Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.02.11
Prihlásený: 14.01.13
Príspevky: 99
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 19.05.2012 15:15

Zdravím .. mám strašnú dilemu medzi timito dvomi zariadeniami:
Ipad 3 : http://www.alza.sk/ipad-16gb-wifi-white-d307184.htm
Asus tf 201: http://www.alza.sk/asus-eee-pad-transfo ... tm#recenze
Už sa medzi nimi rozhodujem nejakú tu dobu, no stále neviem čo bude pre mňa lepšie.
takže popíšem načo by som to chcel používať v skratke :
-do školy, písanie poznámok, učiv .. etc..
-hranie
-párovanie pc z tabletom .. dosť take otázne či to vlastne pôjde a ako to spraviť ešte som moc nato veci nehladal ale tak to je jedno to bude možné spraviť pri androide či pri iOS.

prečo by som bral tf201 :
- klavesnica +myš
čo sa mi naňom nepáči je slabí signál na Wifi a GPS príjmač kolí hliníkovému telu.
-aplikácie ktoré sa dajú cracknuť ked si ich date do tabletu cez PC.

prečo by som bral ipad3 :
- vysoké rozlíšenie
na tomto ipade mi ani nevadí že tam nieje tá klavesníca skúšal som písať na ňom pohode sa všetko dá stíhať, síce je to také blbe oproti tej realnej klavesnici že ťúkatelen tak to ničoho ale je to len sila zvyku
- este s ami nepáčia ceny komponentov ale tie su zhruba pri oboch taletoch rovnake apple to ma o trochu drahšie
a dalšia vec čo sa mi nepáči aplikácie ktoré sú dosť predražené a jailbrakovať by som to nechel kôli záruke.

budem vďačný za všetky vaše názory. ano čakám aj odpoveď, že ked sa ti nepáči na Asuse ten salbí signal počkaj si na TF300 alebo TF700, je to reálna možnosť no ale už sa mi zas nepáči dizajn. Pretože tento ipad3 a Asus Tf201 mi hned padli do oka z dizajnom a najviac sa mi zapáčili.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tablet : Ipad3 16GB vs Asus Transformer tf201

Registrovaný: 08.10.07
Príspevky: 265
Témy: 45
Bydlisko: Linz
Príspevok NapísalOffline : 19.05.2012 20:39

na pisanie poznamok potrebujes jednoznacne hw klavesnicu, dlhodobe pisanie bez nej je nepohodlne, vacsie mnozstvo chyb a zbytocne si zakryvas displej . teda transformer, alebo iPad s hw klavesnicou, co ho predrazi o cca 60e+(stale menej ako transformer)

- jailbreakom neprichadzas o zaruku, spravis restore os a nikto na to nepride.
- na synchronizovanie poznamok mozes pouzit rozne programy ako evernote, google docs, a pod. podla vkusu(su ich desiatky) . synchronizujes pomocou internetu. existuju ako na iPade, tak aj na transfomery

- osobne by som isiel do iPadu(podpora, mnozstvo aplikacii je vacsie ako u Asusu, displej, OS, ..) ale to je velmi subjektivny nazor, sto ludi sto chuti, najlespsie spravis, ak pojdes do nejakej predajne a oba pristroje si vyskusas, hlavne prostredie, dotykove reakcie a pod.
+ si skus precitat nejake recenzie oboch zariadeni, porovnat plusy a minusy co sa hlavne teba tyka.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.02.11
Prihlásený: 14.01.13
Príspevky: 99
Témy: 17
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.05.2012 22:35

ďakujem za tvoj názor, a ďakujem aj za radu z tým jailbraikom. Recenzie na samostatné zariadenia som si samozrejme pozrel na transformera som ich prečítal dosť ale dosť tak ma sklamal ten signal z wifi :( a ten ipad sa mi tiež ako páči dosť len že či bude stačiť tých 16GB pamäte lebo zas 32GB stoji o 70€ viacej ..
Písanie : na Ipade som skúšal písať klasicky na displayi je to len o zvyku da sa to pohode minimmálne chybi, transformer som sice skúšal len bez klávesnice.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tablet : Ipad3 16GB vs Asus Transformer tf201

Registrovaný: 08.10.07
Príspevky: 265
Témy: 45
Bydlisko: Linz
Príspevok NapísalOffline : 20.05.2012 0:13

32 GB je podla mna min, zase zalezi na tebe a vyuzivani(iPad nema moznost rozsirenia pre pam. karty), 16 by malo stacit na bezne pouzivanie, ale pravdepodobne budes casto riesit co vymazat a co nechat.
- ohladne pisania, co som pisal, prakticky nemozes vyuzit prstoklad a teda pomalsie pises, tablet a teda aj telo je v neprirodzenej polohe a pod., ak to myslis vazne s pisanim poznamok, budes potrebovat hw klavesnicu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.02.11
Prihlásený: 14.01.13
Príspevky: 99
Témy: 17
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.05.2012 21:30

asi sa rozhodnem pre asus, vôbec sa neviem rozhodnuť čí mi android apps poskytne všetko čo potrebujem, resp. čo budem potrebovať. ale ďalšou vecou je, že viem si zohnať z druhej ruky ten asus po kamosovy za 430€ nič mu nieje

// pridané po 20 hodinách 52 minútach od posledného príspevku

čo si ešte myslíš o Ipad2 ... rozmýšlm aj nad touto možnosťou kôli nižšej cene, a rozmýšlal som že tak či tak to rozlýšenie nebude nejaké nadradené k veci ktorú potrebujem a ipad3 som počul, čital, videl že sa moc hreje ... takže preto rozmýšlam aj nad ipad2.. sú vlastne nejaké veľkeé rozdieli okrem rozlíšenia, ktoré má ipad3 ? proces ani nerátam lebo ten procesor je zevraj rovnako výkonny ... v ipad3 je silnejsí a vykonejši len koli tomu rozlíšeniu inak by to nešlapalo, alebo sa mýlim ? sekalo by mi niečo na Ipade2, či už video,film, hra, aplikacie a ostatne ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tablet : Ipad3 16GB vs Asus Transformer tf201

Registrovaný: 08.10.07
Príspevky: 265
Témy: 45
Bydlisko: Linz
Príspevok NapísalOffline : 20.05.2012 22:18

Prehrievanie iPadu 3 je len zmedializovana bublina, teploty su v norme aj po dlhodobej zatazi.
Najvacsi rozdiel medzi iPadom 2 a 3 je ram, a je to dost citelne, citit tobude hlavne s dalej prichadzajucimi iOS.
Ja osobne by som uz do rok stareho nesiel(a vlastne politika Applu kde aby si mal vsetko co platforma ponuka potrebujes stale najnovsi OS), ta cena z mojho pohladu nie je az taka rozdielna a celkovo produkty Applu na cene klesaju o dost menej ako konkurencia

eustajL píše:
asi sa rozhodnem pre asus, vôbec sa neviem rozhodnuť čí mi android apps poskytne všetko čo potrebujem, resp. čo budem potrebovať. ale ďalšou vecou je, že viem si zohnať z druhej ruky ten asus po kamosovy za 430€ nič mu nieje


neviem co tym konkretne myslis, vsetko co si v uvode napisal Asus dokaze.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.02.11
Prihlásený: 14.01.13
Príspevky: 99
Témy: 17
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.05.2012 22:38

ja osobne si myslim, že 512ram úplne bude stačiť aj na prichádzajúce iOS, ak by si mi vedel povedať koľko teraz zaberá najnovšia verzia iOS ramky ? aby som sa vedel od toho odvíjať ? (niekede som teraz našiel,že zaberá do 150MB + prípadne internet na ktorom by som akurát bol (5tab+1youtub tab = 150MB max) + nejaké aplikácie na pozadí (ten zvyšok toho = +-200MB ) čo je dosť


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tablet : Ipad3 16GB vs Asus Transformer tf201

Registrovaný: 08.10.07
Príspevky: 265
Témy: 45
Bydlisko: Linz
Príspevok NapísalOffline : 20.05.2012 23:25

512 MB pravdaze staci na beznu pracu, ale celkovo, ma pomalsiu odozvu a v narocnych aplikaciách to citit. Procesor je rovnaky, rozdiel je iba v spotrebe(dokonca v niektorych modeloch iPadu 2 je osadeny procesor z iPadu 3, ale netyka s ato vsetkych a nezistis to az pokial neotvoris krabicu)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 20.05.2012 23:30

matiseek33 píše:
32 GB je podla mna min, zase zalezi na tebe a vyuzivani(iPad nema moznost rozsirenia pre pam. karty), 16 by malo stacit na bezne pouzivanie, ale pravdepodobne budes casto riesit co vymazat a co nechat.
- ohladne pisania, co som pisal, prakticky nemozes vyuzit prstoklad a teda pomalsie pises, tablet a teda aj telo je v neprirodzenej polohe a pod., ak to myslis vazne s pisanim poznamok, budes potrebovat hw klavesnicu

No 16gb je málo :( Ja som tomu nechcel veriť ale mám vlastnú skúsenosť... tam hudba, tam video(film) dáš pár app a hotovo potom už musíš fakt riešiť čo vymazať... Je ale pravda aj to že na čo to chceš používať ale ak to budeš brať ako ja tz. multiplatforma že robíš na tom grafiku, čítaš magazíny a ebooks počúvaš hudbu a robíš XY ďalších vecí tak určite tých 32GB







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tablet : Ipad3 16GB vs Asus Transformer tf201

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.05.2012 9:00

eustajL píše:
ja osobne si myslim, že 512ram úplne bude stačiť aj na prichádzajúce iOS, ak by si mi vedel povedať koľko teraz zaberá najnovšia verzia iOS ramky ? aby som sa vedel od toho odvíjať ? (niekede som teraz našiel,že zaberá do 150MB + prípadne internet na ktorom by som akurát bol (5tab+1youtub tab = 150MB max) + nejaké aplikácie na pozadí (ten zvyšok toho = +-200MB ) čo je dosť

Už teraz na ipade2 občas padajú aplikácie, práve kvôli nedostatku pamäti. Predpokladám, že ho nejdeš kupovať len na pár mesiacov, takže 1GB RAM potrebovať budeš







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.02.11
Prihlásený: 14.01.13
Príspevky: 99
Témy: 17
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.05.2012 12:08

vravím rátam s tým, že využitelná pamäť je 13GB kedže 2GB má OS
a chcem tam mať app typu (hry, office, nejaké knihy)
hudba + filmy, serialy = 6GB MAX ... na hudbu .. mám mp3/telefon .. viac ide o tie filmy.. a pokial by som tam mal aj len nejaké divix v lepšej kvalite rátam 1film=1.7GB max, v slabšej kvalite 1film=700MB... tak tych 5-6 filmov uplne stačí potom by som si ich vymenil.. takže tak. a ostatné miesto na aplikácie. max nejaké fotky... pričom ja si aj tak fotky ktoré odfotím dlho neudržiavam ani v telefone ani v ničom ..hned si ich dávam do PC.. alebo rpemažem. tak osobne si myslim, že to bude stačiť.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asus Eee pad transformer prime TF201

v Notebooky a netbooky

3

910

14.02.2012 11:11

erikoo Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: Asus Transformer TF101 Tablet

v Predám

6

527

07.10.2014 18:42

t0m@$ Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: ASUS EEE Pad Transformer TF101 16GB hnedý + dock

v Predám

9

1015

29.03.2012 16:42

tacosi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Tablet Asus Transformer TF101 Tegra 2, 240e

v Predám

1

414

03.05.2012 22:51

Mireek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asus Transformer Prime: čtyřjádrový tablet s Nvidia Tegra 3

v Novinky

26

2247

15.11.2011 12:33

Vlado77 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Tablet ASUS MeMO Pad HD 7 ME173X 16GB modrý

v Predám

1

357

25.08.2015 9:25

9tommy9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook / tablet / transformer?

v Notebooky a netbooky

3

393

27.10.2017 17:27

stiv Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asus Transformer

v Notebooky a netbooky

1

344

24.10.2014 14:43

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. asus eeepad transformer

v Notebooky a netbooky

2

579

26.04.2011 13:39

intro1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. asus transformer poradit

v Smartfóny a tablety

2

276

25.12.2014 11:31

pato770 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asus Transformer T100T

v Operačné systémy Microsoft

5

427

03.06.2016 19:58

Yacko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ASUS Eee Pad Transformer

v Notebooky a netbooky

2

639

04.09.2011 16:58

thebastard Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: Asus Transformer Prime

v Informujem sa

1

487

13.07.2012 8:46

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asus Transformer - nepretržite sa vypína

v Notebooky a netbooky

3

387

30.03.2015 11:30

shishina Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Asus Transformer TF101

v Predám

0

374

02.01.2015 0:57

Sangala Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple Ipad vs Asus transformer

v Mobilné zariadenia

11

845

19.08.2011 16:00

hawo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra