Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 13 ] | |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 19.03.07 Prihlásený: 20.06.26 Príspevky: 7084 Témy: 86 | 86 Bydlisko: BA |
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Lfrdy3wG_g0tl;dr: Wraith Spire ktore sa davaju k processorom na baze Zen2 odstranili medenu vlozku a zmenili vyrobcu ventilatora. Nova verzia potrebuje 3500rpm na uchladenie r5 3600x. Stara pre "rovnake" teploty potrebuje okolo 2800. (burn)
_________________ Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA XFX RX6800XT | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 & Notebook: Mac M4 Air 512 & Mobil: Pixel 7a & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN |
|
Registrovaný: 12.10.06 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 20996 Témy: 79 | 79 Bydlisko: Banska Byst... |
to uz rovno mozu prestat davat tie chladice k cpu uplne. doteraz boli nic-moc, teraz su uz uplne k 
_________________ Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM Xiaomi 14T 256GB |
|
Registrovaný: 12.02.10 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 13971 Témy: 747 | 747 Bydlisko: Žilina - Li... |
Stále lepšie ako Intel.
_________________ MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 5070Ti; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: ROG Strix 850W Gold Aura Edition; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 11 |
|
Registrovaný: 05.07.07 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 4923 Témy: 170 | 170 Bydlisko: Trenčín |
_________________ CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: EVGA RTX 2060, SSD: Crucial MX500 500GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000, DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar |
|
Registrovaný: 15.06.14 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 18022 Témy: 144 | 144 Bydlisko: Bratislava |
V AMD si uvedomili, že keď dajú shitný box chladič ľudia to budú kupovať rovnako  aj tak každý používa nejaký aftermarket cooler.
_________________ ITX >>> ATX |
|
Registrovaný: 01.10.06 Prihlásený: 17.07.25 Príspevky: 6561 Témy: 15 | 15 Bydlisko: Bratislava |
Skor by som povedal, ze AMD ma uz dostatocne dobru ponuku a celkovo Ryzen je uz natolko zanmy, ze nepotrebuju lakat zakaznikov na kvalitny box chladic. Sice tym lacnejsim mozno usetria 1-2e na kuse (ak vobec tolko), ale celkovo im to spravi niekolko milionov cisteho zisku.
Urcite vyrazne pecento ludi pouziva aftermarket cooler, ale ze by to boli "vsetci" o tom silno pochybujem. Ak by sa to vobec blizilo k 50% tak by som bol uprimne prekvapeny.
_________________ PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback |
|
Registrovaný: 19.03.07 Prihlásený: 20.06.26 Príspevky: 7084 Témy: 86 | 86 Bydlisko: BA |
Ako budget friendly chladice boli super(relativne dobre uchladili pri relativnom tichu), ale teraz to tam uz naozaj nemusia davat, lebo, ak to pc nebude sladat OEM, tak si tam kazdy da nejaky non-stock. Skoda ze videu neuviedli dB, je to zaujimavejhsie ako rychlost otacok.
_________________ Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA XFX RX6800XT | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 & Notebook: Mac M4 Air 512 & Mobil: Pixel 7a & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN |
|
Registrovaný: 15.06.14 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 18022 Témy: 144 | 144 Bydlisko: Bratislava |
Opravim to: všetci, ktorým záleží na tichu. Tí čo mali box teraz ho budú mať aj naďalej lebo im je hluk ukradnutý.
_________________ ITX >>> ATX |
|
Registrovaný: 19.03.07 Prihlásený: 20.06.26 Príspevky: 7084 Témy: 86 | 86 Bydlisko: BA |
Skusal si niekedy ten chladic? Vidim ze mas 2 cpu z tej generacie kde by mohol byt, ale imo si ho nemal zapojeny nikdy. 
_________________ Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA XFX RX6800XT | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 & Notebook: Mac M4 Air 512 & Mobil: Pixel 7a & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN |
|
Registrovaný: 15.06.14 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 18022 Témy: 144 | 144 Bydlisko: Bratislava |
Mal som ho deň, kým sa naskladnila Noctua  bol to najhlucnejší komponent v pc a taktovanie nezvládal ani základné
_________________ ITX >>> ATX |
|
Registrovaný: 19.03.07 Prihlásený: 20.06.26 Príspevky: 7084 Témy: 86 | 86 Bydlisko: BA |
Nie, realne "taktovanie"(4+GHz) nedava. Ale daval som ho do 2 PC s 1600 a pretocil som to na 3.8Ghz a nebol problem. Chladic o sebe dal vediet iba v burne, inak bol tichy. Teraz tomu uz tak nebude.
_________________ Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA XFX RX6800XT | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 & Notebook: Mac M4 Air 512 & Mobil: Pixel 7a & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN |
|
Registrovaný: 15.06.14 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 18022 Témy: 144 | 144 Bydlisko: Bratislava |
4.0 som mu skúšal dať a nezvládal to uchladit K 1600 bol iný chladič ako k 2600, môže to byť práve tým. Mám tu po ruke aj box od 3600, a to radšej ani nejdem skúšať, veľkosťou je podobný ako Intel boxy
_________________ ITX >>> ATX |
|
Registrovaný: 19.03.07 Prihlásený: 20.06.26 Príspevky: 7084 Témy: 86 | 86 Bydlisko: BA |
Tak, vies ako, tato rada cpu je o kompromisoch. Ak by niekto chcel taktovatelny cisto herny cpu, tak si nekupi ryzen a nebude cakat od stocku ze mu uchladi maximum co to da pri tej cene. Ale v porovnani s intelackym stockom, aspon tieto chladice nie su mrhanie hlinikom, lebo sa daju pouzit. Co stale nijak neospravedlnuje AMD ze o tomto kroku nedali vediet zmenou mena chladica.
_________________ Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA XFX RX6800XT | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 & Notebook: Mac M4 Air 512 & Mobil: Pixel 7a & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN |
|
Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 13 ] | |
|