| Autor | Správa |
|---|
Fórum: Intel Téma: Pretaktovanie i7 4790k |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 891
| | Tak vyzerá to tak že som dosiahol definitívne sabilný takt 4,4ghz pri napätí 1,170V, dokonca pri 1,175V to raz padlo....časom možno skúsim či sa podarí 4,5ghz ale zatiaľ mi to padlo väčšinou vždy. Momentálne som zreguloval otáčky na minimum a pri 4,4ghz som po pol hodine v occt dosiahol max raz 80 s... |
|
Fórum: Grafické karty Téma: Ktoru grafiku vybrať? |
Odpovede: 33 Zobrazenia: 1418
| | Tiež ma láka hlavne kvôli tej záruke, aj ked neviem či sa oplatí za sumu 460e ked čisto nová sa dá kúpiť už od 520-530eur a na fullhd to bude uplny overkill, výhodnejšie mi príde 980ti za 320e čo je v podstate 1070tka ktorá ide od 450e, s trochu vyššou spotrebou, no skoro bez záruky. |
|
Fórum: Grafické karty Téma: Ktoru grafiku vybrať? |
Odpovede: 33 Zobrazenia: 1418
| | Plánujem upgradovať grafiku v mojom pc (popis) a mám možnosť si vybrať medzi dvomi bazárovými kúskami, len neviem ktorá sa v pomere cena výkon viac oplatí a hlavne momentálne hrávam vo full hd 60hz, no niektoré nové hry už moja stará grafika nezvláda tahať na vysoké detaily a stabilné fps, časom plá... |
|
Fórum: Intel Téma: Pretaktovanie i7 4790k |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 891
| | Skúsim sa s tým ešte pohrať, či nájdem frekvenciu 4500 niekde stabilnú. |
|
Fórum: Intel Téma: Pretaktovanie i7 4790k |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 891
| Toto je komplet default nastavenie v biose:
https://imgur.com/a/fI6Tu https://imgur.com/a/F4rLW https://imgur.com/a/kxdQl https://imgur.com/a/z77zs
A toto je zataženie pri default:
https://imgur.com/a/OOwCb
Takže nastavím napetie 1,178V
A ked dám CPU Ratio na "all core" tak ... |
|
Fórum: Intel Téma: Pretaktovanie i7 4790k |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 891
| Skusim nechat napetie na default a zacnem s 4.2mhz a pojdem pomaly hore pokym to nepadne. Predtym som hned dvihol napetie podla toho videa....
A ta hodnota cpu cache ratio mam nechat na 35 ako vo videu? |
|
Fórum: Intel Téma: Pretaktovanie i7 4790k |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 891
| No skusim este postudovat pripadne zohnat niekoho kto by mi to raz ukazal a uz budem vediet. Kedze doteraz som mal len zamknute cpu nemal som si to kde vyskusat. Iba grafiku ale ta sa taktuje uplne easy.
Verim ze clovek co uz taktoval cpu by z toho mozno dostal v pohode 4.6-4.7mhz do 80 stupnov. Da... |
|
Fórum: Intel Téma: Pretaktovanie i7 4790k |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 891
| S ramkami som nerobil nic ale pise frekvenciu 1600mhz. Ako mne to nevadi mne staci aj default len zato ze teploty su take nizke tak som z toho chcel dostat aspon nieco mozno skusim aspon 4.3ghz a napatie do tych 1.3v
Ale tie ostatne polozky mozem tak nastavit ako ten vo videu? Myslim take ze enable... |
|
Fórum: Intel Téma: Pretaktovanie i7 4790k |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 891
| | Kupil som pred pár dnami 4790k a k nemu scythe ninja 4 (doska asrock z97 anniversary). Chcel by som ho trošku potaktovať nič extra stačí na nejakých 4,6ghz no cpu som ešte netaktoval čiže veľmi neviem ako na to :-) Skusil som nastaviť hodnoty podľa tohto videa https://www.youtube.com/watch?v=7cOBaW_... |
|
Fórum: Grafické programy Téma: Flat icon pack by SKRiPT v2.0 |
Odpovede: 34 Zobrazenia: 2283
| | Neviem či je to ešte aktuálne ak ano poprosím occt a unigine heaven. |
|
Fórum: Bazár Téma: P: Scythe Ninja 4, uchytenie Intel + AMD v záruke (kompletné balenie) v záruke [vyriešené] |
Odpovede: 5 Zobrazenia: 696
| | Chladič prišiel, všetko ok, vdaka. |
|
Fórum: PC zostavy Téma: Upgrade zostavy |
Odpovede: 11 Zobrazenia: 552
| | Tak záleží čo a na akých detailoch chceš hrať, je to dnes už skôr low end čiže vysoke detaily to nebudu ale dá sa na nej ešte v pohode zahrať. Hry ako dota, cs go v pohode... |
|
Fórum: PC zostavy Téma: Upgrade zostavy |
Odpovede: 11 Zobrazenia: 552
| | Tak v tom prípade by bolo možno lepšie nejakú i7 7700 na bazari je akurat jedna za 190 možno by si ešte dačo zjednal. S tým si vystačíš na hodne dlho pri hrách. |
|
Fórum: PC zostavy Téma: Upgrade zostavy |
Odpovede: 11 Zobrazenia: 552
| | Na bazari máš 7600k pod 150e to ti podľa mna na hry v pohode stačí. |
|
Fórum: Bazár Téma: P: Scythe Ninja 4, uchytenie Intel + AMD v záruke (kompletné balenie) v záruke [vyriešené] |
Odpovede: 5 Zobrazenia: 696
| | Hej nikde som našiel že odporučali tento chladič do tejto skrine, ma vyšku cca 155mm do skrinky vojde asi ltt, skôr sa obávam inštalácie lebo dosku sa mi vyberat nechce. Ok suhlasim posli cislo uctu. |
|
Fórum: Bazár Téma: P: Scythe Ninja 4, uchytenie Intel + AMD v záruke (kompletné balenie) v záruke [vyriešené] |
Odpovede: 5 Zobrazenia: 696
| | Chcel by som sa informovať, či sa tento chladič zmestí do skrine Zalman Z1 + 4x4gb ram fury x (zostava v popise, šírka skrine 20cm). Bude to k procesoru i7 4790k. Ak áno ponúkam 30eur+pošta |
|
Fórum: PC skrinky, zdroje a chladenie Téma: Zdroj ku i7 4790k |
Odpovede: 11 Zobrazenia: 701
| | No skôr je to 120e k tým 450e za 1070tku, ak sa mi moju podarí predať niekde medzi 150-200e bude to fajn upgrade za rozumnu cenu. |
|
Fórum: PC skrinky, zdroje a chladenie Téma: Zdroj ku i7 4790k |
Odpovede: 11 Zobrazenia: 701
| | No na bazari som našiel najlacnejšiu za 400e a nová ide tak od 450, lebo okolo 410 sú len mini verzie. Na stock taktoch je 1070 trošku výkonnejšia ale 980ti ide lepšie taktovať čiže po pretočení oboch grafík sú výkonovo rovnaké, jediný rozdiel je tam 2gb v ram a trošku lepšia spotreba ale na 1080p m... |
|
Fórum: PC skrinky, zdroje a chladenie Téma: Zdroj ku i7 4790k |
Odpovede: 11 Zobrazenia: 701
| | Dobre vdaka, ešte trošku off topic 330e za 980ti g1 gaming bez zaruky je dobrá cena? |
|
Fórum: PC skrinky, zdroje a chladenie Téma: Zdroj ku i7 4790k |
Odpovede: 11 Zobrazenia: 701
| A čo sa týka komba i7 4790k a 980ti g1 gaming, aj to zvládne ten zdroj, lebo k tomu procesoru by bolo optimálne upgradnut aj bazarovu grafiku.
Co som cital na zahranicnych forach tak by to malo byt v pohode ale tak pre istotu si to overujem. |
|
Fórum: PC skrinky, zdroje a chladenie Téma: Zdroj ku i7 4790k |
Odpovede: 11 Zobrazenia: 701
| | Ok vdaka, tak už len počkať kým sa nejaké cpu objaví na bazari, lebo momentálne nikde nič. |
|
Fórum: PC skrinky, zdroje a chladenie Téma: Zdroj ku i7 4790k |
Odpovede: 11 Zobrazenia: 701
| | Plánujem upgrade z i5 4460 na i7 4790k, mám zdroj Seasonic SSP-550RT 80+Gold bude ho treba meniť alebo to utiahne v pohode? Zostava v popise, grafika je nataktovaná, procesor tiež plánujem taktovať, ale nebudem to hrotiť na krv. |
|
Fórum: Externé zariadenia Téma: Reproduktory ku PC |
Odpovede: 13 Zobrazenia: 730
| | Ja mám zase 5.1 pri pc a som spokojný, hry a filmy idú klasicky 5.1 a youtube a podobne idú väčšinou 3.1 s tým že zadné satelity idú veľmi potichu (stačí zapnúť v realtecu nech prerozdeluje zvuk do všetkych repro) jesne nieje to plnohodnotné 5.1 ale aspon ide zvuk zo všetkých repro. Záleží od toho a... |
|
Fórum: PC zostavy Téma: Herna zostava do 1000e s DPH |
Odpovede: 34 Zobrazenia: 1965
| | Grafiku môžeš vymeniť tak či tak, fps ti to zdvihne razantne a uvidíš či ta zvyšok zostavy limituje a ako veľmi, ked tak potom môžeš vyskladať nový komp a grafiku už budeš mat. Čo sa týka ceny to nech ti poradí niekto iný, kto má väčší prehľad. |
|
Fórum: PC zostavy Téma: Herna zostava do 1000e s DPH |
Odpovede: 34 Zobrazenia: 1965
| | Vymen grafiku za gtx 1080 (1070 sa neoplatí) a máš na dalšie dva roky pokoj, procesor je v pohode grafiku by brzdit veľmi nemal, možno v cpu náročných hrách, alebo ak by si chcel hrať v 144hz, ale ani by si si veľmi nepolepšil prechodom na 7700k čo je dnes na hry najlepší procesor, možno o 20% čo sa... |
|
Fórum: Ostatné Téma: Herné bluetooth sluchadla |
Odpovede: 2 Zobrazenia: 575
| Hej su to dve požiadavky ale nechcelo sa mi robit toľko održažok jednoducho aby boli pohodlne aj pri dlhšom nosení preto na cele ucho a aby dobre tlmili okolité zvuky. |
|
Fórum: Ostatné Téma: Herné bluetooth sluchadla |
Odpovede: 2 Zobrazenia: 575
| Čo som pozeral celkom ma zaujali tieto http://techbox.dennikn.sk/recenzie/logitech-g533-wireless-gaming-headset-7-1ch-zvuk-nielen-pre-hracov/ no nie sú bluetooth čiže sa nedajú sparovať s mobilom.
Požiadavky: - herné - uzavreté (na celé ucho) - s mikrofonom - bluetooth (aby sa dali spojiť aj s mob... |
|
Fórum: nVidia grafické karty Téma: Cena/vykon porovnanie GTX 1070 vs GTX 1060 [vyriešené] |
Odpovede: 5 Zobrazenia: 1237
| | Alebo by nebolo odveci pouvažovať aj o 1080 v pomere cena výkon je momentálne výhodnejšia ako 1070 a vydrží ti aj dlhšie časom ked vymeníš procesor grafika bude stále dosť výkonná. |
|
Fórum: Novinky Téma: Intel Core-X i9/i7 |
Odpovede: 30 Zobrazenia: 2453
| |
Fórum: Prenosné zariadenia Téma: Mobil strednej triedy |
Odpovede: 24 Zobrazenia: 1177
| | Tiež by som odporúčal redmi 4 note. Ja som bral priateľke menšiu verziu redmi 4 pro a tomu telefonu fakt nič nechýba, výkonu má dostatok, fullhd stačí, kovové telo a tá baterka je luxus asi prvy mobil čo vydrží v pohode aj dva dni pri intenzívnom vyťažení, moju S6 strčí do vrecka ja musím nabíjať on... |
|