[ Príspevkov: 15 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.04.12
Prihlásený: 09.03.23
Príspevky: 109
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Lučenec
NapísalOffline : 25.04.2012 20:12 | zdroj tfx

Dobrý večer. Uvažoval som nad kúpou tohto zdroja http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... t209130080 , chcel by som ho do zostavy, ale na grafickej karte je napísané Energetická náročnosť: Mindoporučený výkon zdroja:400 W. Takže neviem či mam kúpiť výkonnejší zdroj, ak existuje poradte. Max cena za zdroj 50 euro.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35 | 35
NapísalOffline : 25.04.2012 20:17 | zdroj tfx

Akú to máš grafiku a skrinku ten zdroj chodí väčšinov do micro tower....
Napríklad toto
http://www.alza.sk/corsair-cx430-v2-d242454.htm


_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.04.12
Prihlásený: 09.03.23
Príspevky: 109
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Lučenec
Napísal autor témyOffline : 25.04.2012 20:22 | zdroj tfx

ja by som to chcel do tochto http://www.alza.sk/eurocase-mini-itx-wt ... 243727.htm , chcel by som si postavať nejakú mini zostavičku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35 | 35
NapísalOffline : 25.04.2012 20:28 | zdroj tfx

Myslím že maximum čo sa robí na takéto skrinky je 300w.
Riešenie by bolo kúpiť skrinku zo zdrojom no to vychádza drahšie
http://www.alza.sk/silverstone-sst-sg05 ... 214181.htm

A nestačila by ti platforma micro atx.... to nebude nič hrozne veľké tiež.


_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.04.12
Prihlásený: 09.03.23
Príspevky: 109
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Lučenec
Napísal autor témyOffline : 25.04.2012 20:44 | zdroj tfx

ja som našiel po hodine hľadania 350w a ten stál 70 euro plus poštovné, čo je pre mňa dosť veľa. O tom micro atx som uvažoval ale chcem mať nejakú skúsenosť so skladaním pc a pri tomto malom formáte by to až také drahé nebolo.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35 | 35
NapísalOffline : 25.04.2012 20:48 | zdroj tfx

Bude to rovnako drahé v oboch prípadoch.
Dokonca niektoré komponenty ako sám vidíš sú dosť drahé a tiež sa priprav na to že extrémny výkon tam nemôžeš napchať lebo je to ťažké v tak malej skrinke uchladiť tiež veľkosť chladiča a grafiky je veľmi obmedzená.


_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.04.12
Prihlásený: 09.03.23
Príspevky: 109
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Lučenec
Napísal autor témyOffline : 25.04.2012 20:57 | zdroj tfx

veď toto, preto som to sem dal či sa mi nepomôže niekto taký čo to má doma a má s tým skúsenosti.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35 | 35
NapísalOffline : 25.04.2012 21:04 | zdroj tfx

tak to je klasický príklad HTPC teraz sme o tom písali ale v inej téme :)
Ale v takýchto pc nemá čo hľadať grafika ku ktorej je odporúčaný zdroj 400w.
To sa strašne odzrkadlí na spotrebe toho pc atď


_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.04.12
Prihlásený: 09.03.23
Príspevky: 109
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Lučenec
Napísal autor témyOffline : 25.04.2012 21:09 | zdroj tfx

takže keby som tam dal grafiku s snižšou spotrebou tak by ten pc mal ísť v pohode?

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

http://www.alza.sk/evga-geforce-gt430-d196723.htm tato by bola ok?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35 | 35
NapísalOffline : 25.04.2012 22:15 | zdroj tfx

no malo ale či sa ti zmenstí do skrinky je otázne ...


_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Správca fóra
Správca fóra
zdroj tfx

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8416
Témy: 110 | 110
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 25.04.2012 23:10 | zdroj tfx

normalne napis vsetky potrebne udaje
• cena?
• len skrina s vnutrom alebo aj monitor a periferie?
• vyuzitie pocitaca?
• kde chces pocitat vyuzit, ze chces kompaktny format za tak nizku cenu a na ukor kvality?


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.04.12
Prihlásený: 09.03.23
Príspevky: 109
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Lučenec
Napísal autor témyOffline : 26.04.2012 15:16 | zdroj tfx

ja som chcel iba vedieť čo znamená mindoporučený zdroj: 400w či taký zdroj musí byť a tak, či môže byť aj menší, alebo to pôjde bez problémov aj na tom 300w


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35 | 35
NapísalOffline : 26.04.2012 16:33 | zdroj tfx

Tým minimom sa môžeš a nemusíš riadiť záleží od kvality zdroja, účinnosti atď.
Každopádne mnoho krát má grafika min doporučený zdroj 600w napr GTX570 a celá zostava papá v burne tak 250-350w takže reálne si možno zoberie 200w a stačil by tam aj dobrý 500w zdroj...
Ale ja osobne sa tým riadim a keď je raz napísané doporučený tak ho tam dám je tam rezerva ten zdroj tým pádom nie je tak zaťažený a mám istotu že mi neoddýde po roku alebo skôr.

V HTPC skrinke ale bohvieaké vetranie nie je čo je tiež nie dobré pre zdroj samotný nie to keď nemá ani žiadnu certifikáciu.
Nerobil by som to takto vôbec.


_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.04.12
Prihlásený: 09.03.23
Príspevky: 109
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Lučenec
Napísal autor témyOffline : 26.04.2012 17:42 | zdroj tfx

dakujem za tvoj názor, asi si ma presvedčil a prejdem na normálnu zostavu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35 | 35
NapísalOffline : 26.04.2012 20:09 | zdroj tfx

rozumné :)


_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
 [ Príspevkov: 15 ] 


zdroj tfx



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

SL220 TFX

v PC skrinky a zdroje

4

351

07.02.2015 17:08

qq72

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

seasonic ss300 tfx

v PC skrinky, zdroje a chladenie

4

410

07.08.2011 16:35

89Aquarius

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ATX zdroj MPA-88X ako 12V zdroj na napajanie minikompresoru

v PC skrinky a zdroje

0

947

15.10.2014 17:30

minochino

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I: Napajaci zdroj Seasonic zdroj M12II-620W F3 80+ Bronze

v Bazár

5

1115

02.12.2016 11:46

Lojzo Van Prievan

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj LOGIC Zdroj ATX 500W 120mm ventilátor

v PC skrinky, zdroje a chladenie

8

925

07.09.2015 15:15

dark_globe

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PC zdroj KME zdroj PK-500, rada

v PC skrinky a zdroje

11

777

30.12.2012 14:32

5_kubo_1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj po roku bez elektriny (z pc nejde obraz na vine zdroj)

v PC skrinky a zdroje

2

657

24.12.2014 20:08

Mindfreak

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj - zdroj všetkých problémov

v PC skrinky a zdroje

12

639

23.11.2014 21:26

Mego

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj & zdroj

v PC skrinky a zdroje

7

904

05.10.2009 15:53

Snake

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj

v PC skrinky a zdroje

2

343

20.12.2011 23:10

bruno192

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

zdroj

v PC skrinky, zdroje a chladenie

17

673

25.07.2010 19:38

banzai

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

zdroj

v PC skrinky, zdroje a chladenie

4

405

13.01.2015 15:29

pheonix

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj

v PC skrinky a zdroje

8

422

09.04.2016 21:03

CrazyJack

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj

v Bazár

10

583

05.07.2017 5:44

zodiaq

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj

v PC skrinky, zdroje a chladenie

1

455

08.06.2010 15:29

KocuR

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj

v PC skrinky, zdroje a chladenie

0

956

06.01.2007 20:55

bsE



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF