Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.08
Prihlásený: 26.01.24
Príspevky: 8
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2010 0:15

zdravim. kupil som si novy notebook acer aspire one 721 a ked som si chcel urobit zalohu cez eRecovery tak to odo mna chcelo externu napalovacku :loony: . Tak som sa pobral sem na forum, precital par tem a mam par nejasnosti :roll:
1. na disku by mal existovat nejaky skryty oddiel ktory sa spusta cez alt F10 pri starte (povolene D2D v biose).
Tento oddiel tam bol dany vyrobcom? Nemusim s tym nic robit? (lebo u znamej na HP som ten skryty oddiel a zalohu musel vytvorit ja prvom spusteni pc cez nejaky HP soft)
2. Ked to odtial obnovym tak to bude v stave ako keby som spustil cisto novy pc? Teda vypyta meno, nastavenia jazyka a pod. Pri tom mi v podstate naformatuje disk kde je stary windows?
3. Ak je odpoved na otazku 2 'ano' tak ako obnovym windows tak aby som si nevymazal data? Pripadne ak teraz rozdelim disk na dve casti tak sa mi to obnovy na tu ktoru si vyberiem?
3.5 mozete poradit dobry soft na rozdelenie disku
4. Aky je rozdiel medzi tym skrytym win a tym ktory by som si vytvoril cez eRecovery? V podstate mi to len usetri to prvotne nastavovanie?
5. Ma zmysel instalovat nejaky tool ako acronis true image a urobit zalohu noveho windowsu ked si to mozem obnovit z tej skrytej particie?
6. Keby som to nejak do...al tak je moznost instalacie win napr ze si poziciam alebo stiahnem win a vlozim tam svoj licencny kluc?
Dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.03.09
Prihlásený: 22.11.10
Príspevky: 2720
Témy: 0
Bydlisko: Sereď
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2010 0:35

ak to odtiaľ spustíš s F11 tak ti to nainštaluje čisté Win na C:
ak nainštaluješ Win bez formátovania tak si dáta nevymažeš,max. programy ako Office budeš musieť znovu nainštalovať
Easeus part. master je veľmi dobrý prg. na také veci
skrytý Win teda recovery partícia je to isté ako napálené recovery cez nejaký soft..skrátka Win inštalačka
stiahnuť Win a vložiť svoj key môžeš


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2010 5:07

Ked maš skrytí oddiel ktorí sa spúšta cez ALT+F10 tak načo tam chceš pchat druhý windows, pri obnovovani systemu ti naskočí taka tabulka kd si vybereš z obnovovanim jako napr. jeden oddiel C:/ alebo dva oddiely C:/+D:/ ale zaleži od toho ktorí NAPP 7.5XX v tom oddieli je ktorí ma za úlohu delenia disku, ked to obnovíš tak to budeš mat jak ked si prvý x zapol netbook čo sa ti to automaticky nainštalovalo, keby si si aj rozdelil disk tak nemaš na vyber do ktoreho oddielu sa ti uloží inštalacia, pri obnovovani sa ti data mažu na C:/ lebo tam dochadza k formatu particie, napal si recovery disky pre prípad havarie skazením disku lebo system windows ti nikdo neda zadarmo čo ta to bude stat pri recovery DVD 50€ alebo že ti da servis na noví disk skrytí oddiel čo ta vynde zhruba 70€ lebo servis zodpoveda za HW a nie za software, do toho netbooku si možeš dat aj iný windows čo na reklamaciu nema nijaký vpliv


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.08
Prihlásený: 26.01.24
Príspevky: 8
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.11.2010 16:21

Vdaka za odpovede. Problem je ze nemam externu napalovacku a ani si ju neplanujem kupovat preto som chcel vediet ako je s tym obnovovanim z disku.
Ked mi to pri prvom spusteni neponuklo moznost rozdelit disk na C a D tak mi to pravepodobne neponukne ak to teraz urobim znovu cez ALT F10? Alebo ak by to ponuklo tak pri dalsom obnoveni by mi to uz nepremazalo D:/ ?
A dala by sa urobit nejaka zaloha na externy hdd aby som v pripade poruchy disku obnovil system z neho?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2010 17:37

Obnovenie z PQSERVICE- skrytí oddiel: v biose si zapni Recovery D2D, reštart, stlač klavesy ALT+F10, po načitaní ti naskočí tabulka a z nej si vybereš možnost z vyberu no a malo by tam bit aj z vytvorením C i D, ak nie tak si to rozdel to C:/ pomocov Easeus part. master ktorí je na stiahnutie zdarma okrem verzie pro., kúp si a nainštaluj Norton Ghost 15 alebo acronis 2011, obraz C:/ si uložíš na D:/ a to si hod na ex. disk, no problem je v tom že si vytvaraš zachranné spuštacie CD ktore je botovatelné a to bud použiješ pripravenu flešku ktorím netbook nabotuješ, ked nemaš mechaniku tak si vytvoríš ISO obrazu spuštacieho CD a ten image v ISO preneseš na pripravenu flešku ale si to ISO vypališ na CD v druhom PC no a potom to hodíš na flešku, ked použiješ Acronis 2011 tak po inštalacii si spravíš image na D:/ a pri obnovovani ked zapneš notbuk tak to obnovenie vyvolaš klavesov tak sa mi zda že bud F10 alebo F11 a tím si obnovíš system, ked sa ti skazí disk tak ten image C:/ použiješ na druhý disk, pri Norton Ghost sa nevyvolava obnovenie klavesov ale zo spuštacím CD, inak na vytvorenie obrazu C:/ ti uplne postačí to spúštacie CD ktorím ten netbook nabotuješ, Norton Ghost 15 stojí 30.5€ lebo som ho kupoval a acronis už neviem kolko stal presne lebo moj brat ho kupoval na ktorom bola vtedy akcia
zaloha win7 na novom notebooku


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Záloha Win7

v Operačné systémy Microsoft

5

295

29.03.2017 13:26

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nefunguje záloha (win7)

v Operačné systémy Microsoft

0

393

27.12.2010 1:42

wlado93 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zaloha systemu na HDD, Win7

v Pevné disky a radiče

4

817

01.03.2010 11:53

giuseppe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaloha a nasledne nenabehnutie Win7

v Operačné systémy Microsoft

3

396

28.02.2010 9:36

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lagy na novom notebooku

v Počítačové hry

0

266

24.09.2014 19:43

Vranny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomalý net na novom notebooku

v Siete

4

314

07.03.2013 18:16

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sekanie/Skipovanie framov v novom notebooku

v nVidia grafické karty

9

425

23.02.2017 19:26

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaloha windows pri spustani notebooku.

v Operačné systémy Microsoft

2

679

26.04.2009 3:16

Roberbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kde je záloha na Windows 10 na notebooku HP

v Notebooky a netbooky

3

278

01.08.2018 7:15

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s pripojenim na wifi na novom notebooku s Win 7

v Siete

1

488

14.09.2011 13:51

andariel2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. win7 na notebooku

v Operačné systémy Microsoft

5

460

18.09.2010 16:02

hornak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nejde mechanika v notebooku s win7

v Optické zariadenia

2

757

17.03.2012 10:01

dr.robi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vyber noveho notebooku s i5, win7 a vacsou vydrzou

v Notebooky a netbooky

8

579

08.12.2010 22:19

acid Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WIN7 Pro vs. WIN7 Ultimate

v Operačné systémy Microsoft

3

2470

01.11.2009 21:21

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ceny po Novom roku

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

22

1400

04.01.2010 20:03

9tommy9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chladenie v novom pc

v Chladiče a všetky druhy chladenia

10

1048

22.02.2007 23:07

sairik Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra