Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 34 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.03.09
Prihlásený: 10.09.17
Príspevky: 139
Témy: 71
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2010 12:47

zdravíčko potrebujem vytvoriť profesionálnu web stránku s flash prvkami prípadne komplet vo flash
je tu niekto taký kto dokáže spraviť niečo takéto ? ::

http://www.sandervandoorn.com/
http://www.marcov.nl/site/releases.php
http://www.arminvanbuuren.com


pripadne poradiť nejake študio čo by to vedelo ? ??


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.09.09
Prihlásený: 03.08.10
Príspevky: 229
Témy: 43
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2010 13:38

Ahoj. Síce neviem niečo také vytvoriť (vo forme flashu), ale chcel by som ti poradiť, že ak si vytvoríš celú stránku resp. väčšinu vo flashi, zamysli sa nad dostupnosťou stránky pre návštevníkov no a taktiež si musíš uvedomiť, že GoogleBot nezokáže prezerať stránky vo flashi.
Z toho vyplíva, že vo vyhľadávaní Google neobsadíš dobré pozície, možno ani žiadne(Google ta nezaindexuje)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2010 13:53

darsen mas zle informacie nezime 10 rokov dozadu ..







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.09.09
Prihlásený: 03.08.10
Príspevky: 229
Témy: 43
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2010 14:09

ako chces... Google flash nedokaze citat...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 27.09.09
Prihlásený: 13.03.17
Príspevky: 538
Témy: 122
Bydlisko: Nová Dubnica
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2010 14:38

Co tak to naprogramovat normalne,,,,ale pouzit HTML5 ?,,,,ale tam zase je este dost amla podpora prehlaidacova taktiez moc ludi to neovlada







_________________
PC: Win7, P5Q, E8400, GTX260, 4GB, 1TB
NTB: Lenovo M30-70, Win10, i3, HD400, 4GB, 250GB + 8GB
Phone: iPhone 5S
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2010 14:41

ano ale ty hovoris o strankach masoveho charakteru, predpokladam ze hudobny producent nebude znamy na zaklade toho ci ho google cita alebo nie ale na zaklade svojej hudby a pod. takymito vecami ako hovoris ty som sa riadil ked som zacinal robit stranky ... dostupnost stranky, nechapem co tu riesis, flash ma skoro kazdy a internetove rychlosti su tiez na dost dobrej urovni ... a k vyhladavaniu v google, mas aj sponzorovane odkazy a pod.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2010 14:43

http://googlewebmastercentral.blogspot.com/ najdi si tam nieco o indexovani flashu ... to ze nieco platilo v minulostu neznamena ze to je aj teraz tak ...okrem toho su techniky pre botov aby idenxovali ako normalnu stranku ( nie som flash programator,tak sa ma na to nepytajte opytajte sa googla)







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Čestný člen
Čestný člen
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2010 15:32

Ked ste sa uz tak rozbehli, tak pridam svoj nazor - robit stranky vo flashi je blbost a kazdu takuto stranku ja osobne zatvaram do piatich sekund, a to myslim nie som sam. Na co take potrebujes flash?
Revolution píše:
Co tak to naprogramovat normalne,,,,ale pouzit HTML5 ?,,,,ale tam zase je este dost amla podpora prehlaidacova taktiez moc ludi to neovlada
Ktora cast zo specifikacie HTML5 dokaze aspon spolovice nahradit Flash/Silverlight?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.03.09
Prihlásený: 10.09.17
Príspevky: 139
Témy: 71
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.05.2010 15:48

potrebujem flash alebo hybridnú stranku na pol flash a na pol proste aby bola dynamicka efektna prehladna s music playerom niečo v tom štyle ako som uviedol hore
a len s pár pod stránkami ako (NEWS, Biography, Releases, linky, contact ) to je vsetko ale aby som bol schopny si ju aktualizovat aj sam a nie aby som musel za každym posielat a platit web mastra


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2010 15:53

nejake effekty spravys pomocou js kniznic napr. jquerry ale ak chces aby ti niekto spravil flash stranku (aspon trosku na urvni) + administraciu takejto stranky nachystaj si hodne penazi, inak bude vysledok stat za velke H...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.03.09
Prihlásený: 10.09.17
Príspevky: 139
Témy: 71
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.05.2010 15:57

jj ratam s tym ze to bude stat vela


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2010 16:00

potom http://www.pcforum.sk/ponuka-prace-vf81.html alebo webtrh.cz alebo si dat inzerat len pozor na firmy ktore sa hrju na profesionalov strasne a su to 15 az 18 rocni ludia, ktory naslubuju a nespravia poriadne, urcite si to daj na papier ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 24.01.07
Prihlásený: 01.07.18
Príspevky: 753
Témy: 24
Bydlisko: Poltár
Príspevok NapísalOffline : 01.06.2010 10:57

nádherné flash stránky, vydarené práce...škoda len toho čo ste už spomínali...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.03.09
Prihlásený: 10.09.17
Príspevky: 139
Témy: 71
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.06.2010 14:04

čo sa týka toho indexovania flash

http://blog.seochat.sk/2008-07-01/googl ... uje-flash/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.09.10
Prihlásený: 14.09.10
Príspevky: 21
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2010 18:54

Flashove automaticky zatvara len mala skupina ludi - html webdizajneri.

Vacsina ludi (ak je to zamozrejme dobre urobene a nenacitava to 5 minut) je z toho ohromena, lebo konecne vidia nieco ine.
Lepsi flash je krmeny datami zo servera, ktory obycajne pri navsteve bota posiela optimalizovany html kod... JE to proste o ludoch. Bud si zaplati za W3C stranku, ktora sa zobrazi rovnako v IE 4.5 aj firefoxe 3.6.6, alebo spravi imidzovku na prezentaciu.

Pokial robite stranku pre Statny organ a pod, je to o pristupnosti a pouzitelnosti.
Pokial robite multimedialnu stranku, volte flash.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 8:58

Flashove stranky mi pri dnesnych technologiach(HTML5,CSS3,jqury a i...) ktore na rozdiel od flashu na moderny web, patria ako draha reklama. Cim je drahsia tym je nasilnejsia, hlucna hudba, svetelne efekty, nelogicke a miestami az hlupe spracovanie tkzvany wow efekt.
Ja osobne proti flashu nic nemam ale na webove stranky je to az na prvky kde ina cesta nie je velmi nestastne riesenie.
Spomaluje stranku minimalne o polovicu, kladie doraz na efekt nie na pouzitelnost a prehladnost stranky na vacsine mobilnych zariadeni, ktorych sa dbes pouziva neurekom je taka stranka nezobrazitelna.
A mas to poriadne pomylene podla statistik nie je problemom ani tak dlhe nacitavanie aj ked tiez take shity zatvaram ale to ze to nuti uzivatelov instalovat aktualnu verziu flash playera inak sa obsah nezobrazi a pod....







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.09.10
Prihlásený: 14.09.10
Príspevky: 21
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 11:02

Na mobilne zariadenia je predsa flashlite. Vacsinou uz je nainstalovany od vyrobcu. Takze tieto argumenty nie su celkom opravnene. Na CSS3 HTML5 a pod tiez treba mat aktualizovany prehliadac.
Chybou pri vyvoji je miesanie xHTML s flashom. Bud nasadit zobrazit jedno, alebo druhe. Pokial nie je podpora pre flash, zobrazit xHTML. Jednoduche..

Je to ako s autami. Mozem si kupit Mercedes alebo traktor. Samozrejme, ze meeda bude do mesta a na dialnice. Do terenu s nim nepojdem (Na co ? Zato traktorom sa dostanem uuplne vsade ;)

Ide o ten komfort pri vozeni, a aky dojem robim na okolie.

Pokial by vyvoj siel tak ako doteraz, webdizajn bude onedlho stratene umenie (ako kovac alebo hrnciar). Nahradia ho Templaty, fotobanky, drupaly atd...
Firemna klientela vsak oslovuje svojim IMAGE... Nechce vyzerat rovnako ako hocikto, kto ma 10 EUR vo vacku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 11:30

el_fuego333 píše:
Pokial by vyvoj siel tak ako doteraz, webdizajn bude onedlho stratene umenie (ako kovac alebo hrnciar). Nahradia ho Templaty, fotobanky, drupaly atd...
Firemna klientela vsak oslovuje svojim IMAGE... Nechce vyzerat rovnako ako hocikto, kto ma 10 EUR vo vacku.


Toto moze skonstatovat len clovek, ktory sa webdesignu ako takemu vobec nerozumie, alebo ma len velmi matnu predstavu co tento pojem v praxi znamena.
Tak zaprve webdesigner je clovek ktory logicky navrhne cely web a to aj z hladiska pouzitelnosti, pristupnosti tzv. wireframe.
Vypracuje kompletny layout plan, tak isto vsetky logicke vazby a site map.
Navrhne navigaciu, az do poslednej urovne.
Na tito prvky sa potom nasadzuje graficky design a jednotlive technologie ako HTML,CSS v zaklade a kde sa to vyzaduje zavzuje sa pouzitie ostatnych "doplnkovych" JavaScript, jQuery, falsh, PHP, a i ....
toto je povedane fakt velmi laicky abu tomu rozumeli aj nekoderi :-)

Musi mat prehlad o pouzivanych technologiach a musi vediet ako sa nasadzuju ich hlavne vyhody a nevyhody.
To neznamena ze ich musi ovladat v praxi.

Cely projekt koordinuje s klientom a zodpoveda za finalny vysledok.

Toto si ja predstavujem pod slovom webdesigner a docitas sa to vo vsetkych zakladnych publikaciach o webdizajne ako takom.

Tak tu netaraj o akomsi zanikajucom umeni lebo je mi jasne ze si ani jeden odborny clanok si neprecital a mylis si to s grafikou ako takou.

Webdesign nie je ziadne umenie, da sa naucit a da sa studovat a aj napriek tomu ze grafik alebo koder nie si dovolim si tvrdit ze mozes byt paradoxne dobry webdesigner :-)


PS:Ja ked robim stranky ci uz za 70 alebo 700 eur pristupujem k tomu rovnako, pretoze ja si svojich klientov vazim a akakolvek praca aj ta nizkorozpoctova nas ako studio reprezentuje a kedze som tu pracu zobral tak chcem aby to zodpovedalo min, nasmu standardu. Pretoze trh je presiteny a vysokorozpoctovych zakazok je male takze paradoxne nas tie nizkorozpoctove zivia a tie velke udrzuju v chode :-)







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.09.10
Prihlásený: 14.09.10
Príspevky: 21
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 12:42

Ano, plne suhlasim so vsetkym.

Na projekty s rozpoctom 70-700 EUR flash ani nespustim. Pravdepodobne sme sa nepochopili jedine v tom, ako nasadit flash. Vacsina web.....erov pozna flash ako doplnok na animacie a zvuky (a flash naozaj vo svojich zaciatkoch taky bol).
Ja sa len snazim, aby sa na to pozreli aj z ineho uhla. Za tie roky existencie flashu sa z neho uz stal velmi pekny virtual machine s velmi peknou podporou objektoveho programovania (AS3) a hodi sa na tvorbu clientskych aplikacii - nie len pre web (vid FLEX, AIR/RIA).
To uz ale nie su veci za 70-700 EUR. A uz to nie je HTML kodenie. Je to programovanie. A to je casovo narocne, preto je to drahsie. Nie preto, ze by som si nevazil klienta.

Este k tym cenam. Pokial chcem naozaj robit kvalitu a nepouzivat sablonovy system, tak jednoducho cena za cas len na samotne vymyslenie projektu (ak to ma naozaj byt unikatne) presiahne cenu teplatu na povedzme templatemonster.com ... Takze bud clovek v tychto cenovych hladinach robi skoro zadarmo, alebo nie je konkurencie schopny.

Este skusenost z poslednych dni:
Dostal som cez skype ponuku prerobit grafiku jedneho nedokonceneho webdizajnu - psd. Robota cca max 2 hod. (mozno 20 EUR) (vratane vymyslenia, ako to bude lepsie). Ked som potom poslal nahlady ochranene copyright-destucnou vrstvou, chlapik zbadal, ze mu proste psd zadarmo neposlem a vyhovoril sa, ze sa mu to nepaci a pocka na svojho grafika. Nebol schopny ukazat ziadnu robotu toho jeho grafika ani ist na videocall na skype. Nakoniec sa z neho vyklul 16 rocny zasran...
Toto fakt nie je cesta na zakazky pre cloveka, co zivi rodinu.
Vlozim nahlady ked zistim, ako sem uploadnut obrazok.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 12:54

el_fuego333 píše:
Ano, plne suhlasim so vsetkym.

Na projekty s rozpoctom 70-700 EUR flash ani nespustim.


No a to je jeden z dalsich argumentov pre ktore ja zakaznikovy flash prezentujem ako poslednu alternativu, Pretoze na to co poskytuje a hlavne akym sposobom to riesi, je to neprimerane drahe a nestandardne i ked flash hoden pokrocil a dokonca sa ho google koli silenmu loby Adobe chysta uz aj indexovat.

Ale aj tak si mi nedal ziaden argument a bohuzial ani som zatial u odbornej verejnosti nic podobne nenasiel, tvorit cele stranky vo flashi.
Urcite to nie je cesta buducnosti a ani podla mna nikdy nebude. I ked nastroj je to silny a ma velky potencial.


No a preto ja radsej budem mat tych 700 eurovych styroch za mesiac ako ty 5000 eurovych jedneho za rok :-)







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.09.10
Prihlásený: 14.09.10
Príspevky: 21
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 13:06

Ano, opat suhlasim.
Ten arguent preco tvorit stranky vo flashi:

1. Technicke hladisko:
- nemusim riesit rozdiely medzi browsermi a okliestovat tak moznosti dizajnu/funkcnosti a pouzitelnosti kompromismi.
- Uspora casu pri testovani (staci jeden broswer)
- Podpora stavovych protokolov (rtmp alebo vlastny protokol)
- Lepsie ochraneny zdrojovy kod - aspon ciastocne resp vlastne riesenia
- Pokial klient nema flash, mozem urobit xHTML/HTML alebo iny vystup.. zalezi na mne. neviazem sa ciste len na flash.
- Rendering, bitmapove kniznice, filtre, fonty, vektory a ine... okrem fontov jednoducho v CSS3 alebo HTML5 nenahradis..
- Skriptovy Upload suborov cez HTTP - bez nutnosti kompromisov iframe resp flashovej pomocky v html
- x dalsich...

2. Klientov pohlad
- lepsia organizacia zdrojakov (packages, namespaces...) (kde je v porovnani s tym javascript ?)
- Multimedia, vektory, perzistentne zdielane objekty (napr pre multiplayer hry) animacie...


Flash je degradovany hlavne preto, ze casto ho pouzivaju ludia len ako animacny/graficky program - to sa da na CD prezentacie.. Ale potom to nasadia na web a take stranky potom kazdy zatvara, lebo procesor sa vari na 100%-tach.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 13:45

Ako som uz povedal Flash-iar si mozno dobry, ale webdesigner urcite nie :-)
Skus sa okrem studovania priruciek flashu a actionscriptu hlbsie pozriet na problematiku webdesignu a webdevelopmentu a potom mozme pokracovat v tejto debate.
Pretoze podla tvojich argumentov by bolo 90% webovych stranok ci uz strednych korporacii ako aj ozaj svetovych znaciek robena vo Flashi a je to prave naopak a nemyslim ze je tomu tak prave pre to, ze by dizajneri a vyvojari
tychto prestiznych studii nepoznali tvoje argumenty :-)







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 13:52

el_fuego333 proti flashu nemam skoro nic ak som v praci ako som doma alebo na nejakom netbooku tak by som vrazdil .. otvor si tri stanky v browsery a peklikavaj na atome taby ... + ak mas mikrovlnku nechce sa ti cakat kym sa ti nacita nejaka stranka 1min alebo viac -> uz som raz zazil aj 13mb stranku, zostal som len zo zvedavosti aka bude velka (samozrejme toto je ojedineli pripad) , BTW uz je riesenie flashu pre operu aby si nemusel kliknut a spustil sa ti flash?
S tymto absolutne nesuhlasim "Pokial by vyvoj siel tak ako doteraz, webdizajn bude onedlho stratene umenie (ako kovac alebo hrnciar). " ...

A toto vodu kaze vino pije "Pokial nie je podpora pre flash, zobrazit xHTML. Jednoduche.." na tvojej stranke som mal odkaz na instalacku flashu nie stranku :)







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.09.10
Prihlásený: 14.09.10
Príspevky: 21
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 14:08

Riesenie nemusi obsahovat kompletne vsetko. Na to su predsa urcene moznosti volby, aby si clovek vybral to,co potrebuje a neplatil zbytocne vela.

Neviem preco stale omielate dokola, ze ja som slaby webdizajner. Ja to pisem o flashi, nie o vasich pracach. Ja o voze, vy o koze. Pokial sa tu s Vami niekto nemodli v rovnakeho boha, tak je proti Vam, ci ako to tu chodi ?

Rad by som vedel, s akym vekovym priemerom sa tu stretavam, aby som vedel, ci ma vyznam sem este vobec nieco pisat.
Ja mam 31.

K tomu nacitavaniu 13MB suboru.
To je praca amatera. Na niektory moj web si cakal tak dlho ? Alebo ti nesli prepinat taby s mojimi webmi ?

Ad mikrovlnka:
Pokial ma v dnesnej dobe v SR niekto problem s pomalym pripojenim, je to problem a mal by ho riesit zmenou providera.
Alebo si rovno mozete posielat dymove spravy jak indiani, ale v html kode.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 16:24

el_fuego333 kde som spomenul ze si slaby webdesigner?
Mikrovlnka , ja nemam moznost zmenit providera lebo iny nieje a ked sa stavas k nastevnikom takz ze nech si posielaju dymove spravy , tak si naozaj zly webdesigner jeden z najhorsich aky moze byt ...
Nie na tvoj web som necakal dlho lebo mi naskocila tabulka aby so msi stiahlo aktualnu verziu flashu, s tabami som narazal na to, zerie procesor a nevieme kedy sa dockame renderovania cez GPU ..
BTW 25 ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Čestný člen
Čestný člen
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 16:55

el_fuego333
Flashova stranka moze byt vselijaka, len nie pristupna a pouzitelna. Vyzaduje flash player - ten treba osobitne instalovat, pada, je deravy, vytazuje procesor. Dokonca v address bare prehliadaca sa mi nikdy nezmeni link, nemozem odkazat na konkretnu podstranku. To, ze nemusis riesit nekompatibility prehliadacov a vytesujes sa z dobre organizovanych zdrojakov, mna ako navstevnika absolutne nezaujima a s najvacsou pravdepodobnostou si pohladam inu, podobnu stranku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 18:01

Ďuri píše:
el_fuego333
Flashova stranka moze byt vselijaka, len nie pristupna a pouzitelna. Vyzaduje flash player - ten treba osobitne instalovat, pada, je deravy, vytazuje procesor. Dokonca v address bare prehliadaca sa mi nikdy nezmeni link, nemozem odkazat na konkretnu podstranku. To, ze nemusis riesit nekompatibility prehliadacov a vytesujes sa z dobre organizovanych zdrojakov, mna ako navstevnika absolutne nezaujima a s najvacsou pravdepodobnostou si pohladam inu, podobnu stranku.


Presne len doplnim ze zakaznika to nezaujima uz duplom.
Chce funkcnu pouzitelnu stranku pristupnu co najvacsiemu okruhu navstevnikov a akou cestou k tomuto vysledku dojdem nechava vacsinou na nas a jeho v podstate zaujima len vysledok

@el_fuego333
Ty ale vyvysujes flash ako dpolnkovu webovu technologiu ktora sa stale podla mna hodi viac na interaktivne prezentacie ako na web nad technologie webu prirodzene a na to vyvíjané.
Preto si dovolim tvrdit ze dobry webdesigner nie si a s takymto arogantnym a jednocestnym pohladom na problematiku ani nikdy nebudes.
Bezhlavo napriek argumentom nielen tejto komunity ale aj sirsej medzinarodnej, na inych forach alebo internetovych magazinoch si tvrdis svoje a vytahujes z kontextu odpovedi len veci ktore sa ti hodia ako argument, ktorym obhajujes svoju podla mna nezmyselnu teoriu, ktora v sirsom meritku absolutne straca opodstatnenie lebo sa stale dostaveme k tomu istemu bodu a to je tvoje tvrdenie JA OVLADAM FLASH A PRETO JE NAJLEPSI NA VSETKO :-)

Nechapem aky ma vplyv na konverzaciu vek zucastnenych nakolko internet patri mladym ludom a prave ich nazor v dnesnej dobe formuje smerovanie a vyvoj novych technologii a trendov.


PS: Ja mam napr. 34 rokov.


Naposledy upravil pa3ick dňa 06.09.2010 18:11, celkovo upravené 1






_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Čestný člen
Čestný člen
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 18:06

Ďuri píše:
Dokonca v address bare prehliadaca sa mi nikdy nezmeni link, nemozem odkazat na konkretnu podstranku.

Toto a ďalšie veci sú chybou programátora, nie flashu.

Čo sa týka prístupnosti a použiteľnosti - s tým prvým je to veľký problém, s tým druhým je to problém opäť programátora. Je to na ňom, či urobí flash stránku rovnako funkčnú, ako by to bola HTML stránka... a tu sa dostávame k jadru veci - ak to nevyžaduje povaha stránky (nejaká multimediálny prezentácia, interaktívne grafy a pod.), je kontraproduktívne robiť web vo flashi a snažiť sa, aby sa použiteľnosťou čo najviac podobal na klasické HTML stránky. To potom môžem rovno siahnuť po HTML, ktoré v spojení JS a akýmkoľvek serverovým jazykom ponúka neobmedzené možnosti a hlavne neodstriháva používateľov rôznych (mobilných) zariadení.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
webdesign pre hudobneho producenta

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 18:20

Na zaver pridavam jeden uzitocny clanok resp. pohlad navec od cloveka ktory sa roky venoval aj Flashu aj HTML

http://www.smashingmagazine.com/2010/05 ... -wont-die/

odporucam precitat aj prisluchajucu diskusiu :-)







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.09.10
Prihlásený: 14.09.10
Príspevky: 21
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2010 19:01

Ďuri píše:
el_fuego333
Flashova stranka moze byt vselijaka, len nie pristupna a pouzitelna. Vyzaduje flash player - ten treba osobitne instalovat, pada, je deravy, vytazuje procesor. Dokonca v address bare prehliadaca sa mi nikdy nezmeni link, nemozem odkazat na konkretnu podstranku. To, ze nemusis riesit nekompatibility prehliadacov a vytesujes sa z dobre organizovanych zdrojakov, mna ako navstevnika absolutne nezaujima a s najvacsou pravdepodobnostou si pohladam inu, podobnu stranku.


Flashova stranka moze byt vselijaka, len nie pristupna a pouzitelna.
*** napiste rozumne dovody preco.
*** napiste kde je deravy flashplayer
*** Moje stranky riesia adresu v prehliadaci a funguje na nich backbuton aj bookmark.
*** To s hladanim inej stranky spada pod komunitu tu na tomto webe. Nie je to realnych uzivateloch.


shaggy: dik, konecne jeden normalny nazor.

Patrck (alebo co je to za nick): Ja nevyvysujem flash nad nieco. Proste na nieco je lepsie html, na nieco ine flash. Ale vy tu tvrdite, ze flashje hovadina... Keby nebolo flashu, tak si ani nepozries video na Youtube, ani si v noci nezapnes svoju oblubenu pornostranku.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 34 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hosting pre hudobneho producenta

v Webhosting a servery

2

693

02.11.2009 17:41

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vytvorenie hudobného portálu

v Obchody, reklamácie a právo

7

718

20.03.2011 1:50

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Počítač do hudobného štúdia

v PC zostavy

0

423

30.06.2013 19:29

stanly79 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC do hudobneho studia

v PC zostavy

3

710

07.01.2010 9:37

gabio8 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem so spustanim hudobneho SW

v Audio programy

2

638

01.09.2011 16:30

Mithrandir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: ovladanie hudobneho prehravaca od Nokia mobilov

v Kúpim

4

397

06.03.2011 13:33

s4nt4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC do domáceho hudobného štúdia Amd ryzen

v PC zostavy

11

690

24.05.2017 17:20

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webdesign

v Webdesign

2

626

31.07.2012 23:41

1daemon1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webdesign

v Webdesign

15

1603

22.09.2008 20:05

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webdesign

v Ponuka práce

3

1077

28.04.2011 9:40

tifoslovan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WEBDesign

v Ostatné

5

471

24.12.2013 18:04

IntelSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. webdesign

v Webdesign

3

939

18.01.2009 23:08

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Webdesign

v Webdesign

1

809

21.01.2011 18:05

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webdesign

v Ponuka práce

0

1255

22.04.2007 11:25

davo2006 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webdesign + webmaster

v Ponuka práce

2

824

24.01.2011 12:36

MagnatWoofer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MeeBo webdesign

v Webdesign

9

764

17.11.2008 11:36

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra