Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.03.14
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 06.03.2014 1:48

nazdar,

riesim momentalne taku dilemu a neviem co robit dalej.

strucny brief ..

chodim do 2. rocnika FIIT STU v BA - resp. nechodim, iba som si zapisal predmety, no realne som tam nebol od konca 2. semestra, takze na konci tohto (4.) semestra ma vyhodia.

1. semester bol easy, v podstate som sa tam nic nove okrem matiky nenaucil a vsetko som to preplaval s prehladom, no asi som nejak zlenivel a v 2. semstri som nedal 3 predmety. hned na zaciatku som vzdal 1 predmet a z dalsich dvoch som sice zapocet dostal, ale nebol som na skuske. zvysne 3 predmety som spravil, takze do dalsieho rocnika som sa dostal, zapisal si predmety na 3. a 4. semester, no nejak som stratil motivaciu a proste tam dalej nechodil. nechcelo sa mi riesit ani nejake prerusovanie studia, co bola asi kua chyba, lebo som si nemyslel, ze by som sa tam este vratil. okrem toho, pocas celeho studia aj pracujem na dohodu (web developer), takze sa mi status "student" hodil

teraz z toho mam ale nejake vycitky svedomia a mozno by som to este skusil. ake mam moznosti? je mozne nejak opakovat rocnik (pokial mozno rovno ten druhy), alebo si proste musim nanovo podat prihlasku a ist od zaciatku? ak by ma zobrali, ovsem .. to tiez neviem ake su podmienky, ked si vyluceni studenti znova podavaju prihlasky.


fakt ale je, ze by som uz radsej zacal nejak seriozne pracovat, ako studovat. ake sance sa mam momentalne uplatnit ako nejaky koder? ako som uz pisal, mam uz v podstate 2 roky praxe, nejake referencie (no su pod zastitou tej firmy v ktorej momentalne pracujem). na dost slusnej urovni ovladam PHP (Zend, Yii, Smarty ...), ASP.NET MVC, SQL, JS (jQuery), CSS, HTML. robil som si uz aj nejake GUI aplikacky v Jave, semtam zakusnem do C++ a to je asi tak vsetko.

pracu som si este nehladal, len som tak zbezne googlil a nedetekujem ziadny extra velky dopyt po ludoch ako som ja, tak mam trochu obavy o buducnost.

so ... co dalej, pani :) ? snad este nie som stratena existencia ..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
studovat? pracovat? .. co dalej?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 06.03.2014 9:23

wrmmrw ako ty si taky lenivy, ze si si ani nezistil zakladne veci. To ti mame ako mi zistovat ako to na tvojej skole funguje? Co tak ist na studenske oddelenie, stranku a najst si informacie? Mi ti mame vraviet aby si si siel hladat robotu ked nechodis do skoly? WTF ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
studovat? pracovat? .. co dalej?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.03.2014 13:54

Tiež tak úplne nerozumiem.. Toto si musí každý človek spočítať sám, čo vlastne chce robiť, ako to chce dosiahnuť... Si dospelý preboha, minimálne vekom, ale keď máš takéto problémy, že sa nevieš rozhodovať samostatne a chceš sa zariadiť podľa toho, čo ti nejaký anonym poradí na fóre, nevidím tvoju budúcnosť ružovo, nezávisle od toho, či si vyberieš školu alebo prácu...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.03.14
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.03.2014 18:45

don jebot píše:
wrmmrw ako ty si taky lenivy, ze si si ani nezistil zakladne veci. To ti mame ako mi zistovat ako to na tvojej skole funguje? Co tak ist na studenske oddelenie, stranku a najst si informacie? Mi ti mame vraviet aby si si siel hladat robotu ked nechodis do skoly? WTF ...


nemusis nic zistovat, neboj, to by som si po Tebe nedovolil chciet, iba ak by nahodou niekto vedel a mal s tym skusenosti, by sa mohol podelit, ake mam este moznosti, co sa tyka mojho pripadneho dalsieho studia. viem ze som si to posral sam, mal som to riesit ovela skor. informacie som si zistovat aj sam, cital som cele podmienky mojho programu, no nic o opakovani rocnika, pripadne o podanie novej prihlasky som nevidel. na studijne pojdem v pondelok, ale rad by som bol uz trochu pripraveny :)


walther: urcite sa nebudem zariadovat podla toho co mi tu nejaky anonym povie .. to by si tak mohol zdrbat kazdu temu v tejto diskusii. ide mi len o poradenie, oboznamenie sa s moznostami, inspirovanie sa .. ja spocitane co chcem robit mam - programatora. bavi ma to, naucil som sa to sam este o dost skor, ako som nastupil na vysku a urcite sa chcem pohybovat v tejto sfere, no neviem, ci sa proste bez vysky uplatnim a neviem kde inde by som sa to mal pytat, ked nie tu - medzi ludmi co sa tomu aktivne venuju a mozno aj zivia


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
studovat? pracovat? .. co dalej?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.03.2014 19:39

Celé je to o tom, do akej miery sa vieš predať, ako veľmi ťa to baví, ako sa tomu venuješ... Ja som študoval VŠ a počas štúdia som pochopil, že si dokážem zarobiť aj bez neho, tak som ho zrušil.. Momentálne mám živnosť, spolupracujem s viacerými firmami, pre ktoré programujem, a takisto pracujem vo svojom mene... Poznám ale ľudí, čo to skúšali podobne a proste zlyhali. Je to o konkrétnom človeku, čo mu vyhovuje a koľko zo seba do toho je ochotný vložiť. Osobne zastávam názor, že práca v IT je viac závislá na schopnostiach ako na titule, ale vieš... niekto proste nad sebou potrebuje autoritu, inak sa nie je schopný učiť...







_________________
C#, PHP, ...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcem studovat informu ale...

v Vzdelanie, štúdium, škola

24

1498

17.01.2014 17:05

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo ďalej?

v Ostatné

5

764

18.07.2008 16:33

p360t Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Co dalej ?

v Ostatné

8

978

28.02.2008 18:24

Svolo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako ďalej?

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

665

22.01.2008 18:14

HAE07 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. virus-ako dalej

v Antivíry a antispywary

9

869

06.09.2007 20:45

trogár Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Javascript - kam dalej?

v JavaScript, VBScript, Ajax

5

898

20.08.2019 10:44

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 7600GS mrzne dalej

v nVidia grafické karty

13

1027

05.10.2006 15:42

Shark NX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako dalej nesirit eshop?

v Ostatné

17

942

10.02.2009 21:27

rooobertek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neviem co dalej......probleem

v Operačné systémy Microsoft

3

419

02.01.2009 15:48

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SuperTux BonusStage ako dalej

v Počítačové hry

4

528

12.04.2007 13:59

Rasputin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hdd a co dalej?

v Pevné disky a radiče

1

588

04.02.2007 10:51

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako ďalej? C++, Pascal..

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

12

578

29.01.2015 18:53

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. p5qpro padla co dalej ?

v Základné dosky

2

455

23.07.2011 18:29

Process Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows neviem co dalej

v Operačné systémy Microsoft

13

535

20.06.2009 19:37

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kupa domeny a co dalej...

v Domény

13

1592

12.12.2011 22:40

spargi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MiniPC! A čo bude ďalej?

v Novinky

6

683

12.08.2007 20:50

mach4 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra