Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 44 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 21.08.2009 17:06

Ja len ze mas strasne uzky pohlad na vec a k softveru pristupujes s odozvou par rokov.

A mimochodom, ked som ti po icq 2 roky dozadu ospevoval spravu pamate vo viste, tak si o to ani nezakopol a bol si nadalej cely paf z win2k.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2009 18:08

No takže článok som si prečítal, diskusiu som očami prebežal.

K článku by som dodal asi toľko, že:
1. Prostredie nebolo vhodne zvolené - ak testuješ Vistu na starej mašine (ja neodsudzujem teba alebo počítač), aj napriek tomu, že MS sa hrá na kvázi podporu, tvoje problémy sú opodstatnené
2. Verzia OS nebola vhodne zvolená - väčšina užívateľov nejde do obchodu a nekúpi si z regála OS, dostane ho už ku PC a tam sa dávajú prevažne Home Premium (aspoň k tým výkonejším). Myslím ale, že v praxi by veľký rozdiel medzi výsledkom nebol
3. Článok nebol písaný z pohľadu laického užívateľa, alebo pre laického užívateľa, čo by nebol problém, keby si nevytváral prostredie laického užívateľa (teda čo si laik vyberie, ako sa liak bude správať ...)

Moja ososbná skúsenosť je taká, akoú som na fóre už niekoľko krát napísal: Neboli problémy s inštaláciou, neboli problémy s ovládačmi, neboli problémy s programmi, za viac než rok používania som BSOD videl iba 1 krát :)

To Spirit a ostatným: Čo sa týka Win 7 tuším ste to tu trošku naspamovali, a nezmyselne. Seven oficiálne výjde až v októbri, teda dnes ho nedostanete ku notebooku, dnes si ho nekúpite v regáli, dá sa predobjednať a to je všetko. To, že existuje RC verzia je fakt, ale nemôžeme tvrdiť, že Win 7 je lepší než Vista, keď v podstate ešte nevyšiel :D Môžme tvrdiť že Win 7 RC je lepší :)

Teda aby som to nejak tak zjednodušil, a zachoval pointu, tak chcel som tým povedať, že Mir-ové tvrdenia sú zatiaľ aktuálne, ale iba do októbra.

PS: Je smutné, že niekto píše recenziu na Vistu, pri jej zániku :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2009 18:44

Ale nepride ti divne, ze clovek ako Mir, ktory sa tolko OS venuje a tolko ich hodnoti a pise o nich a ani nevyskusa Win7, ktory je uz dnes povazovany za najpodarenejsi OS od MS? Hoc len experimentalne. Ved takyto clanok o Viste je dnes uz uplne zbytocny, ludia nepotrebuju pocut o OS, ktory uz tu je roky a s ktorym uz maju dostatocne skusenosti. Naopak, keby bol tento clanok o win 7, bol by nasobne prinosnejsi.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2009 13:15

Tak mne osobne je to fuk :) Ak to chce skúsiť už v ostrej verzií je to jeho vec. Podľa mňa by mohol skúsiť aj RC :) (A kúpiť si lepší PC ...)

Nie je mi to divne, v podstate je to jeho život :) nech si tu píše aj 7 článokov denne o win98 :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2009 13:18

ved v pohode, ale potom sa treba naucit stravit kritiku.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows Vista z pohladu zarytého usera Win98

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.08.2009 15:16

Spirit ale uvedom si jednu vec ktoru naznacil Tominator. Windows 7 RC je mozno podareny, ale stale to nieje verzia urcena pre uzivatelov, hlavne laickych uzivatelov.

Moj osobny pohlad na kazdy jeden windows je ten ze realne pouzitelna verzia bola az ta ktora nebola z daneho kernelu prva, a idealne bola aspon o dva roky novsia. To znamena ze u Windowsov 9X to bol az Windows 98SE.

U Win NT5.0 to podla mna uz neplatilo ale tak celkom, tam im na to stacili service packy, ale pre laickeho usera to vzdy bol a este dlho bude windows XP.

O viste som pocul len zle veci a budem na nu asi dlho pocuvat zle veci. Jedinu vynimku tvoria ludia z tohoto fora ktory Vistu pouzivali uz od roku 2004 :D.

Nicmenej, Vista ma prekvapila tym ze je velmi podobna svojim chovanim Win98SE. tzn posadte za nu blbca a nebude fungovat nic, posadte niekoho kto vie analyzovat SW, HW, ovladace a dostanete plne funkcny celok bez nejakych zasadnych problemov.

to Tominator:
Moja zostava je specialne budovana na kompatibilitu. Pod tym si predstav hardware schopny pracovat vo vsetkych moznych sw environmentoch. Preco ho staviam prave takto... Prave z toho titulu aby som na jednu HW zostavu mohol nainstalovat operacne systemy a hodnotit cast ich parametrov. ale bacha len cast a ta cast je hlavne SW/HW kompatibilita, vykon len velmi ciastocne.

Windows 98, Windows 2000 a hlavne Windows XP nemali ziadne problemy so zariadeniami ktore boli v dobe vyjdenia tychto systemov stare 10 a viac rokov. Hlavne to platilo pre windows 2000 ktory ma jeden z najsirsich rozsahov pre kompatibilitu a pretoze ovladace z neho pracuju aj na XPcku tak rozdiel robilo len to ze az tak stare stroje XPcka velmi neutiahli (z roku 1993), ale nejaku prastaru ISA sietovku, alebo pci Trident grafiku pouzit po technickej stranke mozes a bude fungovat spravne a bezchybne. to ze je to vykonovo masochizmus je ina vec.

Vista bohuzial nedokaze pracovat s hardwarom ktory je stary len 3 roky (teda len o rok starsi nez vista - konkretne graficka karta a absencia OpenGL rozhrania v generickom ovladaci). To je do oci bijuce a nemozem to proste prehliadnut.

Prakticky vzato genericky ovladac grafiky (datovany na rok 2007, pricom moja karta x850XT je z roku 2006 - datovanie biosu a rok vyroby) je vadny. Dalej ovladac na AGP port (tiez datovany na rok 2006, pricom zariadenie sa vyrabalo do roku 2001) je tiez vadny. Nejde o 10 rocny rozdiel. ide o rozdiel 1 a 6 rokov a to je aj dovod preco Vista nemoze dropnut podporu takeho HW. je totiz dost novy na to aby ho vo firmach stale pouzivali v starsich masinach a je trhovo velmi vyhodne podporovat novym OS aj stare stroje.

Vyber variantu os... obecne mi islo o hodnotenie jak ovladacov, tak jadra systemu. Businessko som si teraz nedavno skusil tiez. Podstatny rozdiel okrem Aera naozaj nevidim.

ale aby som sa vratil k hodnoteniam... Vista ma po vykonovej stranke, ale aj po stranke jadra velmi milo prekvapila a VSETKY chyby, VSETKY bsod a VSETKY drasticke ubytky vykonu systemu (po preinstalacii z XP na Vistu) sa daju pripisat nedostatocnej podpore ovladacov a ich nizkej kompatibilite ale problem je riesitelny sudnym pristupom kedy si user vie system odladit.

prakticky dopad je prave tej ako u Windowsu 98SE. Ak najdete cloveka co je schopny si osefovat rucne ovladace aj na systeme ktory kolabuje a nevie sa preco, tak vam to bude fungovat spolahlivo. Ak najdete cloveka ktory si spusti hru a kvoli chybovej hlaske vola support tak ten s tym systemom nebude spokojny nikdy a vzdy bude mat kvoli comu nadavat.

prave preto chapem velke rozdiely v nazoroch na tento system (az extremne rozdielne nazory) avsak je mi jasne aj to ze nikto si nedal tolko prace analyzovat pricinu chyb a skusit ich doma ostranit. Cast ludi na take chyby ale nenarazi a prave preto povazuju ten system za dobry - prakticky to ale isto budu ludia ktory si kupia nejaku dopredu stavanu zostavu, a nie ludia ako ja so si stroje stavaju doma zo suciastok ake im vyhovuju.

Bohuzial efektu neskuseneho usera a zadrbania systemu virusmi, alebo "uzasnymi softami" sa vyhnut neda, ale takyto user bude nespokojny vzdy.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Windows Vista z pohladu zarytého usera Win98

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2009 15:54

Citácia:
je trhovo velmi vyhodne podporovat novym OS aj stare stroje


Skôr by som povedal presný opak, 99 % OS, ktorý sa predá, je viazaný na hardvér, či už základnú dosku alebo komplet PC (OEM), tzn. že v prípade novej základnej dosky kupuješ tak či tak aj novú RAM, prípadne grafiku (všetko hardvér navyše, ktorý by si pri kúpe len OS na starý stroj nekúpil). Tých pár ľudí čo si kúpi nový OS na starú šunku je mizivé percento, nehovoriac o plnej verzii, ktorú nemusíš aktivovať, ale je nepomerne drahšia. Ak má niekto starý OS, ktorý mu bez problému funguje, nebude si kupovať nový. Firmy kupujú sofvér spolu s hardvérom (komplet mašiny). Vista bola robená pre podporu nového hardvéru, preto výrobcovia hardvéru nemali (ani nemajú) podporu pre XP.

Windows 98SE bol na svoju dobu slušný OS, ktorý namiesto 15GB zaberal 200MB, prevádzkoval som ho na disku, ktorý mal 3GB a ešte bol rozdelený :D . Čo sa týka ovládačov, vždy som ich tam nejako "narval". Píšeš, že Vista je podobná Win98SE. Neviem síce v čom, nainštaloval som ju a všetko fungovalo, nič som nemusel analyzovať, len som musel stiahnuť ovládač na TV kartu. Pri systéme, ktorý kolabuje, je najjednoduchšie nahodiť novší OS, dnes by som už do Win9x nešiel, každý WinNT (minimálne Win2k) je lepší ako Win9x.

Citácia:
konkretne graficka karta a absencia OpenGL rozhrania v generickom ovladaci


To ale nemajú ani ovládače pre staršie OS, tie ovládače sú robené aby ti išlo rozlíšenie a neblikal ti monitor, to je všetko.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows Vista z pohladu zarytého usera Win98

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.08.2009 16:07

Priznam sa ze genericke ovladace som na Win2k a WinXP konkretne ku karte X850 nemal ako riesit, ale je to prave tym ze generika som na ne nemal - na to je ta karta priliz nova. Ale ak som pouzil hardware siroko genericky podporovany v roku 2001 tak genericky ovladac sice nebol uplne plnohodnotny, ale obecne to znamenalo ze chybal software podobny catalystom u Atin.

Lenze hlaska vo Viste typu "Vasa graficka karta nepodporuje tuto hru" asi byvaleho uzivatela XPcok urcite rozzhavy do cervena kym na XPckach tento problem nemal. Pritom mnoho ludi si pochvalovalo "zapol som windows a vsetky ovladace som mal nainstalovane (a prave preto si myslim ze vista je dobra)".

Holt je to ako podat ruku diablovi... tiez som mal po nainstalovani visty vsetky ovladace nainstalovane (pretoze vsetok moj hw je starsi ako vista), ale viem co za ovladace to su a velmi rad sa ich jeden za druhym zbavim.

Ad OEM: to je kapitola sama o sebe, lenze nie vsetok OS sa predava takto. je sice dobrou tradiciou robit kompletne upgrady vo firmach systemom "kupime nove pocitace a aj OS", avsak pri prechodoch z win98 na XPcka som sa stretol s tym ze vela firiem tento upgrade spravilo bez vymeny HW. Preto boli jeho naroky svojim sposobom povazovane za prehnane vysoke a dodnes ked zapasim s winXP na kompe s P4 a 512mb ram tak naozaj som z toho dost nestastny...

pokial je ovladac urobeny pre OEM tak tiez casto nebyva plnohodnotny, ale kvalitativne byva lepsi nez bezne generika ktore sa do OEM nepouzivaju a ani nebudu. Napr ovladac od ASUSu pre moju grafiku je tak poviediac ... na dve veci... pritom viem ze svojho casu sa tieto ovladace pouzivali do OEM zostav od Asusu, sic asi do XPcok, ale i tam neboli uplne v poriadku.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Windows Vista z pohladu zarytého usera Win98

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2009 16:17

Citácia:
"Vasa graficka karta nepodporuje tuto hru"


Nič nevídaného aj na XP na 98 detto :) . Podobné hlášky sú normálne, je to tak so všetkým hardvérom, on funguje, ale nie plnohodnotne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows Vista z pohladu zarytého usera Win98

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2009 18:36

Mir píše:
a pokial sa tu niekto chce utápať v tom aké sú windowsy úžasné a skvelé tak mu poviem len to nech si skúsi hociaký opensource OS a potom hovorí.
Nie skusal, ale dlhodobo som pouzival Debian. Stal som sa betatesterom Windows 7 a odvtedy pouzivam len tento system, pretoze tie slobodne desktopove prostredia sa uberaju velmi zlym smerom. Vzhlad na ukor pouzitelnosti. Windows 7 je pre mna tym padom jasna volba a najlepsi Windows aky som mal cest skusat.







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows Vista z pohladu zarytého usera Win98

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.08.2009 16:35

to prandof:
to viem, ale zároveň viem aj to že ak si človek za to sadol a dal si námahu posťahovať ovládače, najnovšie verzie frameworku, dxka, msvcr, softov na všeko možné a generiká s OEM ovládačmi proste vyhodiť tak dostal úplne iný počítač. Výkonom a hlavne featurami.

Avšak mnoho ludí mi už u Windowsu Millenium tvrdilo aký je skvelý pretože všetky ovládače bežali v okamihu dokončenia inštalácie, pri XPčkach mi to takpovediac hádzali do tváre, a pri Vistách sa to opakuje zas a znova, ničmenej je tu iný jav...

ten pri ktorom sa na to pozrie XPčkar, povie že graficky je to hnusné, že to beží pomaly a že mu nefungujú všetky programy tak ako predtým takže radšej rýchlo downgrade na XP nech môžem fungovať normálne.

Obecne je to človek čo má doma Pentium 4 alebo slabšie dvojjadro, AGP grafiku, alebo jednu z nižších radov PCI-e grafík. Všeobecne sú to tí istí ludia ktorý sa rozplývali nad tým ako skvelo bežia XPčka na generických ovládačoch, a na to že im nejaký dobrý kamarát nahodil poriadne ovládače 3 roky dozadu už zabudli.

to naznačuje že laická verejnosť Vistu proste nepríjme kým nebude blbuvzdorná. to xpčka popritom všetkom niesú až tak ako by sa zdalo - ich výhoda spočívala hlavne v peknom dizajne oproti širokej konkurencii.

(príklad? viem o hre ktorá používa managed directX - prepojenie frameworku a DXka. žiadny OS čerstvo po inštalácii nemá managed code nahraný. treba proste nahrať .net a potom znova DirectX. podobne je nutné nahadzovať non-generic, non-oem ovládače, avšak staršie aplikácie z rokov 2003 plus minus len málokedy boli tak náročné na OS featury alebo driver featury ako je tomu dnes - alebo klasický príklad directX pod win98SW a pod Win2K. na takej blbosti ten windows skolaboval u userov)

zrovna včera som si nahodil nanovo Vistu Home Basic, nechal dobehnúť inštalácie a upgrady, urobil menší poriadok vo funkciách (vypnutie grafických tém, odstavenie indexovania, vypnutie nepotrebných featur), nahodil som korektné ovládače a zodpovedne viem že systém beží rýchlejšie než tam bežali XPčka, sic nie tak rýchlo ako windows 98, čo ale vyvažuje používanie lepšieho štandardu grafických ovládačov (na win98 mám prastaré 16 bitové VXD ovládače na grafike lebo ati WDM pre win9X nerobila).

všeobecne to ale chcelo aspoň 4 hodiny práce na systéme a tento čas sa mi stále vracia nech som pracoval s hociakým windowsom. pokial teda systém nebude mať dobré OEM alebo Generické ovládače už od inštalácie tak nemá zmysel tvrdiť že aké je to skvelé mať všetko nainštalované zároveň so systémom.

to lio:
tým istým smerom sa začali windowsy uberať okolo roku 2000 windowsom millenium a v roku 2003 s XPčkami. Win2K síce podla mnohých ludí má lepšie jadro než Win9x s čím do istej miery súhlasím a do istej miery sa tam dá vyčítať násilné ukončovanie supportu, avšak dôvod prečo som nakoniec tak dlho ostal na Win9x bol ten že sa ho po konci supportu chytili free developeri a vyvíjajú pre neho nové veci. či už upgrady jadra, alebo nové grafické featury.

Windows 7 tiež má grafické featury, ktoré sú priamym dedičstvom jak Milenia tak XPčok, ničmenej ak jeho jadro aspoň tak dobré ako u Visty tak to má zmysel rozvíjať dalej, avšak bez dobre etablovaného štandardu ovládačov si ten windows škrtne naozaj len na nových strojoch, nehladiac na to že spätná kompatibilita je deklarovaná až k Pentiu III 800 a podobným strojom ktoré sú už naozaj 10 rokov staré.

Faktom ale je že XPčka prerazili na trh nie kvôli ich stabilite, ale kvôli dizajnu. Linux a podobné platformy o toto usilujú tiež a faktom je že aj vdaka tomu popularita linuxu stúpa. Ono zas to nieje tak dávno čo linux GUI u môjho brata vyzeralo rovnako ohavne ako Windows 3.1.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Windows Vista z pohladu zarytého usera Win98

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2009 16:48

Citácia:
ak si človek za to sadol a dal si námahu posťahovať ovládače, tak dostal úplne iný počítač

Presne o tom som písal len nie tak naširoko :D .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows Vista z pohladu zarytého usera Win98

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.08.2009 16:05

Preto tvrdím že najhorší spôsob ako recenzovať OS je vziať OEM produkt ktorý funguje nedostatočne, no napriek tomu recenzent s trochou rozumu tie ovládače preinštaluje.

Z toho ale vzniká placebo efekt spokojnosti u recenzenta s kvalitnými ovládačmi, a pocit nespokojnosti u koncového laického užívatela - či už s OEM produktom, alebo niečim menej štandardným.

(konkrétne grafika generiká VS oem - generiká nefungujú - hláška o absencii podpory, oem nefunguje - okrem tej hlášky ešte ide výkon grafiky dočerta, jediný dobrý ovládač na to má proste ATI a nikto iný, lenže pre laika vždy bude preinštalovávanie ovládača niečo na čo treba technika a servis. nie každý si trúfne, nie každý to dokáže bezchybne nainštalovať.)

Ak ale viem o dobrom HW s dobrými ovládačmi a poskladám z nich neštandardný stroj tak po nahodení týchto ovládačov človek uvidí ako naozaj ten OS beží, ale treba to mať s čím porovnávať - ideálne na tom istom HW s iným OS.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.09
Prihlásený: 11.10.09
Príspevky: 265
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2009 13:49

Ja som assi ten druhy čo skušal vistu ale premium na P 3 733MH ram 640 a šlo to a moj znami mi hovoril že tryznim 9 ročnu vykopavku


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 44 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Windows XP vs. Windows 7 z pohľadu laika

v Operačné systémy Microsoft

3

648

25.07.2011 10:00

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sekanie myši, otačanie pohladu Windows 8.1

v Ovládače

2

470

21.10.2014 15:55

MadmanSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 7 sú postavené na Windows Vista, potvrdil Microsof

v Novinky

18

2069

01.11.2008 18:22

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 2003 32bit pomaly transfer na Windows Vista 64bit

v Operačné systémy Microsoft

0

624

25.05.2011 16:02

zVratko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows Vista SP1 Beta a Windows XP SP3

v Novinky

19

1652

11.08.2007 21:58

Romi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Další Windows Vista Theme pro Windows XP je "tady&quo

v Operačné systémy Microsoft

17

5112

03.03.2006 14:34

Maxell Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Z Windows 7 naspäť na Windows Vista.

v Operačné systémy Microsoft

12

747

31.12.2010 5:18

hornak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebooky predavane takto : Windows XP + Windows Vista

v Operačné systémy Microsoft

0

537

11.01.2010 21:51

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Preinstalovanie Windows Vista na Windows 7

v Operačné systémy Microsoft

17

4660

09.06.2010 22:20

mrbobko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows Vista key na Windows 7?

v Operačné systémy Microsoft

2

670

30.03.2012 13:35

m4rty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 7 s temou Windows Vista?

v Operačné systémy Microsoft

0

491

28.12.2009 12:53

buriquery Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Z Windows Vista na Windows 7

v Operačné systémy Microsoft

6

614

13.02.2011 15:01

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows Vista poslednými 32-bitovými Windows

v Novinky

4

556

18.05.2007 9:04

marzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 7 alebo Windows Vista ovládanie

v Operačné systémy Microsoft

2

437

26.01.2015 23:00

samson3333 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MYSQL-(Vytvaranie usera)

v PHP, ASP

15

791

08.12.2007 15:07

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. automaticke odhlasenie usera

v PHP, ASP

8

709

18.12.2008 8:32

rooobertek Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra