Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Upgrade Vista -> 7

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2014 11:51

Ahojte,
pozvyšovali sa mi nejaké komponenty z jedného pc, ktorý už nepotrebujem, tak som sa rozhodol vylepšiť PC rodičov. Aktuálne je tam nejaký C2D s grafikou na doske a už cítiť, že to chce zmenu, je to extrémne pomalé po takmer každej stránke. Im to síce stačí, ale nerobili na ničom rýchlejšom už pekných pár rokov. Pre mňa to je utrpenie tam byť čo i len chvíľku. Vlastne takmer celý PC2 z môjho podpisu tam pôjde.
No ale k veci, teraz majú nahodenú Vistu už nejaký ten piatok. Cieľom je pochopiteľne dať tam sedmičku, tú mám z msdn, takže originálku. Nakoľko je to rodičovský pc, tak všetko je na ploche, všetky heslá a veci uložené, a nič z toho sa nemôže pri upgrade stratiť. Celé cčko si skopčím, to nie je problém, ide mi ale o históriu prehliadača, uložené heslá, stránky, profil na outlooku a tak podobne. Má niekto skúsenosti s kopírovaním priečinku AppData z Visty do AppData na Win7? Bude to fungovať? ak by sa to dalo tak mi to ušetrí neskutočné nervy pri kopírovaní a ukladaní hesiel a podobne.
Celkovo môj plán je asi kúpiť nejakú 500vku disk, nainštalovať čistú sedmičku na novom hardware a potom kopírovať všetko čo sa bude dať z terajšieho PC. Alebo si spraviť niekde zálohu terajšieho disku a strčiť ho do nového hardware.
Bude sa mi teda dať skopírovať všetko jednoducho alebo to pôjde naprd? Existujú nejaké iné programky alebo fíčurky ako by sa dali tieto veci presunúť do nového winu prípadne možno rovno upgradeovať win (neviem ale ako pri zmene hw)?
Dik


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2014 18:20

Ja tiež skúšam upgrade z visty Ultimate ale nemôžem prehodiť lebo vistu mám EN a windows 7 je SK :D keď nainštaluješ normálne keď ti bootne cez PC a tam zvolíš particiu windows automatický no podla mojej skúsenosti ti vyhodí okienko že keď nainštaluješ na tu istú particiu tam kde mám windows vistu tak že tie staré súbory bude premiestnené do Windows.old aj celá Vista s programami aj s celou plochou inštaloval som z windows 7 na vistu lebo windows 7 nejak išla pomalšie ako Vista ...vistu mám 4roky od výroby pravidelne čistím a funguje ako po čerstvej inštalácií.mám doma skrátenú verziu visty a zatial mám na netbooku na SSD-čku a v pohode..Keby niečo napíš cez SS napíšem viac..Myslím že dá sa aj cez partition manager z starého disku ti prekopíruje do nového disku celý os aj s boot Managerom..Treba pohľadať na nete


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Upgrade Vista -> 7

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.06.2014 20:30

no môj plán sa veľmi nezmenil, len som si uvedomil, že vlastne celý pc nechám rodičom, teda komplet všetky komponenty, vrátane hdd (ak sa mi podarí kúpiť z bazosu)...
našiel som soft čo dokonale zmirroruje partíciu, takže skopčím celý existujúci disk na nový, na napr D partíciu, a na Cčko nainštalujem W7, skúsim skopírovať AppData, plochu a čo sa bude dať a nainštalovať programy podľa toho, čo uvidím v starom program files...
vzdal som sa nádeje na nejaký easy upgrade alebo niečo podobné, len ešte neviem jak to bude napr s outlookom, ten netuším kde si ukladá veci, a tak podobne... dúfam že ku koncu týždňa sa na to vrhnem...
rodičia sa už klepú a varujú ma, že ak o niečo prídu (mamka má kopu veci do školy tam) tak nedopadnem dobre :D takže preto musím mirrorovať čo sa dá :D


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Presun domeny -> Synology NAS -> Mail server -> Dynamicka IP -> DDNS -> SPAM???

v Úložné zariadenia

5

617

02.10.2018 14:46

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC upgrade -> upgrade na tiche PC (zdroj+disk) 140€

v PC zostavy

20

1469

01.02.2015 23:27

maRT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. w vista -> w7

v Operačné systémy Microsoft

8

331

28.09.2011 21:32

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vista Basic DE =>CZ

v Operačné systémy Microsoft

4

450

14.07.2008 18:31

aix Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zdielanie tlačiarne 7 -> Vista

v Siete

0

611

26.02.2011 11:33

Shwollo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vista OEM=> Win 7 BOX

v Operačné systémy Microsoft

2

324

21.09.2010 18:43

sysel777 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vista ide XP nie ->INTERNET

v Operačné systémy Microsoft

5

416

09.06.2007 18:32

Gyrxiur Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vista->win7 wifi zdielanie internetu

v Siete

2

1526

21.12.2009 15:20

pilná lama glama Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vista Basic na NB =>dilema

v Operačné systémy Microsoft

2

378

18.06.2009 19:22

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Upgrade Vista

v Operačné systémy Microsoft

4

392

07.06.2008 21:30

Romi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GeForce 8600 GT upgrade

v Grafické karty

14

525

01.08.2014 11:32

Ageiris Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem so zdielanim int. WIN 7 > VISTA

v Operačné systémy Microsoft

1

298

22.06.2010 0:56

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Upgrade -> PC vs. NOTEBOOK

v Krčma

8

623

16.12.2011 15:56

Martin1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DDR2 -> upgrade na DDR3

v Pamäte

2

898

16.01.2011 22:33

tantum Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. upgrade displeja 1366x768 -> 1920x1080

v Notebooky a netbooky

2

406

01.08.2016 22:04

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vista Upgrade Windows 7

v Operačné systémy Microsoft

4

989

15.10.2009 7:24

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra