Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 24 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.04.10
Prihlásený: 27.04.15
Príspevky: 31
Témy: 8
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2013 8:15

Zdravim.
Priatelka si kupila Sony Vaio 14 palcovy book. Je v pohode az na to ze ma posraty Win8. Kazdy 5 krat pri vypinani nevyhodi hlasenie:
"Koonfiguruju sa cúčasti systému Windows)Dokončené na XY%
Nevypínajte počítač."
A toto trva aj 10-20 minut pokial sa nakonfiguruje svina, takze sa prakticky neda hned vypnut co je uplne cele zle.
Co jej tam mam urobit na nom aby taketo sračky nevyhadzoval a vypol sa normalne bez nejakych trapnych konfiguracii?
Alebo jej tam nehodit Win7, ktory mam ja a šlape dobre?

Uz som dal aj manualne aktualizovat system, vsetko robim ako by sa malo a ten notebook sa nevie normalne vypnut.

Este sa chcem opytat na vypinanie programov vo Win8. Vacsina jej stale bezi v pozadi aj napriek tomu, ze uz to vypla, je to strasne otravne a notebook je potom spomaleny. Myslim ze viacero ludi ma s tymto problem.

Dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2013 8:57

Vypínať aktualizácie to je fakt nápad mudrca ... asi na niečo to tam je ak sa to volá aktualizácia nie ? Neviem čo ty máš za OS, ale ja keď urobím reinstall môjho origa Windows 7 tak akutalizácie tak isto inštaluje aspoň 10 - 15 min. Mal som windows 8 a nikdy som tam nepocítil žiadne spomalenie, to že bežia na pozadí nevadí, taký OS ako Windows si myslím, že má dobrý memory management, radšej tu nalinkuj to Vaio.







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.04.10
Prihlásený: 27.04.15
Príspevky: 31
Témy: 8
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.08.2013 10:13

Tak je tam uplne nahovno ta aktualizacia, ked sa to ma takmer VZDY vypinat 15-20 minut, to ma potom ako pracovat napr.vo vlaku??
Je tam normalny win8. Ja mam win7 a ten nerobi ziadne problemy, myslim zeto bude v tej osmičke. Spomalenie je v zmysle ze sekne napriklad pohyb myši, iba kliky indu, ale to je len na sekundu, ale aj to otravuje dost.
Hlavne ide o to zdlhave vypinanie a konfigurovanie win8, co ked dam vypnut PC, tak to konfiguruje aj 20 minut...
Ide o tento book http://www.alza.sk/sony-vaio-e14-cerny-d358453.htm

Vopre dikess za normalnu odpoved


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2013 10:19

kedze v tom booku mas 5400rpm disk a nie ssd tak sa necuduj, ze po stiahnuti aktualizacii tak dlho konfiguruje prave naistalovane aktualizacia, pred dvoma dnami som robil asus notebook, isla tam povodna 7-cka home edition, naslo 135 aktualizacii vratane servis packu1, vies kolko tahalo, instalovalo a konfigurovalo aktualizacie? 5 hodin... takze toto strpiet jednoducho musis ak nie vypni si aktualizacie samotneho winu ale rataj s problemami, pretoze aktualizacie su opravy, zaplaty na diery v OS a pod...







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.04.10
Prihlásený: 27.04.15
Príspevky: 31
Témy: 8
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.08.2013 10:27

Ako vravim, mam na mojom Lenove Windows 7 a ten sa NIKDY nekonfiguruje 20 minut pri vypnuti, no mozno raz alebo 2 krat do roka, co sa da prezit. Tiez tam mam 5400rpm disk a aktualizacie si davam instalovat raz za 2 tyzdne nech ma to nezdrzuje, ale ked sa mi nahromadia aj za mesiac tie aktualizacie, ze ich tam je hrba, tak to netrva 20 minut, on si to nainstaluje a pri vypinanie 5 minut max.
Ale to Vaio je stare mesiac a pol a zakazdym ked sa vypina toto robi, to uz nieje normalne, a robi to aj ked su aktualizacie zakazane!! Takze tam nie je dôvod aby to robil. Aj keby sa tam nahromadili aktualizacie za obdobie 1 mesiaca a dam to potom vsetko naraz, tak to stale rovnako dlho vypina a snazi sa to konfigurovat ako ked su zakazane.

Nie som uplny PC blb, viem si spravit zakladne veci ale vo win8 sa akosi tomu nerozumiem, respektive neviem najst kde je chyba, v 7 to je jednoduche. A nechcem pocut kraviny ze 7 a 8 su rovnake, ony su v podstate rovnake, len su uplne ine a 8 je nachuja...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2013 10:38

Nikto ti tu nehovori, ze si pc blb... iba ti hovorim zo skusenosti, co viem, ze tolko to trva







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2013 10:57

Tak to reklamuj, ak tam nahodíš iný OS, ako za ktorý si zaplatila a niečo sa tomu notebooku stane v budúcnosti, alebo niečo nepôjde (ako som si prečítal na alze tie recenzie tak je to totálny shit, čo potvrdzuje teóriu padajúceho ho*na o kvalite notebookov Vaio a dokonca nie sú ani ovládače pre Windows 7 na originálnych stránkach) tak ako prvé ti v servise resetnú windows, pretože tam budeš mať niečo iné ... hlavne dúfam že ste nikdy ani ty a ani ona nevypli ten notebook nasilu ! keď tak nahraj zálohu alebo refreshni OS (funkcia Windows 8)







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.04.10
Prihlásený: 27.04.15
Príspevky: 31
Témy: 8
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.08.2013 15:23

No ten novy Windows 7, čo by som tam daval by bol originalny - teda ziadna piratska kopia a ten book ma recorvery system. Ale je tam iba jeden systemovy disk, teda keby som to sformatoval, tak asi vymazem aj instalacku povodneho origos win8, ci to je niekde odkial sa to neda zmazat? A aj keby som ho zmazal, tak na tom booku je licencne cislo na Windosw 8. Jasne ze originalnu verziu win8 nemam, ale keby som tma nainstaloval nejaku stiahnutu a dam tam to registracne cislo, pojde ako original?
To refreshnutie OS najdem kde presne?
Dikess za odpovede.

@brmbo - to o tom blbovi nebolo tebe adresovane, to skor XOLOOvi. Nechcem sa tu s nikym hadat. Potrebujem nejaku radu, pripadne ci sa s tym uz niekto stretol.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2013 16:11

Problem bude v slove "Vypinanie".. neviem preco, ale v dnesnej dobe stale 90% ludi, ktorych poznam davaju vypnut svoj pocitac aj ked idu od neho na 10 minut prec.. a potom sa nervuju, ze sa to dlho vypina / dlho zapina / dlho instaluje aktualizacie / etc... Ked das pocitac hibernovat, tak sa vypne rychlejsie, zapne rychlejsie, aktualizacie sa neinstaluju a ma to uplne rovnaky efekt ako vypnutie pocitaca (pocitac je fyzicky vypnuty -- neberie ziadny el. prud, dokonca ak mas dual boot tak vies normalne nastartovat druhy os bez porusenia hibernacie) a dokonca vsetky aplikacie, ktore bezali pred hibernovanim ostanu bezat, i.e. hibernacia neprerusuje pracu tak, ako vypnutie pocitaca..

Ja osobne svoj pocitac hibernujem aj niekolko tyzdnov, potom raz za cas (tyzden/dva) nainstalujem aktualizacie vtedy ked viem, ze na to mam cas....
Ak chces notebook casto vypinat, a chces aby sa vypinal/zapinal rychlo, kup si SSD. 5400 otackove HDD su na taketo veci proste prilis pomale..







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.04.10
Prihlásený: 27.04.15
Príspevky: 31
Témy: 8
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.08.2013 16:28

Som rovnakeho nazoru, ja ties svoj book davam hibernovat alebo len spat. No priatelka ho vypina, lebo niekedy ho nepouziva aj 3 dni.
Ale aj tak, ja mam win 7 a ked dam nainstalovat vsetky aktualizacie po 2-3 tyzdnoch, tak aj tak to tolko dlho netrva a to mam slabsie PC!!
Takze vie mi niekto poradit ako to urychlit?
Dikess


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2013 16:38

Hm... a ja ho hibernujem aj ked ho nepouzivam 2 tyzdne.. preco? pretoze tomu notebooku je to jedno.. nezozerie ani o kusok viac elektriny ako keby bol vypnuty, pretoze ten notebook je vypnuty.. uz aj mamu som naucil nech hibernuje, postupne to ucim vsetkych kamosov a vsetci su zatial spokojni, lebo ich to netrapi s aktualizaciami ale hlavne rychlejsie sa zapina..

Chces urychlit PC? Bud tam daj rychlejsi software alebo rychlejsi hardware... Z hladiska rychlosti je na dnesnych masinach Windows 8 najrychlejsi Windows. S aktualizaciami som nemal nikdy taky problem ako ty... je pravda, u mna sa instaluju asi 5 - 10 minut, raz za tyzden... (ale samozrejme to obcas odkladam hibernaciami apod.), mozno mas nejaku aktualizaciu pokazenu a nejde nainstalovat, pozri sa do ovladacieho panelu na historiu aktualizacii ci tam nie je nejaka, ktora sa snazi v kuse nainstalovat a nedari sa jej to (zvykava tam tusim byt stav instalacie, tj. ze ci je hotova, nepodarena instalacia alebo instalacia caka na restart), ak hej, tak ju skus nejakym sposobom zakazat alebo manualne nainstalovat...

Z hladiska hardware, ak tam dokupis SSD a preinstalujes system na SSD-cko, tak ti pocitac bude rychlejsie zapinat/vypinat/aktualizovat/instalovat/ vsetko... problem je, ze ssd-cka su mierne drahsie ako HDD a nie kazdy je ochotny investovat...







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.04.10
Prihlásený: 27.04.15
Príspevky: 31
Témy: 8
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.08.2013 16:45

No pri jednej aktualizacii z tych 10 mi to zamrzne a ked som ho resetol tak akoby sa nic neaktualizovalo, len som nemal cas to viac skumat.
Ked budem mat cas na to, tak to tak urobim a potom napisem ci sa mi to podarilo...
Zatial dikess
Keby mal este niekto nejaky napad, napsite


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2013 20:48

tiež sa pozri či tam nie sú nejaké zbytočné programy od výrobcu,rôzny trial bordel,možno tej aktualizácii bráni nejaký proces


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.04.10
Prihlásený: 27.04.15
Príspevky: 31
Témy: 8
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.08.2013 21:22

Dikess, skusim aj to. Ak tam nieco bude, co myslim ze bude, tak to vyhadzem...

//prestan citovat kazdy prispevok, vieme o com sa bavime - brmbo


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 19.11.08
Príspevky: 2702
Témy: 170
Bydlisko: Trenčín/Brno
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2013 19:42

Pokial ti stale instaluje aktualizacie, skus toto: v ovladacom paneli si navol aktualizacie a daj ich vyhladat vsetky. Osobne mam osmicku uz asi rok, nemam problem a a aktualizacie mi taha raz/dvakrat za tyzden. Priapadne si navol, aby ti ich tahalo len na tvoje vyziadanie. Ked vravis, ze 7 a 8 su si podobne, tak preco je osmicka nachuja? A ktore aplikacie ti bezia v pozadi a spomaluju PC?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 18.05.10
Príspevky: 741
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2013 19:48

Nechápem, prečo by mala byť osmička na *uja. Používam ju v svojom starom noťase už rok a žiadny problém. Konfigurácie aktualizácií sú pomerne rýchle. Predtým to bolo OK aj na pomalšom disku. Skús popozerať tie nainštalované programy a startup programy ako ti tu radilo viacero ľudí.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.04.10
Prihlásený: 27.04.15
Príspevky: 31
Témy: 8
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.08.2013 22:28

Celkovo mi nesedi ta plocha bez startu, ta "dotykova" plocha, niektore veci mi pridu ze nemozem si to tak ponastavovat ako v 7, asi preto ze ich nemozem v tej 8 najst. Casto sa stava, ze sa rozhučí akoby mal pustenych vela aplikacii co zeru procak a podobne...o tom hucani mi hovorila iba priatelka, pritom ona robi iba zaklad - internet, office a nejake video alebo skype a podobne, takze tam nie je dôvod na hucanie. PRavda je aj taka ze nemal som dostatok casu to zanalizovat ze v com je pes zakopany.
Ked si otvoris video v prehravaci, hudbu, obrazky a co ja vim co, tak to tam stale je. Staci prejst prstom na touchpade zľava doprava cez zaciatok touchpadu (mozno to je len vymozenost sonycka, neviem ci to je tak aj na inych bookoch) a prepne a mi na to co som mal spustene predtym a davno vypol. Teda zjavne sa to nevyplo a je to v pozadi...
Musim si najst este cas sa v tom pošparat...
Ale dakujem za radu, budem to postupne skusat co mi tu pisali ludia a uvidim co bude najlepsie sediet.
Potom napisem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 19.11.08
Príspevky: 2702
Témy: 170
Bydlisko: Trenčín/Brno
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2013 0:30

Cize ti to robi pri metro aplikaciach?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 4988
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2013 8:38

Stale tu nadavas na 8 a vychvalujes 7, takze riesenie je zrejme, nahod naspat 7. Ja by som tiez radsej dal 7, 8 bola dobra kym bola beta, finalnu verziu spastacili, kym nevyjde SP1 problemi budu.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 18.05.10
Príspevky: 741
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2013 9:34

Nechápem, čo máte všetci proti tomu, že chýba ŠTART. Áno, vo W8 nie je, ale kto nie je total blbý, má ho tam nahodený za max. dve minúty. Nehovoriac o tom, že ten StartISBack alebo iné, čo sú free sú na tom čo sa týka zmeny dizajnu a pod. oveľa lepšie ako starý málo konfigurovateľný ŠTART v W7 a starších.

BTW, neviem, ale 8.1 v tomto nebude lepšia. Hoc bude mať ŠTART, vraj ťa to hodí do METRA, čiže kde je ten štart a jeho funkcia? Tak či tak aj keď tam bude tlačidlo navyše, nebude to starý dobrý ŠTART a kto ho bude chcieť, zas bude musieť siahnuť na nejaké alternatívy.

// EDIT: Ja nemám nič proti METRO dizajnu. Ja len píšem, že tí, čo ho tak strašne nemusia, ho môžu mať za dve minúty preč :)


Naposledy upravil DMaMT dňa 13.08.2013 14:35, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2013 11:56

a povedz mi v com je ponuka start lepsia ako metro interface? Ja osobne som za cca 4 roky ktore pracujem s Windows 7 start pouzil len na vyhladavanie a spustanie aplikacii podla mena a to v metre funguje uplne rovnako, dokonca rychlejsie.. (btw. asi sme off topic)







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vypinanie Win 8 a aktualizacie

Registrovaný: 03.07.06
Prihlásený: 01.02.24
Príspevky: 1486
Témy: 73
Bydlisko: Martin
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2013 14:05

Ja by som na tvojom mieste šiel do príkazového riadku spusteného ako správca a dal tam najprv toto:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
dôležité je byť online, to ti opraví sklad komponentov windowsu, následne si ho prečisti týmto:
DISM /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
a nakoniec daj z tohto poriadneho skladu komponentov opraviť windows, ideálne v núdzovom režime cez
SFC /scannow
Týmto vylúčiš, že by si mal poškodený windows, potom ešte keď tak vymaž priečinok C:\Windows\SoftwareDistribution, to ti resetne windows update, prípadne si daj ešte ako správca čistenie disku a vymaž z tade zálohy či čo to je z windows updatu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.04.10
Prihlásený: 27.04.15
Príspevky: 31
Témy: 8
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.08.2013 21:50

DMaMT píše:
Nechápem, čo máte všetci proti tomu, že chýba ŠTART. Áno, vo W8 nie je, ale kto nie je total blbý, má ho tam nahodený za max. dve minúty. Nehovoriac o tom, že ten StartISBack alebo iné, čo sú free sú na tom čo sa týka zmeny dizajnu a pod. oveľa lepšie ako starý málo konfigurovateľný ŠTART v W7 a starších.

BTW, neviem, ale 8.1 v tomto nebude lepšia. Hoc bude mať ŠTART, vraj ťa to hodí do METRA, čiže kde je ten štart a jeho funkcia? Tak či tak aj keď tam bude tlačidlo navyše, nebude to starý dobrý ŠTART a kto ho bude chcieť, zas bude musieť siahnuť na nejaké alternatívy.

// EDIT: Ja nemám nič proti METRO dizajnu. Ja len píšem, že tí, čo ho tak strašne nemusia, ho môžu mať za dve minúty preč :)


Ako sa da dat prec? Daj link nech si to nastudujem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.04.10
Prihlásený: 27.04.15
Príspevky: 31
Témy: 8
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.08.2013 21:52

Gyrxiur píše:
Ja by som na tvojom mieste šiel do príkazového riadku spusteného ako správca a dal tam najprv toto:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
dôležité je byť online, to ti opraví sklad komponentov windowsu, následne si ho prečisti týmto:
DISM /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
a nakoniec daj z tohto poriadneho skladu komponentov opraviť windows, ideálne v núdzovom režime cez
SFC /scannow
Týmto vylúčiš, že by si mal poškodený windows, potom ešte keď tak vymaž priečinok C:\Windows\SoftwareDistribution, to ti resetne windows update, prípadne si daj ešte ako správca čistenie disku a vymaž z tade zálohy či čo to je z windows updatu.


No vyskusam.
Len musim postupne, lebo teraz ten book nemam pri sebe...takze nemozem toho vela spravit, musm pockat par dni...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 24 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aktualizácie po preinštalovaní win 7

v Operačné systémy Microsoft

2

367

17.07.2013 10:11

Santy31 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win XP-Nefungujú Automatické Aktualizácie

v Operačné systémy Microsoft

17

1480

28.06.2009 13:33

Jeffo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aktualizacie - Win Vista Home Premium x64

v Operačné systémy Microsoft

5

583

10.12.2008 21:17

dajwo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. win xp / samovypnutia automatickej aktualizacie, prečo?

v Operačné systémy Microsoft

2

339

05.07.2008 13:38

wave Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejdú vypnúť aktualizácie na WIN 10

v Operačné systémy Microsoft

16

1169

22.12.2019 22:21

janooo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Budu v Obraze systemu Win 7 aj aktualizacie?

v Operačné systémy Microsoft

1

323

06.02.2010 19:40

armin.owen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vypínanie Win XP

v Operačné systémy Microsoft

4

393

08.08.2009 23:10

Romi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. EP35-DS3 ... vypinanie PC pri starte OS (Win aj Linux)

v Intel čipové sady

6

904

03.02.2010 9:20

Jarko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ASUS N55SF (WIN 10)- vypinanie obrazovky pri prezerani obrazkov a videi

v Intel čipové sady

10

836

16.08.2017 18:11

Saaleem Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aktualizacie

v Operačné systémy Microsoft

3

542

03.12.2008 17:44

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AKTUALIZACIE

v Operačné systémy Microsoft

1

588

18.10.2009 21:50

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aktualizácie

v Operačné systémy Microsoft

3

580

15.02.2009 17:35

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Automatické aktualizácie

v Operačné systémy Microsoft

3

589

15.05.2011 9:16

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaseknute aktualizacie

v Operačné systémy Microsoft

2

596

22.05.2010 15:42

Nanosonda Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Debian aktualizácie

v Operačné systémy Unix a Linux

0

481

19.06.2011 9:53

tetele Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. automaticke aktualizacie

v Operačné systémy Microsoft

4

568

04.07.2010 17:57

namornik71 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra