[ Príspevkov: 13 ] 
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Wraith Spire sa zmenili

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 20.06.26
Príspevky: 7084
Témy: 86 | 86
Bydlisko: BA
NapísalOffline : 19.08.2019 23:03 | Wraith Spire sa zmenili

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Lfrdy3wG_g0

tl;dr: Wraith Spire ktore sa davaju k processorom na baze Zen2 odstranili medenu vlozku a zmenili vyrobcu ventilatora. Nova verzia potrebuje 3500rpm na uchladenie r5 3600x. Stara pre "rovnake" teploty potrebuje okolo 2800. (burn)


_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA XFX RX6800XT | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: Mac M4 Air 512 &
Mobil: Pixel 7a & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Wraith Spire sa zmenili

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 20996
Témy: 79 | 79
Bydlisko: Banska Byst...
NapísalOffline : 20.08.2019 7:55 | Wraith Spire sa zmenili

to uz rovno mozu prestat davat tie chladice k cpu uplne. doteraz boli nic-moc, teraz su uz uplne k :shit:


_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Wraith Spire sa zmenili

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 13971
Témy: 747 | 747
Bydlisko: Žilina - Li...
NapísalOffline : 20.08.2019 8:13 | Wraith Spire sa zmenili

Stále lepšie ako Intel.


_________________
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 5070Ti; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: ROG Strix 850W Gold Aura Edition; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 11
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Wraith Spire sa zmenili

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 4923
Témy: 170 | 170
Bydlisko: Trenčín
NapísalOffline : 20.08.2019 10:55 | Wraith Spire sa zmenili

hej mas o kusok viac hliniku :lol:

inak uz som to tu daval ako novinku > https://www.pcforum.sk/amd-am4-procesory-ryzen-vt183501-660.html#p1914078


_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: EVGA RTX 2060, SSD: Crucial MX500 500GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK,
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 18022
Témy: 144 | 144
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 20.08.2019 11:03 | Wraith Spire sa zmenili

V AMD si uvedomili, že keď dajú shitný box chladič ľudia to budú kupovať rovnako :lol: aj tak každý používa nejaký aftermarket cooler.


_________________
ITX >>> ATX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Wraith Spire sa zmenili

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 17.07.25
Príspevky: 6561
Témy: 15 | 15
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 20.08.2019 11:12 | Wraith Spire sa zmenili

Skor by som povedal, ze AMD ma uz dostatocne dobru ponuku a celkovo Ryzen je uz natolko zanmy, ze nepotrebuju lakat zakaznikov na kvalitny box chladic. Sice tym lacnejsim mozno usetria 1-2e na kuse (ak vobec tolko), ale celkovo im to spravi niekolko milionov cisteho zisku.

Urcite vyrazne pecento ludi pouziva aftermarket cooler, ale ze by to boli "vsetci" o tom silno pochybujem. Ak by sa to vobec blizilo k 50% tak by som bol uprimne prekvapeny.


_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Wraith Spire sa zmenili

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 20.06.26
Príspevky: 7084
Témy: 86 | 86
Bydlisko: BA
Napísal autor témyOffline : 20.08.2019 11:49 | Wraith Spire sa zmenili

Ako budget friendly chladice boli super(relativne dobre uchladili pri relativnom tichu), ale teraz to tam uz naozaj nemusia davat, lebo, ak to pc nebude sladat OEM, tak si tam kazdy da nejaky non-stock.
Skoda ze videu neuviedli dB, je to zaujimavejhsie ako rychlost otacok.


_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA XFX RX6800XT | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: Mac M4 Air 512 &
Mobil: Pixel 7a & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 18022
Témy: 144 | 144
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 20.08.2019 11:51 | Wraith Spire sa zmenili

Opravim to: všetci, ktorým záleží na tichu. Tí čo mali box teraz ho budú mať aj naďalej lebo im je hluk ukradnutý.


_________________
ITX >>> ATX
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Wraith Spire sa zmenili

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 20.06.26
Príspevky: 7084
Témy: 86 | 86
Bydlisko: BA
Napísal autor témyOffline : 20.08.2019 11:56 | Wraith Spire sa zmenili

Skusal si niekedy ten chladic? Vidim ze mas 2 cpu z tej generacie kde by mohol byt, ale imo si ho nemal zapojeny nikdy. :D


_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA XFX RX6800XT | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: Mac M4 Air 512 &
Mobil: Pixel 7a & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 18022
Témy: 144 | 144
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 20.08.2019 11:58 | Wraith Spire sa zmenili

Mal som ho deň, kým sa naskladnila Noctua :D bol to najhlucnejší komponent v pc a taktovanie nezvládal ani základné


_________________
ITX >>> ATX
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Wraith Spire sa zmenili

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 20.06.26
Príspevky: 7084
Témy: 86 | 86
Bydlisko: BA
Napísal autor témyOffline : 20.08.2019 12:00 | Wraith Spire sa zmenili

Nie, realne "taktovanie"(4+GHz) nedava. Ale daval som ho do 2 PC s 1600 a pretocil som to na 3.8Ghz a nebol problem. Chladic o sebe dal vediet iba v burne, inak bol tichy. Teraz tomu uz tak nebude.


_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA XFX RX6800XT | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: Mac M4 Air 512 &
Mobil: Pixel 7a & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 18022
Témy: 144 | 144
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 20.08.2019 12:02 | Wraith Spire sa zmenili

4.0 som mu skúšal dať a nezvládal to uchladit :)

K 1600 bol iný chladič ako k 2600, môže to byť práve tým. Mám tu po ruke aj box od 3600, a to radšej ani nejdem skúšať, veľkosťou je podobný ako Intel boxy


_________________
ITX >>> ATX
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Wraith Spire sa zmenili

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 20.06.26
Príspevky: 7084
Témy: 86 | 86
Bydlisko: BA
Napísal autor témyOffline : 20.08.2019 12:13 | Wraith Spire sa zmenili

Tak, vies ako, tato rada cpu je o kompromisoch. Ak by niekto chcel taktovatelny cisto herny cpu, tak si nekupi ryzen a nebude cakat od stocku ze mu uchladi maximum co to da pri tej cene. Ale v porovnani s intelackym stockom, aspon tieto chladice nie su mrhanie hlinikom, lebo sa daju pouzit. Co stale nijak neospravedlnuje AMD ze o tomto kroku nedali vediet zmenou mena chladica.


_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA XFX RX6800XT | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: Mac M4 Air 512 &
Mobil: Pixel 7a & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
 [ Príspevkov: 13 ] 


Wraith Spire sa zmenili



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

K: Wraith Spire LED

v Bazár

2

518

23.08.2018 23:40

FiBBRLZ

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/P: Stock chladič z AMD RYZEN 5 1600 Wraith Spire

v Bazár

0

489

18.12.2017 15:54

medove

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Rozdiely medzi Wraith Prism a Wraith Max

v PC skrinky, zdroje a chladenie

2

561

09.10.2019 13:37

Miso122

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Slay the spire

v Bazár

0

341

30.04.2019 20:40

Juryoku

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

K: Wraith Prism

v Bazár

1

654

14.03.2019 23:32

T.C.B.E.E

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

case Spire SWORDFIN SP9007B

v Bazár

4

516

28.05.2017 18:30

keramique

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

P: acer spire one

v Bazár

3

482

11.09.2010 16:59

mlynec

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ukradli steam a zmenili heslo

v Ostatné programy

2

630

11.06.2012 22:34

ado130

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zmenili sa mi niektore ikony

v Windows

11

2463

23.07.2011 17:13

dom34

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

AMD Wraith Prism Chladic

v Chladiče a všetky druhy chladenia

2

625

23.12.2020 11:01

Trty

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Chladič Wraith Stealth AM4

v Bazár

1

557

30.06.2018 10:11

Teroo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

USB - Súbory sa zmenili na odkazy

v Ostatné úložné zariadenia

1

1977

02.11.2011 17:37

Denco1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ohodnotit zostavu(co by ste zmenili)

v PC zostavy

3

543

14.10.2008 19:03

pukepulos

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

čo by ste na tomto zmenili ?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

33

1731

30.11.2009 10:26

ac.milan

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

p: Spire jewel black 550W modular

v Bazár

0

337

28.08.2015 7:10

hawo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Co by ste zmenili v tejto zostave

v PC zostavy

3

505

24.12.2007 16:15

Lapla



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF