Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 22 ] | |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 22.08.08 Prihlásený: 01.11.09 Príspevky: 28 Témy: 9 | 9 |
Juj,nazdar vospolok...znova sme tu,no tentokrat mame dilemu s RAMkami.
Zostava sa uz ako-tak ustalila na :
MB: GIGABYTE EP45-DS3R - P45/ ICH10R, PCIe x16, DDR2 1200, SATA II RAID, USB2.0, 2x GLAN, FW, ATX, 8ch audio, sc775
CPU: INTEL Core 2 Duo E8400 – 3,00GHz, 1333MHz FSB, 6MB cache, soc.775,BOX
GPU: GAINWARD BLISS HD4850 Golden Sample, 512MB DDR3 (2200+MHz), ATI Radeon HD 4850 (700+MHz), PCIe x16, CrossFire, 256bit, 2xDVI
PS: FORTRON Epsilon 700W 80PLUS, ATX V2.2, aktivní PFC/P4, EPS/SSI [EPSILON 700W 80+]
Mame 2 kandidatov:
4GB (KIT 2x2GB) DDR2 800MHz PC6400 CL5 KINGSTON HyperX BOX - vhodné pro DualChannel
a
4GB (KIT 2x2GB) DDR2 1066MHz PC8500 CL5-5-5-18 OCZ Reaper HeatPipe Edition - vhodné pro DualChannel
Zostava je urcena na hranie hier,ide nam teda o PRAKTICKÝ vykon tych RAM,nie nejake umele benchmarky. Ide o to ze Kingstonka je 800vka a OCZtka je 1066ka je tam nejaky prakticky rozdiel pri hrani hier,alebo je to jedno ? A je nejaky prakticky rozdiel medzi CL4 a CL5 v hrach ?
Dakujem...
|
|
Registrovaný: 21.12.06 Prihlásený: 31.12.19 Príspevky: 9438 Témy: 95 | 95 |
Ver mi ze ten rozdiel si ani nevsimnes  Ale zobral by som Patrioty 800MHz CL4
A k comu ti je taky silny zdroj??
_________________ NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka |
|
Registrovaný: 22.08.08 Prihlásený: 01.11.09 Príspevky: 28 Témy: 9 | 9 |
mimkork píše: Ver mi ze ten rozdiel si ani nevsimnes  Ale zobral by som Patrioty 800MHz CL4  A k comu ti je taky silny zdroj??
dakujem,aky zdroj by si odporucil do danej zostavy,aby s tym neboli skutocne ziadne problemy ? +este maju byt 2 Thermaltake ventilatory...
|
|
Registrovaný: 24.04.08 Prihlásený: 30.03.14 Príspevky: 4774 Témy: 66 | 66 Bydlisko: Bratislava | |
Registrovaný: 21.12.06 Prihlásený: 31.12.19 Príspevky: 9438 Témy: 95 | 95 |
Kludne tam staci aj Fortron BS2 ci GNL 400W  Alebo ak chces Epsilon tak 500W (ten by aj crossfire utiahol), moze byt aj Corsair co pukepulos hodil ale je lacny iba v alze..
_________________ NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka |
|
Registrovaný: 22.08.08 Prihlásený: 01.11.09 Príspevky: 28 Témy: 9 | 9 |
700W pretoze ,vychadzame s toho ze samotne ATi-AMD odporuca pre tieto karty 550W pre 4850 a 600W pre 4870, rozdiel medzi 600W Fortronom a 700W Fortronom je v alze 100,-Sk (epsilony oba) , cize radsej viac,ako menej. A este ratame s tym ze karta uz nejde cez 6-pin konektor,ale cez 8-pin (pretaktovany Gainward) ,takze vyrobca na zakladnu odporuca 600W, a ten rozdiel medzi 600 a 700 je fakt maly (100,-SK) cize rovno 700W a bude klud... Taktiez ako tak kukame zostavy v roznych testoch,alebo obchodoch tak zdroje byvaju 600-750W...
Co poviete ? (aj k tym RAm este mozete..  )
|
|
Registrovaný: 24.04.08 Prihlásený: 30.03.14 Príspevky: 4774 Témy: 66 | 66 Bydlisko: Bratislava |
nikdy sa neriad spotrebou co uvadza vyrobca ale radsej kukni realne recenzie kde je spotreba celej zostavy do 350w  (s 4870) kedze ty mas 4850 tak aj keby si kupil 400w fortron tak este mas rezervu...
|
|
Registrovaný: 08.11.06 Prihlásený: 06.12.10 Príspevky: 15721 Témy: 7 | 7 Bydlisko: Bratislava |
a nikdy nekupuj zdroj len podla spotreby ktoru vidis v testoch!
hodnotu si videl cca 0,6 a dostanes to co sa da nazvat odporucenym vykonom, ak zostavu so spotrbou 350W das na 400W noname/EC tak na 90% do mesiaca skape
_________________ CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder NB HP ProBook 6450b |
|
Registrovaný: 22.08.08 Prihlásený: 01.11.09 Príspevky: 28 Témy: 9 | 9 |
Jaro píše: a nikdy nekupuj zdroj len podla spotreby ktoru vidis v testoch! hodnotu si videl cca 0,6 a dostanes to co sa da nazvat odporucenym vykonom, ak zostavu so spotrbou 350W das na 400W noname/EC tak na 90% do mesiaca skape
dakujem moc, bude teda Corsair 650W , na toto dufam staci (staci?) a ak by sme do buducna hodili CrossFire,tiez by mal stacit (bude?)
dik
|
|
Registrovaný: 22.03.07 Prihlásený: 23.06.23 Príspevky: 2096 Témy: 15 | 15 Bydlisko: Bratislava V |
Jaro píše: a nikdy nekupuj zdroj len podla spotreby ktoru vidis v testoch! hodnotu si videl cca 0,6 a dostanes to co sa da nazvat odporucenym vykonom, ak zostavu so spotrbou 350W das na 400W noname/EC tak na 90% do mesiaca skape
A nepovažuj spotrebu v teste za záťaž zdroja.  Merajú ju zväčša wattmetrom na primárnej strane, takže zahŕňa aj hodnotu účinnosti. Pri účinnosti 80% bude pri spotrebe 350W výkon/záťaž zdroja 280W. Ale samozrejme istá rezerva výkonu musí byť.
_________________ DESKTOP: Intel Pentium Dual Core E2180, Gigabyte GA-P31-DS3L, 3GB DDR2 800Mhz, ASUS Radeon HD3650 256MB, ASUS DRW-1608P3S, Hitachi Deskstar T7K250 160GB, Fortron FSP350-60GLN NTB: HP 510: Intel Celeron M360, 512MB DDR2 533MHz, Intel GMA 900, Hitachi Travelstar 4K120 40GB, Sony CRX880A |
|
Registrovaný: 24.04.08 Prihlásený: 30.03.14 Príspevky: 4774 Témy: 66 | 66 Bydlisko: Bratislava |
martin-zv píše: dakujem moc, bude teda Corsair 650W , na toto dufam staci (staci?) a ak by sme do buducna hodili CrossFire,tiez by mal stacit (bude?)
dik
na zostavu co si hodil vyssie ak by si chcel aj cf tak staci 500w fortron bs
|
|
Registrovaný: 21.12.06 Prihlásený: 31.12.19 Príspevky: 9438 Témy: 95 | 95 |
to mu asi nevysvetlis ale pri CF by som siel do Epsilonu 500W  To je uz trosku insie kafe..
_________________ NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka |
|
Registrovaný: 08.11.06 Prihlásený: 06.12.10 Príspevky: 15721 Témy: 7 | 7 Bydlisko: Bratislava |
500W na 2xHD4850 neni nist moc
_________________ CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder NB HP ProBook 6450b |
|
Registrovaný: 21.12.06 Prihlásený: 31.12.19 Príspevky: 9438 Témy: 95 | 95 |
ale 500W epsilon je uz insi zdroj predsa len..
oprav ma ak sa mylim do el. sa az tak moc nerozumiem

//to je 450 ale 500 ma take iste parametre..
_________________ NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka |
|
Registrovaný: 08.11.06 Prihlásený: 06.12.10 Príspevky: 15721 Témy: 7 | 7 Bydlisko: Bratislava |
je ot insi zdroj ale 2 karty su insie ako jedna, nevravim ze by to neslo ale neni dobre ist takto vysoko na taky zdroj
_________________ CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder NB HP ProBook 6450b |
|
Registrovaný: 21.12.06 Prihlásený: 31.12.19 Príspevky: 9438 Témy: 95 | 95 |
CF s tou jeho zostavou a Epsilon 500W by to slo dopohody..
_________________ NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka |
|
Registrovaný: 22.03.07 Prihlásený: 23.06.23 Príspevky: 2096 Témy: 15 | 15 Bydlisko: Bratislava V |
Nový epsilon mi nepripadá ničím výnimočný, určite neprevyšuje značky ako Seasonic a Corsair. Alebo mi niečo ušlo?
_________________ DESKTOP: Intel Pentium Dual Core E2180, Gigabyte GA-P31-DS3L, 3GB DDR2 800Mhz, ASUS Radeon HD3650 256MB, ASUS DRW-1608P3S, Hitachi Deskstar T7K250 160GB, Fortron FSP350-60GLN NTB: HP 510: Intel Celeron M360, 512MB DDR2 533MHz, Intel GMA 900, Hitachi Travelstar 4K120 40GB, Sony CRX880A |
|
Registrovaný: 24.04.08 Prihlásený: 30.03.14 Príspevky: 4774 Témy: 66 | 66 Bydlisko: Bratislava |
aj keby to nebol epsilon tak obycajny bluestorm alebo hocaky fortron crossfire utiahne
|
|
Registrovaný: 21.12.06 Prihlásený: 31.12.19 Príspevky: 9438 Témy: 95 | 95 |
Tak si pozrite aky je rozdiel v BS2 a Epsilone a poradim vam ze cenou to nebude  Obcas si kuknite aj specifikacie zdroja..
_________________ NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka |
|
Registrovaný: 17.07.07 Prihlásený: 17.05.13 Príspevky: 78 Témy: 17 | 17 Bydlisko: Šaľa | |
Registrovaný: 24.04.08 Prihlásený: 30.03.14 Príspevky: 4774 Témy: 66 | 66 Bydlisko: Bratislava |
ak je pravda ze maju rovnake casovanie tak tie OCZ-pracuju na vyssej frekv. 
|
|
Registrovaný: 21.12.06 Prihlásený: 31.12.19 Príspevky: 9438 Témy: 95 | 95 |
OCZ maju trosku premakane chladenie
Ale zobral by som 800MHz z co najnizzsim casovanim, svoj tip som ti uz napisal na zaciatku..
_________________ NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka |
|
Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 22 ] | |
|