Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 20 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2010 23:49

zdravim vas, precital som tu toho uz celkom dost a nie len tu no stale si neviem dat rady . podme na to toto su moje problemy a otazky:
- mam OS XP a linux ubundu ale komplet dokaslany win ten nechcem uz ani vidiet,disk nemam rozdeleny ... chcem si komplet vycistit cely HDD a odznova tam nainstalovat ubundu(inak to asi nepojde ak hej ako?) a rozdelit disk na 2 casti . je tu problem ze no win mam jeden program Nemetschek ktory je pre mna dolezity a potrebujem ho stale len neviem ci sa bude dat nainstalovat na ubundu alebo niako zalohovat/preniest v tom sa nevyznam lebo mam tam aj licencie a o tie by som nechcel prist.
- moj napad ako by som to spravil posudte ci by sa to niako dalo: rozdelit disk C na 2 casti aj za cenu straty dat ale okrem toho programu nemetschek ten niako zalohovat alebo co a normalne nainstalovat ubundu na jeden z rozdelenych diskou
- druha moznost uplne vycistit disk rozdelit ho na 2 casti a nainstalovat ubundu a niako ten program nemetschek teda ak to pojde hladal som niake info ale nenasiel som nic konkretne
-este otazka ako naformatujem disk ked je na nom cely system?
poradte mi pls v ubundu sa este niako nevyznam dakujem


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ubuntu a nejasnosti

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2010 2:51

1.) volá sa to UBUNTU, žiadne ubundu!
2.) či funguje nemetschek pod linuxom ti ťažko poviem, keď neviem, o ktorú verziu ide a okrem toho, pokiaľ viem, nemetschek je firma, takže by bolo fajn špecifikovať aj samotný program.. vectorworks? allplan?
3.) pokiaľ máš rozhasený windows, ideálne by bolo pravdepodobne naformátovať disk (po zazálohovaní potrebných dát) a rozdeliť to tak, ako ti to bude vyhovovať..
4.) "este otazka ako naformatujem disk ked je na nom cely system? " rovnako, ako keby tam systém nebol... spustíš povedzme live cd ubuntu a pri inštalácii zvolíš aj rozdelenie a naformátovanie disku

pokiaľ sa rozhodneš pre dualboot (dva OS na jednom pc), odporúčam najskôr inštalovať windows xp a až potom ubuntu

a posledná vec, ak už budeš robiť akékoľvek úpravy do systému, radšej si predtým zazálohuj všetko potrebné







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.08.2010 11:15

hej hej sorry ubuntu..
jedna sa o allplan 2009 dalo by sa to spravit tak ze by som tento program tam niako zalohoval vycistil a rozdelil disk nainstaloval ubuntu a niako ho spustit na tom ubuntu?
2 OS nechcem a win urcite nie staci ubuntu zatial
este otazka ze to live CD potrebujem nutne? nestaci ked mam vlastne este ten subor zazipovany na ktorom je ubuntu? to hodit na CD a potom dat formatovat disk a rozdelit ho? moc tomu nechapem a este ze ako sa zalohuju data niako specialne? lebo na nete co som hladal tak som nasiel iba ze si to hodit na CD/DVD/kluc a tak ale neda sa to spravit niako inak a potom ich obnovit? dakujem


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ubuntu a nejasnosti

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2010 11:59

mike888 píše:
niako ho spustit na tom ubuntu
Niako? Teda ho nijako nechces spustit? To je dobre, ze si sa takto rozhodol, lebo na Linuxe byvaju s Windowsackymi aplikaciami problemy.
Teraz vazne, mozes skusit Wine alebo zistit, ci neexistuje pre Linux podobny program. Ale ak chces tento program plnohodnotne vyuzivat, ostat na Windowse. A pis po slovensky.
Ano, LiveCD potrebujes. Z tohto CDcka sa totiz Ubuntu instaluje. "Live" znamena, ze pred instalaciou si mozes operacny system z tohto CD spustit a vyskusat si, ako system funguje. Stiahnes iso, napalis na CD - na jednom CDcku tak mas live system aj instalacny program. Neviem o tom, ze by sa dal ziskat zazipovany subor s Ubuntu, odkial to mas?
Ak sa predsa len rozhodnes nainstalovat si Ubuntu, nebude vsetko tak, ako si zvyknuty z Windowsu. Urcite tu nikto nebude mat chut odpovedat na vsetko, comu nebudes rozumiet. Ubuntu ma dobre spravenu dokumentaciu aj v cestine, preto by si si ju mal prestudovat, aby si sa nas nemusel vypytovat kazdu kravinu. A ak sa nas predsa nieco opytas, snaz sa otazku formulovat zrozumitelne.
Mozes na zoznamenie vyskusat aj virtualizaciu - ostanes na Windowse a v nom pomocou programov ako je napr. VirtualBox spustis Ubuntu bez toho, aby si nejako poskodil Windows.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.08.2010 12:35

dakujem za odpoved tak to upresnim: teraz mam windows XP ale aj ubuntu uz som sa v ubuntu celkom z orientoval nainstaloval par programov paci sa mi a som spokojny zatial

len teraz by som chcel nasledovne: vycistit komplet disk a mat tam len ubuntu,rozdelit disk na 2 casti a to tak ze v jednej by som mal ubuntu a na druhej ostatne programy a data potom pokusit sa tam niako nainstalovat a spustit ten Allplan 2009 a to staci

k tomu live CD : mam ten subor z ktoreho som vlastne instaloval ubuntu len som ho stiahol a spustil nainstaloval to bolo vsetko. len neviem ci mam k tomu stiahnut este aj ten subor iso samostatne alebo mam stiahnut komplet vsetko aj s tym iso suborom a hodit to na CD?
lebo na stranke ubuntu som to nasiel a je tam Desktop CD alebo Alternate install CD. ktore z nich si mam stiahnut?

ja viem ze sa vyjadrujem ako madar ale neviem vam to popisat proste snazim sa :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ubuntu a nejasnosti

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2010 12:53

snaha je dôležitá, to je pravda :)

Prvá vec čo by si mal spraviť v každom prípade - zazálohuj MIMO pc (na usb, cd, dvd...) všetko, čo je pre teba dôležité uchovať.

Podľa toho, čo som zistil, allplan pod wine nespustíš. Pokiaľ nechceš duallboot, prichádza do úvahy ešte jedna vec - spojazdniť Windows pod virtualboxom (virtuálny pc) a spúšťať allplan cez to. Nainštalovaný allplan už ale nespustíš, bolo by ho treba preinštalovať. Ak sa rozhodneš povedzme pre ten virtualbox, zazálohuj si allplan súbory (konfigurácie, projekty... všetko čo ti treba) a nainštaluj ho na ten virtuálny počítač do windowsu

Čo sa týka live CD... je to CD, ktoré sa používa na 2 veci - inštaláciu linuxu A spustenie linuxu bez inštalácie. Nie som si istý, ako si mohol "spustiť súbor" ubuntu, keďže to, čo stiahneš z netu je len obraz CD, ktorý treba napáliť a nabootovať z neho.

Treba ti Desktop CD 32Bit (64bit má stále nejaké problémy a niektoré veci sa tam riešia trošku spakruky).

Takže ešte raz pekne poporiadku:
1.) zálohovanie komplet vecí, čo máš teraz na HDD napr na USB disk, USB kľúče, CD, DVD... kam len chceš, ale musí to byť mimo disku
2.) stiahnutie obrazu Ubuntu a napálenie (nesmieš napaľovať súbor, musíš zvoliť možnosť "napáliť obraz na CD"!)
3.) reštart pc (a treba nastaviť bootovanie z CD mechaniky ak to tak nastavené nemáš) a nabootovanie CD
4.) vyberieš inštaláciu a prejdeš ňou podľa návodu
5.) pred samotnou inštaláciou sa ťa bude ešte pýtať, ako chceš využiť disk. Ten moment využi na to, aby si zrušil a naformátoval všetky partície HDD ktoré máš. Ak sa do toho nevyznáš, nechaj inštalátor aby využil celý priestor podľa seba (netreba ti samotnú partíciu na Allplan, ten ti pobeží aj tak cez virtualbox a on vytvára virtuálny disk)
6.) inštalácia
7.) posťahuješ updaty, nastavíš ubuntu, stiahneš povedzme VirtualBox
8.) nastavíš ten (návodov na nete je dosť), spustíš virtuálne pc, TAM nainštaluješ klasicky Windows a potom allplan

Chápeme sa? :) Ešte nejaké otázky?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.08.2010 14:22

dakujem tak to som niako potreboval vediet ale mam este niake otazky:
1-musim zalohovat ten allplan? nestaci len licenciu? alebo ho potom stiahnem odznovu nebude to jednoduchsie?
2-ked budem instalovat windows tak kde ho nainstalujem?normalne na disk? lebo ten virtualbox moc tomu nechapem ako to funguje cital som si o tom no neviem stale.To potom budem mat spustene ubuntu a potom niako virtalne spustim windows a na nom allplan?
3-neda sa uz nijak inak spustit ten allplan? musim instalovat windows? lebo stratil som niekde CD kde bol original a ja ho neviem ani za tu najst

este k tomu ako som instaloval ubuntu stiahol som si tento subor ubuntu-10.04-desktop-i386 tak sa vola a som ho normalne nainstaloval a mam na vyber z 2 OS ktory spustim

4-tento subor co som stiahol ubuntu-10.04-desktop-i386 neni ten obraz CD ze? musim stiahnut iny?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ubuntu a nejasnosti

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2010 14:32

1.) samotný program ako taký ti zálohovať nemá zmysel, pretože pri inštalácii sa okrem samotného programu inštalujú do windowsu aj rôzne nastavenia, knižnice.. sám o sebe program nespustíš, treba ho preinštalovať tak či tak. Zálohovať ti pri ňom treba napr licenciu (pokiaľ ju nemáš odkiaľ opäť zohnať, pevne verím, že legálnou cestou), konfiguráciu (ak si to nebudeš vedieť nastaviť znovu sám a máš tam nejaké zložité nastavenia) a hlavne samotné projekty, na ktorých si pri allplane robil
2.) windows nainštaluješ na ten virtuálny stroj cez virtualbox.. najskôr sa inštaluje virtualbox, tam vytvoríš parametre virtuálneho stroja a okrem iného vytvoríš aj virtuálny hdd... zaberá to miesto normálne na disku ako keby to bola extra partícia, ale v skutočnosti (keď sa na ten hdd budeš pozerať z linuxu) to je obyčajný súbor. Ak budeš chcieť zapnúť allplan, zapneš vždy najskôr virtualbox, tam spustíš virtuálny stroj, počkáš kým sa ti virtuálne nabootuje windows a pracuješ klasicky ako s windowsom, na tom sa nič nezmení. Popozeraj pár návodov na virtualbox, riešilo sa to už viackrát, nie je to nič zložité
3.) bez windowsu allplan nespustíš, takže tak či tak potrebuješ funkčný windows
4.) stále mi uchádza, ako si z toho súboru inštaloval ubuntu.. nepoužil si náhodou WUBI?
Ten súbor potrebuješ napr cez program NERO napáliť ako bootovateľné CD (vo väčšine programov sa to volá "napáliť obraz CD na disk", nabootovať cez to pri štarte pc a potom inštalovať linux.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.08.2010 14:47

takze 1 s tym by problem uz nemal byt
2 to viem ako vytvorim ten virtualny stroj ale ked budem instalovat windows tak to dam ako instalovat do toho nastroja teda na ten vytvoreny HDD? ked si ho vytvorim hdd aka velkost bude stacit?
3 to mi je uz jasne skoda
4 to viem ako mam napalit ten obraz CD takze budem musiet stiahnut odznova ten obraz hej? to bude mat tiez okolo 700mb ? ano mas pravdu islo to cez wubi som si spomenul .. sry

este otazka: linux nema ziadnu distribuciu ktora by umoznovala spustit na nej allplan?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ubuntu a nejasnosti

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2010 15:11

2.) pri tom virtuálnom stroji sa dá nastaviť, aby ti bral tvoju CD-romku ako keby bola súčasťou toho virtuálneho stroja, čiže to len nastavíš a ďalej pokračuješ už pri klasickej inštalácii windowsu vo vnútri virtuálneho stroja.. strčíš teda cd do cdromky, nastavíš pri tom stroji bootovanie z cd a nainštaluješ. Veľkosť hdd.. záleží od toho, čo všetko tam potrebuješ a aký máš veľký hdd.. Podľa mňa by ti takých 15-20 GB mohlo stačiť, ale nie som si teraz istý, koľko zaberá allplan a koľko potom jeho výtvory... Virtualbox ti aj niektoré nastavenia navrhne ak mu povieš, že tam chceš nainštalovať windows xp (veľkosť hdd, veľkosť ram atď).
4.) pokiaľ ten obraz CD máš ešte na disku, tak ho znovu sťahovať nemusíš. Ak ho už nemáš, tak bez toho to pochopiteľne nepôjde a nemáš na výber.

Neviem o tom, že by taká distribúcia existovala... Problém pri tom je v tom, že allplan, aspoň pokiaľ ja viem, potrebuje windowsácke knižnice atď. V linuxe nespustíš nikde súbor .exe... To sa dá v niektorých prípadoch pri istých programoch nahradiť tzv. "wine" (nie je to emulátor windowsu, ale v podstate sa to tak používa), cez ktorý sa dajú spustiť niektoré windowsácke programy, ale keď som pozeral kompatibilitu s allplanom, bolo tam uvedené, že sa nedá ani len spustiť. Ideálne je podľa mňa použiť naozaj ten virtualbox, máš to nezávisle od linuxu a pracuješ tam klasicky s windowsom, takže nemusíš nič upravovať atď.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.08.2010 15:25

aha uz tomu zacinam trochu viac chapat dakujem ze si mi to priblizil vyskusam to urobit vsetko co viem

mam este jednu taku otazocku aky velky je asi ten obraz CD? lebo to co som ja stahoval a instaloval pomocou toho wubi tak to asi neni ono ze?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ubuntu a nejasnosti

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2010 15:38

wubi je myslím integrované aj pri tom live cd, nespomínam si teraz... ale klasické inštalačné (live cd) čo ti treba má 700MB

ak chceš mať istotu a nechce sa ti to zisťovať, daj si www.ubuntu.com, vyber "Download Ubuntu" a potom "Start Download (Ubuntu Desktop Edition 32-bit)"







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.08.2010 15:50

uz to stahujem a idme zalohovat data tak zatial dakujem pekne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.08.2010 21:15

takze zase som tu mam otazku k tomu virtualboxu uz som si vytvoril disk a chcem tam nainstalovat windows XP je to original len mi nejde pripojit CD-ROM aby mi to mohlo citat s toho CD hlada tam stale obraz CD ,bootovanie je nastavene na CD-ROM tak neviem poradte pls dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.08.2010 13:58

tak nikdo mi neporadi v tomto? :cry:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ubuntu a nejasnosti

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2010 14:35

nastav svoju fyzickú mechaniku vo virtualboxe ako cd mechaniku a nastav vo virtualboxe bootvanie z cd mechaniky nastavenie fyzického biosu s tým nemá nič spoločné







_________________
Math is the best!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ubuntu a nejasnosti

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2010 15:44

ja som vedel, že som zabudol odpovedať v nejakej téme :lol:
je to tak ako písal jarrro, v nastaveniach virtuálneho stroja musíš nastaviť mechaniku aby ju videl aj virtuálny pc... skús to pohľadať, ak nenájdeš, dám ti presný postup (aj keď na internete je na to imho dosť návodov)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.08.2010 22:42

takze to som vsetko spravil bootovanie vo virtualboxe je 1-CD rom,2-HDD ,spravil som nasledovne spustil som stroj a zaroven som dal aj CD s windowsom zacalo mi to instalovat XP a zrazu sa to prerusilo e pisalo mi tam ze su tam neni zapojene ziadne HDD ze ho tam nevidi a nemozno pokracovat v instalaci.
viete poradit niekto co s tym? kde je chyba?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ubuntu a nejasnosti

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2010 1:35

máš tam správne nastavený hdd? :) ako si vytváral ten virtuálny pc? je tam sprievodca ktorý to vie nastaviť priamo pre konkrétny OS...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.08.10
Prihlásený: 03.12.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.08.2010 18:51

ano hej robil som to so sprievodcom k operacnemu systemu linux ubuntu ... neviem v com je problem :(


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 20 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejasnosti okolo R1600PRO

v Novinky

2

1082

23.01.2006 18:11

gen1us Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Veľa nejasnosti okolo R9600 Pro

v ATI/AMD grafické karty

12

436

30.11.2010 19:00

matt1024 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ubuntu 7.10 alebo ubuntu-8.04.1?

v Operačné systémy Unix a Linux

19

1356

10.07.2008 18:33

Triminka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. linux ubuntu 9.10 alebo ubuntu 10.04 ??? pls help

v Operačné systémy Unix a Linux

5

701

10.07.2010 8:44

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. UBUNTU

v Operačné systémy Unix a Linux

3

1190

03.09.2006 19:58

router Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ubuntu

v Operačné systémy Unix a Linux

0

365

22.05.2011 13:38

deeere Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ubuntu

v Operačné systémy Unix a Linux

6

461

16.10.2011 12:36

will Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. UBUNTU

v Operačné systémy Unix a Linux

2

335

09.05.2014 1:37

nBXXL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ubuntu

v Operačné systémy Unix a Linux

13

698

16.08.2012 12:29

dinho752 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prejinstalovanie Ubuntu

v Operačné systémy Unix a Linux

3

228

04.11.2012 10:25

Fico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ubuntu + Drivery

v Operačné systémy Unix a Linux

4

387

25.03.2012 16:49

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odstranenie ubuntu

v Operačné systémy Unix a Linux

1

581

12.10.2009 11:59

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ubuntu Edge

v Novinky

6

489

23.07.2013 19:45

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ktore ubuntu

v Operačné systémy Unix a Linux

5

572

23.11.2009 0:50

TommyHot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zapínanie Ubuntu

v Operačné systémy Unix a Linux

5

484

08.07.2011 11:05

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ubuntu server

v Operačné systémy Unix a Linux

1

410

26.11.2015 21:41

focko Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra