[ Príspevkov: 8 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 17.06.08
Prihlásený: 28.02.26
Príspevky: 56
Témy: 14 | 14
NapísalOffline : 11.02.2009 8:52 | Aktualizacie som z nich zufaly

Prosim vas poradte co z toho na obrazku http://zihos.szm.sk/Akrualizacie.jpg je dolezite pre bezpecnost a co uz nie.Na jednej strane chcem mat Nbook aspon trochu v bezpeci a na druhej nechcem ho mat zakydany nepotrebnymi vecami.Ten microsoft to tak posral.Expeduje suvixove OS a potom ich len stale lepi zaplatami.Lezie mi to na nervy.Co vsetko je podla vas potrebne aktualizovat.Ja napr nepouzivam Windows mail, IE 7, tak naco mi to je nie? Doteraz som aktualizoval predovsetkym Win defender.Mam Vistu a antivir Awast a rezident ochranu Spybot. Asi prilis vela info a otazok .Prosim pokuste sa mi odpovedat aspon na nieco.Dik


_________________
Windows 7 Pro
Intel Pentium xxxx 3Gb, HDD 500 Gb,
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1341
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Banská Byst...
NapísalOffline : 11.02.2009 9:21 | Aktualizacie som z nich zufaly

so statusom dolezite by si tam mohol dat, tie ostatne netreba ak nepouzivas ten win mail a media center


_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 20996
Témy: 79 | 79
Bydlisko: Banska Byst...
NapísalOffline : 11.02.2009 14:29 | Aktualizacie som z nich zufaly

zihos píše:
Na jednej strane chcem mat Nbook aspon trochu v bezpeci a na druhej nechcem ho mat zakydany nepotrebnymi vecami.


Nijaky operacny system ani jeho updaty ti nespravia s PC bezpecny PC, ked klikas na kazdu hovadinu.

zihos píše:
Ten microsoft to tak posral.Expeduje suvixove OS a potom ich len stale lepi zaplatami.Lezie mi to na nervy.


Ano? tak si naprogramuj vlastny OS. Keby si vobec vedel o com pises, netrepal by si taketo brepty, amater.

zihos píše:
Co vsetko je podla vas potrebne aktualizovat.Ja napr nepouzivam Windows mail, IE 7, tak naco mi to je nie? Doteraz som aktualizoval predovsetkym Win defender.


Aj ked nepouzivas IE, WMail apod., tak ich aktualizuj, lebo diery v systeme existuju aj tak, nezalezi niekedy od toho ci program bezi alebo nie.

zihos píše:
Mam Vistu a antivir Awast a rezident ochranu Spybot.


To staci na dobru ochranu, aj ked avast by som zmenil za Nod alebo Aviru.


z toho tvojho zoznamu si nahod vsetko okrem filtra nevyziadanej posty


_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 17.06.08
Prihlásený: 28.02.26
Príspevky: 56
Témy: 14 | 14
Napísal autor témyOffline : 11.02.2009 16:34 | Aktualizacie som z nich zufaly

2 Shiro ze som amater je priam iste ale odhliadnuc od toho ze XP cku ta ziadne Updaty neotravovali a pracovalo to roky bez problemov.Tiez viem ze 98 boli sama diera... Co mna natom serie je ze oni nevymakaju poriadny OS ale stale vymyslaju hento v ruzovej hento v modrej ,podobne ako Mobily vsetky na jedno kopyto a a mnohokrat nedomyslene a nedokoncene.VSAK NECH SA ZAKAZNIK SAM POSTARA ZA SVOJE PENIAZKY ABY SI TO DOTVORIL. Zober si taku malickost moj Nbook na nom Vista ktora potrebuje dost narokov a je osadena tym cim je pozri profil.Bezi chudiatko len tak tak.Keby som kazdu chvilu nerobil udrzbu ta sa pomaly ani nedockam nacitania sa tohto fora,co by zase malo za nasledok ze by som ta nenasieral svojimi invektivami na zda sa tvojho oblubenca MICRO ,ze xixi :jaw: :P :-D


_________________
Windows 7 Pro
Intel Pentium xxxx 3Gb, HDD 500 Gb,
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1341
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Banská Byst...
NapísalOffline : 11.02.2009 16:45 | Aktualizacie som z nich zufaly

Tak naco si davas Vistu na ntbook s Celeronom? A na XPckach boli predsa updaty tiez.


_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 17.06.08
Prihlásený: 28.02.26
Príspevky: 56
Témy: 14 | 14
Napísal autor témyOffline : 11.02.2009 17:32 | Aktualizacie som z nich zufaly

No preto, ze som ako som uz spominal vyssie, Amater a takto to nakonfiguroval predajca, ktoremu islo o mojich 16000sk a nie o to ci budem spokojny.No a to sa vlastne dostavame spat k Msoftu a vlastne ku vsetkym vyrobcom tychto cias,IDE IM IBA O TO ABY SA PRACHY PRELIALI OD NAS K NIM...Ale samozrejme ze to nie je celkom ich vina uznavam.Mal som sa pred kupou poradits odbornikmi napr. s vami.Som sa znovu poucil ako vzdy na svojej chybe...inak diky za odpovede.


_________________
Windows 7 Pro
Intel Pentium xxxx 3Gb, HDD 500 Gb,
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 20996
Témy: 79 | 79
Bydlisko: Banska Byst...
NapísalOffline : 11.02.2009 17:52 | Aktualizacie som z nich zufaly

zihos píše:
2 Shiro ze som amater je priam iste ale odhliadnuc od toho ze XP cku ta ziadne Updaty neotravovali a pracovalo to roky bez problemov.


Lol, a co akoze boli 3 service packy a cca 200 updatov cez winupdate za cca 5r co je ten OS na trhu? bud si zaspal dobu, alebo vobec nevies o com tocis. Ak sa ti nepaci, vypni si na viste windows update, a tiez budes mat "akoze klud".

zihos píše:
Tiez viem ze 98 boli sama diera... Co mna natom serie je ze oni nevymakaju poriadny OS ale stale vymyslaju hento v ruzovej hento v modrej ,podobne ako Mobily vsetky na jedno kopyto a a mnohokrat nedomyslene a nedokoncene.


dokoncene to je ale ocividne vies o vyrobe softwaru velke trt. nijaky, opakujem nijaky testeri, co ich mas aj 1000 ti nikdy nenasimuluju vsetky stavy, do ktorych sa moze system dostat na vsetkych HW konfiguraciach. Takisto ti nikto nikdy nepovie, ake bezp. hrozby budu odhalene za rok-dva, a ake nove vzniknu. Microsoft, ani vyvojari co robia linux ti NIKDY negarantuju 100% funkcnost vzdy a vsade. A vyrobcovia softwaru tiez nie. kapis? nieje mozne vyskusat vsetko vsade, a kazdym sposobom, aby toto mohol niekto garantovat.

zihos píše:
VSAK NECH SA ZAKAZNIK SAM POSTARA ZA SVOJE PENIAZKY ABY SI TO DOTVORIL. Zober si taku malickost moj Nbook na nom Vista ktora potrebuje dost narokov a je osadena tym cim je pozri profil.Bezi chudiatko len tak tak.


A co take auta, tie nemusis za vlastne $$ udrziavat? kupujes benzin, menis olej, sviecky, chodis na prehliadky, STK...so vsetkym je to rovnako aj s PC. Tiez ho treba niekedy precistit ci uz fyzicky alebo OS nejakym programom. necuduj sa tomu, je to tak a zmier sa s tym. A preco? vid moju odpoved vyssie.

A co sa tyka behu Visty na tvojom booku - na takom crepe nema Vista co robit a cistenim si moc nepomozes. Ten book je maximalne na XPcka. Ale s tym nic nepravis tiez, ak tam vyrobca nedodava ovladace pre XP. Daju sa sice niekedy zohnat, ale proces ich rozbehania je dost komplikovany aj ked sa clovek do PC vyzna.Vyrobcovia bookov dnes vsade tlacia vistu, tak si zvykaj. neovplyvnis to, aj ked budes neviem ako prskat, ze sa ti to nepaci. Nik ti nenuti ten book kupit.

zihos píše:
Keby som kazdu chvilu nerobil udrzbu ta sa pomaly ani nedockam nacitania sa tohto fora,co by zase malo za nasledok ze by som ta nenasieral svojimi invektivami na zda sa tvojho oblubenca MICRO ,ze xixi :jaw: :P :-D


MS neni moj oblubenec ale na bludy co tuna pises ti musim odpisat tak ako ti odpisujem. Pretoze taras hovadiny. Situacia s PC neni tak jednoducha ako kupa rozkov.


_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aktualizacie som z nich zufaly

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1341
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Banská Byst...
NapísalOffline : 11.02.2009 18:06 | Aktualizacie som z nich zufaly

Tak si skus osekat Vistu vLite-om http://www.pcforum.sk/vista-a-vlite-vt5 ... tml#543034


_________________
Bezpodpisoid fórumový
 [ Príspevkov: 8 ] 


Aktualizacie som z nich zufaly



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Som zúfalý, stlačil som Shift+DEL :(

v Windows

8

1873

17.11.2009 11:22

HichHok

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

kde je chyba?? som zufaly :(

v Backend

9

549

10.10.2007 17:49

Flety

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Som zúfalý: Gigabyte HD 5670

v Ovládače

15

1711

04.03.2010 17:47

tomas57

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Obrovský prblém s PC ( som zufaly )

v Ostatné

13

714

30.08.2008 14:36

Sajmon

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Preco mi nejde zvuk .....prosim som zufaly...

v Audio programy

2

2637

27.02.2008 23:27

mouse

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

pri vipnuti kompu sa znova zapne.....som zufaly..pomozte pls

v Ostatné platformy

10

1036

24.08.2009 13:10

OmeGa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ktorý z nich?

v Notebooky a netbooky

4

477

31.08.2011 14:33

Liman

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ktory z nich?

v Úložné zariadenia

9

803

02.11.2007 21:22

PLaYeR

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ktorí z nich ?

v Procesory

6

830

17.05.2008 12:30

kmsa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vánoce a všechno kolem nich!

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Krčma

39

4292

24.12.2006 21:05

Luks

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ktory z nich je najlepsi ??

v AMD

3

714

25.10.2008 22:16

4Dimension

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Šéf Apple Tim Cook: Som gay a som na to hrdý

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

34

4128

21.11.2014 11:12

Daron

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

spojenie logických jednotiek/ovplyvnenie priestoru na nich

v Pevné disky a radiče

12

1253

12.04.2006 21:16

p55p

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Dva monitory- čiernobiely obraz na jednom z nich

v Monitory, televízory a projektory

1

688

18.04.2010 20:45

OmeGa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Intel mení logá, pridáva do nich obrázok čipu

v Novinky

21

1531

08.04.2009 15:33

mimkork

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

AJAX & SILVERLIGHT ... ako na nich? zeby dobra kniha?

v Frontend

5

817

28.01.2009 18:02

Blackdevil



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF