Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 23 ] 
AutorSpráva
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.02.2008 18:10

ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Cieľ je jasný. Chceme zozbierať 350 tisíc podpisov, aby prezident musel vyhlásiť referendum, v ktorom občania budú mať možnosť rozhodnúť, či STV a SRo má byť financovaná spôsobom, ktorý je nespravodlivý, nesolidárny a nesociálny. Nechceme zrušiť STV a ani SRo. Chceme iba, aby politici našli vhodnejší spôsob financovania týchto inštitúcií. Koncesionárske poplatky do dnešnej doby nepatria. Nový zákon, ktorý sa práve nachádza v parlamente síce premenoval „koncesionárske poplatky“ na „úhradu za služby verejnosti poskytované STV a SRo“ ale nezmenil jeho podstatu. Iba celú problematiku doviedol do úplnej absurdity: Poplatky či úhradu za STV a SRo musí platiť každý, kto má elektrickú zásuvku. To je ako by diaľničné známky si musel kúpiť každý, kto má vodičský preukaz.

http://www.referendum2008.sk/texty/dosiahnutie.html

Zdroj: www.referendum2008.sk


Naposledy upravil JanoF dňa 24.02.2008 21:43, celkovo upravené 1






_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 10:42

Ja by som celkom rad podporil ale bohuzial bolo by to na nic nie som plnolety...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 09.03.08
Prihlásený: 19.12.14
Príspevky: 748
Témy: 91
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2008 16:10

no po prvé nie som plnoletý a po druhé s čoho by tie televízie žili teda aspoň Stv a tak máme satelit aj aj tak za nich musíme platiť ale čo :roll:







_________________
CPU: Intel E7400 + Cooling Freezer 7 PRO / RAM: 2 x 2GB DDR2 1066 Extreme Edition / VGA: Gainward HD 4850 GS 512 MB ( 700 MHz) / HDD: Samsung 750 GB / DVD: Samsung DVD Burner Light Scribe / MB: Asus P5Q PRO / PSU: Enermax PRO 82+ / MONITOR: LCD Samsung 2243BW (22") 2ms / MOUSE: Logitech Wireless Wave KEYBOARD : Logitech WAWE PHONE:LG GT 540 Optimus GPS: Garmin Nuvi 255 (Slovakia Roads), Reproduktory: Redstar Multimedia OS: Windows 7 Ultimate - 64 bit.--- Google USER
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2008 18:18

kusok neskoro nad tym uvazujes ked tez zakon je uz podpisany :roll:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 0:57

JanoF píše:
Poplatky či úhradu za STV a SRo musí platiť každý, kto má elektrickú zásuvku. To je ako by diaľničné známky si musel kúpiť každý, kto má vodičský preukaz

ked zrusis koncesionarsky poplatky tak STV a spol bude financovana z dani a tie opet platia ludia bez rozdielu ci maju alebo nemaju TV, cize cely ten humbug okolo koncesionarskych poplatkov je taka sranda a je to vlastne jedno







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2008 9:13

Tommy píše:
ked zrusis koncesionarsky poplatky tak STV a spol bude financovana z dani a tie opet platia ludia bez rozdielu ci maju alebo nemaju TV, cize cely ten humbug okolo koncesionarskych poplatkov je taka sranda a je to vlastne jedno
To je mozno pravda, ale tiez som toho nazoru, ze preco ich ma platit niekto kto nepozera tv ci nepocuva radio. Ja tv vobec nepozeram a radio len vynimocne a aj to nie doma a skrz toho, ze mam zastrcku tak mam platit nejaky poplatok? Nezda sa ti to trosku blbe? Predpokladam ze jedine zrusenie tych poplatkov by bolo mozne ak by som sa odpojil uplne od elektrickej siete a napojil sa na solarne panely.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 27.02.07
Prihlásený: 10.01.17
Príspevky: 1129
Témy: 41
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 13:16

STV a SRo by si museli po SVK porobit pobocky, kde by predavali anteny a kable (tusim koaxialne sa im nadava) a kde by kupcom hned dali podpisat zmluvu o tom, ze sa tym zavazuju platit koncesie.
To v pripade, ze by to politici, vedenie STV, Slovaci, osud a postavenie planet chceli naozaj spravodlivo.
Bohuzial, nemozne.

Ak by sa koncesie zrusili a bolo by to financovane z dani, teda z dani, kt. sa platia tento mesiac a nezvysila by sa ich hodnota, stat by prisiel o miliony, mozno aj miliardy korun. Dane by sa teda museli dvihnut aspon o par stovak (ak nie aj o par tisic, kt. by sme aj tak platili ako koncesionarske poplatky), aby bola aka-taka zaplata na tu niekolko miliardovu dieru v rozpocte.
Realnejsia moznost.

Ak by bola nejaka peticia o 2 roky (mal by som 18), nevaham podpisat. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 14:33

JanoF píše:
To je mozno pravda, ale tiez som toho nazoru, ze preco ich ma platit niekto kto nepozera tv ci nepocuva radio. Ja tv vobec nepozeram a radio len vynimocne a aj to nie doma a skrz toho, ze mam zastrcku tak mam platit nejaky poplatok? Nezda sa ti to trosku blbe? Predpokladam ze jedine zrusenie tych poplatkov by bolo mozne ak by som sa odpojil uplne od elektrickej siete a napojil sa na solarne panely.

no aj ja, ale rusenie koncesionarskych poplatkov predsa tento problem neriesi

mastros píše:
STV a SRo by si museli po SVK porobit pobocky, kde by predavali anteny a kable (tusim koaxialne sa im nadava) a kde by kupcom hned dali podpisat zmluvu o tom, ze sa tym zavazuju platit koncesie.

ale no nebud smiesny, antenu si viem vyrobit aj sam, alebo si ju kupim v zahranici a okrem toho antenu ma uz dnes kazdy
vyriesit sa to da trebars niejakym kvalitnym kodovanim vysielania ako to robia mnohe sukromne televizie, ale to uz sa dostavame ku otazke ci nam vobec niejaku verejnopravnu televiziu treba







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2008 18:48

Tommy píše:
no aj ja, ale rusenie koncesionarskych poplatkov predsa tento problem neriesi
A co ten problem potom vyriesi? Napriklad nech 20% obyvatelstva ktory platia tieto poplatky nepozeraju ani STV a nepocuvaju SRo, tak tieto peniaze aj tak putuju tam kam ostatne, preco? Potom nech tie peniaze putuju na komunikacie, skolstvo ci niekde inde, to je ako priklad uvedeny na tej stranke, mam vodicak a predstav si ze by som ja a ostatny co ho maju, mali platit rocne dialnicnu znamku, pricom cez dialnicu prejdem napriklad dva krat za rok. Pripada mi to uplne to iste. Nevravim ze tych 1700sk ci kolko to je presne za rok, je velky peniaz, ale ide len o princip, ze preco? Mi to pripada ako hdd, media kde sa plati poplatok OSA, pricom je to tiez mafianstvo ked napriklad tych 20% co ulozne media (hdd, cd/dvd a pod) pouziva len na legalnu cinnost a nestahuje ziadnu hudbu a pod.

Dalej ma zaraza napriklad to ze tieto poplatky idu aj na STV, kde davaju reklamu (SRo neviem, pocul som ho par krat v zivote :)), potom by ju podla mojho nazoru ani nemali davat. Myslim ze sa to da bez problemov nazvat mafianstvom ako tomu je pri OSA.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 15.03.11
Príspevky: 2166
Témy: 45
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 18:55

to, ze platime doma, to je jedno... ale to, ze od teraz budeme platit aj za chatu, kde sme asi 3tyzdne do roka, to je dost debilne... kazda rodina by mala platit len jeden poplatok a nie za kazdy dom/byt ktory ma...







_________________
Desktop:Asus P5Q Pro, e7200@3,17GHz + AC Freezer 7 Pro, Gainward 4850 + AC Accelero Twin Turbo, A-Data 4GB DDR2 VEE 800MHz cl4, Samsung 640GB Spinpoint F1, Asus 2014-L1T. Enermax Liberty 400W, NZXT Alpha, Samsung 226BW, Razer DeathAdder, Windows Vista Ultimate SP1 x64
„Najľahšie je poradiť druhému, najťažšie je poradiť sebe." Táles
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 19:27

JanoF píše:
A co ten problem potom vyriesi? Napriklad nech 20% obyvatelstva ktory platia tieto poplatky nepozeraju ani STV a nepocuvaju SRo, tak tieto peniaze aj tak putuju tam kam ostatne, preco? Potom nech tie peniaze putuju na komunikacie, skolstvo ci niekde inde, to je ako priklad uvedeny na tej stranke, mam vodicak a predstav si ze by som ja a ostatny co ho maju, mali platit rocne dialnicnu znamku, pricom cez dialnicu prejdem napriklad dva krat za rok. Pripada mi to uplne to iste. Nevravim ze tych 1700sk ci kolko to je presne za rok, je velky peniaz, ale ide len o princip, ze preco? Mi to pripada ako hdd, media kde sa plati poplatok OSA, pricom je to tiez mafianstvo ked napriklad tych 20% co ulozne media (hdd, cd/dvd a pod) pouziva len na legalnu cinnost a nestahuje ziadnu hudbu a pod.

Dalej ma zaraza napriklad to ze tieto poplatky idu aj na STV, kde davaju reklamu (SRo neviem, pocul som ho par krat v zivote :)), potom by ju podla mojho nazoru ani nemali davat. Myslim ze sa to da bez problemov nazvat mafianstvom ako tomu je pri OSA.


jano, lenze statna televizia je platena zo statnej kasy.. predstav si teraz situaciu, ze sa proste koncesionarske poplatky zrusia. odkial si ta televizia akoze ma nahrabat financne zdroje ? ak opat zo statu, tak to zaplatis tak ci tak, ale sa to bude volat inak. a ak sa ti to riesenie nepaci, tak jedine potom odlucit stv a sro od statu a urobit z nich sukromne zalezitosti... v opacnom pripade sa totiz nevyhnes plateniu, lebo logicky : kde nieco uberies, musis inde pridat ;) inak teraz to funguje asi na takej baze, ze kedze televizia a rozhlas su pristupne kazdemu kto ma zastrcku, je uz tvoj problem ze nepozeras. proste platis za to, ze mas tu moznost si kedykolvek zapnut tv ci radio a budes to mat k dispozicii...
he, teraz ma napadla ece jedna moznost. nainstalovat do kazdej domacnosti people metre a podla toho, kolko minut/hodin/dni budes mat povedzme za rok pustenu stv ci radio, podla toho zaplatis :lol: bohuzial statistika sa tiez musi z niecoho zaplatit, takze to je take......







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2008 19:37

el mariachi píše:
jano, lenze statna televizia je platena zo statnej kasy.. predstav si teraz situaciu, ze sa proste koncesionarske poplatky zrusia. odkial si ta televizia akoze ma nahrabat financne zdroje ? ak opat zo statu, tak to zaplatis tak ci tak, ale sa to bude volat inak. a ak sa ti to riesenie nepaci, tak jedine potom odlucit stv a sro od statu a urobit z nich sukromne zalezitosti... v opacnom pripade sa totiz nevyhnes plateniu, lebo logicky : kde nieco uberies, musis inde pridat ;) inak teraz to funguje asi na takej baze, ze kedze televizia a rozhlas su pristupne kazdemu kto ma zastrcku, je uz tvoj problem ze nepozeras. proste platis za to, ze mas tu moznost si kedykolvek zapnut tv ci radio a budes to mat k dispozicii...
he, teraz ma napadla ece jedna moznost. nainstalovat do kazdej domacnosti people metre a podla toho, kolko minut/hodin/dni budes mat povedzme za rok pustenu stv ci radio, podla toho zaplatis :lol: bohuzial statistika sa tiez musi z niecoho zaplatit, takze to je take......
No ale pisem aj o tom ze ak je stv statna televizia, tak akym pravom tam je reklama? tym padom kedze maju reklamu, nemaju pravo vymahat od ludi tieto poplatky predsa, nemyslis? mne je srdcne jedno ci tam davaju najnovsie filmy a ci by mala stvcka potom nulovu sledovanost, predsa tu stv nieje od toho aby konkurovala komercnym ako je markiza ci joj. Ak sa mylim tak ma opravte ale myslim ze toto sa da jednoznacne nazyvat v podstate vypalnictvom :rolleyes: (viem ze tam reklamy davali, ak tomu uz tak nieje a stv ide bez reklam, tak potom som nic nepovedal, ale aj tak je to v podstate mafianstvo skrz toho, ze zato platia aj ti ktory tie sluzby nevyuzivaju a ani nebudu, aspon ja osobne urcite nie, to by tam museli davat relaciu ako rychlo sa stat miliardarom, alebo ako vytvorit z auta lietadlo za par drobnych :rolleyes: )







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 19:58

JanoF píše:
No ale pisem aj o tom ze ak je stv statna televizia, tak akym pravom tam je reklama? tym padom kedze maju reklamu, nemaju pravo vymahat od ludi tieto poplatky predsa, nemyslis? mne je srdcne jedno ci tam davaju najnovsie filmy a ci by mala stvcka potom nulovu sledovanost, predsa tu stv nieje od toho aby konkurovala komercnym ako je markiza ci joj. Ak sa mylim tak ma opravte ale myslim ze toto sa da jednoznacne nazyvat v podstate vypalnictvom :rolleyes: (viem ze tam reklamy davali, ak tomu uz tak nieje a stv ide bez reklam, tak potom som nic nepovedal, ale aj tak je to v podstate mafianstvo skrz toho, ze zato platia aj ti ktory tie sluzby nevyuzivaju a ani nebudu, aspon ja osobne urcite nie, to by tam museli davat relaciu ako rychlo sa stat miliardarom, alebo ako vytvorit z auta lietadlo za par drobnych :rolleyes: )

tak ja som mal pocit ze sa snazia konkurovat prave komercnym televiziam aspon do istej miery. niekedy ponukaju vcelku kvalitne filmy ci dokumenty a ti poviem ze niekedy si vazne kuknem stv radsej nez napr markizu :) ber si to tak, ze nie kazdy ma moznost sledovat 10 a viac televizii, pripadne ma nekvalitny prijem vacsiny kanalov a ten clovek ma co robit ? kvoli lepsiemu signalu sa ma odstahovat ? uvadzam to ako priklad, samozrejme ze to nie je ani zdaleka primarny dovod pre poplatky.
pokial slovensko chce statnu televiziu, tak si za to slovaci proste platit budu, a na tom bohuzial nic nezmenis, aspon nie teraz. aj keby sa zrusili koncesionarske poplatky, tak sa bude musiet vymysliet odkial tie peniaze pojdu, a ver mi, ze to zaplatis aj tak, aj ked nie priamo
inak, pokial viem, tak reklamy stvcka cez vecerne filmy nepusta vobec, iba medzi filmami.. a tie reklamy mas, pokial viem, v kazdej televizii, ci komercnych alebo statnych. ako myslis ze to maju napr cesi alebo nemci?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 20:56

a myslis zeby sa stv z reklam uzivila? keby tam neboli reklamy tak na jej uzivenie treba 2x take koncesionarske poplatky
a co sa tyka tych dialnic tak hadam si nemyslis ze sa dialnice stavaju iba z dialnycnych znamok? na vystavbu a udrzbu dialnic sa cez dane skladaju vsetci obyvatelia Slovenska bez ohladu na to kolko ich pouzivaju, i ked zase treba spomenut ze z dialnic neprofitujes len tym ze po nich jkazdis, jazdia po nich aj kamiony ktore ti zabezpecuju napriklad aj to ze v tvojom miestnom obchode najdes kazde rano jogurt a rozok

a takychto prikladov su desiatky (skolstvo, dochodky, zdravotnictvo, posta) vsetko co poskytuje stat, platia ludia bez ohladu na to kolko to vyuzivaju, vitaj v 21. storoci

ale ja by som si bez problemov vedel predstavit zeby slovenska televizia, dialnice, zdravotnictvo skolstvo... fungovali na sukromnej baze a myslim zeby to fungovalo lepsie a efektivnejsie ale to je uz ina tema







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2008 21:02

Tommy píše:
a myslis zeby sa stv z reklam uzivila? keby tam neboli reklamy tak na jej uzivenie treba 2x take koncesionarske poplatky
a co sa tyka tych dialnic tak hadam si nemyslis ze sa dialnice stavaju iba z dialnycnych znamok? na vystavbu a udrzbu dialnic sa cez dane skladaju vsetci obyvatelia Slovenska bez ohladu na to kolko ich pouzivaju, i ked zase treba spomenut ze z dialnic neprofitujes len tym ze po nich jkazdis, jazdia po nich aj kamiony ktore ti zabezpecuju napriklad aj to ze v tvojom miestnom obchode najdes kazde rano jogurt a rozok
takych kamionov je v porovnani s tymi co cez sr prechadzaju velmi malo podla mojho nazoru :)







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 21:19

JanoF píše:
takych kamionov je v porovnani s tymi co cez sr prechadzaju velmi malo podla mojho nazoru :)


no ja neviem, ked cestujem po slovensku, tak tych kaminov je teda plna rit.. :)
podstatne je co povedal tommy a v tom ma pravdu. vsetko mas v state prepojene.. je pekne ze by sa zrusili koncesionarske poplatky, ale plateniu sa nevyhnes kym to bude patrit pod stat







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 21:33

mna nezaujima STV ani Sro, rovnako ako nezaujima stat to, ci a z coho zaplatim Inkaso a z coho budem zit :) Je mi jedno, ci ich zrusia, alebo budu vysielat len archiv...Ak budu vysielat somariny, nebudem pozerat a prepnem :) Mam kopu inych moznosti pozerania telky....A ani dristy o vlastenectve ma nezaujimaju a detto kultura nasa krasna :) .. to prezije aj bez telky a rozhlasu .. koncesia je prezitok a raz sa tak ci tak zrusi ..


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 21:39

yaJohny píše:
mna nezaujima STV ani Sro, rovnako ako nezaujima stat to, ci a z coho zaplatim Inkaso a z coho budem zit :) Je mi jedno, ci ich zrusia, alebo budu vysielat len archiv...Ak budu vysielat somariny, nebudem pozerat a prepnem :) Mam kopu inych moznosti pozerania telky....A ani dristy o vlastenectve ma nezaujimaju a detto kultura nasa krasna :) .. to prezije aj bez telky a rozhlasu .. koncesia je prezitok a raz sa tak ci tak zrusi ..

nerad zovseobecnujem, ale tentokrat sa proste neubranim.. toto je klasicky slovensky pristup - co sa netyka mojho baraku, to ma proste nezaujima, nech vedla stoji aj jadrova elektraren. budem mat rozky ? ked ano tak som spokojny... :) teba mozno nezaujima stv ci sro, ale platit to musis/budes musiet, bud priamo formou koncesionarskych poplatkov, alebo nepriamo budes kupovat napr stvckove rozky :P jak som pisal, kym to neprejde do sukromnej sfery, tak s tym nic nenarobis a nic sa rusit nebude, lebo budes platit rovnako







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 21:57

toto je klasicky pristup moderneho cloveka :) nesnivam v oblakoch, zijem v realite...dost tvrdej :) .. takze dristy o spolupatricnosti a patriotizme mam vies kde :) .. jasne ze platit budem, musim, kedze som nuteny mojim milovanym statom :D zato mne stat za tie peniaze nepomohol prakticky v nicom :)

..inak niekde som sa dočital, ze koncesia stoji cloveka viac, ako dan za svoje dieta? :) dufam, ze som sa dobre vyjadril :) ak nie, opravte ma..


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 23:33

yaJohny píše:
toto je klasicky pristup moderneho cloveka :) nesnivam v oblakoch, zijem v realite...dost tvrdej :) .. takze dristy o spolupatricnosti a patriotizme mam vies kde :) .. jasne ze platit budem, musim, kedze som nuteny mojim milovanym statom :D zato mne stat za tie peniaze nepomohol prakticky v nicom :)

..inak niekde som sa dočital, ze koncesia stoji cloveka viac, ako dan za svoje dieta? :) dufam, ze som sa dobre vyjadril :) ak nie, opravte ma..


ja ti ten pristup neberiem, ale vezmi do uvahy nasledujuce veci (staci ak o tom popremyslas, nic ti nevnucujem):
vravis, ze ti stat nepomohol ? co si predstavujes pod pojmom stat ? ja si pod tym predstavujem v zjednodusenej podobe subor zakonov a nejake ohranicene uzemie, na ktorych sa uplatnuju (samozrejme velmi zjednodusene, nebudem tu teraz vsetko vypisovat). keby nebolo statu a tych "nezmyselnych" poplatkov, ktore ti vraj nijak nepomohli, myslis ze by si mal teraz pocitac, internet, dom alebo cokolvek co mas teraz ? co ti zarucuje bezpecnost na ulici alebo to, ze mas vobec kde byvat ? si myslis, ze by si mal napr teplu vodu keby stat nevytvoril podmienky sukromnym firmam ?? alebo ze by sem dosli nejaki sponzori ? alebo by si mal elektrinu ? jasne, teraz su to uz povacsinou sprivatizovane podniky, lenze pred takymi 20 rokmi to bolo trosku inak ;)
co tym chcem teraz takto unaveny povedat je to, ze ty sice platis napriklad za coca-colu ked ides do obchodu, myslis ze platis peniaze firme, nadavas na nu ake ma zas ceny, ale to, ze kazdy obchod ti odvadza dane, ktore sa potom prerozdeluju tam, kam treba, ti uz akosi unika. ano, efektivne to este nie je, a mozno ani nikdy nebude, ale dolezite je ze daktori ludia sa o to urcite aspon snazia.
mas regulovany obeh peniazov v state (to ale sukromnym sektorom nie, to ma na starosti statna emisna banka ;) takze minimalne jeden prinos pre teba ako osobu)... co si myslis ze tie peniaze co si zarobis, ze tie sa proste objavili len tak z nicoho nic ? ludia na seba zarabaju navzajom, a mozno prave vdaka tym koncesionarskym poplatkom, maju dalsi ludia pracu, ti si mozu dovolit nakupovat, zlepsuju ekonomiku atd a takto to mas stale dokola. to je velmi kratkozraky pristup : zaplatil som, co za to? akonahle nie si okamzite odmeneny, tak ta to proste nezaujima

inak neviem jak ty, ale ja som si tu nikde nevsimol ziadnu ani len zmienku o patriotizme ci spolupatricnosti... to tu len ty stale spominas :)

inak, ty nas moderny clovek, navrhni teda nejake moderne riesenie koncesionarskych poplatkov :) zrusime teda uplne vsetku televiziu a miesto toho hodime fabriky, nech ti to prinesie nejaky zisk ? :)

a ak je "modernost" cloveka v ignorovani suvislosti, tak potom budem asi dozivotne spiatocnik







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2008 0:39

povedal som si ze sa do takych debat nebudem zapjat, ale neda mi
Citácia:
co si predstavujes pod pojmom stat?

štát je inštitúcia, ktorá zasahuje do slobodnej výmeny za použitia násilia, alebo pod hrozbou násilia garantuje privilégiá, spravidla na danom území
Citácia:
si myslis, ze by si mal napr teplu vodu keby stat nevytvoril podmienky sukromnym firmam ??

no to si teda myslim
Citácia:
alebo ze by sem dosli nejaki sponzori ?

a co take stat sponzorom a investorom okrem danoveho zatazenia poskytuje?
Citácia:
alebo by si mal elektrinu ?

elektrina tu bola davno pred statom
Citácia:
mas regulovany obeh peniazov v state (to ale sukromnym sektorom nie, to ma na starosti statna emisna banka takze minimalne jeden prinos pre teba ako osobu

no ako nechapem aky ma pre mna prinos ze centralna banka tlaci nove peniaze, cim znizuje hodnotu meny, teda mojcih uspor a uvaluje na mna inflacnu dan?
Citácia:
a mozno prave vdaka tym koncesionarskym poplatkom, maju dalsi ludia pracu, ti si mozu dovolit nakupovat, zlepsuju ekonomiku atd a takto to mas stale dokola

ale no nebud smiesny, keby ti ludia nepracovali v STV tak by si nasli robotu inde, niekde kde by boli efektivnejsie vyuzity







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2008 1:03

tommy, v principe s tebou suhlasim aj ked moj prispevok vyznel asi inak. tiez nie som zastancom statu a podobnych hluposti, ale mas lepsi napad ako pri dnesnych ludoch urobit lepsi sposob ako statne zriadenie ? poviem to mozno tvrdo, ale bezni ludia su povacsinou sprosti, egocentricki a kratkozraki. nevidia si dalej od nosa a pozeraju len do vlastne penazenky a napokon o sebe ece vyhlasuju "ja som moderny clovek" (teraz nenarazam na teba yajohnny). ludia neskutocne nadavali na cely komunizmus a dodnes nadavaju a ti, co proti nemu kedysi bojovali, dnes stoja na cele velmi podobneho zriadenia a robia takmer to iste. akurat ze dnes su v mode ine hesla a ine sposoby donutit cloveka k niecomu... ale myslim ze to uz je trosku o inom debata :)
podstata tak ci tak ostava : ak zrusia jeden poplatok, musia tie peniaze zohnat niekde inde... a co je najlepsi zdroj penazi ? :) (nie, ropa to nie je)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
ZRUŠME KONCESIONáRSKE POPLATKY !!!

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.04.2008 19:39

Zástrčkový zákon je zlý, STV a SRo treba platiť z rozpočtu

Nesolidárny a proti zdravému rozumu je nový systém platieb za verejnoprávne médiá, ktorý začal platiť 1. apríla. Tvrdí to poslanec opozičnej SDKÚ-DS a člen parlamentného mediálneho výboru Tomáš Galbavý. Podľa zákona o úhrade za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou (STV) a Slovenským rozhlasom (SRo) platia spoločný poplatok v nezmenenej výške 140 korún za vysielanie STV a SRo všetky domácnosti, ktoré odoberajú elektrickú energiu.

http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate ... e_id=53330







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 23 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koncesionárske poplatky

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

20

1369

20.03.2021 20:38

SamerLp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koncesionárske poplatky budú od roku 2013 minulosťou

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

35

943

09.11.2011 23:00

Pistuk_14 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poplatky

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

3

751

23.02.2009 16:27

Jeffo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bitcoin - poplatky

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

2

509

28.01.2014 17:30

BlackBoy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PayPal a poplatky

v Obchody, reklamácie a právo

0

392

18.05.2012 20:45

blazej44800 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Student zivnostnik - poplatky?

v Obchody, reklamácie a právo

6

513

01.10.2013 22:45

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poplatky za webstranku na vlastnom serveri

v Webhosting a servery

6

1015

13.07.2007 20:40

sento Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft vymáhá poplatky za open source

v Novinky

1

456

20.05.2007 20:29

johny128 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra