Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 108 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.05.2008 1:43

Je to tak ako pise Orcus. Myslim tym tie vyjadrenia vyvojarov.







_________________
@9@5 943562
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 17.05.2008 10:00

v prípade Crysis by som vyjadrenia a zníženom predaji bral na ľahkú váhu práve kvôli viste. osobne nepoznám nijakého človeka ktorý by Crysis hral.

čo sa týka COD4 tam by som veril vyjadreniam už o niečo viac, ale na druhej strane treba podotnknúť že do dnešnej doby je to najpredávanejšia počítačová hra vôbec.

Celkový problém u ilegálneho kopírovania je bohužial ten že hry sa naväzujú na prítomnosť alebo neprítomnosť CD/DVD. táto technika sa používa už 10-15 rokov a v nijakom ohľade sa nezmenila. Cracker má teda jednoduchú prácu.

Ďalší problém je ten že rôzne hry rôzne detekujú legálnosť alebo ilegálnosť hernej kópie. niektoré kickujú z multiplayer servrov ale singleplayer ostáva zachovaný. ked si človek vezme akými rôznymi metódami sa dá programovať tak sa mi zdá že mnohým vývojárom v tomto smere chýba invencia.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 17.05.2008 12:23

Orcus píše:
crytek tvrdi ze pirati im niekolkonasobne znizili predaje crysis, epic games ze pri ut3 bolo 40 milionov nelegalnych pristupov, infinity ward su zhrozeny kolko piratskych kopii je na multiplayeri v cod4... tak to potom si crytek, epic game a infinity ward vymyslaju a zavadzaju...


Je jasne, ze tie straty su po celom svete, ale nemyslim si, aby tym warez zabijal hry. Kradnut sa bude stale. Ale proti tomu sa neda teoreticky nijako branit, ako to je spomenute nadomnou, niektore cracknute hry ta nepustia na multiplayer, ale to podla mna nestaci. Ale je to stale ine na SVK ako v GB a USA.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.05.08
Prihlásený: 10.07.08
Príspevky: 32
Témy: 3
Bydlisko: Všade dobre...
Príspevok NapísalOffline : 18.05.2008 17:02

ja suhlasim z Lub0$ teda ako v com. hlavne co sa tyka ceny. ty na tu hru tu zarabas minimalne tyzden ak nie aj dva. oni si tam zarobia na nu za max. den. tak aj ja by som si kupil originalky za dennu mzdu coze by nie. a naviac je zaujiimave ze niektore nove hry sa daju zohnat velmi lacno. ved napriklad FlatOut 3 je spraveny predpredaj na PC a je v ponuke za 299SK tak je jasne ze si kupim origos kvoli trom stovkam to nebudem hadam tahat. keby to vsetci tak spravili ze nove hry by boli za 500-600SK okis kupim aj origos ale pokial si neuvedomia ze ich ceny su predrazene tak tomu moc nepomozu a staci fakt tak malo naco investuju do zbytocnych protipiratskych opatreni zbytocne to len zvysuje cenu namiesto toho radsej nech je ta hra lacnejsia a ja si ju kupim
ja osobne si v poslednej dobe vymienam kopie za originalky aj ked uz stare ved napriklad taka bomba ako MAFIA sa da zohnat teraz za 300SK tak som si kupil origos preto som rad ze aspon v CR vydavaju EXTRA KLASIKA ktoru dovazaju aj sem, kde su tieto hry za priaznivejsie ceny a naviac byvaju aj v CZ aj ked uz su to vacsinou stare hry

tot moj nazor


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.05.2008 17:09

Maverick117 píše:
ja suhlasim z Lub0$ teda ako v com. hlavne co sa tyka ceny. ty na tu hru tu zarabas minimalne tyzden ak nie aj dva. oni si tam zarobia na nu za max. den. tak aj ja by som si kupil originalky za dennu mzdu coze by nie. a naviac je zaujiimave ze niektore nove hry sa daju zohnat velmi lacno. ved napriklad FlatOut 3 je spraveny predpredaj na PC a je v ponuke za 299SK tak je jasne ze si kupim origos kvoli trom stovkam to nebudem hadam tahat. keby to vsetci tak spravili ze nove hry by boli za 500-600SK okis kupim aj origos ale pokial si neuvedomia ze ich ceny su predrazene tak tomu moc nepomozu a staci fakt tak malo naco investuju do zbytocnych protipiratskych opatreni zbytocne to len zvysuje cenu namiesto toho radsej nech je ta hra lacnejsia a ja si ju kupim

tot moj nazor

skusal si niekedy COKOLVEK naprogramovat ? :) keby si na dacom makal povedzme 2-3 roky, vrazil do toho par milionov a napokon to mal predat za par stovak, tak by som ta rad videl :lol: ano, daktore hry su predrazene, ale daktore maju adekvatnu cenu... ked zacnes zarabat, tak si mozno uvedomis aj hodnotu prace inych a porozmyslas, ci budes davat podobne hlasky "keby to dali lacnejsie, tak to kupim" :roll:

cela tema je proste velka paranoia z nicoho... warez tu je od vzniku prvych pocitacov, poziciavali a kopirovali sa hry uz davno pred vznikom prvych 286-tiek... este ked boli hry na kazetach, tak sa uz rozne kopirovali atd :lol: to, ze teraz je rozmach internetu atd to mozno len zjednodusuje a urychluje, ale VZDY budu ludia, ktori budu ochotni za kvalitu zaplatit a nebude im luto penazi za pracu inych. toto par hajzlov nezmeni, nech budu mat ake chcu argumenty







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 18.05.2008 17:10

maverick tie hry niesu predrazene. Vyroba jednej hry trva mozno rok, pracuje na to cely tym programatorov, grafikov a nejaky "reziser" ty ludia musia byt plateny a urcite sa na tom nadru, cize cena je za tu robotu primerana ale na SVK pomery je to vela.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.05.08
Prihlásený: 10.07.08
Príspevky: 32
Témy: 3
Bydlisko: Všade dobre...
Príspevok NapísalOffline : 18.05.2008 17:25

Lub0$ píše:
maverick tie hry niesu predrazene. Vyroba jednej hry trva mozno rok, pracuje na to cely tym programatorov, grafikov a nejaky "reziser" ty ludia musia byt plateny a urcite sa na tom nadru, cize cena je za tu robotu primerana ale na SVK pomery je to vela.
sry zle som sa vyjadril myslel som to tak ako ze unas sa su drahe co ja vim pre nemca, rakusana ci ineho je nic dat 40-50EUR za hru ale na nas je to moc nemame take platy aby sme si to mohli dovolit


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 18.05.2008 17:48

vrazim do niecoho par milionov a predam to za par stovak? a preco nie?
je to lacnejsie, kupi si to viac ludi, a zisky sa mi vratia...a mozno aj vacsie ako keby to bolo drahsie a kupi si to par vyvolenych co na to maju. zvysok ludi si to skopiruje a ja o zisk pridem. Aspon by sa nevyrabalo tolko somarin, kvalitna hra si na seba zarobi aj ked bude takto lacna. Ja osobne ked mam moznost si kupit origos niecoho dobreho a stoji to do cca 800sk tak kupujem. Viac za to nedam, lebo po polroku to obycajne stoji polku. Tym padom mi odpada problem s crackami, updatovanim, obchadzanim ochran a mam doma ofic. obal a medium, nie len anonymne napalene DVD.

Takze, cena hry napr. 400sk x 100 000 predanych kusov = 40 000 000
Este niekto ma namietky? Hry nemusi byt drahe, len distributori a vyrobcovia nemaju co byt nenazrate svine.

Dalsia vec je cenotvorba v jednotl. krajinach a kupna sila ludi. Slovak s rodinou isto nema 1500sk za najnovsi StarCraft, ale Nemec a Amik kludne maju aj na dva. Ceny sa musia prisposobit zivotnej urovni v slabsich krajinach a nie byt navrhnute plosne - vsetko za jednu cenu apod. Lebo takto sa bude VZDY kradnut a kopirovat.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.05.2008 18:02

shiro píše:
vrazim do niecoho par milionov a predam to za par stovak? a preco nie?
je to lacnejsie, kupi si to viac ludi, a zisky sa mi vratia...a mozno aj vacsie ako keby to bolo drahsie a kupi si to par vyvolenych co na to maju. zvysok ludi si to skopiruje a ja o zisk pridem. Aspon by sa nevyrabalo tolko somarin, kvalitna hra si na seba zarobi aj ked bude takto lacna. Ja osobne ked mam moznost si kupit origos niecoho dobreho a stoji to do cca 800sk tak kupujem. Viac za to nedam, lebo po polroku to obycajne stoji polku. Tym padom mi odpada problem s crackami, updatovanim, obchadzanim ochran a mam doma ofic. obal a medium, nie len anonymne napalene DVD.

Takze, cena hry napr. 400sk x 100 000 predanych kusov = 40 000 000
Este niekto ma namietky? Hry nemusi byt drahe, len distributori a vyrobcovia nemaju co byt nenazrate svine.

Dalsia vec je cenotvorba v jednotl. krajinach a kupna sila ludi. Slovak s rodinou isto nema 1500sk za najnovsi StarCraft, ale Nemec a Amik kludne maju aj na dva. Ceny sa musia prisposobit zivotnej urovni v slabsich krajinach a nie byt navrhnute plosne - vsetko za jednu cenu apod. Lebo takto sa bude VZDY kradnut a kopirovat.

jasne...
1.) nepocitaj to prosim v Sk, ale aspon dolaroch alebo eurach, lebo vyvojari nevrazaju do vyvoja slovenske koruny, ale troska ine meny ;) uvedom si tiez, ze na hre nepracuje jediny clovek, ale vo vacsine pripadov su to uz teamy zrovnatelne s pripravou filmu a programatori, zvukari atd nie su lacni. keby si mal na daco makat vyse roku ci dvoch, chcel by som vidiet kolko penazi by si chcel za tie prebdene noci ;) mi pripadas jak clovek, co nikdy nepracoval na dacom vacsom v IT sektore a pravdepodobne nie som az tak daleko od pravdy
2.) ked ludia vedia, ze za pol roka bude cena napr polovicna, tak preco radsej siahnu po wareze ? no lebo prave ti ludia su nenazrani a MUSIA mat vzdy to najnovsie atd... keby to bolo take ako to opisujes, tak by sa to naozaj dialo a ludia by to kupovali keby bol problem len v cene ;)
3.) nehnevaj sa, ale kazdej krajine dat ine ceny ?? vies co by sa stalo ? ludia by si nechali proste tie hry dovazat zo zahranicia, pretoze aj keby si byval v bohatsej krajine, vzdy by si zavidel ze za hranicami to maju o daco lacnejsie.. tak to bolo vzdy a so vsetkym. dufam ze nemusim opisovat dosledky pre vyvojarov







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.04.08
Prihlásený: 10.05.16
Príspevky: 85
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.05.2008 18:25

Ceny za hry su absolutne v norme. U AAA titulov jednoznacne. Nieco tak komplexne a nakladne nemoze stat par stovak za kus. Tolko stoji lepsia vecera.







_________________
@9@5 943562
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.05.2008 18:34

zodpovedne ale môžem povedať že vývoj niektorých hier sa predražuje.

napríklad použitie technologie Motion Capturingu je velmi drahé, dalej povedzme že počas vývoja sa zrazu prejde z DirectX10 na DX10.1 a tak podobne.

pár rokov po uvedení na trh sa hra dá kúpiť za štvrtinové ceny (ak viete kde hľadať). vychádzajú tak gold edície ktoré majú ako bonus vychytané všetky bugy. Bolo zaujímavé si po rokoch kúpiť komplet Warcraft 1 :ˇ)







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.05.08
Prihlásený: 10.07.08
Príspevky: 32
Témy: 3
Bydlisko: Všade dobre...
Príspevok NapísalOffline : 18.05.2008 19:32

vidis tak to poniektorí spravia inak. Pockaju toho pol roka a cena hry pojde aj tak dole. ako ja to beriem ze kazda hra stoji kopec penazi na jej vyvoj je tam vela ludi co sa na nej nadre. zhananie licencii urco cosik stoji to ja chapem ale je zaujimave ze niektore budkgetovky pomaly prekonavaju poriadne hry a su o minimalne polovicu lacnejsie. a priklad co na GTA 4 ked vybehla na Xbox360 stalo cosi cez 2 litre. ako to je normalna cena podla teba? urco ne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 18.05.2008 19:40

el mariachi píše:
jasne...
1.) nepocitaj to prosim v Sk, ale aspon dolaroch alebo eurach, lebo vyvojari nevrazaju do vyvoja slovenske koruny, ale troska ine meny ;) uvedom si tiez, ze na hre nepracuje jediny clovek, ale vo vacsine pripadov su to uz teamy zrovnatelne s pripravou filmu a programatori, zvukari atd nie su lacni. keby si mal na daco makat vyse roku ci dvoch, chcel by som vidiet kolko penazi by si chcel za tie prebdene noci ;) mi pripadas jak clovek, co nikdy nepracoval na dacom vacsom v IT sektore a pravdepodobne nie som az tak daleko od pravdy

2.) ked ludia vedia, ze za pol roka bude cena napr polovicna, tak preco radsej siahnu po wareze ? no lebo prave ti ludia su nenazrani a MUSIA mat vzdy to najnovsie atd... keby to bolo take ako to opisujes, tak by sa to naozaj dialo a ludia by to kupovali keby bol problem len v cene ;)

3.) nehnevaj sa, ale kazdej krajine dat ine ceny ?? vies co by sa stalo ? ludia by si nechali proste tie hry dovazat zo zahranicia, pretoze aj keby si byval v bohatsej krajine, vzdy by si zavidel ze za hranicami to maju o daco lacnejsie.. tak to bolo vzdy a so vsetkym. dufam ze nemusim opisovat dosledky pre vyvojarov


1- oki, tak dolare a eura. ale aj tak pre slovaka je to jednoducho drahe, a aj po prejdeni na euro vzdy bude. Z pohladu zakaznika ma netrapi kolko do toho firma vrazila, nacrtol som len priklad. Ale co je drahe, toho sa moc nepredava, to stale bude platit.

2- ano, ludia su mozno nenazrani, ty nechces mat novu gamesu o ktorej kazdy hovori? skus to vysvetlit 15r pubertakovi, posle ta do haja jasne a zrozumitelne. A to je prave cielova skupina napalovacov a warezakov. Nakolko este nezaraba, a od rodkacov taky majland nedostane, tak ide ku kamosovi a hru si skopci. vyriesene.

3- hehe, chybicka sa vloudila, na toto som nejak nepomyslel. Slo mi tam o to, ze aj v chudobnejsich krajinach by proste kupili origos, lebo by im bol dostupnejsi. A ludia z bohatsich krajin by tam jazdili nakupovat? ano, mozno, ale tomu nik nezabrani...







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 30.10.06
Prihlásený: 23.03.10
Príspevky: 182
Témy: 19
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.05.2008 15:35

ceny su pre slovensko a vychodnu europu vysoke. A nie len hry, podľa nejakej štatistiky sa na Slovensky minuly rok predalo viac DVD prehravačov ako originalnych DVD filmov.
A pri hrách je to podobné. Ak mám dať dvojdňovú výplatu za 5-6 hodin´zabavy, tak smola - radšej ťahám. Pri hrách ako GTA alebo multiplayer ako Battlefield alebo COD sa oplatí kúpa- lebo pri nich trávim veľa času a nechce sa hladať cracknuté servery a obťažovať sa s punkbusterom. Stiahol som už tony hier a za posledné 3 roky som do konca dohral len pár a tie som si kúpil aj originálky.







_________________
A64 X2 4200; RAM: 2GB 800MHz Vitesta; VGA: Gainward 9800GT Golden Sample; HDD MAXTOR 300GB & 30 GB; PSU: Fortron BS II 400W,A4tech Gamer X-718, steelpad quick, Samsung T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 09.03.08
Prihlásený: 19.12.14
Príspevky: 748
Témy: 91
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 15:07

el mariachi píše:
zaujimave postrehy, avsak... :

->> v mnohych pripadoch su konzolove hry kvalitnejsie urobene, ako tie na pc. takze nesuhlasim, ze by "kvalitativne" nestihali, su vsak ine ako tie na pc, inak sa hraju a podobne. v mnohych pripadoch sa jedna aj o lepsie graficke spracovanie, aj ked ty tu pises o limitoch konzole. ano, limity tu su, ale vezmi si napriklad to, ze konzolu dnes (kvalitnu) zozenies KOMPLET cca do 10 000Sk, pricom kvalitny pc upgrade stoji nad 15-20... velmi vela ludi co poznam prechadza kvoli hram napr na xbox, wii ci ps3.. preco ? jednoduche dovody: nizka cena za kompletny stroj, velmi vela kvalitnych hier a fakt, ze nepotrebujes upgrade kazdy rok aby si spustil najnovsiu hru ;) toto moc o wareze nie je... skor o politike microsoftu (15 tisic za OS, na ktorom si az budes moct vychutnat najnovsie efekty ???), o politike hernych gigantov (kolko ludi napr vie, ze "dx10" efekty crysisu sa v pohode spustia pod dx9??) a o zmyslani samotnych ludi, ktori s tym vsetkym pracuju. ano, jednym z dovodov je aj warez, ale ak sa kuknes na nejake torrent stranky, vsimnes si velmi vela cracknutych napr ps3 hier na stiahnutie ;) warez urcite nie je problem len pocitacov

->> tak crysis je specialna kapitola, ten bol a stale je prezentovany skor ako "technologicke demo", nie ako plnohodnotna hra...na tej hre je strasne vidiet marketing, kedy je na prvom mieste graficke spracovanie

->> ano, poznam ludi co napr hraju counter-strike denne, myslia si o sebe aki su uzasni a nedokazu si kupit 400Sk originalku... preco ? lebo akurat minuli peniaze na novu 15-tisicovu grafiku ;) to je cele o mentalite ludi, jak si ty pisal, malokto kto stiahne hru kvoli testovaniu ci ho vobec bude bavit, si ju napokon aj kupi (hovorim aj o pripadoch, kedy clovek dohra hru do konca atd). bohuzial toto zmyslanie nie je u tychto ludi len v hrach, co napokon vidno vsade okolo nas ;) babky prebehuju s nakupom cez cestu plnu aut, a potom nabehnu do elektricky ze su unavene a ak ich nahodou nepustis sadnut si, tak zacnu vykrikovat na celu zastavku. to ze mala pred chvilou sprint cez ulicu je vedlajsie. tiez to vidno na ich detoch, cize taka generacia 40rocnych a ich vychova sa potom uz len odzrkadluje na vlastnych deckach. ved minule som pocul nakych 10rocnych sopliakov v elektricke, jak si radili jak crackovat a napalovat hry... mal som chut ich vsetkych za to prefackach. este nevstupili do puberty, a uz toto.. a keby im dakto povedal ze porusuju zakony a vobec skodia aj samotnym hram, tak ti povedia "sak zavolaj policajtov, som neplnolety tak mozem..."

->> to co ty hovoris, ze by sa zdrzalo cracknutie hry co najdlhsie je sice pekna myslienka, ale zamysli sa a uprimne mi povedz, ci naozaj veris ze napr tyzdnove zdrzanie oproti oficialnemu vydaniu, by obmedzilo warez...:lol: ved cracknute verzie vychadzaju dakedy aj mesiac pred oficialnym vydanim :lol:

->> jedina vec, podla mna, ako to riesit, je vysvetlit samotnym ludom, co robia a preco je to zle. inak sa proste nic nezmeni, pretoze je velmi vela profikov na pc, ktori nemaju problem cracknut cokolvek, skor ci neskor.. dokazom toho je napr "neporazitelna vista" :lol:, co mi tak trocha pripomina tvrdenia o Titanicu...



áno ako hovoríš aj mňa by zaujímalo ako môže kompletne cracknutá hra byť skôr na nete ako pred oficiálnym vydaním na celom svete? nemôže ju tam dať dakto s firmy ktorá ju robila alebo ako sa to potom deje :(







_________________
CPU: Intel E7400 + Cooling Freezer 7 PRO / RAM: 2 x 2GB DDR2 1066 Extreme Edition / VGA: Gainward HD 4850 GS 512 MB ( 700 MHz) / HDD: Samsung 750 GB / DVD: Samsung DVD Burner Light Scribe / MB: Asus P5Q PRO / PSU: Enermax PRO 82+ / MONITOR: LCD Samsung 2243BW (22") 2ms / MOUSE: Logitech Wireless Wave KEYBOARD : Logitech WAWE PHONE:LG GT 540 Optimus GPS: Garmin Nuvi 255 (Slovakia Roads), Reproduktory: Redstar Multimedia OS: Windows 7 Ultimate - 64 bit.--- Google USER
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 15:33

nie







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 16:06

Trochu som to tu prebehol a všimol som si, že sa bavíte o cenách, ktoré sú predražené. A plne s tým súhlasím, pretože na oficiálnej stránke EA stojí Crysis podľa dnešného kurzu dolára v NBS okolo 780SK. Porovnajte si to s cenou u nás napr. tu. A neplatí to len pre hry. :roll:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 22.05.08
Prihlásený: 12.06.08
Príspevky: 11
Témy: 0
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 18:52

el mariachi píše:
nie, nie je to k***tina, pretoze nove hry proste NEPUSTIS za take 2 roky a mi nehovor ze ano ! pred 2 a pol rokmi som kupoval upgrade za nakych 12 tisic a po roku a pol som uz nove hry nemohol ani pustit, tak prosim nehovor hluposti ok ? a aj ked kupis grafu za 3-4 tisic, tak sa nehnevaj, ale ak vies o pc aspon daco, tak vies ze ti bude na velke H, lebo ta budu brzdit ostatne komponenty



zaujimave, ja som pred dvoma rokmi upgradoval comp a este dnes hram vsetko nove okrem crysis....samozrejme, ze nie na high detaily, ale napriklad taky COD 4 mi ide na medium - je to jednak priklad vybornej optimalizacie hry a jednak priklad toho, ze tliachas do vetra vazeny ;)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 19:03

steelx píše:
zaujimave, ja som pred dvoma rokmi upgradoval comp a este dnes hram vsetko nove okrem crysis....samozrejme, ze nie na high detaily, ale napriklad taky COD 4 mi ide na medium - je to jednak priklad vybornej optimalizacie hry a jednak priklad toho, ze tliachas do vetra vazeny ;)

lol, tak po prve mojko, hovoril som o zostave starej 2 a pol roka, a po druhe, pokial chces argumentovat, tak poprosim presnu zostavu, ktora ma viac nez 2 roky a v pohode zvlada ASPON na 60-70 fps napriklad tebou spominany cod4 :) take ze to hras na 20fps ma naozaj tesi, ale daktorym ludom to akosik nestaci ;)
a taktiez ma zaujima tvoja investicia do pc v priebehu poslednych povedzme 5 rokov :)
kym to nedolozil patricne, tak tliachas ty. inak, cod4 je samozrejme dobre optimalizovany, ale zaujimali by ma aj ine hry, ktore na tom tak dobre uz nie su. alebo cele svoje tvrdenie podkladas jedinou hrou ? krasa :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 22.05.08
Prihlásený: 12.06.08
Príspevky: 11
Témy: 0
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 19:24

el mariachi píše:
lol, tak po prve mojko, hovoril som o zostave starej 2 a pol roka, a po druhe, pokial chces argumentovat, tak poprosim presnu zostavu, ktora ma viac nez 2 roky a v pohode zvlada ASPON na 60-70 fps napriklad tebou spominany cod4 :) take ze to hras na 20fps ma naozaj tesi, ale daktorym ludom to akosik nestaci ;)
a taktiez ma zaujima tvoja investicia do pc v priebehu poslednych povedzme 5 rokov :)
kym to nedolozil patricne, tak tliachas ty. inak, cod4 je samozrejme dobre optimalizovany, ale zaujimali by ma aj ine hry, ktore na tom tak dobre uz nie su. alebo cele svoje tvrdenie podkladas jedinou hrou ? krasa :)


uz to zacinas nejak vylepsovat - pisal si, ze nevies spustit hru na 2 roky starom compe, nie?

ty si sem hodil tvoju konfiguraciu? cim si podlozil tieto svoje vyplody?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 20:33

el mariachi píše:
lol, tak po prve mojko, hovoril som o zostave starej 2 a pol roka, a po druhe, pokial chces argumentovat, tak poprosim presnu zostavu, ktora ma viac nez 2 roky a v pohode zvlada ASPON na 60-70 fps napriklad tebou spominany cod4 :) take ze to hras na 20fps ma naozaj tesi, ale daktorym ludom to akosik nestaci ;)
a taktiez ma zaujima tvoja investicia do pc v priebehu poslednych povedzme 5 rokov :)
kym to nedolozil patricne, tak tliachas ty. inak, cod4 je samozrejme dobre optimalizovany, ale zaujimali by ma aj ine hry, ktore na tom tak dobre uz nie su. alebo cele svoje tvrdenie podkladas jedinou hrou ? krasa :)



60-70 fps - nehovorim ze to je vela ale 50FPS je este v pohode, a osobne ked si mam vybrat ci chcem lesiu grafiku a menej FPS, alebo naopak, beriem prvu moznost...
a nehovor mi ze na 50FPS sa neda hrat, hram to online a mam niekedy aj 40 fps, a je to v pohode.

problem je vtom ze niektory ludia svoju neschopnost maskuju za nizke FPS


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 27.12.20
Príspevky: 2680
Témy: 216
Bydlisko: Humenne
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 21:07

Necital som to dopodrobna preletel som to len ocami ale nemyslite ze spamu tu bolo uz dost? Davajte si pozor na prsty ;)

/zislo by sa premazat


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 21:49

steelx píše:
uz to zacinas nejak vylepsovat - pisal si, ze nevies spustit hru na 2 roky starom compe, nie?

ty si sem hodil tvoju konfiguraciu? cim si podlozil tieto svoje vyplody?

AMD Sempron64 2800+, 512MB DDR, Radeon X600Pro, K8N4-e deluxe. kupovane za 16 tisic pred 2 a pol rokmi. po roku sa na tom mojko uz nedalo nic hrat, z velkej casti prave kvoli grafike, ktora ale v case kupy stala okolo 2500-3000 Sk. samozrejme, ak vtedy kupil clovek upgrade za 20 litrov, tak sa dalo hrat aj neskor, lenze ja som vtedy ece nezarabal a aj tych 16 tisic bolo na mna vela kedze som to platil sam. teraz som pred pol rokom robil podobny upgrade, som zvedavy kolko to tentokrat vide teraz. ja mam vydavky za pc v priebehu 4 a pol roku cca 40 tisic ked nepocitam monitor a hry...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 22.05.08
Prihlásený: 12.06.08
Príspevky: 11
Témy: 0
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 22:46

el mariachi píše:
....... mojko uz nedalo nic hrat....



bez tych priteplenych vyrazov by to bolo asi lepsie


kazdopadne co sa tyka temy:
ja som taktiez z okruhu tych, pre ktorych su sucasne ceny hier privysoke....ak by bol na SK pomer plat/cena hry taky ako na zapade, tak je urcite menej warezu, ale samozrejme ten tu bude vzdy, take lacne to nikdy nebude, a niektori borci stahuju a budu stahovat uz len pre 'imidz'..........ale warez PC hry nezabije urcite, pretoze v prvom rade PC su ukazovatelom technologickeho pokroku, ktory je sledovatelny v ovela kratsom casovom useku ako konzoly, ktorych generacie sa na trhu objavuju s odstupom niekolkych rokov


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2008 22:52

Ja som z okruhu tých, pre ktorých je prúd na stiahnutie čohokoľvek pridrahý. Preto sa držím originálok spred 2004 a basta... Kam sa nejaké C&C 3 hrabe na poctivé Dune 2000? :-)

Inak čo sa toho týka, tak na PIII 650 MHZ, 256 RAM a 16 MB grafike mi išlo viac vecí ako si viem predstaviť :). GTA SA, Max Payne oba diely atp :) A kôli tomu sa už oplatilo kupovať originálky :D







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2008 13:32

Triminka píše:
Ja som z okruhu tých, pre ktorých je prúd na stiahnutie čohokoľvek pridrahý. Preto sa držím originálok spred 2004 a basta... Kam sa nejaké C&C 3 hrabe na poctivé Dune 2000? :-)

Inak čo sa toho týka, tak na PIII 650 MHZ, 256 RAM a 16 MB grafike mi išlo viac vecí ako si viem predstaviť :). GTA SA, Max Payne oba diely atp :) A kôli tomu sa už oplatilo kupovať originálky :D



to ze ti to "islo" neznamena ze to bolo hratelne, tak tu nepis somariny...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2008 14:46

Keby to nebolo hrateľné tak by som Max Payneov neprešiel a v SA nedošiel do 2. mesta :)







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2008 18:05

SA som hral na 913MHz celerone a GF4 MX420 64MB a v meste to sekalo, tak si viem predstavit ako to islo na 16MB grafike

a dalsia vec, na tom pc som hral aj underground 2, a az teraz ked som ho spustil na pc co mam v podpise som si uvedomil ako rychlo tie auta chodia, a ako tazko je na dragu trafit hned prvy perfect shift....
nehovorim ze hry sa na starom pc hrat nedaju, a vonkoncom nesuhlasim s el mariachiho teoriami, ale hranie na starom pc je na :shit:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2008 18:25

vies ono si treba uvedomit, do akej miery si hrac a do akej miery myslis ekonomicky... potom mozno pochopis co som sa tu snazil vysvetlit :) nevravim ze konzoly ti plnohodnotne nahradia pc, to je proste nemozne, ale, ked clovek nie je narocny hrac, tak si proste kupi konzolu na 10 rokov, k tomu staru sunku pocitac aby mohol chodit na internet a raz za cas na nom pracovat a vyjde ho to dokopy tak 20 000.... ked mas drzat krok dobou pri pocitacoch a potrebujes stale nove a nove hry, tak sa nedoplatis, co sa ti pri konzole stat nemoze. samozrejme ze potom vyjde nova generacia konzol atd, ale myslim ze menej narocnemu hracovi je omnoho vyhodnejsie kupit konzolu. nie kazdy ma denne na hry viac jak 4 hodiny aby sa mu to oplatilo ;) napriklad ja si radsej zahram crasha bandicoota na odreagovanie ako keby som mal hrat crysis... tot vsio co som chcel povedat ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Zabije warez PC hry?

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2008 18:37

nie, warez nezabije ani hry ani nikoho :P







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 108 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Warez - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Krčma

143

7552

28.12.2012 15:00

nicobb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sťahujete warez? Ste terorista!

v Novinky

6

722

08.04.2008 18:26

MTK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Je nelegálne prevádzkovanie warez webu?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Obchody, reklamácie a právo

44

3011

16.07.2010 14:51

F!LL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Iránska vláda prevádzkuje verejný FTP warez server

v Novinky

7

778

25.08.2010 18:56

Mindfreak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Porno a warez na novém webu Poslanecké sněmovny

v Novinky

6

989

21.06.2012 14:15

sicak. Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. V: Humble bundle hry za nejake ine hry

v Vymením a darujem

6

910

22.08.2014 12:04

peto9110 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zamrzol PC počas hry, dá sa zistiť či je to problém tej hry?

v Ostatné programy

3

749

29.05.2016 15:08

t0m@$ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: PS4 hry - hry - Horizon Zero Dawn, Shadow of the Colossus, Final Fantasy XV.

v Predám

4

612

01.08.2019 23:13

Rainmaker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CO JE LEPSIE NA HRY AMD ALEBO PENTIUM?? NA HRY

v PC zostavy

21

2026

23.05.2007 7:29

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ake hry na tejto zostave?Na strednom grafickom nastaveni hry

v Počítačové hry

6

956

10.06.2009 22:50

KingTommy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC zostava na hry+NB na hry

v PC zostavy

4

804

04.08.2010 15:14

Hexicek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hry

v Ostatné

2

1190

06.03.2007 9:47

Rammstein16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hry

v Počítačové hry

1

445

07.03.2013 17:02

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hry

v Počítačové hry

12

904

03.01.2010 18:21

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hry

v Počítačové hry

2

510

19.06.2017 17:29

EXIREXT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HRY

v Predám

0

513

31.12.2013 17:49

xVladoX Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra