Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
upomienka od socialnej poistovny

Registrovaný: 04.01.08
Prihlásený: 06.11.23
Príspevky: 1334
Témy: 70
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 11:40

Mam takyto problem zo socialkou, chcem sa poradit

Od noveho roka som dal pozastavit zivnost, pretoze od noveho roka som zamestnany a plati odvody za mna zamestnavatel. Socialna poistovna mi aj tak zaslal upomienku o zaplateny socialky za januar ked uz som nebol zivnostnik.

V decembri som bol na zivnostenskom a pozastavil zivnost... nedal som ohlasenie na socialku... nevedel som to... prislo mi normalne ze statne urady mezdi sebou komunikuju...

Infolinka na socialke ma odporucila na toto cislo 0906 173 679 kde ale nikto uz 3 den nezdviha.

nechcem to zaplatit... nie je to malo a za januar socialku za mna zaplatil statu zamestnavatel.

zazil niekto takuto situaciu ?
dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
upomienka od socialnej poistovny

Registrovaný: 21.09.13
Prihlásený: 16.02.24
Príspevky: 2109
Témy: 77
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 11:47

Choď tam osobne







_________________
Nesnívaj svoj život, ale ži svoj sen.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 11:53

Je to tvoja chyba! pekne si to mal ohlásiť na socialnu poisťovňu, ukončenie živnosti, budeš to musieť uhradiť. Napokon keď to nepôjdeš zastaviť na SP, budeš cvakať každý mesiac + penále, budeš na čiernej listine. Pozastaviť a ukončiť poistenie môže len dotyčná osoba ktorej sa to týka, alebo poverená osoba ktorá ma splnomocnenie, spísané na ŠU ako notár, a OU v mieste bydliska.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
upomienka od socialnej poistovny

Registrovaný: 04.01.08
Prihlásený: 06.11.23
Príspevky: 1334
Témy: 70
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.02.2015 12:07

moja chyba nechyba socialka nema pravo pytat zaplatenie socky ked som nevykozval ziadnu cinost ani zisk a nie som zivnostnik co znamena ze ta pravna osoba ktora plati kazdy mesiac socku neexistuje ale aj tak to pytaju

je to zle nastaveny system pre obcanov a skvely system pre socialku pretoze do tych dier padaju peniaze...

hladam riesenie, nehladam dôvod preco to tak je... ale dik

// Spojený príspevok Štv 19.02.15 12:09

platit za nieco co nevyuzivam je proti logike takze tak


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 12:22

To že si bol živnostník, povinne boli tvoje odvody re SP, a kto im oznámil že si ukončil živosť? Asi nik, preto je to ako pohladávka pre SP, také sú ich vnútorné predpisy. Oni nemajú pre čo a za čo skúmať že im neprišli platby za soc. odvody. Neznalosť zákona nič neospravedlňuje, tvoju pohladavku môže anulovať buď samotná poistovňa alebo preziden SR. Stačí sa len slušne porozprávať na poisťovni kto to má na starosti. Treba tam zájsť čím skôr.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
upomienka od socialnej poistovny

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 12:24

Napisal som sms mame, ona stym robi tak ti napisem co mi odpovie :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
upomienka od socialnej poistovny

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 12:24

d&rthak, áno, je to zle urobený systém a úrady nefungujú vôbec efektívne.. bohužiaľ to nemení nič na fakte, že si si nesplnil povinnosť :/ obávam sa, že to vážne zaplatiť budeš musieť a do budúcnosti si len na to dávať pozor. štát čaká na to, že spravíš chybu :) buď ešte rád, že ti došla upomienka takto skoro, lebo sú prípady, kedy človek mal len drobný nedoplatok a prišlo mu upozornenie až po dlhej dobe a samozrejme vtedy sa to už nazbieralo s penálmi do takého rozsahu, že to už sranda nebola..
mimochodom, povinnosť platiť sociálne poistenie sa neodvíja od aktuálneho príjmu, ale od príjmu za predošlý rok, ale to vieš..

ako povedal kraliček, skoč tam osobne a poinformuj sa priamo u nich, býva to najlepšie riešenie







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 12:28

Stačí sa pozrieť na čiernu listinu SP, je to až hrôza čo kto koľko dlhuje, vymáha to exekutor.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
upomienka od socialnej poistovny

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 12:33

Mne sa stala taka vec, ze ma zabudli zapisat, ze som zapisany na urade prace a po cca roku mi dosla upomienka, ze mam zaplatit 900€ inak to posunu dalej. Samozrejme postarka to dala bratovi aj ked to bolo do mojich ruk a nakoniec to mama riesila a urad prace niekde stratil moje papiere, esteze som kopie mal doma a nakoniec som nemal zaplatit nic a ani sa neospravedlnili a keby nemam kopie zo som na urade prace tak by som aj 900€ musel zaplatit...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 12:41

naše zákony: 10 rokov držať doklady pre štátny aparát, inak sa bude platiť. Keď oni dačo stratia, tak sa im nič nestane, lebo sú nezodpovedný čo nemôžu za svoje činy.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 12:50

Ja som bol v roku 2013 student, koncil som VS, nemal som prijem. Potom som bol na Urade prace a odisiel som do DE, kde som sa v septembri zamestnal.
Od podania danoveho priznania som bol oslobodeny, nemal som ziadny prijem.
Daval som si vsak dnove priznanie v DE, lebo som si nechal vratit dan. K tomu potrebovali tlacivo od danoveho uradu SR, ze aky som mal prijem v r. 2013 na SR.
Danovy urad to vydava len na zaklade danoveho priznania, ktore som nepodal, lebo som nemusel. Cize teraz som musel podat danove priznanie, kde boli same nuly. Aj to je uz nonsens.
Horsie je, ze tie kurvy mafianske, inak sa to nazvat neda, mi vyrubili pokutu, lebo som danove priznanie podal po termine.
To je slovenske Kocurkovo...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
upomienka od socialnej poistovny

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 12:53

takze d&rthak, zevraj ty aj ked zrusis zivnost tak si dobrovolne mozes platit soc. takze pokial si to nezrusil tak to budes muset zaplatit. A ze cim skor ist tam a odhlasit, lebo ti vyrataju sumu az do odhlasenia. Povedala, ze sa este popyta a keby nieco mi zavola.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 12:59

Ja by som napísal ombucmanovy, ak by som nepochodil, do prezidentskej kancelárii aby mi bola vrátená pokuta.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
upomienka od socialnej poistovny

Registrovaný: 04.01.08
Prihlásený: 06.11.23
Príspevky: 1334
Témy: 70
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.02.2015 13:22

dakujem erikzet aj vsetkym ostatnym...

trapne je ked vratia peniaze tak ich zdania... fakt kurva fix tato krajina ziadna evolucia iba degradacia

chapem ze ako samoplatca mozem byt stale evidovany ale to by som musel byt nezamestnany a socialka urcite dostala za mna peniaze od zamestnavatela. Pochybujem ze existuje na slovensku clovek ktory je zamestnany a plati za neho zamestnavatel odvody a on este si sam plati za seba odvody ved to je blbost a ked je takto dany zakon tak je to vypalne pretoze logicky ked mi pridu peniaze od cloveka tak nebudem tie peniaze zase pytat : ///


Offline

Užívateľ
Užívateľ
upomienka od socialnej poistovny

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2015 18:06

Ukončenie živnostenskej činnosti na vlastnú žiadosť

Ak chce podnikateľ ukončiť živnostenskú činnosť na vlastnú žiadosť, navštívi jednotné kontaktné miesto jemu príslušné podľa miesta trvalého pobytu. Tieto kontaktné miesta sa nachádzajú na obvodných úradoch, konkrétne na odboroch živnostenského podnikania v SR. Podnikateľ na tomto mieste podá oznámenie o ukončení podnikania, v ktorom uvedie deň ukončenia podnikania.



Ak v oznámení nie je uvedený neskorší deň, živnostenské oprávnenie zanikne dňom nasledujúcim po dni doručenia oznámenia o ukončení podnikania živnostenskému úradu. Oznámenie o ukončení podnikania možno vziať späť najneskôr v deň, ktorý predchádza dňu zániku živnostenského oprávnenia.

Vrátenie osvedčenia o registrácii daňovému úradu

Podnikateľ je povinný oznámiť ukončenie podnikania príslušnému daňovému úradu. Daňovému úradu musí doručiť kópiu oznámenia o zrušení živnosti do 15 dní a požiadať o zrušenie registrácie. Podnikateľ je povinný vrátiť daňovému úradu osvedčenie o registrácii a pridelení daňového identifikačného čísla (DIČ) do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia o zrušení registrácie.

Povinnosti voči Sociálnej poisťovni

Sociálnej poisťovni treba doručiť do 8 dní kópiu oznámenia o zrušení živnosti. Podnikateľ nesmie zabudnúť na to, že sa musí do 8 dní odhlásiť z povinného platenia sociálnych odvodov, a to osobne alebo písomne vyplnením odhlášky na tlačive „Registračný list fyzickej osoby“.


Povinnosti voči zdravotnej poisťovni

Aj zdravotnej poisťovni treba do 8 dní doručiť kópiu oznámenia o zrušení živnosti a odhlásiť sa do 8 dní z povinného platenia preddavkov na zdravotné poistenie. Túto povinnosť však realizuje jednotné kontaktné miesto.

Zánik podnikania a skončenie platenia odvodov

Skončením podnikania zaniká povinnosť platiť zdravotnej poisťovni preddavky na zdravotné poistenie a Sociálnej poisťovni poistné na sociálne poistenie. Ak osoba ukončí svoju činnosť napríklad 31. 12. 2013, tak poslednýkrát zaplatí zdravotné a sociálne odvody za december 2013 so splatnosťou do 8. januára 2014.

Ak by osoba ukončila svoje podnikanie nie ku koncu mesiaca, ale počas mesiaca, tak zdravotnej a Sociálnej poisťovni zaplatí alikvótnu časť odvodov zodpovedajúcu počtu dní podnikania v mesiaci. Pri ukončení podnikania napríklad 15. apríla 2014 by tak podnikateľ do 8. mája 2014 zdravotnej a Sociálnej poisťovni zaplatil odvody zodpovedajúce 15 dňom podnikania pri 30-dňovom mesiaci. Platba odvodov by tak tvorila 15/30 z celkovej mesačnej sumy odvodov. Presnú sumu končiacemu podnikateľovi vypočíta príslušná pobočka Sociálnej poisťovne.


Tu je este nejaka vec, pokukaj si to http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=55378&prm2=59645&sword=&insurance_kind=0&target_group=207&life_sit=0&kriterium=all&page=1


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba sociálnej siete

v PHP, ASP

8

2779

23.05.2013 23:44

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ilegal systém - falošná upomienka?

v Operačné systémy Microsoft

5

312

13.01.2013 13:28

screw Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra