Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.04.07
Prihlásený: 12.02.15
Príspevky: 284
Témy: 41
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2013 11:55

Zdravim

Rozhodol som sa vybrat si nejaky lacnejsi tablet, zacal som uvahami o 50-60 eurovych kuskoch. Po precitani roznych recenzii som vsak zistil, ze to nema zmysel. Nakolko vsak nepotrebujem to najvykonnejsie na trhu, rozhodol som sa pre bazarovy kusok zhruba do 120 euro. Na novy tablet nechcem minat peniaze a na bazaroch je zopar so zarukou, pripadne vybranych od operatorov

Moji najvaznejsi kandidati su :

Huawei mediapad 7
Huawei mediapad 7 lite
Samsung galaxy tab
Samsung galacy tab 2

Tablet budem vyuzivat na bezne veci ako prezeranie webu/mail, sem tam nejaky serial/film, nejaka ta hra ako angry birds (tieto masinky asi najnovsie hry i tak nerozbehnu), ocenujem moznost 3G a teda nie len zdielania dat ale i telefonovania (nie primarne ako mobilny telefon, vyuzivany bude na telekom), sms, mms. Na bazaroch sa tieto kusky daju zohnat v spominanej cene, zatial som nic rozumnejsie nenasiel ? Mate niekto s nimi skusenosti, pripadne nejaky napad na model, ktory som prehliadol ?

Je mi jasne ze by som sa asi mal pozerat po dvojjadrovych procesoroch, 1gb ram, velkost kapacity u mna nehra rolu (doplnim micro sd), obrazovka len 7 palcov (rozmer je pevny, viem preco som sa pren rozhodol, mal som predtym asus transformer a potrebujem nieco prenosnejsie)

Za vsetky postrehy dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tablet s podporou 3G

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2013 19:13

so vsetkym co uvadzas by som z toho co si spomenul isiel do galaxy tab 2.
avsak necakaj za malo penazi vela muziky.

Dobry tablet zacina na cenovej urovni cca Nexusu 7


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.04.07
Prihlásený: 12.02.15
Príspevky: 284
Témy: 41
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.05.2013 22:04

vladoff : dakujem za odpoved, preco galaxy tab a nie huawei ? vlastne som uz vyber zuzil na mediapad 7 (nie lite) a tab 2 . Nic lepsie asi v tejto cenovej kategorii nezozeniem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tablet s podporou 3G

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 29.05.2013 20:32

Takto aby sme mali jasno. Oba tablety sú priemerné a neni to nič extra, ten huawei neni zlý, ale ja ak by som si musel nutne vybrať, tak by som šiel do samsungu, ak by ma netlačil čas alebo iné okolnosti, tak by som došetril a kupil nexus, prípadne ak ti nevadí apple, tak napr. taký ipad mini, neni zlý a ja osobne si ho neviem vynachváliť.

Každopádne k téme, aj samsung sa bude potiť pri nejakých úkoloch a ten touchwiz neni niečo extra, skôr by som to bral ako mínus. Nadstavba, ktorá akurát pohlcuje viac ram pamate.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tablet s podporou 3G

Registrovaný: 18.05.10
Príspevky: 741
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 29.05.2013 21:20

Z tebou vybraných by som šiel buď do Samsung Galaxy tab 2, alebo Huawei MediaPad 7. No ak trocha priplatíš, kúp si radšej Nexus 7 :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.05.2013 11:57

Hatamrc píše:
preco galaxy tab a nie huawei ?

Hatamrc,
Nekupuj si značku huawei, ja som si už dávno kupil Huawei Mediapad 7 + Mediapad 7 lite z bazáru. Huawei má neuveriteľne slabý procesor ako fail,

Huawei - dvojjadrový 1,2 GHz - cca 900-1000 score benchmark, Fail...
Samsung - dvojjadrový 1,0 GHz -cca 2500 score benchmark


DMaMT píše:
No ak trocha priplatíš, kúp si radšej Nexus 7 :D

DMaMT,
Hatamrc napísal, že Rozhodol sa pre bazarovy kusok zhruba do max.120 euro. Oni majú na predaj aj Nexus 7 3G za min. 250eur :roll: Pozorne sa pozri, nie Nexus 7 16Gb Wifi, ale 3G 32GB...


Hatamrc,
DMaMT píše:
No ak trocha priplatíš, kúp si radšej Nexus 7 :D

Johnnny píše:
Nexus nijak zvlast kvalitne spracovany nie je. Konstrukcne je Nexus dost slaby, ale sw je na tom lepsie nez Galaxy Tab. Ak si schopny davat si na zariadenie pozor.

Johnnny píše:
No moj Nexus vrzga, ma drobne skrabance ktore vznikli pri utierani obruskom a momentalne v servise pretoze mi praskol digitizer aj s displejom pocas toho ako som ho v aute ako spolujazdec drzal v ruke. Co sa tyka displeja, ten je kritizovany dost obecne. Mam taku srandovnu prihodu ako nedavno prisiel do prace postar s balikom a ked uvidel na mojom stole Nexus spytal sa, ci mam ten isty problem s displejom. Farby su udajne nevyrazne a vyblednute. Zapol som mu ho a vraj to mam rovnake. Minimalne s polovicou bodov suhlasim. Wifi mozno je pomalsia, ale netankuje ma to a ta vaha by urcite mohla byt nizsia. Minicko je o 40% vacsie a o 30g lahsie ...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tablet s podporou 3G

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2013 6:25

No v kazdom pripade mi ten digitizer bezplatne vymenili, takze co sa servisu tyka, som spokojny, aj ked su aj horsie skusenosti. Tiez nemozes vytrhnut z kontextu dve vety ktore som napisal tak ako ti pasuje. Inak s tym suhlasim, Nexus nie je ziadny zazrak, ale ak by som bral 7" tablet s Androidom, tak asi len Nexus (no druhy krat uz by som 7" tablet s Androidom nebral).

"Nekupuj si značku huawei, ja som si už dávno kupil Huawei Mediapad 7 + Mediapad 7 lite z bazáru. Huawei má neuveriteľne slabý procesor ako fail"
Ano, proste co Huawei, to slaby CPU. Nevedel som, ze je v tom nejaka suvislost ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2013 11:35

DMaMT píše:
kúp si radšej Nexus 7 :)


Tablet s podporou 3GTablet s podporou 3GTablet s podporou 3GTablet s podporou 3GTablet s podporou 3G


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2013 13:24

Co keby si k tomu pridal nejaky text? Co tymi obrazkami chces povedat?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2013 15:17

Zabudol som k tomu pridať text. Chcel som si kúpiť Nexus 7, ale dnes na nete som uvidel tie obrázky. Vôbec som netušil, že po vložení do vačku sa Nexus 7 tablet celý poškriabe. Aj na displeji sú nepatrné škriabance. Takže obávam sa krátkej životnosti tabletu. Pre 2 dvoma týždňami v obchode som držal Nexus 7 v ruke, mal doškriabaný displej...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tablet s podporou 3G

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2013 15:19

Nexus 7 ma dost krehky displej, to je fakt. Ja som ho poskrabal pri utierani. Nastastie sam od seba praskol a vymenili mi ho aj s digitizerom :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tablet s podporou 3G

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236
Bydlisko: Topolčany
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2013 8:53

kupil som davnejsie nexus7. kedze som neskor potreboval nieco s 3G chcel som ist do nexusu opat, ale po skusenostiach s predoslim nexusom smsa radsej rozhodol pre tab2 a je to kvalitativne lepsi tablet ako nexus. co sa tyk vykonu, tak nebadam nejake extremne rozdiely medzi nimi. rozlisenie displaya je dostacujuce a precitas akykolvek text. dokonca aj prostredie touchwiz je pre ludi ktorym sa nechce hrat a stahovat zbytocne aplikacie (skusat rozne alternativy ma uz nebavi) dobre riesenie.
pre tych, ktory tu chcu argumentovat nejakymi odkazmi na ine fora. mam nexus7, tab2 a prestigio 5570 a viem to trosku porovnat.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tablet s podporou 3G

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2013 7:14

Ja uz by som do Androidu nesiel. Alebo by som si kupil nieco skutocne lacne na citanie s displejom aspon ako u Galaxy Tabu, alebo by som siel do Mini. Dat 300 eur za Nexus ktory sa sprava tak ako sa sprava a je tak "kvalitny" ako je by som uz opat nespravil.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hosting s podporou IIS?

v Webhosting a servery

9

1037

16.01.2015 13:27

Bublimuf Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Formulár s podporou diakritiky

v PHP, ASP

7

583

12.07.2009 9:15

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MB s podporou SLI

v Základné dosky

7

651

18.03.2008 9:38

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tablet alebo E-ink tablet

v Mobilné zariadenia

0

626

14.08.2021 9:03

Teroo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Android tablet ako grafický tablet

v Ostatné zariadenia

1

604

20.11.2014 23:09

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LGA775 s podporou DDR3 pamätí

v Základné dosky

3

377

08.09.2012 20:02

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mini pc s podporou xp

v PC zostavy

7

357

10.01.2015 20:48

pajros Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asus routre s podporou Merlin

v Siete

1

207

21.01.2023 20:00

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook s podporou vypinania nabijania

v Notebooky a netbooky

16

2368

06.12.2011 22:45

delete Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externá napalovačka s podporou lightscribe ???

v Optické zariadenia

2

1005

22.08.2012 7:55

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. doska s podporou Intel integ.grafiky

v Základné dosky

6

754

13.11.2011 16:52

LukasP Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako je to s podporou dvojjadrovych procakov?

v Operačné systémy Unix a Linux

1

717

28.09.2006 22:51

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 800Mhz Ram do dosky s podporou 667MHZ

v Pamäte

5

700

27.07.2008 21:29

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Plne funkčný notebook s natívnou podporou WinXP

v Kúpim

3

306

10.02.2017 14:45

t0m@$ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MB s podporou DDR2 pro vlozeni DDR3

v Pamäte

3

559

06.06.2009 19:40

EndersoN Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyslo Ubuntu 10.04 s dlhodobou podporou

v Novinky

9

1100

08.05.2010 10:05

_FleXoR_ Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra