Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 50 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 17:52

Ahojte , v poslednej dobe sa mi prejavuju zdravotne problemy ako je bolest chrbta bolest oci a hlavy a viem ze je to sposobene "nepohodlim" ktore mam pri pc , a to je zle lebo ked sa zle (nepohodlne) citim pri pc tak som nervozny a vsetko ma boli.Takze planujem ze urobim niake zmeny v mojom workplace( napr znizenie stola , premiestnenie a pod..)Chcel by som s spytat , ze aka je taka idealna vyska pc stola , ci je lepsie pouzivat tu vysuvnu srandu na klavsnicu alebo je to lepsie mat klavesnicu a mys na stole , a v akej vyske a vzdialenosti by mal byt monitor od oci. Uvitam kazdu radu alebo nejake postrehy k teme :) .Pls len neradte nech si kupim nejake 25 tisicove kancelarske ortopedicke a neviem ake kreslo :roll: .Budem vdacny za kazdu radu , lebo asi viete co je to citit sa nepohodlne za pc :jaw: :x :sick:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 30.08.07
Prihlásený: 07.04.24
Príspevky: 1109
Témy: 26
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 17:55

No mozno to je tym ze pri nom travis vela casu... pokial sa to netyka zamestnania odporucam trosku pc obmadzit... Ja sa tak niekedy tiez citim.. vtedy je najlepsie ist na chvilku vonku :D







_________________
No INTERNET
No LIFE
CPU: Intel Core i5 4690K MB: MSI Z97 GAMING 5 VGA: nVidia GTX970 RAM: Corsair Vengeance 1866MHz 16GB HDD1: KINGSTON SSD V300 120GB HDD2: Seagate 1TB ZDROJ:Corsair Power Supply HX620 620W OS: Windows 10 Monitor: Xiaomi Mi Curved 34"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.03.2009 17:58

D4vid píše:
No mozno to je tym ze pri nom travis vela casu... pokial sa to netyka zamestnania odporucam trosku pc obmadzit... Ja sa tak niekedy tiez citim.. vtedy je najlepsie ist na chvilku vonku :D
Praveze nesedim za nim az tak moc casu aj ked by to mohlo byt menej(predsalen su ludia ktory tam stravia aj 12hodin denne , ja tam v priemere stravim mozno 2 hod denne , cez vikendy mozno 4 hod) ale tam asi ani nejde o ten straveny cas za pc , proste ja zapnem pc chvilu za nim sedim alebo co a po 10 minutach uz ma boli v chrbte uz sa hmirim a neviem co :(


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 09.03.08
Prihlásený: 19.12.14
Príspevky: 748
Témy: 91
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 18:08

Odporúčam Spinalis stoličku ak to poznáš síce je to ohromne drahé navyše v časoch finančnej krízy ale tak pre info ( http://www.spinalis.sk/ ) Je to zdravé pre chrbticu podrobne preštuduj celú stránku. ;) :) :hacker: :robot:







_________________
CPU: Intel E7400 + Cooling Freezer 7 PRO / RAM: 2 x 2GB DDR2 1066 Extreme Edition / VGA: Gainward HD 4850 GS 512 MB ( 700 MHz) / HDD: Samsung 750 GB / DVD: Samsung DVD Burner Light Scribe / MB: Asus P5Q PRO / PSU: Enermax PRO 82+ / MONITOR: LCD Samsung 2243BW (22") 2ms / MOUSE: Logitech Wireless Wave KEYBOARD : Logitech WAWE PHONE:LG GT 540 Optimus GPS: Garmin Nuvi 255 (Slovakia Roads), Reproduktory: Redstar Multimedia OS: Windows 7 Ultimate - 64 bit.--- Google USER
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.10.07
Prihlásený: 07.12.22
Príspevky: 367
Témy: 12
Bydlisko: Prievidza/P...
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 18:15

D4vid píše:
No mozno to je tym ze pri nom travis vela casu... pokial sa to netyka zamestnania odporucam trosku pc obmadzit... Ja sa tak niekedy tiez citim.. vtedy je najlepsie ist na chvilku vonku :D

jj naj je ist von, ja zoberiem psa, prebehneme sa, zapalim si.. a ked pridem naspat a sadnem za pc citim sa na dalsich 8 hodin expenia :-D :-D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.11.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 1761
Témy: 41
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 18:31

skús si vymeniť stoličku za fitloptu







_________________
Oldcore user
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 18:33

Základ je stolička k dobrou oporou na chrbát, vysoká by mala byť asi tak, že keď sa pozeráš priamo, tak by si mal vidieť za rovno očí vrchnú hranu monitora. Klávesnicu a myš v takej polohe/výške, aby si nemal ruky moc natiahnuté dole ani vyložené hore vzhladom na pozíciu v ktorej by si mal sedieť. Ďalšia vec je, že stolička by mala mať opierku na ruky a operadlo, ktoré sa dá polohovať, aby si si vedel nájsť optimálnu polohu pri sedení.
No a potom prichádzajú na rad také veci ako je myš, ktorá ti sadne do ruky, aby ti počas klikania nestŕpla ruka alebo tak. Ale základ je dobrá stolička. Zájdi do nejakej predajne s nábytkom a pár si ich vyskúšaj. Stôl a jeho výšku a výšku klávesnice a myši upravuj na základe toho ako sedíš.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 27.02.07
Prihlásený: 10.01.17
Príspevky: 1129
Témy: 41
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 18:34

Monitor vo vyske oci vo vzdialenosti jednej paze (aby si dosiahol z miesta, kde sedis bez pohnutia zadkom), klavesnica a mys tak, aby si mal predlaktie a rameno v pravom uhle pri pisani (ruky neopierat), nohy mat polozene celymi chodidlami na dlazke, pravy uhol medzi holennou a stehennou kostou, sediet vzpriamene, na celej riti a naucit sa pisat vsetkymi desiatimi naslepo - odporucam program ATF (All Ten Fingers) v kombinacii s ucebnicou Administrativa a korespondencia pre 1. rocnik SOS.

To su zasady spravneho sedenia pri PC, kedy Ta nebude nic boliet a budes krasne rychlo a bezchybne pisat. Nemusis stale tocit hlavou, vyhnes sa bolestiam krku. Skusil by som sediet na FitLopte a nutit sa sediet vystrety na nej. Naozaj popicofka. :)
Nastav si aj jas monitora, aby Ta oci neboleli.

Odporucam stolicku SIRIUS od Office Pro.
http://bydleni.baushop.cz/kancelarske-zidle/office-pro


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.03.2009 19:06

Kazdemu kto mi tu radi a pod velmi pekne dakujem :) .Asi budem musiet kupit niake nove kreslo alebo stolicku alebo zeby fit loptu?..ale neviem niake je to proti srsti ked vravite ze stolicka ma mat operadlo a podpierky na ruky a fitlopta nema ani jedno z toho , a fit lopta je dost nizka a v tom pripade ak by som chcel dociahnut na klavesnicu musel by som mat ruky natiahnute do hora.Oki tak monitor si zvisim popripade znizim tak aby ked sa vystrem a oprem som mal hornu hranu zaroven oci.Asi vymontujem tu vysuviaciu policku na klavesnicu a mys aj tak je to neprakticke lebo sa o to bucham , a ma to malo priestoru.A co k tej vyske stola , kolko odporucate?..lebo ja mam vrchnu cast stola vo vyske 80cm co je asi vela , a monitor mam pred oknom a cital som ze ani to neni dobre pre oci , asi dam pc stvol k stene na lavo od okna cize ked budem sediet pri stole okno budem mat po pravej ruke, a ten stvol znizim a niake tie cm na tych 75cm (vrchna hrana stola) myslim ze aj tych 5cm nieco spravi.Vy mate aku vysku stola?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 23.02.08
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 2691
Témy: 121
Bydlisko: Štúrovo
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 19:34

Ja by som ti odporucil ked ta boli po dlhom sedeny chrbat to to http://www.darceky-eshop.sk/masazna-pod ... p-660.html


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 15.05.17
Príspevky: 2264
Témy: 48
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 19:55

Co sa tyka monitoru a klavesnice tak to ti tu uz napisali. Ale ja doplnim kreslo, a taku lacnejsiu alternativu. Tiez mam s tymto trochu problemy. Za PC travim taky 3 hodky cez tyzden a 4-5 cez vikendy. A preto som sa rozhodol investovat do kresla a akurat vcera sme boli v BA tak som si kupil toto : http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/40103100 - ide o to, ze je vysoke, takze hlavu mam oprete. Ma aj vystelku v oblasti ladvin takze sedim tak vystretejsie ale lavne sa da dobre ponastavovat a co ma tesilo najviac, sedelo sa mi za nim vyborne a cena bola tiez prijatelna na take kreslo. Dnes som ho pouzivma prvy den a uz je to lepsie, to mozem potvrdit. Pls neberte to ako reklamu, ale ja mam doma toto a je to perfektne a nestoji to tazke peniaze.







_________________
WYSIWYMGIYRRLAAGW: What You See Is What You Might Get If You’re Really Really Lucky And All Goes Well.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.03.2009 20:19

Jj ta cena je celkom prijatelna este , ale teraz este neni aktualne nove kreslo , zatial mi vystaci to co mam , len mam pocit ze mam vysoko stvol asi?...este mi nik nrepezradil aku mate vy vysku stola?...asi to znizim na tych 75cm co myslite bude to oka?..a tu policku na klavesnicu vymontujem.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 21:11

75cm mám aj ja a pripadá mi to akurát (btw, som vysoký cca 185cm). Stoličku mám asi pol metra od zeme.

Inak ešte by som ti poradil nejaké svetlo za monitor, aspoň nejaké také ledky čo sa robia na USB ako lampa pre notebooky. Nech ti večer monitor neťahá oči.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 21:17

1. vrchná hrana monitora zarovno s očami
2. klávesnica a myš v rovnakej výške, na vysúvacej doske
3. pohodlné kreslo
4. svetlo za monitorom a znižovať jas

Ja mám 76cm stôl, meriam 186cm a 17" monitor je mi hrozne nízko, preto idem kupovať výškovo nastaviteľný, bolieva ma krčná chrbtica. Cez týždeň sedím za PC možno hodinu, ale keď som doma, tak 8 hodín nie je problém.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 15.05.17
Príspevky: 2264
Témy: 48
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 21:40

No tak ako hovori tommy s tym monitorom, ja mam mys na stole aj s klavesnicou a nemam problem. Meriam asi 185 cm ale tak s tymto kreslom to nie je problem nastavit ako potrebujem. A samozrejme ze mi stale svieti lampa nad stolikom, ktoru mam otocenu tak aby isla na stenu a poza monitor. Svieti na zlto, take mäkke denne svetlo.

PS:co sa tyka mna, tiez nemam problem stravit za PC 8 hodin, samozrejme ze prestavky kvoli ociam mam brejle, ale velmi sa tymi 8 hodinami nechvalim :P







_________________
WYSIWYMGIYRRLAAGW: What You See Is What You Might Get If You’re Really Really Lucky And All Goes Well.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2009 21:57

Keď dáš nižšie kreslo, začnú Ťa bolieť bedrové kĺby, príp. kolená.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2009 8:38

Takze trosku som tak laicky "nacrtol" situaciu pri mojom Workplace , a niake moznosti zmeny popripade vyhody nevyhody danych poloh stola a jeho vysky:

SITUACIA A.)
http://img135.imageshack.us/my.php?image=47982479.jpg

Myslim ze toto je asi najnevyhodnejsia pozicia aka moze byt (takto to moementalne mam).Pretoze je tu vela NEVYHOD: 1. na stene pod dlhsou hranou stola je radiator do ktoreho si bucham nohy a tym padom si ich nemozem ani poriadne vystirek ked mam na to chut. 2.tym padom ze je tam radiator, nemozem dat ten stvol nizsie lebo radiator to nedovoli a stvol musi mat vysku minimalne 80cm ako aj teraz ma(a to je pre mna dost vysoko kedze meriam 175cm).3.hned za monitorom mam okno cize popri dlhsej hrane stola je aj okno a to tiez neni dobre , cize ani tie svetla si tam nemozem dat aby mi netahal monitor oci. 4. Priestor medzi skrinkou a stolom je prakticky nevyuzitelny pretoze sa tam nezmestim a mozem tam mat maximalne smetiak. Myslim ze tato SITUACIA A ma vela nevyhod a ziadnu vyhodu asi.


SITUACIA B.)
http://img187.imageshack.us/my.php?image=pc2.jpg

Takto situovane worplace je podstate to iste co SITUACIA A. len by som tam musel prirobit tu vysuvnu policku pre klavesnicu a mys(ta tam sice uz je ale sa tam zmesti len klavesnica) cize by som musel zohnat dlhsiu dosku.Tato situacia by bola myslim lepsia ako situacia po A. Tato situacia uz ma mozno aj niaku tu vyhodu.

SITUACIA C.)
http://img50.imageshack.us/my.php?image=pc3.jpg

Situacia C. je najvacsia zmena ale myslim ze asi bude najvhodnejsia , sice by som dlsku stola musel skratit zo 140Cm na 105cm (ale aj tak pri situacii A. a B. sa tych par cm nevyuzije (to je ten pristor medzi stenou a skrinkou kde zmestim akurat ten smetiak).Najvacsie vyhody , ze keby ten stvol premiestnim su tie ze si ho mozem dat do akejkolvek vysky , cize nemusim vymyslat ziadne srandy na klavescnicu , pri stene na tej strane neni ziadny radiator, cize ziadne buchanie noh , a nemal by som za monitorom okno cize by som tam mohol dat aj tie led-ky.Cize ja si myslim ze toto je najvhodnejsi sposob ako to mozem spravit aj ked to da trosku prace(vyvrtat diery do steny a zrezat s dosky 35 cm ktore urcite niak vyuzijem).

JA VIEM ZE TROSKU DLHSI POST ALE KAZDY KTO MI CHCE PORADIT PLS PRECITAT A ZHODNOTIT. DAKUJEM VAM VOPRED CHALANI :) (Sak co neurobite pre to , aby sa kamarat dobre citil za pc no nie ;) )


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2009 15:26

Nik sa k tomu nemoze vyjadriť :-) ?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2009 18:59

Tak C mi pripadá najvhodnejšie, keďže si tam môžeš prispôsobiť stôl a sedenie tak ako je treba...

A btw, k pohodlnej práci pri PC prispieva aj kvalitné pripojenie na net, dneska mi nahodili toto :D
Spohodlnenie prace pri pc







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2009 19:07

Scorpi,Dakujem ze si sa vyjadril , aspom niekto , jj aj ja si myslim ze to bude asi najlepsie , sice pridem o 35Cm dlsky stola ale to neni az tak vela , a mozem si aspom ten stvol dat nizsie co je urcite velke + a myslim ze sa tam budem citit celkovo lepsie, ma este niekto niaku radu k tomu alebo niaky navrh???...a inak aj ja chcem taku rychlost netu =P


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2009 19:44

Keď budeš skracovať ten stôl, tak si najprv tak nejak zboku k nemu sadni a naznač si zhruba v akej výške chceš mať ruky, aby si ho neskrátil moc...lebo keby málo, tak dorovnáš, ale keby moc tak to tak lahko nenadstavíš :)
Jo a net je optika od T-Comu (30MBit) :)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2009 20:50

ScorpionSX píše:
Keď budeš skracovať ten stôl, tak si najprv tak nejak zboku k nemu sadni a naznač si zhruba v akej výške chceš mať ruky, aby si ho neskrátil moc...lebo keby málo, tak dorovnáš, ale keby moc tak to tak lahko nenadstavíš :)
Jo a net je optika od T-Comu (30MBit) :)
Nie nie , asi som nedodal taku podstatnu vec , to je stol na teleskopickej nohe a vynklami je pripevneni o stenu takze som si to skusil na inom stole co mame a priblizne tych 75Cm bude idealne , nezda sa to ale tych 5cm je fakt extremny rozdiel.Pridavam niake foto aby ste pochopili danu situaciu , ak som to zle vysvetlil:
http://img60.imageshack.us/my.php?image=pc1.jpg
http://img136.imageshack.us/my.php?image=pc2cbb.jpg

takze co este stale myslite ze teda mam spravit tu situaciu C.)?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2009 20:54

Aha, no tak po tých fotkách už je to jasné...C sa javí asi ako najmenšie zlo, ale moc sa mi nezdá pchať ten stôl do tej medzierky medzi skriňou a tou stenou s oknom...na tej fotke to vyzerá byť fakt dosť málo miesta...nemôžeš tú skriňu prehodiť s nejakou inou ktorá je trochu užšia?? Alebo to len fotka tak skresluje a je tam dosť miesta??







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2009 21:03

Aj fotka skresluje , (fotene nekvalitnim fotakom) , takto teraz ma ten stvol 140cm , a keby ho chcem pichnut do tej medzeri medzi stenou s oknom a skrinou musim ho zrezat na 105cm (35cm neni az tak hrozne si myslim , strasne mi vadi ak si bucham nohy o radiator a ze je to vysoko je dost nepohodlne , hmm sak prave to ze nemam to s akou skrinou v izbe vymenit , este skusim niak s tym pospekulovat co sa da robit.Scorpi diks ti za rady, a mohol by sa aj niekto iny vyjadrit ak chces , cim viac hlav tym viac rozumu no nie =)?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2009 21:35

No hlavne si to vyskúšaj, či ti tých 105cm bude pohodlne stačiť. Neviem, ak povedzme obeduješ pri PC (ako každý správny závislák :D) tak či sa tam pomestíš a tak :) Proste vo väčšine situácií, ktoré môžu nastať.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2009 21:50

jj vsetko si zajtra poskusam vsetky tie mozne situacie ktore mozu nastat , popripade niake tie "prestahovavacky" , sak mam na to zajtra cely den ved su prazdniny =P..vlastne nemaam musim ist do Ziliny och =(


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 27.02.07
Prihlásený: 10.01.17
Príspevky: 1129
Témy: 41
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2009 21:01

Len aby si potom nepindal na to, ze si buchas pravicu o radiator.
Mne vadi aj to, ked mi je od dveri vidiet do monitora. Z toho ma ide porazit.
Poriadne si to premysli, ked to raz odfiknes, nevratis to s5. Vsetko si poriadne nakresli (ciary), prerataj, premeraj... Predpokladam, ze ten stol je z drevotriesky, rezat to chod niekam von alebo tam, kde nikomu nebudu prekazat triesky na zemi. Pouzi priamociaru pilku, elektricku, listovu (snad vies, co myslim). Ked tych 35 cm odpilis, "ranu" niecim prelep alebo zatri, nech sa to nestiepi a netrusi. Pri vrtani dier do steny bez hanby pouzi libelu (vodovahu).
Daj si s tym cas, neponahlaj, nech je praca cista a si s nou spokojny dlho po ukonceni. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.03.2009 22:18

JJ sak ked to urobim boldla toho ako som to navrhol v situacii C. tak pridem o 35cm stola , ale zato nebudem mat za monitorom okno , pod stolom radiator , a ked niekto otvori dvere nebude mi vidiet do monitora , akurat dnes som nad tym tak dumal , ze ci by sa este niak nedali skrine premiestnit aby som zo stola ani zrezavat nemusel len dnes akosi nebolo casu , este zajtra skusim nad tym pouvazovat.Jj pilu mame to sa neboj , na odpilenu hranunazehlim dyhu s tym neni problem ani celkovo s pracou neni problem , tam je problem len z umiestnenim...BTW MYSLITE ZE pocitacovy stvol o dlzke 105cm a sirke 60cm bude stacit?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 27.02.07
Prihlásený: 10.01.17
Príspevky: 1129
Témy: 41
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2009 22:58

V rozmeroch stola, ktore popisujes, nevidim problem. Duplom nie, ked tam budes mat tak malo veci ako teraz. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Spohodlnenie prace pri pc

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.03.2009 23:24

Mno sak dufam ze to bude okey , este zajtra nad tym niak pouvazujem a uvidime co sa s tym da dalej robit , ale viem ze to musim sto percentne premiestnit aby som to mohol :1. dat nizzsie stvol na tych 73-75cm , 2. nemal monitor pred oknom a po 3. nemal dvere za chrbtom a po 4. nech je to aj trochu hramonicke =)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 50 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prosba o pomoc pri tvorbe diplomovej práce

v Vzdelanie, štúdium, škola

10

2364

03.03.2008 17:39

corey_66 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozdelenie prace

v Správy pre vedenie fóra

1

1102

05.09.2008 22:02

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Luckine prace

v Webdesign

11

992

19.12.2010 15:57

pa3ick Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Graficke prace

v Ponuka práce

0

907

11.06.2009 12:44

Spider2007K Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Punuka prace

v Správy pre vedenie fóra

1

807

15.09.2012 21:22

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. graficke prace

v Ponuka práce

8

1666

15.07.2007 22:16

JoSliacky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Uľahčenie práce

v PHP, ASP

15

1055

11.10.2007 16:33

bruno.b Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Klavesnica do prace

v Externé zariadenia

3

306

11.04.2017 13:17

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook do práce

v Notebooky a netbooky

12

572

27.10.2016 16:55

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Téma bakalárskej práce

v Vzdelanie, štúdium, škola

0

360

10.10.2013 9:22

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PRACE NESCHOPNE USB

v Ostatné zariadenia

8

513

31.05.2012 12:10

evens Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Téma ročníkovej práce

v Vzdelanie, štúdium, škola

5

336

17.03.2014 14:52

likju Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Grafik - Ponuka prace

v Ponuka práce

0

1787

22.02.2007 13:51

Graphic Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. ponuka prace, porusovanie pravidiel?

v Správy pre vedenie fóra

8

859

13.03.2012 12:05

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ponuka práce (grafik, programátor)

v Ponuka práce

0

2024

14.02.2007 20:05

exidas Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dobrovoľné práce Helpx.net

v Dovolenka, cestovanie a turistika

1

491

19.02.2015 14:09

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra