Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 17 ] | |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 21.02.09 Prihlásený: 15.12.09 Príspevky: 66 Témy: 8 | 8 |
Dobry den chcel by som nejaky procesor+doska dokupit (stvojjadro) na moj PC:
INTEL E8400 65W --ten predam
GIgabyte GA EP43-S3L --aj tu predam
500W fortron BS2 -musi to utiahnut!!!!
VGA gtx275 gainward 896mb
ram- 2x2gb patriot 1066mhz +2gb 800mhz kingston
Kedze mam dost ramok nechcem ich menit su to ddr2jky cize zakladna musi s ddr2 a musi mat viac ako tri sloty... cenovy strop zatial neviem ale zhruba urcite nie viac ako 200€ zalezi ako sa mi podari predat procesor plus dosku..... kedze procesore od intelu su drahe chcel by som nejake amd+dosku... diki za linky a sorry ze zakladam dalsiu temu...
|
|
Registrovaný: 19.12.08 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 18812 Témy: 182 | 182 Bydlisko: Slovenský G... |
obmedzuje ťa nejako ten procesor?  lebo nejak nevidím zmysel to meniť, ak ťa naozaj že neobmedzuje vo výkone.. keď presedláš na 4 jadro od AMD veľa toho nezískaš (nechcem tým povedať že AMD sú zlé alebo slabé, ale oproti E8400 proste ... rozdiel si väčšinou nevšimneš
_________________ ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini |
|
Registrovaný: 21.02.09 Prihlásený: 15.12.09 Príspevky: 66 Témy: 8 | 8 |
gta 4 mi islo 15 fps na high... pozera som fora a s takou istou kartou na phenome 2 x4 slo 25 + fps ... kazdopadne vsade pisu ze stvorjadra nastupuju no aj pride vela hier co bude podporovat 4 jadra... a ked sa mi podari predat dobre trochu E8400 s tou doskou nebudem musiet vela doplacat a ci?...som ten pc kupoval v marci tusim ... sak porad oplati sa pockat? inac som chcel i5 750 ale to by som musel menit ramky a na to nemam uz € ;(
EDIT: a na hentakej SHITe doske ani nejde pretaktovat ... dal som iba o 100mhz
|
|
Registrovaný: 17.04.08 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 13344 Témy: 438 | 438 Bydlisko: Myjava |
na tom procesore GTA4 musi ist 25+fps... takze chybu nemas v procesore,ale niekde inde...
_________________ PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Edifier R1700BT / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 11 64-bit FPP PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300 NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz Phone: Samsung Galaxy S24 Ultra Phone2: Google Pixel 8 Pro Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E |
|
Registrovaný: 19.12.08 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 18812 Témy: 182 | 182 Bydlisko: Slovenský G... |
na tej doske sa musí dať taktovať... dúfam že netaktuješ s BOX chladičom a sa čuduješ že to nejde... na E8400 šlape GTA IV ako hodinky skôr si pozri teploty procesora a ostatných vecí. Myslím že sa neoplatí kupovať nový CPU ,tento je najsilnejšie dvojjadro, a GTA IV ide aj mne na E4400 relatívne plynule 20+ v náročných častiach mesta
_________________ ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini |
|
Registrovaný: 21.02.09 Prihlásený: 15.12.09 Príspevky: 66 Témy: 8 | 8 |
nemam nikde chybu... nic som netaktoval procak len mierne graficka+ramky - default... ale mne nejde len o gta4 ale ci to bude dobra volba napr... http://www.alza.cz/amd-phenom-ii-x4-945-95w-d129360.htm
mam AC FREEZER 7 PRO
ani zvysit napatie na cpu mi nejde... nikde to v biose nie je...
|
|
Registrovaný: 17.04.08 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 13344 Témy: 438 | 438 Bydlisko: Myjava |
upravuj si prispevky !!!
_________________ PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Edifier R1700BT / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 11 64-bit FPP PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300 NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz Phone: Samsung Galaxy S24 Ultra Phone2: Google Pixel 8 Pro Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E |
|
Registrovaný: 21.02.09 Prihlásený: 15.12.09 Príspevky: 66 Témy: 8 | 8 |
sorry..tak podla vas netreba nic menit..? :/
|
|
Registrovaný: 19.12.08 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 18812 Témy: 182 | 182 Bydlisko: Slovenský G... |
jedine naozaj ak sa nenájd einé riešenie, pozri teploty karty, procesora pri hraní GTA IV... dúfam že nemáš všetko na very high v GTA IV... zníž detaily trochu
_________________ ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini |
|
Registrovaný: 21.02.09 Prihlásený: 15.12.09 Príspevky: 66 Témy: 8 | 8 |
pri 40 % mam na plne zatazenie 61C
|
|
Registrovaný: 26.09.08 Prihlásený: 19.04.26 Príspevky: 11107 Témy: 166 | 166 Bydlisko: Brno |
Ak chces vyssie FPS tak pretaktuj CPU cez 3,8GHz tym ho dotiahnes k tomu 945. Na 3,6Ghz ma vykon ako Q6600 na 2,4Ghz. Prechod na AMD sa ti nevyplati, to radsej na 1156 od Intelu. GTA IV je zabijak dvojjadier 
_________________ ex Mini PC: MSI B150M PRO-VD / Intel Core i7 6700 4,0Ghz + ARCTIC Alpine 11 Passive / Kingston HyperX Savage Black 16GB 2133Mhz DDR4 @CL10 / MSI GTX1070 8GB Aero ITX @1925/9000Mhz / Crucial MX500 500GB / Seasonic SSP-350GT 80+Gold / Custom SilentiumPC Brutus Q20 + Fractal Design 140mm Venturi HP / AOC 32" Q3279VWFD8 + Dell U2419H / Logitech X-230 / Kingston HyperX Cloud / Logitech G402 / Evolveo LK642 / Microsoft Windows 10 Home 64bit
NTB: Lenovo Legion 5 - Intel Core i5 10300H Comet Lake @ -200mV , 15.6" IPS 1920 × 1080 240Hz 500Nits, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, SSD 512GB, Windows 11 Pro
Phone: OnePlus 11 + Xiaomi Watch S1
V prípade, že na tvoju Súkromnú Správu (SS) nereagujem, založ si tému v príslušnej sekcii na fóre. |
|
Registrovaný: 21.02.09 Prihlásený: 15.12.09 Príspevky: 66 Témy: 8 | 8 |
pisem sem znova lebo som dostal ponuku Intelu Q6600 este rok v zaruke nikdy nebol taktovany iba za 50€....myslim ze sa oplati len sa bojim zerie viacej wattov ako E8400.... mam PSU:BS2 500W
|
|
Registrovaný: 08.11.06 Prihlásený: 06.12.10 Príspevky: 15721 Témy: 7 | 7 Bydlisko: Bratislava |
ano zerie viacej ale 500W fortron to este stale musi utiahnut
_________________ CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder NB HP ProBook 6450b |
|
Registrovaný: 19.12.08 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 18812 Témy: 182 | 182 Bydlisko: Slovenský G... |
Q6600 má myslím 105W TPD, ale nevidím to na najšťastnejšiu voľbu čo sa týka výkonu na jedno jadro je E8400 oveľa oveľa výkonnejší
_________________ ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini |
|
Registrovaný: 21.02.09 Prihlásený: 15.12.09 Príspevky: 66 Témy: 8 | 8 |
tak nic necham to tak diki vam a mala poznamka: CPU som pretocil na 3,77ghz s napatim 1,4 V.... nie je to vela to napatie? aj ked som dal vacsie frekvencia uz vyssie nesla
|
|
Registrovaný: 15.11.08 Prihlásený: 01.11.24 Príspevky: 3420 Témy: 64 | 64 Bydlisko: Bojničky (o... |
Pre C2D sa odporúča max. napätie 1.45 v, takže je to v norme.
_________________ CPU: Intel i5 3350P Cooler:Gelid Tranquillo rev.2 MB: MSI B75A G43 GPU: MSI 1060GTX Gaming 3GB RAM: DDR3 Corsair (4x4GB) DDR3 1600mhz Vengeance HDD: Seagate Barracuda 2 TB DVDRW:Asus 24B5ST PSU: Corsair RM550W Case: Fractal Define R4 Titanium + 3x Fractal Silent Series R2 140 LCD: Dell U2715H Myš: Gigabyte GM-M8000X Podložka Gigabyte Ghost Klávesnica Microsoft Sidewinder X4 Audio: Philips DCD 7010/12 + Sennheiser HD439 |
|
Registrovaný: 21.02.09 Prihlásený: 15.12.09 Príspevky: 66 Témy: 8 | 8 | |
Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 17 ] | |
|