Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.09.08
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 12
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 07.10.2011 8:18

Zdravím páni, mám tu celkom zaujímavý problém...

V rámci šetrenia miesta na disku som vymazal všetko čo bolo v adresári "C:\Windows\Installer" ... Reštartol som PC a všimol som si, že mi nezobrazuje ikonky officu a ani PDF súborov. Problém bol v tom, že office a aj Acrobat Reader mal ikony ku súborom uložené v jednom z adresárov v Installeri. Čiže ked som ich vymazal tak zmizli ikonky....Pri office som to vyriešil, že som si stiahol súbory "xlicon.exe, wordicon.exe a ppticon.exe" a umiestnil som ich do adresára, ktorý som vytvoril v Installeri. Problem vyriešený. Avšak pri Acrobat Readeri som sa s tým nechcel zapodievať tak som ho chcel celý preinštalovať. Tak teda som šiel do ovládacích panelov, pridať odebrať programy, klikol som na Acrobat Reader X (10.0) a delete...Avšak tu bol další problém. Inštalačku acrobatu si uložil do Installeru a bez neho nebolo možne Acrobat odstrániť....Ak som chcel znova nainštalovať Acrobat Reader X 10.0 tak mi jednoducho vypisalo, že už ho mám nainštalovaný a skončil inštalátor. Tak som ho začal vymazávať manuálne...To mi trvalo asi tak 2 hodiny, pokiaľ som ho podľa mňa celý vyčistil...No aj napriek tomu mi stále písalo, že ho mám nainštalovaný. Preriedil som aj registre s CCleanerom no nepomohlo. Tak som sa nasral a nainštaloval som Acrobat 9.0. Super, prebehla inštalácia, konečne mi to pojde, hovorím si...Otvoril som jedno PDF-ko, ktoré som mal na ploche a vyhladalo mi aktualizáciu, ktorú som nainštaloval. A potom sa to stalo, záhadne mi zmizli všetky súbory z plochy okrem programov, ktoré mám nainštalované, tieto ikonky zostali+mám tam teraz to PDF-ko, ktoré som spúštal a jeden priečinok, ktorý som tam mal. V ňom sú všetky súbory tak ako majú byť. PDF-ko určite nie je poškodené ani zavírené, kedže som ho už spúštal asi 5x predtým. Troška som gúglil a pár ludí ma presne podobný problém no nik sa ku týmto súborom nedostal. Mne nejde ani tak o to tie súbory získať (kedže som tam toho nemal skoro nič) ale ide mi o tú banalitu, že jednoducho bez akehokoľvek opýtania mi zmaže skoro všetko z plochy čo tam je. Samozrejme pozeral som kôš+prebehol som C-čko programom "file_recovery.exe" no nenašlo mi nič. Taktiež som skúšal vyhľadať súbor, ktorý som mal na ploche na celom disku, žiadne výsledky. Jednoducho sa tie súbory "vyparili" ...Môže byť nejakým spôsobom poškodený disk ? (zmaže len súbory na ploche ? ), vírus nevylučujem, akurat idem urobiť kompletný scan HDD. Ak by to bol vírus, vymazal by mi aj ten jeden priečinok, aj to PDF-ko (síce som ho mal spustené). Mám WIN XP Profesional SP3 originál a taktiež antivírus Panda IS 2011. A ešte som zabudol dodať, že mám zapnuté zobrazovanie skrytých súborov a nemám obnovu systému. ...Fakt neviem, žiadne logické vysvetlenie si neviem vysvetliť, ak má niekto podobnú skúsenosť alebo sa s niečim takým stretol, napíšete to sem. Diky moc za čas strávený prečítaním ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
"zmizli" súbory z plochy

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 08.10.2011 1:10

chod do C:\documents and settings\ [tvoje konto] \ desktop, alebo podobne, rozumieme si [cestu si uz nepamatam presne]. a rucne pozri ci tam niesu. na ploche vie zobrazovat kdejake hluposti.
o disk sa neboj, bude zit [pravdepodobne, numrie kvoli nejakemu programu]
je to cisto SW chyba







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.09.08
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 12
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.10.2011 13:24

akonáhle mi zmizli ikonky, hneď som utekal pozrieť cez TC či to len nezobrazuje alebo či tam skutočne niesú tie súbory, no bolo tam len to jedno PDF-ko a jeden priečinok, ktorý som vytváral asi pred týždňom...a je mi tiež jasné, že to je čisto SW chyba no zaujímalo by ma či to je chyba Adobe alebo niečoho iného...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
"zmizli" súbory z plochy

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 08.10.2011 15:20

cele je to zvlastne. ked uz, tak by som zmazal vsetko, nie len par suborov. nejaka vyberava chyba.
imho to bude adobe fail. ja pouzivam foxit reader, s adobe uz nemam nervy, sama bezp diera, reader velky ako polka winu, na to aby si otvoril jednoduche pdf musi natahovat soft velky ako office. foxit to ma za zlomok casu a niesu s nim problemy.
mozes skusit preskenovat recuva-ou ten oddiel, alebo rovno priecinok na subory, obcas vie obnovit hotove zazraky..







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.09.08
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 12
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.10.2011 18:54

skúšal som prehľadať C-čko asi piatimi rôznymi softami na obnovu vymazaných dát no akoby sa po nich zľahla zem, ani jeden jediny súbor mi nenašlo čo som mal na ploche...a tiež začínam uvažovať o úplnom zmazaní Adobe a nainštalovať niečo jednoduchšie...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nastavit aby mi subory z pracovnej plochy...

v Operačné systémy Microsoft

2

545

24.11.2012 13:26

1fantz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Miznu mi súbory z plochy aj z disku

v Operačné systémy Microsoft

10

891

24.03.2014 22:01

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako odstrániť poškodené súbory alebo súbory skryté

v Ostatné programy

7

2920

10.10.2008 16:05

prt.wem Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 7 - Jedného dna zmizli ... (obľúbené súbory v ponuke štart, súbory z koša)

v Operačné systémy Microsoft

0

452

25.07.2014 13:10

Megi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. upravenie plochy

v Operačné systémy Microsoft

3

534

13.09.2006 20:04

javo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. FIXNUTIE PLOCHY

v Operačné systémy Microsoft

2

418

30.05.2008 10:48

Gyrxiur Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zobrazenie plochy

v Operačné systémy Microsoft

2

392

04.08.2014 18:35

kingjan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zdielanie plochy

v Ostatné programy

3

1702

28.07.2009 13:46

jozef.rusnak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Roztiahnutie plochy

v ATI/AMD grafické karty

2

450

26.12.2008 23:30

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Virtuálne plochy

v Ostatné programy

3

760

30.10.2009 10:26

Metlaciq Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. uzamknutie plochy

v Bezpečnosť a firewally

1

476

06.04.2012 13:10

Fico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dlhe nacitanie plochy

v Operačné systémy Microsoft

2

411

10.12.2009 15:07

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pripojenie vzdialenej plochy

v Operačné systémy Microsoft

10

580

06.02.2015 13:50

hanesovic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nic namiesto plochy

v Operačné systémy Microsoft

1

415

22.03.2009 0:27

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zakazanie zmeny plochy

v Operačné systémy Microsoft

4

623

10.02.2011 15:28

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zdieľanie plochy - windows

v Operačné systémy Microsoft

6

465

23.02.2023 23:09

t0m@$ Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra