Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 33 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.09.10
Prihlásený: 28.04.22
Príspevky: 39
Témy: 7
Bydlisko: Košice-okolie
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2013 19:36

Zdravím. Zaujímalo by ma na základe vašich rád a návrhov (rozhodnem sa už ja sám), v ktorej konkrétnej IT oblasti by ste mi odporúčali sa vzdelávať ako samouk? Ukončil som gymnázium maturitou (nematuroval som z MAT, ani FYZ, len z INF). Na VŠ nejdem kvôli slabej pamäti, mám však aj iné zdravotné problémy, som ZŤP s 60%-ným postihnutím, takže manuálna práca je u mňa vylúčená. Preto by som niečo chcel s počítačmi (len nie programovanie, v logickom a analytickom myslení zlyhávam, aj preto som mal na maturite z INF 3-ku). A na invalidný sa mi nechce, byť doma od 20 rokov do konca života je utrpenie. Zoberie ma potencionálny zamestnávateľ na základe nejakých referencií, ktoré by som si urobil aj bez VŠ? Ďakujem za rady a návrhy.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2013 20:18

Co z IT ta bavi? Venuj sa tomu co ta bavi, ak v tom budes dobry tak sa uplatnis bezohladu na to, ci si ZTP. Uplatnis sa aj bez VS. Samozrejme venuj sa aj cudzim jazykom, AJ je zaklad.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.07.2013 7:27

Mozno grafika, ak mas k tomu vztah. A ako povedal Daron, jazyky su zaklad.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 13:16

Co viem na gymnaziach mavaju aj programovanie takze ak ta to bavilo tak sa venuj tomu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 13:25

Web. Môj kamarát ma ukončenú strednú odbornú školu s výučným listom ako kuchár. Pol roka sa snažil pracovať ako pizziar, ale hold nedalo sa vraj. Tak sa pustil do tvorby webu a teraz si takto zarába aj viac ako 500€ mesačne, samozrejme záleží od počtu požiadaviek. Cez nejakú známosť sa dostal do nejakej bratislavskej firmy a oni mu posielajú grafiku a návrh ako má čo vyzerať a on im to zbúcha.







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 13:28

Čítate vy vôbec, čo napísal??

Citácia:
len nie programovanie, v logickom a analytickom myslení zlyhávam, aj preto som mal na maturite z INF 3-ku







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 13:34

Kodenie webu nie je programovanie v pravom slova zmysle. A ak by si sa nahodou chcel hadat, tak nebudem reagovat ;-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 25.11.09
Prihlásený: 21.04.24
Príspevky: 267
Témy: 32
Bydlisko: LV / Brno
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 13:45

lenze kodenie webu nie je len html a css ale aj ten programatorsky balast okolo toho (php/asp, javascript, sql atd.)

- administrator, spravca siete, servisny technik, tester, IT podpora ...







_________________
R5 6600X | GTX 1080 Ti | 32GB
Xperia XZ2 Compact
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 14:05

Daron píše:
Kodenie webu nie je programovanie v pravom slova zmysle. A ak by si sa nahodou chcel hadat, tak nebudem reagovat ;-)

Veľmi veľa záleží od toho, akú webovú aplikáciu vôbec robíš. Webstránka sa dá bez problému urobiť ako plnohodnotná aplikácia s rovnakou komplexnosťou ako tá, čo ti beží lokálne vo windowse. Umiestnenie na internet je len implementačný detail. Samozrejme ak urobíš dvojstránkovú prezentáciu s obrázkami a bez nejakého backendu, ťažko hovoriť o programovaní... Keďže ja robím v C#, celý backend ostáva, stačí mi vždy len zmeniť UI ;)

V každom prípade by som sa ale nepúšťal do robenia webstránok, ak má chalan problém s logickým a analytickým myslením... Robenie primitívnych webov mu so zárobkom nepomôže.

fakeAV, najideálnejšie pre teba by bolo pravdepodobne niečo s dizajnom a PC grafikou (aspoň podľa toho, čo si písal). Ťažko povedať, či by si to zvládal, to si už musíš vyskúšať...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 16:54

Co tak ist robit niekde testera? Su firmy, kde ta praca spociva ciste v bezmyslienkovitom klikani, to by ti mohlo ist. A hadam nebude problem prijat ta aj bez referencii, ak zijes vo vacsom meste a prace je dost.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.09.10
Prihlásený: 28.04.22
Príspevky: 39
Témy: 7
Bydlisko: Košice-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2013 18:57

Žijem síce na dedine, ale len 10 km od Košíc, takže malo by to byť v pohode. Ďakujem za rady a budem sa snažiť ich využiť. HTML a CSS ako-tak viem, s PHP už mám dosť veľké problémy. Dokonca som vyskúšal aj C++, ale bez úspechu. Väčšinou som programoval mechanicky i to úplne primitívne programy, nevyužiteľné na pracovnom trhu. Preto programátor radšej nie.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 19:34

Ako dlho si sa venoval povedzme tomu php a odkiaľ si sa učil?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.09.10
Prihlásený: 28.04.22
Príspevky: 39
Témy: 7
Bydlisko: Košice-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2013 20:33

Učil som sa z tejto knihy asi 2 mesiace: http://www.albatrosmedia.sk/php-a-mysql ... losti.html.
Celú som neprešiel, lebo už po prvých kapitolách - dátové premenné, cykly, podmienky, polia - som síce mal šajnu ako "vyzerajú", ale logicky som nevedel čo kedy použiť, ako to použiť a prečo to tak pracuje. Takže primitívne programy s obrovskou kopou chýb.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 20:50

2 mesiace je nič :) Za tú dobu si mohol prejsť tak syntax...
A kde si hľadal pomoc či radu? Tu na fóre si nezaložil jedinú tému čo som videl...
Možno "súdim" zle, ale drvivá väčšina takýchto prípadov má dve príčiny - 1.) slabá motivácia a rýchle vzdávanie sa, 2.) zlý spôsob výuky.
Vezmime si ako príklad moju VŠ. Keby moja kariéra mala závisieť od toho, čo a ako nás tam učili, tak dnes neprogramujem vôbec a pracujem možno niekde v štátnom podniku ako znudený windows admin...

Ide len o to, či ťa baví to, čo robíš alebo to, čo by si chcel robiť. Na ničom inom nezáleží. Programátorom sa môže stať ktokoľvek, ak tomu je ochotný venovať dostatok času. Možno nebude patriť medzi špičku, ale dokáže si na seba zarobiť. Nepíšem to preto, aby si sa programátorom naozaj stal, miesto "programátor" si môžeš doplniť ľubovoľné zamestnanie. Píšem to preto, že to platí prakticky pre každú prácu.

Preto by si sa imho nemal moc vypytovať na fórach, čo máš robiť. Miesto toho sa pozri do seba, zabudni na to, čo nevieš alebo si myslíš, že by si nezvládol, a porozmýšľaj, čo by ťa bavilo. Ak nemáš IQ húpacieho koníka, určite to zvládneš. Ide o trpezlivosť, vytrvalosť a chuť do práce... Ani jedno bohužiaľ v škole neučia.

p.s.: keby si náhodou chcel zvážiť programovanie, okrem knihy začni prispievať na fóra a keď ti niečo nie je jasné a nevieš to nájsť na google, PÝTAJ SA.

Veľa šťastia ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.09.10
Prihlásený: 28.04.22
Príspevky: 39
Témy: 7
Bydlisko: Košice-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2013 21:19

Skrátka, programovanie neviem. Napr. keď sme mali v škole Pascal, tak som síce vedel ako vyzerajú cykly, ako sa delia a ako sa používajú, ale len teoreticky. Akonáhle som to mal zakomponovať do riešenia daného problému, program som nevyriešil, kompilátor hlásil samé faily. Vedel som samozrejme celú teóriu Pascalu, ale prakticky som to využiť nevedel vôbec. A to Pascal som mal 4 roky, no s problémami. A je to starý program. jazyk, takže modernejšie C++/Java už dupľom by som nepochopil. Vraj C# je ľahší - treba vedieť ovládať hlavne rozhranie vývojového prostredia, neskúšal som to, možno ešte vyskúšam. A neviem si predstaviť ako si urobiť referencie. Asi domáce nepomôžu, musel by som sa zapojiť do nejakého projektu ako dobrovoľník.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 21:24

Záleží od toho, čo by si chcel použiť ako referencie.. Pri programovaní napríklad existuje open source, kde prispievanie môže slúžiť ako dobrá referencia. Pri dizajne sa môžeš napríklad zúčastňovať rôznych súťaží.
Budovanie referencií trvá nejakú dobu, to sa nedá za mesiac ani za dva. Najhoršie sú vždy začiatky, ale dá sa to... Mne to trvalo nejaké 2 roky, lebo proste ľudia chceli už zabehnutých profesionálov... Potom to už išlo jednoduchšie a najnovšie si ma hľadajú firmy už samé, nemusím ani aktívne hľadať prácu :lol:
Najhoršie je to asi pri adminoch a podobných postoch, tam pomôže nájsť len zamestnávateľa, ktorý nemá problém prijať čerstvého absolventa.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.09.10
Prihlásený: 28.04.22
Príspevky: 39
Témy: 7
Bydlisko: Košice-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.07.2013 13:12

A ako je to s uplatnením sa absolventa v zahraničí? Dá sa tam uplatniť aj bez praxe, alebo len s praxou? Mnoho ľudí odchádza do zahraničia.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.07.2013 13:27

Pokiaľ tam nemáš známych, tak je to ťažké... Hlavne ešte bez skúseností. Ale kľudne choď, ak chceš robiť predavača v McDonnalde :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.09.10
Prihlásený: 28.04.22
Príspevky: 39
Témy: 7
Bydlisko: Košice-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.07.2013 14:13

Takže napr. domorodí absolventi v zahraničí majú tiež nulovú schopnosť sa zamestnať v IT? Chodia zadarmo praxovať?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.07.2013 14:20

Necakaj, ze v zahranici k tebe budu mat na zaciatku rovnaky pristup ako k "domorodcom" :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.07.2013 14:27

fakeAV píše:
Takže napr. domorodí absolventi v zahraničí majú tiež nulovú schopnosť sa zamestnať v IT? Chodia zadarmo praxovať?

Že domorodí :lol: To skôr keď príde Slovák na západ to tak vyzerá, ako keby došiel domorodec :lol:
Problém je v tom, že všade budeš cudzinec a tak ťa budú aj brať... U teba je ešte problém aj zdravotné postihnutie, čím sa značne zmenšuje šanca na zamestnanie + nemáš vôbec skúsenosti. Budeš mať problém aj na Slovensku, nieto ešte v zahraničí.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 05.07.2013 14:30

Zahranicie je fajn pokial tam mas znamych alebo mas schopnosti ktore niesu tak caste a vylozene ta tam potrebuju.
Ja som tiez uz neraz rozmyslal nad tym ist z tohoto holubnika prec ale nieje to lahke sa na vsetko vykaslat a ist do noveho sveta kde naviac bez skusenosti a hlavne "dovednosti" budes robit len poskoka, vytierat dlasku a podobne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.09.10
Prihlásený: 28.04.22
Príspevky: 39
Témy: 7
Bydlisko: Košice-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.07.2013 14:34

Veru, doma sa mi nepáči, je to tu holubník. A tu tiež len po známostiach sa pracuje, problém je sa zamestnať do McDonald-u bez známostí, nie to ešte do IT.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.07.2013 15:44

Ako schopny clovek sa v IT zamestnas bez problemov a hlavne dnes ked mas skutocne obrovske mnozstvo smerov ktorymi sa mozes uberat. A kedze mi je uz walthera luto, zopakujem to za neho: Musis sa len snazit :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.09.10
Prihlásený: 28.04.22
Príspevky: 39
Témy: 7
Bydlisko: Košice-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.08.2013 15:39

Je lepšie sa naučiť jeden jazyk a tak ísť na druhý, alebo môžem naraz? Lebo pokiaľ sa človek naučí jeden jazyk, pôjde potom na druhý, potom na tretí a pod., tak mu to bude trvať 5 rokov, či?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.08.2013 16:19

To záleží len od teba.. Sú ľudia, ktorí sa vedia učiť viaceré naraz a sú aj takí, ktorým robí problém už jeden...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.05.13
Prihlásený: 23.10.14
Príspevky: 417
Témy: 7
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2013 13:37

V IT sfére existuje veľa pozíci, kde netreba mať analytické myslenie, kde dostávaš zadania a robíš presne to čo máš napísane.
Čo sa týka prog. jazykov, tak na nich veľmi nezáleži. Pokiaľ vieš princip OOP, tak sa vieš prezuť z jedného jazyka do druhého za pár týždňov ba aj dní.

Čo sa týka programovania nehádž flintu do žita. Teória je jedna vec, ale najlepšie sa učí tak že programuješ programuješ a programuješ.
Tuna máš výučbu pascalu na MATFYZe http://pascal.input.sk/index.php/Programovanie1 .

Pokiaľ by si mal graf. cítenie, môžeš sa venovať web. technológiam a webdizajnu. Tuna sa uplatnia skúsenosti s graf. programami ako je photoshop a podobne. Prípadne keby sme to posunuli trochu vyšia potom je tuna 3d modeling a grafika. Vytváranie modelov, animácie, motion capture .....

Samo o sebe by som povedal že stoja pozície kde pracuješ s dátami (PL/SQL, SAP .... ), optimalizuješ databázy a tak.


Treba si nájsť svoj field a raziť si cestu.

Držím palce.







_________________
NB Private : Asus n550jv - Full HD IPS, i7m-Haswell , gt750 ddr3
NB Work : Dell Latitude E5530 - Full HD , i5m-Ivy-Bridge, 8Gb ram
MT : Nokia Lumia 920 winPhone 8 Amber.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.09.10
Prihlásený: 28.04.22
Príspevky: 39
Témy: 7
Bydlisko: Košice-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.09.2013 12:04

Nuž tak zajtra idem na ÚPSVaR. Aj keď viem, že mi nič neponúknu, budem si musieť hľadať prácu sám. Ale musím do toho papierika napísať odbor, v ktorom mám záujem pracovať. Aké možnosti by som tam mal uviesť? Lebo IT je široký pojem. Napr. ak by som tam dal "webdizajnér" (asi to aj urobím) a zaškrtol políčko, že mám záujem aj o absolventskú prax, mohol by ma potencionálny zamestnávateľ (ak sa nájde) zobrať aj napriek tomu, že mám len gymnázium a nie elektrotechniku?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 03.09.2013 12:19

na úrade ti nič nenájdu, daj tam čo chceš... nespoliehaj sa na úrad.. je to blbosť







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zamestnanie v IT s gymnáziom

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 03.09.2013 12:38

Plechac123 píše:
Tuna máš výučbu pascalu na MATFYZe http://pascal.input.sk/index.php/Programovanie1

Preco pascal, ktory sa nielenze nikde v praxi nepouziva ale ani sa nepodoba na tie jazyky, ktore sa pouzivaju? :) Tuna je lepsi kurz C++/Java z rovnakej fakulty http://compbio.fmph.uniba.sk/vyuka/prog/







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 33 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zamestnanie- Airline steward

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

0

1268

21.01.2019 17:34

martino9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zamestnanie web vývojára

v Ostatné

16

1119

30.03.2009 0:18

incredible Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zamestnanie, živnosť - ako na to?

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

14

870

24.10.2011 6:05

hornak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadám zamestnanie - SW/HW analytik, betatester

v Ponuka práce

0

1079

28.07.2008 13:22

Mir Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra