Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 67 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 10:57

Zdravíčko :) V HW sa už neorientujem toľko čo kedysi a zišiel by sa mi ďalší pohľad na vec.

Zostava je:
MB: MSI K9A2 CF-F, pasív na chipsete,
Grafika: Gigabyte 9800GT, pasívne chladená
CPU: AMD Athlon II X4 630, box
Skrinka: CM 690

Potreboval by som stíšiť zostavu a pokusom-omyl som došiel na to, že najviac momentálne hučí CPU a ten boxový to nezvláda tak, ako predtým starý boxový Athlona X2 2800+. Teploty sú síce v norme (okolo 50 stupňov pri 1200 rpm), akurát pri občasnom hraní, práce s náročnejšími aplikáciami a podobne sa musí viac roztočiť a keď beží povedzme vetráčik na 1500-1600 otáčok, ruší ma to, bolí z toho hlava atď. Nehovoriac o tom, že ma priateľka asi uškrtí ak budem musieť pracovať v noci a ona bude musieť pri tom spať... Keď je všade ticho, je to počuť až príliš.

Rozmýšľal som nad viacerými variantami, ale pri tých, čo sa mi najviac pozdávali, ma straší, že bude problém pri MB. Do skrinky by sa mali pomestiť aj tie väčšie kúsky, ale MB je na môj vkus divne riešená a mám taký sprostý pocit, že to bude kolidovať s inými prvkami (napr pasívom na MB).

Cenový MAX strop: 50 eur (ideálne do 30-40, nekradnem...)

Vedel by mi dakto poradiť spoľahlivý chladič, ktorý ten môj cpu uchladí bez toho, aby hučal, a zmestí sa? Nad pretaktovaním moc neuvažujem, takže to nie je vôbec smerodatné, ale keby náhodou vznikla medzera aj na to, uvítal by som to.
Kupovať to budem pravdepodobne z Alzy, keďže si to chcem vyzdvihnúť osobne a ušetriť na dobierke (daktoré obchody si kľudne účtujú 13 eur). Ale ak viete o nejakom lacnom obchode v BA, kde je ten chladič skladom, rád si nechám poradiť!

Zatiaľ som dostal rady napr Scythe Ninja 3 (41 eur v alze), akurát ten tam nie je teraz dostupný. Najlepšie by bolo, keby sa podarilo ho zohnať do víkendu, keďže cez víkend by som už chcel stišovať pc..

Moc ďakujem :)

Moja doska keby mal dakto problém nájsť: http://www.msi.com/index.php?func=prodd ... d_no=1333#
Moja skrinka keby bol dakto lenivý: http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=2908







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 11:13

http://www.tichepc.sk/Alpenfohn-Brocken ... =001005009
http://www.tichepc.sk/Coolink-Corator-DS.html
-oba chladice su vhodne na pretaktovanie

skoda, ze nemas hore na skrinke perforaciu, odporucil by som to gelid tranquillo-ten by ti stacil

ten odporucany scythe ninja 3 nie je najstastnejsie riesenie a je vhodny hlavne na pasivne chladenie

v podstate ak nie si narocny, tak by ti mohol stacit aj http://www.tichepc.sk/AC-Freezer-7-Pro- ... l?arg1=001 ...TDP tvojho CPU je predsalen iba 95W

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

ci im bude zavadzat pasiv, to uz si musis ty pozriet v parametroch..vacsinou vdaka heatpipe je zvysok chladica nad ostatnymi komponentami na doske, ale vzdy treba popozerat parametre chladica aj s ohladom na skrinku, etc







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 11:18

alpen je bohužiaľ dostupný "do týždňa", ale ten corator je fajn, akurát mi tá značka nič nehovorí (zas sa ale netvárme, že sa v tom orientujem :lol: ).

na skrinke mám perforáciu aj hore a prípade sa tam dajú na vrch aj 2x 12cm vetráky. na tom linku čo som dal úplne dole je to vidieť

prečo nie je ninja3 najšťastnejšie riešenie? bol plán taký, že by sa to s ním a so správne umiestnenými fanmi v skrinke vyskúšalo uchladiť pasívne, ale mám obavy o veľkosť

gelid tranquilo som pozeral tiež a tiež nedostupný..

freezer Pro.. neviem ako je na tom s tichosťou, pri tom najnovšom som sa dopočul že má nešťastný spôsob uchytenia a že sú s tým vraj nejaké problémy, ale osobnú skúsenosť nemám.

na fóre som sa dočítal aj o CM 212+, ale v témach o niečo ďalej na to ľudia zas začali pindať, takže paráda... :)

v každom prípade dík za tipy :)


pripájam fotku skrinky, hádam to k dačomu pomôže:
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 11:42

CM ako pasivny cooler je celkom fajn vzhladom cena/vykon, tam je skor lepsia investicia do fanu inak ten coolink co dal jtbs je na spravnom mieste
hodim ti sem nejake recky
http://www.hardware.sk/clanok-2136/cool ... ako-ma-byt
http://pc.sk/coolink-corator-recenzia?page=0







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 11:45

nj prave som chcel editovat, freezer ma tiez uchytenie pre AMD na prd, cize vyfukovanie vzduchu dohora, podobne ako tranquillo

cm hyper 212+ je len "konkurent" pre gelid tranquillo, ale samotny gelid ma ovela lepsi fan

co sa tyka ninja 3, tak pasivne sa s nim da chladit, ale aj corator pri pasivnom chladeni podava lepsie vysledky...napisal som preto nie ninja 3, pretoze v porovnani s brockenom a coratorom nema take dobre celkove vyhotovenie a ani vysledky. Ked si pozries recenzie http://www.cttl.cz/index.php?gid=11053&kap=0 a http://www.cttl.cz/index.php?gid=10966&kap=0 , mozno sa tiez priklonis ku coratoru...mas tam aj standartne testy s fanmi, ale aj pasivne chladenie pri 75W a podavaju dobre vysledky

na cttl su aj ine recenzie a chlapik co to testuje naozaj vie o com pise

poviem ti to takto, box chladice su vsetky pocutelne az hlucne. Ja mam na svojom athlon ii x2 - 65W chladic za 10€ AC Alpine 64 PWM a ten chladic je nepocutelny (a ja som strasne narocny na ticho). Tym chcem povedat, ze kazdy chladic bude pre teba vyslobodenim :)

// pridané po 1 minúte od posledného príspevku

ak si nie si isty, ci sa ti cojde ten chladic kvoli doske/skrinke/..., tak proste napis mail gabovi z tichepc.sk, on ti urcite odpovie







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 11:55

walther píše:
alpen je bohužiaľ dostupný "do týždňa", ale ten corator je fajn, akurát mi tá značka nič nehovorí (zas sa ale netvárme, že sa v tom orientujem :lol: ).


Ak tam je do týždňa, tka do týždňa bude určte u Gaba a do ďalšieho dňa, dvoch u teba doma. ;) NEverím, že toľko by si nevydržal, je to skvelý chladič ktorý krásne konkuruje Noctue NH-U12P, Brocken má dokonca väčší chladiaci výkon. Do CM690 sa určite zmestí.

Coolink je stredná trieda, niečo od nich je fajn, niečo menej fajn. Konkrétne Corator je kvality, ako CM Hyper 212+ alebo Gelid Tranquillo. Proste všetko je to taký stred sa dá povedať. ;)







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 12:08

Ja by som vydržal, ale priateľka ma dovtedy asi ubije :lol: Ale samozrejme zvažujem aj takú možnosť. Naozaj sa až tak oplatí povedzme oproti tomu Coratoru?
Je dokonca lacnejší o 2 eurá a nieže by som nemal peniaze, ale momentálne ma poteší každé euro navyše keďže som nedávno vycapil dosť veľkú sumu za zrkadlovku. Pôvodne som nechcel do pc dokupovať nič ešte dlho, ale ten zvuk chladiča začína iritovať už aj mňa.

Ak chcem napísať "Gabovi", stačí použiť ten ich mail čo majú na stránke alebo on má nejaký špeci mail?

Inak to že je to stredná trieda... s tým viacmenej počítam, nepotrebujem ultra-brutal-perfektný chladiaci výkon, ale v prvom rade chcem čo najtichší. Ak má byť rozdiel v teplote alpen vs corator povedzme 1-2 stupne a budú rovnako "tiché/hlučné", je to možno jedno. Nerád ale mením veci každú chvíľu a chcem aby to už dačo vydržalo. A tým že píšem sem sa snažím predísť aj tomu, že kúpim chladič, budem vytešený a o 5minút na to dojdem na to, že sa na tú dosku proste nezmestí...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 12:58

KingTommy píše:
Coolink je stredná trieda, niečo od nich je fajn, niečo menej fajn. Konkrétne Corator je kvality, ako CM Hyper 212+ alebo Gelid Tranquillo. Proste všetko je to taký stred sa dá povedať. ;)
nomozes porovnavat corator s tranquillom a uz vobec s tym vtipom hyper 212+

walther: ja som vsetko riesil normalne cez mail uvedeny na ich stranke, Gabo bude vediet, ci sa nad ten pasiv vojde to tranquillo, podla mna ano, ale on ti doda istotu. Proste mu povedz aku mas skrinku a dosku...







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 13:05

no keďže nikto nič, tak skúsim zas dačo ja... čo povedzme alternatíva CM 212+ plus lepší ventilátor? cenovo by to vychádzalo stále pod 50 eur a ten ventilátor považujú v recenziách za najhoršiu časť toho chladiča, pričom ostatné by malo byť v pohode

alebo keby bol na výber z:
- Alpenfohn Brocken
- Coolink Corator DS
- CM Hyper 212+ vrátane iného ventilátora (povedzme nejaká noctua za 18 eur)
http://www.alza.sk/nf-s12b-uln-d120553.htm
- CM V8
- CM Geminll (daktorí na to nadávajú, daktorí ospevujú), ale pichol by som na to povedzme tiež tu noctuu, podľa testov by to malo v pohode uchladiť a bolo by to tiché

Čo vybrať a prečo? Na 212+ a GeminII sa mi páči to, že je nízka cena a podľa potreby sa vyriešiť ventilátor zvlášť. Neviem, či povedzme pri V8 ide meniť ventilátor alebo nie...

edit:// no tak predsa dakto :) a presne tohto som sa začal obávať, že sa začnete rozchádzať v názoroch :lol:

edit2:// áno, viem že veľa vymýšľam, ale radšej vymýšľať pred kúpou ako potom nadávať :rolleyes:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 13:23

jtbs píše:
nomozes porovnavat corator s tranquillom a uz vobec s tym vtipom hyper 212+

Ja ich neporovnávam kus od kusu, ale sú to proste stredy. Low-end su iné chladiče, high-end sú iné chladiče. Toto je proste všetko stred. ;)


walther, ak už uvažuješ o CM Hyper 212+ + iný fan, tak určite nie Noctua ULN ale zober jednoznačne FLX.
Inak toto je dobré riešenie, ten pasív je fakt super, len ten CM ventuilátor je :shit:
Ak vydržíš, teda priateľka nejak vydrží.. :-) tak jednoznačne by som volil spomínaného Brockena. Napíš Gabovi, či už na konkurenčnom fóre ak tam si registrovaný alebo prostredníctvom e-mailu a on ti povie kedy presne bude u neho. :)







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 13:32

uvažujem o viacerých veciach, len to dávam do éteru nech si viem utriediť myšlienky a prísť na to, čo je pre mňa najvhodnejšie riešenie
Pri CM 212+ nie je problém s tou styčnou plochou s cpu? Čo som videl obrázky, nevyzerá to byť hladko.
V čom by bol povedzme ten brocken výhodnejší (povedzme proti kombinácii CM 212plus + noctua flx)? Len výkonovo, alebo je aj tichší? Kvalitnejšie uchytenie? Cena by bola pre mňa cca rovnaká, keďže brocken je síce lacnejší ako tá kombinácia, ale zas by som z tichepc musel platiť dobierku, takže to vychádza narovnako.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 13:39

Styčná plocha na CM Hyper 212+ nie je síce žiadna excelentne odvedená práca, no pasta to hravo vyrieši. Tam sa nemáš čoho báť. Bál by som sa jedine vtedy, ak by som išiel osadzovať chladič bez pasty na lapovaný CPU. Čo pochybujem, že je tvoj plán.. hoc aj v budúcnosti.

V čom je Brocken výhodenjší? V tom, že je o dosť výkonejší ako Hyper 212+, ako Tranquillo, možno aj ako Corator (nemám skúsenosť) proste je výkonejší aj ako NH-U12P čo sa chladiaceho výkonu týka. S hlučnosťou je na tom o niečo horšie ako NH-U12P (pochopiteľne), ale len menšie zregulovanie a fan je už pomerne tichý, je kvalitný a navyše pekne svieti. :) Uchytenie má tiež v pohode, kvalitnejším ako majú iné chladiče by som ho nenazval, každé uchytenie musí byť svojím spôsobom kvalitné a aj je. ;)







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 13:50

je niekde test na internete o koľko je povedzme výkonnejší oproti kombinácii 212+ s Noctuou Flx? vedel by to prípadne niekto podľa testov aspoň cca odvodiť? Ide mi v prvom rade o tú tichosť a až v druhom rade o výkon a podobne. Dúfam, že hocijaký z týchto chladičov mi to uchladí na základných taktoch lepšie než ten vrčiaci box čo je teraz vnútri, takže toho sa zas tak nebojím.. To pretaktovanie som spomenul v úvode len ako príjemný bonus, ale nič nutné ani nič podobné. Doteraz som vydržal bez toho, vydržím aj naďalej :) Hry sa viacmenej až na pár výnimiek nehrávam (starcraft2 bez problémov beží aj teraz na stredných-vyšších detailoch a jedinou brzdou je len hdd, a potom povedzme NBA 2K11 kde nie je čo riešiť). Ťažko odhadnúť do akej miery by to vôbec išlo pretaktovať a do akej miery by som to vlastne povedzme pri takom programovaní pocítil...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 14:12

Je tam síce len porovnanie medzi tromi chladičmi ale prekonal aj Mugena 2 a aj TRUE. :) Mimochodom môj TRUE ktorý bol pri teste použitý. Teda už môj. :D A TRUE bol kedysi kráľom chladičov čo sa chladiaceho výkonu týka, vtedy ho zosadil práve Brocken.
http://pc.sk/ekl-alpenfohn-brocken-novy-kral-chladicov

Tu máš napr. porovnanie CM Hyper 212+ a NH-U12P, vidíš že chladí horšie ako Noctua a Brocken uchladí ešte o takých 3-4 aj 5°C lepšie ako Noctua. Hyper 212+ s FLX fanom, môže byť asi taký ako NH-U12P v tom teste (záleží však od otáčok fanu, či vsadíš na ticho alebo výkon, písal si že ticho, tak výsledok môže byť aj horší..)

Jeden test, kde by bol použitý Brocken, NH-U12P, CM Hyper 212+ s iným ako pôvodným fanom som žiaľ ešte nevidel. Teda aj s pôvodným fanom, proste tieto tri chaldiče dokopy v teste som ešte nevidel.
Ostáva len odvodzovať a predpokladať.







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 14:36

Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

fakt pozeraj to cttl, napriklad pri tom pasiv. chladeni, kt. si spominal vidis, ze ma corator jednoznacne navrch pred hyper 212+ a tranquillo a teda je aj logicke, ze pri nepasivnej prevadzke bude tichsi ako 212+/tranquillo...

taktiez ked sa pozries na pasiv, tak hyper 212+/tanquillo maju ovela menej rebier nez corator ccaTichý chladič pre AM2+/AM3 CPU
=preto by som neuvazoval nad hyper 212+/tanquillo - horsi pasiv=horsie chladenie (aj ked pravdaze zalezi aj na fane :), ale cim lepsi pasiv, tym mensie otacky, ...)

o brockene zas neviem az tak vela ako o tychto..cize tam ti radi tommy :D







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 14:43

kukám aj to cttl a našiel som aj porovnanie http://www.cttl.cz/index.php?gid=11505&kap=2 ,kde píše, že rozdiel medzi tranquilom a 212 sa prejavuje len pri zostavách zo silnejším procesorom (nad 200W, kam môj nepatrí)
na defaulte beriem že to nie je úžas, ale zas treba brať že by som to mohol zobrať povedzme s noctuou.. aké by bolo povedzme porovnanie noctua na tom chladiči vs default brocken? chápeš kam tým mierim...
a, v neposlednom rade mi ide o to - má zmysel to pre mňa komplikovať, ak mi ide hlavne o tichosť zostavy? využijem naozaj tých 5 stupňov k dobru (alebo koľko oproti brockenu) ak neplánujem pretaktovať a momentálne by mi bohate stačil aj BOX, keby nehučal? toto sú práve otázky čo mi vyskakujú v hlave
myslím, že oproti tomu boxu to bude super tak či tak







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 15:21

Do prdele, jtbs. :D Ja som považoval Corator za úplne iný chladič, už mi šibe z tých chladičov... A automaticky k názvu som priradil iný chladič... :oops:

walther, všetko oproti BOXu bude lepšie. Tiché budú všetky varianty nad ktorými rozmýšľaš. S chladiacim výkonom to bude rôzne, ale ak ti ide fakt o tichosť a nezáležia ti rozdiely v chladení ktorú budú max. 6-7°C tak je jedno čo zoberieš.
Nechcem aby to vyznelo zle, ale čo tu potoem riešime. :-)







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 15:33

Tommy, necháp ma zle, ale pomáha mi to minimálne v takom smere, že sa dozviem pre a proti, dozviem sa veci čo som nevedel a podobne a podľa toho si už viem poskladať čo vlastne kúpiť. Je možné že si vyberiem zas úplne dačo iné, ale vaše príspevky mi s tým v každom prípade pomôžu, inak by som sem nepísal :) Pýtal som sa medzitým na viacerých miestach a čo fórum, to iná odpoveď :) Čo človek, to iné názory. A práve v tej rôznorodosti názorov sa snažím nájsť nejakú objektívnu "pravdu", čo kúpiť...
Pokiaľ by sme porovnávali tú NOCTUA NF-S12B FLX s "defaultnými" chladičmi ktoré sú na týchto spomínaných chladičoch, čo by bolo kvalitnejšie?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 15:36

ta NF-S12B FLX je vetrak skor na vyfuk/nasavanie do skrinky
na chladic (hlavne s hustejsim rebrovanim) by som skor riesil NF-P12-1300 ma vyssi staticky tlak a teda lepsie dokaze "pretlacit" vzduch pomedzi rebra







_________________
always is always wrong
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 15:38

killer, ehm, nemal by vetrák na cpu chladiči skôr odfúkavať vzduch ako prifúkavať? veľa recenzií práve kritizuje ak je vetrák "intake"







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 15:40

ma to byt intake a teda fukat vzduch cez rebra von







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 15:46

intake je predsa nasávanie zvonku dnu..
no to je jedno, myslel som to tak ako napísal jtbs - ventilátor pri cpu by mal fúkať von

kurník šopa, už som z vás celý dopletený :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 15:49

aby sme sa rozumeli
intake na skrini znamena nasavanie vzduchu zvonka, dnu
na chladici to znamena nasavanie vzduchu do priestoru medzi rebrami a teoreticky je jedno v ktorom smere (prakticky to vzdy znamena fukanie vzduchu cez chladic bud smerom hore alebo dozadu)
ventilator pri cpu myslis ten co je osadeny na chladici alebo ten co je na skrinke?







_________________
always is always wrong
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 15:52

čo je na cpu.. proste odvod teplého vzduchu z rebier smerom von
tá noctua čo si sem postol je síce výkonnejšia, ale imho bude aj hlučnejšia (min. podľa popisu).







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 15:53

Najlepšie je teda ak vetrák fúka do pasívu. :) Každý tower chladič má fan takto primárne riešený. Killer máš pravdu, pokiaľ však nemá husté rebrovanie, tak fan s vyšším statickým tlakom pomôže akurát tak k vyššiemu hluku. Na to si treba dať pozor, FLX na CM Hyper 212+ je super, nehučí ani pri vyšších otáčkach, akurát aerodynamický hluk sa tam začne tvoriť, ale to na každom fane čo toho viac prefúkne. ;)

walther, je jasné, že každý (na rôznych fórach) ti poradí inak, každý ma iné skúsenosti, veľa ľudí má skúsenosti len s chladičom ktorý osobne používajú a odporúčajú ho každému, vždy a všade... Ale aj tak by sa mali každého rady aspoň približne stretávať a takto si vyberieš chladič, ktorý vlastne "odporučí" viac ľudí, ak ti ide o všeobecné skúsenosti s nimi. :)







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 15:54

kludne mozes pockat aj na vyjadrenie inych na pretaktovani, vidis, ze ti tam zatial tiez radia corator a ja som tiez k nemu nakloneny, napriklad ked neberem do uvahy len kvalitu chladenia, ale aj kvalitu spracovania, napr. dotykovej plochy s CPU (oproti hyperu je to lepsie)...ked k tomu pridam aj to, ze samotny pasiv je vacsi a v testoch ma pri pasivnom chladeni lepsie vysledky nez hyper, tak nie je o com. Aj keby si na 212+ menil xy fanov, vykon samotneho pasivu to logicky nezvysi a ber to tak, ze ludia na fan 212+ nenadavaju preto, ze by nebol dostatocne vykonny, ale preto, ze ma na prd loziska...







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 16:01

jasné, však ja si to tak postupne spájam v hlave.. :)
nech sa nenudíme, čo si myslíte o tomto: http://www.alza.sk/xigmatek-thors-hamme ... 190815.htm ?
čo pozerám recenziu http://benchmarkreviews.com/index.php?o ... mitstart=5 , tak je na tom lepšie ako thermalight ultra-120 extreme...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 16:01

KingTommy
toto je vec nazoru skusal som FLX verziu / takisto aj verziu P12-1300 nahodit na NH-U12P SE2 a pri rovnakych otackach (900rpm) lepsie chladil P12-1300 aj ked rozdiel maly ale bol (aj bolo viac prudiaceho vzduchu citit z druhej strany chladica).
co sa tyka hlucnosti je to myslim jedno obidva vetraky na 900 otackach su takmer rovnako hlucne (moj subjektivny pocit)







_________________
always is always wrong
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2010 16:15

Ale ja nerozprávam o NH-U12P tá vyžaduje P12, preto ho má aj v zákl. balení. Hovorím o Hyper 212+ s FLX - objektívny názor. ;)

walther, na ten Xigmatek som nepočul zlé názory, no v ruke som ho ešte nedržal, takže neviem objektívne povedať ako je na tom. No môže byť tiež fajn. Existuej veľa chladičov o ktorých sa až tak nerozpráva a pri tom sa výkonom rovnajú, tým najpouživanejším, tým o ktorých sa najviac diskutuje. ;)







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichý chladič pre AM2+/AM3 CPU

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2010 16:23

začínam totiž naberať ten klasický brnivý pocit keď narazím na niečo, čo bude paráda :lol: je tam možnosť namontovať aj ventilátor keby nestačil samotný pasív, takže paráda...
pokukám ešte recenzie a uvidí sa.. čo mám pasívne chladenú grafiku, tak má lepšie teploty ako predtým HD3870 s defaultným chladičom :lol: ( 40-60 stupňov vs 80-100), takže myslím že mám vcelku fajn airflow v skrini

oprava, dajú sa pridať dva ventilátory :lol:

edit:// objednané, ak to dorazí ako má, cez víkend sa bude montovať a dám sem potom vedieť jak to dopadlo :)
ďakujem všetkým za rady







_________________
C#, PHP, ...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 67 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/K:CPU Chladič pre Socket AM3/AM3+ a ventilátory do case

v Kúpim

12

804

06.12.2013 12:39

XerO111 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K: X3 - X4 cpu AM2,AM2+,AM3

v Kúpim

0

269

02.12.2014 9:12

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K: AMD CPU AM2,AM2+,AM3

v Kúpim

17

1157

08.08.2011 22:02

C.e.D Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AM3/AM2+ CPU v AM2 doske?

v AMD - Advanced Micro Devices

5

518

14.09.2015 17:12

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cpu am3 + doska am2

v AMD - Advanced Micro Devices

4

1401

29.08.2009 4:22

wOne^ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tichý chladič na CPU

v Chladiče a všetky druhy chladenia

11

1781

25.01.2008 20:35

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tichy chladic na CPU

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

6

511

03.12.2009 17:21

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový AM3 CPU do staršej AM2+ dosky

v Procesory

20

1178

25.11.2011 12:23

booom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tichy chladic cpu za cca35€

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

1

364

17.10.2013 19:16

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. K: MB pre socket AM2+/AM3

v Kúpim

1

520

22.01.2010 16:01

_DanWer_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SURNE prosim o pomoc ! CPU AM3 -> MB AM2+

v AMD - Advanced Micro Devices

15

1228

09.12.2009 10:16

Juraj08 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tichý chladič pre X4 620

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

6

662

21.01.2010 20:35

Jari331 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chladič CPU AM3+

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

6

474

01.07.2012 22:57

SNAKE_3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chladič na AM3+ CPU

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

5

389

06.08.2012 9:13

STENLYSLAV Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. K: Chladič CPU AM3

v Kúpim

2

241

15.08.2014 17:11

Demik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: MB socket AM2/AM2+/AM3 s IGP

v Kúpim

3

488

22.01.2010 20:29

mmm273 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra