Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 59 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 21:23

prandof píše:
Človek sa nemusí učiť ?

Jedine pokial neukoncis povinnu skolsku dochadzu :lol: Kolko ludi na zemi v zivote ani len nevie co je skola a vzdelanie a si mislis ze nie su inteligentny? :P







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 21:30

Podľa mňa sa učíš stále, nie je to len o škole. A videl som decko čo žilo dlhé roky s vlkmi to bolo fest inteligentné :lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 21:36

jednoducha ako by mohol nejaky zdrojový kod/kody nahradiť resp aspon napodobniť ludsky mozog. nijako je to scifi a maju pravdu nebude to ani v roku 2029 ani 3029 jednoducha nieco podobne možno ako tak ale na to treba viac rokov ako do roku 2029







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 21:44

dsljohn píše:
jednoducha ako by mohol nejaky zdrojový kod/kody nahradiť resp aspon napodobniť ludsky mozog. nijako je to scifi a maju pravdu nebude to ani v roku 2029 ani 3029 jednoducha nieco podobne možno ako tak ale na to treba viac rokov ako do roku 2029


Ale ako vieš že majú pravdu ? :shock:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 21:44

prandof píše:
Podľa mňa sa učíš stále, nie je to len o škole. A videl som decko čo žilo dlhé roky s vlkmi to bolo fest inteligentné :lol:

Ty si to riadne pleties a uz ked ides ku tarzanovi tak to je uz ... (neviem co stale omielas skolu, teraz uz aj vychovu ty si este skolo povinny, ze? Ale radsej kasli na to uz sme OT)







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 21:49

prandof píše:
Ale ako vieš že majú pravdu ? :shock:

no neviem ale logicky chod na to. to je napr ako by sa rodilo dieťa bez matky. tiež nijako







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 21:55

sice sa v umelej inteligencii nevyznam, ale co sa tyka toho ucenia, myslim, ze neuronove siete nieco take zvladaju, takze v buducnosti je dosiahnutie vysokej umelej inteligencie celkom realne.







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 21:55

mimkork píše:
Jedine pokial neukoncis povinnu skolsku dochadzu :lol: Kolko ludi na zemi v zivote ani len nevie co je skola a vzdelanie a si mislis ze nie su inteligentny? :P


Radšej si po sebe prečítaj čo píšeš .

Tu zopár ľudí nedokáže pochopiť, že vývoj ide tak dopredu, že si ani nevedia predstaviť, čo bude o 20, 50, 100 rokov a tvrdiť naisto, že niečo nebude môže len jasnovidec.

Citácia:
no neviem ale logicky chod na to. to je napr ako by sa rodilo dieťa bez matky. tiež nijako


No toto som nepochopil (asi som málo inteligentný :D ) Klonovanie ?
Teraz ma napadlo, keď vypestovali ucho na myši možno tak vypestujú mozog (tiež umelá inteligencia)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 22:01

ale to je už mozog a mozog bude schopny aj rozmyslať







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 22:03

dsljohn píše:
ale to je už mozog a mozog bude schopny aj rozmyslať


Ale veď nikto nepovedal ako tá inteligencia bude vyzerať, pochopte to už konečne !


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 22:35

-2mimkork - ano, tak to funguje TERAZ. ide vsak o to, co tu pisal prandof. stroj sa dokaze naprogramovat tak, ze sa zvladne "ucit" a to podla podobnosti situacii a podobne, tvrdit, ze daco podobne je nemozne, je predsa asi vtip :). prirovnal by som to napr k automatickym nastaveniam niektorych programov. zadefinujes im ako sa maju spravat v tej-ktorej situacii a podla toho sa spravaju. samozrejme, je to teraz velmi primitivne a o inteligencii sa urcite hovorit este neda. ale uz dnes existuju napriklad rozne umele koncatiny, ktore dokazeme napojit na ludske nervy a ludia ich dokazu ovladat len silou vole! alebo som videl, ako pomocou cipu v oku, dokazu ciastocne navratit cloveku zrak (zapinali, vypinali plosky na cipe a dany subjekt rozoznal napr cislice, pismena atd). jasne, je to zatial len v zarodkoch, ale naznacuje to, ze mozne je takmer vsetko.
2dsljohn -
Citácia:
ale to je už mozog a mozog bude schopny aj rozmyslať
co si predstavujes pod pojmom "rozmyslat" ? vyhodnocovat rozne podnety a podla toho sa spravat ? ale ved to ti dokazu uz dnesne autove systemy (mas senzory na vsetkych stranach, signal odtial sa berie do pc cipu v palubnom pocitaci a ten podla potreby pipa, alebo inak upozornuje vodica).. alebo zvladat situacie, ktore si nezazil ? ved to nevie ani clovek. vzdy, ked riesis nejaky problem/situaciu, tak vyuzivas len princip podobnosti, nieco co si kedysi videl, zazil, pocul...
vy ludia cakate, ze proste sa stvoria extremne inteligentne pocitace/stroje okamzite z nicoho nic alebo jak si to predstavujete ? ako clovek, tak aj stroje sa musia ucit a pokial si ten "inteligentny" stroj neabsolvuje nejaky vychovavaci kurz, nebude vazne o nic lepsi jak ten vami spominany tarzan...
podla mojho nazoru pojde vyvoj AI skor tym smerom, aby sa stroje dokazali "ucit". stara mudra veta predsa hovori : nikto mudry z neba nespadol

p.s.: ak ma clovek nejaky "dar", tak to nie je inteligencia, ale schopnost ucit sa :cyborg:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 22:40

Konečne rozumný názor :clap:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 23:18

otazka inteligencie nema podla mna s programovanim a cipmi nic spolocne. cip naozaj asi nikdy nenaucite rozmyslat (inteligencia, emocie, uvedomenie si seba sameho). pretoze "cip" je len kus kremiku (alebo v buducne kvantovych prepojeni) ktore spracovavaju data na vstupe. proste spracovavaju kod, ktory sa sice moze menit podla okolnosti (prisposobuje sa okolnostiam a vysledkom predchodzich vypoctov- da sa to povazovat za ucenie a rozhodovanie) ale cip nikdy nebude inteligentny.
buducnost lezi v neuronovych sietach, alebo inych aktyvnych prvkoch, ktore budu medzi sebou komunikovat (aj keby nahodne). samotny mozog sa sklada z miliard samostatnych buniek spojenych medzi sebou. tiez sme sa nenarodili so ziadnym zdrojovym kodom, mozno len s "prirodzenymi reakciami a reflexmi" ale vsetko ostatne sa clovek nauci (neurony v mozgu zdanlivo nahodne komunikuju, ale ma to svoj ucel).
takze cisto teoreticky staci postavit dostatocne velku siet aktivnych prvkov komunikujucich medzi sebou, aby sa tato siet casom nieco sama naucila (samozrejme jej treba zabezpecit nejake vstupy- zrak, sluch, hmat, chut....)

aj tak je to jedno. vsetci sme v matrixe ;)







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 11:08

Este reakcia na el mariachi a spol: to ze pises ze su stroje/pristrije ktore nahradzaju napr. koncatiny alebo ine hendikepy a su ovladane "ludskym mozgom" nema nic spolocne s ludskou inteligenciu a tym o com je cely tento topik. Zase to ovlada mozog a vsetko je uz len vopred naprogramovane.. Ano su rozumne roboty co uz komunikuju podavaju ruku ale ked mu necakane vypalis facku tak to asi nepochopi alebo bude reagovat len tym co ma naprogramovane. Cize umela inteligencia nedokaze vyhodnotit skutocnost inaksie ako tym co bude mat v progame aj ked su tiez rozne heuristicke algoritmi. Ale ako tak pozeram tak z nazoru ze inteligentneho terminatora svet nezazije sme sa presunuli do temy kiborgov, ktory su ovladany ludskou NS a mozgom co umela inteligencia podla mna neni.
el mariachi píše:
p.s.: ak ma clovek nejaky "dar", tak to nie je inteligencia, ale schopnost ucit sa :cyborg:

Tak to isto nie kedze, inteligentne su aj zvierata aj ucit sa dokazu (nie v takom zmysle ako my ale dokazu..) S tym ucenim to omielate dookola, ucime sa preto aby sme si nemysleli ze sme objavili daco nove co uz davno objavene je a aby sme sa neustale posuvali smerom dopredu s co najvacsou efektivitou.







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Online

Užívateľ
Užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 4827
Témy: 169
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOnline : 20.02.2008 11:35

uplne suhlasim s prandof-om a el mariachi-m

uz to tu raz padlo ale ako mozete vediet co bude o tych napr. zmienovaných 3019 ved si zoberte napriklad co bolo napr. v roku 1995 vtedy bola novinka pentium MMX od nejakych 166MHz a teraz 2008 uz tu mame dvojjadra - Core 2 Duo E8600, trojjadtra, stvorjadra - Core 2 Extreme QX9650, procesor Cell
a to ubehlo "len" 13 rokov ;) tak co bude o dvadsat? mozeme len rozmyslat :robot:

jednoducho technika napreduje obrovskou rychlostou ;)







_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+ Special Edition, SSD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Printer: HP LaserJet 1018

NB: ACER TravelMate 5760G>CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB, GPU: iHD3000 + Nvidia GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB

Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 11:43

Ach boze, stale tocite o tom istom ano technicky pokrok sa svysuje a neustale sa bude zvysovat ...







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 12:23

mimkork píše:
Este reakcia na el mariachi a spol: to ze pises ze su stroje/pristrije ktore nahradzaju napr. koncatiny alebo ine hendikepy a su ovladane "ludskym mozgom" nema nic spolocne s ludskou inteligenciu a tym o com je cely tento topik. Zase to ovlada mozog a vsetko je uz len vopred naprogramovane.. Ano su rozumne roboty co uz komunikuju podavaju ruku ale ked mu necakane vypalis facku tak to asi nepochopi alebo bude reagovat len tym co ma naprogramovane. Cize umela inteligencia nedokaze vyhodnotit skutocnost inaksie ako tym co bude mat v progame aj ked su tiez rozne heuristicke algoritmi. Ale ako tak pozeram tak z nazoru ze inteligentneho terminatora svet nezazije sme sa presunuli do temy kiborgov, ktory su ovladany ludskou NS a mozgom co umela inteligencia podla mna neni.
Tak to isto nie kedze, inteligentne su aj zvierata aj ucit sa dokazu (nie v takom zmysle ako my ale dokazu..) S tym ucenim to omielate dookola, ucime sa preto aby sme si nemysleli ze sme objavili daco nove co uz davno objavene je a aby sme sa neustale posuvali smerom dopredu s co najvacsou efektivitou.


mimkork, prepac ale ty si bud totalne mimo, alebo vobec necitas co pisu ostatni a ja...
hlavne si precitaj tieto moje vety z predchadzajuceho prispevku:
Citácia:
ano, tak to funguje TERAZ

Citácia:
ale naznacuje to, ze mozne je takmer vsetko

a tu je reakcia na tvoju vetu
Citácia:
inteligentne su aj zvierata

Ukaz mi prosim JEDINEHO ziveho tvora, ktory sa narodi a BEZ UCENIA o nom dokazeme povedat, ze je inteligentny. Male decka a celkovo mladata su vzdy sproste, neskusene a "inteligenciu" ziskavaju az ucenim sa. jasne, pri zivych bytostiach mas potom aj nejaku tu geneticku predispoziciu a podobne. Ty si ucenie sa (schopnost) mylis asi s ludskou cielavedomou cinnostou. Je rozdiel, ci sa naucis ze ohen ti ublizi tak, ze don strcis paprce, alebo ci si vezmes do ruky knihu a teraz sa zacnes sprtat fyzikalne zakony sveta :roll:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 13:33

el mariachi neboj citam prispevky (preto som taky ucarovany s tych odpovedi), ty tu pouzivas terminy UCENIE, VYCHOVA a to vsetko sklbujes do INTELIGENCIE (ja to beriem z ineho hladiska kedze mam statnicu z pedagogiky a psychologie..). Ale uz sa tu zaciname hadat o inych veciach..
el mariachi píše:
Ukaz mi prosim JEDINEHO ziveho tvora, ktory sa narodi a BEZ UCENIA o nom dokazeme povedat, ze je inteligentny...

Srr, ale toto je len na pobavenie :lol: Zacal som pisat a bolo toho uz skoro na a4 ale to by zrejme asi nikto necital. Uz len asi tolko ze male dieta sa vyvija a snim aj CNS atd.







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 13:42

el mariachi píše:
nikto mudry z neba nespadol

p.s.: ak ma clovek nejaky "dar", tak to nie je inteligencia, ale schopnost ucit sa :cyborg:


no toto sa paci aj mne

mudro







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 15.03.11
Príspevky: 2166
Témy: 45
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 13:51

zda sa mi, ze debata smeruje trosku do riti, ale nevadi...
stroj nikdy nebude ako clovek. stroj nevie robit umenie-nikdy ti nenapise basen, operu, nenakresli ti sam od seba obraz. stroj su bude VZDY spravat podla toho, ako mu povies, aby sa spraval. nieje mozne aby stroj nahradil ludsky mozog, je to taka zlozita vec, ze to proste nieje mozne...
a k tej inteligencii. mam teky pocit, ze sme sa ucili, ze clovek sa z inteligenciu rodi...







_________________
Desktop:Asus P5Q Pro, e7200@3,17GHz + AC Freezer 7 Pro, Gainward 4850 + AC Accelero Twin Turbo, A-Data 4GB DDR2 VEE 800MHz cl4, Samsung 640GB Spinpoint F1, Asus 2014-L1T. Enermax Liberty 400W, NZXT Alpha, Samsung 226BW, Razer DeathAdder, Windows Vista Ultimate SP1 x64
„Najľahšie je poradiť druhému, najťažšie je poradiť sebe." Táles
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 14:26

preboha, ano, smeruje to do riti, a to stale preto, lebo ludia nedokazu pochopit rozdiel medzi INTELIGENCIOU a LUDSKOSTOU. NIKTO tu predsa nevravi, ze stroje budu pisat basne omg ! stale sa tu pletu hrusky s jablkami...
mimkork, tie statnice z psychologie a pedagogiky su naozaj krasne, ale nemozes predsa aplikovat taketo znalosti pri pohlade na stroje. psychologiu si uzivaj na ludi
- ANO, male dieta sa vyvija, ale nielen preto, ze je vacsie a silnejsie :roll: male decko sa snad uci tak, ze skusa, objavuje svet okolo seba, pocuva rodicov atd. povedz mi jeden dovod, preco by sa s pouzitim predstavivosti nedal podobny model aplikovat aj na stroje v buducnosti ? v cpu mas predsa na minimalnej ploche miliony tranzistorov a keby si podobnu vec zahlasil pred 20rokmi, tak ta upalia. preco su ludia v nazoroch taki zkostnateli ?? preco si nedokazete proste priznat, ze napr za 20 rokov to pri sucasnom vyvine bude mozne ? preco o tom musi byt 5 stran total offtopicu ? pretoze vy si okamzite pod inteligenciou predstavujete city, schopnost rozhodnut sa bez predoslych skusenosti a neviem co este, vy si predstavujete len model rozmyslania, aky poznate u cloveka. preco si nedokazete napr predstavit, ze rodicmi stroja bude clovek, ktory ho nauci zakladne veci ako je tomu u maleho decka, a ze stroj bude mat schopnost brat si informacie pomocou roznych senzorickych suciastok brat informacie z okolia ?

a to co ste sa ucili v skole, je tiez pekne :) kedysi sa tiez vyucovalo, ze zem je plocha, alebo ze komunisticky sposob je ten najlepsi. inteligentom sa nikto ece nenarodil, moze sa clovek narodit len s vynimocnou schopnostou rychlo sa ucit a podobne ( o takom potom ucitelia tvrdia aky je sikovny, aky vynimocny atd)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 15.03.11
Príspevky: 2166
Témy: 45
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 14:34

no, to mi chyba, aby som ucil stroj papkat a vykakat sa do nocnicka. nemam mu nahodou este aj rozpravocky citat?
a btw, nemyslim, ze by ma pred 20 rokmi upalili :)
a preco
Citácia:
pretoze vy si okamzite pod inteligenciou predstavujete city, schopnost rozhodnut sa bez predoslych skusenosti a neviem co este, vy si predstavujete len model rozmyslania

lebo to tak proste je.. nebudem si predstavovat pod inteligenciu neco, co inteligenciu nieje...







_________________
Desktop:Asus P5Q Pro, e7200@3,17GHz + AC Freezer 7 Pro, Gainward 4850 + AC Accelero Twin Turbo, A-Data 4GB DDR2 VEE 800MHz cl4, Samsung 640GB Spinpoint F1, Asus 2014-L1T. Enermax Liberty 400W, NZXT Alpha, Samsung 226BW, Razer DeathAdder, Windows Vista Ultimate SP1 x64
„Najľahšie je poradiť druhému, najťažšie je poradiť sebe." Táles
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 14:41

el mariachi píše:
.., vy si predstavujete len model rozmyslania, aky poznate u cloveka.

Ale ved o tom je cely tento topic!!
el mariachi píše:
preco si nedokazete napr predstavit, ze rodicmi stroja bude clovek, ktory ho nauci zakladne veci ako je tomu u maleho decka, a ze stroj bude mat schopnost brat si informacie pomocou roznych senzorickych suciastok brat informacie z okolia ?

Ale ved clovek je tvorcom strojov!! A uz aj teraz ma schopnost ziskavat informacie z okolia!!
el mariachi píše:
a to co ste sa ucili v skole, je tiez pekne :) kedysi sa tiez vyucovalo, ze zem je plocha, alebo ze komunisticky sposob je ten najlepsi.

Ale ved ty tu stale omielas skolu, vychovu, ucenie!! A to je na ludskom rozume to ze jeden to berie tak a iny inak. A stroj to stale berie iba tak. Toto sa mi fakt nechce rozpitvavat lebo je to tu uz pitvane aspon na 2stranach ;)
el mariachi píše:
inteligentom sa nikto ece nenarodil, moze sa clovek narodit len s vynimocnou schopnostou rychlo sa ucit a podobne ( o takom potom ucitelia tvrdia aky je sikovny, aky vynimocny atd)

Preco sa asi hovori ze ty to robis ako stroj? Lebo nejaku cinnost robi mechanicky bez toto aby rozmyslal ci sa to da aj inaksie lahsie, rychlejsie.. A o tom to je ta ludska a umela inteligencia!







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 14:46

pepek.namornik píše:
.. nebudem si predstavovat pod inteligenciu neco, co inteligenciu nieje...

Hura konecne dakto na to prisiel :slaver:
//nemyslite si ze neviem pouzivat Uprav, ale dlhsi prispevok to neberie tak to musi byt na dvoch :waggle:







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 15:04

no podla mna by tato tema mala ist lock. pretože každy je iny a každy ma na temu iny nazor a na tomto sa hadať velmi neoplati. každa strana ma pravdu aj logicke vysvetlenie. takže navrhujem aby sa lock tema lebo takto sa nic nedozvieme. vsak uvidime v roku 2029. a potom možte tuto temu unlock a možme sa zasmiať ake p*** sme sem napisali :D :D :lol:







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 15:40

Páni pre tých čo tomu neveria už existuje robot s inteligenciou malého dieťaťa


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 15.03.11
Príspevky: 2166
Témy: 45
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 16:01

mozno tak so schopnostami maleho dietata, urcite nema inteligenciu cloveka, lebo ju nemoze mat..
suhlasim s dsljohn, uvidime v 2029
:lock:







_________________
Desktop:Asus P5Q Pro, e7200@3,17GHz + AC Freezer 7 Pro, Gainward 4850 + AC Accelero Twin Turbo, A-Data 4GB DDR2 VEE 800MHz cl4, Samsung 640GB Spinpoint F1, Asus 2014-L1T. Enermax Liberty 400W, NZXT Alpha, Samsung 226BW, Razer DeathAdder, Windows Vista Ultimate SP1 x64
„Najľahšie je poradiť druhému, najťažšie je poradiť sebe." Táles
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 21:16

nemyslim ze niekto z nas sa vratil o 20 rokov do minulosti. respektive nevidel 20 rokov do buducna. takze nastavte si na mobiloch pripomienky na 20.02.2029, nech aspon jeden z nas odomkne tuto temu :)
aj tak hovorim. zijeme v matrixe, a ked to zistime vsetci, tak nas stroje vratia o 100 rokov spat, a je to...
:lock:







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Umelá inteligencia dosiahne úroveň ľudskej v 2029

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 22:22

prandof píše:
Páni pre tých čo tomu neveria už existuje robot s inteligenciou malého dieťaťa


pokiaľ viem, zatiaľ sa podarilo vyrobiť umelú intelogenciu len ako polovičná mozgová kapacita myši ;) takže to čo si napísal je chumajovina







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 59 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Umela inteligencia, ktora by bezala online.

v Ostatné

17

762

14.09.2015 7:45

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Okolitá inteligencia posúva hranice využitia internetu

v Novinky

1

419

26.03.2008 0:25

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Podložka látková alebo umelá na FPS hry

v Externé zariadenia

11

705

04.03.2009 22:52

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Životná úroveň

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Život, životný štýl, móda, bývanie

33

1987

06.07.2012 13:18

david3504 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Úroveň základných škôl v SR

v Vzdelanie, štúdium, škola

1

426

19.01.2014 1:43

fAk3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aka je vasa uroven? // Dotaznik

v PHP, ASP

11

942

06.09.2007 6:38

zero0x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Athlon Neo X2 Dual-Core - nazor, vykonnostna uroven...

v AMD - Advanced Micro Devices

2

723

30.11.2009 16:40

ico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. výber grafiky na strednú úroveň hier (max do 150€)

v Grafické karty

22

1115

12.04.2011 22:24

B.A.X.O Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra