Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 739
Témy: 206
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2011 11:49

chcel by som sa spytat ako sa da na klasickom pc pripojeneho na net (s dynamickou ip) spravit samba server?
Chcel by som to spravit tak ze server bude pristupny z celeho internetu nie len z LAN siete a to tak ze tomu serveru (PC) bude priradena klasicka verejna IP a bude stacit ked sa na tuto ip dostanem prakticky z akehokolvek pc priamo cez win a funkciu pripojenie sietovej jednotky. Tym by som chcel docielit to ze nebudem musiet na kazdy takto pripojeny pc instalovat nejakeho FTP klienta alebo nejaky VPN tunel alebo nieco podobne. Samozrejme ze pokial si tu sietovu jednotku hodim do PC tak pri kazdom pokuse o nalogovanie sa na server bude vyzadovane prihlasovacie meno a heslo a po spravnom zadani tychto udajov by som chcel vidiet prakticky cely obsah HDD servera. Potom budem môcť kopirovat subory na server, stahovat zo servera, pozerat subory priamo na servery povedzme nejaky film by som si pozrel priamo zo servera bez toho aby som ho musel stahovat zo servera na pc a pozriet az potom (POZOR nejedna sa o vzdialenu plochu alebo nieco podobne proste vsetko by islo len cez win bez dalsich softov) na tento ucel by som chcel pouzit sambu
Viem ze toto cele sa da spravit pretoze to mame takto zariadene vo firme (akurat ze ten firemny server ma staticku ip ale pokial by niekto vedel ako takyto server spravit len cez staticku ip tak by som si ju tiez prehodil na staticku v tom nie je problem)

Este som cital ze sa to robi pomocou nejakeho ssh protocolu ale vobec neviem aky je to protocol
THX za odpovede


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Som úplny zaciatocnik v Linuxe, ako rozbehat tuto funkciu:

Registrovaný: 31.12.07
Prihlásený: 03.09.19
Príspevky: 64
Témy: 5
Bydlisko: internet
Príspevok NapísalOffline : 08.02.2011 12:00

Ono ak mas verejnu IP adresu, tak vobec nevadi ze je dynamicka, lebo existuje sluzba dynDNS, ktora vie zariadit ze sa tvoja IP adresa aktualizuje k tvojej domene. Samba server je dobra vec na zdielanie adresarov a tlaciarni, ale nikdy som nepocul ze by sa cez sambu spravoval pocitac.

SSH je jedhoduchy a ucinny protokol pomocou ktoreho mozes jednak ovladat pocitac na dialku cez prikazovy riadok (windows client je PuTTy), ale aj cez graficke rozhranie (NX server) a tiez mozes kopirovat subory (windows klient WinSCP) podobne ako v total commanderi, alebo windows exporeri. Cely traffic je zasifrovany, takze je to aj relativne bezpecne.
Ak chces aby ti to vsetko fungovalo, musis zapnut ssh daemona a povolit TCP port 22 na firewalloch.







_________________
PSU: Corsair HX 520W || CPU: Intel Core 2 Duo 2.44 GHz E4600 || MB: Asus P5Q Pro || RAM 4GB || VGA MSI 8400GS || OS Fedora amd64 FS ext4
v počítačoch som noob, tak prosím neprehliadajte tento fakt
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Taktovanie - úplný začiatočník

v Biosy a ladenie výkonu

1

716

15.12.2009 22:12

M84 M4ST3R Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Uplny zaciatocnik - Python 3

v Perl, Python, Ruby, CGI

15

1619

16.06.2014 21:19

nBXXL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. POMOC s virusom - som uplny laik

v Antivíry a antispywary

21

1706

26.10.2009 21:57

pitimir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. !Pomoc! som úplný lajk čo s RAM a procesorom u notebookov?!

v Pamäte

3

1057

25.07.2009 21:02

Syma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. potreboval by som rozbehať tv kartu Leadtek

v Operačné systémy Unix a Linux

1

307

27.01.2010 20:18

_FleXoR_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Php som začiatočník

v PHP, ASP

3

531

02.03.2015 23:11

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Project Alpine...Som len zaciatocnik:-(

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Modifikácie, návody a projekty

36

3712

01.12.2007 1:36

spawn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Som začiatočník vo Visual C++, pomôžte prosím

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

862

14.07.2008 13:27

Piedro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako ukryt funkciu eval?

v PHP, ASP

9

593

22.12.2010 19:11

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mozilla Firefox- ako vypnúť funkciu...

v Sieťové a internetové programy

3

582

27.11.2010 21:27

acer564 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Excel – vytváranie makra – ako opakovať funkciu?

v Ostatné

2

2100

28.05.2018 9:24

Idea Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako rozbehat DC++?

v Sieťové a internetové programy

0

279

31.10.2011 11:11

potvorkape Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako rozbehat wifi

v Siete

6

517

20.07.2008 15:03

ferooo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako rozbehat novy bios ???

v Ovládače

2

562

26.02.2012 23:37

ScorkySVK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako rozbehat comp bez hdd?

v Ostatné

13

749

24.10.2008 13:57

Prp.Bender Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako rozbehat mail() na Windows 2000?

v PHP, ASP

5

514

13.06.2008 20:42

chrono Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra