Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.05.08
Prihlásený: 15.09.13
Príspevky: 83
Témy: 32
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2011 21:17

* piste sem iba ludia, ktori mate skutocny zaujem mi pomoct, nie chlopotiny - neoverene informacie od teenagerov. o to nestojim

* piste sem, iba ak viete odpovedat na vsetky otazky

dakujem pekne



Chcem si kupit dsl modem-router(modem+router v jednom) linksys wag 120 n. docital som sa, ze existuje aj verzia -E1.
1, existuju aj ine verzie ? Napr. mi niekto povedal, ze udajne je aj -EE verzia.

2, v com sa lisia jednotlive verzie od zakladneho modelu ?

Na slovensku t-com dsl internet ide/podporuje cez annex B.
3, ktora verzia (zakladny model nevynimajuc) ma annex B - teda mi ten internet aj pojde ?

3.5, co znamena v praxi pojem "annex A/B" - vo fungovani - v prejave - vo vysledku cinnosti + a tiez ako sa to prejavi fyzicky (ina, nova suciastka) ?

4, co si myslite: preco firma, ktora to vyrobila, na svojich strankach nema ine verzie nikde spomenute, ze existuju a tiez preco nema ziadnu podporu pre tie modely ? mam na mysli firmware, manual, iny SW

4.5, ako si budem firmware aktualizovat ?

5, aky stary je zakladny model a ake stare su ostatne modely ? tzn. odkedy sa vyrabaju. ja nechcem staru masinu. (nesmie mat viac ako 2 roky )

Mam doma stary linksys router: WRT 54 G v2.2 Rozmyslam, ze ak ho uz mam, ci mi nestaci iba kupit nejaky modem - a do modemu dam telefonny dsl kabel RJ-11 a od modemu do routra RJ-45. A tym padom budem mat aj wifi (vysielanie routra), aj cez kabel priamo do pocitaca (cez jeden zo 4 portov na routri).- spojenie router - pc ( tiez kabel RJ-45 )
6, je to mozne takto to vyriesit ? robieva sa to ?

6.5, udajne mi WRT 54 G v2.2 nepodporuje DSL, bude to fungovat celkovo ?




Ja som povodne chcel nejaky-modem router do 50 €, od najkvalitnejsich vyrobcov (zyxel, linksys, d-link, belkin) s tym, ze pristroj bude mat v sebe co najpodrobnejsie mozne expertne nastavenia. Teda ze to nebude user friendly, ale zlozite.
- mal som zaujem o vselijake funkcie, aby sa tam dalo nastavit...
Ale kedze d-link ma modely stare, belkin nema modem-routre, zyxel ma modem-routre od nakych 60-70 €, jediny mi vysiel hore spominany. Podla mna je user friendly, ale je to 50 € tak nic ine mi neostava.
A nepoznam nikoho, kto by vlastnil tieto znacky, aby som nazrel dovnutra a zistil ci su podrobne.
- ak by ste mali napad, ako to zistit, dajte mi vediet prosim cez sukromnu spravu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
vyhliadnuty linksys wag120n + informacne problemy

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 20301
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2011 23:00

lol, to s tym chces skladat hudbu a projektovat balisticke rakety? zhanas informacie z ktorych dobra polovica sa da vygooglit a dalsia ta ako uzivatela nemusi ani zaujimat...chces maximalne podivne veci.

a k tvojim otazkam:

1. cekni si to na webe vyrobcu. ak existuje, tak tam bude.
2. aj to mas na webe vyrobcu
3. kazda verzia predavana na SK musi prejst schvalenim na telekom. urade a tudiz musi mat aj parametre na fungovanie na SK.

4. to sa pytaj tej firmy, my si nemame co mysliet. software na router nemas aky mat, pokial vyrobca sam daco nedodava, ako napr. winbox pre mikrotik routre.

4.5. tak ako sa to ma, a ako je to napisane v navode...ktory sa ma dat stiahnut z webu vyrobcu. Niekto moze pouzivat exe subor s flasherom, inemu to staci poslat po ftp alebo cez webrozhranie routera.

5. to ty aj tak neovplyvnis, ked si to kupis tak budes mat to, co ti zo skladu donesu. Si predstav ako sa bude chlap v sklade alebo obchode tvarit ked si zacnes vyberat podla datumu. Pri tychto veciach vek vobec nerozhoduje. Riesit rozdiely ci to bolo vyrobene v juli alebo aprili 2011 alebo 2010 je maximalna blbost.

Spojenie routera a dokupeneho modemu - malo by to bez problemu ist, vystup z DSL modemu pichens do WAN portu routera. No mas to fuk, dnes uz nikde nemas len cisto dsl modem, vzdy je to uz v kope s routerom...aspon teda poriadne dlho som nic take nevidel (okrem stareho alcatelu co daval telecom k dsl pred 10 rokmi)

6. to by malo byt fuk ci podporuje, jemu dojdu uz hotove data z modemu co k tomu dokupis. no pre istotu si to over.

Citácia:
Ja som povodne chcel nejaky-modem router do 50 €, od najkvalitnejsich vyrobcov (zyxel, linksys, d-link, belkin) s tym, ze pristroj bude mat v sebe co najpodrobnejsie mozne expertne nastavenia. Teda ze to nebude user friendly, ale zlozite.

dnes ti nik nerobi nejake geekovske vylomeniny ktore nastavis jedine ak ovladas kompletnu sadu prikazov linux shellu. kto by to kupoval. niektore modely mozu mat taketo rozhranier, no hlavne nastavovanie je vzdy realizovane pre lamky userov aby to vedel nastavit kazdy, nie len itckar s troma titulmi. Dlink ani belkin niesu vobec najkvalitnejsi, vyrabaju veci normalnej az nizsej kvality, zyxel je uz ina liga a linksys je tesne pod nim.

Myslim ze chces hodne nemoznych veci a pochybujem ze sa tuna pohybuje dakto z vedomostami hardcore flashera WRT routerov, nakolko z tvojho popisu mi pride, ako keby si to chcel nejako tazko modovat alebo co...







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.05.08
Prihlásený: 15.09.13
Príspevky: 83
Témy: 32
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.06.2011 23:12

"1. cekni si to na webe vyrobcu. ak existuje, tak tam bude.
2. aj to mas na webe vyrobcu "

- kurnik sopa, asi by som netrapil komponovat ten dlhy post keby som tam nieco nasiel. na tej ich drbnutej stranke je velke hovno. mozes si to overit sam




aspon v niecom si mi pomohol. napr. zostavit ten rebricek znaciek.




"Myslim ze chces hodne nemoznych veci a pochybujem ze sa tuna pohybuje dakto z vedomostami hardcore flashera WRT routerov, nakolko z tvojho popisu mi pride, ako keby si to chcel nejako tazko modovat alebo co... "

-ide o to, ze ja chcem take veci, ktore su prakticke a mali by tam byt. lenze ked si ich vypytam, tak uz je vyssia kategoria 100 eur + a pritom by to tak nemalo byt.
=== napr. nastavit ak je viac pocitacov pripojenych na siet, ktoru vysiela ten moj modem-router, tak ja si tam urcim primarny tok (seba) - tzn urcim si minimalnu priechodnost dat, pod ktoru to nesmie klesnut (downstream, upstream) a delay; a ostatne pc budu pod mojou hierarchiou. ulozit tam tie nastavenia napr. pre pripad ze co ma robit masina, ak sa tam pripoji X dalsich a ze co ma robit ked tam budem iba sam ... a tiez moznost regulovat to v realnom case a srandicky s clone ip a lahke menenie mac adresy, napr. ked dostanem temporary alebo 12 hodinovy ban na battle.net servery ....
uzitocne veci, ale nikto ich tam nedava !!!



a modemy samostatne sa musia predavat, preco by potom cisco malo hlavnu vyrobnu cast svojej kategorie prave iba ciste routre napr. e 3000 ci jak sa volaju a modem-routre ma iba 3 na vyber. 120, 160, 320 ostatne same routre. neviem ako si v amerike ludia doma robia siete ani neviem ze ako bezi optika lebo ja nemam moznost si ju dat, iba dsl ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
vyhliadnuty linksys wag120n + informacne problemy

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 20301
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2011 9:22

Ranas píše:
"1. cekni si to na webe vyrobcu. ak existuje, tak tam bude.
2. aj to mas na webe vyrobcu "
- kurnik sopa, asi by som netrapil komponovat ten dlhy post keby som tam nieco nasiel. na tej ich drbnutej stranke je velke hovno. mozes si to overit sam

no pokial to nemas dohladatelne na ofic. weboch vyrobcov tak to vzdy budes mat na urovni Jedna Pani Povedala a tym padom sa uz ty musis rozhodnut, ci sa na tie infa spolahnes a ci ti to za to stoji.
Pripadne posli mail vyrobcovi. Ak sa nechces odrbat pri nakupe, tak je lepsie mat info priamo od vyrobcu. Dalej je otazne, co si slubujes od nejakej verzie EE vs verzia E.


Ranas píše:
-ide o to, ze ja chcem take veci, ktore su prakticke a mali by tam byt. lenze ked si ich vypytam, tak uz je vyssia kategoria 100 eur + a pritom by to tak nemalo byt.

ano su prakticke, ale vacsinou to uz spada do vyssej kategorie tychto zariadeni.

Ranas píše:
=== napr. nastavit ak je viac pocitacov pripojenych na siet, ktoru vysiela ten moj modem-router, tak ja si tam urcim primarny tok (seba) - tzn urcim si minimalnu priechodnost dat, pod ktoru to nesmie klesnut (downstream, upstream) a delay; a ostatne pc budu pod mojou hierarchiou. ulozit tam tie nastavenia napr. pre pripad ze co ma robit masina, ak sa tam pripoji X dalsich a ze co ma robit ked tam budem iba sam ... a tiez moznost regulovat to v realnom case a srandicky s clone ip a lahke menenie mac adresy, napr. ked dostanem temporary alebo 12 hodinovy ban na battle.net servery ....
uzitocne veci, ale nikto ich tam nedava !!!

preto, ze sa velmi nepouzivaju a 99% userov to nepotrebuje a nepouziva. A uzivatel ktory to potrebuje a vyuzije sa musi prisposobit ponuke, lebo svet je svina a takto to je. Este to QOS co popisujes ma dost velke mnozstvo routerov, ale menitelnu (maskovatelnu) MAC a podobne vylomeniny tieto lacaky za 50e ani nemaju.


Ranas píše:
a modemy samostatne sa musia predavat, preco by potom cisco malo hlavnu vyrobnu cast svojej kategorie prave iba ciste routre napr. e 3000 ci jak sa volaju a modem-routre ma iba 3 na vyber. 120, 160, 320 ostatne same routre. neviem ako si v amerike ludia doma robia siete ani neviem ze ako bezi optika lebo ja nemam moznost si ju dat, iba dsl ...

ze sa robia cisto len routre este neznamena, ze ponuka cisto dsl modemov bude nejaka extra velka.
Pri optike mas miesto dsl modemu konvertor z optiky na metaliku a z neho ide LAN kabel do routera. Ale dsl ako take je v sucasnej dobe na ustupe.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.05.08
Prihlásený: 15.09.13
Príspevky: 83
Témy: 32
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.06.2011 12:29

nakoniec som si objednal ten wag120n-e1
vcera prisiel a som dost sklamany:

1, zariadenie sa prehrieva- spodna strana je dost horuca
2, napajaci adapter je nejakej podradnej znacky Bestec a ma velmi kratky kabel. A to sa pise v popise zariadenia, ze sa da pripevnit na stenu a to som aj chcel.
3, Firmware mam nejaku jednotkovu verziu a neviem kde zozeniem subory na update.. ozaj neviem

Asi mesiac som ten router vyberal a nakoniec zistim ze sa neda na nic spolahnut, ozaj..... asi zanecham pocitace a idem kopat kanaly do bangladesa...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
vyhliadnuty linksys wag120n + informacne problemy

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 20301
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2011 14:14

lol, ty sa ale cudujes uplne beznym veciam.

1. keby si zo spodku chytil konvertor co mam z optiky na metaliku u orange fiberu, tak sa asi pojdes zabit :-) A ked sa to tebe zda horuce, tak sa to vobec nemusi este prehrievat, co by si potom povedal na 80C v zatazi, co je uplne bezna teplota v lacnejsich bookoch na cpu?

2. na prkotinu akou je router ti nik neda nejaky super-duper zdroj, co stoji polku ceny routera, bezne sa tam strkaju lacaky zdroje. Co sa tyka dlzky kabla, skade ma vyrobca vediet kde mas ty elektriku doma? Je bezne, ze adapter ma 1-2m kabel.

3. co tam chces updatovat? nieco nefunguje ako ma? ondit sa kvoli verzii 1.0 je....smiesne. Ide o schopnosti, nie o cislo verzie. Ak ti vyhovuje co vsetko tam mozes nastavit a funguje to, tak je nejake cislo verzie uplne nepodstatne.

Hlavne ze sa pidis po neviem akych schopnostiach toho zariadenia a taketo elementarnosti nevies....
Potom sa to hodne zabavne cita, lebo na jednej strane pozadujes moznosti zariadenia na urovni pokrocileho sietoveho admina, ale na druhej strane ta rozhodi kratky kabel, verzia firmwaru 1.0 a podobne prkotiny.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.05.08
Prihlásený: 15.09.13
Príspevky: 83
Témy: 32
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.06.2011 16:45

a este v nom nieco trochu hrkoce
to by nemalo ved je to cisco.. nie?


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: linksys cisco WAG120N

v Predám

0

312

18.10.2012 20:45

B2K Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook do 500€ - informačne

v Notebooky a netbooky

1

179

27.09.2013 16:04

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s ohodnotenim pc zostavy, informacne

v Informujem sa

2

142

13.12.2014 17:02

BiGTomEE Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: pavilion DV7 4055sg (len informacne!!!)

v Informujem sa

5

324

11.07.2012 14:10

Icehammer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Samsung Galaxy Mini- Problémy, problémy, problémy

v Smartfóny a tablety

1

2371

20.02.2012 9:28

erikoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problémy.problémy a stále to isté..

v Ovládače

6

1199

30.05.2007 19:32

jefo250 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Linksys wrt54g

v Siete

2

699

28.01.2011 8:20

vsakovako Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. router linksys

v Siete

1

370

03.12.2009 21:49

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Linksys WAG54G

v Siete

0

320

18.12.2011 7:51

Zolco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Linksys WRT120N

v Siete

2

468

05.08.2010 17:26

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LINKSYS WRT54GC

v Siete

9

1059

19.11.2009 15:40

Bumbác Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. linksys WRT54GH

v Ostatné

0

332

01.08.2011 17:14

HaTe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Router Linksys

v Externé zariadenia

4

248

19.02.2015 18:50

MakeLove Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Router linksys X3000

v Siete

2

240

18.09.2014 16:16

heno382 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Linksys domaca siet

v Siete

1

450

29.06.2010 14:38

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nestabilne wifi (linksys ea6400)

v Siete

2

335

08.07.2014 16:16

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra