Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.10.09
Prihlásený: 31.12.09
Príspevky: 10
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 03.10.2009 15:22

Zdravim, chcel som si nainstalovat nejaky linux a pri hladani som narazil na ubuntu 9.04..stiahol som si liveCD napalil a nabootoval system. Ubuntu sa spustilo a zrazu som si vsimol ze nevidi ziaden disk(C:, D:.. nic.. v linuxe by sa to malo volat nejake sda1, sda2 alebo hda1... ale ani take nic nevidi).. tak som sa pripojil na net a zacal hladat. nasiel som nieco ze vsetky particie treba najskor "mountovat" tak som chcel zacat.. problem je v tom ze hned prvy krok vo vsetkych navodoch je ze " sudo fdisk -l" lenze po zadani tohto prikazu je u mna vypis prazdny = nic nevypise. To znamena asi ze neexistuju ziadne particie(???) Lenze windows mi v pohode bezi, mam tam C, D a este nejake davno zabudnute particie na ktorych bol davno-pradavno stary linux. Tiez ked si zapnem v ubuntu program "partition editor" mi napise ze nevidi ziadne, a ani v priecinku /dev nie je ziaden subor sd*... Vobec neviem co s tym mam robit, na nete ked som hladal tak boli nejake odporucania o BIOSe a co ja viem co este, ale v tom sa nevyznam vobec a nechcem to pokazit.. neviete niekto poradit co by s tym mohlo byt? Dakujem za kazdu radu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ubuntu nevidi disk

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 03.10.2009 17:08

ked das hore v menu miesta co ti vypise?







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.07.08
Prihlásený: 27.11.23
Príspevky: 190
Témy: 14
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 03.10.2009 17:26

Podobny problem som riesil pred istym casom aj ja, ked som si preinstaloval windows. Vtedy som to vyriesil tak, ze som si naformatoval cely disk pomocou ubuntu liveCD, nainstaloval windows, ale nedal som windowsu formatovat disk a potom uz normalne nainstaloval linux.
Pravdepodobne je poskodeny partition table. Mozte, skusit obnovit partition table pomocou TestDisku, alebo Partition Table Doctor 3.5(ale osobne som ich este neskusal) samozrejme predtym si zazalohujte vsetky data vo wine. Ak ten TestDisk, alebo Partition Table Doctor nepomoze tak potom by bolo asi najlahsie nainstalovat linux podla mojho prikladu vyssie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.10.09
Prihlásený: 31.12.09
Príspevky: 10
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.12.2009 17:31

Ahoj, prepacte ze som tak dlho neodpovedal ale mal som ine povinnosti..
to _flexor_: places: Home folder, desktop, documents, music, pictures, videos, computer, floppy drive, network, connect to server a search for files.. ak sa nemylim tak tu by som mal mat aj moje paticie vypisane ale nie su tam
to klesco: no moj problem je taky ze ja si nemozem naformatovat disk(ak myslite cez napr. GParted) pretoze ani GParted mi nevidi particie.. Vyskusal som ten TestDisk a dal som cez neho vytvorit novu partition table ale nemalo to ziaden ucino.k(mozno som to len poplietol ale myslim si ze nie)
Pred chvilou som skusil xubuntu nejaku starsiu verziu.. v nom mi vidi vsetko..teda po zadani fdisk -lu /dev/sda mi vypisal vsetky particie tak rozmyslam ze cez xubuntu naformatujem cely disk a potom nainstalujem ubuntu ale bojim sa ze disk naformatujem a ubuntu ho stale nebude vidiet...je to mozne?

edit: Ak to niekomu pomoze tak toto mam v /proc/partitions:

Kód:
major minor  #blocks  name

   7        0     691260 loop0
 251        0     127328 ramzswap0







_________________
The 69 Eyes+Christian Death+Mandragora Scream -> 23.1.2010 Randal Club, Bratislava..
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.10.09
Prihlásený: 31.12.09
Príspevky: 10
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.12.2009 15:52

Tak som to vyriesil.. cez xubuntu som dal vytvorit novu partition table a nanovo nainstaloval xubuntu.. momentalne nemam ziadny windows ale zatial ani nechyba... zistil som vsak dalsi problem.. nedokazem normalne vypnut system.. ked dam shutdown tak sa pocitac vypne, ale hend na to sa znovu zapne.. nevie niekto kde moze byt problem?







_________________
The 69 Eyes+Christian Death+Mandragora Scream -> 23.1.2010 Randal Club, Bratislava..
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ubuntu nevidi disk

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 18.12.2009 18:51

skus dat do konzoly shutdown -h now
ale musis to urobit ako root







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.10.09
Prihlásený: 31.12.09
Príspevky: 10
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.12.2009 20:11

ahoj vypnut ho nejde ani cez konzolu.. ked to chcem vypnut cez konzolu tak vsetko ide akoby sa mal vypnut ale ked sa ten progress bar meni z modrej na ciernu akoze sa vypina tak sa to pri konci zasekne... na internete som nasiel cloveka s podobnym problem ktory ho ale nevyriesil.. vlastne vyriesil tym ze si upgradol system.. tak som to spravil aj ja.. a teraz mam este viac problemov ako som mal.. s tym vypinanim mi to nepomohlo, iba mi nenacitalo xfce ale ma to nechalo len v konzole.. netusim co to malo znamenat tak som sa hodil do recovery mode a uz to nejako ide.. ale to vypinanie mi aj tak nefunguje
Dakujem za ochotu pomoct

edit: Tak a teraz mi pre istotu vobec nejde xfce.. ani cez recovery mode.. vzdy ma hodi lendo konzoly a v tej som ja strateny...posledne co mi vypise je nieco taketo:
powernow-k8: BIOS error - no PSB or ACPI PSS objects
please wait....
Gave up waiting
ALERT /dev/disk/by-uuid/strasne_cislo does not exist
Dropping to shell

a tu uz neviem nic spravit.. poslal by som vam aj presny vypis tej chyby ale neviem ako na to... Jedine co ma tu napada je ze po upgrade mi ubuntu nevidi ziaden disk(tak ako to robilo z LiveCD) a preto sa nevie nacitat.. ale nejde mi do hlavy ako je mozne ze po upgrade mi raz nacitalo.. v tejto chvili mi uz teda nejde o to vypinanie ale hlavne o to spojazdnit ten system...

Inak niekoho by este mohlo napadnut ze chyba je v BIOSE ze mam zapnute ACPI, ale to som mal aj predtym a islo to.. ale aj tak som to skusal teraz aj s vypnutym ACPI v BIOSE a nic.







_________________
The 69 Eyes+Christian Death+Mandragora Scream -> 23.1.2010 Randal Club, Bratislava..
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ubuntu nevidi disk

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 19.12.2009 19:26

skus do konzoly zadat startx alebo skus preinstalovat xubuntu







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.10.09
Prihlásený: 31.12.09
Príspevky: 10
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.12.2009 10:08

ahoj, musel som preinstalovat xubuntu... takze teraz som opat na verzii 8.10 s ktorou mi ide vsetko okrem vypnutia PC.. zaujimavu vec som zistil ,ze ked z PC vytiahnem kabel od internetu tak sa pocitac vypne a uz sa nezapne.. neviete v com by to mohlo byt?







_________________
The 69 Eyes+Christian Death+Mandragora Scream -> 23.1.2010 Randal Club, Bratislava..
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ubuntu nevidi disk

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2009 18:03

ja som kedysi mal problem ze ked som vitiahol notebook z adapteru tak mi nesiel net ale netusim cim to je skus pohladat na nete a inak ked restartujes pocitac tak co sa stane?







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.10.09
Prihlásený: 31.12.09
Príspevky: 10
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.12.2009 10:47

restart ide v pohode, ale cim to je ze kvoli pripojenemu kablu sa znovu zapne som nenasiel, takze ak ma niekto nejaky napad budem velmi rad







_________________
The 69 Eyes+Christian Death+Mandragora Scream -> 23.1.2010 Randal Club, Bratislava..
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.10.09
Prihlásený: 31.12.09
Príspevky: 10
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.12.2009 17:46

ahoj ak by mal niekto nahodou podobny problem ako ja tak tu napisem cim to bolo. V BIOSe sa da nastavit volba Wake-on-LAN(Power managment->wake up ) , podla mojich info to sluzi na spustanie pocitaca cez siet. PC sa zapne po tom ako sa mu posle tzv magic packet no a mne z nejakeho dovodu siet vzdy po vypnuti PC tento packet poslala. Takze jedine co bolo treba bolo v BIOSe vypnut tuto volbu.
Dakujem za pomoc hlavne _FleXoR_







_________________
The 69 Eyes+Christian Death+Mandragora Scream -> 23.1.2010 Randal Club, Bratislava..
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. System nevidí nový disk

v Pevné disky a radiče

2

351

02.10.2013 19:37

Kraliček Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows 7 nevidi disk

v Pevné disky a radiče

4

1217

09.07.2009 9:55

juros Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hitachi 320GB - comp disk vobec nevidi

v Pevné disky a radiče

17

1092

08.08.2007 18:00

junior25 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook Lenovo g710. Nevidí disk iba Boot (X:) Pomoc pls

v Notebooky a netbooky

4

503

16.04.2014 19:32

joucker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako dať SATA disk na Master keď ho Bios nevidí?

v Pevné disky a radiče

15

6378

21.01.2006 16:06

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia ubuntu na disk D:

v Operačné systémy Unix a Linux

8

1874

24.08.2009 22:01

_FleXoR_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ubuntu 10.10 Unable to save the screenshot to disk

v Operačné systémy Unix a Linux

5

588

26.05.2011 1:29

jararak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ubuntu 7.10 alebo ubuntu-8.04.1?

v Operačné systémy Unix a Linux

19

1358

10.07.2008 18:33

Triminka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook nevidi wifi

v Siete

3

1727

25.03.2009 22:07

jbrewer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NB nevidi HDD

v Pevné disky a radiče

4

510

14.03.2015 23:57

Lessik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nevidí dvd mechaniku

v Intel čipové sady

12

1497

06.02.2012 16:41

Hasterman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc USB nevidi

v Ostatné zariadenia

4

370

29.03.2015 18:36

JohnCenaWWE Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bios nevidí SSD

v SSD disky

2

684

11.03.2021 13:33

Misoppm88 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC nevidí wifi

v Sieťové a internetové programy

1

461

18.08.2018 15:03

eon5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WinSetupFromUSB nevidi HDD

v Operačné systémy Microsoft

3

743

07.10.2010 22:49

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win nevidi hdd

v Pevné disky a radiče

3

298

17.01.2013 15:38

magic Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra