Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
teamworking

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2009 13:39

Ahoj, chcel by som sa opytat na vase skusenosti s teamovou pracou na projektoch, v skole teraz robime skoro vsetko v skupinach 2 - 4 ludi.
Kto mate skusenosti tak napiste prosim nejake vecicky na urychlenie prace, na synchronizaciu a podobne.

Momentalne robim na 2 predmetoch projekt v jave a hladam moznosti ako synchronizovat pracu, zisiel by sa nejaky svn server ale nastavovat sa mi to nechce, ani na to nemam prostriedky. Nasiel som tiez assembla.com tam je ale problem, ze free projekty budu viditelne pre verejnost a kedze to robime ako ulohu v skole tak by to mohol byt problem.

Takze ako riesite problemy pri praci v skupine ak nemate vlastny server? Zaujima ma hlavne vyvoj v jave, v netbeans alebo eclipse. Lebo posielanie zdrojakov mailami je otravne a tiez dohovaranie sa cez IM je o nicom. Dik.

(zaradil som to do tejto kategorie lebo predpokladam, ze tu chodi najviac ludi, ktori by vedeli na danu temu poradit)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2009 15:51

Keď nechceš používať SVN/CVS... tak môžeš použiť nejaký distribuovaný VCS (version control system) ako je napr. Git, Mersurial... (vtedy nie je nutný server, stačí, aby všetci mali v počítači potrebné programy).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 04.07.11
Príspevky: 114
Témy: 12
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2009 16:16

no ako ja pracujem s kamosom na jednom projekte lepsie povedane prostrednictvom neho ma uci nove veci. ale my to robime tak ze obidvaja mame stiahnuty dropbox je to skvela vecicka prosto spravite si viacery jeden priecinok a v PC sa vam to objavi a prosto kto tam nieco da tak sa to aktualizuje ostatnym. kamos tak pise kod a ked to tam upne a mam otvoreny zdrojak no aj keby som nemal tak sa updatne a si ho mozem pozriet a taky upload zdrojakov trva par sekund 2-4 sekundy viac nie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
teamworking

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.03.2009 12:26

dik zatial, idem skusit ten dropbox, ide hlavne o to aby instalacia a naucenie sa pouzivat danu vec nebolo horsie ako posielanie mailov

este by som mal otazku ohladne svn, co treba na server? myslel som ze to je zlozitejsie ale co som narychlo prebehol par clankov tak tam bolo nieco o spojeni s webserverom, nejaky modul pre apache - staci webserver na rozbehnutie svn?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 04.07.11
Príspevky: 114
Témy: 12
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2009 15:25

pouzivanie dropboxu je velmi jednoduche to sa nauci clovek za par sekund


Offline

Užívateľ
Užívateľ
teamworking

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.03.2009 16:02

tak zhrniem ten dropbox keby niekto o nom uvazoval:
zadarmo 2GB, pristup cez webove rozhranie a aj cez nautilus (spravca suborov v linuxe, neviem ci podporuje aj ine v linuxe, vo windowse tiez neviem ako to je)
takze stiahol som rpm pre fedoru 9, ja mam fedoru 8 ale ta tam nebola, samozrejme mi to neslo nainstalovat, tak som stiahol zdrojaky a skompiloval, viacmenej bez problemov, akurat ze to hlasilo ze nemam nejake kniznice ktore som mal az som nakoniec zistil ze ono to chce vlastne ine nez pisalo... :)
takze po instalacii treba restart (minimalne nautilusu) a potom uz sa da vytvorit ucet - mensi problem - klikanim na ikonku na liste sa nic nedialo, pravym klikom sa dalo vybrat iba ze Start dropbox ale tiez sa nic nedialo, tak som isiel na web getdropbox.com (vyzera ze tam sa to da iba stiahnut ale je tam vsetko!) a v rohu som dal login, a potom uz sa dal vytvorit ucet cez web, po vytvoreni sa zahadne spojazdnila aj ikonka na liste a dal sa ucet vytvorit aj cez nu alebo sa dalo vybrat pripojit sa k zalozenemu uctu - pripojil som sa a uz to bolo hotove, vytvorilo to priecinok na disku ktory sa po kazdej zmene synchronizuje s webom, da sa nastavit zdielanie, daju sa prezerat revizie (co je uplne super a fakt som to necakal ze to tam bude) + cela komunikacia ide cez ssl
takze dropbox hodnotim ako velmi uzitocny nastroj, dufam ze nesklame v spolahlivosti


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 04.07.11
Príspevky: 114
Témy: 12
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2009 11:44

som rad ze som pomohol ;) fakt je to super vecicka : ) ;)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra