Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 108 ] Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.05.2008 10:05

Mno poslednu dobu ma tato otazka trapi cim dalej tym viac. Som prevazne PC hrac (aj ked mam PSP na cesty a PS3 koli GTA4 a Gran Turismo), preto ma strasne trapi kam sa to cele ubralo. Situacia z warezom je naozaj mimo kontroly. Vydavatelia prichadzaju o zisky, preto sa netreba cudovat ze dokonca aj taka Mafia 2 je vyvyjana primarne na konzole a na PC pride az neskor.

Je to pre mna cele velke sklamanie, pretoze nove hry jedoducho na konzolach oproti PC kvalitativne nestihaju - vid GTA4 ktore celu dobu seka a obcas az neznesitelne. Technicke spracovanie je uz tak ci tak od zaciaku vyvoja silne obmedzene vykonom konzole. Aj mne ide v prvom rade o zabavu a nie o grafiku, lenze ja tu hovorim o konkretnych pripadoch ked nejaka super zabavna hra na PC cloveka koli lepsej grafike proste bavi viac (ma z plynulosti krajsi zazitok - ako napr. GRID), alebo je na konzolach koli slabemu rozliseniu a prilisnemu aliasingu velmi neprehladna. To vsetko by este aj tak nebolo podstatne, ak by poslednu dobu nezlacnel na PC brutalne vykon (a v lete sa pri tej istej cene este zdvojnasobi) a na perfektne hranie (okrem nestastneho Crysis) vam staci grafika za 5000 a stredne Core 2 Duo k tomu. Nevravim o tom, ze ked mate penazi viac, mozete si zapojit viac monitorov, herne ovladace ake chcete atd. atd. Ja by som milerad hral iba na konzolach, keby tam hry dosahovali taku technicku uroven ako na dobrom PC.

Lenze toto vsetko nam mozno bude za chvilu k nicomu. PC only AAA tituly uz v podstate nie su a jedine co sa moze stat ze po nejakej dobe vyjde konverzia z Xboxu. To tiez len koli tomu ze su tam male naklady.
Je jasne, ze toto sa deje koli warezu. Vydavatelia nechcu prist o zisky a na PC sa im vyvyjat neoplati. Akonahle sa zisky z PC verzii zvysia, bude viac dobrych hier. Nemyslim si ze zlacnenie hier nieco vyriesi. Drviva vacsina tych ktori tahaju by su hru nekupili ani keby stala 400sk, kedze stiahnut je tak extremne pohodlne a uplne zadarmo. PC hry su pritom uz tak ci tal o dost lacnejsie ako konzolove. Jedine co si viem predstavit ze by mohlo niektorych motivovat ku kupe, su riadne specialne edicie, za normalne ceny, ovsem mnoho ludom o bonusy vobec nejde.
Taktiez neobstoji ani argument, ze hru najprv vyskusam a ked bude dobra tak si ju kupim.. Ak uz mate plne funkcnu plnu verziu na compe, tie peniaze uz potom jednoducho miniete na nieco ine... Cest vynimkam, ale pri vacsine je to urcite tak. Dolezite je aby sa robilo co najviac demoverzii, pretoze tie su od toho.


Co s tym teda robit? Najvacsie zisky vznikaju v obdobi bezprostredne po vydani, preto treba rozsirenie na warez scenu co najviac oddialit, a to sa da jedine co najucinnejsimi protipiratskymi opatreniami. A to uz aj za cenu nejakej nutnosti byt koli kontrole online atd. Je jasne ze hra bude neskor cracknuta, ide o to aby to vydrzalo aspon par tyzdnov.
Dalej este verim, ze niektori hraci si uvedomia ze warezom naozaj zabijaju hry (a nie ako pri hudbe kde je to casto uplne inac) a budu kupovat viac originalov, ale to som asi naivny.







_________________
@9@5 943562
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 06.05.06
Prihlásený: 01.01.16
Príspevky: 883
Témy: 5
Bydlisko: ke
Príspevok NapísalOffline : 13.05.2008 11:16

Koľko hier si si Ty kúpil? :)







_________________
Intel E6750 | Scythe Ninja Plus Rev. B | Asus Maximus Formula | Corsair 2x2GB DDR2-800 TWIN2X C4DHX | Asus ENGTX285/HTDP/1GD3 | 3x WD6400AAKS + 2x WD10EADS GP (RAID0) | Samsung 223F | Enermax Liberty ELT500AWT | CoolerMaster CM-690 | Eizo S1731
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 13.05.2008 11:21

zaujimave postrehy, avsak... :

->> v mnohych pripadoch su konzolove hry kvalitnejsie urobene, ako tie na pc. takze nesuhlasim, ze by "kvalitativne" nestihali, su vsak ine ako tie na pc, inak sa hraju a podobne. v mnohych pripadoch sa jedna aj o lepsie graficke spracovanie, aj ked ty tu pises o limitoch konzole. ano, limity tu su, ale vezmi si napriklad to, ze konzolu dnes (kvalitnu) zozenies KOMPLET cca do 10 000Sk, pricom kvalitny pc upgrade stoji nad 15-20... velmi vela ludi co poznam prechadza kvoli hram napr na xbox, wii ci ps3.. preco ? jednoduche dovody: nizka cena za kompletny stroj, velmi vela kvalitnych hier a fakt, ze nepotrebujes upgrade kazdy rok aby si spustil najnovsiu hru ;) toto moc o wareze nie je... skor o politike microsoftu (15 tisic za OS, na ktorom si az budes moct vychutnat najnovsie efekty ???), o politike hernych gigantov (kolko ludi napr vie, ze "dx10" efekty crysisu sa v pohode spustia pod dx9??) a o zmyslani samotnych ludi, ktori s tym vsetkym pracuju. ano, jednym z dovodov je aj warez, ale ak sa kuknes na nejake torrent stranky, vsimnes si velmi vela cracknutych napr ps3 hier na stiahnutie ;) warez urcite nie je problem len pocitacov

->> tak crysis je specialna kapitola, ten bol a stale je prezentovany skor ako "technologicke demo", nie ako plnohodnotna hra...na tej hre je strasne vidiet marketing, kedy je na prvom mieste graficke spracovanie

->> ano, poznam ludi co napr hraju counter-strike denne, myslia si o sebe aki su uzasni a nedokazu si kupit 400Sk originalku... preco ? lebo akurat minuli peniaze na novu 15-tisicovu grafiku ;) to je cele o mentalite ludi, jak si ty pisal, malokto kto stiahne hru kvoli testovaniu ci ho vobec bude bavit, si ju napokon aj kupi (hovorim aj o pripadoch, kedy clovek dohra hru do konca atd). bohuzial toto zmyslanie nie je u tychto ludi len v hrach, co napokon vidno vsade okolo nas ;) babky prebehuju s nakupom cez cestu plnu aut, a potom nabehnu do elektricky ze su unavene a ak ich nahodou nepustis sadnut si, tak zacnu vykrikovat na celu zastavku. to ze mala pred chvilou sprint cez ulicu je vedlajsie. tiez to vidno na ich detoch, cize taka generacia 40rocnych a ich vychova sa potom uz len odzrkadluje na vlastnych deckach. ved minule som pocul nakych 10rocnych sopliakov v elektricke, jak si radili jak crackovat a napalovat hry... mal som chut ich vsetkych za to prefackach. este nevstupili do puberty, a uz toto.. a keby im dakto povedal ze porusuju zakony a vobec skodia aj samotnym hram, tak ti povedia "sak zavolaj policajtov, som neplnolety tak mozem..."

->> to co ty hovoris, ze by sa zdrzalo cracknutie hry co najdlhsie je sice pekna myslienka, ale zamysli sa a uprimne mi povedz, ci naozaj veris ze napr tyzdnove zdrzanie oproti oficialnemu vydaniu, by obmedzilo warez...:lol: ved cracknute verzie vychadzaju dakedy aj mesiac pred oficialnym vydanim :lol:

->> jedina vec, podla mna, ako to riesit, je vysvetlit samotnym ludom, co robia a preco je to zle. inak sa proste nic nezmeni, pretoze je velmi vela profikov na pc, ktori nemaju problem cracknut cokolvek, skor ci neskor.. dokazom toho je napr "neporazitelna vista" :lol:, co mi tak trocha pripomina tvrdenia o Titanicu...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.05.2008 14:19

brm píše:
Koľko hier si si Ty kúpil? :)


Za poslednu dobu na PS3 GTA4 SE a GT5 Prologou, na PC tento rok Gears Of War (na vianoce:), COD4 Special Box (z USA), Orange Box a Crysis SE







_________________
@9@5 943562
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 20313
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 13.05.2008 16:12

Pokym budu hry stat tolko co stoja dnes, kradnut sa bude vzdy...pre slovakov je jednoducho pridrahe, vyvalit 1500sk za hernu novinku, ked to mozu mat zadara z netu. Rovnako je to aj so softwarom.

Ak by vsetci presli s hrami na konzoly, tak spolu s nimi prejdu aj crackerske skupiny, a nic by sa nezmenilo...len by to vsetko existovalo na konzolach, vratane crackov a piratstva. To len teraz zatial tak nevidno, lebo konzol neni tolko co PC. Neni problem si ocipovat PS2 (a casom urcite aj PS3), neni problem si z torrentu stiahnut si hru zadarmo.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.05.2008 16:20

el mariachi píše:
zaujimave postrehy, avsak... :
->> v mnohych pripadoch su konzolove hry kvalitnejsie urobene, ako tie na pc. takze nesuhlasim, ze by "kvalitativne" nestihali, su vsak ine ako tie na pc, inak sa hraju a podobne. v mnohych pripadoch sa jedna aj o lepsie graficke spracovanie, aj ked ty tu pises o limitoch konzole.


Nesuhlasim. Zatial kazdy poriadny port na PC vyzeral na slusnom PC lepsie. Kazdy jeden poctivo spraveny port bude na PC vyzerat a pojde lepsie, lebo PC od nejakej 8800GTX a C2D toho viac utiahne.


el mariachi píše:
ano, limity tu su, ale vezmi si napriklad to, ze konzolu dnes (kvalitnu) zozenies KOMPLET cca do 10 000Sk, pricom kvalitny pc upgrade stoji nad 15-20...


Kompletne PC stoji okolo 20000-22000. Lenze potom je to PC a nie konzola, cize na nom mozes aj pracovat, co dava slusnu pridanu hodnotu, urcite v hodnote niekolko tisic. Z hladiska vykonu su konzoly vzdy najatraktivnejsie na zaciatku. Vtedy sa urcite da argumentovat, ze PC treba stale upgradovat a konzolu mas nadupanu hned. Ja som si PS3 tiez kupil ked vysla, lebo sa nedalo odolat.
Lenze potom sa ten rozdiel postupne straca a dnes uz je to 20000-ove PC vykonnejsie ako konzola a bude uz len vykonnejsie a lacnejsie. Nove konzoly budu ale az niekedy 2010-11/
Akurat, kedze ze sa dobre hry na PC neportuju alebo su porty katastrofalne, neni moc ten lepsi PC vykon na com porovnavat. Ale porovnat sa obcas da, napriklad pri Gears Of War atd. Dalej aj tie hry na PC su casto o 40% lacnejsie ako konzolove, to rocne urobi par tisic ked beres tak 5 hier.

el mariachi píše:
velmi vela ludi co poznam prechadza kvoli hram napr na xbox, wii ci ps3.. preco ? jednoduche dovody: nizka cena za kompletny stroj, velmi vela kvalitnych hier a fakt, ze nepotrebujes upgrade kazdy rok aby si spustil najnovsiu hru ;)


No s prvou castou suhlasim a jednoduchost, resp. absencia udrzby je jednoznacnou silou konzol. Lenze ako som povedal, 2 roky po starte PC konzolu dobehne vykonovo aj cenovo a potom uz maju PC porty hier vyssiu hodnotu (ak by dajake boli..). Ak by bola kazde 2 roky nova konzola, tak by som s tym nemal problem, lenze to by zasa konzolovy trh nebol tak atraktivny pre vacsinu.

el mariachi píše:
toto moc o wareze nie je... skor o politike microsoftu (15 tisic za OS, na ktorom si az budes moct vychutnat najnovsie efekty ???), o politike hernych gigantov (kolko ludi napr vie, ze "dx10" efekty crysisu sa v pohode spustia pod dx9??) a o zmyslani samotnych ludi, ktori s tym vsetkym pracuju. ano, jednym z dovodov je aj warez, ale ak sa kuknes na nejake torrent stranky, vsimnes si velmi vela cracknutych napr ps3 hier na stiahnutie ;) warez urcite nie je problem len pocitacov


No warez nie je LEN problem pocitacov, ale je na PC asi 1000x zavaznejsi ako na konzolach. Na konzolach sa zdaleka dolko nepirati. Ako piratit na PS3 dokonca vobec neviem. To ze niekdo dumpol source, este neznamena ze si to kazdy doma napali a spusti. U Xbox360 to tiez nie je uplne bezne, hlavne koli zaruke a online to vela ludi nerobi. A mnoho ludi sa proste boji to urobit na vlastnu past. Na PC stiahnes torrent a hras. S tou vistou celkom suhlasim, ja ju na svojom compe momentalne ani nemam...
MS sam vie ze sa sekol.

el mariachi píše:
->> tak crysis je specialna kapitola, ten bol a stale je prezentovany skor ako "technologicke demo", nie ako plnohodnotna hra...na tej hre je strasne vidiet marketing, kedy je na prvom mieste graficke spracovanie



Skor by som povedal, resp. som cital, ze zazitok pri takejto hre priamo zavysi od atmosfery ktoru navodi technicke spracovanie. Cize cim lepsi HW, tym lepsi zazitok. Neviem, nehral som, a ani nebudme kym nebudem mat PC co to utiahne pri 60fps na very high (som extremista). Crytek jednoznacne prestrelil. Tu hru mali but graficky okresat (cim iba ale stratila na atraktivnosti), alebo predavat o rok neskor. Ludia to nekupovali hlavne preto ze to nikomu neslo.

el mariachi píše:
->> ano, poznam ludi co napr hraju counter-strike denne, myslia si o sebe aki su uzasni a nedokazu si kupit 400Sk originalku... preco ? lebo akurat minuli peniaze na novu 15-tisicovu grafiku ;)


No lenze prave teraz sa doba a situacia na trhu sa dost zmenila, mainstream sa dotiahol na high-end a samotny high-end v cene poklesol. Nova high-endova nvidia (single GPU GT200, pravdepodobne rychlejsia ako 9800GX2) bude startovat za 499$ a nie na sialenych 699$ ako zvykol high-end radostne startovat kedysi. Paradoxne je to urcite aj (alebo hlavne) koli vymierajucej PC scene. Ak to tak pojde dalej, karty pojdu este nizsie aby sa PC hranie zatraktivnilo. Predpokladam ze Nvidia nechce skrachovat, kedze mimo herneho zeleza toho okrem maleho segmentu pro-kariet a zlych chipsetov v portfoliu moc nema..

el mariachi píše:
to je cele o mentalite ludi, jak si ty pisal, malokto kto stiahne hru kvoli testovaniu ci ho vobec bude bavit, si ju napokon aj kupi (hovorim aj o pripadoch, kedy clovek dohra hru do konca atd). bohuzial toto zmyslanie nie je u tychto ludi len v hrach, co napokon vidno vsade okolo nas ;) babky prebehuju s nakupom cez cestu plnu aut, a potom nabehnu do elektricky ze su unavene a ak ich nahodou nepustis sadnut si, tak zacnu vykrikovat na celu zastavku. to ze mala pred chvilou sprint cez ulicu je vedlajsie. tiez to vidno na ich detoch, cize taka generacia 40rocnych a ich vychova sa potom uz len odzrkadluje na vlastnych deckach. ved minule som pocul nakych 10rocnych sopliakov v elektricke, jak si radili jak crackovat a napalovat hry... mal som chut ich vsetkych za to prefackach. este nevstupili do puberty, a uz toto.. a keby im dakto povedal ze porusuju zakony a vobec skodia aj samotnym hram, tak ti povedia "sak zavolaj policajtov, som neplnolety tak mozem..."

Preto vravim, zaviest co najucinnejsie protipiratske ochrany. Nech sa hry robia terabrs na 50GB blu-ray so 40Gb zbytocnych dat, a to tak, aby sa tie zbytocne data nedali vyselektovat:) To by stahovanie na istu dobu zmiernilo:) Aj ked realne by to asi len podporilo predaj blu-ray napalovaciek a medii nech sa moze piratit dalej :)))))

el mariachi píše:
->> to co ty hovoris, ze by sa zdrzalo cracknutie hry co najdlhsie je sice pekna myslienka, ale zamysli sa a uprimne mi povedz, ci naozaj veris ze napr tyzdnove zdrzanie oproti oficialnemu vydaniu, by obmedzilo warez...:lol: ved cracknute verzie vychadzaju dakedy aj mesiac pred oficialnym vydanim :lol:


No napr. u bioshocku sposobilo to ze normalne pouzitelna cracknuta verzia prisla az par dni pozde po vydani sposobilo dost velky rast trzieb. Aspon ja osobne teda tejto "analyze" verim a zda sa mi logicka. Aby hra neunikla si uz musia vyvojari a publisher strazit sami.


el mariachi píše:
->> jedina vec, podla mna, ako to riesit, je vysvetlit samotnym ludom, co robia a preco je to zle. inak sa proste nic nezmeni, pretoze je velmi vela profikov na pc, ktori nemaju problem cracknut cokolvek, skor ci neskor.. dokazom toho je napr "neporazitelna vista" :lol:, co mi tak trocha pripomina tvrdenia o Titanicu...


No mas pravdu samozrejme. Bohuzial. Ale aj tak sa treba aspon pokusit co najviac znemoznit cracknutie a sirienie hry. Nech trebars predavaju hry na klucoch. Pouzivam program Nuendo 3 (priznam, piratsky, normalny stoji 80000, ale nepouzivam ho komercne) a ten ma ako ochranu hardwarovy kluc. H2O ho sice crackli, ale povedali ze to bola neskutocna namaha a uz to asi nikdy nebudu robit, lebo to zabera strasne vela "man-hour". Cracknut Nuendo co je velka vec a vychadza raz za par rokov je omnoho vacsia vyzva ako dajaku hru. Cize do cracknutia hry by nikto tolko usilia nedal.







_________________
@9@5 943562
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 13.05.2008 17:07

Citácia:
Nesuhlasim. Zatial kazdy poriadny port na PC vyzeral na slusnom PC lepsie. Kazdy jeden poctivo spraveny port bude na PC vyzerat a pojde lepsie, lebo PC od nejakej 8800GTX a C2D toho viac utiahne.

ano, bezne kazdy ma na to, aby si kupoval 8800gtx, ked v tej cene mas rovno celu konzolu :) dobre porovnavat. jak pozeram tak ty ich mas rovno 2 v SLI...

Citácia:
Kompletne PC stoji okolo 20000-22000. Lenze potom je to PC a nie konzola, cize na nom mozes aj pracovat, co dava slusnu pridanu hodnotu, urcite v hodnote niekolko tisic. Z hladiska vykonu su konzoly vzdy najatraktivnejsie na zaciatku. Vtedy sa urcite da argumentovat, ze PC treba stale upgradovat a konzolu mas nadupanu hned. Ja som si PS3 tiez kupil ked vysla, lebo sa nedalo odolat.
Lenze potom sa ten rozdiel postupne straca a dnes uz je to 20000-ove PC vykonnejsie ako konzola a bude uz len vykonnejsie a lacnejsie. Nove konzoly budu ale az niekedy 2010-11/
Akurat, kedze ze sa dobre hry na PC neportuju alebo su porty katastrofalne, neni moc ten lepsi PC vykon na com porovnavat. Ale porovnat sa obcas da, napriklad pri Gears Of War atd. Dalej aj tie hry na PC su casto o 40% lacnejsie ako konzolove, to rocne urobi par tisic ked beres tak 5 hier.

kompletne ? ja som robil teraz tento svoj upgrade za 17 a to som pouzil este staru mysku, klavesnicu, zvukovku, repraky, monitor, harddisky... mam pokracovat ? tych 20 000 tebou uvadzanych je strasne malo na to, o com ty hovoris, a teda zrovnavanie s konzolami, ktorych cena je okolo 10 000 komplet... taktiez nepocitas s tym, ze upgrade pc, ak chces vobec spustit nove hry, ta zakazdym vide okolo 15-20, a treba to robit aspon raz za rok a pol ;) cize za napr 6 rokov zaplatis LEN za upgrady okolo 80 000 + hry a software ! nie kazdy pracuje na pocitaci, vela ludom staci surfovanie a nejaka zabava, co moderne konzoly v podstate uz poskytuju za OMNOHO nizsiu cenu ;)

Citácia:
Skor by som povedal, resp. som cital, ze zazitok pri takejto hre priamo zavysi od atmosfery ktoru navodi technicke spracovanie. Cize cim lepsi HW, tym lepsi zazitok. Neviem, nehral som, a ani nebudme kym nebudem mat PC co to utiahne pri 60fps na very high (som extremista). Crytek jednoznacne prestrelil. Tu hru mali but graficky okresat (cim iba ale stratila na atraktivnosti), alebo predavat o rok neskor. Ludia to nekupovali hlavne preto ze to nikomu neslo.

cela ta hra je omyl a vyvojarom slo len o marketing a cely cas vykrikovali, ze ludia zacnu prechadzat z konzol opat na pc... haha :)

Citácia:
Akurat, kedze ze sa dobre hry na PC neportuju alebo su porty katastrofalne, neni moc ten lepsi PC vykon na com porovnavat. Ale porovnat sa obcas da, napriklad pri Gears Of War atd. Dalej aj tie hry na PC su casto o 40% lacnejsie ako konzolove, to rocne urobi par tisic ked beres tak 5 hier.

ano, tych KVALITNYCH portov je naozaj strasne malo. a opat zabudas, ze sice to robi par tisic pri konzolach za hry navyse, lenze mas to bohate v pc vyvazene (?) cenou softwaru a neustalych upgradov ;)

Citácia:
No lenze prave teraz sa doba a situacia na trhu sa dost zmenila, mainstream sa dotiahol na high-end a samotny high-end v cene poklesol. Nova high-endova nvidia (single GPU GT200, pravdepodobne rychlejsia ako 9800GX2) bude startovat za 499$ a nie na sialenych 699$ ako zvykol high-end radostne startovat kedysi. Paradoxne je to urcite aj (alebo hlavne) koli vymierajucej PC scene. Ak to tak pojde dalej, karty pojdu este nizsie aby sa PC hranie zatraktivnilo. Predpokladam ze Nvidia nechce skrachovat, kedze mimo herneho zeleza toho okrem maleho segmentu pro-kariet a zlych chipsetov v portfoliu moc nema..

na pocitaci nie je problem s tym, ze by hranie nebolo efektivne. ale naozaj kvalitnych hier sa robi cim dalej, tym menej. vyzera to, ako keby pc developerom dochadzala fantazia, alebo jak ty pises, mozno motivacia... nhl93-2008, fifa... naozaj nadhera robit stale tu istu hru dokola a potom za to este pytat peniaze :)

Citácia:
Preto vravim, zaviest co najucinnejsie protipiratske ochrany. Nech sa hry robia terabrs na 50GB blu-ray so 40Gb zbytocnych dat, a to tak, aby sa tie zbytocne data nedali vyselektovat:) To by stahovanie na istu dobu zmiernilo:) Aj ked realne by to asi len podporilo predaj blu-ray napalovaciek a medii nech sa moze piratit dalej ))))

no jasne, tebou odporucane ochrany by teda predrazili pc hry asi na uroven tych konzolovych a aj tak by to ludia crackli :) nemyslim ze vymyslanie ochran na hry je tou spravnou cestou. chyba je v MENTALITE, nie v deravosti zabezpecenia ;)
jedinou bezpecnou vecou je mozno ten tebou udavany hw kluc, ktory sa vyuziva pri DRAHYCH softwaroch, ale ani ten nie je 100% a jak som uz pisal, predrazenie vysledneho produktu... ver mi, ze keby sa podobne srandy zacali diat na pc scene, 70-80% ludi odide na konzoly a zvysok budu mozno programatori :)

pozri sa napriklad na seba. co sa tyka tvojej zostavy, usudzujem ze mohla dokopy stat okolo 40-50 000 (komplet) + hry + sw, vsetko legalne... kolko ludi, si myslis, ze si taku zostavu moze dovolit ? :) porovnavat vyse 50 000 pocitac s 10 000 konzolou je predsa smiesne. tvoja zostava bude tak za rok, dva uz low-end, pricom ten na konzole sa bude moct hrat PLNOHODNOTNE kludne este par rokov
treba si uvedomit ze nie kazdy potrebuje fotorealisticku grafiku a rozne "cacky-macky" aby sa zabavil. castokrat je ta hra so slabsou grafikou na tom s hratelnostou omnoho lepsie :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 13.05.2008 17:09

Na pc su ceny az dost nizke, ako som si v podladnych dnoch vsimol. Napriklad bol som v Tescu, kupil som UT3 za 400sk, Pro street na 799sk...co je dost malo, ked si spomeniem ako som kupoval pred 5 rokmi hry na PS1 za 1500sk :D ale priznam 5 rokov je dlha doba a veci sa menia. Je pravda ze sice je strasne vela warezu, ale ked si zoberes ze vyvoj hry stoji napr. 200 milionov, a kupi si to 50 milionov ludi, a hra trebars stoji 100, tak to mas 5000000000 ( 5 miliard ) takze to je dost dobry zisk naproti nakladom z vyvoja.







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.05.2008 18:51

El Mariachi, musis si uvedomit ze taka situacia aka je teraz este nebola. Herny trh sa brutalne presunul na konzole, nerobia sa porty z PC na konzole ale opacne. Prave preto argument ze musis upgradovat aby si udrzal krok uz neobstoji.
Uz tento jul s novou generaciou kariet bude vykon daleko prevysovat konzole, pri v podstate rovnakej cene ako dnes.
Kedy bude nova PS? Do tejto generacie isli sialene prachy. Tento cyklus potrva este minimalne 3 roky.

Uz teraz kupis:
8800GTS G92 - 181 euro
Core 2 Duo E8200 - 135 euro
4GB RAM - 65 euro
Gigabyte DS3 doska - 80 euro
320gb disk - 50 euro
DVD + bedna + zdroj - 100 euro
zvukovku mas na doske, repraky monitory predpokladam v baleni ku konzole nemas.


To mas 20000,- a stroj ktory ti potiahne Gears Of War lepsie ako Xbox, Grid lepsie ako PS3, Call Of Duty 4 lepsie ako PS3/Xbox360 atd.

Cize ho nemusis upgradovat vobec. Jedine ak by si chcel hrat vsetko v 1080p pri 60fps a na to si mozes koncom leta kupit dajaku 9900GT zalozenu na GT200.

Absolutne nechapem tento tvoj vyrok:

el mariachi píše:
tvoja zostava bude tak za rok, dva uz low-end, pricom ten na konzole sa bude moct hrat PLNOHODNOTNE kludne este par rokov


To sa akoze vykon PC sam od seba znizuje, alebo sa vykon konzole sam od seba magicky zvysi? Uvedom si ze toto platilo ked sa hry portovali z PC na konzoly, teraz je to opacne.


Mam tu vedla seba svoj komp a PS3, cize netliacham do vetra ale naozaj porovnavam. GTA4 ide tak ako ide (hrozne...) koli slabemu vykonu konzol. Na tom mojom pomyslenom PC za 20000 co som uviedol by si to urcite rozbehal lepsie. Na vianoce uz bude stat take PC 10000,-. Skus mi teraz povedat, ze od tej doby nebudu konzoly brzdit vyvoj technickeho spracovania hier...

el mariachi píše:
na pocitaci nie je problem s tym, ze by hranie nebolo efektivne. ale naozaj kvalitnych hier sa robi cim dalej, tym menej. vyzera to, ako keby pc developerom dochadzala fantazia, alebo jak ty pises, mozno motivacia... nhl93-2008, fifa... naozaj nadhera robit stale tu istu hru dokola a potom za to este pytat peniaze :)


No developeri na konzole a na PC su uz povacsinou ti isti ludia... A konkretne uz hodne dlho su prepierane EA serie NHL a FIFA uz len cisto konzolovou zalezitostou, takze si uviedol naozaj blby priklad.







_________________
@9@5 943562
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 4990
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 9:18

mmhardky píše:
Nemyslim si ze zlacnenie hier nieco vyriesi. Drviva vacsina tych ktori tahaju by su hru nekupili ani keby stala 400sk, kedze stiahnut je tak extremne pohodlne a uplne zadarmo.

O wareze asi vela nevies, pretoze to nie je take extremne pohodlne ako sa zda, hlavne v dnesnej dobe, ked hlavnou naplnou hry je multiplayer, kedze singleplayer sa da dohrat za par hodin. U warezu ju problem s updatmi, padmi hry a pod, cize orig je oproti tomu takmer bezproblemovy. ;)

Takze pokial ide o cenu, tak za tych 500,- by si ludia orig aj kupili, problem je v studiach, ktore svojimi zastaranymi nazormi zvysuju cenu. Napr COD 4 stoji 1500,- z toho naklady na ochranu, ktora sa prelomi este pred vydanim hry su povedzme 500,-, naklady na distribuciu su dalsich 500,- a samotna hra vyjde na 500,-. Keby sa konecne prestali bat a zacali predavat hry cez internet a uz neinvestovali do zbytocnej ochrany, tak by cena padla min o polovicu.

Dalsim problem je uz spominana hratelnost, grafika je novych hier uzasna, ale hratelnost je miziva, nehovoriac o dlze. Ja by som hru, ktora sa da dohrat za jeden den nekupil ani za tych 500,-, musela by mat kvalitny multiplayer, aby som nad tym uvazoval. Uz len spominam na kvalitne hry ako Spellcross alebo NFS 4.

Ja som zatial kupil len jedinu hru - Solsuite cez internet, pretoze sa da hrat stale, predtym som ju mal roky ako warez, jej nevyhodou ale je, ze crack na nu je dostupny skor ako oni posielaju serial, cize som na tom horsie ako som bol predtym. Ale uvazujem nad kupou COD 4 kvoli multi, ktory zatial hrajem na cracknutych serveroch. :oops:







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.05.2008 9:51

Treba to brat relativne, z pohladu masy. O wareze viem vsetko co o nom treba vediet, tiez som si toho "odwarezil". Sranda je, ze nikomu s mojich znamych chybajuci multi, ani patche nevadia a nekupuju si original.

Cena za COD je absolutne primerana. V kine das tiez 150sk/hodinu a to sa casto nebavis tak ako pri COD. Okrem toho pre ludi z normalnych (nie postkomunistickych :) krajin ta cena nie je az taky problem. Keby to bol problem, nepradavaju sa miliony hier na konzole. Gro problemu bude vzdy ta znama fraza "prilezitost robi zlodeja". Holt, kedze sa to da stiahnut a funguje to, tak stahuju. A ked uz maju stiahnute, tak nekupia.







_________________
@9@5 943562
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 10:45

->> ta cena za cod4 je uplne v poriadku, je to hlavne z dovodu super multiplayeru. ja som kupoval ece za 1999Sk a nelutujem :).
suhlasim vsak hlavne v tom, ze ludia su proste hlupi a lenivi, z coho potom plynie download warezu atd..

->> nesuhlasim vsak v tom, ze by bolo financne vyhodnejsie kupit pocitac miesto konzoly ak to clovek robi z dovodu hier... ano, pises ze upgrade stoji okolo 20 000, lenze treba ho robit pravidelne atd a tie ceny hier nie su az take nizke, aby sa to cele vykompenzovalo. skus si to prepocitat, uz som to sem pisal. porovnavas pocitac, do ktoreho si vrazil niekolko desiatok tisic s konzolou za 10 000... ano, samozrejme ze konzoly do istej miery (dost velkej) brzdi technika, ale mas omnoho nizsie vydavky na to, aby si spustil rovnako hry napr z roku 2003 a z roku 2008 ;) to si treba uvedomit. treba porozmyslat nad tym, ci clovek potrebuje stale novsiu a novsiu grafiku a najkrajsie efekty atd, ked sa rovnako kvalitne (v mnohych pripadoch dokonca kvalitnejsie!) zahrat na konzole s nizkymi vydavkami :) vela ludi prislo na to, ze tie nove hry su sice pekne, ale doba hrania akosi ustupuje grafickemu spracovaniu a podobne... vobec sa necudujem ze ludia coraz castejsie siahaju po konzolach a rozmyslam, ze za take 2 roky urobim miesto dalsieho pc upgradu to iste...

na to, aby som mohol na pocitaci pracovat, nepotrebujem najnovsie zelezo a na hry bude konzola... podla mna idealne riesenie, hlavne v situacii aka je a za tu mozu JEDINE ludia, ziaden warez a podobne, je to len v samotnych ludoch ako sa k tomu stavaju :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 11:34

mmhardky píše:
Mno poslednu dobu ma tato otazka trapi cim dalej tym viac. Som prevazne PC hrac (aj ked mam PSP na cesty a PS3 koli GTA4 a Gran Turismo), preto ma strasne trapi kam sa to cele ubralo. Situacia z warezom je naozaj mimo kontroly. Vydavatelia prichadzaju o zisky, preto sa netreba cudovat ze dokonca aj taka Mafia 2 je vyvyjana primarne na konzole a na PC pride az neskor.


ked si kupis ps3 len koli GTA4 tak pochybujem ze u teba je problem datz za hru napriklad 1500 sk. niekto si vsak rozmysli ci da za hru 1500sk alebo kupi nejaky HW, lepsiu grafiku, alebo nieco ine.

zamysleli ste sa aj nad tym preco su cracknute hry distribuovane zadarmo??? a normalne firmy ktore distribuuju hry si tam davaju - zrejme nie maly - priplatok???

to el mariachi - tak ked na konzole za 10 tisic si zahras hry na lepsej - krajsej grafike ako na mojom PC - pochybujem. a to ma stal 10k... a uz nehovorim o tom ze sa na nom daju robit aj ine veci, ako len hrat... nikdy som este nevidel aby bola hra na konzolu krajsia, konzoly ziju vdaka ludom, ktory sa nerozumeju do PC, nechcu upgradeovat, alebo su pohodlny a nechcu instalovat, len vlozit cd/dvd a hrat... /a este takym co maju vela penazi.../


a to ze niekto sa bude hrat plnohodnotne este par rokov - to je k***tina, ja sa mozem hrat tak isto plnohodnotne, ak nebudem vyuzivat nove graficke efekty, ale stiahnem na new hrach detaily a ostanem na tom istom... ten na konzole tazko moze pocitat s tym ze si zahra nieco novsie premakanejsie - graficky alebo podobne, pretoze vzdy je tam rovnaky HW zaklad...

a btw, ja si mozem dokupit novu grafu za 3-4 tisic, a to je myslim lacnejsie ako dat 10 za novu konzolu.

a nech nikto neargumentuje tym, ze je lepsia konzola lebo je len na hranie - tak si potom kupte fotak na fotenie, telefon na telefonovanie, radio na pocuvanie, jednu kalkulacku, mp3 prehravac.... a vyhodtre svoj telefon, ved je lepsie mat na vsetko osobitnu vec...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 11:46

Daron píše:
ked si kupis ps3 len koli GTA4 tak pochybujem ze u teba je problem datz za hru napriklad 1500 sk. niekto si vsak rozmysli ci da za hru 1500sk alebo kupi nejaky HW, lepsiu grafiku, alebo nieco ine.

zamysleli ste sa aj nad tym preco su cracknute hry distribuovane zadarmo??? a normalne firmy ktore distribuuju hry si tam davaju - zrejme nie maly - priplatok???

to el mariachi - tak ked na konzole za 10 tisic si zahras hry na lepsej - krajsej grafike ako na mojom PC - pochybujem. a to ma stal 10k... a uz nehovorim o tom ze sa na nom daju robit aj ine veci, ako len hrat... nikdy som este nevidel aby bola hra na konzolu krajsia, konzoly ziju vdaka ludom, ktory sa nerozumeju do PC, nechcu upgradeovat, alebo su pohodlny a nechcu instalovat, len vlozit cd/dvd a hrat... /a este takym co maju vela penazi.../


a to ze niekto sa bude hrat plnohodnotne este par rokov - to je k***tina, ja sa mozem hrat tak isto plnohodnotne, ak nebudem vyuzivat nove graficke efekty, ale stiahnem na new hrach detaily a ostanem na tom istom... ten na konzole tazko moze pocitat s tym ze si zahra nieco novsie premakanejsie - graficky alebo podobne, pretoze vzdy je tam rovnaky HW zaklad...

a btw, ja si mozem dokupit novu grafu za 3-4 tisic, a to je myslim lacnejsie ako dat 10 za novu konzolu.

a nech nikto neargumentuje tym, ze je lepsia konzola lebo je len na hranie - tak si potom kupte fotak na fotenie, telefon na telefonovanie, radio na pocuvanie, jednu kalkulacku, mp3 prehravac.... a vyhodtre svoj telefon, ved je lepsie mat na vsetko osobitnu vec...

tak tymito vyrokmi si prave o sebe povedal, ze toho moc o PC nevies prave ty :)
1.) nehovorim, ze na konzolach je krajsia grafika, ale v mnohych pripadoch bola o niekolko krokov pred PC ci sa ti to paci alebo nie. samozrejme ze je tam limit zo strany HW, ktory vsak netreba zakazdym upgradovat a ako som uz pisal, treba si rozmysliet ci ti treba nove efekty, alebo dlhsiu podporu a lacnejsie zaciatocne vklady ;)
2.) nie, nie je to k***tina, pretoze nove hry proste NEPUSTIS za take 2 roky a mi nehovor ze ano ! pred 2 a pol rokmi som kupoval upgrade za nakych 12 tisic a po roku a pol som uz nove hry nemohol ani pustit, tak prosim nehovor hluposti ok ? a aj ked kupis grafu za 3-4 tisic, tak sa nehnevaj, ale ak vies o pc aspon daco, tak vies ze ti bude na velke H, lebo ta budu brzdit ostatne komponenty
3.) konzoly uz davno nie su len na hranie ;) mam pocit ze porovnavas PS1 s PC...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.03.07
Prihlásený: 28.07.16
Príspevky: 4149
Témy: 251
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 12:08

el mariachi píše:
pred 2 a pol rokmi som kupoval upgrade za nakych 12 tisic a po roku a pol som uz nove hry nemohol ani pustit, tak prosim nehovor hluposti ok ?


pls ako to bola hra ;) :rolleyes:







_________________
PC1: Intel Core i5 4690k / MSI Z97 Gaming 3 / Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 / MSI R9 380 Gaming 2GB / Crucial MX100 256GB SSD / Samsung EcoGreen F3 HD105SI 1TB SATA / CoolerMaster G450M / LG IPS235P

PC2: AMD Phenom II X4 955 / ASUS M5A97 PRO / Kingston 8GB Kit DDR3 / grafika RIP :( /

NTB: Lenovo IdeaPad Y580 - Intel Core i5 3210 / 15.6" 1080p / 8GB DDR3 / NVIDIA GeForce GTX660M 2GB / SSD 90GB Intel 525 mSATA / HDD 1TB 5400 RPM
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 610
Témy: 94
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 12:12

el mariachi píše:
->>
na to, aby som mohol na pocitaci pracovat, nepotrebujem najnovsie zelezo a na hry bude konzola... podla mna idealne riesenie, hlavne v situacii aka je a za tu mozu JEDINE ludia, ziaden warez a podobne, je to len v samotnych ludoch ako sa k tomu stavaju :)

uhm, tak ak si pod pojmom pracovat na pc predstavujes pracu v exceli a worde,tak nie. ale ti poviem, ze ak robis napr. v CAD/CAM aplikaciach, tak na to potrebujes sakramensky dobry pc.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 12:56

Len chcem upozorniť, že konzola, to nie je iba konzola a dost... Ked si chces hru na konzole vychutnat potrebujes kvalitne zobrazovadlo (by som chcel vidiet hrat PS3 na 55cm crt telke :-D ) idealne fullHD... potom sa cena konzole o dosť zvýši...

Čo sa týka warezu, myslím si, že znížená cena by naozaj pomohla...ja osobne nepotrebujem hrať novinku hneď ako vyjde, počkám, keď klesne cena, alebo vyjde v edicii extra klasika a kupim si ju potom za par drobnych.. Pokial by boli take ceny nasadene hned po uvedeni, kupim hned...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 13:17

Lordofminor píše:
pls ako to bola hra ;) :rolleyes:

napr hocijaka, co potrebovala najnovsie shadere ;) a celkovo bolo vidno, ze je stroj proste pomaly. samozrejme ze shadere boli chybou grafiky, ale tam neslo len o to... aj ked sa nahodou naka novsia hra spustila, tak to bolo proste nehratelne. a nie, upgrade grafiky nepomohol, a to som na vtedajsiu dobu mal slusny pocitac a som ledva-ledva naskrabal, lebo vtedy som ece nezarabal. mozno to nebol naky extra, ale v dobe kupy mi sli vsetky nove hry na maxime...

D.O.D.O píše:
Len chcem upozorniť, že konzola, to nie je iba konzola a dost... Ked si chces hru na konzole vychutnat potrebujes kvalitne zobrazovadlo (by som chcel vidiet hrat PS3 na 55cm crt telke ) idealne fullHD... potom sa cena konzole o dosť zvýši...

Čo sa týka warezu, myslím si, že znížená cena by naozaj pomohla...ja osobne nepotrebujem hrať novinku hneď ako vyjde, počkám, keď klesne cena, alebo vyjde v edicii extra klasika a kupim si ju potom za par drobnych.. Pokial by boli take ceny nasadene hned po uvedeni, kupim hned...

samozrejme ze treba ratat s kvalitnym zobrazovadlom jak si to ty nazval, ale televiziu predsa nekupujeme kvoli konzole, takze si trosku zrovnaj pojmy ;) nemozes do toho predsa ratat TV :lol: ked sa kupuje konzola, tak sa vacsinou uz pocita s tym, ze tv je :)

mimoto, problem s cenami to urcite nie je (mozno u ludi pod 18 s tym problem je......), pretoze su ludia co odmietaju kupit hru aj ked stoji 400Sk ;) potom aku tam chces svahnut cenu ?? "hry za 20,-" ??

kirik píše:
uhm, tak ak si pod pojmom pracovat na pc predstavujes pracu v exceli a worde,tak nie. ale ti poviem, ze ak robis napr. v CAD/CAM aplikaciach, tak na to potrebujes sakramensky dobry pc.

mno napr ja pracujem na pc skor ako programator atd. samozrejme ze na CAD a pod. treba ine stroje, ale to je predsa o dacom trochu inom :) ked ma clovek na licenciu toho sw a prislusneho hw, tak ten potom nemusi nic riesit...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.05.2008 13:27

el mariachi píše:
->> ta cena za cod4 je uplne v poriadku, je to hlavne z dovodu super multiplayeru. ja som kupoval ece za 1999Sk a nelutujem :).
suhlasim vsak hlavne v tom, ze ludia su proste hlupi a lenivi, z coho potom plynie download warezu atd..

->> nesuhlasim vsak v tom, ze by bolo financne vyhodnejsie kupit pocitac miesto konzoly ak to clovek robi z dovodu hier... ano, pises ze upgrade stoji okolo 20 000, lenze treba ho robit pravidelne atd a tie ceny hier nie su az take nizke, aby sa to cele vykompenzovalo. skus si to prepocitat, uz som to sem pisal. porovnavas pocitac, do ktoreho si vrazil niekolko desiatok tisic s konzolou za 10 000... ano, samozrejme ze konzoly do istej miery (dost velkej) brzdi technika, ale mas omnoho nizsie vydavky na to, aby si spustil rovnako hry napr z roku 2003 a z roku 2008 ;) to si treba uvedomit. treba porozmyslat nad tym, ci clovek potrebuje stale novsiu a novsiu grafiku a najkrajsie efekty atd, ked sa rovnako kvalitne (v mnohych pripadoch dokonca kvalitnejsie!) zahrat na konzole s nizkymi vydavkami :) vela ludi prislo na to, ze tie nove hry su sice pekne, ale doba hrania akosi ustupuje grafickemu spracovaniu a podobne... vobec sa necudujem ze ludia coraz castejsie siahaju po konzolach a rozmyslam, ze za take 2 roky urobim miesto dalsieho pc upgradu to iste...

na to, aby som mohol na pocitaci pracovat, nepotrebujem najnovsie zelezo a na hry bude konzola... podla mna idealne riesenie, hlavne v situacii aka je a za tu mozu JEDINE ludia, ziaden warez a podobne, je to len v samotnych ludoch ako sa k tomu stavaju :)


V zasade hovorime o tom istom, a plne by som s tebou vo vsetkom suhlasil, len vravim ze som si kupil PS3, a som z nej (kedze mam PC na porovnanie) dost sklamany :(. Mozno som to prehnal ak som tvrdil ze som to kupil len koli jednej hre, PS3 som kupil lebo je to genialny Blu-Ray prehravac, multimedialny a pekny stroj a vyzeralo to ze na nom budu naj;epsie hry z najlepsim spracovanim, ktore PC nebude zvladat (tak to aj na zaciatku podla trailerov vyzeralo). Z toho som rychlo vytriezvel, hry casto velmi "sekaju" a maju silny aliasing ktory ma pri 720p priam dezorientuje (neprehanam, naozaj sa to niekedy tak strasne miha pixlami az stracam orientaciu) a zaistujem, ze omnoho radsej by som bol keby na vsetky tie hry existovali PC verzie ktore aj priemerne dnesne PC utiahne lepsie. Lenze prevazne koli warezu nie su a to je blbe. S tymto sa urcite ztotoznis.







_________________
@9@5 943562
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 13:32

mmhardky píše:
V zasade hovorime o tom istom, a plne by som s tebou vo vsetkom suhlasil, len vravim ze som si kupil PS3, a som z nej (kedze mam PC na porovnanie) dost sklamany :(. Mozno som to prehnal ak som tvrdil ze som to kupil len koli jednej hre, PS3 som kupil lebo je to genialny Blu-Ray prehravac, multimedialny a pekny stroj a vyzeralo to ze na nom budu naj;epsie hry z najlepsim spracovanim, ktore PC nebude zvladat (tak to aj na zaciatku podla trailerov vyzeralo). Z toho som rychlo vytriezvel, hry casto velmi "sekaju" a maju silny aliasing ktory ma pri 720p priam dezorientuje (neprehanam, naozaj sa to niekedy tak strasne miha pixlami az stracam orientaciu) a zaistujem, ze omnoho radsej by som bol keby na vsetky tie hry existovali PC verzie ktore aj priemerne dnesne PC utiahne lepsie. Lenze prevazne koli warezu nie su a to je blbe. S tymto sa urcite ztotoznis.

s tymto uz ano ;) je vsak rovnaka situacia aj na xboxe ci wii a podobne ?

a ako som uz pisal, nemyslim ze je to problem len warezu. iskricku do ohna urcite pridava aj politika istych spolocnosti atd, a aj to, ze je proste pre vela hernych vyvojarov lepsie investovat do vyvoja hier na konzole. nemyslim ze tam je taky velky tlak zo strany velkych spolocnosti (microsoft->crysis a podobne) a konzoly nemaju az taky rychly vyvoj ako pc...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.05.2008 13:43

Inac naozaj je to s tymi hrami tak, ze na drvivu vacsinu, povedal by som ze skoro na vsetky, staci stara 8800GTX na plne detaily, rozlisenie nad 720p a v lepsej kvalite obrazu ako na konzolach. Jedine vtedy tento hardware nedostacuje, ak je port na PC odflaknuty. Pretoze Grid aj COD4 je konzolova graficka spica a na PC mi facha aj na jednej 8800GTX krasne. Urcite aj to Gran Turismo 5 by 8800GTX rozbehla minimalne tak ako PS3.

Jedina vynimka je Crysis, ale to je take male fiasko (aj ked nie az take, len predbehol graficky dobu, a mozno doba v ktorej mal vyjst uz ani nebude..).

Som naozaj zvedavy kam sa to vyvinie, pretoze ak bude vyvoj uz len na konzole tejto generacie (ktora este peknych par rokov potrva), nebude na PC nic co by rychlejsi HW vyuzilo. Crysis je v podstate pre normalneho cloveka jedina vec co vyuzije novu generaciu grafickych kariet z hladiska vacsieho vykonu. Ak uz ziaden "dalsi Crysis" nebude, bude zaujmave kam sa to vyvinie. Karty postavene na GPU GT200 budu naozaj zvladat uplne vsetko pri 1080p a 60fps.

Celkom mozne sa moze stat, ze Nvidia a AMD presunu svoje zameranie viac na vyvoj GPU pre nove konzole a PC hranie uplne zanikne. Lenze to by prisli asi tak o 90% trzieb, takze uvidime co nastane. Podla mna aj tieto firmy budu mat obrovsky zaujem o znovuozivenie PC herneho trhu, budu podporovat PC vyvojarov, pojdu s cenami este viac dole (uz teraz isiel high-end z 700usd na 500), mozno donutia microsoft vyrobit nejaky schopny operacny (pod)system cisto len na hry:) To by bolo nahodou super:) PC by bola zaroven konzola, ale s moznosotu lepsich detailov/rozlisenia + dokupenia rychlejsieho hardwaru (= rychlejsi vyvoj technickeho spracovania u hier) a hlavne s moznostou periferii na ake sme u PC zvyknuty (klavesnica+mys).







_________________
@9@5 943562
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 14:01

mmhardky píše:

Jedina vynimka je Crysis, ale to je take male fiasko (aj ked nie az take, len predbehol graficky dobu, a mozno doba v ktorej mal vyjst uz ani nebude..).


mozno predbehol graficky vacsinu titulov ale urcite nie dobu. crysis je umelo zabrzdena hra aby mohli dlho dlho nosit tutul najnarocnejsia hra sveta.....







_________________
≡v≡
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.05.2008 14:31

Ja som myslel dobu po grafickej stranke. A nepovedal by som ze to brzdi umelo, len pod DX10 je tam nasranych tolko efektov ze to nic nezvlada. A naozaj ten DX9 very high hack nevyzera rovnako ako DX10. Je tam pod DX9 horsi object motion blur a celkovo to posobi inac. Tazko sa to popisuje, zo screenshotov to ale naozaj neni vidno a vyzera to skoro rovnako. A samozrejme to brzdi debilna vista.







_________________
@9@5 943562
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2008 16:16

pod dx9 ta hra ide strasne slabo na high-end PC zostavach. pri AA je to nemozne hrat. dnesne graficke karty su urcite schopne to tahat na high s AA kebyze to neni domrvene. ked to nieje umelo brzdene tak je tam dobre posahany engine:P pozri napr taky assasins creed. vyzera to perfektne a ide do bezproblemovo 100+FPS aj s AA. crysis je krajsi ale nie o vela zasa ;)







_________________
≡v≡
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.05.2008 17:07

V zasade suhlasim :)







_________________
@9@5 943562
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.05.2008 9:34

Vyvoj pre konzoly má jednu zásadnú výhodu. Píšete totiž soft pre konkrétne prostredie a konkrétny hardware. To znamená že celý kód môže byť veľmi efektívny a s omnoho menším hardware urobíte rovnako a viac efektov ako na PC.

Obecne ale nároky PC zvyšujú aj procesy ktoré k chodu hier niesú potrebné. Problém XPčok je napríklad v tom že sú navrhnuté na báze servrového operačného systému a podla toho aj fungujú - desiatky a stovky procesov na pozadí ktoré niesú viditelné, a pokial by sme hovorili o ich využitelnosti pre PC hry tak je často jediná - znižovanie výkonu systému...

Pirátstvo ale existuje aj na konzolách. treba vedieť ako zmeniť základný program konzoly a prečíta vám nielen originálne disky s hrami, ale aj napálené. Iné je to samozrejme u špeciálnych médií ktoré na PC nedostatnete, a PC rozhranie takej mechaniky je vzácna vec.


čo sa ale konzol týka... Poznáte ešte niekto vôbec konzolu Jaguár, alebo Dreamcast... v čase ked vychádzal HalfLife tak PC hra prešla na konzolu Dreamcast, ale reálne si vôbec nepamätám že sa na to ešte dnes robia nejak tituly...

Pokiaľ máte PC tak môžte mať rozptyl spustitelných hier velmi velký. Mne sa na mojom pc podarilo dosiahnuť rozptyl vyše 20 rokov. (od hier z osemdesiatych rokov až do roku 2006) konzola sa nedá upgradovať, a zároveň to znamená že ak výjde hra ktorá požaduje napr Playstation 2 tak síce ju spustíte, ale ak bude požadovať playstation 2 druhej generácie tak máte smolu.

Čo ale konzolám velmi závidím je že narozdiel od PC tlak na výkonnejší hardware je minimálny až žiadny - práve preto aby sa hry predávali a aj fungovali aspoň pár rokov. Z tohoto dôvodu napríklad majú hry vyvinuté aj pre konzoly trochu menšie nároky než supertrúper tituly ako Crysis (a to napriek tomu že mnohé konverzie sú nevydarené).







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 15.05.2008 16:33

Mir píše:
Obecne ale nároky PC zvyšujú aj procesy ktoré k chodu hier niesú potrebné. Problém XPčok je napríklad v tom že sú navrhnuté na báze servrového operačného systému a podla toho aj fungujú - desiatky a stovky procesov na pozadí ktoré niesú viditelné, a pokial by sme hovorili o ich využitelnosti pre PC hry tak je často jediná - znižovanie výkonu systému...

V tomto nesuhlasim. Jednym faktom je, ze kym 32bit XP pochadzaju z predoslych desktop systemov, iba 64bit verzia XP ma rovnake jadro ako W2003 Server a s 32bit XP nema nic spolocne. ;)

Druha vec je, ze na vykone v 3d aplikaciach sa podiela zo 70-80 percent ciste grafika a od CPU sa ocakava jedine dostatocny vykon na predpripravenie sceny o com svedci aj fakt, ze 95 percent desktopovych PC je v hrach brzdenych prave grafikou. To, co vyzaduje drviva vacsina dnesnych hier hravo zvladne aj low-endove dvojjadro a to plati dvjnasobne, ked sa bavime o vysokych rozliseniach s AA a AF. Tym som chcel naznacit len to, ze je v praxi uplne jedno ci ti bezi 20 alebo 40 procesov v systeme, lebo tieto procesy pohlcuju len nepatrne percento casu procesora. A to, ci je to 1 percento, alebo 4 je uplne jedno vzhladom nato, ze malo ktora hra vyzmyka dnes maximum z dvoch jadier...Ako je uzitocny multithreading v takejto situacii ani nemusim popisovat.
Jednoducho ma dnes aj lacne PC dostatocne, s velkou rezervou vykonny (dual core) procesor, pri ktorom si spominane skryte procesy ani len nevsimnes, nie to zeby ta brzdili. ;) Tieto veci sa riesili za cias 500mhz celeronov, na ktorych XPcka behali naozaj zavisle na osekani tohto systemu (sluzieb) a nie teraz, ked mas v kompe za babku kupeny 1.8ghz c2d s P4 ratingom @ 2x 4.4GHz (cca).

Zo zvyskom inak plne suhlasim







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.05.2008 23:32

ohladne kvôtovania....

obecne ak máš systém optimalizovaný tak je to samozrejme OK, ale ak to porovnáš so systémovým prostredím konzol tak nieje o čom. jednoúčelovosť má v tomto zásadnú výkonnostnú výhodu a preto konzoly môžu behať na hw ktorý je vykonovo omnoho slabší než c2d :)







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 16.05.2008 17:01

Osobne si nemyslim ,zeby warez zabil hry, ty hovoris iba o situacii vo vychodnej Europe, ale skus si nieco najst o USA, UK a inych statoch. Sam vidim to, ze oni si tu hru nedokazu stiahnut nie to este cracknut alebo nedajboze najst serial. Tak preto maju kazdu hru original. NErobi im to problem ,cena je tak akurat (na tunajsie pomery), ved len taky obycajny Britsky robotnik si na taku hru zarobi za 2 az 3 hodiny, zalezi ci je ta hra uplna novinka alebo nie. Takze myslim si ,ze warez to nezabije.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 4
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 17.05.2008 0:33

Lub0$ píše:
Osobne si nemyslim ,zeby warez zabil hry, ty hovoris iba o situacii vo vychodnej Europe, ale skus si nieco najst o USA, UK a inych statoch. Sam vidim to, ze oni si tu hru nedokazu stiahnut nie to este cracknut alebo nedajboze najst serial. Tak preto maju kazdu hru original. NErobi im to problem ,cena je tak akurat (na tunajsie pomery), ved len taky obycajny Britsky robotnik si na taku hru zarobi za 2 az 3 hodiny, zalezi ci je ta hra uplna novinka alebo nie. Takze myslim si ,ze warez to nezabije.

crytek tvrdi ze pirati im niekolkonasobne znizili predaje crysis, epic games ze pri ut3 bolo 40 milionov nelegalnych pristupov, infinity ward su zhrozeny kolko piratskych kopii je na multiplayeri v cod4... tak to potom si crytek, epic game a infinity ward vymyslaju a zavadzaju...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 108 ] Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Warez - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Krčma

143

7562

28.12.2012 15:00

nicobb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sťahujete warez? Ste terorista!

v Novinky

6

724

08.04.2008 18:26

MTK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Je nelegálne prevádzkovanie warez webu?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Obchody, reklamácie a právo

44

3015

16.07.2010 14:51

F!LL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Iránska vláda prevádzkuje verejný FTP warez server

v Novinky

7

779

25.08.2010 18:56

Mindfreak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Porno a warez na novém webu Poslanecké sněmovny

v Novinky

6

991

21.06.2012 14:15

sicak. Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. V: Humble bundle hry za nejake ine hry

v Vymením a darujem

6

910

22.08.2014 12:04

peto9110 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zamrzol PC počas hry, dá sa zistiť či je to problém tej hry?

v Ostatné programy

3

750

29.05.2016 15:08

t0m@$ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: PS4 hry - hry - Horizon Zero Dawn, Shadow of the Colossus, Final Fantasy XV.

v Predám

4

614

01.08.2019 23:13

Rainmaker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CO JE LEPSIE NA HRY AMD ALEBO PENTIUM?? NA HRY

v PC zostavy

21

2029

23.05.2007 7:29

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ake hry na tejto zostave?Na strednom grafickom nastaveni hry

v Počítačové hry

6

957

10.06.2009 22:50

KingTommy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC zostava na hry+NB na hry

v PC zostavy

4

805

04.08.2010 15:14

Hexicek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hry

v Počítačové hry

2

511

19.06.2017 17:29

EXIREXT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HRY

v Predám

0

514

31.12.2013 17:49

xVladoX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hry

v Ostatné

2

379

22.01.2023 8:49

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hry

v Operačné systémy Microsoft

2

680

14.08.2009 12:40

maugggly Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hry

v Ostatné

2

1193

06.03.2007 9:47

Rammstein16 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra