[ Príspevkov: 265 ] 1, 2, 3, 4, 5 ... 9
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 06.03.08
Príspevky: 431
Témy: 28 | 28

uz vela krat som pocul o tom, ze vesmir je nekonecny.. a skoro 15 rokov svojho zivota som tomu veril.. az doteraz.. ked sa na to pozriete z tej najhblsej stranky, vide vam asi toto:

vesmir nemoze byt nekonecny, pretoze by v nom existovalo nekonecne mnozstvo vsetkeho.. nekonecne mnozstvo mna, vas v nekonecnej podobe, v nekonecnom mnozstve podob, chovani, atd..

keby bol vesmir nekonecny, nasa planeta by uz neexistovala, lebo v nekonecnu existuje nekonecne vela moznosti a to aj taka, ze by nas uz niekto znicil.. (vynasiel stroj casu, pricestoval sem, atd)..

taktiez to iste plati aj o stroji casu - nikdy nebude vymysleny, ani o tisic rokov, ani o miliardu. nikde v celom vesmire..

uvaha na koniec:)
ako vznikol vesmir? z velkeho tresku? z coho vznikol velky tresk? z prachu? ako vznikol ten prach? a ako vzniklo to, co vytvorilo ten prach?:D
uz je vela hodin, pojdem spat, rano na pohovor do prace. :rolleyes:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148 | 148
Bydlisko: Bratislava

nerozmyslam o tom lebo viem ze moje obmedzene chapanie na to nestaci.. a nestaci na to chapanie ani vsetkych ludi na tejto planete, akurat mozme viest "nekonecne" diskusie, vacsinou celkom zabavne o nekonecnosti, a pritom si ju nevieme ani predstavit.
stroj casu nie je az taky problem, cestovat v case sa da, http://www.bside.sk/index.php?page=Nov%FDmodelcestovaniav%E8ase :lol:


_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...

v praci ti prajem vela uspechov. co ides robit? upratovaca? :lol:
pleties si nekonecny rozmer, s nekonecnymi dimenziamy. a preto sa tomu hovori teoria, elbo je nepotvrdena a mozeme len spekulovat.


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 06.03.08
Príspevky: 431
Témy: 28 | 28

preco sa mi vysmievas, urobil som ti nieco? nie som laik, je to len moj pohlad..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148 | 148
Bydlisko: Bratislava

OmeGa píše:
v praci ti prajem vela uspechov. co ides robit? upratovaca?

ehm ty si uz dosiahol aspon toho upratovaca? ;) neznasam poznamky na postavenie a "vyssie a nizsie miesta", je to najvacsia pcvina v nasej spolocnosti. ti "vyssi" by boli v riadnom srabe keby im niekto "nizsi" neupratal pod ritou.. sry za OT ale toto som si fakt nemohol odpustit :rolleyes:


_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 06.03.08
Príspevky: 431
Témy: 28 | 28

Kamahl píše:
nerozmyslam o tom lebo viem ze moje obmedzene chapanie na to nestaci.. a nestaci na to chapanie ani vsetkych ludi na tejto planete, akurat mozme viest "nekonecne" diskusie, vacsinou celkom zabavne o nekonecnosti, a pritom si ju nevieme ani predstavit.
stroj casu nie je az taky problem, cestovat v case sa da, http://www.bside.sk/index.php?page=Nov%FDmodelcestovaniav%E8ase :lol:


no to si nemyslim.. keby niekto v buducnosti vymyslel stroj casu, nasiel by sa uz niekto, kto by sem prisiel.. nielen do sucastnosti, ale aj do minulosti.. a zatial ziadny taky pripad nebol. z toho vyplyva, ze cestovanie v case nie je mozne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148 | 148
Bydlisko: Bratislava

viktorcech píše:
no to si nemyslim.. keby niekto v buducnosti vymyslel stroj casu, nasiel by sa uz niekto, kto by sem prisiel.. nielen do sucastnosti, ale aj do minulosti.. a zatial ziadny taky pripad nebol. z toho vyplyva, ze cestovanie v case nie je mozne.
ale ty nie si vsevediaci aby si vedel ci niekto nedosiel ;) toto su len dalsie dohady


_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 06.03.08
Príspevky: 431
Témy: 28 | 28

Kamahl píše:
ale ty nie si vsevediaci aby si vedel ci niekto nedosiel ;) toto su len dalsie dohady


skusim sa zamysliet.. keby niekto v buducnosti na zemi alebo na inej planete vynasiel stroj casu, je velmi pravdepodobne, ze by sme o tom vedeli, kedze cas je nekonecny.. kludne by si trebars o miliardu rokov niekto mohol mysliet, ze navstivi prave zem.. a nielen o miliardu.. prakticky kazdy den..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89 | 89

to co je toto :D:D: ahhaha. trochu podla mna to filozofujes z cudneho hladiska. jake nekonecne moznosti co to ocom :D. zober si to ze hras csko a CTcko sa pyta Tcka de sme , nevim proste to existujeme nekde a musim ta zastrelit :D:D . ale do nasho sveta sa nedostanu . ehehe. a preto sa nam zastavuje rozum ked niekto polozi otazku co je za vesmirom. konec ja som raz musel dat reset :D


Naposledy upravil piskvorko dňa 15.11.2007 22:02, celkovo upravené 1

Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...

upratovac nebol narazka na postavenie alebo nejake kategorizovanie ludi. (ked ti to napadlo, tak mas take tendencie asi ty ;) ale dobre.) bola to narazka, ze ma asi vela volneho casu, aby rozmyslal nad nekonecnymi moznostami nekonecna. taketo uvahy vacsinou vedu k dalsiemu zabijaniu casu, a prehrievaniu procesorov v sieti distribuovanych vypoctov ;)
(a myslim ze nadpis by mal by nie halucinogenna, ale haluzinogenna, lebo halucino je halucinacia...)


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 06.03.08
Príspevky: 431
Témy: 28 | 28

ja som to napisal myslim ze pochopitelne a slabomyselnosti ako CS nehravam;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 06.03.08
Príspevky: 431
Témy: 28 | 28

OmeGa píše:
upratovac nebol narazka na postavenie alebo nejake kategorizovanie ludi. (ked ti to napadlo, tak mas take tendencie asi ty ;) ale dobre.) bola to narazka, ze ma asi vela volneho casu, aby rozmyslal nad nekonecnymi moznostami nekonecna. taketo uvahy vacsinou vedu k dalsiemu zabijaniu casu, a prehrievaniu procesorov v sieti distribuovanych vypoctov ;)
(a myslim ze nadpis by mal by nie halucinogenna, ale haluzinogenna, lebo halucino je halucinacia...)


nic v zlom, ale ked dokoncit skolu, potom sa s tebou budem bavit.. nech tu pisem cokolvek, nemas pravo sa nado mnou povysovat.. vsak si odo mna mladsi.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148 | 148
Bydlisko: Bratislava

lol presunte to do off topicu a tam mozme pisat ;)

to omega: napadlo ma to preto ze to je bezne myslenie dnesnej spolocnosti ktore sa mi nepaci.. a ja take myslenie nemam, ma nepoznas ;)


_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Kamahl píše:
nerozmyslam o tom lebo viem ze moje obmedzene chapanie na to nestaci.. a nestaci na to chapanie ani vsetkych ludi na tejto planete, akurat mozme viest "nekonecne" diskusie, vacsinou celkom zabavne o nekonecnosti, a pritom si ju nevieme ani predstavit.
stroj casu nie je az taky problem, cestovat v case sa da, http://www.bside.sk/index.php?page=Nov%FDmodelcestovaniav%E8ase :lol:

sorry za OT ale si precitajte tu diskusiu k tomu clanku.
Kusi je borec :-D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148 | 148
Bydlisko: Bratislava

Dzimbo píše:
sorry za OT ale si precitajte tu diskusiu k tomu clanku.
Kusi je borec :-D
to pises preto ze mu neveris alebo to myslis vazne;) kusiho znam a mozem potvrdit ze okrem satanizmu je fyzika, astrofyzika, kvantova fyzika a tak podobne druhy konicek :D ale sme uplne OT, ale nic ine sa od tejto temy neda ani cakat takze --> OT pls, nech mozme pokracovat;)


_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Kamahl píše:
to pises preto ze mu neveris alebo to myslis vazne;) kusiho znam a mozem potvrdit ze okrem satanizmu je fyzika, astrofyzika, kvantova fyzika a tak podobne druhy konicek :D ale sme uplne OT, ale nic ine sa od tejto temy neda ani cakat takze --> OT pls, nech mozme pokracovat;)

zostrojit stroj casu v skole? nemozne :roll:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148 | 148
Bydlisko: Bratislava

Dzimbo píše:
zostrojit stroj casu v skole? nemozne :roll:
si to nastuduj, potom skus ;) a kecaj :P


_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...

debata na tuto temu (nekonecno vesmirov, cestovanie v case atd) by bola zaujimava medzi 4 (pripadne 3 ) ocami, ale napisat nieco zmysluplne sa skoro ani neda, lebo kym to napisete, tak je tu uz taky bordel, ze sa uz zabudlo o com vlastne hovorime. myslim ze taketo uvahy nepatria na pcforum (mozno ak by sa tykali kvantovej zviazanosti, cize paralelneho pohybu a reakcii hmoty-to by sa mohlo vyuzit pri pc komunikacii, ale takto :roll: )


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Kamahl píše:
si to nastuduj, potom skus ;) a kecaj :P

dobre, priznavam ze som to necital cele iba jeho prvy prispevok
ale
Citácia:
a k tomu, neni oficialna stranka ani navod. je to len teoreticky predpoklad takisto, az na to ze skumalo cca 10cm^3. pristroj bol velky ako miestnost a fungoval pri minimalne 800 stupnoch. idealna teplota bola 1200-1300. bolo to vlasne jonove delo. to nastrelovalo molekuly urcitou rychlostou a urcitym smerom. tie sa potom tym teplom a tlakom spojili do pôvodnej podoby.

toto nieje navrat do minulosti podla mna
ked sa mylim tak ma oprav :sick:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava

Off TOpic už nieje ak si si nevšimol Kamahl
Ak budem vidieť ešte jednu msg ot tak to tu lockujem a sťažujte sa trebárs aj na lampárni ;)

Ja sa vyjadrím - vesmír je
1. buď nekonečný - lebo čo je na konci vesmíru? stena alebo čo? a za stenou je čo? ďalšia stena? to znie jak z pacha

2. nieje nekonečný, ale obmedzený časopriestorom, dojdeš na koniec vesmíru, a vlastne si na jeho začiatku... :)

- to nieje stroj času ale obyčajný urýchlovač častíc... :roll:


_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89 | 89

viktorcech píše:
ja som to napisal myslim ze pochopitelne a slabomyselnosti ako CS nehravam;)


pocuj ja si myslim ze taketo temy netreba zakladat , ja som za hociaku pitomu temu, ale myslim ze toto je trochu moc a donekonecna a filozofia typu ked cas bol nekonecny ci ako si to pisal tak o stroji casu by sme uz vedeli a tak :D . imho nema to cenu. je to dokola stale.

a myslim ze najnormalnejsy prispevok tu dal existenz.

myslim ze jeto 2jka :D

kedysi si som strasne vela cital otom a tak. ale uz ma to preslo. skor sa zameriavam na veci co by sa dali rozlustit a su to od pradavna a stale nevieme preco boli a tak .

ja som to len prirovnal k csku ze predstav si ze ty si CT a jedneho dna dospejes k takej metalite ze si uvedomis svet okolo seba do si a zascess sa ako ty sam CTko pytat. a to preco sa mam strielat s Tckom :D:D:D .

a nepridu anto ani zaaa P..U ze preco. lebo neveda si predstavit co ich svet pohana je to PC. a na co su, na zabavu pre ludi , cskarou. jak sa CTcko spyta co je za de_dust2 nevie tak sa aj ja pytam co je za vesmirom, co ja wiem ? ked je neico tak to znamena asi ze je nieco aj zatym. a naco je vesmir. take otazke proste

neriesto a povec si proste preto lebo JE . botka.

ale scel by som to inac vedet :D

E: tu www co mas v profile :Dked si to ty natej foto tak si dost haluzny ;D hhh , samo ze nic v zlom


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava

Drak, akooo tebe lezie to CSko na mozog... ešte začni rovnať ranné varenie kávy s čerstvo nabitým zásobníkom mp5-ky... :rolleyes:


_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95 | 95

Ak by aj bol nekonecny tak jeho rozmery su take giganticke-nepredstavitelne ze keby sa aj "nieco" dostalo raz zo zaciatku na koniec cize z bodu A do B tak by to nemalo prenikoho ziadbnu informaciu a vyznam lebo by tu nikto nebol adt. :)


_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Berte to tak, ze tak ako ani mravec nepochopi ludský zasah do jeho sveta, tak ani my nepochopime podstatu vesmiru.

A btw, dnes uz sa nepresadzuje myslienka ze vesmir je nekonecny.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.11.07
Prihlásený: 23.06.23
Príspevky: 19
Témy: 6 | 6
Bydlisko: Kosice

viktorcech píše:
uz vela krat som pocul o tom, ze vesmir je nekonecny.. a skoro 15 rokov svojho zivota som tomu veril..
uvaha na koniec:)
ako vznikol vesmir? z velkeho tresku? z coho vznikol velky tresk? z prachu? ako vznikol ten prach? a ako vzniklo to, co vytvorilo ten prach?:D
uz je vela hodin, pojdem spat, rano na pohovor do prace. :rolleyes:


Viktorcech> je dolezite vyberat si od koho a ake informacie pocuvas, ked mi moja babka povie ze vesmir je nekonecny tak to beriem samozrejme z rezervou a overim si to z doveryhodnejsich zdrojov.

Vesmir samozrejme nie je nekonecny, aj ked z jeho velkostou to take jednoduche nie je. Velkost viditelneho vesmiru ohraniceneho horizontom udalosti je (13,7 ± 0,2)mld. svetelnych rokov co je zaroven aj doba od tvz. velkeho tresku pri ktorom vesmir vznikol. Bohuzial nie je cas ani miesto vysvetlit ti to podrobne na tomto fore. Viac informacii najdes napr. na www.aldebaran.cz , http://www.aldebaran.cz/forum/viewtopic ... t=big+bang.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 10.06.07
Prihlásený: 29.10.13
Príspevky: 260
Témy: 71 | 71
Bydlisko: Úľany nad Ž...

Nekonečno môže existovať a pri tom to nekonečno ani neni.

Napríklad obyčajná počitačová hra alebo program dokáže vytvárať zdanie nekonečna ale pritom si na jednom mieste.

Povecme že vo vydeohre GTA:San Andreas zoberete letadlo a pôjdete jedným smerom od ostrovov a aj ked sa vzdalujete, stále je všetko rovnaké a ak by programátory robyli tolko vody,zeme a oblakov tak by tá hra zaberala nekonečno megabitov ale nezaberá pretože naprogramovali aby sa všetko opakovalo nekonečno krát + objekt San Andreas sa x,y od vás vzdaloval.

S toho vyplíva že vesmír sa zdá byť nekonečný ale v skutočnosti neni.


_________________
Čo môžeš urobiť dnes, neurob ani zajtra a máš dva dni voľno.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89 | 89

-pockaj co ti napise existenz :D
-uplne chapem co tym myslis !


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina

-maniac a drak, vy ste obaja ocividne totalne potratili rozum. vam tie hry uz asi nacisto vypalili pixely v ociach a narusili mozgovu koru :lol: nic v zlom, ale ani jeden z vas nevniesol do debaty NIC normalne...prirovnavat counter-strike alebo SA k relativite vesmiru.. odporucam taky 6 mesacny pobyt v liecebnom stredisku..

-viktor, v istom zmysle mas zaujimave uvahy, ale stale sa orientujes na nieco, co je totalne irelevantne, pripadne nemozne preskumat hocijakymi zmyslami. vtedy sa najjednoduchsie prezentuju vlastne nazory, ze ? ;)
ale tak aby som nebol len OT, par reakcii na to co tu uz odznelo, mozno pridam trosku iny pohlad na vec

Citácia:
vesmir nemoze byt nekonecny, pretoze by v nom existovalo nekonecne mnozstvo vsetkeho

nerozumiem, ako si dosiel k tejto uvahe. PRECO by mal vesmir obsahovat nekonecne mnozstvo teba ? ano, existovalo by v nom nekonecne mnozstvo, ale napr priestoru. hovori sa hovori o nekonecnosti vesmiru, tak sa tym mysli nekonecny ROZMER, nie nekonecne MNOZSTVO VECI. ked mas konecny rozmer vesmiru, tak ten je vyplneny konecnym mnozstvo tvojich buniek alebo ako si to predstavujes ?

Citácia:
keby bol vesmir nekonecny, nasa planeta by uz neexistovala, lebo v nekonecnu existuje nekonecne vela moznosti a to aj taka, ze by nas uz niekto znicil..

asi dalsia z tvojich nocnych uvah :) vid. text hore

Citácia:
ako vznikol vesmir? z velkeho tresku? z coho vznikol velky tresk? z prachu? ako vznikol ten prach? a ako vzniklo to, co vytvorilo ten prach?

vedcom sa podarilo uz "zozbierat" mnozstvo dokazov v prospech velkeho tresku (neustale vzdalovanie sa vesmirnych telies, zvyskove ziarenie (ci co to bolo, kiezby som si teraz spomenul na presne terminy co pouzili....) a dalsie veci), takze je to vcelku realna teoria. teoria, ktora si trufa "rozsirit" tuto, zas tvrdi, ze sa tento dej - roztahovanie<->zmrstovanie - vesmiru deje cyklicky, takze ziadne "predtym" alebo "potom" proste nie je. vesmir je, bol a bude, nech sa bude diat cokolvek. nemusis suhlasit, vsetko su to len teorie. teoria velkeho tresku ma vsak stale najvacsi "punc" realnosti. problem je v tom, ze ludska mysel potrebuje vediet, ako,kym, kedy, cim bolo nieco stvorene.. malokto si vsak napr dokaze predstavit, ze hmota a energia nevznikaju ani nezanikaju, len sa premienaju

mala protiotazka : nech je odpoved na tvoje otazky akakolvek, ako to ovplyvni tvoj zivot ?


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 06.03.08
Príspevky: 431
Témy: 28 | 28

el mariachi píše:
nerozumiem, ako si dosiel k tejto uvahe. PRECO by mal vesmir obsahovat nekonecne mnozstvo teba ? ano, existovalo by v nom nekonecne mnozstvo, ale napr priestoru. hovori sa hovori o nekonecnosti vesmiru, tak sa tym mysli nekonecny ROZMER, nie nekonecne MNOZSTVO VECI. ked mas konecny rozmer vesmiru, tak ten je vyplneny konecnym mnozstvo tvojich buniek alebo ako si to predstavujes ?


no myslel som to tak, ze pokial by vesmir nemal koniec, existovalo by v nom nekonecne mnozstvo vsetkeho.. ano, opakujem sa, ale inac to neviem vysvetlit:)) nemyslim nekonecnost.. ako napr. kruh, ktory nema zaciatok ale koniec, ale v ramci rozpinania..


el mariachi píše:
mala protiotazka : nech je odpoved na tvoje otazky akakolvek, ako to ovplyvni tvoj zivot ?


len tak.. zvedavost, zaujimava tema.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89 | 89

koncim :D s temou nema to cenu donekonecna to je .

tie hry mali sluzit ako prirovnanie nobrainistom .

napisal si : nerozumiem, ako si dosiel k tejto uvahe. PRECO by mal vesmir obsahovat nekonecne mnozstvo teba ? ano, existovalo by v nom nekonecne mnozstvo, ale napr priestoru. hovori sa hovori o nekonecnosti vesmiru, tak sa tym mysli nekonecny ROZMER, nie nekonecne MNOZSTVO VECI. ked mas konecny rozmer vesmiru, tak ten je vyplneny konecnym mnozstvo tvojich buniek alebo ako si to predstavujes ?

co stym maju bunky omg ? xapem jako to ty xapes co tu spajas ale nemusi to tak vobec byt , setko su len teorie v jednej je viac reality v druhej menej aj tak clovek nato myslim aspon ece 100 rokov alebo nikdy nato nepride . setko budu dohady na ktorych sa budu stavat nove dohady ... atd. umna to nema vyznam keby som bol mladsy tak sa tu rozpisem :D ale uz som zabudol aj to co som kedysi vedel .d::DD


 [ Príspevkov: 265 ] 1, 2, 3, 4, 5 ... 9


Vesmir nemoze byt nekonecny - taka halucinogenna uvaha



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

nemoze to byt windowsom?

v Operačné systémy Microsoft

6

468

23.05.2011 20:23

brmbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

pameť nemôže byť read

v Pamäte

15

1937

14.10.2009 19:54

lamkalamka

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Hry-(Typu vesmir)

v Počítačové hry

13

2134

25.06.2009 11:38

Lagorex

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Úvaha: právny hacking

v Krčma

5

615

21.01.2013 11:20

programmer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Úvaha: Skutočne potrebujeme výkonné počítače?

v Novinky

12

1242

25.02.2010 16:42

Xarxes

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nekonečný cyklus

v JavaScript, VBScript, Ajax

8

613

04.09.2011 9:49

camo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nekonecny virus ...

v Antivíry a antispywary

26

1331

11.07.2012 22:20

MaTT753

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

[pascal] nekonecny cyklus

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

598

02.04.2010 13:24

vama

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nekonecny slide obrazkov

v JavaScript, VBScript, Ajax

9

616

27.05.2010 21:02

Ďuri

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

nekonečný cyklus v jave

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

853

01.01.2010 16:58

jarrro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Intel dp67bg - nekonečný boot loop

v Intel čipové sady

5

441

30.06.2014 13:56

4ndY252

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Gigabyte P85-D3 nekonecny restart

v Intel čipové sady

2

469

10.07.2014 20:01

kub4n3c

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

taka hlaska

v Operačné systémy Microsoft

9

664

21.02.2008 13:56

yaJohny

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Taka drobnost

v PHP, ASP

9

665

21.10.2009 11:27

stenley

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Intel a 10 Nm - nekonečný príbeh

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Novinky

63

2798

03.01.2020 16:52

patro16

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

localhost background-image FF nekonečný refreš

v Ostatné

4

464

05.10.2011 19:35

camo



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF