Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.11.06
Prihlásený: 24.07.11
Príspevky: 27
Témy: 11
Bydlisko: Malacky
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2008 21:25

uz som precital strasne vela for, diskusii a neviem co vsetko ako spravit anketu (hlasovanie), tak aby kazdy mohol hlasovat len raz.....je vela rieseni ale ani jedno neni to prave orechove (kontrola IP, ci cookie, alebo ze user musi byt prihalseny)....pomaly mam dojem ze pre guest uzivatelov sa neda spravit taka anketa ze sa im dovoli NAOZAJ LEN RAZ hlasovat

Chvilkami som myslel ze to ani neni mozne, ked taka stranka ako YouTube ma hlasovanie len pre registrovanych uzivatelov, cim vie dokonale kontrolovat hlasovanie. Preco YouTube to hlasovanie nema aj pre guest userov?...ze by nedokazali spravit script, ktory by 100% dokazal kontrolovat guest userov a dovolit hlasovat aj tisicom userom pod jednou IP? (viem ze dovod moze byt donutenie registracie, ale to sa mi nezda...) ...Dokonca aj www.dsl.sk ma hlasovanie (ne)zabezpecene cez cookies.

No ale napriklad anketa tipu blueboard to ocividne dokaze, vid:
Kód:
http://blueboard.cz/anketa_0.php?id=691401


ako na to moze ist?..netusite?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stale to iste dokola

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2008 21:29

Mas pravdu, ze sa to bez registracie neda, pretoze kto ma dynamicku ipcku, hlasuje znovu a kto zmaze cookies hlasuje taktiez. Dalej su moznosti rozne anonymizery, proxy servery, a pod.







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.11.06
Prihlásený: 24.07.11
Príspevky: 27
Témy: 11
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.04.2008 21:51

tak a ja som si myslel ze ten blueboard.cz ma tie ankety vymaknute ale kontroluje to podla IP :D ...sused co ma ten isty net uz halsovat nemohol i ked este nehalsoval, lol.

Potom tu je taka nie moc ruzova cesta ako trochu viac identifikovat unikatneho usera. K IP sa prida verzia prehliadaca, verzia windowsu, rozlisenie..a vsetko co ide zistit o userovi. Co si o tom myslite?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stale to iste dokola

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2008 21:57

no to je mozne.. ale ako to budes overovat?? budes to zapisovat do cookies?? tie zmazes...

do databazi ?? koli ankete by som si databazu nezasieral...

nemam iny napad ako cookies :)







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.11.06
Prihlásený: 24.07.11
Príspevky: 27
Témy: 11
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.04.2008 22:10

Blackshadow píše:
no to je mozne.. ale ako to budes overovat?? budes to zapisovat do cookies?? tie zmazes...

do databazi ?? koli ankete by som si databazu nezasieral...

nemam iny napad ako cookies :)


coje na tom zle to ukladat do db.....staci mi na to jedna tabulka o dvoch ci toch stpcoch a je to....napr. v mojom pripade by som tu tabulku mazaval vzdy o dvoch rano (lebo to neplanujem na anketu ale nieco tomu podobne) a ani privela zaznamov tam nebude. Podla mna je toto dobry napad, nevidim na tom nic zle.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stale to iste dokola

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2008 22:21

oks oks.. mas na serveri take, ze ti dovoli v urcitych intervaloch spustast nejaky script??
tak to je potom dobre...







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Stale to iste dokola

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2008 12:40

Pozri sa, stopercentnú ochranu aj tak nikdy nedosiahneš, ankety väčšinou nie sú záväzné, a ten kto sa naštve a bude chcieť zahlasovať viackrát aj tak viackrát zahlasuje.

IMHO stačí cookies, normálni ľudia aj tak netušia, čo to je.

Samozrejme, kombinácia OS, user agent a IP v databázi je celkom ok, avšak ak sa niekto naštve, tiež bude môcť hlasovať aj miliónkrát (asi na to bude musieť vynaložiť viac úsilia, ale nie je to ani zďaleka také nedosiahnuteľné). Navyše, aj obyčaný noob si len aktualizuje prehliadač a môže hlasovať zas (prípadne použije iný prehliadač, existujú ich mraky).

Skôr by som si na tvojom mieste sledoval štatistiky návštevnosti a vyhodnocoval ich - ak je nejaký rozumný pomer medzi všetkými návštevami a klikmi na anketu, je to ok a anketu môžno považovať za dôveryhodnú. Ak naopak zaznamenáš prudkú zmenu v prospech klikov na anketu (trebárs viac klikov na anketu ako bolo celkových návštev), tak anketu jednoducho zrušíš, alebo nejak vyhlásiš za neplatnú.


Nie je to tak dávno, čo nejaká maďarská obec (už neviem ktorá, možno to bolo aj nejaké väčšie mesto) vyhlásila na internete hlasovanie o názov toho mosta a tiež bolo otvorené. Samozrejme, roztrúbilo sa to po slovenskom internete a škodoradostní Slováci opakovane a opakovane hlasovali (a písali hlasovacie skripty) za nejaký švihnutý názov (tuším to nakoniec vyhral názov Most Chucka Norrisa).

Čiže, ak naozaj necheš mať ankety kontrolované registráciou, podvodom nezabrániš.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.11.06
Prihlásený: 24.07.11
Príspevky: 27
Témy: 11
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.04.2008 20:50

p360t píše:
Pozri sa, stopercentnú ochranu aj tak nikdy nedosiahneš, ankety väčšinou nie sú záväzné, a ten kto sa naštve a bude chcieť zahlasovať viackrát aj tak viackrát zahlasuje.

IMHO stačí cookies, normálni ľudia aj tak netušia, čo to je.

Samozrejme, kombinácia OS, user agent a IP v databázi je celkom ok, avšak ak sa niekto naštve, tiež bude môcť hlasovať aj miliónkrát (asi na to bude musieť vynaložiť viac úsilia, ale nie je to ani zďaleka také nedosiahnuteľné). Navyše, aj obyčaný noob si len aktualizuje prehliadač a môže hlasovať zas (prípadne použije iný prehliadač, existujú ich mraky).

Skôr by som si na tvojom mieste sledoval štatistiky návštevnosti a vyhodnocoval ich - ak je nejaký rozumný pomer medzi všetkými návštevami a klikmi na anketu, je to ok a anketu môžno považovať za dôveryhodnú. Ak naopak zaznamenáš prudkú zmenu v prospech klikov na anketu (trebárs viac klikov na anketu ako bolo celkových návštev), tak anketu jednoducho zrušíš, alebo nejak vyhlásiš za neplatnú.


Nie je to tak dávno, čo nejaká maďarská obec (už neviem ktorá, možno to bolo aj nejaké väčšie mesto) vyhlásila na internete hlasovanie o názov toho mosta a tiež bolo otvorené. Samozrejme, roztrúbilo sa to po slovenskom internete a škodoradostní Slováci opakovane a opakovane hlasovali (a písali hlasovacie skripty) za nejaký švihnutý názov (tuším to nakoniec vyhral názov Most Chucka Norrisa).

Čiže, ak naozaj necheš mať ankety kontrolované registráciou, podvodom nezabrániš.


oka...nechajme ankety anketami. Opat sa vratim ku stranku YouTube. Pri kazdom videu mas napisane ze kolko krat bolo prezrete. Stranka musi zabranit pripocitavaniu ak niekto stale dava refresh. Takze musi overovat ci to iste pc si nepozera to video akzdu sekundu. Je to vlastne ten isty princip ako hlasovanie. Ako myslis ze to maju zabezpecene?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Stale to iste dokola

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2008 19:04

Predpokladám, že to číslo tiež nie je aboslútne presné, ale prísť na to, ako merajú tieto dáta je jednoduché - cookies.

Keďže počet zobrazení nejakého videa nie je úplne superultra dôležitý parameter, stačí to, navyše pri tom neskutočnom množstve návštev na youtube sa aj nejaký pošuk, čo si maže cookies a kliká na refresh stratí...

Navyše, možno to majú nejak skombinované s registráciou atď atď... Youtube dnes patrí Googlu, Google nie je nejaká dedinská stránka, môžu to mať naozaj veľmi premakané.

Na tvojom mieste by som skúsil cookies a porovnával si napr. pomocou Google Analytics údaje, nejak to vyhodnocoval a tak. Z toho potom uvidíš, či sú tie čísla dôveryhodné.

A ak by to meranie malo mať naozaj nejakú dôležitosť, vtedy je čas siahnuť po registrácii.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stale to iste dokola

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2008 22:16

preboha, co to ma byt za anketu, ze sa ti az tak o to jedna? Toto nedokazes nejak super zabezpecit

cookies - zmazes
ip - zmenis
prehliadac - zmenis
system - zmenis

dalej ma napada to, ze aku mas verziu flash pluginu, ale to sa da len v kombinacii s ostatnymi, alebo napr, ci mas povoleny javascript..

sklbit jedno s druhym + cookies a vsetko dokopy..

lenze aj tak to nebude stacit... vsetko sa da obist

sprav registraciu - overovanie na mail - vytvoria si dalsi.. (dnes ma kazdy viac mailov)

Jedine 100% sposob asi je, vytvorit registraciu na meno a adresne udaje, posielat im na adresu s aktivacnym kodom, co zadaju na stranke a potom vedia hlasovat :D

ale aj to si mozu dat zaslat na kamarata a podobne :D

proste to na 100% nespravis







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 13.04.2008 16:42

Blackshadow píše:
proste to na 100% nespravis
Ale urobíš (stačí digitálny podpis). :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stale to iste dokola

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 13.04.2008 20:11

lol... tak ale to uz je o inom :D

inac, nemate nejake materiali o digitalnom podpise?? pouzil to uz nekdo z vas??







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows 10 instalacia - stale dokola

v Operačné systémy Microsoft

3

398

07.04.2021 22:37

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stale dokola sa opakujuca zle rozlisenie

v Operačné systémy Unix a Linux

2

546

11.11.2009 11:50

TommyHot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows vista sa stale dokola restartuje. HELP!

v Operačné systémy Microsoft

10

1573

15.10.2008 15:30

Krucifix Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 7 - Po zapnuti PC sa stale dokola rebootuje

v Operačné systémy Microsoft

4

899

14.11.2012 0:20

Googler1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problémy.problémy a stále to isté..

v Ovládače

6

1200

30.05.2007 19:32

jefo250 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dokola NVidia

v Ovládače

3

408

12.05.2010 9:21

p4tooo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Su to tie iste?

v Pamäte

4

820

10.02.2008 15:52

R.I.P. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dokola omielaná otázka - JAVA_HOME

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

6

742

31.08.2008 23:21

programator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Za isté peniaze len viac muziky?

v PC zostavy

19

1042

15.07.2008 14:52

Rao Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. original chladim a furt to iste

v Chladiče a všetky druhy chladenia

10

837

27.08.2006 14:19

Search.mod Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WindowsXP SP3.Po antivire bootovanie dokola

v Operačné systémy Microsoft

2

296

13.11.2010 13:48

Gustav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Menu take iste ako je na agem.sk

v JavaScript, VBScript, Ajax

1

369

02.10.2010 13:07

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Je mozne v PERLe nastavit sa na iste miesto v riadku suboru?

v Perl, Python, Ruby, CGI

6

1704

13.05.2008 19:29

Lucao Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stale BIOS

v Operačné systémy Microsoft

5

796

13.04.2022 17:30

florq Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stale zatezenie ??

v AMD - Advanced Micro Devices

7

399

04.10.2011 11:34

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. stále BSOD

v Pevné disky a radiče

8

521

07.11.2009 15:28

napalmex Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra