Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
tvorba nového webu od základov - začiatočník

Registrovaný: 26.06.10
Prihlásený: 24.03.17
Príspevky: 13
Témy: 5
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2017 17:51

Ahojte,

mal by som takú otázku, ktorá sa týka komplexnej problematiky založenia nového webu. Čo to som na internete ponachádzal no nemám v tom úplne jasno a zdroje informácií sa často krát rozchádzajú.

Dlhšiu dobu uvažujem nad tvorbou svojho vlastného webu. Klasika, nič zložité - bola by to web stránka typu: vice bodka com, doba bodka sk, refresher bodka sk atď., čiže stránka graficky nenáročná podľa môjho názoru (galérie fotiek s popisom, kde tu nejaký krátky text, možno časom reklama).

Moja otázka znie: čo všetko k tomu potrebujem a čo by som mal vedieť? :D

Nepoznáte náhodou nejaké články, resp. postupy krok za krokom? Ponuky web hostingov s web template sa mi zdajú nedostačujúce a zase tvorba webu na mieru je naopak zbytočne finančne náročná. V HTML ovládam základy ale prepisovanie, upravovanie už napísaného kódu zvládnem. Myslíte, že by bola možnosť zaregistrovať doménu u nejakej spoločnosti, kúpiť si hosting a vkladať na ich server vlastný kód, upravovať, pridávať vlastný obsah? Aká veľká kapacita by to podľa vás mala byť? Ako to je s administráciou takéhoto webu? Viete mi prípadne nejakú službu odporúčať?

Je dosť možné, že som úplne na omyle a takto sa web ani nedá zrealizovať a práve preto hľadám pomoc aj keď ani neviem či som túto tému zaradil do správnej sekcie. :D

Ak by si našiel niekto čas a chuť na zodpovedanie tejto mojej požiadavky tak by som bol rád.

Díky moc, prajem pekný zvyšok víkendu ;)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
tvorba nového webu od základov - začiatočník

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2017 18:21

Staci ti zakladny hosting od websupportu.(napr, nemam dovod neodporucit, ale su aj ine na svk alebo v EU)
Nejake miesto, databaza, zo 3 maily. Pozri sa co tam ponukaju, no viac ako 200MB na zaciatok zarucene nepotrebujes.
Nuz, budes potrebovat daky programovaci jazyk. Odporucam php, javascript, je cool ale je to este vacsi bordel.
Potom, ak to chces mat relativne jednoduche na spravu, bud pouzi framework, alebo rovno content management system (CMS). Budem ti odporucat php-based veci, takze...

Famework nemas skoro nic hovtove. Prakticky sa jedna o velku kniznicu ktore ti dokaze generovat zakladny kod.(na komuniaciu s databazou, zakladne okienka, odosielanie mailu...) Ak nevies php vobec, asi ti to nemozem s dobrym svedomim odporucit lebo ti to moc nepomoze. (treba programovat aj pre zakladnu funkcionalitu) Prikladom by bol laravel alebo yii... je ich viac.

CMS je hotova stranka v podobe blogu. Z pociatku nemusis nic vediet, staci mat databazu, citat si navod a vediet trochu robit s FPT ci SCP klientami. (websupport dokonca ponuka one-click solution, kde kliknes, ono ti to cele nainstaluje a mozes s tym robit).
Toto si proste nainstalujes, a mozes zverejnovat. Mas tu zadarmo template, alebo platene, co si mozes kupit. Jedno ako druhe byva profesionalne spravane, netreba sa bat, starostlivost to potrebuje minimalnu az na extremne pripady. (prave 4.7.0 a 4.7.1 sa vyhni, su bezpecnostne derave. 4.7.2 to ma opravene)


Naposledy upravil void dňa 05.03.2017 11:21, celkovo upravené 1






_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2017 18:35

skus webrebela


Offline

Užívateľ
Užívateľ
tvorba nového webu od základov - začiatočník

Registrovaný: 26.06.10
Prihlásený: 24.03.17
Príspevky: 13
Témy: 5
Bydlisko: Prešov
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.03.2017 9:14

Takze najjednoduchsie bude asi prostrednictvom websupportu a trocha upravit tie ich sablony. Rozmyslal som aj nad webrebelom, vyzera to zaujimavo no to mozno neskor ak ma to bude bavit a budem chciet nieco viac kedze ide len o hobby. Diky za odpovede

Mimochodom, myslite ze by si mohol web na seba (na hosting) zarobit pomocou adsense alebo inej moznosti reklam? Viem ze tym padom by som si mal otvorit zivnost a vsetko priznat, zdanit, zaplatit poistne ale povedzme si otvorene ze kto to vsetko dodrzuje :D ak by sa jednalo o velke sumy penazi (co nebude moj pripad pravdepodobne) tak jasne ale ja uvazujem v teoretickej rovine 20€/mes. Zaujima ma vas nazor


Offline

Správca fóra
Správca fóra
tvorba nového webu od základov - začiatočník

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 05.03.2017 10:46

ad. hosting platený z reklamy
Samozrejme že sa to dá, ale musíš mať dostatok návštevnosti ktorá bude reklamou konverzovaná na zákazníkov - klikne na reklamu, kúpi produkt, spustí video, zaplatí inzerentom,...skrátka stane sa zákazníkom podľa cieľov inzerenta - z toho ty máš rôzne veľkú províziu - ak dokážeš takto pokryť náklady, si šťastný človek.
Ale rovno napíšem aj druhú stranu mince, nemaj veľké oči. Potreboval by si veľmi veľa kvalitných návštevníkov, ktorí neblokujú reklamu (čo je v dnešnej dobe zázrak), alebo ich napríklad google (keď píšeš o adsense) iným spôsobom nepenalizuje (vtedy z nich nemáš ani korunu) - to sú prípady pri kšeftovaní s návštevníkmi, tomu sa vyhni veľkým oblúkom.







_________________
always is always wrong
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 05.03.2017 11:05

Čo sa týka webu samotného - naozaj odporúčam Wordpress, pre takéto prípady je stvorený. Žiadne programovanie na to netreba a nájdeš na to pluginy od výmyslu sveta (ale doporučujem s nimi šetriť - čím menej pluginov, tým lepšie. Nie ako niektorí, čo si tam nadrbú 30 pluginov a potom sa sťažujú, aké to majú pomalé.).

Čo sa týka webhostingu, wbsupport úplne postačuje a one-click inštalácia je pohodlná. Na wordpress ti ale stačí php a mysql, to má dnes akýkoľvek hosting, takže si kľudne vyber aj na základe ceny.

Čo sa reklamy týka, tak pri väčšej návštevnosti možno čo to zarobíš, ale jednak adsense ti dá len nejaké drobné a tiež s tým danením to už nie je také jednoduché ako založiť živnosť a na konci roka podať daňové priznanie (z googlu už ide o príjem zo zahraničia, vyžaduje registráciu k dani a musíš daniť aj 10 centov).







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 05.03.2017 11:10

zKUBYkiwi píše:
Takze najjednoduchsie bude asi prostrednictvom websupportu a trocha upravit tie ich sablony. Rozmyslal som aj nad webrebelom, vyzera to zaujimavo no to mozno neskor ak ma to bude bavit a budem chciet nieco viac kedze ide len o hobby. Diky za odpovede

Mimochodom, myslite ze by si mohol web na seba (na hosting) zarobit pomocou adsense alebo inej moznosti reklam? Viem ze tym padom by som si mal otvorit zivnost a vsetko priznat, zdanit, zaplatit poistne ale povedzme si otvorene ze kto to vsetko dodrzuje :D ak by sa jednalo o velke sumy penazi (co nebude moj pripad pravdepodobne) tak jasne ale ja uvazujem v teoretickej rovine 20€/mes. Zaujima ma vas nazor

Treba si uvedomit, ci tvoj plan nie je prilis zbrkly.
Mas zaujimavy obsah, ze si si na tolko isty, ze uz uvazujes nad tym ci dokazes pokryt naklady, ziskom z reklam?
Si na tolko presvedceny svojimi schopnostami, ze absolvujes povedzme kurz webrebela a o par chvil budes schopny produkovat weby, ktore su SEO friendly, maju rozumnu strukturu UI a su jednoduche a prehladne pre bezneho uzivatela?

Tvorba webu je jedna z najlahsich veci, ktore sa ako zacinajuci koder mozes naucit. Tvorba dobreho webu je uz ale komplexna a uplne ina zalezitost.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
tvorba nového webu od základov - začiatočník

Registrovaný: 26.06.10
Prihlásený: 24.03.17
Príspevky: 13
Témy: 5
Bydlisko: Prešov
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.03.2017 14:17

Ťažko zhodnotím či je môj plán zbrklý či nie. Mne sa pozdáva a som ochotný do toho aj čo to investovať. Svojimi schopnosťami presvedčený som ale poznám aj ich kvalitu takže práve preto sa mi najviac pozdáva wordpress. Nečakám, že po absolvovaní kurzu (webrebel alebo hociktorý iný) budem hotový profesionál v oblasti tvorby a prevádzky top web stránok. Prevádzkovať web budem z vlastných zdrojov a možnosť "sebafinancovania" z reklám je čisto teoretická a pripadá v úvahu až po dlhšom období kedy bude možné zanalyzovať návštevnosť a celkovú efektivitu využívania reklám ako prostriedok financovania web stránky. Ako som spomenul vyššie, pôjde o hobby nie o podnikateľský zámer s cieľom zbohatnúť. Keď som si kupoval gitaru tak som taktiež nevedel hrať, nemám hudobné vzdelanie a nemal som isté, že sa mi vôbec podarí to naučiť. Podarilo sa ale viem, že slávny gitarista zo mňa nebude :D Ak by sa to nepodarilo tak by ta gitara stála v kúte a zapadala prachom a život by šiel ďalej. Podobne to vidím s tým webom. If you never try you'll never know ;)


Offline

Správca fóra
Správca fóra
tvorba nového webu od základov - začiatočník

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 05.03.2017 14:55

Veď nikto ťa neodhovára.







_________________
always is always wrong
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba webu

v Ponuka práce

0

1065

19.10.2009 15:34

DeiForm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba Webu

v Ponuka práce

0

600

06.10.2014 12:59

MagnatWoofer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba Webu

v Ostatné

10

430

12.03.2013 15:41

SpL1tt3r Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tvorba webu

v Ponuka práce

0

619

01.11.2011 20:39

stefantoto Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tvorba webu

v Webhosting a servery

7

723

25.06.2009 9:33

krematorius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tvorba webu

v Ponuka práce

16

2004

07.02.2008 17:35

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba Webu

v Ponuka práce

1

893

29.05.2009 23:06

zmija31 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tvorba webu

v Redakčné systémy

4

799

24.02.2011 7:52

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba kvalitního webu

v Webdesign

2

534

26.06.2015 14:56

jiricais Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba eshopu / webu

v Ponuka práce

0

447

22.06.2013 21:36

notfake Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tvorba webu - cena

v Ostatné

4

459

06.12.2011 21:56

eMp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba webu - lacno

v Ponuka práce

0

859

09.07.2009 20:13

BBUlet Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba webu - náhoda

v PHP, ASP

1

364

21.02.2014 16:30

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. eclipse + tvorba webu = ?

v Ostatné

2

643

28.07.2008 7:47

rooobertek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba webu na mieru

v Dopyt práce

0

588

28.12.2013 20:51

square Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba webu z právneho hľadiska

v Ostatné

8

409

11.07.2013 20:40

fista1 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra