Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.07.23
Prihlásený: 01.09.23
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2023 19:48

Ahojte. Som uplny amater v tychto veciach preto potrebujem poradit pc zostavu pre svoju pracu. Ide hlavne o 2D projekciu a 3D modelovanie a render - archicad, enscape, prip. lumion a pod., tiez obcasne hranie hier.

Najidealnejsie by bolo keby je to nejaka uz hotova zostava z alzy, ale ak je to blbost, tak kludne aj samostatne komponenty priamo z alzy aby som si to tam mohla dat aj postavit, kedze sa v tom naozaj nevyznam, necham si poradit.

Cena do tych 1100€ pripadne max 1200€.

Diky


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zostava pre 3D modelovanie CAD/Enscape/Lumion do max 1100€

Registrovaný: 11.09.11
Prihlásený: 27.04.24
Príspevky: 5467
Témy: 36
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 19.07.2023 8:24

programy ktore uvadzaš vedia využiť aj GPU akceleraciu takže sa hodi aj čo možno najlepšia grafika (plus samozrejme ak si chceš občas niečo aj zahrať)
pre tvoje využitie by som odporučal spraviť kombinaciu intel procesor + nvidia grafika .
žial rozpočet je dosť obmedzujuci v tomto smere takže skusim nahodiť to najlepšie čo sa v tej cene podarilo :

procesor: https://www.alza.sk/intel-core-i7-12700f-d6943231.htm
chladič: https://www.alza.sk/endorfy-fortis-5-d7617318.htm
doska: https://www.alza.sk/msi-pro-b660m-a-ddr4-d6943235.htm
disk: https://www.alza.sk/kingston-kc3000-nvme-2tb-d6817198.htm
pamate: https://www.alza.sk/gskill-64-gb-kit-ddr4-3600-mhz-cl18-ripjaws-v-d6236871.htm
skrinka: https://www.alza.sk/fractal-design-focus-2-white-tg-clear-tint-d7362332.htm
zdroj: https://www.alza.sk/msi-mpg-a650gf-d6246095.htm
grafika: https://www.alza.sk/asus-dual-geforce-rtx-3060-o12g-v2-d6533346.htm

spolu 1 197 eur

alza ti to vie za 40 eur aj poskladať z tebou vybranych komponentov : https://www.alza.sk/montaz-pc-komponentov-d70319.htm
čo sa tyka hotovych alza zostav v tejto cenovej kategorii nie je nič ani približne na tejto urovni
(buď je tam slabši procesor a malo ram alebo je tam iba integrovana alebo low end grafika)

čo sa tyka grafickej karty ak by ti nevadilo aspoň pri tomto komponente "využiť" bazar silno by som odporučal popozerať sa po bazarovych rtx 3080-tkach .
v programoch ako lumion ma pri projektoch využivajucich GPU akceleraciu daleko vyšši vykon (napr. projekt ktory 3060-tke bude trvať hodinu rtx 3080-tka zvladne za 30-40 minut a podobne)
3080-tky sa už daju zohnať aj okolo 400 eur a samozrejme aj čo sa tyka hier tak ma daleko vyšši vykon (vyše 50% navrch)
nuž a nove rtx 4060/4060Ti sa neoplatia už vobec .







_________________
PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ,
cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe ,
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.07.23
Prihlásený: 01.09.23
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.07.2023 10:45

Ahoj dakujem za rychlu odpoved, asi si to teda necham postavit priamo od alzy, podla toho ako si mi poradil. Len by som sa chcela este spytat, ci nevies ako je to tam s windowsom? Co som citala tak oni nainstaluju len demo verziu windowsu a original licenciu si musim zakupit a nainstalovat zvlast?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zostava pre 3D modelovanie CAD/Enscape/Lumion do max 1100€

Registrovaný: 11.09.11
Prihlásený: 27.04.24
Príspevky: 5467
Témy: 36
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 19.07.2023 10:53

oni by hlavne mali otestovať stabilitu toho pc či všetko poskladali spravne a či PC funguje ako ma pred odovzdanim .
(na overenie by som ti potom doma po inštalacii windowsu a driverov odporučal prebehnuť PC cez cinebench
(free program na otestovanie procesora) a furmark (čo je zas program na otestovanie grafiky)
nasledne ešte možeš skontrolovať teploty jednotlivych komponentov cez program ako je CPUID HW monitor .
taktiež si skontroluj nastavenie RAM
(totiž neprekvapilo by ma ak by ti "brigadnici" v alze nechali ramky bežať na 2400MHz a nenastavili ani XMP profil v biose (takže si ich potom zaklikni na tych 3600MHz)

(tiež sa može stať , že ti v alze budu chcieť "podsunuť" nejake zmeny a alternativne komponenty do tej zostavy -
každopadne nič lepšie za tu cenu tam nevymyslia takže by ti už davali len horšie alternativy a prezentovali by ti ich samozrejme ako "lepšiu voľbu")

windows skus s nimi odkomunikovať - každopadne ak by si od nich chcela original licenciu tak ta je dosť draha sama o sebe a zadarmo ti ju do pc určite nedaju .
windows 10/11 si vieš poriešiť na roznych strankach za 10-15 eur takže cez alzu by som to určite neriešil na tvojom mieste .







_________________
PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ,
cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe ,
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.07.23
Prihlásený: 01.09.23
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.07.2023 19:41

Dakujem pekne. Nakoniec som to dala navrhnut specialnej firme, ktora sa tym zaobera s tym, ze procesor a grafiku davam tie co si odporucil a ostatne komponenty velmi obdobne. Cena nakoniec okolo 1260€. Dakujem pekne za rady. Pekny den


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.05
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 254
Témy: 3
Bydlisko: BB
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2023 10:23

No skoda, ze sa zvolili zrovna tieto komponenty, pretoze tie spominane programy lumion/enscape funguju na principe ako herny engine, kde CPU uz nerenderuje, takze ryzen 5800X za 190e by bol fajnou volbou na prácu aj nahranie.

Prave ta nova RTX 4060ti so 16GB co sa zacne predavat uz o par dni a ktora je tak strasne neopravnene hejtovana, je este lepsou volbou ako pouzita 3080ka, pretoze ma polovicnu spotrebu, len o nieco je horsia v hrubom raytracing vykone, samotne RT ma pokrokovejsie a k dispozicii ma o 4-6GB viac pamate, ktora by sa velmi hodila v pripade ak sa bude renderovat raytracingom "offline", teda nie ako hra/herny engine.
Na obcasne hranie je idealny kandidat, pretoze aj o 5 rokov bude mat stale dostatok pamate voci ostatnym 12 a 8GB kartam a vdaka frame generation aj dostatok vykonu na tento typ hrania pri novych hrach co vyjdu na trh.
64GB ram je aj pri tychto softveroch prestrelene trochu, pretoze pri renderingu sa musi scena aj tak nacitat do pamate grafiky, radsej by som volil 2x 16GB a v buducnosti ked tak dokupil.
Zdroj by stacil aj slabsi potom, ale budis, ak sa nepokazi, tak moze posluzit do buducna pri dalsom upgrade.

Za usetrene peniaze neviem co, ist na dovolenku :)







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B560-PLUS WIFI CPU: i7-11700F, undervolt 3.6GHz 0.96V GPU: RTX 2060 SUPER, ASUS DUAL O8G EVO V2, 70%, +120MHz core RAM: 2x16GB DDR4 3200MHz CL16, Kingston FURY FAN: Cooler Master Hyper 212 Black Edition, 3x12cm case FAN CASE: Fractal Design Focus G Black POWER: 550W, 80+ Gold, SilentiumPC Supremo M2 SPC140 rev 1.2
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zostava pre 3D modelovanie CAD/Enscape/Lumion do max 1100€

Registrovaný: 11.09.11
Prihlásený: 27.04.24
Príspevky: 5467
Témy: 36
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2023 19:59

4060Ti je hejtovana uplne opravnene - 8gb varianta je uplny nezmysel (DOA) a
16gb verzia bude ešte o 100 eur drahšia pričom okrem pamate to bude uplne rovnaka grafika - to znamena uzky memory bus a male pcb ,
vo vyššich ako full-hd rozlišeniach nestiha už dnes , nehovoriac o spomenutych 5-tich rokoch do buducna
VRAM može mať totiž ta karta aj 24gb ked je to raz maly čip s nedostatkom hrubeho vykonu (prakticky akasi preobalena 4050Ti , za ktoru chce nvidia 550 eur) .
DLSS tuto kartu tiež nezachrani :
je to gpu ktora v niektorych situaciach prehrava dokonca aj so svojim predchodcom 3060ti
(celkovo je tam rozdiel cca 10% čo je strašne maly generačny uplift a dalej to nasvedčuje tomu že skutočnou 4060Ti mala byť skor terajšia 4070-tka)
nehovoriac o tom , že 550 eur je uplne šialena cena za tuto kartu .
ked už nič ine tak za minimalny priplatok sa už da kupiť 4070-tka čo je o 30% silnejšia grafika (ktora bude vyrazne rychlejšia aj v programoch ako je lumion a nie len v hrach) :
16gb verzia 4060Ti sa bude dať považovať za dobru kupu ked sa začne objavovať v bazaroch za 300-350 eur .

pamate su dnes take lacne , že nevidim dovod pri ddr4 neisť pri pracovnom PC rovno do 2x32gb a mať pokoj (aj keby sa to využilo len zriedkavo alebo až v buducnosti) .
čo sa tyka procesora a samotnej platformy tak oproti i7 by sa ušetrilo sotva 100 eur ked berieme celok CPU+DOSKA+RAM ,
čo je myslim na "dovolenku" dosť malo obzvlašť s tou 550 eurovou 4060Ti
(pričom 12700 je na pracu vhodnejši procesor , aj ked ano v tych programoch to bude ťahať dosť často grafika) .


Naposledy upravil dark_globe dňa 21.07.2023 20:37, celkovo upravené 1






_________________
PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ,
cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe ,
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.05
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 254
Témy: 3
Bydlisko: BB
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2023 20:35

Lenze pani/slecna Dokagr to potrebuje primarne na 3d modelovanie a render v tych programoch co spomina a tam je dobre mat co najviac pamate na grafike(celá scéna sa tam musi kompletne zmestit co je najcastejsi problem u tohto typu renderovania.) a najpokrokovejsi raytracing je bonus. Rychlost renderovania tam tiez nie je az taka podstatna, pretoze nie je nutnost mat vykreslene snimky v realnom case ako pri hrach(max. 16ms)

Hry su druhorade a na obcasne hranie 128bit zbernica stale staci nakolko je kompenzovana z casti cache pamatou a inymi technologiami ako shader reordering, ktore pomahaju skracovat cas renderovania herneho snimku. Cela generacia tychto kariet nie je primarne urcena pre hry, ktorych vyvoj zacal pred niekolkymi rokmi(4-6) a su postavene prevazne na rasterizacii. Je to urcene pre nove hry kde bude bezna vec kombinacia DLSS a frame generation technologii, ktore nezvysuju naroky na pamatovu priepustnost. Ludia uplne odignorovali o co sa nvidia snazi uz niekolko rokov a kam sa herne odvetvie viac a viac posuva a sleduju len jedine cislo FPS, nic ine co karty ponukaju pre nich nema ziadnu hodnotu. Je to smutne.

Tych 100e usetrenych by sa teda akurat hodilo na tuto ~550e kartu. Obetovat cennych 16GB VRAM nema zmysel koli 12GB 4070ke a jej +30% herneho vykonu naviac pre tento pripad vyuzita ako pani spomina.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B560-PLUS WIFI CPU: i7-11700F, undervolt 3.6GHz 0.96V GPU: RTX 2060 SUPER, ASUS DUAL O8G EVO V2, 70%, +120MHz core RAM: 2x16GB DDR4 3200MHz CL16, Kingston FURY FAN: Cooler Master Hyper 212 Black Edition, 3x12cm case FAN CASE: Fractal Design Focus G Black POWER: 550W, 80+ Gold, SilentiumPC Supremo M2 SPC140 rev 1.2
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zostava pre 3D modelovanie CAD/Enscape/Lumion do max 1100€

Registrovaný: 11.09.11
Prihlásený: 27.04.24
Príspevky: 5467
Témy: 36
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2023 21:10

všetko zaleži od komplexnosti projektov a tieto detaily nepozname :
su uživatelia , ktori nikdy nepotrebovali viac ako 8gb VRAM , ale su aj taki ktori napr. potrebuju 12gb .
dalej je rozdiel či ti grafika v lumione dokonči projekt za 10 minut alebo napr. za 25 .
3070-tka napriek 8gb VRAM dosahuje vo vačšine pripadov lepšie vysledky ako 12gb 3060 tka a podobne .

pri 10-12gb grafike ako je rtx 3080 alebo rtx 4070 by nemal byť problem s nedostatkom VRAM pri bežnych projektoch a
zas nebudeme si nahovarať , že PC za 1 200 eur bude nejaky high end pracovny stroj - tam by sme sa pohybovali v trocha inych cenovych relaciach celkovo .
zopakujem , že 4060Ti je predražena vzhľadom na to čo ponuka , 4070 tka je lepšia aj na pracovne učely a ako bonus aj na hry (ak už ideme do cenovej relacie 550-650 eur)

stredna časť tvojho prispevku je v podstate "reklamna brožurka" od nvidie takže to nejdem riešiť .







_________________
PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ,
cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe ,
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.05
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 254
Témy: 3
Bydlisko: BB
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2023 23:48

Ak nepoznas komplexnost projektov, tak sa pani opytas. Ona je uplny amater co sa tyka vyberu pocitaca, ale urcite vie na akych projekty rozsahom a typom bude pracovat, pripadne na akych by chcela v buducnosti robit.

Lumion je predovsetkym urceny na renderovanie animacii modernou technikou, kde vykreslenie jedneho snimku sa rata na milisekundy az sekundy(podla kvality). Preto nehra vobec ziadnu ulohu ci ti projekt dokonci slabsia grafika za 10 a silnejsia za 25min., pretoze je to niekolkonasobne(desiatky az stovky) rychlejsie a lacnejsie ako renderovacie farmy, kde sa animacie davaju rendeovat klasickou cestou CPU "offline" renderovania.
Dolezita je velkost grafickej pamate a nie len pre lumion, ale aj pre to "a pod." co pani uviedla za vymenovanymi softvermi, pretoze tam sa moze skryvat bezne dostupny a pouzivany VRAY RT renderovaci system, velmi oblubeny novy D5 render, ...pre tieto systemy ludia hladaju lacne herne graficke karty, ktore maju co najviac video pamati, pretoze velmi dobre nahradzaju skutocne predrazene profesionalne karty od nvidie.

Ta 4060 Ti 16GB variatna je presne to na co ludia renderujuci staticke sceny a animacie skrz graficku kartu cakaju, pretoze data projektu sa musia cele nacitat do VRAM, ktorej je vyrazne menej ako boli zvyknuti u renderovania skrz CPU, ktore malo dostatok RAM pamate s moznostou ju lahko rozsirit.

Mozes teda opakovat kolko chces, ze je karta predrazena na to co ponuka, ty vobec nevies co ta karta ponuka a co vsetko tvori cenu grafickej karty a preto aj moju cast prispevku o druhoradej funkcii tohto PC nazyvas reklamnou borzurkou od nvidie.
Úbohé, ocakaval by som, ze s 5450 prispevkami na konte tohto fora budes vediet ludom poradit seriozne a ak nemas v niecom poznatky, tak to nechas na inych ludi tohto fora bez zbytocny poznamok.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B560-PLUS WIFI CPU: i7-11700F, undervolt 3.6GHz 0.96V GPU: RTX 2060 SUPER, ASUS DUAL O8G EVO V2, 70%, +120MHz core RAM: 2x16GB DDR4 3200MHz CL16, Kingston FURY FAN: Cooler Master Hyper 212 Black Edition, 3x12cm case FAN CASE: Fractal Design Focus G Black POWER: 550W, 80+ Gold, SilentiumPC Supremo M2 SPC140 rev 1.2
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zostava pre 3D modelovanie CAD/Enscape/Lumion do max 1100€

Registrovaný: 11.09.11
Prihlásený: 27.04.24
Príspevky: 5467
Témy: 36
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2023 10:18

vobec si nepochopil ako som to myslel a ideš si svoje :
to že sa vykreslenie jedneho snimku rata na milisekundy je sice pekne ale pre ludi ,
ktori robia množstvo projektov je sakra rozdiel či ti grafika cely projekt dokonči za 10 alebo 20-30 minut (šetri to totiž dosť času)
samozrejme , že je to rychlejšie ako renderovanie cez procesor ak vie dany program využiť gpu akceleraciu .

ja by som zas očakaval namiesto uražok nejake real life situacie a benchmarky alebo videa ,
ktore dokazuju že 4060Ti je vykonnejšia na tieto ulohy ako 4070 dakujem
alebo kde 3060 s 12gb vram je lepšia ako 10gb rtx 3080 dakujem (pamat nie je všetko ako som už povedal predtym) .
napr. na detailne vymodelovanie domu a podobne projekty ti v lumione stačia grafiky s 8-10gb pamate a preto je pre niekoho lepšie zobrať kartu s
vyššim hrubym vykonom ako napr. rtx 3070 , ktora ma viac tensor cores , cuda cores , ROPs units atd. ako kartu s viac VRAM ale slabšim celkovym vypočetnym vykonom ,
pretože ked na jeho projekty stači 6-8gb vram tak mu je nanič pomala karta s 12-16gb VRAM .

(to že si načitava projekt do pamate je fajn a uvedomujem si , že
existuju projekty kde je možne naraziť na limity aj 16gb VRAM , ale nejak si nemyslim , že v tomto pripade by sa to dialo -
modelovať letisko , detailny model bytovky + interier , alebo ulicu/časť mesta a podobne sa na tom PC asi robiť nebude) .

na to aby si narazil na limity 12gb VRAM by si už totiž musel naozaj robiť zložitejšie projekty , ale pochybujem , že sa
tieto informacie niekedy ešte dozvieme kedže podla mňa slečna/pani tuto temu v podstate uzavrela .
proste som pracoval čo možno najlepšie ako sa dalo s danym budgetom (preto som tiež uprednostnil pre istotu grafiku za 300 eur s 12gb VRAM pred grafikami typu gtx 4060 a podobne , ktore maju 8gb)
ale skus sem teda postnuť celu zostavu ako by si to v tomto budgete urobil ty pre zmenu rad sa na to pozriem :
(radiť herny procesor do pracovnej zostavy je tiež nie veľmi šťastne (ano napriek tomu , že velka čast pojde cez grafiku) a
dalšia tvoja perla bola ked si napisal že 4060Ti bude stihať hry o 5 rokov čo je samozrejme uplny nezmysel (ak sa bavime o novych AAA hrach) 4060Ti bude zastarala už o 2 roky .
takže ano na to čo ta karta ponuka , ake male ma jadro a aku uzku ma zbernicu a na to koľko stoji sa naozaj neoplati .







_________________
PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ,
cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe ,
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.05
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 254
Témy: 3
Bydlisko: BB
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2023 12:27

Ja to uz napisem len v bodoch/faktoch:

1. lumion renderuje len na grafickej karte.
2. na stranke uvadzaju aj pre najvyssie poziadavky len lacny 6 jadrovy AMD procesor alebo INTEL notebookovy 8 jadrovy s nizkou spotrebou, pretoze sa primarne nerenderuje na nich.
3. Dnes sa uz nerozlisuju herne a pracovne procesory v tejto cenovej hladine. Dolezity je pocet jadier, ktore vie tvoj softver vyuzit a tak moze jeden a ten isty procesor posluzit aj na specificku pracu a aj na specificke potreby konkretnej hry. Ci INTEL alebo AMD je jedno, vyberies si podla dodatocnych prevadzkovych vlastnosti, priapdne ceny. Aj ten mnou poradeny o 105e lacnejsi procesor 5800X bol koli hram, pretoze na 2D projekciu je tiez zbytocny a na pripadne CPU renderovanie statickych zaberov za pouzitia denoise algoritmov(bezne pouzivane) plne staci.
4. Na projektoch v tejto oblasti pracujes niekolko hodin az dni, finalny render animacie v lumione trva pri najhorsom par minut a to je absolutne nic. Testovacie rendre nepotrebujes, pretoze to v lumione vidis v realnom case skoro vo finalnej kvalite.
***EDIT***: samozrejme sa da zvolit aj ovela vyssia kvalita vystupu, kde len jeden snimok z animacie trva niekolko sekund...tu ta vsak nedostatok VRAM zastavi este skor, takze vsadit len na rychlost sa neoplati vobec.***
5. Uprednostnit graficku kartu s mensim mnozstvom pamate(najdolezitejsi parameter pre tento typ renderovania) koli 30-50 percentam vykonu(usetrena vo finale minutka ci dve max.?) je chyba. Takto si pani mozno obral o moznost robit na vacsom projekte, ktory sa moze vyskytnut kedykolvek.
6. na limit pamati grafickej karty ludia v tejto brandzi narazaju casto, pretoze to nie su ludia prioritne technicky zdatny a nevedia alebo nemaju cas optimalizovat modely a textury. S problemom pamate sa stretavaju aj pri CPU renderovani, kde je pamati ovela viac k dispozicii. U grafickych kariet je to este kritickejsie, renderovanie sa totiz vobec nespusti ak to narazi na limit.
7. Nezalezi ci sa renderuje izba, ulica, polka mesta. Zalezi na mnozstve polygonov objektov a mnozstve a velkosti textur. Uz len samotna raytrace akceleracna struktura zabera znacne mnozstvo vo VRAM, samotne frame buffre,.. modely a textury su samozrejma vec.
8. aj dovod 64GB pamate si uviedol, ze len preto, ze bola lacna. Polka ceny, teda 72e uz mohla putovat na grafiku. Dokupit a rozsirit sa da jednoducho kedykolvek. U grafickej karty to take lahke nie je.
9. na celu zostavu sa pozeras akoby slo v prevahe o herny PC, preto mi uvadzas vela faktov o grafickych kartach a chces po mne testy a benchmarky takeho charakteru, ktory je dolezity pre hry a nie pre lumion a offline renderovanie cez graficku kartu.
10. dufam, ze uz chapes, preco som navrhoval pockat par dni konkretne na tuto kartu, pretoze druha najlacnejsia karta nvidie s pozadovanymi vlastnostami(co najviac pamate), a pokrokovymi technologiami v raytracingu je az RTX4800 za 1200+€. Nema zmysel ist do predchadzajucich generacii len koli vyssiemu vykonu, ktory vobec nie je pre pani v jej pripade smerodajny a potrebny. Na obcasne hranie tato karta bude stacit aj o 5 rokov...pani nespominala, ze potrebuje hrat AAA tituly na takej urovni ako hraci hernej komunity!!







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B560-PLUS WIFI CPU: i7-11700F, undervolt 3.6GHz 0.96V GPU: RTX 2060 SUPER, ASUS DUAL O8G EVO V2, 70%, +120MHz core RAM: 2x16GB DDR4 3200MHz CL16, Kingston FURY FAN: Cooler Master Hyper 212 Black Edition, 3x12cm case FAN CASE: Fractal Design Focus G Black POWER: 550W, 80+ Gold, SilentiumPC Supremo M2 SPC140 rev 1.2
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zostava pre 3D modelovanie CAD/Enscape/Lumion do max 1100€

Registrovaný: 11.09.11
Prihlásený: 27.04.24
Príspevky: 5467
Témy: 36
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 23.07.2023 8:22

ad1.) zostavu s 16gb 4060Ti do 1 100 - 1 200 euroveho budgetu nezmestiš a to ani s 32gb ram a 5800x ,
musel by si už robiť veľké kompromisy na kvalite zdroja a ostatných vecí
ad2.) tvoj jediný argument je VRAM , ale ak už by som riešil , že na mojej predošlej zostave som napr. naražal na limity 8-10-12GB grafiky a viem , že robim veľmi zložite projekty
tak idem rovno do bazarovej rtx 3090 s 24gb VRAM a vypočetnym vykonom skoro na urovni novej 4070Ti ,
ktora sa da so zarukou zohnať za 600-650 eur (ktoru trocha podvoltujem koli spotrebe) a mam pokoj na 5 rokov dopredu vo všetkych oblastiach
ad3.) ak viem , že na moje projekty stači 8-10gb VRAM tak spravim minimalny doplatok na rtx 4070 s 12gb pamatou , ktora je bezkonkurenčne vykonnejšia ako 4060Ti a to vo všetkych oblastiach nie len v hrach
ad4.) pochybujem , že zakladatelka temy sa sem ešte niekedy vrati kedže to rieši cez externu firmu
(ktora jej zas (podľa mojich skusenosti) ako to funguje v tejto branži natlači nejake svoje komponenty) , pre mňa je to uzavreta diskusia .







_________________
PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ,
cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe ,
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.05
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 254
Témy: 3
Bydlisko: BB
Príspevok NapísalOffline : 23.07.2023 10:57

Ked upustis od prehnanych narokov na rychlost, zacielis zostavu na potreby programov a od dotycnej osoby zistis dodatocne informacie a pripadne ju aj usmernis, tak sa zmestis.
Cele sa to zvrtlo do 24h. Ja uz sem na forum tak casto nechodim, ale na tych par alarmujucich komponentov som musel dodatocne zareagovat.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B560-PLUS WIFI CPU: i7-11700F, undervolt 3.6GHz 0.96V GPU: RTX 2060 SUPER, ASUS DUAL O8G EVO V2, 70%, +120MHz core RAM: 2x16GB DDR4 3200MHz CL16, Kingston FURY FAN: Cooler Master Hyper 212 Black Edition, 3x12cm case FAN CASE: Fractal Design Focus G Black POWER: 550W, 80+ Gold, SilentiumPC Supremo M2 SPC140 rev 1.2
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zostava pre 3D modelovanie CAD/Enscape/Lumion do max 1100€

Registrovaný: 11.09.11
Prihlásený: 27.04.24
Príspevky: 5467
Témy: 36
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2023 11:50

ako som už napisal predtym:
postni sem tvoj navrh celej zostavy v danom rozpočte a
potom sa budeme mocť baviť o tom čo je viac "alarmujuce"
budem veľmi zvedavy na to ake komponenty vyberieš .







_________________
PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ,
cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe ,
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC zostava s monitorom do max 1100 eur

v PC zostavy

13

633

28.03.2013 0:19

Sarmat Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herna Pc zostava 1000€ - 1100€, monitor max 200€

v PC zostavy

8

638

17.11.2020 9:04

Fedor8 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nova PC zostava pre ac.milana 1000-1100 € + monitor

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v PC zostavy

83

3333

10.10.2018 22:17

stiv Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava pre tvorbu v 3d max

v PC zostavy

7

423

21.01.2010 16:21

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava pre VEGAS,3DS MAX RENDERING - 850 e.

v PC zostavy

3

525

29.08.2010 11:57

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3d modelovanie budov pre google

v Sieťové a internetové programy

2

498

26.03.2011 14:10

incredible Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC zostava na 3D modelovanie

v PC zostavy

7

574

23.09.2011 21:09

mino_85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herný notebook max 1100€

v Notebooky a netbooky

6

526

31.07.2014 15:31

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook pre 3D modelovanie okolo 1000€

v Notebooky a netbooky

10

896

19.11.2011 17:59

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC max 1100 € - Sketchup/Vray/CAD

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

58

1873

10.03.2016 14:38

Alapurk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava na editovanie videí, 3D modelovanie,občasné hry

v PC zostavy

4

480

19.08.2013 17:35

brows Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC zostava na hry a 3D modelovanie - do 700e

v PC zostavy

2

296

17.05.2015 16:24

Erwin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 75" SMART TV do ceny max. 1100€

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Monitory, televízory a projektory

61

1905

01.10.2021 22:18

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kúpa PC do 900 eur - pre občasné hranie a modelovanie

v PC zostavy

21

1175

19.12.2022 22:36

eMp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook pre 3D modelovanie v SketchUp Pro 2015 ktorý kúpiť ?

v Notebooky a netbooky

2

845

15.11.2015 15:36

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herná zostava - 1100€

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

30

1693

19.03.2011 10:47

mino_85 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra