Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.08.16
Prihlásený: 03.11.16
Príspevky: 9
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2016 22:27

Zdravím, potreboval by som pomôcť s mojím novým pc setupom.
Len by som chcel vedieť či všetko sedí tak ako má.

Ešte som si nikdy neskladal pc som v tom amatér :/ vopred ďakujem za pomoc :)

MOBO: https://www.alza.sk/asus-z170-pro-gaming-d2905982.htm
CPU: https://www.alza.sk/intel-core-i7-6700k-d2905009.htm
GPU: https://www.alza.sk/msi-gtx-1060-gaming-x-6g-d4367058.htm
RAM: https://www.alza.sk/kingston-16gb-kit-ddr4-sdram-2133mhz-cl14-hyperx-fury-black-series-d4128812.htm
PSU: https://www.alza.sk/corsair-vs650-d2191760.htm
SSD: https://www.alza.sk/kingston-hyperx-fury-ssd-120gb-d1636300.htm
HDD: https://www.alza.sk/seagate-barracuda-7200-14-2000gb-s-advanced-format-d285783.htm
CASE: https://www.alza.sk/nzxt-source-530-cierna-d3837903.htm
CHLADENIE: https://www.alza.sk/cooler-master-hyper-212-evo-d281310.htm

Mohol by som ešte dokúpiť takú istú grafiku? Niekto mi vravel že by jedna bola nefunkčná..

A ešte aký kábel by som potreboval na zapojenie 144Hz monitora.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava amatéra.

Registrovaný: 28.12.14
Prihlásený: 08.02.23
Príspevky: 690
Témy: 9
Bydlisko: Detva
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2016 22:35

Zdroj si priplať na EVGA 550 G2. 120GB SSD je nezmysel nainštalujes tam Windows a pár programov a disk máš plný, to isté je aj pri 250GB ktore osobne mam. Vošiel sa mi tam Win zopár programov, Doom, cs go, tf2 a zostalo iba 40GB voľných. Silne odporúčam si priplatiť za 500GB SSD. Chladič by som bral Scythe ninja 4 fakt špička.

Gtx1060 nepodporuje SLI takže kupovať 2 je nezmysel
Kábel HDMI alebo Displej Port







_________________
|CPU: I5-6600K 4.4GHz|MB: Asus Z170 PRO GAMING|RAM: Kingston 16GB DDR4 2400MHz HyperX Fury|GPU: GAINWARD GTX 1070 Phoenix GS|
SSD: Samsung 850 EVO 250GB|HDD: WD Blue 1TB|PSU: EVGA SuperNOVA 550 G2|CASE: NZXT H440|COOLER: SCYTHE Ninja 4|
AUDIO: DAC/AMP: Aune X1s| Headphones: Philips SHP 9500s| AMP: Onkyo A-9010| Speakers: Wharfedale Daimond 220|
MOBILE: Sony Xperia Z2, OnePlus 5T
LAPTOP: Asus UX430UN - i5 8250u| 8GB DDR3LP| 256GB SSD| MX150 2GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.08.16
Prihlásený: 03.11.16
Príspevky: 9
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.08.2016 22:45

HDMI nepodporuje 60hz pokiaľ dobre viem..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2016 22:48

Rozpocet a vyuzitie? Ak je to herny pc, je tam prilis silny cpu na ukor grafiky, ak pracovny tam je zase grafika prilis draha a zbytocna







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava amatéra.

Registrovaný: 28.12.14
Prihlásený: 08.02.23
Príspevky: 690
Témy: 9
Bydlisko: Detva
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2016 22:57

Jenkings píše:
HDMI nepodporuje 60hz pokiaľ dobre viem..


Pokiaľ ja viem tak HDMI 2.0 by malo dať v pohode 120hz a displey port 144hz







_________________
|CPU: I5-6600K 4.4GHz|MB: Asus Z170 PRO GAMING|RAM: Kingston 16GB DDR4 2400MHz HyperX Fury|GPU: GAINWARD GTX 1070 Phoenix GS|
SSD: Samsung 850 EVO 250GB|HDD: WD Blue 1TB|PSU: EVGA SuperNOVA 550 G2|CASE: NZXT H440|COOLER: SCYTHE Ninja 4|
AUDIO: DAC/AMP: Aune X1s| Headphones: Philips SHP 9500s| AMP: Onkyo A-9010| Speakers: Wharfedale Daimond 220|
MOBILE: Sony Xperia Z2, OnePlus 5T
LAPTOP: Asus UX430UN - i5 8250u| 8GB DDR3LP| 256GB SSD| MX150 2GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.12.14
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 5140
Témy: 8
Bydlisko: Čachtice
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2016 23:36

To SSD je tiež na úkor iných komponentov, pod 240/250GB nemá zmysel ísť z hladiska ceny SSD, stačí ubrať 8GB RAM a je na 250GB SSD. Teraz 8GB stačí a doskúpiť dalších 8GB nie je problém







_________________
PC: CPU Intel Core i5 4670K @ 4.2GHz + be quiet! Pure Rock MB Asus Z97-P GPU Sapphire RX580 4GB RAM 8GB G Skill TridentX 2400MHz CL10 SSD Sandisk X300 M.2 256GB HDD 500GB + 2TB Sound Asus Xonar DS PSU Enermax Modu 82+ 425W CASE Antec Three Hundred LCD Dell U2412M , Keyboard Saitek Eclipse II + mouse Logitech M525
Book: Fujitsu Lifebook E546, i5-6200, 8 GB RAM, 256TB SSD, 14" FHD IPS
Tablet: Lenovo S8-50...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.08.16
Prihlásený: 03.11.16
Príspevky: 9
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.08.2016 0:29

Rozpočet na celý setup 2k€


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava amatéra.

Registrovaný: 13.11.15
Prihlásený: 26.04.18
Príspevky: 569
Témy: 71
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 2:19

A ucel?
Herny ci pracovny pc?







_________________
Notebook: Acer Travelmate P253-M (CPU: Intel Core i3 3120M RAM: 4gb ddr3 GPU: Intel hd 4000 HDD: Toshiba 5400ot/s 750gb OS: Win 7 Professional)
Monitor: ASUS VW22AT-CSM 22" WSXGA+ 1680x1050
Myš+klávesnica: Connect It CI-185
Mobil: Huawei P8 Lite 16gb Black
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 2:32

SSD/HDD:
nepocuvaj tu radu ohladne SSD, podla mna 120GB bohato staci... nic tam predsa nebudes pchat okrem op.systemu a zakladnych aplikacii na co tych 120 GB SSD bohato postacuje... ibaze by si chcel PC vyuzivat napriklad na strih videa a podobne... vtedy je lepsie mat asi aj viac kapacity na SSD disku... HDD je tiez v pohode 2 TB, pretoze ked tam zacnes pchat filmy, mas to plne a nevies ani kedy :)

RAM:
v sucasnosti ako i najblizsich par rokov dopredu bude bohato stacit vsetkym 3D hram tych 8 GB operacnej pamate... je to fakt dost tych 8 GB... tych 16 GB vezmi len v pripade, ze planujes na PC robit vaznu pracu ako je napr. strihanie videa alebo profesionalne spracovanie fotografii fakt na profesionalnej urovni (RAW bitmapa - format zo zrkadlovky pri upravovani v Photoshop napriklad - potrebujes pre kroky obnovy ako profesionalny fotograf ovela viac volnej RAM)

PSU:
nic proti tebou zvolenej znacke ATX zdroja, ale su aj kvalitnejsie znacky ako napr. Enermax, Seasonic a ine... nechapem preco kazdy odporuca EVGA ale asi to bude tiez dobra znacka (nepoznam, kedze som sa zrovna konkretne ATX zdrojom - ich kvalit, vykonu, ucinnosti, testom, atd. nevenoval uz dobre 2-3 roky)

CASE:
material u tvojej zvolenej PC-skrinky je bohuzial len ocel, zvol radsej hlinnik a na skrinke nesetri, nech je LAHKA a nech vyborne odvadza teplo (hlinnik ako material resp. jeho zliatiny) aj pri nizkych otackach vetrakov bude tak splnat svoj ucel a bude odvadzat teplo z vnutra cez hlinnik resp. zliatiny hlinnika... a tiez pozor na dizajn, lebo ak kupujes nadhernu skrinku tak potom zaplatis zbytocne velke prachy len preto, ze je akoze peknou a ze ma premakany dizajn (to ale asi vies)

CPU chladic:
zvol kvalitnejsi, taky aby vosiel podla rozmerov do PC skrini (De Facto musis davat pozor na sirku vyberanej skrinky)... napr. ja pouzivam v testoch ako jeden z najlepsich Noctua NH D15 a k nemu mam zvlast dokupene supertichy velky ventilator - iba jeden, co bohato postacuje fakt (tie dva prilozene Noctua vetraky su na nic, dost ich pocut) a otacky vsetkych vetrakov potom regulujem podla seba v prednastavenej krivke, podla teplot CPU aj GPU zaroven za pomoci nastroja zvaneho SpeedFan :) mozno tuto vybornu utilitku uz poznas


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 3:13

Ako do sieti sa vyznas, ale tu si dobre mimo pri vacsine komponentov

Male ssd je hovadina, davaju sa nanho vsetky aplikacie a programy na co 120gb nestaci ani nahodou, a este pri takomto rozpocte. Kludne sa tam moze dat 1tb ssd a hdd uplne vylucit.

Ram je teraz lacna, 30€ hore dole, 16gb urcite

Enermax medzi tie kvalitnejsie znacky uz nepatri, teraz su top evga g2, superflower leadex gold/platinum a corsair rmx/rmi

Ma skrinke sa nesetri, ale dat niekolko stoviek za hlinikovu skrinku je hovadina

S chladicom suhlasim, az na tie "hlucne" noctua vetraky co patria k spicke

Ked sa dozvieme aj urcenie pre pc, bide sa dat toho viac povedat co sa oplati a co zmenit. Este jedna otazka na autora, bude sa taktovat alebo nie?







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 3:36

neuraz za Miso122 ale ja som univerzalny ITckar, niesom sietar a kym si ty tahal kacera... vlastne opravujem sa... kym ty si este nebol na tomto svete, ja uz som robil systemoveho programatora (assembler a non-multitasking vtedajsi MS-DOS 6.22 system) a v tych casoch rovesnici v 18tich sa zo mna smiali ze som fanatik pocitacovy :) internetovy maniak a podobne :) co dneska je internet uz bezna sucast zivota ludi :) viem toho naozaj vela... tolko k tvojmu utoku na moju osobu a na moj "IT skill" :) sedim pri PCckach cely zivot a potom tu dakto pride "utocit" alebo jak to nazvat.. "hejtovat"... len tak... z blbosti...

vyskladal som uz stovky pocitacov a to nie stylom "beziaci pas v prosperujucej firme" ale na zakazku, podla potrieb, kazdy jeden PC som staval aj tyzden a daval som si fakt na nom zalezat :/ tolko ku "skladacstvu" a k znalosti komponentov

ten Noctua som jeden podaroval do skrinky v nemenovanej firme a druhy mi stale lezi na policke, kludne ti P O D A R U J E M tuto sracku :D ale na postovne niesom ochotny nic platit, takze len osobny odber :D koniec koncov ako v pripade mnozstva inych vetrakov tak i v pripade Noctua plati, ze NIEJE VETRAK AKO VETRAK ! dokonca ten nahradny ktory som si kupil je tiez zn. Scythe :) 6dB, fuildne loziska, otacky do 1200 myslim... lopatky specialne tvarovane a material z kvalitneho plastu... ziaden "fukot" a ziaden "hrkot" loziska... proste... treba daco o tom vediet... treba tie vetraky testovat v noci ked vsetok hluk z ulice utichne... treba skusit vetrak na 25% na 50% ale aj na 100%, tak nejak zistujes "hluk" alebo ho obries o dreveny stol aby si zistil ake su jeho vibracie (vycentrovane lozisko a lopatky), atd. atd. atd. ale nebudem sa rozpisovat, mysli si co chces... opakujem znova, ze som nehovoril o tom ze Scythe su vsetko sroty, ale ze Scythe prilozene v baleni ku tomu 100 eurovemu chladicu su fakt smejdy :)

hlinnikova skrinka nestoji stovky EUR, otvor oci prosimta...

ku zbytku sa nevyjadrujem... ze je RAM lacna... a co teraz... jak typicky Slovak pojdem rychle kupit 5 chlebov zlacnenych lebo su lacne ?! a potom ich vyhodim ?! :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 3:49

Ja sa neurazim :) konecne nejaka konstruktivna kritika na mna, nie len blame ako tu byva casto zvykom

Tiez ti neberiem to ze sa nevyznas, ale za veci vyssie si stojim

Vetrak nie je ako vetrak, to je pravda. Netvrdim ze nie su lepsie ako tie noctua, ale rozhodne by som ho nenazyval strasnym verakom

Ale treba to brat tak, nikto kto sa sem pride poradit sa nebude hrat s otackami ventilatorov, nastavovat nejaku krivku a nieto sa este zaujimat o odvadzanie tepla hlinikovou skrinkou v idle. Vacsine je vobec jedno ci im idu tie fany na 100% mimo zataze, hlavne ze to ide...

Ram sa stava coraz vyuzivanejsia, 16gb do takeho pc patri, zide sa v buducnosti a mozno aj teraz (nevieme vyuzitie pc)







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Zostava amatéra.

Registrovaný: 14.08.12
Príspevky: 6023
Témy: 147
Bydlisko: Wattenscheid
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 4:40

16 GB ram urcite, hlavne ked ma 2k rozpocet. Mne sa dari 8gb minut bez problemu, napriklad pri gta 5 nejaky multitasking nehrozi, lebo plno. A tiez pchaniu hier som na ssd som na chut nejak neprisiel, so 120 gb sa da dobre vyzit. Ale kedze chce dat 2000 tak tam sa setrit tiez nemusi.







_________________
PC: Pentium III-S 1,4GHz, 1536MB RAM, X1950PRO
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 4:45

tak to poviem na priklade cien (kde v pripade Noctua plati naozaj pomer cena/vykon podla vysky sumy za vetrak)... dodane vetraku ku mojmu CPU chladicu boli nejake 5 eurove smejdy... ja som si dokupil jeden samostatny za 15 alebo 20 eur, uz presne neviem... RAM veru ze nieje coraz vyuzivanejsia :D to vobec nie... ak uz, tak sa jedna v pripade hier (LEN A LEN) o rozbalovanie textur, avsak aj tento druh 3D grafickeho enginu sa vyuzival davne roky dozadu... davno pradavno... dnes na tento ucel sluzi uz VideoRAM (pamat na grafickej karte a ta operacna pamat systemu sa vyuziva len malo fakt... i ked... vyuziva sa ano... pri hrani hier...) a preto som pisal, ze zasadne je viac nez 8 GB RAM vyuzitych len pri doslova profesionalnej praci s videom alebo s grafikou napr. v pripade fotografa (mam osobnu skusenost, resp. kamos je fotograf a jeho Photoshop sa prebudil k zivotu... vyslovene v konfiguracii nastavujes to vyuzitie RAM na rozne ucely a krasne to dokaze vyuzivat - je to naozaj k dobru - ak je tej RAM pokojne aj 16 GB)... do buducna este dlho nebudu take hre, aby to mohlo mat vyuzitie operacnej RAM... skor sko som pisal VideoRAM (uz sa opakujem)... hm... aj kedby to malo znamenat 5% sumy euro navyse do celej zostavy, stale je to ZBYTOCNE :P


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 4:48

Ale tu netreba na nicom setrit, 8gb je na dnesnu dobu priemer no tu sa jedna o vyssi mainstream/highend pc kde take nieco nema co robit :) a ked uz sem tahas percenta, 16gb ram je pri 2k rozpocte narast ceny o 1.5% co je zanedbatelna ciastka







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 5:17

tak to poviem aj stvrty krat :)

16 GB RAM nema este vzdy vyuzitie v dnesnych beznych PC systemoch s vynimkou profesionalneho specialneho nasadenia - t.j. rozne servery alebo ako podpora pri spominanej profesionalnej multimedialnej tvorbe (Adobe Photoshop, Sony Vegas Studio, Adobe Premiere, Pinnacle Studio, atd.) ...inac to nema naozaj absolutne ziadny vyznam... dokonca to nepomoze ani samotnemu blbemu (fakt jak patron blbemu) systemu MS-Windows 7/8/10 co sa tyka spravy pamate (ziadne urychlenie fungovanie systemu sa tam nekona) :-)

pri hrani hier to taktiez jednoducho nema vyznam... vsak si spust ku.va ProcessExplorer a nejaku novu hru a mrkni sa, kolko uziera pamate po polhodine hrania (kompletne - nie len odkladacia cast, datova cast alebo cast jadra hry ktora je zas najmensia) hocijaka novodoba hra ako je povedzme Zaklinac 3, Farcry 4, AION a ine nove perly... vsade mas sotva 1-2 GB vyuzitych a to su pritom uz 64bitove hry (ktore by naozaj nemali mat problem s priamym adresovanim 4 GB RAM smerom vyssie)... ona ta hra ani viac operacnej RAM vazne nepotrebuje... v pripade hier dnes uz rozhoduje hlavne kapacita Video-RAM... ale to uz sa len zase opakujem... presun dat po zbernici medzi operacnou RAM a medzi VideoRAM by bol neefektivny :) tie 10 eur su v tej novej VGA kde uz mas (taktiez prehnane vela) 6 GB VideoRAM... a tiez tie 10 eur, ktore ty vyhodis na dalsich par GB zbytocnych v RAM, tak to radsej za tie prachy zajdi na pivo... nez sa stane hranica 16 GB RAM plne vyuzitelna, tak prejde este dalsich 5 rokov minimalne a to uz potom budes skladat zase lepsi a novsi kompletny PC, nakolko uz budu zas nejake nove DDR moduly a ja neviem co vsetko zas bude a lepsie bude potom zas upgradnut cely kompletny PC :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.05.10
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 471
Témy: 25
Bydlisko: Slovakia, Z...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 5:45

Sentido,mozea tu byt xx rokov,vyskladat xx zostav ale hned prva reakcia od Misa na teba,uplne s nim suhlasim,takze treba sa zobudit trosku do reality a nepisat tu bludy,16gb je dnes bezny priemer uz,staci ked mas win 10 tie uz vie sa s tym popratat,ssd skoda reci ked medzi 120gb a 250gb je minimum cenovy rozdiel,o noctua co si popisal skoda reci aj,dalej machruj aky si IT ckar,ale tu ta ta dole aj bezny uzivatel


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Zostava amatéra.

Registrovaný: 14.08.12
Príspevky: 6023
Témy: 147
Bydlisko: Wattenscheid
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 5:49

Ja by som nepovedal, ze 16 gb ram plne vyzujes. Skor ze 8 je uz obmedzujuce. Tak ked sa chceme dotahovat za ciselka nech tam je 12 gb ram a mas to ako pekny kompromis :-)







_________________
PC: Pentium III-S 1,4GHz, 1536MB RAM, X1950PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava amatéra.

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 311
Témy: 24
Bydlisko: LM
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 6:41

K tej ramke uvediem priklad hru The Division, kde pri ULTRA nastaveniach mi zhltlo 7GB a vyplo hru, ze not enough memory... tak som dokupil dalsich 8GB... A ver ci never, takych hier bude iba pribudat :) a SSD mam 250GB a nestaci mi... Niektore hry ktore by som kvoli rychlejsiemu lvl nacitaniu chcel mat na SSD, tak mam ich na HDD z dovodu nedostatku miesta :) cize keby som teraz kupoval nanovo PC urcite by som donho natlacil 500GB SSD. Ale ako minimum odporucam fakt tych 250GB...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava amatéra.

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 8:44

Fungujem na 120GB SSD a no problem. Problem je samozrejme s nenazratymi hrami, ked ma Doom 60GB, tak takychto mackov treba davat na HDD. Normalne velke hry kludne vpracem na SSD. Loading z HDD neni pri dnesnych 2TB+ diskoch nic tragickeho, sekv. citanie ma kazdy taky HDD nad 100MB/s a hra neni OS, ze sa tam pracuje s tisickami malych suborov. 10s rozdielu v loadingu nikoho nezabije, aj v onlinovkach sa vkuse caka na este dakoho pomalsieho.
No z hladiska cenoveho, keby som kupoval SSD teraz, tak idem do 850evo 250 ci 500GB. Neni o com. Viac diskovej kapacity je vzdy lepsie, kazdy to vieme :-)
Skorej nechapem preco m.2 SATA (pozor, ziadne supervykonne PCIe) verzia toho isteho SSD stoji viac ako 2.5" SATA verzia. Sak je to len kus plosaku, nema to krabicku = lacnejsia vyroba. Ked uz mam m.2 slot, tak preco ho nevyuzit, bude v case o krabicku a sata kabel menej. Vyrobcovia su idioti v tomto.

Pokial sa chce clovek hrat, tak 16GB RAM samozrejme, aj do buducna. Naco odporucat 8GB, ked o pol roka beztak dokupi dalsich 8 ? Ma to fuk, ceny moc neskacu.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 10:18

ja 8GB RAM využíjem už pri surfovaní na Chrome.. preboha s 2000 eurovým rozpočtom nebrať 16GB? To je priam zvrátené. Sú hry, kde je 8GB už limitom a bude ich čoraz viac.. prečo sa obmedzovať pri takom rozpočte? 8GB RAM pochopím pri 500 eurovej zostave. treba brať 16GB RAM, nikdy nevieš, čo sa zas stane, aká potopa kde bude, komu zas prepne v hlave a zas budú stáť RAMky o 100% viac ako tomu bolo pred zopár rokmi, keď raketovo stúpli a 8GB DDR3 zrazu stál 120 eur namiesto 60... ako písal werwest, 16GB možno nevyužiješ, ale zato 8GB je málo.. a je nezmysel brať nejaké šialené kombinácie troch, štyroch RAMiek aby tam bolo 12GB ... 120GB SSD je nezmysel hlavne v tom, že 250GB stojí o pár eur viac a má podstatne lepší pomer výkon/cena... Mať takú Forzu Apex na HDD je.. no.. na nervy, loading je nekonečný, s SSD to máš raz dva...

Citácia:
PSU:
nic proti tebou zvolenej znacke ATX zdroja, ale su aj kvalitnejsie znacky ako napr. Enermax, Seasonic a ine... nechapem preco kazdy odporuca EVGA ale asi to bude tiez dobra znacka (nepoznam, kedze som sa zrovna konkretne ATX zdrojom - ich kvalit, vykonu, ucinnosti, testom, atd. nevenoval uz dobre 2-3 roky)


platí pravidlo, ak sa nevyznáš tak neraď... Tiež sa nepchám do do sekcie OS, sietí, programovania lebo o tom neviem ani prd... keď nevieš, prečo radíme EVGA, tak sa radám o zdroj vyhni, je to vždy lepšie ako trepať dve na tri :)







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 14:47

omg mne je to uplne jedno... nema vyznam tych 16GB, ale pokojne si nakupte aj 64GB RAM :) je mi to jedno :) ...pokial nejaky blby Google Chrome uziera viac nez 1GB RAM tak to gratulujem... uz davno nieje takym dobrym web-browserom ako bol na zaciatku jeho vzniku... vsetko to bol len klamny marketing... rovnako ako hore spomenuta hra Division, ktora je asi 1 z miliona... odporucam napisat developerom oboch, aby sa spamatovali :) hm takze to preto uz nieje ten Google Chrome najrychlejsim webbroswerom ako kedysi :) pretoze v systeme s iba 2 GB RAM sa snazi vsetko narvat do RAMky... nasledne ked pustis nejaku appku, tak sa debilny Windows snazi "swapovat" vsetko na HDD/SSD do "virtualnej pamate" len aby uvolnil tuto malu RAM pre spustenu dalsiu appku... stale je vo svete nespocetne mnozstvo PC systemov s iba 2-3 GB RAM... bezne dostupnych 8GB alebo 16GB RAM sa stane realitou az za par rokov... dovtedy postacuje 8 GB RAM, naozaj uz 8 GB RAM je bohatou rezervou... ukazovat priklad na nejakej jednej hre z tisic dalsich, kde zlyhali jednoznacne jej developeri je chore... tuto hru si nenainstaluje 90% obyvatelov planety Zem a tym padom prichadza vyvojar hry o zisky... budto bude hra sekat alebo hra nepojde ako sam pises a bude zamrzat/padat - 100% chyba developera... pracujem s PC ceeeely zivot a Process Eplorer som neraz spustil pri roznych hrach, u ktorych mi velmi vadilo, ze HDD neustale hucal pri napriklad presuvani sa na inu lokaciu (natahovanie grafiky a textur z HDD znova a znova) a to sa vzdy in-game opakovalo... hry si proste nevedia obsadit+poziadat zo systemu viac RAM, kde by zostali textury a 3D objekty vzdy ulozene... vzdy to slo na nejakych 2GB RAM cca... jednalo sa pritom o najnovsie hry a to ako som uz vyssie pisal na 64bitovom jadre (myslim teraz na hernom jadre, nie na CPU jadre, ha ha)... dalej tiez plati, ze kde mas napisane, ze typek bude 100% spustat a instalovat tebou zmienovanu hru, ktora udajne vie zozrat aj viac operacnej pamate ? :) jednoducho tych 8GB postacuje... ja mam v tych 8GB este i RAM-Disk 1GB nainstalovany (ako sluzbu systemu) a vzdy mam dostatok RAM :) uz tak fungujem roky... a dalsich 5 rokov minimalne to bude este vzdy postacovat... samozrejme, ze dnes RAM moduly uz nic nestoja... ale tak ked nic nestoja, tak preco 16 GB ?! preco nie 64 GB ?! :-D co ?! resp. maximum vyuzitelnost podla chipsetu maticnej dosky a tiez podla maxima RAM od pouziteho OS :-)

kedze ma byt ale celkovy rozpocet PC zostavy v dotaze 2000 EUR na celu zostavu, tak potom naozaj teraz uprimne by mal dotycny clovek zakupit rovno 32GB RAM... ked uz chce fakt investovat prachy... nic sa tym nepokazi, aj ked to nebude vyuzitelne... resp. vyuzije to len v 1 pripade z 1000 :) mozno mu za ten PC raz sadne nejaky ITckar a spravi mu tam RAM disk 16 GB (napriklad za pomoci appky "SoftPerfect RAM Disk") co mozno bude vediet vyuzit napr. ako docasny odkladaci priestor pri prerabkach DVD ISO obrazov a podobne... (neviem, mozne je vsetko, mozno to vyuzije, aspon raz za rok hehe, neviem naozaj)

@cirki:

dalsi utocnik co ma potrebu vytvarat konflikty a honit si tu Ego... nic o mne nevies kamos... to ze som sa nevenoval 2 roky ATX zdrojom este neznamena ze som tupy... ak by niekto chcel vyskladat PC zostavu tak za prve by som nic nepokazil ak by som mu tam zakupil Enermax alebo Seasonic zdroj a za druhe by som si v prvom rade nieco o tom pozistoval, so svojimi znalostami z IT a elektroniky by som urcite prisiel na to, ze EVGA su celkom dobre ATX zdroje... takze si tie svoje utoky alebo nahrazky na moju osobu strc niekam... pred malou chvilkou som sa presne nad tebe podobnom cloveku rozhorcoval v inom vlakne tohto diskusneho fora... prestavam mat dobry pocit z toho, ze tu som... 50% ludi si sem chodit honit Ego, posmievat sa, utocit... a pritom (nebolo by to prvy krat) velkeho majstra IT techniky by som tromfol v hocijakom smere a hocikedy a hocikde... fakt by to nebolo prvy krat... profesionalnych "skladacov PC" poznam 100vky... poskladali viac PC nez ja :) pracuju vo firmach poprednych znaciek... maju vysoke skoly... atd. atd. atd. ale nepoznaju rozdiel medzi ATX 2.0 a ATX 2.4 napriklad... ani nevedia, ze nejaka verzia ATX vobec existuje... hlavne ze poskladali uz stovky PC bez srandy a uplne vazne... takze asi tolko k "honicom Ega" tu na forku...

@Jenkings:

este som zabudol spomenut pri ATX zdrojoch tu skutocnost, ze je lepsie investovat a kupit s vecsiou rezervou vykonnejsi zdroj, potom sa bude menej prehrievat, co predstavuje aj mensie opotrebenie zdroja po case (vyssiu zivotnost) a zaroven regulovane otacke ventilatora v zdroji budu na nizskych otackach (mensi hluk) ak v zatazi zdroja... akurat moze byt problem s ucinnostou zdroja, nakolko spinane zdroje potrebuju urcity stupen percentualneho zatazenia, aby ich ucinnost bola 100% ... inac mozes mat na 12V vetvach namiesto prikladnych 12.05V aj 12.1V (len ako priklad, nie ze ma tu bude zas nejaky zakomplexovany uboziak kamenovat a prakticky za nic, heh)... cize 650W je sice dostatocne silny zdroj, ale radsej by som si kupil ja byt tebou tak rezervu do vykonu zdroja aspon 700-750W (silnejsi uz by som naozaj radsej nekupoval)... ja mam vo svojej PC zostave 650W a bohato postacuje na typ mojej starsiej hernej PC-zostavy...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 16:27

som rád, že si si vylial srdce ale čítať tak dlhé nezmysli nebudem, nikoho to nezaujíma :) Keď povieš že 8GB do herného pc za 1000 eur je dostatočných tak naozaj nevieš o čom hovoríš a očividne si hry na full nehral... :) ale aj tak si budeš svoje takže...

k téme: Stále nevieme, na čo vlastne bude pc slúžiť... ak to bude vyslovene na hry, možno by som sa pokúsil vtesnať do rozpočtu GTX1070 + i5, bola by to lepšia kombinácia ako i7 a slabšia grafika...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 16:29

Rozpocet su 2 litre (nebol by problem i7+1080), ale treba pockat na vyuzitie, potom sa nieco zlozi







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 17:23

hm to je potom ale fakt zvlastne... ja budem mat vo svojom PC asi virus alebo co :) pretoze aj napriek tomu, ze mam v PC systeme 8 GB fyzickej RAM, tak pri hrani akychkolvek hier je obsadena fyzicka RAM na sotva 2GB pri hociktorych hrach :) mam taky dojem, ze vyuzitie RAM by sa nemalo "checkovat" cez Windoze nastroje, ale cez prikladny vyssie zmienovany Process Explorer + ocheckovat patricny hodnotny udaj vyuzitia pamate (je ich tam viac)... pretoze ak vam system Windows ukazuje vyuzitie pamate, tak on uz pocita aj s odkladacim priestorom resp. s odkladanim dat do virtualnej pamati (na disku vo forme "swapovacieho" suboru), cize v skutocnosti vo fyzickej RAM mozte mat tak 2GB... zistite to velmi jedndoucho... ak hra podla vas "zerie" 7GB a pritom velkost vasej RAM je 8GB, tak skuste si do toho spustit napriklad druhu hru, ak zacne HDD rapkat ako sialeny a hra sa bude spustat pol minuty, tak ano... system Windows zacal uvolnovat RAM jej odkladanim do swapovacieho suboru do HHD, ak vsak nebude HDD rapkat skoro vobec tak to znamena ze je RAM dostatocne uvolnena (neobsadena) a hra sa spusti do par sekund bez rapkania disku :)

samozrejme... ak mate SSD disk tak... "rapkat" nebude nic... ulozenie na SSD disk bude velmi rychle... ale aj tak... ide tu o princip...

Windows system je co sa tyka takychto veci neuveritelne zaostalym... ale to nevidi nikto... len systemovy programatori... a tych je fakt doslova na planete Zem jeden z miliona ludi na planete... a to je fakt zanedbatelne na to, aby sa nieco v sprave pamate v systemoch Windows zmenilo... furt len opravuju bezpecnostne chyby roznymi patchami, obmienaju svoje GUI a predavaju znova a znova to iste :) nicim sa nove verzie Windows v zaklade neodlisuju od predoslych a ked i ano, tak to vsetko sa dalo samozrejme uz implementovat do povodnych verzii... aspon ten Win7 mohol byt jedinecnym... ale to bohuzial nebude nikdy :) napr. si zoberme, ze mame 16GB RAM a teraz Windows podla jeho spravy pamate bude nuteny vytvorit swapovaci subor o minimalne rovnako velkej kapacite 16GB :) cize 16GB subor na disku pre swapovanie a ak pouzivat rezim hybernacie tak dalsich 16GB pre "spankovy" subor :) 32GB na disku iba tak... iba preto, ze chcete pouzivat 16GB RAM :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava amatéra.

Registrovaný: 28.12.14
Prihlásený: 08.02.23
Príspevky: 690
Témy: 9
Bydlisko: Detva
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 17:32

k využitiu RAM sa nejdem ďalej vyjadrovať lebo to bude znova rečí....

Tu je zostava z ineho vlákna, je síce pravda že nevieme účel ale aspoň máme rozpočet

MB: https://m.alza.sk/asrock-z170-extreme4-d2923954.htm
RAM: https://www.alza.sk/kingston-8gb-ddr4-sdram-2800mhz-cl14-hyperx-savage-black-d3026261.htm?catid=18858908 (8GB aby bol kľud...)
GPU: https://www.alza.sk/evga-geforce-gtx-1080-sc-gaming-acx-3-0-d4291469.htm?catid=18859193 (lepší by bol gainward phoneix ale ten je nedostupný)
HDD: https://m.alza.sk/seagate-barracuda-7200-14-2000gb-s-advanced-format-d285783.htm
SSD: https://www.alza.sk/samsung-850-evo?dq=2288266&catid=18845887
PSU: https://m.alza.sk/corsair-rm650x-d4254846.htm
CASE: https://m.alza.sk/nzxt-source-340-cierna-d2361452.htm
Chladič: https://m.alza.sk/corsair-cooling-hydro-series-h100-v2-d4067696.htm

//upravene.. michalesku







_________________
|CPU: I5-6600K 4.4GHz|MB: Asus Z170 PRO GAMING|RAM: Kingston 16GB DDR4 2400MHz HyperX Fury|GPU: GAINWARD GTX 1070 Phoenix GS|
SSD: Samsung 850 EVO 250GB|HDD: WD Blue 1TB|PSU: EVGA SuperNOVA 550 G2|CASE: NZXT H440|COOLER: SCYTHE Ninja 4|
AUDIO: DAC/AMP: Aune X1s| Headphones: Philips SHP 9500s| AMP: Onkyo A-9010| Speakers: Wharfedale Daimond 220|
MOBILE: Sony Xperia Z2, OnePlus 5T
LAPTOP: Asus UX430UN - i5 8250u| 8GB DDR3LP| 256GB SSD| MX150 2GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 17:36

Ake aby bol klud? :D nech si trepe co len chce, urcite 16

Chyba ti tam medzera za linkom grafiky tak sa neda otvorit bez prepisania

Dal by som tam lepsiu dosku a chladenie od nzxt, maju tichsie vetraky ako stock corsair







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 17:41

Ten prispevok som len s tazkostami docital po jeho super rade, ze staci male ssd, ved aj obycajne disky su rychle. Mozno by do toho PC za 2 litre vobec netrebalo SSD, ved windows bude starzovat mozno o 10s dlhsie, to nikoho nezabije.

Ak SSD, tak urcite aj na pouzivane programy a hry. Inak to nrma ziaden vyznam, dat tam len windows a hotovo. To je ako utriet si zadok pred sranim. Spravit sa to moze, ale nicomu zo nepomoze.

O zdrojoch sa ani nebudem vyjadrovat :) Doba sa meni a prist radit s vedomoszami spred 2 rokov je odvazne.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 17:46

Ešte by ma zaujímalo, či ten rozpočet 2K je na komplet zostavu s monitorom a windowsom, alebo iba na samotnú bedňu. Autor sa vyjadril tak nejednoznačne. Za 2K samotná bedňa sa dá postaviť aj x99 a 6 jadrom i7, čo je perfektný základ aj do ďalekej budúcnosti. samozrejme s GTX1080.

@vaci : bez procesora mu to nepôjde :D







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava amatéra.

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 17:48

Citácia:
hm to je potom ale fakt zvlastne... ja budem mat vo svojom PC asi virus alebo co :) pretoze aj napriek tomu, ze mam v PC systeme 8 GB fyzickej RAM, tak pri hrani akychkolvek hier je obsadena fyzicka RAM na sotva 2GB pri hociktorych hrach :)


on ale asi nechce hrat hry z roku 2000. Kazda jedna novodoba hra ti tych 5-6GB spapká, nehovoriac o tom ze na 2GB je utrpenie co len OS a browser prevadzkovať takže s tvojími 2GB si mozes akurat tak..... vies ako tak veta zvycajne konci.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava pre amatera do 750 eur

v PC zostavy

5

528

14.03.2010 9:11

Matus654321 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kamera pre amatera

v Ostatné

7

827

08.04.2010 16:47

a4000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook pre amatera.../-ku

v Notebooky a netbooky

5

591

27.07.2010 17:02

bb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Najvhodnejsie distro pre amatera?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Operačné systémy Unix a Linux

32

1269

30.01.2017 14:55

miker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Fotak pre narocneho amatera

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ostatné

43

1515

14.02.2018 9:38

eon5 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Nova zostava + Stara zostava , doplnit, vymena

v PC zostavy

3

791

15.06.2014 23:57

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pc zostava (herna zostava)

v PC zostavy

15

1091

01.12.2011 16:52

ekvator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava

v PC zostavy

3

948

30.09.2006 15:13

rico06 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zostava

v PC zostavy

12

907

15.09.2008 20:00

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zostava

v PC zostavy

4

745

22.07.2007 19:03

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zostava

v PC zostavy

16

1453

27.08.2007 11:18

Phoenix_SRB Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava

v PC zostavy

2

477

03.12.2009 21:26

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava

v PC zostavy

10

712

03.02.2011 22:51

C1cOo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava

v PC zostavy

9

365

05.12.2012 16:11

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

37

786

21.01.2013 0:11

davtom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava

v PC zostavy

3

802

25.06.2007 12:26

matt21 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra