Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 8 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 17.06.08
Prihlásený: 19.11.23
Príspevky: 56
Témy: 14
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2009 8:52

Prosim vas poradte co z toho na obrazku http://zihos.szm.sk/Akrualizacie.jpg je dolezite pre bezpecnost a co uz nie.Na jednej strane chcem mat Nbook aspon trochu v bezpeci a na druhej nechcem ho mat zakydany nepotrebnymi vecami.Ten microsoft to tak posral.Expeduje suvixove OS a potom ich len stale lepi zaplatami.Lezie mi to na nervy.Co vsetko je podla vas potrebne aktualizovat.Ja napr nepouzivam Windows mail, IE 7, tak naco mi to je nie? Doteraz som aktualizoval predovsetkym Win defender.Mam Vistu a antivir Awast a rezident ochranu Spybot. Asi prilis vela info a otazok .Prosim pokuste sa mi odpovedat aspon na nieco.Dik







_________________
Windows 7 Pro
Intel Pentium xxxx 3Gb, HDD 500 Gb,
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1342
Témy: 67
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2009 9:21

so statusom dolezite by si tam mohol dat, tie ostatne netreba ak nepouzivas ten win mail a media center







_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2009 14:29

zihos píše:
Na jednej strane chcem mat Nbook aspon trochu v bezpeci a na druhej nechcem ho mat zakydany nepotrebnymi vecami.


Nijaky operacny system ani jeho updaty ti nespravia s PC bezpecny PC, ked klikas na kazdu hovadinu.

zihos píše:
Ten microsoft to tak posral.Expeduje suvixove OS a potom ich len stale lepi zaplatami.Lezie mi to na nervy.


Ano? tak si naprogramuj vlastny OS. Keby si vobec vedel o com pises, netrepal by si taketo brepty, amater.

zihos píše:
Co vsetko je podla vas potrebne aktualizovat.Ja napr nepouzivam Windows mail, IE 7, tak naco mi to je nie? Doteraz som aktualizoval predovsetkym Win defender.


Aj ked nepouzivas IE, WMail apod., tak ich aktualizuj, lebo diery v systeme existuju aj tak, nezalezi niekedy od toho ci program bezi alebo nie.

zihos píše:
Mam Vistu a antivir Awast a rezident ochranu Spybot.


To staci na dobru ochranu, aj ked avast by som zmenil za Nod alebo Aviru.


z toho tvojho zoznamu si nahod vsetko okrem filtra nevyziadanej posty







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 17.06.08
Prihlásený: 19.11.23
Príspevky: 56
Témy: 14
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2009 16:34

2 Shiro ze som amater je priam iste ale odhliadnuc od toho ze XP cku ta ziadne Updaty neotravovali a pracovalo to roky bez problemov.Tiez viem ze 98 boli sama diera... Co mna natom serie je ze oni nevymakaju poriadny OS ale stale vymyslaju hento v ruzovej hento v modrej ,podobne ako Mobily vsetky na jedno kopyto a a mnohokrat nedomyslene a nedokoncene.VSAK NECH SA ZAKAZNIK SAM POSTARA ZA SVOJE PENIAZKY ABY SI TO DOTVORIL. Zober si taku malickost moj Nbook na nom Vista ktora potrebuje dost narokov a je osadena tym cim je pozri profil.Bezi chudiatko len tak tak.Keby som kazdu chvilu nerobil udrzbu ta sa pomaly ani nedockam nacitania sa tohto fora,co by zase malo za nasledok ze by som ta nenasieral svojimi invektivami na zda sa tvojho oblubenca MICRO ,ze xixi :jaw: :P :-D







_________________
Windows 7 Pro
Intel Pentium xxxx 3Gb, HDD 500 Gb,
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1342
Témy: 67
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2009 16:45

Tak naco si davas Vistu na ntbook s Celeronom? A na XPckach boli predsa updaty tiez.







_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 17.06.08
Prihlásený: 19.11.23
Príspevky: 56
Témy: 14
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2009 17:32

No preto, ze som ako som uz spominal vyssie, Amater a takto to nakonfiguroval predajca, ktoremu islo o mojich 16000sk a nie o to ci budem spokojny.No a to sa vlastne dostavame spat k Msoftu a vlastne ku vsetkym vyrobcom tychto cias,IDE IM IBA O TO ABY SA PRACHY PRELIALI OD NAS K NIM...Ale samozrejme ze to nie je celkom ich vina uznavam.Mal som sa pred kupou poradits odbornikmi napr. s vami.Som sa znovu poucil ako vzdy na svojej chybe...inak diky za odpovede.







_________________
Windows 7 Pro
Intel Pentium xxxx 3Gb, HDD 500 Gb,
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2009 17:52

zihos píše:
2 Shiro ze som amater je priam iste ale odhliadnuc od toho ze XP cku ta ziadne Updaty neotravovali a pracovalo to roky bez problemov.


Lol, a co akoze boli 3 service packy a cca 200 updatov cez winupdate za cca 5r co je ten OS na trhu? bud si zaspal dobu, alebo vobec nevies o com tocis. Ak sa ti nepaci, vypni si na viste windows update, a tiez budes mat "akoze klud".

zihos píše:
Tiez viem ze 98 boli sama diera... Co mna natom serie je ze oni nevymakaju poriadny OS ale stale vymyslaju hento v ruzovej hento v modrej ,podobne ako Mobily vsetky na jedno kopyto a a mnohokrat nedomyslene a nedokoncene.


dokoncene to je ale ocividne vies o vyrobe softwaru velke trt. nijaky, opakujem nijaky testeri, co ich mas aj 1000 ti nikdy nenasimuluju vsetky stavy, do ktorych sa moze system dostat na vsetkych HW konfiguraciach. Takisto ti nikto nikdy nepovie, ake bezp. hrozby budu odhalene za rok-dva, a ake nove vzniknu. Microsoft, ani vyvojari co robia linux ti NIKDY negarantuju 100% funkcnost vzdy a vsade. A vyrobcovia softwaru tiez nie. kapis? nieje mozne vyskusat vsetko vsade, a kazdym sposobom, aby toto mohol niekto garantovat.

zihos píše:
VSAK NECH SA ZAKAZNIK SAM POSTARA ZA SVOJE PENIAZKY ABY SI TO DOTVORIL. Zober si taku malickost moj Nbook na nom Vista ktora potrebuje dost narokov a je osadena tym cim je pozri profil.Bezi chudiatko len tak tak.


A co take auta, tie nemusis za vlastne $$ udrziavat? kupujes benzin, menis olej, sviecky, chodis na prehliadky, STK...so vsetkym je to rovnako aj s PC. Tiez ho treba niekedy precistit ci uz fyzicky alebo OS nejakym programom. necuduj sa tomu, je to tak a zmier sa s tym. A preco? vid moju odpoved vyssie.

A co sa tyka behu Visty na tvojom booku - na takom crepe nema Vista co robit a cistenim si moc nepomozes. Ten book je maximalne na XPcka. Ale s tym nic nepravis tiez, ak tam vyrobca nedodava ovladace pre XP. Daju sa sice niekedy zohnat, ale proces ich rozbehania je dost komplikovany aj ked sa clovek do PC vyzna.Vyrobcovia bookov dnes vsade tlacia vistu, tak si zvykaj. neovplyvnis to, aj ked budes neviem ako prskat, ze sa ti to nepaci. Nik ti nenuti ten book kupit.

zihos píše:
Keby som kazdu chvilu nerobil udrzbu ta sa pomaly ani nedockam nacitania sa tohto fora,co by zase malo za nasledok ze by som ta nenasieral svojimi invektivami na zda sa tvojho oblubenca MICRO ,ze xixi :jaw: :P :-D


MS neni moj oblubenec ale na bludy co tuna pises ti musim odpisat tak ako ti odpisujem. Pretoze taras hovadiny. Situacia s PC neni tak jednoducha ako kupa rozkov.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1342
Témy: 67
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2009 18:06

Tak si skus osekat Vistu vLite-om http://www.pcforum.sk/vista-a-vlite-vt5 ... tml#543034







_________________
Bezpodpisoid fórumový
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 8 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Som zúfalý, stlačil som Shift+DEL :(

v Operačné systémy Microsoft

8

1307

17.11.2009 11:22

HichHok Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Som zúfalý: Gigabyte HD 5670

v Ovládače

15

1595

04.03.2010 17:47

tomas57 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kde je chyba?? som zufaly :(

v PHP, ASP

9

471

10.10.2007 17:49

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Obrovský prblém s PC ( som zufaly )

v Ostatné

13

615

30.08.2008 14:36

Sajmon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Preco mi nejde zvuk .....prosim som zufaly...

v Audio programy

2

2337

27.02.2008 23:27

mouse Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pri vipnuti kompu sa znova zapne.....som zufaly..pomozte pls

v nVidia čipové sady

10

952

24.08.2009 13:10

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ktorí z nich ?

v Procesory

6

740

17.05.2008 12:30

kmsa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktory z nich?

v Úložné zariadenia

9

718

02.11.2007 21:22

PLaYeR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktorý z nich?

v Notebooky a netbooky

4

405

31.08.2011 14:33

Liman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ktory z nich je najlepsi ??

v AMD - Advanced Micro Devices

3

619

25.10.2008 22:16

4Dimension Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vánoce a všechno kolem nich!

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Krčma

39

4091

24.12.2006 21:05

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Šéf Apple Tim Cook: Som gay a som na to hrdý

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

34

3447

21.11.2014 11:12

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. spojenie logických jednotiek/ovplyvnenie priestoru na nich

v Pevné disky a radiče

12

1131

12.04.2006 21:16

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel mení logá, pridáva do nich obrázok čipu

v Novinky

21

1422

08.04.2009 15:33

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dva monitory- čiernobiely obraz na jednom z nich

v Monitory, televízory a projektory

1

589

18.04.2010 20:45

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nové 7xxm GPU pre NB neviete niečo o nich ?

v Novinky

6

414

24.02.2013 2:14

Semp Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra