Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09.14
Prihlásený: 31.07.20
Príspevky: 168
Témy: 7
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2015 3:31

Pekny darcek mi dal google k narodkam ->
definitivne vyradil klasicke mapy napriek odporu uzivatelov!

Keby boli este tie nove `totalne vylepsene` aspon funkcne porovnatelne!!!!

len tak zbrucha som nedokazal na plnej verzii:
-zobrazit trasu v terennej mape (prepne vzdy to obycajnej resp. prepnutie na terennu zrusi trasu)
-zapnut zobrazenie fotiek na mape v lokalite na ktoru sa vztahuju
-vygenerovat link aktualneho nahladu s trasou
-zakazat spoplatnene cesty resp zakazat dialnice pri planovani

GOOGLE :shit: :shit: :shit: :shit: :shit: :jaw: :(

porypat interface je dnes uz bohuzial standard, zlikvidovat funkcnost je dalsi level (asi im bolo luto ze ich mapy su prilis paradne na tento svet)



To este nespominam onanie so spustenim `plnej` verzie, ktora bezi poriadne asi len na W7 s najnovsimi verziami browserov, a googlakom asi stupa prilis slava do hlavy a robia si srandicky ako ze `lite` nezobrazi aktualnu mierku mapy!!!! OMG ten kusok ciarky s par cislickami tam nedali vyslovene ako nechutne SOCIALNE INZINIERSTVO, to nie je technicky obhajitelne ze na taku max. banalitu treba W7 s najnovsim browserom :loony:


p.s.
este ze som letne cestovanie uz naplanoval so starymi mapami, by ma porazilo zapasit s hentym horrorom.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Takze nielen MS znasilnuje, GOOGLE sa rad pridava... :(

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2015 8:21

Keby si netrepal.....

Citácia:
-zobrazit trasu v terennej mape (prepne vzdy to obycajnej resp. prepnutie na terennu zrusi trasu)

trasa ostava, ked sa prepnem na terennu mapu a nazad
Citácia:
-zapnut zobrazenie fotiek na mape v lokalite na ktoru sa vztahuju

pokial viem, fotky sa menia automaticky podla toho kam sa zoomnes na mape.
Citácia:
-vygenerovat link aktualneho nahladu s trasou

funguje to v pohode
Citácia:
-zakazat spoplatnene cesty resp zakazat dialnice pri planovani

aj toto sa da nastavit

...ze si ty nedokazes prejst nastavenia nieje problem googlu. Tak isto nieje problem googlu to, ze fungujes na starej plecke s 15r starym a nepodporovanym OS. Co takto zacat pouzivat mozog pri pouzivani google maps a prejst konecne do 21. storocia?







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Takze nielen MS znasilnuje, GOOGLE sa rad pridava... :(

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2015 11:04

Pri niektorých témach človek nevie, či sa smiať alebo plakať. Ešte som naschvál vyskúšal, že či sa niečo nestalo, o čom neviem, ale všetky tebou popisované veci u mňa fungujú úplne v poriadku.

Citácia:
banalitu treba W7 s najnovsim browserom

W7 isto netreba, ale pokiaľ sa človek pripája na internet a navštevuje stránky, najnovša verzia browseru je NUTNOSŤ tak či tak, v opačnom prípade si koleduješ o poriadne problémy.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09.14
Prihlásený: 31.07.20
Príspevky: 168
Témy: 7
Bydlisko: BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.04.2015 20:10

shiro píše:
Keby si netrepal.....

Citácia:
-zobrazit trasu v terennej mape (prepne vzdy to obycajnej resp. prepnutie na terennu zrusi trasu)

trasa ostava, ked sa prepnem na terennu mapu a nazad
Citácia:
-zapnut zobrazenie fotiek na mape v lokalite na ktoru sa vztahuju

pokial viem, fotky sa menia automaticky podla toho kam sa zoomnes na mape.
Citácia:
-vygenerovat link aktualneho nahladu s trasou

funguje to v pohode
Citácia:
-zakazat spoplatnene cesty resp zakazat dialnice pri planovani

aj toto sa da nastavit

...ze si ty nedokazes prejst nastavenia nieje problem googlu. Tak isto nieje problem googlu to, ze fungujes na starej plecke s 15r starym a nepodporovanym OS. Co takto zacat pouzivat mozog pri pouzivani google maps a prejst konecne do 21. storocia?



1/ niekolko krat som to skusal, prave teraz este raz a bohuzial stale akonahle zacnem planovat trasu tak terenne zobrazenie automaticky zmizne resp. nedokazem ho naspet zapnut bez toho aby zmizla trasa :(
ak to tebe nejakym sposobom ide, daj postup a budem vdacny (ked uz si tak dobry v znevazovani)

2/ vies, ale ja netuzim po nahodnych fotkach, ktore mi to streli naspodok obrazovky - ja potrebujem fotky presne lokalizovane ktore dokazu velmi pomoct s miestami ktore nepokryva streetview!
(tak ako to fungovalo v klasickych mapach a tak ako to chvalabohu funguje (zatial) v yahoomaps...

3/ zas poprosim KDE? skusal som tieto problemy riesit vyse hodinu, preklikal vsetky dostupne kombinacie a nic nenasiel

4/ opet KDE? v oknach planovaca nic take nebolo...


btw. skusane na W7 s novym chrome - v inych podmienkach jednoducho zbehol len `lite rezim` (nevhodny pre planovanie)...
Ked je cielom google stracat uzivatelov, pretoze ich apps pojdu len vo velmi obmedzenych podmienkach - tak prosim, to sa im urcite podari. :(

// Spojený príspevok Štv 30.04.15 20:21

walther píše:
Pri niektorých témach človek nevie, či sa smiať alebo plakať. Ešte som naschvál vyskúšal, že či sa niečo nestalo, o čom neviem, ale všetky tebou popisované veci u mňa fungujú úplne v poriadku.

Citácia:
banalitu treba W7 s najnovsim browserom

W7 isto netreba, ale pokiaľ sa človek pripája na internet a navštevuje stránky, najnovša verzia browseru je NUTNOSŤ tak či tak, v opačnom prípade si koleduješ o poriadne problémy.



To je tvoj osobny nazor, ja si napr. sto raz rozmyslim kazdy update - pretoze:
1/ nemam casu sa s tym babrat kazdu chvilku
2/ nikdy nevies jake prekvapka ta cakaju

automaticke updaty su uplna vrazda, pozvanka na infarktove stavy ked v casovom strese potrebujes spravit nieco obvykle a ani za boha to nejde pretoze `sa to same ehm. vylepsilo` :(

btw. ked chces robit chytreho, tak si precitaj co pise google ako requirements pre full verziu map - ano W7 je podmienka, takisto aj v browseroch je velmi vyberavy....
a lite verzia je nechutne okriplena (a zbytocne, co nesuvisi so zobrazovanim)

A akoze v pohode, nic proti nech si vydaju akukolvek verziu, ale preco `odseknut` overenu povodnu? Nevravim, ze ju maju aj dalej vylepsovat a podporovat (t.j. investovat do nej), ale uplne ju odrezat je hnusne socialne inzinierstvo (aby sa neukazovala pravda, ze spusta ludi ju preferuje), o to hnusnejsie ze napr. moj 65 rocny tatko ked sa konecne akotak naucil ovladat googlemaps tak toto moze teraz `splachnut do hajzla` a neodporucal by som mu hovorit podobne `mudrosti` (Co takto zacat pouzivat mozog pri pouzivani google maps a prejst konecne do 21. storocia?) v jeho pritomnosti -> pretoze by si mohol (opravnene) skoncit v nemocnici ;)

p.s.
uz aj ked si davas do vyhladavaca heslo `new google maps` tak ti to hned ponukne pokracovanie `...sucks` -uz asi aj toto dost napovie o pocetnosti takehoto nazoru!!!


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Takze nielen MS znasilnuje, GOOGLE sa rad pridava... :(

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 01.05.2015 0:22

To nie je môj osobný názor, to je môj profesionálny názor ako programátora podobných aplikácií, webstránok atď. Každý update má svoj dôvod, častokrát ide o optimalizáciu rýchlosti, nové funkcie, bezpečnostné záplaty a podobne. Pokiaľ človek používa starú verziu, v mnohých prípadoch to môže viesť až k ohrozeniu celého systému, samozrejme podľa závažnosti bezpečnostnej diery.
Vravíš, že updaty sú vražda, ale rád by som videl, ako sa budeš tváriť, keď sa raz prihlásiš do svojej banky a budeš mať vybielený účet, pretože ti prišlo ako zbytočné aktualizovať si prehliadač a niekto využil bezpečnostnú dieru.
Hej, zrušenie starých verzií sa častokrát robí kvôli tomu, aby užívatelia prešli na nový systém. Nie len kvôli peniazom, ale aj kvôli tomu, aby sa nemuseli udržovať 20 rokov staré programy. Ty to možno vidíš tak, že aktualizácie nepotrebuješ, ale skús si pozrieť aj na tomto fóre rozhorčenie mnohých ľudí nad tým, ako si hnusný MS dovolil zrušiť podporu pre ich milovaný Windows XP po 12 rokoch.
V prípade Google Maps ide ale aj o to, že nejde o program ako taký, ale ide o online aplikáciu obrovských rozmerov. V takom prípade stará verzia mohla znamenať pre Google aj bezpečnostné riziko.

Čo sa týka toho tvojho PS, podobné "články" a názory sa dajú nájsť prakticky o všetkom. Ľudia sa radi sťažujú, ale chvalabohu sa vývoj softwaru neriadi podľa nich, pretože v tom prípade by sme skysli niekde v dobách MS-DOS a T602.

Hovoríš o tom, že nemáš čas. To je fascinujúce, nakoľko ja som si ani nevšimol, že nejaká nová verzia Maps je nahodená, nehovoriac o zrušení starej verzie. Všetko mi funguje ako predtým a všetky tieto tvoje body som v pohode dokázal vyriešiť v priebehu pár sekúnd a neviem zreprodukovať žiaden z tebou spomínaných problémov.

Btw, to, že Google dá ako podmienku Windows 7 neznamená nič, nakoľko OS má s prehliadačom a webstránkami pramálo spoločného. Neverím, že by to napr na takej Viste alebo v niektorom distre Linuxu nefungovalo.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Takze nielen MS znasilnuje, GOOGLE sa rad pridava... :(

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 01.05.2015 9:02

spc píše:
1/ niekolko krat som to skusal, prave teraz este raz a bohuzial stale akonahle zacnem planovat trasu tak terenne zobrazenie automaticky zmizne resp. nedokazem ho naspet zapnut bez toho aby zmizla trasa :(
ak to tebe nejakym sposobom ide, daj postup a budem vdacny (ked uz si tak dobry v znevazovani)

Tak mas daco dodrbane ty u seba, preco to mne nerobi?

spc píše:
2/ vies, ale ja netuzim po nahodnych fotkach, ktore mi to streli naspodok obrazovky - ja potrebujem fotky presne lokalizovane ktore dokazu velmi pomoct s miestami ktore nepokryva streetview!
(tak ako to fungovalo v klasickych mapach a tak ako to chvalabohu funguje (zatial) v yahoomaps...

Chcem vidiet skade klasicke mapy brali tie tvoje fotky :-) Ked tam raz niesu tak co chces zobrazovat? Kde nieje streetview, tak sa musis spoliehat len na foto od ludi. A ked niesu tak niesu.
spc píše:
3/ zas poprosim KDE? skusal som tieto problemy riesit vyse hodinu, preklikal vsetky dostupne kombinacie a nic nenasiel

vpravo dole, su tam nastavenia
spc píše:
4/ opet KDE? v oknach planovaca nic take nebolo...

v planovani trasy, su tam nastavenia na vynechanie spopl. ciest

spc píše:
btw. skusane na W7 s novym chrome - v inych podmienkach jednoducho zbehol len `lite rezim` (nevhodny pre planovanie)...

ja som skusal pod firefoxom a pochybujem ze pod inym prehliadacom to bude ine. Nemalo by to zmysel. A ano, tiez som mal ten novy lite rezim iba s vyhladavacim riadkom nalavo hore.

spc píše:
A akoze v pohode, nic proti nech si vydaju akukolvek verziu, ale preco `odseknut` overenu povodnu? Nevravim, ze ju maju aj dalej vylepsovat a podporovat (t.j. investovat do nej), ale uplne ju odrezat je hnusne socialne inzinierstvo (aby sa neukazovala pravda, ze spusta ludi ju preferuje), o to hnusnejsie ze napr. moj 65 rocny tatko ked sa konecne akotak naucil ovladat googlemaps tak toto moze teraz `splachnut do hajzla` a neodporucal by som mu hovorit podobne `mudrosti` (Co takto zacat pouzivat mozog pri pouzivani google maps a prejst konecne do 21. storocia?) v jeho pritomnosti -> pretoze by si mohol (opravnene) skoncit v nemocnici ;)

Tatko ma byt sebakriticky a nehrat sa na arogantneho primitiva. Takyto pristup je najhorsi mozny a neznasam ho. On ma s dacim problem, a ked mu to dakto povie, este drzo vyskakuje. Namiesto toho sa ma snazit svoje problemy riesit a odstranovat. Pretoze len kvoli tomu, ze on sa nieco nevie naucit (alebo sa mu nechce) sa cely svet rozhodne neposerie. A ked mu to naozaj nijak nejde, najde si nejaku klucku, vyriesi si to. A toto plati aj pre mna, teba, janka hraska ci deza z romskej osady. Pre kazdeho. Na to, ze ma 65r nikto brat ohlady nebude a nik sa s nim o tom nebude ani dohadovat. Tak svet funguje, bud sa prisposobis, alebo budes bez map. Stale si moze kupit klasicke papierove. Tie mu blbnut nebudu.

Cely tvoj "problem" mi pripada, ze si vletel na mapy stylom "hrr-brrr" neprebehol si si tam ziadne nastavenia a len narychlo hladal, co ti udrie do oci. A potom jasne ze pindas, ked nevenujes dostatocnu pozornost uzivatelskemu rozhraniu a nepreskumas si ho. Ano, mohlo by to byt mozno intuitivnejsie, no tie nastavenia a funkcie tam su, akurat su len v druhej urovni menu, nie hned na ploche s mapami. Nic strasneho.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09.14
Prihlásený: 31.07.20
Príspevky: 168
Témy: 7
Bydlisko: BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.05.2015 22:19

walther píše:
To nie je môj osobný názor, to je môj profesionálny názor ako programátora podobných aplikácií, webstránok atď. Každý update má svoj dôvod, častokrát ide o optimalizáciu rýchlosti, nové funkcie, bezpečnostné záplaty a podobne. Pokiaľ človek používa starú verziu, v mnohých prípadoch to môže viesť až k ohrozeniu celého systému, samozrejme podľa závažnosti bezpečnostnej diery.
Vravíš, že updaty sú vražda, ale rád by som videl, ako sa budeš tváriť, keď sa raz prihlásiš do svojej banky a budeš mať vybielený účet, pretože ti prišlo ako zbytočné aktualizovať si prehliadač a niekto využil bezpečnostnú dieru.
Hej, zrušenie starých verzií sa častokrát robí kvôli tomu, aby užívatelia prešli na nový systém. Nie len kvôli peniazom, ale aj kvôli tomu, aby sa nemuseli udržovať 20 rokov staré programy. Ty to možno vidíš tak, že aktualizácie nepotrebuješ, ale skús si pozrieť aj na tomto fóre rozhorčenie mnohých ľudí nad tým, ako si hnusný MS dovolil zrušiť podporu pre ich milovaný Windows XP po 12 rokoch.
V prípade Google Maps ide ale aj o to, že nejde o program ako taký, ale ide o online aplikáciu obrovských rozmerov. V takom prípade stará verzia mohla znamenať pre Google aj bezpečnostné riziko.

Čo sa týka toho tvojho PS, podobné "články" a názory sa dajú nájsť prakticky o všetkom. Ľudia sa radi sťažujú, ale chvalabohu sa vývoj softwaru neriadi podľa nich, pretože v tom prípade by sme skysli niekde v dobách MS-DOS a T602.

Hovoríš o tom, že nemáš čas. To je fascinujúce, nakoľko ja som si ani nevšimol, že nejaká nová verzia Maps je nahodená, nehovoriac o zrušení starej verzie. Všetko mi funguje ako predtým a všetky tieto tvoje body som v pohode dokázal vyriešiť v priebehu pár sekúnd a neviem zreprodukovať žiaden z tebou spomínaných problémov.

Btw, to, že Google dá ako podmienku Windows 7 neznamená nič, nakoľko OS má s prehliadačom a webstránkami pramálo spoločného. Neverím, že by to napr na takej Viste alebo v niektorom distre Linuxu nefungovalo.


Praveze ako programator a vyvojar si urcite velmi rad `skocil na vlak` vypustania nedorobkov `ved vsak ono sa to po case doladi a updatuje`!!! :shit:
Pozri v akom stave dnes vychadza SW!

Bezpecnost dosiahnes inak ako slepym spoliehanim na `nederavost` (ver mi, bola to tema mojej diplomovky- sice pred 9 rokmi...)
Napr. dvojfaktorova autentifikacia uplne nezavislymi kanalmi spravi neporovnatelne viac (musel by si naraz naburat oba kanaly co zvladne tak NSA).
Ked je uz nutne spoliehat na heslo, tak mam na tento ucel uplne cisty OS + oddeleny browser + komplikovane zadavanie hesla (a samozrejme zapnute nezavisle bezpecnostne limity, takze v beznom pripade by si uspesny utocnik prisiel mozno na 10 eur! :lol:

TOTO JE BEZPECNOST A NIE SPOLIEHAT SA NA LEMRAVYCH PROGRAMATOROV ZE KVALITNE SPRAVIA SVOJU PRACU!!! (nespravia, na 100% to ani nejde pri dnesnych tucnych kodoch)

Co sa tyka zrusenia XP, absolutne nemam nic proti `okaslaniu` od MS - ale nech ho teda uvolnia pre ludi na udrzbu ked je pre nich vraj bezcenny a na obtiaz!

googlemaps- >To bude asi tym, ze si ochotne hned zozral tu novu verziu, ked ti na nu `same preplo`....
Najdi si na nete, ze pred par dnami google odstrihol klasicke mapy (a nadavky s tym spojene)
btw. google tiez `odporuca` najnovsie browseri a realita je taka, ze co nie je najnovsie v skutocnosti automaticky prepne o okripleneho lite...

// Spojený príspevok Pia 01.05.15 22:39

shiro píše:
spc píše:
1/ niekolko krat som to skusal, prave teraz este raz a bohuzial stale akonahle zacnem planovat trasu tak terenne zobrazenie automaticky zmizne resp. nedokazem ho naspet zapnut bez toho aby zmizla trasa :(
ak to tebe nejakym sposobom ide, daj postup a budem vdacny (ked uz si tak dobry v znevazovani)

Tak mas daco dodrbane ty u seba, preco to mne nerobi?

spc píše:
2/ vies, ale ja netuzim po nahodnych fotkach, ktore mi to streli naspodok obrazovky - ja potrebujem fotky presne lokalizovane ktore dokazu velmi pomoct s miestami ktore nepokryva streetview!
(tak ako to fungovalo v klasickych mapach a tak ako to chvalabohu funguje (zatial) v yahoomaps...

Chcem vidiet skade klasicke mapy brali tie tvoje fotky :-) Ked tam raz niesu tak co chces zobrazovat? Kde nieje streetview, tak sa musis spoliehat len na foto od ludi. A ked niesu tak niesu.
spc píše:
3/ zas poprosim KDE? skusal som tieto problemy riesit vyse hodinu, preklikal vsetky dostupne kombinacie a nic nenasiel

vpravo dole, su tam nastavenia
spc píše:
4/ opet KDE? v oknach planovaca nic take nebolo...

v planovani trasy, su tam nastavenia na vynechanie spopl. ciest

spc píše:
btw. skusane na W7 s novym chrome - v inych podmienkach jednoducho zbehol len `lite rezim` (nevhodny pre planovanie)...

ja som skusal pod firefoxom a pochybujem ze pod inym prehliadacom to bude ine. Nemalo by to zmysel. A ano, tiez som mal ten novy lite rezim iba s vyhladavacim riadkom nalavo hore.

spc píše:
A akoze v pohode, nic proti nech si vydaju akukolvek verziu, ale preco `odseknut` overenu povodnu? Nevravim, ze ju maju aj dalej vylepsovat a podporovat (t.j. investovat do nej), ale uplne ju odrezat je hnusne socialne inzinierstvo (aby sa neukazovala pravda, ze spusta ludi ju preferuje), o to hnusnejsie ze napr. moj 65 rocny tatko ked sa konecne akotak naucil ovladat googlemaps tak toto moze teraz `splachnut do hajzla` a neodporucal by som mu hovorit podobne `mudrosti` (Co takto zacat pouzivat mozog pri pouzivani google maps a prejst konecne do 21. storocia?) v jeho pritomnosti -> pretoze by si mohol (opravnene) skoncit v nemocnici ;)

Tatko ma byt sebakriticky a nehrat sa na arogantneho primitiva. Takyto pristup je najhorsi mozny a neznasam ho. On ma s dacim problem, a ked mu to dakto povie, este drzo vyskakuje. Namiesto toho sa ma snazit svoje problemy riesit a odstranovat. Pretoze len kvoli tomu, ze on sa nieco nevie naucit (alebo sa mu nechce) sa cely svet rozhodne neposerie. A ked mu to naozaj nijak nejde, najde si nejaku klucku, vyriesi si to. A toto plati aj pre mna, teba, janka hraska ci deza z romskej osady. Pre kazdeho. Na to, ze ma 65r nikto brat ohlady nebude a nik sa s nim o tom nebude ani dohadovat. Tak svet funguje, bud sa prisposobis, alebo budes bez map. Stale si moze kupit klasicke papierove. Tie mu blbnut nebudu.

Cely tvoj "problem" mi pripada, ze si vletel na mapy stylom "hrr-brrr" neprebehol si si tam ziadne nastavenia a len narychlo hladal, co ti udrie do oci. A potom jasne ze pindas, ked nevenujes dostatocnu pozornost uzivatelskemu rozhraniu a nepreskumas si ho. Ano, mohlo by to byt mozno intuitivnejsie, no tie nastavenia a funkcie tam su, akurat su len v druhej urovni menu, nie hned na ploche s mapami. Nic strasneho.



1/ skutocne nefunguje, jednoducho hanba google... este som chcel skusit ci to robi aj v lite na inych browseroch, lenze napodiv DNES nejde vobec spustit (vcera slo)... si si isty ze skusas `terennu mapu`? nie satelitnu.


2/ lolo a o com pisem? ved tam su prave geolokalizovane fotky od uzivatelov (teda boli), a tak som si prezrel kazdu co sa napr. nachadzala pozdlz planovanej cesty (a mohol som zhodnotit co ma caka)!
teraz `mudry` google nahodne striela fotky priblizne k nahladu mapy dole v `linke` - no skus to prehladavat jak magor kym najdes tie relevantne :(

3/ najdene, dakujem - aspon toto potesilo ;)

4/ najdene, dakujem...

fotky mozem pozerat aj cez yahoo, a to s tym terenom snad opravia...
do riti, ten yahoo tam ma tych fotiek nejak malo prave pozeram :(
a aj cez google aj ked si uplne zoomnem na miesto, kde si pametam ze boli dolezite fotky, tak teraz mi nezobrazi absolutne nic! :showy:

musim si najst nejaky iny sposob ako sa dostat ku geolokalizovanym fotkam a nie len tym ktore googlicek vyhodnoti ako podstatne - pretoze preferuju vselijake pamiatky, prirodu a `trapne` fotky co niekto cvakne jak take ide autom zmizli - lenze mne tie fotky pomahali urcit zjazdnost (ci to ma vobec asfalt)

// Spojený príspevok Pia 01.05.15 22:43

Inak je rozdiel robit `pre ludi` alebo pre nejake idealy, `zlepsovanie sveta` atd....
...a gro ludi je jak ten moj tatko, plus ludia vobec nie su proti zlepsovaniu - napr. ked google pridaval funkcie, streetview, fotky atd. tak sa to stretavalo len s nadsenim!!!

Teraz google domrvil interface a vzhlad, niektore funkcie stratili zo svojej funkcnosti, a co take pribudlo???? Povies mi jedinu vec? Nie je to rychlejsie, je to kriklavejsie, blbne to na plno masichach...

// Spojený príspevok Pia 01.05.15 22:52

--------

no tak takto to ma vyzerat!!! :)
http://www.panoramio.com/map/#lt=42.792347&ln=21.872526&z=-1&k=0&a=1&tab=1&pl=all

...a teraz skus najst tie fotky cez google!
https://www.google.sk/maps/dir/48.704937,17.8723808//@42.7889207,21.8691982,15z?hl=en-SK

ani jedna!!!

// Spojený príspevok Pia 01.05.15 22:59

-------------
tak si predstav, ze oni tie `nedolezite` fotky jednoducho uplne zrusili!!!!
cez panoramatio mozes este vidiet nahlady, ale k samotnej fotke sa uz nedostanes! OMG tak tomuto sa povie UPGRADE!!!!!!!!!!! :(

ale jasne, ja som `konzerva` a len sa stazujem - google mapy predsa super vylepsil! bullshit!

// Spojený príspevok Pia 01.05.15 23:08

------
no zatial to vyzera, ze zmizli len fotky jedneho uzivatela, takze to mohol `premazat` aj on sam - lenze to nic nemeni na tom, ze v googlemaps sa nezobrazuju ani ostatne (ktore tam realne su a su dostupne cez panoramatio)

// Spojený príspevok Sob 02.05.15 6:37

----

hehehe, to je pekne v prdeli!!!
takze zrazu idu aj tie lite mapy v ostatnych browseroch (u mna som nic nemenil, takze to bol problem u google), no a lite verzia SKUTOCNE ZOBRAZI TRASU AJ V TERENE!!!!
(a full verzia stale hned prepne do normalnej mapy)

Ale zas lite verzia je na planovanie nepouzitelna, pretoze neumoznuje mysou modifikovat trasu...

OMG, tak si obhajujte google - ja na nich nemam slov...
Svoje som si o tejto firme zacal mysliet uz ked som sa nevedel zbavit `trojanu` s nazvom googleupdater -> proces co neustale bezi v pozadi (aj bez pustenej google aplikacie) a `robi si svoje` bez akeholvek opytania a ani sa neda oficialne vypnut.
Odstranil som ho asi na X miestach a furt bol po case naspet... Vdakabohu za portable verziu! ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Takze nielen MS znasilnuje, GOOGLE sa rad pridava... :(

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2015 9:10

Opakujem, ze to tebe nejde nieje problem googlu. Vies dokazat ze mali vypadok, ze chyba je na ich strane? Potom mozes vynasat nejake sudy, inac logicky niesi objektivny.
Pretoze predtym bol podla teba fail googlu aj to, ze tam "neboli" nastavenia spopl. ciest a podobne, takze tvoje kydy beriem s hodne velkou rezervou :-)

Takze modifikovanie naplanovanych tras funguje aj v satelitnej aj v terennej...opat si vymyslas, prave som skusal.
Nikdy som nevidel ze by toto neslo. Hm, asi som zazracny clovek so zazracnym pc :roll:

K fotkam a k linkom co si dal - ako mozes naivne ocakavat ze kazdy bude poskytovat fotky nejakych zapadnutych prdeli, kam zrovna ty chodis? Ano, 99% ludi chodi na nejake miesta prave kvoli historickym veciam a prirode, zaujima ich kde sa tam da prespat, co sa tam da robit. Na to je ta sluzba zamerana predovsetkym. A nie ci je tam asfaltka dakde v prdeli cez les... Si prvy co vidim za 20r mojej IT praxe, co zrovna na toto pinda. Pozadujes od map exoticku funkcionalitu.
Dovody mozu byt rozne, preco tie fotky zrusili. No odfajcili okrajovu funkcnost, ktora 99% ludi nevadi.
Ked uz chces fotky a pokrocile funkcie, nahod si google earth, tam ti zobrazi kvadrilion fotiek.

Dalej, co je full a lite verzia? v prehliadacoch je iba jedna. O com hovoris?

Daj si proste do poriadku pc a zacni pouzivat hlavu, pretoze mi jednoducho nejde do hlavy ze sa vsetko zazrakom opravilo a zrazu vies najst vsetky nastavenia co potrebujes, ked som ti to napisal. Nechapem ze ti neudrela do oci ta ikonka nastavenia aj pri planovani cesty a ani vpravo dole, ked si pisal ze si preliezol vsetky moznosti nastaveni.

A k google update - strasny problem ze berie az 0% vykonu cpu a zerie az strasnych 230kB RAM :D A co ti brani ho odmaznut, ked ti tak vadi? Akurat potom zase nepindaj ze ti neupdatuje chrome. Pretoze budes vediet, preco.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Takze nielen MS znasilnuje, GOOGLE sa rad pridava... :(

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2015 14:19

Citácia:
Praveze ako programator a vyvojar si urcite velmi rad `skocil na vlak` vypustania nedorobkov `ved vsak ono sa to po case doladi a updatuje`!!! :shit:
Pozri v akom stave dnes vychadza SW!

Tak ako pŕŕ teraz, vypúšťanie nedorobkov zo srdca nenávidím a je to dôvod, prečo som odišiel z jednej práce a odmietol x ďalších zákazok.
V každom prípade, toto je úplne iný prípad, nakoľko nejde o platený program, ale vyslovene len o to, že máš problém si zvyknúť na nový program/webstránku/systém/... To, že sa takých ľudí nájde viac je pochopiteľné, ale verím tomu, že drvivej väčšine je to buď jedno alebo im vyhovuje toto nové. Keby to tak nebolo, Google by veľmi rýchlo starú verziu vrátil (alebo upravil tú novú), nešli by predsa proti sebe.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09.14
Prihlásený: 31.07.20
Príspevky: 168
Témy: 7
Bydlisko: BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.05.2015 19:34

shiro píše:
Opakujem, ze to tebe nejde nieje problem googlu. Vies dokazat ze mali vypadok, ze chyba je na ich strane? Potom mozes vynasat nejake sudy, inac logicky niesi objektivny.
Pretoze predtym bol podla teba fail googlu aj to, ze tam "neboli" nastavenia spopl. ciest a podobne, takze tvoje kydy beriem s hodne velkou rezervou :-)

Takze modifikovanie naplanovanych tras funguje aj v satelitnej aj v terennej...opat si vymyslas, prave som skusal.
Nikdy som nevidel ze by toto neslo. Hm, asi som zazracny clovek so zazracnym pc :roll:

K fotkam a k linkom co si dal - ako mozes naivne ocakavat ze kazdy bude poskytovat fotky nejakych zapadnutych prdeli, kam zrovna ty chodis? Ano, 99% ludi chodi na nejake miesta prave kvoli historickym veciam a prirode, zaujima ich kde sa tam da prespat, co sa tam da robit. Na to je ta sluzba zamerana predovsetkym. A nie ci je tam asfaltka dakde v prdeli cez les... Si prvy co vidim za 20r mojej IT praxe, co zrovna na toto pinda. Pozadujes od map exoticku funkcionalitu.
Dovody mozu byt rozne, preco tie fotky zrusili. No odfajcili okrajovu funkcnost, ktora 99% ludi nevadi.
Ked uz chces fotky a pokrocile funkcie, nahod si google earth, tam ti zobrazi kvadrilion fotiek.

Dalej, co je full a lite verzia? v prehliadacoch je iba jedna. O com hovoris?

Daj si proste do poriadku pc a zacni pouzivat hlavu, pretoze mi jednoducho nejde do hlavy ze sa vsetko zazrakom opravilo a zrazu vies najst vsetky nastavenia co potrebujes, ked som ti to napisal. Nechapem ze ti neudrela do oci ta ikonka nastavenia aj pri planovani cesty a ani vpravo dole, ked si pisal ze si preliezol vsetky moznosti nastaveni.

A k google update - strasny problem ze berie az 0% vykonu cpu a zerie az strasnych 230kB RAM :D A co ti brani ho odmaznut, ked ti tak vadi? Akurat potom zase nepindaj ze ti neupdatuje chrome. Pretoze budes vediet, preco.



Heh, a kde bol teda problem ked lite verzia map nesla a plna sla??? To moj zakerny provider blokoval co? Alebo zlomyselny virus! :P

Co sa tyka tych dvoch poloziek, tak som si priznal chybu -> to som pozeral skutocne az nakoniec zbezne a zas ty musis uznat ze boli tieto polozky presunute (generovanie linku asi ako sa len dalo a este to aj premenovali)

Chyt vo svojom lite MYSOU vygenerovanu trasu v nejakom a skus ju presunut napr. aby sla vedlajsou cestou ----> v lite nejde a pise to aj samotny google mudrlant!

Upgrade obvykle nespociva v osekani funkcii (t.j. mas k dispozicii ovela menej fotiek ako doteraz), tvojou logikou by sme boli doteraz nikde v DOSe a programy by mali 5 funkcii - lebo vzdy by sa nasiel nejaky chytrak co povie `ze on to nepotrebuje a teda ani nikto iny`....

P.S
ze nemas ABSOLUTNU SAJNU o com tocis dokazuje uz fakt, ze nevies ze googlemaps je vo dvoch verziach -> LITE a PLNA!!!!!!! :showy:

// Spojený príspevok Sob 02.05.15 19:39

walther píše:
Citácia:
Praveze ako programator a vyvojar si urcite velmi rad `skocil na vlak` vypustania nedorobkov `ved vsak ono sa to po case doladi a updatuje`!!! :shit:
Pozri v akom stave dnes vychadza SW!

Tak ako pŕŕ teraz, vypúšťanie nedorobkov zo srdca nenávidím a je to dôvod, prečo som odišiel z jednej práce a odmietol x ďalších zákazok.
V každom prípade, toto je úplne iný prípad, nakoľko nejde o platený program, ale vyslovene len o to, že máš problém si zvyknúť na nový program/webstránku/systém/... To, že sa takých ľudí nájde viac je pochopiteľné, ale verím tomu, že drvivej väčšine je to buď jedno alebo im vyhovuje toto nové. Keby to tak nebolo, Google by veľmi rýchlo starú verziu vrátil (alebo upravil tú novú), nešli by predsa proti sebe.



To je fajn, ze teda snad nepatris medzi tych rychlikov resp. sa k tomu nedas dottlacit.... RESPEKT! ;)

Ze nejde o plateny program meni co na fakte, ze google osekal fukcionalitu a ma tam zavazne chyby -> a aj tak zrusil zavedenu verziu???
Opet opakujem, `pokrok` a'la dodrbanie interface je dnes uz bohuzial standard, ale `pokrok` a'la osekanie funkcionality je novy level :(

P.S
to snad nemyslis vazne? Socialne inzinierstvo spociva v definicii v tom, ze ludi znasilnuje smerom k viziam socialneho inziniera bez ohladu na spetnu vezbu od ludi....
Aj MS sa vzdal W8 okamzite jak bolo jasne, ze ludia ho skutocne nechcu?

// Spojený príspevok Sob 02.05.15 19:44

shiro píše:

A k google update - strasny problem ze berie az 0% vykonu cpu a zerie az strasnych 230kB RAM :D A co ti brani ho odmaznut, ked ti tak vadi? Akurat potom zase nepindaj ze ti neupdatuje chrome. Pretoze budes vediet, preco.


Jolo, tak ho teda skus `odmaznut` - len z tej srandy!
Je to jak trojan, teda aj trojanu som sa lahsie zbavil... mam take podozrenie ze samotne spustenie aplikacie google zas henten smrad zas doinstaluje, pretoze som ho vykuril uz naozaj zo vsetkych pozicii, odmazal subory atd... a aj tak bol za chvilu naspet...
(A ostatni s podobnymi skusenostami, ked som sa snazil najst info na forach)

A co ak nemam zaujem o update chrome??? haaaa? a o proces, ktory sice akoze zabera len 230kb (to je fakt argument jak delo, nabuduce poviem niekomu `mate tu nejaky trojan, ktory robi ktovie co, ale zabera len 200kb a berie 0% vykonu`), ale babre bez mojho vedomia a suhlasu s MOJIM OS!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Takze nielen MS znasilnuje, GOOGLE sa rad pridava... :(

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2015 21:18

Citácia:
Heh, a kde bol teda problem ked lite verzia map nesla a plna sla??? To moj zakerny provider blokoval co? Alebo zlomyselny virus! :P

To mam ako vediet, ries si to u seba, mne to ide. Zbytocne tu kopkas nozickami, bez akehokolvek dokazu. Nikto z nas nieje jasnovidec.

Citácia:
Co sa tyka tych dvoch poloziek, tak som si priznal chybu -> to som pozeral skutocne az nakoniec zbezne a zas ty musis uznat ze boli tieto polozky presunute (generovanie linku asi ako sa len dalo a este to aj premenovali)

Premenovat to mohli, tomu nijak nezabranis. No na druhej strane si inteligentny clovek, ktory ma hlavu presne na toto - aby sa so zmenami vyrovnal a adaptoval sa. Pretoze toto ty nijak neovplyvnis a nic s tym nespravis.
Je to cele len o nauceni sa novych nazovov, nastaveni a podobne. Presne ako byvali kydy na novy windows v pripade prechodu z win98 na XP, z XP na vistu a z win7 na win8...casom som proste zistil, ze ludia (obecne) su lenive hovada ktorym sa nechce raz za par rokov zacat na chvilu rozmyslat a osvojit si par novych navykov. Je fuk co za vyplody ako svoju odpoved na toto napises, je to pravda.

Citácia:
Chyt vo svojom lite MYSOU vygenerovanu trasu v nejakom a skus ju presunut napr. aby sla vedlajsou cestou ----> v lite nejde a pise to aj samotny google mudrlant!
P.S
ze nemas ABSOLUTNU SAJNU o com tocis dokazuje uz fakt, ze nevies ze googlemaps je vo dvoch verziach -> LITE a PLNA!!!!!!! :showy:

Podla tohoto:
https://support.google.com/maps/answer/3031966?hl=en
pouzivam full verziu a nikdy mi pri zadani mapy.google.sk alebo maps.google.com nevyskocila ziadna lite verzia, preto som ani nevedel ze existuje. Ani ked si spustim mapy cez to menu napravo hore na google.sk tak mi nenacita verziu map, kde by sa to dalo prepinat cez ikonky popisane v linku vyssie. A keby aj, aky je problem sa prepnut do fullky? Lite je lite, dovody mas popisane v linku ktory som sem postol. Nevidim na tom nic divne. Si cestu naplanujes vo full verzii, kde je akoze problem? Ci ti upadne prst, ked raz navyse kliknes? Preco na to vobec pindas ked sam google pise ze sa to tam neda? Aku ma toto logiku? Opat si sa strapnil, pretoze opat len vyslo najavo, ze si sa vysral prestudovat si sposob fungovania tychto sluzieb. Opat si si sam na vine.

Citácia:
Upgrade obvykle nespociva v osekani funkcii (t.j. mas k dispozicii ovela menej fotiek ako doteraz), tvojou logikou by sme boli doteraz nikde v DOSe a programy by mali 5 funkcii - lebo vzdy by sa nasiel nejaky chytrak co povie `ze on to nepotrebuje a teda ani nikto iny`....

Upgrade v tomto pripade spociva vo vyladeni funkcii a odstraneni funkcii ktore (istotne podla nejakeho vyskumu) niesu potrebne, lebo ich ludia nepouzivaju. Ci ti pripada normalne drzat pri zovote funkcie vyuzivane 1% ludi na planete? Kto to bude akoze dotovat a financovat? Skus si to a potom bud mudry. Kazda spolocnost potrebuje zarabat a nik normalny si logicky nebude drzat uviazanu gulu na nohe v podobe sluzby, ktora je uzitocna pre minimum ludi. A len zerie cas a peniaze, ktore mozu byt pouzite na zdokonalovanie a podporu sluzieb, ktore vyuziva vacsina uzivatelov. Na ostatok dovodov ze "preco" isto dojdes aj sam, na to mas predsa hlavu.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Takze nielen MS znasilnuje, GOOGLE sa rad pridava... :(

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2015 23:01

Citácia:
Aj MS sa vzdal W8 okamzite jak bolo jasne, ze ludia ho skutocne nechcu?

O tom, ako bude vyzerať W10 a že je komplet zadarmo ešte aj pre pirátov, si sa nedopočul? :) Alebo o tom, ako MS kompletne zmenil svoju politiku a začal uvoľňovať zdarma ešte aj profesionálne nástroje, ktoré doteraz stáli cez 500 eur za jednu licenciu? Či to už nesedí do toho skresleného hejterského pohľadu na svet a na zlé korporácie? Myslím, že máš dosť skreslený a obmedzený pohľad na tieto veci. Neviem do akej miery to naozaj sleduješ, ale ja ako programátor si to musím všímať o dosť podrobnejšie, nakoľko to ovplyvňuje potom moju prácu.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09.14
Prihlásený: 31.07.20
Príspevky: 168
Témy: 7
Bydlisko: BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.05.2015 23:46

...a o tom, ze zatial stale nemas nic v ruke, iba nenavidene W8, ktore je aj vo verzii 8.1 stale ten isty hnus si pocul?
...a este ze MS zmenil svoju politiku nie z `ludomilstva`, ale pretoze bol ktomu dotlaceny napr. aj firmou google?

btw. moj osobny nazor je, ze W10 bude filozofiou ovela viac pokracovanie W8 ako W7 (takze ziadny dovod na oslavu)- a sranda ze ako jeden z mala som obhajoval MS v dobach ked `kazdy nadaval na zleho Gatesa` -> lenze ten Gates bol obchodnik, najprv posondoval co ludia chcu a to im dal... Kde boli vtedy take pizdy jak Julka Green, co verejne vyhlasi ze `takto to odteraz bude a zvykajte si`??? (prototyp socialneho inziniera)
W8 je tak odporny, ze mnohi by si radsej zaplatili za W7 ako W8 zadarmo (aj k tomu MS pristupil vid rozne `bing edicie`)... ale jejda, skus kupit napr. notas s W7...

Ludia zvyknu porovnavat W8 s vistou, podla mna neadekvatne - pretoze vista mala len tu smolu ze bola a/ pretucnena b/ prisla prilis skoro s vysokymi HW narokmi c/ bola to nova platforma t.j. neodladena a bez ovladacov...
W8 je takym prikladom odpornosti, ze mam dojem napr. ze MS vedie specialne oddelenie vyberajuce najskaredsie farby z palety (viste sa neda popret, ze bola fakt nadherna a `wow` efekt naozaj fungoval)

// Spojený príspevok Sob 02.05.15 23:51

`pouzivam full verziu a nikdy mi pri zadani mapy.google.sk alebo maps.google.com nevyskocila ziadna lite verzia, preto som ani nevedel ze existuje. `

--->

nemam co dodat - nevedel si ani tak zakladnu vec, no sebavedome sa vyjadrovat, mudrovat a papulovat na to by ta bolo! :lol:

Ludova mudrost vravi - `hovorit striebro, mlcat zlato`.... v tvojom pripade plati 1000nasobne ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Takze nielen MS znasilnuje, GOOGLE sa rad pridava... :(

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 03.05.2015 8:54

ano, ako keby som za to mohol, ze :D
Ja sam som obetoval barana satanovi za splnu mesiaca, aby mi nevyskakovala lite verzia google maps :D

Ano, nevedel som to, a co? Keby sa mi to spustalo vo verzii, ktora to dokaze prepinat, tak tu zbytocne nerevem nad vlastnou neschopnostou, ale sa proste prepnem do full verzie, kde sa daju lepsie planovat trasy. Drzim hubu a vinu si priznam, pretoze ta funkcionalita tam je a ja sam som natolko blby, ze som sa neprepol do full verzie map, kde planovanie funguje tak, ako chcem. A nebudem tu bedakat nad chybajucou funkcionalitou, ktoru som si defakto sam sposobil svojou neschopnostou a lenivostou rozmyslat a ucit sa nove veci - co je presne tvoj pripad. Reves tu, ako sa tam nedaju modifikovat planovane trasy, ale sam nic nespravis preto, aby si to zmenil, tj. prepol sa do full verzie, kde to ide. Aj ked vies preco to tak je.

Ale ty si vinu nikdy nepriznas, rovnako ako 99% inych ludi, lebo by si vyzeral ako hlupak. Namiesto toho ides kydat na google, a neviem koho este, len aby si vyzeral ako ten dobry. Ako chudak uzivatel, ktoremu zla firma odsekla funkcie z google maps.

Neboj sa, taketo myslienkove postupy poznam a stretavam sa s nimi casto. Robim servis pc a ked niekde dojdem, a vidim ze to proste dodrbal sam uzivatel, tak mu to proste poviem, ze sa to same len tak nestane. A to by si videl, co niektori splietaju za blbosti, len aby neboli za debilov. A nechapu, ze uz nimi davno su, pretoze dobre viem co mohli a co nemohli ako uzivatelia sposobit.

Takze vo vysledku, kto tu zo seba robi gasparka? :D







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09.14
Prihlásený: 31.07.20
Príspevky: 168
Témy: 7
Bydlisko: BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.05.2015 0:59

No konecne aspon prva jednoznacne pozitivna zmena (po dalsich objavenych bugoch), vdaka ktorej sa mozu nove mapy aj realne nazvat `upgrade` --> pseudo3D pohlad, ked je satelitna textura nanesena na terenne data s celkom obstojnym vysledkom...


(a hned radost z tejto funkcie zabije zistenie, ze nejde uz rozdelit screen na polovicu streetview a mapa - je tam len taka miniaturna mapka v rohu) :(


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. takze aku ???

v ATI/AMD grafické karty

19

979

01.12.2007 20:49

Miky99 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. takze podte ma zdrbat :)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webdesign

32

1936

08.12.2007 22:46

jablko05 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. takze: FICO+MECIAR+SLOTA

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

80

7538

28.09.2006 17:13

Rammstein16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel mení logá, pridáva do nich obrázok čipu

v Novinky

21

1423

08.04.2009 15:33

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Facebook sa spojil so Skypom, pridáva video-chat.

v Novinky

3

539

08.07.2011 17:06

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Telekom pridáva dve stredné rýchlosti VDSL (M+ a L+)

v Novinky

11

929

31.07.2020 8:23

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Takze opat raz ASUS GF 8800 GTX

v nVidia grafické karty

10

961

11.03.2008 12:09

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ceny (nielen) NB po novom roku

v Notebooky a netbooky

2

409

05.12.2007 13:16

FERDA23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P:Predám rôzne veci, nielen do PC

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Predám

30

4092

15.11.2010 19:44

psichac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Personalny firewall ktory aj informuje nielen blokuje

v Bezpečnosť a firewally

4

1309

30.03.2009 17:23

tantum Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Optimalizujte výkon PC nielen pre hranie hier

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

30

3206

25.08.2009 16:45

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. stary modem asi odchadza takze novy (Microcom AD 2622)

v Siete

0

401

17.07.2008 10:04

Didaktik_Si Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Na webe ministerstva vnútra boli nielen vulgárne vtipy

v Novinky

1

1928

16.07.2007 23:48

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Potrebujem viac rád

v PC zostavy

1

391

21.03.2010 21:32

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zostava - niekolko rad

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

31

1271

10.08.2010 19:26

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC nielen do kancelárie do 500-600€

v PC zostavy

23

667

24.09.2012 17:15

evens Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra