Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 116 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 1:17

Jeffito píše:
akurat na TA3, toto je huste, akurat padalo zostrelene lietadlo nad mestom...
opět informace stará cca 10h,leadlo patřilo povstalcům...mig23

Citácia:
21:26

Britské a americké ponorky a lodě vyslaly na libyjské cíle 110 střel s plochou dráhou letu Tomahawk.







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 2:09

TommyHot píše:
to nie je o tom ci potrebujem policajta.. nebodaj si taky naivny, ze si myslis, ze keby tu nie je USA, ze tym policajtom nie je rusko, alebo cina?

btw zaujimave, ze ked to antiamerikancom vyhovuje, tak z USA spravia krajinu ktora haji zaujmy zidov a inokedy zas zaujmy krestanov :)

vôbec mi nejde o amerikanizmus či antiamerikanizmus. Hovorím všeobecne. Ak si vezmeš konkrétne situáciu s Líbyou, najväčším agresorom (aspoň podľa informácií, ktoré som námatkovo čítal posledné dni) sa javí skôr Francúzsko...
Ide mi o to, že sa umelo vytvárajú konflikty a ako aj Ominous písal, KDE BOLI títo humanisti 50 rokov? Ako je možné, že Líbya začala dakomu prekážať až teraz? Rovnako Irak, Afghanistan a ďalšie krajiny. Našli sa tie zbrane hromadného ničenia?? Vyriešilo sa skutočne niečo? Máme úplné informácie? Ľudia nemali úplné informácie NIKDY, ak si ich sami nedokázali poskladať. História sa nikdy "nediala", ona sa tvorila ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 10:44

http://www.topky.sk/?sid=11&cid=1244911 ... ankid=7682
Čo si o tom myslíte?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 10:48

walther píše:
najväčším agresorom (aspoň podľa informácií, ktoré som námatkovo čítal posledné dni) sa javí skôr Francúzsko...


Francúzko koná v súlade s rozhodnutiami v rámci OSN. USA a GB sa k nemu pridalo taktieť na požiadavky OSN. Kaddáfi mimo povstalcov vraždí aj nevinných civilistov a to sa OSN rozhodne nepáči.. Ale ako tu čítam túto diskusiu už teraz ľutujem, že som sem prispel. Vy dávate všetko za vinu koalícii, že chcú ropu, len ďalšia nezmyselná vojna, etc.. Nevravím, že to tak nie je, len ste až veľmi zaslepení konaním USA v uplynulých rokoch, tak to teraz vidíte tak isto. ;) Môj názor, ktorý som vyvodil z toho, čo som si prečítal celu túto tému. Iba môj názor. :-)







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 10:56

Neviem čo sa tam medzi arabou ma miešat europa z amikmi, potom nech nie sú dosraní z teroristou ked donesu daku zgerbu a odpalia to trebarz v metre alebo im otravia pitnú vodu, take otrokarske krajiny by si inšie ani nezaslúžily, len na to doplacajú nevinný ludia


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 11:04

hornak píše:
Neviem čo sa tam medzi arabou ma miešat europa z amikmi
hornak píše:
len na to doplacajú nevinný ludia


To prvé je tam preto, aby sa nedialo to druhé...







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 11:49

KingTommy píše:
Francúzko koná v súlade s rozhodnutiami v rámci OSN. USA a GB sa k nemu pridalo taktieť na požiadavky OSN. Kaddáfi mimo povstalcov vraždí aj nevinných civilistov a to sa OSN rozhodne nepáči.. Ale ako tu čítam túto diskusiu už teraz ľutujem, že som sem prispel. Vy dávate všetko za vinu koalícii, že chcú ropu, len ďalšia nezmyselná vojna, etc.. Nevravím, že to tak nie je, len ste až veľmi zaslepení konaním USA v uplynulých rokoch, tak to teraz vidíte tak isto. ;) Môj názor, ktorý som vyvodil z toho, čo som si prečítal celu túto tému. Iba môj názor. :-)

koná v súlade s rozhodnutiami v rámci OSN... :lol:
čo potom články takéhoto typu? http://www.pluska.sk/zahranicie/sarkozy ... libyu.html
všetky sú podvod?
menovite napr. úryvok:
pluska.sk píše:
Francúzsko momentálne vedie európsku iniciatívu voči režimu Muammara Kaddáfího.


nie je to jediný server, kde sa Sarkozy a Francúzsko uvádzajú ako "iniciátori"







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 13:14

Pluska, čas.sk, aktuality.sk.. nekomentujem, že to vôbec niekto číta čo za drísty tí novinári píšu.. Mne je to ako jedno, smej sa, aj tak ťa tu nikto nepresvedčí o opaku lebo to čo povieš za tým si stojíš aj keby neviem čo, už som mal možnosť vidieť..

Poviem ti len toľko, Francúzsko je jedinou krajinou uznávajúcou povstaleckú Národnú radu v Benghází. Tak sa nebudú na to predsa pozerať. Preto tí iniciátori, majú voľnú ruku a odsúhlasilo (teda nikto nebol proti) im to aj ďalších 7 krajín z G8.

Taktiež určite vieš čo je to skupina G8. A o čom rokovali/rokujú práve teraz. Francúzi už od začiatku boli za bezletovú zónu ktorú si aj presadili. Preto tam mali stíhačky ako prvé.
Keď si tak proti tomu čo Francúzko podniklo, prečo nikde nespomínaš Taliansko ktoré poskytlo základne, stíhačky, liteadlové lode USA a dalo im plné velenie? Tak isto Grécko im poskytlo svoju pôdu na prípravu operácie. Nórsko s nimi spolupracuje. GB vysiela stíhačky. Ahááá jasné.. všetci sa chcú potom podeliť o ropu...
Čo ti na tom nevyhovuje? Budeš sa kľudne pzoerať ako Kaddáfi vraždí mimo povstalcov aj nevinných civilistov lebo mu akosi skrslo v hlave? Toto už nie je obyčajná občianska vojna.. Ak nepomôže to čo tam je teraz, nedávam tomu veľa času a vojská koalície vstúpia do Líbye a len potom sa začne vojna.

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

A za mienku na objasnenie stojí aj toto z jedného nemenovaného fóra.
Citácia:
Zúčastněné armády dělají jen to,na co mají mandát Rady bezpečnosti,nikdo z Rady nehlasoval proti,jen se zdrželi hlasování a dokonce ani Rusko a Čína nepoužili právo veta které mají.

Větší legitimitu pro zásah vojsk na území jiné země jsme tady dlouho neměli,není to jen tak nějaká hurá akce jako byl Irák.







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 13:21

Pokročili sme!
Už si nemusia dať tú námahu a niečo falšovať.Stačí slovne informovať debilné stádo,že novopečený diktátor Kadáfi, letecky bombarduje a masakruje civilistov a bez jediného záberu to dva týždne opakovať!
Kto zo stáda si uvedomí,že aj v Líbyi majú mobily s kamerami a novinárov a predsa ani nikto z odporcov režimu si nedá tú námahu vyfotiť "masakre" civilistov a bombardovanie?
Takto sa od útoku na Irak "ľuďom otvorili oči"!







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 04.06.09
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 2702
Témy: 42
Bydlisko: Rožňava/Brz...
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 13:26

Rayiner píše:
http://www.topky.sk/?sid=11&cid=1244911&a=hlasuj&odp=2&ankid=7682
Čo si o tom myslíte?

omg topky.. ani nekomentujem :shit: :sick: :filth:







_________________
Car - Alfa Romeo 159 SW TI 2.0 JTDM 2012 125kw+chip
Moto - 2004 Honda XR 650R Supermotard
Mobil - Xiaomi Redmi Note 12S // Notes - Asus FX506HC
GIGABYTE B650M DS3H // AMD Ryzen 7 7800X3D - DeepCool AK620 // Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7800 XT 16GB // WD BLACK SN850X NVMe 2TB // Kingston Fury Beast Black 32GB DDR5 6000MHz CL36 // XPG CORE REACTOR 750 W 80 PLUS Gold // Fractal Design Pop Silent Black TG Clear Tint //
32" Samsung Odyssey G65B // ASUS TUF GAMING M3 Gen II // Rapture X-RAY Outemu Blue //
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 13:32

Ach, okej, je mi to fuk, radšej na túto tému budem prispievať do fóra kde niesú zaslepenci. f4r0, tí Líbyjčania ktorí boli v TA3 a hovorili o masakre si ju asi celú vymysleli. Tak isto aj RB OSN koná na vymyslenej historke.

Mimochodom vojna v Iraku a táto "vojna" v Líbyi je diametrálne rozdielna. ;)







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 13:37

to nieje zaslepenost, to je odlisnost nazorov. o tom je diskusia.
41 rokov nikomu nevadila kadafiho diktatura (az na na sem tam nejake embargo) a zrazu tu mame novy fenomen.
zhodou oklnosti mam kamarata Lybijcana a druhy znamy bol v lybii niekolko rokov (repasovali tam stihacky) tak co to o lybii viem.







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 13:42

KingTommy píše:
Pluska, čas.sk, aktuality.sk.. nekomentujem, že to vôbec niekto číta čo za drísty tí novinári píšu.. Mne je to ako jedno, smej sa, aj tak ťa tu nikto nepresvedčí o opaku lebo to čo povieš za tým si stojíš aj keby neviem čo, už som mal možnosť vidieť..

Poviem ti len toľko, Francúzsko je jedinou krajinou uznávajúcou povstaleckú Národnú radu v Benghází. Tak sa nebudú na to predsa pozerať. Preto tí iniciátori, majú voľnú ruku a odsúhlasilo (teda nikto nebol proti) im to aj ďalších 7 krajín z G8.

Taktiež určite vieš čo je to skupina G8. A o čom rokovali/rokujú práve teraz. Francúzi už od začiatku boli za bezletovú zónu ktorú si aj presadili. Preto tam mali stíhačky ako prvé.
Keď si tak proti tomu čo Francúzko podniklo, prečo nikde nespomínaš Taliansko ktoré poskytlo základne, stíhačky, liteadlové lode USA a dalo im plné velenie? Tak isto Grécko im poskytlo svoju pôdu na prípravu operácie. Nórsko s nimi spolupracuje. GB vysiela stíhačky. Ahááá jasné.. všetci sa chcú potom podeliť o ropu...
Čo ti na tom nevyhovuje? Budeš sa kľudne pzoerať ako Kaddáfi vraždí mimo povstalcov aj nevinných civilistov lebo mu akosi skrslo v hlave? Toto už nie je obyčajná občianska vojna.. Ak nepomôže to čo tam je teraz, nedávam tomu veľa času a vojská koalície vstúpia do Líbye a len potom sa začne vojna.

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

A za mienku na objasnenie stojí aj toto z jedného nemenovaného fóra.
Citácia:
Zúčastněné armády dělají jen to,na co mají mandát Rady bezpečnosti,nikdo z Rady nehlasoval proti,jen se zdrželi hlasování a dokonce ani Rusko a Čína nepoužili právo veta které mají.

Větší legitimitu pro zásah vojsk na území jiné země jsme tady dlouho neměli,není to jen tak nějaká hurá akce jako byl Irák.

páánenka, presne ukazuješ to, čo sa snažím vyjadriť: ak chce dôvod človek na iného útočiť (slovne, fyzicky..), zámienku si nájde. Ja sa len snažím ukázať to, že nemusí byť všetko také, ako sa zdá a ty ma tu začneš chytať za slovíčka, riešiš portál z akého ti dám narýchlo link atď atď...

Vieš, ono je pekné že sa OSN "stará", ale zaujímalo by ma čo by si hovoril na to, keby sa podobným spôsobom starali povedzme arabské krajiny či Čína o dianie v Európe.. Ľudia by mali zlú životnú úroveň (Rumunsko, Slovensko..), vo vláde by boli hajzli (menovať nebudem) a ich by napadlo, že nám pomôžu a začnú bombardovať. Bol by si aj vtedy taký šťastný, keby sa cudzie krajiny začali starať o to, kto je u nás pri moci? Je ľahké starať sa do cudzieho a diktovať mu, čo má robiť so svojim štátom/životom.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 13:54

Vycestuj do Líbyie a potom keď sa vôbec vrátiš povedz či je fajn, nechť to tak ako to je. ;)

Portál z akého si to sem dal som riešil až na strašného pol riadku... Tomu sa hovorí spomenutie a poupravenie, walther. ;)

Jedna krajina sa nestará, stará sa ich viac, nechápem čo na tom nechápeš. Nikto sa Lýbie nezastal, nikto nebol proti podniknutiu tejto operácie, NIKTO. Ani Čína, ani Rusko, nevyužili ani právo veta!! Ani proste nikto z G8 + krajín pozvaných sa summit. Porovnávaš Slovensko, Rumunsko s Lýbiou?? OMG, to je viac ako choré. Nejde o to, že cudziemu sa dobre diktuje, ale ako vidím, ty by si to asi nechal tak, nech sa tam povraždia. Radšej sa budem pozerať ako by som zakročil, však? Boh vie k čomu by to mohlo neskôr prerásť.
Ale aj tak ma dostalo to bombardovanie Slovenska či Rumunska kvôli tomu kto je u nás pri moci a chceli by nám pomôcť... :lol: To by ťa vysmial každý jeden komu by si toto podal ako odpoveď prečo sa starajú do konfliktu v Líbyi. To môže potom pekne zrušiť aj celé OSN aj NATO aj všetky dohody. Veď nech si každu vyžerie sám čo má. Ani nechcem vedieť ako by dopadla prvá svetová vojna či druhá keby sa riadili tvojím zvláštnym postojom k tejto veci.

Ale f4r0 to napísal presne
f4r0 píše:
to nieje zaslepenost, to je odlisnost nazorov. o tom je diskusia.







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 14:09

walther píše:
Bol by si aj vtedy taký šťastný, keby sa cudzie krajiny začali starať o to, kto je u nás pri moci?

ono je to trosku utopisticky priklad. mi sme clenmi NATO, takze je to technicky nemozne aby to bolo bez nasledkov.







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 14:51

KingTommy píše:
Ani nechcem vedieť ako by dopadla prvá svetová vojna či druhá keby sa riadili tvojím zvláštnym postojom k tejto veci.

pozri sa lepšie do histórie, čo vlastne spôsobilo prvú a hlavne druhú svetovú vojnu ;)

Citácia:
Nikto sa Lýbie nezastal, nikto nebol proti podniknutiu tejto operácie, NIKTO. Ani Čína, ani Rusko, nevyužili ani právo veta!! Ani proste nikto z G8 + krajín pozvaných sa summit.

a to je akože meradlo správnosti rozhodnutia?? :lol: prosím ťa, to hádam nemôžeš myslieť vážne. Vlády sa chovali odjakživa tak, aby im z toho niečo kvaplo. Ak hlasovalo (alebo nehlasovali) tak, ako sa to stalo, môže to mať 1000 dôvodov a ty sa ich nedozvieš. Ale predstierať, že vieš čo ich k tomu vedie je prinajmenšom humorné ;)

Citácia:
Vycestuj do Líbyie a potom keď sa vôbec vrátiš povedz či je fajn, nechť to tak ako to je.

Som si istý, že ty tam bežne bývaš a poznáš to tam keď si schopný vypustiť takéto perly :) Ja som otvorene písal, že názorov je viacero a osobne by som si netrúfol povedať "TAKTO to je a nijak inak". To ty si tu ten, čo prebral mainstreamový názor a propaguje ho ako univerzálnu pravdu.

f4r0 píše:
ono je to trosku utopisticky priklad. mi sme clenmi NATO, takze je to technicky nemozne aby to bolo bez nasledkov.

príklady nie sú len o reálnosti, ale hlavne o myšlienke, ktorú ako vidím, KingTommy ani nezbadal...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 16:09

walther píše:
pozri sa lepšie do histórie, čo vlastne spôsobilo prvú a hlavne druhú svetovú vojnu ;)

A ty si ešte raz prečítaj do akej spojitosti som to ja v svojom poste dal, viem čo ich spôsobilo no to je teraz irelevantné. Ja som tým smeroval na tvoj blud, že do cudzieho sa nemáme starať. Zjavne nevieš ako sa zachovali ostatné krajiny ak krajina ich spojenca bola napadnutá...

walther píše:
a to je akože meradlo správnosti rozhodnutia?? :lol: prosím ťa, to hádam nemôžeš myslieť vážne. Vlády sa chovali odjakživa tak, aby im z toho niečo kvaplo. Ak hlasovalo (alebo nehlasovali) tak, ako sa to stalo, môže to mať 1000 dôvodov a ty sa ich nedozvieš. Ale predstierať, že vieš čo ich k tomu vedie je prinajmenšom humorné ;)

Nikde nevravím, že viem čo ich k tomu vedie.. Ale je to rozhodnutie, rozhodnutie vicerých štátov, viacerých hláv. Tvoja by rozhodla vysrať sa na nich a nechať tam povstalcov pokapať do jedného.. Potom by si odvrátil zrak, zzaložil ruky a prehlasoval, veď nič také strašné sa nestalo, načo sa budem miesšať do cudzích veci... No to by si moc úspechu nezískal..

walther píše:
Som si istý, že ty tam bežne bývaš a poznáš to tam keď si schopný vypustiť takéto perly :) Ja som otvorene písal, že názorov je viacero a osobne by som si netrúfol povedať "TAKTO to je a nijak inak". To ty si tu ten, čo prebral mainstreamový názor a propaguje ho ako univerzálnu pravdu.

Nebývam tam, nechcel by som. Inak žiadnu univerzálnu pravdu nepropagujem, ako vidím, si strašne tvrdohlavý a chytáš sa už aj slamky, len aby si zakončil túto diskusiu svojím pohľadom na vec ktorý je však dosť chybný. To že tam vycestuj som napísal preto, lebo ako si napísal, do cudzieho sa nestaráš, keby si tam býval a nebol povstalec či od jednotky kaddáfiho, tka prosíš so slzami v očiach na kolenách aby sa našiel niekto kto vám pomôže...
Keby si ty mal byť prezidentom a rokovať o konflikte v Lýbií, tak by si ako jediný prehlásil, že do cudzích s neastarám. Pochop myšlienku NATO. Načo to je vôbec dobré.

walther píše:
príklady nie sú len o reálnosti, ale hlavne o myšlienke, ktorú ako vidím, KingTommy ani nezbadal...

Aký príklad? Aký príklad? Toto je reálny konflikt. Povedz mi akú hľadáš myšlienku v ozbrojenom konflikte? Nemyslíš, že reálna situácia je oveľa vážnejšia ako nejaká myšlienka? Najprv myslím, potom konám. Ty by si len a len myslel, kamarát... A nech nekoná nikto. Myšlienka je podstatná...

// pridané po 15 minútach od posledného príspevku

Inak nemám už chuť sa tu s tebou hádať. ;) Už sme aj trošku dobočili do témy. Ty máš na to svoj názor, ja mám na to svoj názor. Ľudia si o tom spravia svoj názor, fóristi taktiež aj o nás. :D Je to tak ako keď ľudia "diskutujú" o tom či je iPhone dobrá voľba... :rolleyes:







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.02.24
Príspevky: 6562
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 17:32

Citácia:
Bol by si aj vtedy taký šťastný, keby sa cudzie krajiny začali starať o to, kto je u nás pri moci? Je ľahké starať sa do cudzieho a diktovať mu, čo má robiť so svojim štátom/životom.


V pripade že by sa tu nemalá čast obyvateľstva verejne burila proti sućasnej vlade/parlamentu/prezidentovi a z toho by boli vyvodene dosledky ze by po nich zacala armada strielat a strielala by po vsetkych len tak zo srandy tak by som bol za to aby sa niekto zacal starat.

Samozrejme neobhajujem tym utok na Libiu na to mam vlastny nazor a myslim si ze vzdy treba hladat na veci dve stranky lebo nic nie je len cierne alebo len biele







_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.09
Prihlásený: 25.10.23
Príspevky: 464
Témy: 120
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2011 20:15

ja nechcem obhajovat ani jednu ani druhu stranu. kazdy kto je v tom zainteresovany ma na to svoje dovody. ci uz je to ropa, peniaze, tuzba po moci alebo cokolvek ine.

ja len chcem povedat ze si zoberte, keby sa v 1939 staty nepozerali s prizmurenymi ocami ako si hitler podmanuje polsko atd.... ale hned zakrocili, pravdepodobne by nedoslo k takym stratam na zivotoch ako doslo, ani k materialnym skodam a v neposlednom rade ani k holokaustu - minimalne nie v takom rozsahu.

je to mozno trochu iny pohlad nie kazdy s tym musi suhlasit. kaddafi sice neutoci na cudzie narody on utoci na vlastny (alebo teda na jeho cast) ale istu paralelu v tom mozno vidiet.

aj ked si ja osobne myslim ze prave civilisti nie su v primarnym bodom preco sa pustili do vojny aj spojene narody ale skor ropa.

ale o tom my mozeme iba diskutovat a domnievat sa co vsetko je za tym a kto vlastne tie nitky taha.... :(

// inak suhlas s prispevkom predomnou od MTK v podstate som tym chcel povedat nieco podobne - kazda minca ma dve strany







_________________
LED: PHILIPS 196V3LAB // CASE: COOLERMASTER MiniT Elite 361 // PSU: SEASONIC 400W SS-400ET T3 // MB: MSI A55M-P33 // CPU: AMD Athlon II X4 651 BE // GPU:: Sapphire Radeon HD 7770 OC // RAM:: KINGSTON 4GB DDR3 1333MHz // HDD: WD 1TB HDD Caviar Blue // extHDD: TREKSTOR Datastation maxi m.ub 1,5TB //
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 11:32

Rezolucia zabezpecuje aby to uzemie nikto neokupoval ani netazil z ich prirodnych zdrojov. Cize ta ropa by mala ostat Libii.







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 11:52

dobre, ale nežijeme už v stredoveku že niekam prídeš, zapichneš zástavu do zeme a odvtedy ti to tam patrí. Keď odtial vyženú súčasnú vládu, dosadia si svojich ľudí ktorí budú robiť čo USA povie a lýbia peniaze z ropy už neuvidí. Rezolúcia sa tým neporuší, lýbijčania budú spokojní že majú novú vládu a spojenci tiež získajú čo chceli







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 13:51

Preco co USA povie? Ked s nimi naviazu lybijcania obchodne vztahy s ropou tak na tom nevidim nic zle.







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 14:46

no práve tie "obchodné vzťahy" medzi USA a kýmkoľvek, nikdy neznamenali nič dobré. Tak isto ako ich šírenie demokracie







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 16:40

podla mna to bude vzdy lepsie ako keby mal kaddafi zvitazit







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 26.04.10
Prihlásený: 03.10.13
Príspevky: 2149
Témy: 136
Bydlisko: Dubnica nad...
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 16:58

pokial z toho bude takto svetová vojna, napr. kvôli tomu že si USA bude chcieť nechať ropu len pre seba, alebo dajakému inému konfliktu o nadvládu v Lýbii po výťazstve spojených národov, tak to určite nebude "vždy" lepšie ako keby zvíťazil Kaddáfi.







_________________
Requiescat in pace My Computer
Acer 5742G: l CPU: Intel i3 380M 2,53Ghz l RAM: 4GB DDR3l VGA: Nvidia GT 540m 1GB GDDR3 l HDD: 640GB l DVD-RW: Sony optiarc l Cooling Thermaltake CLN0015 Massive 23 LX l Mouse Gigabyte laser 6880 black
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 17:18

Svetova vojna :roll: kedze sa nikto nezastal libye tak asi tazko...ked su vsetci proti jednemu, to nie je svetova vojna, to je len drtivy uder..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 26.04.10
Prihlásený: 03.10.13
Príspevky: 2149
Témy: 136
Bydlisko: Dubnica nad...
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 17:49

tak sorry, ale ak by po drtivom údere začali spory dajmetomu o ropu v Lýbii mohla by teoreticky byť aj vojna medzi USAa jej privŕžencami a Európou, ale vzhladom na to že zúčastnené štáty sú v medzinárodných spoločenstvách nemalo by k ničomu takému dojsť
// príde mi to blbé aby sa vyššie spoločenstvo miešalo do záležitostí jednej krajiny. To máte tak, keby na Slovensku chcel Kotleba zosadiť prezidenta, tak by to Amíci a ostatní podla mna nechali len tak, veď čo Slovensko je malý bezvýznamný štát, veď nič dôležité sa tam neťaží.... Toto vypadá ako čistá zámienka ako sa dostať k čiernemu zlatu, keďže ani pred 2sv. vojnou sa do Hitlera nikto nestaral, a čo potom z toho bolo, keby Kaddáfy začal ohrozovať okolité štáty, tak prosím, nech tam hneď spustí spojenecké letectvo spŕšku bômb.







_________________
Requiescat in pace My Computer
Acer 5742G: l CPU: Intel i3 380M 2,53Ghz l RAM: 4GB DDR3l VGA: Nvidia GT 540m 1GB GDDR3 l HDD: 640GB l DVD-RW: Sony optiarc l Cooling Thermaltake CLN0015 Massive 23 LX l Mouse Gigabyte laser 6880 black
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 18:03

stiffy píše:
To máte tak, keby na Slovensku chcel Kotleba zosadiť prezidenta, tak by to Amíci a ostatní podla mna nechali len tak, veď čo Slovensko je malý bezvýznamný štát, veď nič dôležité sa tam neťaží....

Veď čo sme len členmi NATO...

Nechápem prečo všetci stále vo všetkom vidíte ropu, je pravda, že môže za veľa konfliktov, ale za túto situáciu v Líbyi primárne NIE, sekundárne nech..
Toto ale čo ty tvrdíš je šialené. Nezaujímať sa o štát ktorý nemá suroviny a zaujímať sa iba o tie zo surovinami...

Ľudia vidia konflikt v ktorom je zapojené USA a už hneď vedia že je to kvôli rope.. :roll:







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 26.04.10
Prihlásený: 03.10.13
Príspevky: 2149
Témy: 136
Bydlisko: Dubnica nad...
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 18:12

pokial viem, tak sa USA zapájalo do vojen vždy keď niečo z toho malo, prečo teda napr. 2sv. vojna? USA malo dosť z toho že zásobovalo zničenú európu potravinami, zbraňami atď. . Vďačím im za to že sa do nej zapojili, keďže nevieme či by sme boli teraz v lepšom či v horšom svete, no keby sa USA nezapojilo ekonomikou by boli možno kdesi inde.
// sorry za moju zaujatosť voči USA no aj tá vojna vo Vietname, Iráku, Afganistáne, neviem načo im to bolo dobré...







_________________
Requiescat in pace My Computer
Acer 5742G: l CPU: Intel i3 380M 2,53Ghz l RAM: 4GB DDR3l VGA: Nvidia GT 540m 1GB GDDR3 l HDD: 640GB l DVD-RW: Sony optiarc l Cooling Thermaltake CLN0015 Massive 23 LX l Mouse Gigabyte laser 6880 black
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vojna v Líbyi

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 18:15

stiffy píše:
pokial viem, tak sa USA zapájalo do vojen vždy keď niečo z toho malo, prečo teda napr. 2sv. vojna? USA malo dosť z toho že zásobovalo zničenú európu potravinami, zbraňami atď. . Vďačím im za to že sa do nej zapojili, keďže nevieme či by sme boli teraz v lepšom či v horšom svete, no keby sa USA nezapojilo ekonomikou by boli možno kdesi inde.


O koľkých vojenských konfliktoch v ktorých hraje hlavnú rolu USA vieš?
Čo malo USA z toho že sa zapojilo do WWII? WWII mali Eúropu úprimne u prdele, prišla rana od Japoncov pod pás, to ich donútilo vstúpiť do vojny. Do Eúropy potom prišli spolu s Britmi a Kanadou známou operáciou Overlord. Myslíš že hľadali ropu vo Francúzku? V Nemecku? V Belgicku..?







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 116 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. V Libyi také vypnuli internet, ohrozili tím službu Bit.ly

v Novinky

12

1038

07.03.2011 19:28

patro16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Možná cenová vojna

v Novinky

1

599

10.03.2010 1:01

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 2. svetova vojna

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

18

5511

09.06.2006 19:34

quatermain Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 2.sv. Vojna - Hladam hru

v Počítačové hry

13

1593

07.04.2011 15:26

EXIREXT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vojna výrobcov CPU: Intel skóruje

v Novinky

21

1160

29.04.2008 16:16

borec Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vojnové hry - 1./2. svetová vojna

v Počítačové hry

8

2036

23.02.2013 21:23

brian4601 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. III. Svetová vojna začne v novembri 2010

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

128

6149

17.07.2010 19:54

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cenová vojna stlačila najvýkonnejší desktopový AMD na

v Novinky

3

464

10.07.2007 18:18

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Co si o tom myslite? Vojna/branna povinnost/odoprenie

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

124

5068

29.05.2017 22:41

M_i_s_o Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel a AMD – cenová vojna ako za starých časov

v Novinky

1

409

14.11.2007 12:44

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra