Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.06.05
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 29.07.2006 10:04

Je nejakym zakonom osetreny webmastering a pravna zodpovednost za obsah. Podla zakona je zakazane predavat (vratane zverejnit ponuku na predaj) urcitych druhov tovarov. Ja ako webmaster a spravca stranky som obvineny za to, ze som takuto ponuku zverejnil. Obsah stranky som ale nevytvoril, ten si vytvoril majitel webu, ja ako webmaster som to len vlozil na web. Bohuzial, litera zakona a uradnici co to presetruju ma chapu rovnako ako kebyze tu ponuku so zverejnil ja a povazuju ma za vinneho. Uradnici, ktori to presetruju nemaju ale ziadne skusenosti ani informacie z oblasti IT, takze tento fakt nerozlisuju a chapu ma ako spoluvinnika.
Ja im tvrdim, za obsah stranky zodpovedat nemozem, pretoze som ho nevytvoril, ale nemam cim (nejakym zakonom) podporit svoje tvrdenie. Diky za radu.


Naposledy upravil kpr dňa 05.08.2006 8:46, celkovo upravené 2

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.06
Prihlásený: 16.01.07
Príspevky: 99
Témy: 23
Bydlisko: 10m od PC
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2006 21:39

preco si to tam vkladal ked si mozno tusil ze to je proti zakonne :jaw: ?podla mna si urob riadnu blbost uz len vtedy ked si tam vlozil ten web mne to ze si spolu vinnikom napadlo hned ako si zacal pisat ten clanok a nemusel som o ani docitat proste si spoluvinnik :oops:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2006 21:42

fuha a vies vobec kto ta obvinil? Inak neprijemna zalezitost a myslim ze kym na stranke nestalo jasne a zretelne uvedene ze spravca stranky NEZODPOVEDA za obsah tak mas asi smolu. Nato si mohol teda mysliet :(







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.06.05
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.08.2006 8:43

Spirit píše:
fuha a vies vobec kto ta obvinil? Inak neprijemna zalezitost a myslim ze kym na stranke nestalo jasne a zretelne uvedene ze spravca stranky NEZODPOVEDA za obsah tak mas asi smolu. Nato si mohol teda mysliet :(


To, ze spravca stranky NEZODPOVEDA za obsah je na webe uvedene. Problem je, ze zakon umoznuje dost siroky vyklad a pri hodnoteni priestupku umoznuje postupovat inspektorovi velmi subjektivne.

Viem aj kto ma udal, udal ma nejaky Cech priamo cez webformular ministerstva, ale ci uviedol skutocne meno, to nikto nezisti... :(


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.06.05
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.08.2006 8:44

WEB LAMA píše:
preco si to tam vkladal ked si mozno tusil ze to je proti zakonne :jaw: ?podla mna si urob riadnu blbost uz len vtedy ked si tam vlozil ten web mne to ze si spolu vinnikom napadlo hned ako si zacal pisat ten clanok a nemusel som o ani docitat proste si spoluvinnik :oops:


Ja som o tom zakone ani len netusil, ze nieco take existuje... :( V kazdom pripade na webe je prehlasenie o tom, ze webmaster nezodpoveda za obsah stranky...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 05.08.2006 10:01

a uz sa ti ozvali z ministerstva? dostal si nejaku spravu o tom ze si obvineny za obsah? dost ma to zaujima, tak prosim popis blizsie co sa ma teraz diat...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.05.06
Prihlásený: 19.06.09
Príspevky: 475
Témy: 23
Príspevok NapísalOffline : 05.08.2006 12:25

kpr píše:
Ja som o tom zakone ani len netusil, ze nieco take existuje... :( V kazdom pripade na webe je prehlasenie o tom, ze webmaster nezodpoveda za obsah stranky...


neznalosť zákona nič neospravedlňuje, ty ako webmaster si povinný (a v rámci vlastnej bezpečnosti a kľudného spánku by si to aj mal spraviť ) si naštudovať všetky zákony a nariadenia s tým súvisiace. Ak máš na webe toto prehlásenie, tak sa teoreticky nemusíš ničoho obávať, maximálne ťa trochu povyzvŕtajú na súde. To "teoreticky" som tam napísal pre to, že aj tak si to tam pridal ty, čo môže byť problém. ale ja sa do toho vôbec nevyznám, tento post je len môj lama-názor.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.06.05
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.08.2006 13:28

router píše:
neznalosť zákona nič neospravedlňuje, ty ako webmaster si povinný si naštudovať všetky zákony a nariadenia s tým súvisiace...


Vsak hej, lenze v SR mame tolko (casto debilnych) zakonov, ktore nepoznaju ani ti co ich vytvaraju, tak ako ich moze zvladat bezny smrtelnik... Ten zakon dobre nepozna ani sam vysetrovatel, co ma podla neho vysetruje. :) Okrem toho sa zakony casto menia, novelizuju a potom je v tom riadny chaozz nehovoriac o tom, ked sa nejaka novela cestneho zakona schova napr. do zakona o horskej sluzbe :lol:, tak potom je to bez sance sa o nejakom predpise vobec dozvediet. A chcem vidiet kolko webmasterov pozna dobre vsetky slovenske zakony, aby sa z nevedomosti nedostali do nejakeho podobneho maleru!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.11.06
Prihlásený: 25.07.07
Príspevky: 4
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2006 14:50

Vidim, ze prispevky su starsieho data, ale aspon informacne:

V provom rade, za obsah stranky zodpoveda jeho dodavatel. Prevadzkovatel webu nezodpoveda za jeho obsah, ak nema vedomost o tom, o aky obsah sa jedna [napr. velke webhostingove servery maju tisice stranok a prevadzkovatel nemoze vediet, co na ich je zverejnene]. Akohahle sa vsak prevadzkovatel dozvie [ci uz z vlastneho nahodneho zistovania, alebo na upozornenie tretej osoby], o co ide a ze obsah moze byt pravne zavadny, je povinny ucinit kroky smerujuce k zmierneniu skody, ktora moze vzniknut, tym, ze sa na jeho serveri zverejnil pravne zavadny obsah [napr. nelegalne mp3 atd.]. Moze pristupit aj k zablokovaniu stranky. Vtedy sa zbavi zodpovednosti. Ak vie o tom, ze na stranke, ktora bezi na jeho serveri, je pravne zavadny obsah a neurobi nic, je spoluzodpovedny spolu s dodavatelom obsahu.

kpr píše:
Je nejakym zakonom osetreny webmastering a pravna zodpovednost za obsah. Podla zakona je zakazane predavat (vratane zverejnit ponuku na predaj) urcitych druhov tovarov. Ja ako webmaster a spravca stranky som obvineny za to, ze som takuto ponuku zverejnil. Obsah stranky som ale nevytvoril, ten si vytvoril majitel webu, ja ako webmaster som to len vlozil na web. Bohuzial, litera zakona a uradnici co to presetruju ma chapu rovnako ako kebyze tu ponuku so zverejnil ja a povazuju ma za vinneho. Uradnici, ktori to presetruju nemaju ale ziadne skusenosti ani informacie z oblasti IT, takze tento fakt nerozlisuju a chapu ma ako spoluvinnika.
Ja im tvrdim, za obsah stranky zodpovedat nemozem, pretoze som ho nevytvoril, ale nemam cim (nejakym zakonom) podporit svoje tvrdenie. Diky za radu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.06
Prihlásený: 29.08.11
Príspevky: 198
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 10.12.2006 15:02

Precital som prispevky a aj pre ostatnych nestastnikov by som do buducna doporucoval nech sa poradia s pravnikom. mozno vam bude vediet pomoct.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Webmastering a pravna zodpovednost webmastera za obsah webu

Registrovaný: 18.12.06
Prihlásený: 23.03.23
Príspevky: 336
Témy: 48
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 19.12.2006 13:02

teba v podstate nemusi zaujimat co si autor na stranku vklada, to je jeho vec a ak mas uvedene ze za obsah nenesies zodpovednost tak neviem o co sa jedna ? predsa existuje kopec warez webov za ktorych obsah "autor a programator daneho webu nenesie ziadnu zodpovednost". keby sa takto pristupovalo vsade tak neexistuje stvrtina webovych stranok na internete... :roll:







_________________
PC1: Ryzen 5900X, Gigabyte X570 Aorus elite, G.SKILL 32GB RAM CL16 Trident Z, 2x Samsung 970 EVO PLUS 500 GB M2, SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6900 XT Special Edition 16G (hackintosh work / Win hry)
PC2: Ryzen 3900X, Gigabyte X570 Aorus elite, G.SKILL 32GB RAM CL16 Trident Z, 2x Samsung 970 EVO PLUS 500 GB M2, SAPPHIRE PULSE Radeon 5600XT (hackintosh work)
PC3: MacBook AIR M1 256 GB (remote work)

MOTD : "Na živote milujem rozmanitosť. Každý deň ma naserie niekto iný."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.06.05
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.12.2006 11:10

Takze situacia nakoniec dosla tak daleko, ze nejake prehlasenie o tom, ze som obsah stranky nevytvoril a ze za obsah stranky nezodpovedam inspektorovi nestacilo, a tak som mnou zacal priestupkove konanie, v kt. mi dali naujnizsiu moznu pokutu 2000 Sk a 500 Sk pausalny poplatok za priestupok. Vtedy som sa obratil na ombudsmana http://www.vop.gov.sk/ a popisal som co som urobil a ako sa cely proces vyvijal. Obmudsman mi napisal asi 2 strankovy pravny rozbor, podla ktoreho SOM NEVINNY, a inspektor nemal prihliadat na ten zakon aky na mna pouzil, ale mal pouzit zakon o elektronickom obchode, kde sa jasne uvadza, ze:
- webmaster stranky nezodpoveda za obsah stranky, pokial ho nevytvoril, cize ak spravuje web na zaklade podkladov niekoho ineho
- webmaster a ani spravca stranky nemoze byt postihovany a ani pokutovany za obsah stranky, ak ten obsah vytvoril niekto ini a webmaster nevedel o protizakonnosti tohto obsahu, a to za predpokladu, ze :
* ak webmaster zisti, ze na webe su protizakonne informacie, musi ich neodkladne zo stranky odstranit alebo aspon zablokovat pristup k tomuto nelegalnemu obsahu
* budu spolupracovat s inspektorom/policiou alebo inym organom, ktory zacal nejake vysetrovanie


Tak podla odporucania obmudsmana som sa odvolal a prilozil som k tomu argumenty obmudsmana a kopiu jeho listu. Ombudsmanovi som zarovne poslal rozhodnutie o udeleni pokuty a on to uz potom s inspekciou vyriesil. Za 2 mesiace mi prislo rozhodnutie na odvolanie, ze som nevinny, a ze predosle rozhodnutie nadriadeny (odvolaci) organ zrusil pre zavazne pochybenia na strane inspektora pri vysetrovani priestupku.

Takze webmasteri, nedajte sa. Ak by niekto mal podobny problem, a potreboval by poradit, kludne mi napiste. Rad poradim a poslem i cislo toho zakona o elektronickom obchode, kde sa pise o tychto veciach, ze webmaster nezodpoveda za obsah stranky...


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Webmastering a pravna zodpovednost webmastera za obsah webu

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2006 11:15

kpr píše:
Takze webmasteri, nedajte sa. Ak by niekto mal podobny problem, a potreboval by poradit, kludne mi napiste. Rad poradim a poslem i cislo toho zakona o elektronickom obchode, kde sa pise o tychto veciach, ze webmaster nezodpoveda za obsah stranky...
postni ho sem, celkom ma to tiez zaujima....







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.06.05
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.01.2007 12:23

JanoF píše:
postni ho sem, celkom ma to tiez zaujima....


takze su to zakony 22/2004 paragraf 2 pismeno b
zakon 128/2002
zakon 284/2002


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.03.14
Prihlásený: 09.03.14
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 09.03.2014 22:44

ahoj, mam podobny problem s firmou ktorej som robil stranku. Poodklady - obrazky a texty dodala ona ale v podstranke som na dotvorenie dizajnu pouzil mnou stiahnuty obrazok. Firma stranku prevzala zaplatila. Nemame ziadnu zmluvu, ze sa im o nu budem po prebrani starat. Teraz maju tahanice s nelegalnostou toho mojho obrazku a snazia sa ma presvedcit, ze za obsah som zodpovedny. Vies nieco k tomu co si pozistoval? Dik velmi za akukolvek odpoved.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.03.2014 22:45

Ale to je iny pripad, to je jasne tvoja chyba.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. situacia okolo windows xp, pravna stranka

v Operačné systémy Microsoft

7

315

20.03.2015 21:19

desann Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nesiem zodpovednosť za komentáre?

v Obchody, reklamácie a právo

2

561

18.02.2010 18:19

AReYco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win z Key stránky a právna ochrana

v Operačné systémy Microsoft

7

395

29.12.2017 23:32

eMp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zodpovednosť predajcu za nekvalitný tovar

v Obchody, reklamácie a právo

14

716

23.03.2017 14:41

M0f0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadáme Webmastera

v Ponuka práce

8

1591

29.01.2011 23:36

MagnatWoofer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladame webmastera

v Ponuka práce

0

1309

07.04.2010 9:44

ridley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hledam schopneho webmastera

v Ponuka práce

0

1479

21.08.2006 22:44

Zdeny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadáme webmastera pre MAGENTO

v Ponuka práce

0

946

29.01.2011 22:12

tuxi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zodpovednosť na internete podľa CZ a SK práva

v Obchody, reklamácie a právo

3

410

07.07.2014 23:13

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladam webmastera,deignmana na clanove weby

v Ponuka práce

1

1463

24.07.2008 13:20

Disstrict Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Duplicitny obsah

v Internetový marketing, SEO, reklama

7

497

22.10.2012 11:23

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. staticky obsah

v HTML, XHTML, XML, CSS

1

464

22.03.2009 12:32

jablko05 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Joomla - Obsah

v Redakčné systémy

2

790

07.12.2008 13:19

mariachi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dynamický obsah

v JavaScript, VBScript, Ajax

2

626

01.06.2009 9:50

pilná lama glama Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. (La)TeX - obsah

v Ostatné

1

998

02.01.2007 13:11

m@-nX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. obsah na stránek

v Ostatné

2

369

15.08.2016 15:36

BX Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra