako pretaktovana 2700K.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Aky CPU kupit... ?

Registrovaný: 11.09.11
Prihlásený: 11.03.24
Príspevky: 5467
Témy: 36
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2013 17:09

meniť i7 2700K za akykolvek procak od AMD je nezmysel...
jedine čo ti ponukne viac vykonu su 6 jadra socket 2011...
ale ani to sa velmi neoplati , ako už bolo spomenute su to 550e procesory a viac a aj dosky su drahšie...







_________________
PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ,
cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe ,
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.10.2013 17:11

to mozno ano, ale ako som pisal, bez HT je to skor nieco ako i5, a tam sa uz bavime o niecom inom

doteraz som nemohol moc taktovat z dovodu ze moj BIOS mi neumoznoval pouzivat VT-D a zaroven aj to OC (chipset P67)


Naposledy upravil dodo4svk4 dňa 01.10.2013 17:13, celkovo upravené 1






_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2013 17:13

neviem, co tu stale splietas o vypinani Hyperthreadingu. ak nepotrebujes HT, nepotrebujes 6jadro.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.10.2013 17:15

prepac ale vobec nemyslim ze splietam, mozno si len v praxi nevidel co to robi, tak ci tak, bavme sa o tom ze tam HT nieje







_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Aky CPU kupit... ?

Registrovaný: 11.09.11
Prihlásený: 11.03.24
Príspevky: 5467
Témy: 36
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2013 17:46

tiež neviem prečo chceš vypinať HT ...
ale ok dajme tomu: aj ako čiste 4 jadro je ten 2700K veľmi vykonny a tiež mi unika zmysel že ho chceš meniť za niečo ine ...
skratka ak ho trocha pretaktuješ je to ešte aj na dnešne pomery taky vykonny procak , že
sa neoplati ho meniť a určite nie za 8320/8350 ...
to tiež nie su tak celkom 8 jadra v pravom slova zmysle ,
pracuju totiž v 4 moduloch po dvoch jadrach a tie spolu zdielaju niektore veci ako napr. cache atd...
zazraky od toho rozhodne neočakavaj lebo budeš sklamany ked nahradiš ten 2700K ...







_________________
PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ,
cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe ,
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.10.2013 8:02

no ano, vykon po pretakovani je nezanedbatelne vyzsi, ale ako som vyzsie pisal, taktovat nemozem lebo mi to BIOS neumoznuje pokial pouzivam vyrtualizaciu ..takze by bolo dobre vymenit dosku a to mozem vymenit aj s procakom z ineho socketu..
vymenou tej 2700ky za ten 6jadrovy intel by som ziskal moznost osadit pamat viacej ako 32GB, co ako som popisal by som uvital..
pokial teda by som zobral aj ten FX-9370 a vyuzil na nom vsetky jadra a vykon by bol stale nie daleko od tych 4jadier 2700vky tak do toho fakt nejdem, a pokial ten pomer cena/vykon u toho 6jadra je uplne otrasny a jednoducho sa to za tie peniaze vobec neoplati tak to nejak extra hrotit nebudem a kaslem na to tiez..
ale tak ci tak stale nemam definitivne riesenie/rozhodnutie.. :(







_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aky CPU kupit... ?

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2013 10:26

Ono asi skor by si si mohol spravit porovnania v testoch, je ich plny web, pokial nieco taketo kupis, aspon ja by som to tak spravil, ci to ma naozaj vobec zmysel







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.10.2013 11:23

to som samozrejme spravil, ale ani jedna z tych veci nebola na zaklade testov uplne jednoznacna a s hladanim testov tej i7cky bez HT som nebol moc uspesny, takze tie bezne testy su pre mna dost irelevantne.. a tie veci ako ze dam 500e za procak ktory si nasledne downgradujem alebo nejake AMD kde som obmedzovany operacnou pamatou su proste "principialne"..
momentalne absolutne netusim co spravit, co bude lepsie a aj to aby sa to aj nejako cenovo oplatilo .... ktory z tych kompromisov zvolit..







_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2013 11:50

nechaj si 2700K.

a kedze stale melies tie nezmysly o vypinani HT, navrhujem lock.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.10.2013 13:25

tak toto je absurdne.. lock kvoli tvojej neznalosti a neschopnosti nieco pochopit ??

tu 2700vku som "mal" takze si nic nechat nemozem







_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2013 13:36

A vieš nam povedať načo chceš vypinať HT??


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.10.2013 17:34

no pretoze pokial nemas aplikaciu optimalizovanu na tento HT (co vacsina aspom trocha kvalitnejsich je) ide vykon/efektivita rapidne dole a coho vysledkom je nieco ako nizsi vykon.. resp pracuje pomalsie.. matne si pamatam jednu appku ktora uz neviem co presne robila tam to bolo vidiet dost silne, najskor to bolo pustane na i5tke v 4threadoch ta aplikaci davala 11k pws/sec po OC davala 14.5k .. i7cka davala v 4threadoch 10.5k a pamatam si konecne cislo, myslim ze to bolo 8threadov po OC a bolo to cislo cca 8k jak nie aj menej.. a takychto aplikacii je vela a stretavam sa s nimi casto + nemienim ziadnym sposobom zacat studovat ako s tym pracovat a ako to vyuzivat kedze casto si taketo appky robim co necham pustene niekolko dni a cpu ide na max.. dalsi velky priklad su hry.. jak hras hry zalozene na vykone cpu a mas HT tak sa moze stat ze budes mat prepady fps, musis to jednoducho vypnut... dufam ze vam to ako dovod stacilo a mozme sa vratit nas5 k problemu







_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.03.11
Prihlásený: 04.08.15
Príspevky: 46
Témy: 8
Príspevok NapísalOffline : 10.10.2013 17:14

nerobin 3d rendering v Cinema4D ale inych softoch, ale keby som mal 6jadier plus HT a 12 Mb cache urcite by som bol spokojny
nastastie existuje uz davno NetRendering takze viem vyuzit vsetky jadra vo firme/domacnosti
cinema4d je uz davno na trhu, pochybujem ze nema podporu HT
mozno nevies spravne nastavit rendering v cineme
dal som do youtube cinema4d hyperthreading a javi sa mi , ze to ide super
http://www.youtube.com/watch?v=DhCF3ZCP ... ata_player


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.08.13
Prihlásený: 03.03.16
Príspevky: 26
Témy: 4
Bydlisko: /dev/random0
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.10.2013 21:20

aaale..
jasne ze v cineme je HT uplne super a je to uplne nieco ine ako bez.. ale ako som tu uz pisal niekolko krat(asi som tu cinemu spominat nemal) nieje to priorita.. ide o aplikacie ktore na to niesu optimalizovane, a vedia nejakym sposobom ten procesor nieco ako zahltit a vykon je tam vtedy horsi ako bez HT a to je priorita
nastastie sa mi podarilo do toho cenoveho limitu vtesnat tie pamate, dosku, zase raz slabsiu grafiku(tento krat ale normalny model, ziadne kazove a prehrievajuce sa nonTI) a ten 3930k.. som fakt zvedavy kolko mi prinesu tie 2jadra navyse a takisto aj na tu cinemu a celkovo ako to bdue slapat.. velmi dolezity bod bude ze budem moct taktovat a zaroven pouzivat vyrtualizaciu.. pri tom AMD to vraj co som pocul tiez tak nejak vie blbnut ako ked ma clovek ten HT a nechcem vymienat stroj za mozno este slabsi a byt limitovany este viacej, tuto budem mat aspom viacej pamate do buducna







_________________
blbe otazky automaticky ignorujem
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.10.2013 21:22

"ide o aplikacie ktore nie su optimalizovane"
čo takto konkretizovať o aké aplikácie sa jedná?A keď tak pracuj v tých čo to podporujú a tým že procesor zahltia alebo čo tak to si tiež vysvetlil.
Keď nechceš HT tak 2700K ti musí postačovať.A AMD nemá 8 jadrové cpu,tiež je majú niečo také ako HT u intelu,nie sú to plnohodnotné jadrá ako u phenomov napr.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 23 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aký zdroj kupit ?

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

6

452

18.02.2013 20:47

dark_globe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký počítač kupit ????

v PC zostavy

8

1566

15.09.2008 21:21

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky volant kupit?

v Ostatné

3

651

23.02.2007 10:29

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky server kupit?

v PC zostavy

10

805

24.01.2017 17:19

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký ultrabook kúpiť?

v Notebooky a netbooky

5

862

10.06.2013 12:28

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký notebook kúpiť?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Notebooky a netbooky

150

6085

09.02.2013 17:00

jjjano1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky procak kupit

v Procesory

5

549

28.01.2012 22:33

Scion Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky HDD kupit

v Úložné zariadenia

28

2560

16.01.2008 12:13

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký kupiť notebook ?

v Notebooky a netbooky

2

450

01.10.2015 22:01

Adam Mandelík Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký lcd kúpiť ??

v Monitory, televízory a projektory

2

740

24.11.2008 22:38

ertin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky QuadCore kupit?

v Procesory

3

531

20.12.2011 10:00

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky ultrazoom kupit ?

v Mobilné zariadenia

2

529

17.09.2012 10:19

ElNorka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aký notebook kúpiť ??

v Notebooky a netbooky

10

521

06.11.2016 18:47

Andrejjr Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky kupit diktafon?

v Ostatné

0

626

18.12.2008 18:29

justDVL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky procesor kúpiť?

v Procesory

8

639

28.11.2013 8:24

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký volant kúpiť?

v Externé zariadenia

3

821

02.05.2010 11:31

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra