Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 64 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2008 15:01

moc sa do toho nerozumiem tak som dal temu sem:Textovka (Online hra)

Hrál jsem už dávno hru nazývanou TheCrims, něco jako Travian nebo BiteFight
Prostě textová hra... Tak mě něco napadlo... bohužel nedovedl bych to alespoň né sám realizovat, ale pronesu zde moji myšlenku...


Hra by se dala hrát třeba jen po registraci na fóru(myslím ine forum)... jako hra pouze pro členy fóra... myslím si že i fóru by to hodně prospělo...

Pokud někdo už hrál něakou textovku jako že doufám že většina z vás.. tak pochopí..

Hráč by se registroval do "textovky" poté by měl do začátku něaký ten peníz... který by musel po něakém čase splatit.. jakoby půjčka.. za to by jsi koupil něaký truck a návěs.. (Viděl bych to na něaké menu kde si hráč může vybrat truck od liazky až nevím po co... vše doplněno obrázky...stejně tak i u návěsů)
Pak by si musel zařídit zakázky mezi něakými firmamy (Moje představa: Něaká mapa kde si hráč může vybrat nebo mu bude nabídnuto ze začátku třeba jen pár zakázek které by mohl odvézt.. ) mohl by si koupit licenci a vozit náklady pro určité firmy už třeba na dobro... nebo do vypšení smlouvy.. časem by si mohl pořídit více tahačů a pracovníků... možná že by hra mohla fungovat i jako že někdo by byl dopravce a někdo ze začátku jen řidič.. ale to nemám ještě promyšlené jak by se to odvíjelo, když vlastně v textovce nic hráč neovládá..
Postupem času by se hráčovi něaký truck vyboural nebo tak... každý týden platil palivo.. údržbu...
trucky by se jakoby opotřebovávali.. vše by bylo ve skutečných "virtuálních" penězích...

Nevím přesně jak to u dopravců všechno chodí... ale mohlo by to být super... si myslím..

mno neviem ako by sa to dalo zrealizovat!?:D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
textova hra

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2008 15:06

akože ako? zožen si programátorov, kóderov, grafikov... a keď im poriadne zaplatíš, tak ti to spravia... kde je problém? :) samozrejme treba mať aj nejaký admin team, ktorí budú spravovať celý systém, dávať pozor na bugy a podobne..







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2008 16:29

a ešte nejakých vodičov aby si vedel ako to chodí :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.11.08
Prihlásený: 25.04.10
Príspevky: 51
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2008 16:37

No k tomu este pridaj ludi co si za tu pozicku budu budovat tovarne a podniky z ktorych a do ktorych to budes dovazat a mas vyborny system fungovania podnikov ;) Akurat zaciatocnu myslienku mozno nemas zlu. Ale absolutne vobec nepremyslenu. Takze viac porozmyslaj a mozes sa rozplyvat nad krasnym napadom. Avsak nepredpokladaj ze sa ti ho podari zrealizovat v horizonte par mesiacov. Mozno po par rokoch to bude mat ako tak zakladny koncept a zacne sa to rozbiehat. A to ti odporucam sadnut si nad phpcko a vsetko si urobit postupne a pomaly sam... aspon budes mat sam pre seba prinos ze si sa nieco naucil a zistis ze vytvorit nieco take komplexne ako je premyslena a fungujuca textova hra je sakramentsky tazke. Ale ked spojis hlavy s dalsimi tak mozno sa k niecomu aj dopracujes. :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
textova hra

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2008 18:07

mno a ešte si treba uvedomiť, že pokiaľ to bude hra pre veľa ľudí naraz, tak si s obyčajným hostingom nevystačíš, ale na to už treba sieť serverov atď.. alebo si snáď myslíš, že travian beží na jednom serveri ? to nie je sranda urobiť takú vec







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2008 8:41

no zas ho nestrašte :D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
textova hra

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2008 9:37

prečo ? je to pravda.. bohužiaľ..







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
textova hra

Registrovaný: 09.07.08
Prihlásený: 17.01.15
Príspevky: 1585
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2008 10:07

no ale pochybujem, že by išlo hneď o čosi o veľkosti travianu.







_________________
neříkejte, že něco nejde udělat, protože se vždycky najde nějaký blbec, co neví, že to nejde – a udělá to!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2008 19:01

el mariachi píše:
prečo ? je to pravda.. bohužiaľ..

možno, ale zo začiatku by mu úplne stačil nejaký výkonný server s neobmedzeným trafficom ...

teda zhrňme si to :D, treba ti:
- domyslieť príbeh
- kupiť koderov a grafikou
- zakúpiť server - nejaký lepší čo by to zo začiatku utiahol
- získať vodičou aby ti vedeli povedať "ako to chodí", nejaké zážitky a skúsenosti na ktorých by si postavil hlavnú dejovú líniu
- PCforum aby to mal niekto kvalitne skritizovať :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
textova hra

Registrovaný: 22.01.08
Prihlásený: 19.04.15
Príspevky: 492
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava ...
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2008 20:55

Skutočne obdivuhodný nápad, ale nejak pochybujem že by si ho zrealizoval. Poviem ti vytvoriť niečo také v PHP nie je žiadna sranda, teda pre skúseneho profíka hej, ale i tak mu to zabere nejaký ten čas. Možno sa to nezdá, ale netreba mať velké oči. Spomínam ako som po prvý krat chcel niečo podobné realizovať, no a bol som vtedy na tom jak ty nevedel som PHP ani SQL a tak, sotva som vedel HTML a CSS mi bolo neznáme. V grafike som odjakživa lama, a peniaze na koderov a grafikov som nemal. A takto končí väčšina dobrých nápadov tzv. na "bode mrazu"

A ako som to vyriešil? Naučil som sa PHP, netvrdím že som nejaký profík ani nejaky velmi nadpriemerný koder, a nepovedal by som že moj kod je nejak efektivny. Ale to čo viem mi stačí na to čo zamýšlaš ty. A už som sa o to nedávno aj pokúšal ale skončilo to u grafiky a u výdajov za pripadnú prevádzku. V grafike som lama nie je o čom, nemyslel som to s tým projektom avšak až tak vážne takže som si nezaplatil ziadneho seriozneho dobrého grafika. Ale som sa na to rovno vykašlal, šak čo sa s tým budem paprať nápad stejne po čase niekdo ukradne a vylepší alebo niečo podobné. a dalej o výdajoch na prevádzku niečoho takéhoto ani nehovorím, vzhladom k tomu že nezarábam nemám odkial brať peniaze a tých odložených 7 000 by mi asi nepomohlo, a keby aj tak nie na stálo

chápeš? možno som priveľký pesimista ale nazval by som sa skôr realista.
A fakt by bolo najlepsie keby si sa to PHP naučil a všetko si pekne sám spravil. To je rozhodne najlepšie čo môžeš urobiť, a dalšie veci si už nejako zariadiť


Offline

Užívateľ
Užívateľ
textova hra

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2008 21:08

ak to nechces robit sam, tak tipujem rozpocet cez 150 tisic....
mozno aj hovorim malo...







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
textova hra

Registrovaný: 22.01.08
Prihlásený: 19.04.15
Príspevky: 492
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava ...
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2008 21:27

Blackshadow píše:
ak to nechces robit sam, tak tipujem rozpocet cez 150 tisic....
mozno aj hovorim malo...


nemyslím že až tak...to je trocha vela nemyslíš?:) za to si zoženiem nejaku staru skodu 120 :D ale k tematu, nemyslim si ze 150 tisic to je uz trocha extrem. mozme pocitat tak priblizne takto:

koderi, záleží kolko je ich ideálne, čím viac tým lepšie a rýchlejšie to bude ale dajme tomu že jeden ks bude stáť 5000sk, nástupný plat 4500sk a plat za celkovú prácu mozno aj 10 000 alebo 20 000 a to počítam jednotlivo na každého. Grafik 1 ks bude dajme tomu 4000sk (predsa len samotny koder je trocha dolezitejsi lebo bez neho by nic nefungovalo) a nástupný plat 4000sk a celkový za celý projekt jednotlivo každému za účasť do tých 15 000 alebo pod.

zobral by som 3 koderov, to je asi 28 000
a asi 4 grafikov to máme 24 000

a nepočítam ešte celkové platy to by bolo ešte drahšie, treba zobrať kvalitu nie nejakych začínajúcich fušerov
dalej bugy, ak ti niekto objaví dieru a zneuzije ju hned máš problém. dbrá rada je ten admin team.

to by som asi zmobilizoval kamarátov, ktorý sa do tohto rozumejú a tak a ušetril by si peniažky aspoň. teda nejakých 50 000 a vyššie možno 60 000


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 18.01.09
Príspevky: 2929
Témy: 116
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2008 21:28

co150 neni to neako vela a to si akoze ratal iba realizaciu alebo uz aj zivenie teda myslim server a pod bo taka lahsia hra by vysla menej ked si tak zoberem grafiku by som si asi spravil sam a musel by som zaplatit teda tych koderov + ten hosting ine nic nie teda este reklamu a tak ale ta by akoze nemusela byt obsiahnuta v cene :lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
textova hra

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2008 21:30

koder za 20 tisic na takuto sajtu ?? kde zijes?? koder, ktory by bol dostatocne kvalitny na takuto robotu, ti za 20 tisic nenapise ani "<?php"...

a grafik za 4 tisic?? za 4 tisic sa robi logotyp.., aj to malo hovorim....

(hovorim o ludoch na urovni, nie o stredoskolakoch, co koduju po vikendoch, predtym ako si spravia ulohu z prvouky..)

(nechcem nikoho urazat, ved aj ja sam mam len 17 a chodim na strednu)







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
textova hra

Registrovaný: 22.01.08
Prihlásený: 19.04.15
Príspevky: 492
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava ...
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2008 21:44

Blackshadow píše:
koder za 20 tisic na takuto sajtu ?? kde zijes?? koder, ktory by bol dostatocne kvalitny na takuto robotu, ti za 20 tisic nenapise ani "<?php"...

a grafik za 4 tisic?? za 4 tisic sa robi logotyp.., aj to malo hovorim....

(hovorim o ludoch na urovni, nie o stredoskolakoch, co koduju po vikendoch, predtym ako si spravia ulohu z prvouky..)

(nechcem nikoho urazat, ved aj ja sam mam len 17 a chodim na strednu)


no aha tak, ja som to pocital tak aby sa vošiel do priemernych požiadaviek. A nepodcenoval by som každého takto ako to robíš ty lebo sa ti môže stat že budes velmi prekvapeny. Ale v klude nech si zaplatí profíkov za 50 000 alebo aky peniaz mu vyhovuje, ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2008 21:57

no chlapci a ja ako "ostrilaný žrebec" vám narovinu poveiem že keď si utiahneš opasok dá sa to oveľa lacnejšie ...

S BlackShadow vôbec nesúhlasím na veku. Podľa mňa človek ktorý má 17 rokov a weby robí už 6-7 rokov je lepší ako ten čo má 22 rokov a web robí 2 roky ...
ide o skúsenosti nie vek ...

Po druhé nesúhlasím s B.A.X.Om pretože čím viac kóderov tým rýchlejšie práca pôjde nie je úplná pravda ... totižto každý kóder je iný. Je to sranda ale keď robia dvaja to isté nie je to to isté ... Teda čím väčší tím, tým musí byť koordinácia a dokumentácia na vyššej úrovni. A načo ti sú 4 grafici?? podľa jeden by zvládal a dvaja by boli ideálny. Lebo zas ide o štýl. Keď poviem BS že má zrobiť hnedý design a poviem to isté shaggymu tak to bude vyzerať inak ... Každý či už kóder alebo grafik má vlastný štýl.

Teda aj tím by som dal menší. nejakých 4-5 ľudí ...
Po druhé keby si netlačil na čas bolo by to lacnejšie. Poviem príklad: Keby som mal ja robiť takýto projekt za mesiac tak by som si zaúčtoval pekný balík ale ak to má byť za 3 mesiace cena je nižšia ...

Teda podľa mňa ja by som zobral stredoškolákov a vysokoškolákov so skúsenosťami, asi tak 4 členný tím, dal by som tomu 3 mesiace. Cenový odhad: 90 000 - 95 000 čím menší tím tým menej teda ak zoberieš dvoch koderov a jedného grafikja tak v pohode 80 000. Potom nezabudni na server, z počiatku sa dá samozrejme rozbehať na websuporte alebo kdekoľvek ale po čase budeš nútený ísť na vlastných strojoch ALE to by ti už zisky mali pokryť.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
textova hra

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2008 22:14

prosím ťa, ukáž mi jedného 17ročného, ktorý robí PROFESIONÁLNE webstránky od svojich desiatich rokov !
áno, ide o skúsenosti, ale aj o vážnosť zákazok, o rozhľad nielen v obore webstránok a podobne... nehnevaj sa, ale je rozdiel, keď sa webstránkam venuješ povedzme aj 10 rokov, ale si teenager, čiže máš v prvom rade školu a poriadnejšie zarábať nemôžeš kým nebudeš mať min. 15-16 rokov, a je rozdiel, keď máš tebou spomínaných 22, venuješ sa profesionálne stránkam 2 roky a pracuješ pre významné firmy ;) trošku si to zrovnaj v hlavinke ty náš ostrielaný žrebec :-D

za ďaľšie, dá sa zohnať kóder lacno, dá sa zohnať kóder drahšie.. to isté platí o hocikom z teamu.. počet a ich plat sa odvíja od zložitosti a rozsahu prác, z takéhoto popisu by to zvládli kľudne aj štyria, ale...

sám tominator priznávaš výdavky okolo 95 000 LEN za personál... skús si zo srandy kuknúť ceny serióznejšich serverov...

btw, pokiaľ nebude hra pre každého hráča platená, nevidím jediný spôsob, akým zarobiť toľko, aby sa človeku vrátili investície, pokiaľ bude fičať na nejakom webhostingu... myslíš, že si spravíš domenu a webhosting a ľudia ti budú posielať peniaze dobrovoľne ? aký dôvod by na to mali ? ľudia sú takí, že radšej budú hrať zadarmo ako keby za to mali platiť... a tých pár, čo by ti aj poslali ako príspevok, by ani zďaleka nepokryli tvoje výdavky







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
textova hra

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2008 22:18

Tominator píše:
no chlapci a ja ako "ostrilaný žrebec" vám narovinu poveiem že keď si utiahneš opasok dá sa to oveľa lacnejšie ...

da, ale ty ako "ostrilaný žrebec" tam narobis viac bugov ako funkcii..


pochopil som to ako seriozny projekt, nie na urovni napodobenin pokecu so slovenskym podtonom (sorry tomi)

ako vidim, pochopil ma len el mariachi...

proste, neni to len tak, zo dna na den a za 5 korun to spravit..

ked aj tominator povedal, ze 95 tisic, tak + server, dedikovany, nie ziadny share server.. a tak a tak dalej.... neni to len tak....







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 8:37

no hej keď ma chceš zprdnúť vyberieš moju najhoršiu prácu.
marichi: 2 ročný programator nerobí vo veľkej firme ... 7 ročný ma skúsenosti ... riešil mnoho pronblémov


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
textova hra

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 10:38

prečo by nerobil vo veľkej firme ? nevidím jeden dôvod... pokiaľ má schopnosti a rozhľad, nevidím problém. pri mladom človeku je problém, že on síce môže riešiť veľa problémov, ale je to stále dieťa.. v tom veku človek vníma svet trošku inak a má aj veľa záujmov a podobne. nevravím, že ten mladý by nebol dobrým programátorom, ale pokiaľ to robí 7 rokov, ale nemá to ako primárnu zárobkovú činnosť, tak tam bude vždy rezerva v mnohých smeroch, ktoré ale nezaplní tým, že by robil stránky pre svojich známych ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 15:19

podľa mň 2 ročný "programator", teda ten ktorý v 20 ukončil gympel a v 21 sa naučil HTML nemá skúsenosti ... riešil 5 problémov ... nie je pre žiadnu firmu zaujímavý ...

17 čorný človek ktorýý človek krotý sa od 12 (5 rokov) na tom majá podľa mňa má oveľa viac skúseností. To či má vedľajšie záujmy neriešim pretože môžu a nemusia byť. Koľko je nadšencov?? Proste keby som si ja mal ako riaditeľ vybrať tak dám príklad na riešenie ale inak by som bral 5 - 7 ročného lebo by podobných príkladov riešil stovky ...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
textova hra

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 15:25

vidím že nerozumieš, a úprimne, akurát tu len s tebou strácam čas, takže sa idem radšej venovať svojej robote a ty sa venuj svojmu pokecu a bude to ok ;) nemám dôvod vysvetlovať veci niekomu, kto to nechce počuť







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 15:34

ja nemám pokec :D ... ja rozumiem ty chceš povedať že chlapík zbiera informácie potom dva roky maká a je vo firme ... takých je však dnes málo.
Keby som to mal zhrnúť tak asi by som to rozdelil na 3 skupiny:
1, začali v 13 - 14 r. - spočiatku málo skúsenosti a lameri, ak sa začali venovať a učiť tak za 4 roký sú výborný

2, 17 -25 r. - majú všeobecný rozhľad a učia sa, pričom väčšina sa dostáva do 3 rokov do skupiny výborný

3, 30 ++ - premeškali históriu ... - pokiaľ do teraz neprogramovali tak po pár rokoch sú na úrovni dobrý ... (asi 4 roky)


Nechcem pindať ale podľa mňa ani ty nerobíš weby druhý rok ... a ani ja ...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
textova hra

Registrovaný: 09.07.08
Prihlásený: 17.01.15
Príspevky: 1585
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 15:38

Tominator, chceš povedať, že si výborný? Zatiaľ čo som videl ukážky z tvojho kódu...
Ešte mi povedzte, ako to súvisí s témou "textová hra"







_________________
neříkejte, že něco nejde udělat, protože se vždycky najde nějaký blbec, co neví, že to nejde – a udělá to!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
textova hra

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 15:40

vieš ale aký je medzi nami dvoma rozdiel ? ja mám 5-členný tím a plánujem založiť živnosť a mať to ako primárny príjem, pričom u teba si nie som ani istý, či máš dokončenú základnú školu... čiže si môžeš byť istý, že vyvíjam väčšie úsilie ako ty, aby som sa zlepšil, lebo mňa tlačí čas => vidno relativitu času, čo sa ti snažím vysvetliť už tretím príspevkom po sebe... pre mňa je robenie webu priorita, ty to máš ako koníček, a nezáleží na tom, kto ako dlho robí stránky ;) si to už konečne uvedom







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
textova hra

Registrovaný: 22.01.08
Prihlásený: 19.04.15
Príspevky: 492
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava ...
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 15:54

Ja chápem čo sa snaží el mariachi povedať, ale nemyslíte že už sme trocha dosť odbočili od témy textovej hry. Hm a nemyslím si že textová je vhodný názov, keďže chce aj obrázky. Ja si proste pod pojmom "Text" predstavím starú DOS textovku ktorých je na nete milion. Dalej by ma zaujímalo ako chce spraviť to "prevážanie" nákladov. Určite si predstavuje nejaký taký systém ako v GTA alebo Mafii s jazdením :lol: a keďže php neovláda ani by som sa tomu moc nedivil, teda nevie o čom je. Možno s JS by to šlo nedávno som v tom videl uplnu pecku (nešlo to v IE) jak counter strike presne chodil som šipkami a skákal a pod. A ak si to takto nepredstavuje tak ako?:) user klikne na tlačítko "previesť náklad" zobrazí sa Loading... a vypíše mu náklad bol úspešne prevezený?:) to by ma moc nebavilo


Offline

Užívateľ
Užívateľ
textova hra

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 15:59

Tominator píše:
no hej keď ma chceš zprdnúť vyberieš moju najhoršiu prácu.
marichi: 2 ročný programator nerobí vo veľkej firme ... 7 ročný ma skúsenosti ... riešil mnoho pronblémov

sorry, inu rozsiahlejsiu pracu od teba nepoznam...

vidim, ze aj tak nechapes, o co tu ide.. mlady clovek nevie co je zodpovednost a radsej pojde von s kamosmi ako makat a zarobit na rodinu.. tam je podstatny rozdiel.. ty beres programovanie a peniaze navyse a nie ako volaco, vdaka comu mas co dat do ust...

a na takyto projekt treba niekoho, kto bere programovanie ako robotu a nie ako hobby ...
B.A.X.O píše:
Dalej by ma zaujímalo ako chce spraviť to "prevážanie" nákladov. Určite si predstavuje nejaký taký systém ako v GTA alebo Mafii s jazdením :lol: a keďže php neovláda ani by som sa tomu moc nedivil, teda nevie o čom je.

urobit minihru nevidim problem.... nemusi tam byt brutalna simulacia liazky, ale nieco zabavne a zaroven trochu tazke neni problem... moze to byt napr aj vo flashi, vysledok z flashu vies posielat do php...

napad dobry, kebyze to je, je to super.. ale ako vravim... chce to cas, tim profesionalov a vela penazi... (a ratat s tym, ze sa ti nevratia)







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 16:15

s prepáčením ale hovno viete ako ja beriem programovanie tak čo sa do toho staráte?
1, mariachi skončil som ZŠ a programovanie je priorita
2, BS: ty nepoznáš žiadne iné moja práce? ... musíš byť inak vymletý
3, rooobertek: no čo si tak videl na fóre z kódov??
4, riešime túto "textovú" hru ... keby chcel tak si to spraví sám na kolene s celkovými nákladmi 400 sk za mesiac za server ... vidí niekto problém?? podľa mariachiho nie je rozhodujúce ako dlho vyvíjaš teda v pohode ...

A už sa prestante nabažovať, vravím že keď si nekúpite mariachiho (aj s jeho "tímom") a BS tak to bude lacnejšie ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
textova hra

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 16:34

ja nechcem aby si ma kupil, ja by som si na takyto projekt netrufol...
a sorry, nepoznam tvoje prace ine.. ak neratam ucivo, ale to neberem ako velky projekt, kedze tam niesu ziadne funkcie vlastne....

a prepac, ale takyto projekt pre jednotlivca a za 400sk mesacne? si myslis, ze ti server za 400sk bude stacit?? nebud trapny...







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
textova hra

Registrovaný: 22.01.08
Prihlásený: 19.04.15
Príspevky: 492
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava ...
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2008 17:29

Blackshadow píše:
urobit minihru nevidim problem.... nemusi tam byt brutalna simulacia liazky, ale nieco zabavne a zaroven trochu tazke neni problem... moze to byt napr aj vo flashi, vysledok z flashu vies posielat do php...

napad dobry, kebyze to je, je to super.. ale ako vravim... chce to cas, tim profesionalov a vela penazi... (a ratat s tym, ze sa ti nevratia)


Ano zabudol som že sa dá Flash skombinovať s PHP. To bude chcieť ale skúsenejšieho človeka:) teda by si potreboval niekoho na PHP a SQL, design hry HTML CSS pripadne ine DHTML alebo vselijake ine co su, a este Flash Programatora ktory to vie skombinovať s PHP a vie dobre robiť v Action Scripte. Každopadne žiadna lacná investícia, to ti poviem

a to stále nepočítam cenu za vedenie servera a pod


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 64 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Textová adventúra

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

908

13.11.2009 22:35

dEVIANT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BANG! kartova hra vs kockova hra :)

v Krčma

3

698

12.01.2016 7:26

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hra

v Ostatné

10

820

20.05.2010 21:39

Forty- Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HRA

v Počítačové hry

4

745

09.01.2010 0:15

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hra

v Počítačové hry

2

523

24.06.2012 10:00

Korpy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. podobna hra

v Počítačové hry

4

730

18.10.2008 20:38

mano8 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Podobná hra

v Počítačové hry

3

359

05.02.2014 21:13

Krakish Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. FPS hra

v Počítačové hry

9

2008

23.01.2009 19:01

radoDM Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vesmirna hra

v Počítačové hry

16

4298

13.01.2012 16:12

helpik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moja hra

v Počítačové hry

16

835

30.08.2015 19:34

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HP [hra]

v Operačné systémy Unix a Linux

0

880

30.04.2007 19:31

Freelan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejtěžší hra?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Počítačové hry

119

12697

21.05.2007 16:31

fero182 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Voľná hra

v Počítačové hry

8

646

13.09.2011 18:58

unkown2552 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hra - nazor

v Počítačové hry

2

504

23.09.2013 6:25

Buc1k Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Super Hra

v Počítačové hry

9

859

14.01.2007 12:58

POM4R4NC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Browse hra...

v Počítačové hry

4

449

26.05.2012 11:05

Trivi Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra