Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 2316
Témy: 401
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2011 19:10

Zdravím páni,
pracujem na jednom vzhľade no mám problém pri vykreslení fontu, v Google chrome, Opere, IE 8 to zobrazuje rovnako, moja otázka znie že či je nejako možné nastaviť pevne font aby sa zobrazoval v každom prehliadači úplne na PX presne, pretože ak si všimnete tak pri obrázku 2 text rozťahuje o niečo viac a pritom mám pevne nastavený počet PX, typ fontu.

Mozilla Firefox
Zobrazenie písma v prehliadačoch

Chrome, Opera, IE 8
Zobrazenie písma v prehliadačoch

ďakujem :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zobrazenie písma v prehliadačoch

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2011 20:13

hm, zaujimave, toto vidim prvy krat..

skus css vlastnost letter-spacing, alebo jednoducho ten zoznam linkov posun o par pixelov dolava







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 2316
Témy: 401
Bydlisko: Košice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.08.2011 20:45

ďakujem za radu ale nič sa nezmenilo, keď som dal ale letter-spacing na 2px tak to vyzeralo že texty sedia úplne medzeri rovnaké tak neviem čo z tým, nemal som taký problém nikdy predtým. Ja tam ešte vytvorím navyše priestor čiže nič by som nemusel posúvať len mne ide o to že nechápem prečo to robí, nerobí to len tam, ale aj v iných častiach.

//edit

Takže použil som hodnoty word-spacing, letter-spacing a line-height, s tým že som aj u font-familly z PX prešiel na % a zobrazuje mi to už presnejšie, rozdiel je tam asi 1x ale to môže byť aj inými faktormi, musím to celé znova prezrieť, zmena z PX na % dúfam nebude mať žiadny nejaký vplyv na stránku. Skúsim tak postupovať aj v iných častiach a možno to pôjde všetko ok, v živote som ale nepoužil ešte % miesto PX.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2011 12:07

Nič také, čo chceš, sa (aspoň pri dnešnom dpi monitorov) urobiť nedá. Veľkosť písmen je ovplyvnená, okrem iného, tým, aký spôsob rendrovania je zvolený... (napr. či je vo Windows zapnuté ClearType).

PS: Možno keby si si uvedomil, že prehliadače nie sú Photoshop, mal by si jednoduchší život. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 2316
Témy: 401
Bydlisko: Košice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.08.2011 12:10

Uvedomujem si všetky možné faktory lenže mi nejde do hlavy prečo na niektorých stránkach ako je itnews zobrazuje písmo v každom prehliadači na chlp rovnaké a v mojom vzhľade nie, a to ma štve. Už som skúsil aj do body pridať hodnoty pre font ale môže to mať aj vedľajšie účinky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.11
Prihlásený: 14.03.12
Príspevky: 66
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2011 15:13

No, ten istý problém mám ja. Proste vo Firefoxe a Chrome sa bijú renderovacie štýly. Vo Firefoxe je letter-spacing nejako defaultne nastavený a v Chrome je vypnutý (?!). Proste takéto malichernosti vedia nasrať programátora/kódera.







_________________
Karel Kryl a Jaromír Nohavica Fanda.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2011 21:33

Rendrovanie písmen vo Windows je dosť úchylné (na internete nájdeš pekné rozbory). Štandardne sa tam dáva prednosť "ostrejším" líniám pred rovnomernosťou medzier medzi písmenami. Ak teda aplikácie používajú štandardné Windows rendrovanie bez ďalších úprav, na jednom počítači by ich výstup mal vyzerať rovnako. Niektoré programy ale používajú vlastné vykresľovanie písmen, alebo aspoň trochu upravujú parametre Windows vykresľovania (takže to ani na jednom PC nemusí vyzerať rovnako).

MacOS X používa úplne iný spôsob a uprednostňuje rovnomerný tvar (a medzery) pred ostrosťou (to je dôvod, prečo sa používateľom Windows zvyčajne zdá písmo na Mac OS X rozmazané).

Ak budeme uvažovať len s Windows, tak tam treba rátať s tým, že niektorý používatelia nebudú a iní budú mať zapnuté ClearType. A ak aj budú mať zapnuté ClearType, môžu mať zapnutú inú úroveň toho efektu, takže rovnaký text, pri rovnakom písme a s rovnakou veľkosťou môže mať mierne iné rozmery. S tým treba počítať, a ak sa návrhár stránky spolieha na to, že písmo bude mať presnú veľkosť, tak je to hlupák a mal by robiť niečo iné. ;) (pretože, keď už niť iné, vnucuje používateľovi nejakú veľkosť písma bez toho, aby vedel, aký má monitor, aké má ten monitor DPI, aký zrak má používateľ..., len preto, pretože práve v takej veľkosti sa celý ten dizajn nerozpadne)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zvlastne zobrazenie farieb v prehliadacoch, problem v GK?

v ATI/AMD grafické karty

10

677

01.01.2008 17:26

xtreme Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chyba v prehliadacoch

v Sieťové a internetové programy

3

505

10.12.2006 16:40

quatermain Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. iné správanie v prehliadačoch

v JavaScript, VBScript, Ajax

9

502

12.06.2009 10:57

high182 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chybové hlášky v prehliadačoch

v Sieťové a internetové programy

0

365

11.03.2010 17:05

Rammstein Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prehrávanie hudby vo všetkých prehliadačoch

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

790

18.11.2007 10:07

delo101 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Flash v 64-bit prehliadačoch

v Sieťové a internetové programy

0

357

12.01.2009 1:21

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

v AMD - Advanced Micro Devices

20

1288

15.08.2018 9:46

Bia Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s flash videami v prehliadačoch

v Operačné systémy Unix a Linux

3

399

29.03.2010 12:54

SkyHiRider Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s tlačou v internetových prehliadačoch

v Externé zariadenia

2

524

03.08.2011 8:40

futrubas123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vykreslenie stránky v rôznych prehliadačoch- css problém

v HTML, XHTML, XML, CSS

2

410

31.03.2012 17:11

gogy27 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s prehrávaním videa vo všetkých prehliadačoch

v Video programy

0

410

10.08.2016 18:41

Mailinko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nefunkčný SSL certifikát v prehliadačoch Firefox a IE

v Bezpečnosť a firewally

2

556

24.01.2015 16:35

Pa3x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. V prehliadacoch mi vsade vyskakuje okno s reklamou

v Antivíry a antispywary

1

641

08.02.2013 1:11

pali987 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stranka sa zobrazuje inak v roznych prehliadacoch, co s tym?

v HTML, XHTML, XML, CSS

15

948

05.02.2011 14:50

johnny04501 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Písma

v HTML, XHTML, XML, CSS

4

764

24.10.2008 21:40

mienkofax Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PISMA

v Grafické programy

7

1254

20.03.2007 12:12

one-day Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra