Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 594 ] Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 28.01.2012 16:29

Článok je neaktuálny - všetky informácie boli platné k januáru 2012

Mozno to niekomu pomoze s prehladom studentskych (aj nestudentskych) uctov v danych bankach - Tatra banka, Slovenska sporitelna, VUB, CSOB, ZUNO, Volksbank. Su tam aj nejake subjektivne pocity, tak to prosim akceptujte. Niektore detaily som zabudol a ani sa mi ich nechce nejak zistovat telefonovanim a pod. Co sa dalo najst na webstrankach to som sa pokusil najst.

Vsetky banky ponukaju mesacne vypisy zdarma na e-mail. Niektore aj mesacny vypis na postu bez poplatku (vacsina si uctuje poplatok), ale to som si moc nezistoval lebo to nepotrebujem a nechcem. Poplatky som pisal za bezne operacie, teda prikaz na uhradu a prijatie prich. platby. Vacsina bank ma vsak spoplatnene operacie vykonavane telefonicky alebo na pobocke, ale tak chromi predpokladam nieste :lol:.
Vsetky ucty (okrem ZUNO) su pre studenta vysokej skoly, takze neviem o podmienkach pre nestudenta, pripadne studenta strednej skoly. Viem akurat ze vo VUB je pre nestudenta 0,30 centovy mesacny poplatok a ze ZUNO ma rovnake podmienky bez ohladu na status studenta, no dalsie podmienky ost. bank neviem. Na pripadne nedostatky ma upozornite.
Internet banking vsetkych bank ma v podstate vsetky dolezite funkcie a ja to vidim rozdiel len v intuitivnosti a v niektorych drobnostiach ktore spomeniem.



Tatra banka

Platobna karta:
- Visa Electron
- karty podporuju bezkontaktne platby
- motiv je mozne vybrat si z tychto styroch:
Účty v bankáchÚčty v bankáchÚčty v bankáchÚčty v bankách

Poplatky: (Sadzobnik)
- vklad hotovosti v banke: 0€
- vybery z bankomatu, prijate a odoslane platby, platby kartou a vsetky bezne pohyby cez IB 0€
- poplatok za vedenie uctu 0,35€ - ak mesacne uskutocnite 5 platieb platobnou kartou (5 krat kupite zuvacky a zaplatite kartou), poplatok 35 centov neplatite
- zmena limitu na karte 5€
- zmena PIN kodu 5€ - prva zmena PIN uskutocnena do 6 mesiacov od vydania karty je zdarma

Osobine poznamky:
- studentsky ucet - potvrdenie o navsteve skoly je treba doniest iba raz, potom je ucet studentsky az do dovrsenia 26. roku
- na http://www.tatrabanka.sk je k dispozicii online chat podpora

Internet banking:
- moznost nastavit osobne uvitanie :lol:, napr. ja mam "Vitaj, ty milionár!"
- podla rok a pol stareho clanku najkvalitnejsi interne banking, ziskal ocenenie 9krat v poradi, neviem a
- v prevadzke taktiez spustena nova verzia IB, ktora je vytvorena vo Flashi - niekto moze nadavat, no mne sa velmi paci, ovladanie je perfektne, jednoduche a vzhlad tiez na najvyssej urovni, vsetko rychle a pohodlne
- aplikacia pre Internet Banking pre Android a iPhone
- nutnost pouzivania citacky pre prihlasovanie sa do IB (neplati pre mobilnu aplikaciu IB pre Android a iPhone) - citacku je mozne nainstalovat do telefonu ako Java aplikaciu a bezpecnostny kod si vzdy vygenerovat v telefone, pripravuju sa aj klasicke aplikacie citacky pre Android a iOS - ako potvrdenie platby v citacke pre Android a iOS potom bude stacit odfotit QR kod a nie zadavat vsetky udaje rucne - uzitocne hlavne pri hromadnych prevodoch, pouzivanie citacky je defaultne nastavene aj na prikazy na uhradu - toto je vsak mozne vypnut v internet bankingu, povinna citacka je len pri prihlasovani do IB
- demo stareho IB
- screeny (prve dva su zo stareho IB, druhe dva su z noveho IB)
Účty v bankách Účty v bankách

Účty v bankách Účty v bankách



Slovenska sporitelna

Platobna karta:
- VISA Electron alebo Maestro
- nieje na vyber ziadny motiv, za 5€ je ale mozne si vytvorit vlastny motiv http://www.vlastnakarta.sk
- defaultny motiv je tento:
Účty v bankách

Poplatky: (Sadzobnik)
- vklad hotovosti v banke: 0,45€
- vybery z bankomatu, prijate a odoslane platby, platby kartou a vsetky bezne pohyby 0€
- zmena PIN kodu 2,00 €
- zmena limitov na karte 0,70€ cez IB
- zmena limitov na karte na pobocke/cez telefon 1,80€

Osobine poznamky:
- studentsky ucet – je potrebne vzdy v septembri doniest potvrdenie o navsteve skoly
- po vydani VISA Electron karty mozete vyuzivat zlavy http://www.sphere.sk
- SlSp ma app pre pohodlne platenie postovych poukazok http://skener.slsp.sk/ pre Android a iPhone
- SlSp ma aplikaciu pre iPhone, avsak nieje mozne pracovat s uctami, su tam len veci ako bankomaty, kurzovy listok atd..

Internet banking:
- je mozne nastavit si prihlasovanie do IB s dodatocnou autentifikacou SMS kodom, nieje to ale nutnost
- mobilna verzia IB (mobilny web)
- screeny
Účty v bankách Účty v bankách



CSOB

Platobna karta:
- VISA Electron alebo Maestro
- nieje mozne vybrat motiv, za 6€ sa da vytvorit vlastny (fotka a pod.)
- defaultny motiv je (rozdielny motiv pre Maestro a VISA Electron, farba karty je taka „metaliza“ a vyzera to dobre):
Účty v bankáchÚčty v bankách

Poplatky: (Sadzobnik)
- poplatok za balik 0€
- zmena PIN na karte 2,5€
- vklad hotovosti na pobocke 0,5€
- zrusenie uctu 7€ (poplatok plati len ak si zrusite ucet do 12 mesiacov od zalozenia, inak je to 0€)
- pohyby na ucte, platby kartou, vybery z bankomatu 0€
- zmena limitov na karte 5€
- absurdny poplatok 0,05€ za zistenie stavu uctu vo vlastnom bankomate

Osobite poznamky:
- studentsky ucet – kazdy rok treba doniest potvrdenie o navsteve skoly, staci ked to donesiete do az konca Decembra - mne to ale pani nastavila na cele tri roky, aj ked som mal potrvrdenie platne iba rok, mozno som mal stastie, mozno to robia bezne, neviem
- kazdy student ma povolene precerpanie 300€, z toho prvych 100€ je bezurocnych! bez ziadnych potvrdeni o prijme
- enormne mnozstvo zmluv a papierovaciek pri zakladani uctu - vyhradte si na zakladanie uctu minimalne hodinu

Internet banking:
- prihlasovanie do IB vzdy aj so zadanim SMS kluca ktory vam pride cez SMS, u tejto banky je to ale dost nepohodlne, kedze sms kluc sa sklada z pismen a cisel a preto nemozem drzat mobil v jednej ruke a natukat rychlo cisla druhou rukou na numerickom bloku (ako je to napr. u VUB kde sa SMS kluc sklada len z cisel) a musim si polozit mobil a tukat striedavo pismena a cisla - trochu nepohodlne
- moznost zmenit na domovskej stranke IB v bocnom menu vlastne skratky na casto pouzivane volby (zostatok na ucte, pohyby, dobitie kreditu, prevodne prikazy, atd...)
- pri natukani ID a hesla nieje mozne potvrdit enterom, treba kliknut mysou
- mobilna app pre IB pre iOS a Android
- screeny
Účty v bankách Účty v bankách



ZUNO

Platobna karta:
- embosovana VISA Classic
- motiv karty je nemenny a je takyto:
Účty v bankách

Poplatky: (Sadzobnik)
- poplatok za balik 0€
- prichadzajuce, odchadzajuce platby, platby kartou atd - 0€
- vyber z bankomatu Tatra banky 0,80€, inak 1,80€

Osobine poznamky:
- Zuno neponuka studentsky ucet, no jeho zakladny balik stoji za uvahu
- vyhodne uroky pri sporiacich produktoch - viac na http://www.zuno.sk
- na webstranke ZUNO je nonstop online chat podpora
- na platobnej karte je vyrazene aj cislo uctu - uzitocna vychytavka
- zmena PIN nieje mozna klasickym sposobom, mozete si vsak poziadat o znovuvydanie karty (PIN si vyberate pri ziadosti o kartu) a tam si zvolit PIN aky chcete, pri zakladani uctu si taktiez hned volite aj PIN na karte - trosku nestandartne riesenie ale je to zadarmo, pri strate karty neplatite teda ziadny poplatok a jednoducho si poziadate o novu a staru zrusite - ak by ste si vsak chceli ziadat o novu kartu len kvoli zmene PIN kodu, vniknu vam zbytocnosti ako napr. zmena platobnej karty na PayPali, Apple ucte a podobne

Internet banking:
- prihlasenie len pomocou ID a hesla
- mobilny internet banking (mobilna verzia webstranky)
- moznost zmenit na domovskej stranke IB svoje kratky na najpouzivanejsie volby (nastavenia, inkasa, zmena hesla, vypisy, atd..)
- screeny
Účty v bankách Účty v bankách



VUB

Platobna karta:
- embosovana VISA Classic alebo MasterCard
- design je nemenny a k dispozicii len jeden (podla mna najhorsi design):
Účty v bankách

Poplatky: (Sadzobnik)
- vedenie uctu zdarma, pripadne 0,30€ pre nestudenta do 26 rokov
- prve dva vybery z bankomatu mesacne 0€, kazdy dalsi za 0,20€
- vsetky bezhotovostne pohyby, platby kartou atd bezplatne
- vklad hotovosti na ucet na pobocke 0,50€
- zmena PIN zadarmo (aspon podla info co som nasiel, neviem na 100%)

Osobine poznamky:
- studentsky ucet - treba kazdy rok doniest potvrdenie o navsteve skoly
- minimalny zostatok na ucte je 3€ ktory nieje disponibilny, cize si pri zakladani uctu vlozite 3€ a bude tam stale pisat zostatok 0€, pri zruseni uctu vam ich samozrejme vratia

Internet banking:
- prihlasenie trosku nelogicke, treba zadat tri policka - identifikacne cislo (id klienta), PIN a heslo, teda musite zadat dve hesla PIN a heslo
- pri platbe prikazom v IB je potrebne zadat SMS kluc (8 cisel) ktory vam pride na mobil do par sekund
- DEMO
- screeny
Účty v bankách Účty v bankách



Volksbank

Platobna karta:
- embosovana MasterCard s PayPass (bezkontaktna platba) alebo neembosovana VISA Electron s PayWave alebo neembosovana Maestro s PayPass - vsetky maju bud PayPass alebo PayWave, teda mozete platit bezkontaktne, najvyhodnejsie je vziat si embosovanu MasterCard, kedze ziskavate vsetky vyhody, plus ak platite v zahranici, platby sa zuctuvavaju v Eurach, narozdiel od VISA kde sa spracovavaju v USD a tak s MasterCard ziskate vyhodnejsi kurz, na druhu stranu, ak by ste cestovali do USA, tam je viac akceptovana VISA, ale napr. v Rakusku skor zaplatite s MasterCard, tam nejak VISA karty neberu
- design je fajn, je to vlastne textura listu nejakeho stromu, celkom originalny, neda sa zmenit
Účty v bankách

Poplatky: (Sadzobnik)
- vedenie uctu 0€
- vsetky bezhotovostne pohyby, bezplatne
- platba kartou 0,17€
- vybery z bankomatu 0€
- vklad hotovosti na ucet na pobocke 0€
- zmena PIN 1,66€
- zmena limitu na karte 1,66€

Osobine poznamky:
- studentsky ucet - treba doniest potvrdenie o navsteve skoly
- minimalny zostatok na ucte je 7€ ktory nieje disponibilny, teda po vlozeni prvych 7 eur mate kvazi 0€ na ucte, pri ruseni uctu vam im samozrejme vratia

Internet banking:
- prihlasuje sa naprv cez ID a ciselny PIN a potom treba zadat kod z Grid karty (kto nevie co je grid karta-> vygooglit), takisto pri platbe v IB prikazom je treba zadavat kod z Grid karty
- DEMO
- screeny
Účty v bankách Účty v bankách



SMS notifikacie (pre vsetky banky)
Účty v bankách
- ako mozete vidiet v tabulke (ranne = kazde rano vam pride sms o stave uctu, notifikacne = vzdy po uskutocnenej transakcii, platbe kartou, ked vam pridu Lóve na ucet, atd), SMS o uskutocnenych pohyboch na ucte ponukaju vsetky banky, bezplatne je to u Tatra banky a v Slov. sporitelni a Volksbank, v Zuno sa za tuto sluzbu priplaca 0,80€ mesacne (pripadne pri type uctu UCET PLUS je to v cene mes. poplatku, ktory cini 2,80€), u CSOB je to 7 centov za kazdu SMS (co je sakra vela, ked u operatorov je bezna cena 6 centov) a vo VUB je to 5 centov za SMS
- neviem presne u ktorych bank je to ako, no aspon u vacsiny je mozne nastavit aby vam nechodili SMS v noci (a nebudili vas teda) a tiez moznost nastavit vysku sumy, od ktorej vam SMS budu chodit (ak nechcete aby vam chodili notifikacie o zaplateni 60 centov za rozky)
- informacne SMS kazde rano si mozete nastavit u CSOB, VUB, Tatra banky a Volksbank (ostatne banky taku moznost nemaju), avsak u CSOB je to za spominany polatok 7 centov za kazdu SMS, ako aj vo VUB je to 5 centov za SMS, u Tatra banky a Volksbank je to zdarma
- takze Tatra banka a Volksbank su jedine banky ponukajuce zdarma SMS aj notifikacne o transakcii, aj ranne informacne SMS o stave uctu



Dizajn kariet
- dovolil som si ohodnotit jednotlive dizajny platobnych kariet, nakolko mne osobne zalezi aj na dizajne karty, neprihliadal som vsak na moznost zmeny layoutu karty na fotku ci iny obrazok, ktoru ponukaju CSOB a Slov. Sporitelna
- tu je moje subjektivne hodnotenie

ZUNO - 90%
CSOB - 85%
Tatra banka - 80%
Volksbank - 75%
Slov. sporitelna - 70%
VUB - 30%


- to poradie som stale menil ked som to pisal, no design VUB karty ostal vzdy na poslednom mieste, je otrasny (aspon podla mna, vyzera ako detska karta pre ucet "Slonik" pre 12-rocne deti a nie pre studenta vysokej skoly), u CSOB sa mi pacila ta "metaliza" a vyzera to efektne, u Tatra banky je fajn ze su 4 typy na vyber, no ajtak som si dlho rozmyslal ked som zakladal ucet (uz pred dvoma rokmi), vybral som si vsak zelenu kedze tu farbu mam rad, aj napriek tomu kvetinkovemu vzoru :lol:
- nizsie je fotka danych plat. kariet ako ich mam ja
Účty v bankách

//editovany a nahradeny prvy stlpec, editovany nazov temy na ziadost uzivatela Vlad. jtbs


Naposledy upravil Vlad dňa 17.09.2012 14:39, celkovo upravené 18

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 28.01.2012 16:55

booze vzhlad karty
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/ori ... 1306264975

mam skusenosti s slsp aj zuno , v zune mam vacsie uroky ale prestudenta vzhladom na vybery sa neoplati.. slsp bez problemov.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 28.01.2012 16:59

Uzitocny clanok, chyba mi tam avsak dexia/prima banka....takze ak to spravne chapem, tak mas studentske ucty v piatich bankach ? :D pokial viem, a nic sa nezmenilo, tak ked dovrsis tych 26 rokov, tak pekne a hlavne zbytocne zacvakas, pretoze aj za zrusenie uctu (aj studentskeho) sa plati/platilo 26€...teda ak si nenechas vsetky aj normalne a nebudes platit poplatky vsetkym ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.01.2012 17:20

mne napr. u VUB? SLSP? CSOB nevyhovuje ten poplatok za vklad hotovosti na ucet :) ..preto mam Tatra banku ..a Zuno taktiez nepovazujem za plnohodnotny ucet (hlavne pre studenta) hlavne kvoli vyberom z bankomatu a nemoznosti vlozit hotovost na ucet, taktiez vybery z bankomatu su drahe ale tie ma aztak nezaujimaju pretoze vacsinou platim bezhotovostne

no a? co je na tom ze mi zalezi na vzhlade platobnej karte - kazdy mame ine priority, je to v podstate jediny viditelny prvok bankoveho uctu, a keby som mal na plat. karte napr. 7777 v cisle karty, aj by som za to dal dakych 5€ () ..mne zalezi na mnohych veciach, na ktorych inym nezalezi :)

// pridané po 7 minútach od posledného príspevku

Ominous píše:
Uzitocny clanok, chyba mi tam avsak dexia/prima banka....takze ak to spravne chapem, tak mas studentske ucty v piatich bankach ? :D pokial viem, a nic sa nezmenilo, tak ked dovrsis tych 26 rokov, tak pekne a hlavne zbytocne zacvakas, pretoze aj za zrusenie uctu (aj studentskeho) sa plati/platilo 26€...teda ak si nenechas vsetky aj normalne a nebudes platit poplatky vsetkym ;)


ano, v podstate mam 4 studentske ucty a jeden obycajny (ZUNO), ale otvoril som si ich aby som mal realnu skusenost s tymy bankami a uctami a aby som si nechal ten co sa mi bude pacit najviac a s akym uctom a bankou budem mat najlepsie skusenosti

poplatok za zrusenie uctu? ZUNO 0€, Slov. sporitelna 0€, VUB 0€, Tatra banka 0€, CSOB 0€ (zrusenie uctu v CSOB je zdarma pri zruseni minimalne 12 mesiacov od zalozenia uctu, vedenie uctu je zdarma takze nieje problem pockat si ten rok)
o akych 26 eurach to hovoris????? :)

a dexiou to zacina, potom by som mohol aj OTP, mBank, Volksbank, Fio ci dokonca aj Postovu banku ..nepamatam si presne, ale uvazoval som aj o tej Prima banke, nieco vyrazne sa mi vsak na nej nepacilo (asi nejaky poplatok) a preto som ju vylucil z vyberu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 28.01.2012 17:34

Citácia:
zrusenie uctu v CSOB je zdarma pri zruseni minimalne 12 mesiacov

O tom som nevedel, ospravedlnujem sa...Mne bolo v dexii povedane, to co som napisal vyssie. zrusenie uctu 20€ + dalsie poplatky cca tych 6, ale to bolo asi 2 roky dozadu...tak si daj na tu 12 mesacnu lehotu pozor :-)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 28.01.2012 17:35

Díky za článek,bez něj bych nevěděl že ČSOB konečně vypustila android aplikaci :)







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.01.2012 1:38

tak uz som na to prisiel, Prima banku som vylucil z vyberu kvoli poplatku za prijatie bezhotovostnej platby, taketo absurdne poplatky, hlavne u studentskych uctov odmietam, a este aj maju podmienku ze vedenie uctu je zdarma ak tam budem mat priemerny zostatok 10 eur, to by bolo v pohode, ale ak mi pride mesacne 5 krat nejaky peniaz a za kazdy zaplatim 0,15€, tak si mozu ten mesacny poplatok 0€ nechat :) ..fakt neviem cim chcu zaujat studentov, ak chcu byt lepsimi ako konkurencia

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

Ominous píše:
O tom som nevedel, ospravedlnujem sa...Mne bolo v dexii povedane, to co som napisal vyssie. zrusenie uctu 20€ + dalsie poplatky cca tych 6, ale to bolo asi 2 roky dozadu...tak si daj na tu 12 mesacnu lehotu pozor :-)


este som si myslel ze by uctovali za zrusenie karty, pocul som raz ze niektore banky si uctovali takyto poplatok popri nulovom poplatku za zrusenie uctu, u CSOB je to vsak tiez zdarma ...v poho :)

// pridané po 7 hodinách 34 minútach od posledného príspevku

pridal som nejake screeny a strucne info o Internet bankingu, a este upravene info o SMS notifikaciach - Tatra banka ako jedina ponuka SMS zdarma aj na notifikacie a aj na ranne SMS o stave uctu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 22.07.07
Prihlásený: 05.12.21
Príspevky: 1202
Témy: 47
Bydlisko: Levice
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2012 21:38

No chlapci mam VUB Start konto som student. Mal by som mat ucet zadarmo, lenze nastala volaka chyba v banke a uctovalo mi to poplatky za vedenie uctu aj platby. Tak som zavolal do banky, reku berie mi to poplatky a som student. Operatorka bola mila, no nemoze mi pomoct lebo nemam sluzbu kontakt :lol: . Hovori mi, ze mam ist do banky a vyreklamovat to. Tak som na druhy den isiel do banky tam sa mi ospravedlnili a vratili mi poplatky, ktore mi nauctovali a zmenili mi ucet z chybneho "Start Konto standard" na "Start konto student VS". No co sa nestalo ? Na dalsi mesiac mi to zase zobralo poplatky. Buduci tyzden sa opat chystam na navstevu :) . Inak je VUB banka fajn. Len ma trosku mrzi ten otrasny IB (dnes maju odstavku, ktovie ci idu nahodit nieco nove ?) a mrzi ma basencia aplikacie na Android alebo iOS, tak ako to maju ostatne banky.







_________________
NOTEBOOK | TYP: ASUS EeePC 1215B | CPU: AMD Brazos E-350 | RAM: 4GB | LCD:12 " | SSD: Samsung 840 EVO 250 GB


STOLNÝ PC | MB: GIGABYTE MA770 UD3 rev 2.1 | CASE: CoolerMaster Centurion II Black Edition | CPU: AMD Phenom II 965 BE 3.4 GHz
| CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212+ (AC MX2) | GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 660 | RAM: Apacer DDR2 800 Mhz 7 GB | LCD: SAMSUNG SyncMaster 940 BW | HDD1: Seagate 1,5 TB 7200 ot./ min. | HDD2: WD 500GB 7200 ot./ min. | PSU: Seasonic S 12 II 430 W 80 Plus Bronze | Keyboard: Microsoft Wireless Keyboard 2000 | Mouse: GIGABYTE ECO660.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2012 22:14

ich IB ide nenormálne pomaly už minimálne 6 mesiacov, ak nie viac







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 14.07.09
Prihlásený: 07.09.23
Príspevky: 2130
Témy: 61
Bydlisko: Šaľa
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2012 22:48

pekny clanok. mam tu modru visu z csob (studentsky ucet mam u nich uz asi siedmy rok) a nemozem sa stazovat







_________________
pc::cpu:AMD Ryzen 5 4600Gmb:ASUS PRIME B450M-A II ram:8 GB Kingston gpu:MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OChdd:Seagate Momentus XT 500GB + Seagate Green 1TB case:Corsair Obsidian 550D psu:GIGABYTE P450B fans: Corsair stock dvd:2xLG GH22NS mouse:Cougar Mouse Minos XC kb: Cherry Stream 3.0 lcd: HP 24m os: Nobara Linux 38 sound: Scythe Kama Bay AMP mini blk + repro zo starej veže
nb::HP ProBook 4330s cpu: i3 SB 2.1 GHz gpu: Intel hd3000 ram: 1 x 4 GB Kingston ssd: Samsung 850 EVO 500GB os: Linux Mint
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.09
Prihlásený: 25.10.23
Príspevky: 464
Témy: 120
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2012 0:05

ja som naopak s rychlostou ako aj s prehladnostou IB u VUB banky spokojny

nemam k tomu viac co dodat :-)

kamos ma SLSP a ten IB sa mo zdal o dost neprehladnejsi oproti VUB
zase na SLSP platby nabiehaju na ucet rychlejsie - aspon podla mojich skusenosti







_________________
LED: PHILIPS 196V3LAB // CASE: COOLERMASTER MiniT Elite 361 // PSU: SEASONIC 400W SS-400ET T3 // MB: MSI A55M-P33 // CPU: AMD Athlon II X4 651 BE // GPU:: Sapphire Radeon HD 7770 OC // RAM:: KINGSTON 4GB DDR3 1333MHz // HDD: WD 1TB HDD Caviar Blue // extHDD: TREKSTOR Datastation maxi m.ub 1,5TB //
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2012 8:54

Slsp, platim 0,45e za vklad v banke a vedenie uctu 0,30, to su jedine dve veci, ktore mi trochu vadia.







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.02.2012 2:34

tak ja osobne nevidim napr. na VUB nic lepsie oproti SLSP ci CSOB ....mam na mysli hlavne poplatok za vyber z bankomatu, jedina vyhoda VUB moze byt embosovana karta, aj ked s tym detskym motivom to nieje velka vyhra :lol:, napr. v porovnani s CSOB by som bral CSOB, 300 eciek povolene precerpanie bez potvrdenia o prijme je velmi fajn :) a plus vsetky vybery z bankomatu zdarma ..ale u vsetkych troch bank mi vadi hlavne poplatok za vklad hotovosti a preto pouzivam Tatra banku :) ..ale to som uz vravel, kazdy mame ine priority

minuly tyzden som zalozil ucet vo Volksbank :lol: ..tak to sem este dopisem ked mi dojde karta, maju fajn podmienky, embosovana MasterCard karta s bezkontaktnou technologiou PayPass (aj ked mi pani tvrdila ze nieje embosovana, ale MC su embosovane predsa...... zas nejake brigadnicky asi....), tiez napr. 0€ poplatok za vklad v hotovosti ...na druhu stranu, vela ludi moze odradit povinny nedisponibilny vklad 7€ tak ako u VUB (tam 3€) ..pri zruseni uctu vam to vratia, no ajtak celkom nevyhoda

co sa tyka inych bank, tak napr. otp a dexia si uctuju poplatky aj za bezne pohyby na ucte, takze od nich ruky prec, tie som ani neskusal... unicredit ma zas nejaky vysoky popl. za zrusenie uctu, takze ten tiez som neriesil, a tiez - oni su vacsinou len v bratislave, po slovensku skoro neexistuju ...fio tam mi vadil nejaky poplatok myslim, za plat. kartu asi, ale nejak podrobne som nezistoval, mbank mi je zas nesympaticka nejak hh, aj ked ma ucet za 0€ sa mi zda, ale napr. u nich musite pouzivat vzdy predcislie uctu, a to je troska nepohodlne podla mna :) ..postova banka neriesim z principu :lol: ..takze volksbank je asi posledna banka kde si zakladam ucet hhh, ine banky na www.banky.peknadomena.eu nemam a ani dalsie nejdem urcite riesit


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.09
Prihlásený: 25.10.23
Príspevky: 464
Témy: 120
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2012 6:48

u mna zase rozhodovalo aj to ze byvam na dedine. jedine dva bankomaty v okoli su 5 kilometrov v malickom meste a to VUB a SLSP. takze urcie zavazilo aj to lebo myslim ze vybery z inych bakomatov su spoplatnene.

svagor robi v mbank tam som zistoval u neho a ak sa dobre pametam vseky elektronicke transakcie, platby kartou su bezplatne. myslim ze 2 alebo 3 vybery z bankomatu v mesiaci su bezplatne. co je u mna problem kedze vyplatu dostavam na ruku nie na ucet je nemoznost vlozit hotovost na ucet. mozne to je iba na poste ale neviem ako je to spoplatne ak par centov nie je to problem podla mna. inak myslim ze by sa to malo da aj v ktorej kolvek banke ten vklad len banky zvyknu mat vyssi poplatok.

zatila mam VUB start konto takze ma to az tak netrapi :-)







_________________
LED: PHILIPS 196V3LAB // CASE: COOLERMASTER MiniT Elite 361 // PSU: SEASONIC 400W SS-400ET T3 // MB: MSI A55M-P33 // CPU: AMD Athlon II X4 651 BE // GPU:: Sapphire Radeon HD 7770 OC // RAM:: KINGSTON 4GB DDR3 1333MHz // HDD: WD 1TB HDD Caviar Blue // extHDD: TREKSTOR Datastation maxi m.ub 1,5TB //
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 4979
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2012 9:45

http://www.posta.sk/sluzby/postovy-poukaz-na-ucet Vklad na ucet cez PPPU napr. 300€ na ucet tak vyjde na 60 centov, nad 300€ je to 1,50€.
Mam Ing, Zuno na sporenie a mBank na bezne pouzivanie, 4 ucty a 3 karty a za 5 rokov som neminul ani cent na poplatkoch, takze nestazujem si.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Účty v bankách

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2012 10:02

Sporenie v Zuno bank? Myslis, ze je to dobry napad?







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.02.2012 18:27

a preco nie?


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Účty v bankách

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2012 18:37

A preco ano? Co ak takato banka padne? To radsej sporim na AXA Eur konte.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.02.2012 19:43

vklady v ZUNO su chranene Rakuskym systemom ochrany vkladov do vysky 100 000 EUR


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Účty v bankách

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2012 1:58

Kazdu banku chrani fond na ochranu vkladov, ide vsak o to, ze k peniazom sa mozes dostat po dlhej dobe, mozu to byt aj roky. Napr. fond na ochranu vkladov v SR nema peniaze ani na zachranu najmensej banky, rakusko je snad na tom lepsie.

AXA ma oddelene uctovnictvo a aj po pade ma klient 15 dni na to, aby svoje peniaze vybral







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.02.2012 22:19

doplnil som do clanku este Volksbank, ktory je tiez velmi vyhodny, ak si odmyslim povinny nedisponibilny vklad 7€ tak vsetko ostatne je zdarma (sms-ky, bankomatove vybery, vklad na pobocke) ....teda ak neratam zmenu limitu a pin kodu na karte, ktory je spoplatneny skoro vsade + mate embosovanu MasterCard kartu s bezkontaktnou technologiou ...oproti takej VUB je vyhodnejsi skoro vo vsetkom, asi len pocet bankomatov ma VUB lepsi a to moze byt rozhodujuce


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.03.2012 9:13

Práve som sa prihlasil do zuna a čakam na bambusa, kedy mi brinkne...

A už sa teším na svojich 10 evra, čo dostanem :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 01.05.2012 13:39

ZUNO

Doplním poplatok:
- platba kartou na internete: 1 €

strháva mi to, keď platím cez paypal







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 4979
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 01.05.2012 15:25

Kolkokrat si platil cez paypal?







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 01.05.2012 15:32

ZUNO sú darmožráči, je málo takých bánk ako je ZUNO, nikdy by som si tam účet nezriadil.







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.05.2012 16:26

Do pizdy...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.05.2012 16:29

Už si videl banku, ktorá by na tebe nechcela zarobiť? Chce to len nebyť lenivý, určiť si svoje priority, a pohladať banku ktorá má najvýhodnejšie podmienky. Ak tebe zuno nevyhovuje, neznamená to, že nebude vyhovovať nikomu







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 01.05.2012 16:34

áno, výber z bankomatu za 1.80€ :D palec hore ozaj skvelá banka.







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.05.2012 16:36

Ja zas bankomat nepoužívam, takže by som to mal zadarmo. Ty asi bankomat používaš, preto by si si mal nájsť banku, ktorá ponúka určitý počet výberov zadarmo







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Účty v bankách

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 01.05.2012 16:37

ja zuno pouzivam iba na sporenie ak to mam na jednom ucte nic nenasporim XD a nemozem si stazovat ..







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 594 ] Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaujimave video o bankach/financiach (Svetový podvod s financiami odhalený)

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

0

848

07.11.2016 19:02

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Užívateľské účty

v Operačné systémy Microsoft

3

698

09.08.2007 17:09

Mishiak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ucty win7

v Operačné systémy Microsoft

1

494

02.10.2010 16:04

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Uzivatelske Ucty

v Operačné systémy Microsoft

1

551

16.02.2009 23:15

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PS3 účty PSN

v Herné konzoly

0

425

07.12.2015 21:23

Peter345 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Uzivatelske ucty XP

v Operačné systémy Microsoft

0

608

14.02.2009 17:50

Creation Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. W10 dva účty

v Operačné systémy Microsoft

7

507

05.04.2020 7:44

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Užívaťeľské účty - Na heslo

v Operačné systémy Microsoft

6

680

08.12.2007 10:28

dodo_mt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zabezpečenie priečinka/uživateľske učty

v Operačné systémy Microsoft

6

728

24.06.2012 17:37

velvet Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. win xp home - ucty

v Operačné systémy Microsoft

4

554

05.12.2009 3:43

Kcnk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Facebook a prepojene ucty

v Sieťové a internetové programy

6

2790

18.12.2014 0:15

tarezni Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows XP-Pouzivatelske Ucty

v Operačné systémy Microsoft

0

548

13.03.2010 20:19

danks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Premium účty Netload.in

v Predám

1

497

10.01.2014 0:21

Aealo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dva účty na jednej IP?

v Správy pre vedenie fóra

3

1203

28.04.2011 23:26

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P : predám účty na rapidshare

v Predám

3

799

28.03.2010 10:32

pegasusss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Uživaťeľské účty v Windows XP

v Operačné systémy Microsoft

23

1343

27.12.2011 22:33

fubu Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra