[ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.09
Prihlásený: 15.12.09
Príspevky: 66
Témy: 8 | 8
NapísalOffline : 08.12.2009 18:17 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

Dobry den chcel by som nejaky procesor+doska dokupit (stvojjadro) na moj PC:
INTEL E8400 65W --ten predam
GIgabyte GA EP43-S3L --aj tu predam
500W fortron BS2 -musi to utiahnut!!!!
VGA gtx275 gainward 896mb
ram- 2x2gb patriot 1066mhz +2gb 800mhz kingston
Kedze mam dost ramok nechcem ich menit su to ddr2jky cize zakladna musi s ddr2 a musi mat viac ako tri sloty... cenovy strop zatial neviem ale zhruba urcite nie viac ako 200€ zalezi ako sa mi podari predat procesor plus dosku..... kedze procesore od intelu su drahe chcel by som nejake amd+dosku... diki za linky a sorry ze zakladam dalsiu temu...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 11.06.26
Príspevky: 18812
Témy: 182 | 182
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 08.12.2009 18:18 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

obmedzuje ťa nejako ten procesor? :) lebo nejak nevidím zmysel to meniť, ak ťa naozaj že neobmedzuje vo výkone.. keď presedláš na 4 jadro od AMD veľa toho nezískaš (nechcem tým povedať že AMD sú zlé alebo slabé, ale oproti E8400 proste ... rozdiel si väčšinou nevšimneš


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.09
Prihlásený: 15.12.09
Príspevky: 66
Témy: 8 | 8
Napísal autor témyOffline : 08.12.2009 18:24 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

gta 4 mi islo 15 fps na high... pozera som fora a s takou istou kartou na phenome 2 x4 slo 25 + fps ... kazdopadne vsade pisu ze stvorjadra nastupuju no aj pride vela hier co bude podporovat 4 jadra... a ked sa mi podari predat dobre trochu E8400 s tou doskou nebudem musiet vela doplacat a ci?...som ten pc kupoval v marci tusim ... sak porad oplati sa pockat? inac som chcel i5 750 ale to by som musel menit ramky a na to nemam uz € ;(
EDIT: a na hentakej SHITe doske ani nejde pretaktovat ... dal som iba o 100mhz


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 13344
Témy: 438 | 438
Bydlisko: Myjava
NapísalOffline : 08.12.2009 18:32 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

na tom procesore GTA4 musi ist 25+fps... takze chybu nemas v procesore,ale niekde inde...


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Edifier R1700BT / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 11 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S24 Ultra Phone2: Google Pixel 8 Pro
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 11.06.26
Príspevky: 18812
Témy: 182 | 182
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 08.12.2009 18:33 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

na tej doske sa musí dať taktovať... dúfam že netaktuješ s BOX chladičom a sa čuduješ že to nejde... na E8400 šlape GTA IV ako hodinky skôr si pozri teploty procesora a ostatných vecí. Myslím že sa neoplatí kupovať nový CPU ,tento je najsilnejšie dvojjadro, a GTA IV ide aj mne na E4400 relatívne plynule 20+ v náročných častiach mesta


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.09
Prihlásený: 15.12.09
Príspevky: 66
Témy: 8 | 8
Napísal autor témyOffline : 08.12.2009 18:37 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

nemam nikde chybu... nic som netaktoval procak len mierne graficka+ramky - default... ale mne nejde len o gta4 ale ci to bude dobra volba napr... http://www.alza.cz/amd-phenom-ii-x4-945-95w-d129360.htm

mam AC FREEZER 7 PRO

ani zvysit napatie na cpu mi nejde... nikde to v biose nie je...


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 13344
Témy: 438 | 438
Bydlisko: Myjava
NapísalOffline : 08.12.2009 18:45 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

upravuj si prispevky !!!


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Edifier R1700BT / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 11 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S24 Ultra Phone2: Google Pixel 8 Pro
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.09
Prihlásený: 15.12.09
Príspevky: 66
Témy: 8 | 8
Napísal autor témyOffline : 08.12.2009 19:00 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

sorry..tak podla vas netreba nic menit..? :/


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 11.06.26
Príspevky: 18812
Témy: 182 | 182
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 08.12.2009 19:11 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

jedine naozaj ak sa nenájd einé riešenie, pozri teploty karty, procesora pri hraní GTA IV... dúfam že nemáš všetko na very high v GTA IV... zníž detaily trochu


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.09
Prihlásený: 15.12.09
Príspevky: 66
Témy: 8 | 8
Napísal autor témyOffline : 08.12.2009 20:13 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

pri 40 % mam na plne zatazenie 61C


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

Registrovaný: 26.09.08
Prihlásený: 19.04.26
Príspevky: 11107
Témy: 166 | 166
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 08.12.2009 20:48 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

Ak chces vyssie FPS tak pretaktuj CPU cez 3,8GHz tym ho dotiahnes k tomu 945. Na 3,6Ghz ma vykon ako Q6600 na 2,4Ghz. Prechod na AMD sa ti nevyplati, to radsej na 1156 od Intelu. GTA IV je zabijak dvojjadier :)


_________________
ex Mini PC: MSI B150M PRO-VD / Intel Core i7 6700 4,0Ghz + ARCTIC Alpine 11 Passive / Kingston HyperX Savage Black 16GB 2133Mhz DDR4 @CL10 / MSI GTX1070 8GB Aero ITX @1925/9000Mhz / Crucial MX500 500GB / Seasonic SSP-350GT 80+Gold / Custom SilentiumPC Brutus Q20 + Fractal Design 140mm Venturi HP / AOC 32" Q3279VWFD8 + Dell U2419H / Logitech X-230 / Kingston HyperX Cloud / Logitech G402 / Evolveo LK642 / Microsoft Windows 10 Home 64bit

NTB: Lenovo Legion 5 - Intel Core i5 10300H Comet Lake @ -200mV , 15.6" IPS 1920 × 1080 240Hz 500Nits, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, SSD 512GB, Windows 11 Pro

Phone: OnePlus 11 + Xiaomi Watch S1

V prípade, že na tvoju Súkromnú Správu (SS) nereagujem, založ si tému v príslušnej sekcii na fóre.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.09
Prihlásený: 15.12.09
Príspevky: 66
Témy: 8 | 8
Napísal autor témyOffline : 11.12.2009 20:20 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

pisem sem znova lebo som dostal ponuku Intelu Q6600 este rok v zaruke nikdy nebol taktovany iba za 50€....myslim ze sa oplati len sa bojim zerie viacej wattov ako E8400.... mam PSU:BS2 500W


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 14.12.2009 16:30 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

ano zerie viacej ale 500W fortron to este stale musi utiahnut


_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 11.06.26
Príspevky: 18812
Témy: 182 | 182
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 14.12.2009 17:14 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

Q6600 má myslím 105W TPD, ale nevidím to na najšťastnejšiu voľbu čo sa týka výkonu na jedno jadro je E8400 oveľa oveľa výkonnejší


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.09
Prihlásený: 15.12.09
Príspevky: 66
Témy: 8 | 8
Napísal autor témyOffline : 15.12.2009 10:20 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

tak nic necham to tak diki vam a mala poznamka: CPU som pretocil na 3,77ghz s napatim 1,4 V.... nie je to vela to napatie? aj ked som dal vacsie frekvencia uz vyssie nesla


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

Registrovaný: 15.11.08
Prihlásený: 01.11.24
Príspevky: 3420
Témy: 64 | 64
Bydlisko: Bojničky (o...
NapísalOffline : 15.12.2009 12:44 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

Pre C2D sa odporúča max. napätie 1.45 v, takže je to v norme.


_________________
CPU: Intel i5 3350P Cooler:Gelid Tranquillo rev.2 MB: MSI B75A G43 GPU: MSI 1060GTX Gaming 3GB RAM: DDR3 Corsair (4x4GB) DDR3 1600mhz Vengeance HDD: Seagate Barracuda 2 TB DVDRW:Asus 24B5ST PSU: Corsair RM550W Case: Fractal Define R4 Titanium + 3x Fractal Silent Series R2 140 LCD: Dell U2715H Myš: Gigabyte GM-M8000X Podložka Gigabyte Ghost Klávesnica Microsoft Sidewinder X4 Audio: Philips DCD 7010/12 + Sennheiser HD439
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.09
Prihlásený: 15.12.09
Príspevky: 66
Témy: 8 | 8
Napísal autor témyOffline : 15.12.2009 13:04 | Upgrade procesoru... AMD stvojjadro

super diki malveon


 [ Príspevkov: 17 ] 


Upgrade procesoru... AMD stvojjadro



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Výmena procesoru AMD X2 6400 yza AMD X4 965

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v AMD

47

2795

27.07.2012 18:33

mikulasko0

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Upgrade Procesoru

v Procesory

1

253

17.02.2025 8:26

shiro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Upgrade procesoru a ramky

v PC zostavy

16

777

20.12.2016 22:50

fraxo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Upgrade procesoru na notebooku

v Procesory

4

607

16.02.2012 10:34

Xaltotun

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Upgrade dosky+procesoru a grafiky

v PC zostavy

3

511

11.02.2016 23:00

GaSSoo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

výmena procesoru a materskej dosky (upgrade PC)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

44

1877

11.01.2018 20:02

St_Bars123

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Upgrade procesoru Intel na GIGABYTE P35 - DS4

v Procesory

5

711

31.08.2010 21:43

pcf

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nové číslování procesorů AMD

v Novinky

3

452

04.06.2007 21:55

OmeGa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Dokumentacia procesoru AMD Phenom 9850X4

v AMD

1

559

13.11.2008 16:26

Jaro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Chladic na stvojjadro

v PC skrinky, zdroje a chladenie

17

1000

23.11.2008 12:04

Jaro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pretaktovanie Staršieho AMD Sempron(tm) Procesoru

v AMD

3

706

23.08.2009 12:39

Hitman70

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

graf.karta ku procesoru AMD 925

v Grafické karty

8

559

25.09.2010 19:54

mirom

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pretaktovanie procesoru AMD Athlon 64 3000+

v AMD

3

235

31.12.2024 12:16

kk77

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

AMD má první vzorky procesorů BullDozer

v Novinky

18

2104

06.09.2010 15:08

jawakiller

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Jaký typ procesoru od AMD vlastníte??

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 7, 8, 9 ]

v AMD

265

27024

22.12.2009 19:16

killmaster

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pretaktovanie procesoru AMD Athlon 64 3000+

v Kôš

1

35

31.12.2024 9:38

tatko Tom



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF