[ Príspevkov: 33 ] 1, 2
AutorSpráva

Užívateľ
Užívateľ
Slovenských tínedžerov láka svet IT, chcú byť napríklad youtubermi

Prihlásený: 21.10.17
Témy: 71 | 71

Zaujimavé :lol: http://www.zive.sk/clanok/111363/slovenskych-tinedzerov-laka-svet-it-chcu-byt-napriklad-youtubermi
Aký máte názor na to že youtuber či raper je ITčkár? :D

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ

Prihlásený: 22.10.17
Témy: 580 | 580

Smutne.

// Spojený príspevok Pia 08.01.16 20:42

Na pctuning.cz bol skvelý vlqnok o "Geekoch a "moderných geekoch".

MB: Asus Z-97 Pro Gamer; CPU: Intel Core i5 4690K @ 4.5 Ghz • 1.27v; CPU FAN: Arctic Cooling Liquid Freezer 240; GPU: EVGA GTX 980Ti Classified - NZXT G10 + Corsair H55; RAM: 16GB HyperX SAVAGE; SSD: Kingston HyperX 240GB; HDD: 2TB ; PSU: EVGA SuperNova G2 750W; Case: Fractal Design Define C; LCD: HP EliteDisplay E271i; MOUSE: Logitech MX Master + Razer Goliathus; KEYBOARD: Logitech G710+; Repro: MicroLab Solo6C; OS: Windows 10

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Témy: 41 | 41

Na pctuning.cz to v duskusii dobre napisal jeden typek....pred 15rokmi ked jazdil favoritom, zaujimal sa o IT, hraval hry, zbieral platne, tak bol v okoli cudakom a smiali sa mu. Dneska ked to iste robia hipsteri, tak su vrcholom dokonalosti.

Dnes kazdy mlady clovek si mysli, ze ked si nainstaluje 100apiek do smartphonu a dokaze si nainstalovat windows a linux a radi ludom na fore, tak je z neho mega ITckar a chcel by robit v tych naj IT firmach. Bohuzial je doba nedostatku kvalitnych ludia a firmy beru aj "vyskillovanych" hipsterov a pozerov.

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Stale sme v dobe, kde v IT chybaju profesionali. Malo ludi to chce studovat. Byt youtuberom nie je byt ITckarom. Neviem ci pod to zapada, robit debila zo seba a mat co najviac videni. Ak si niekto takyto hovori, ze je ITckar, tak boze chran nas od takychto Ajtakov. Ja povazujem ITckara cloveka, ktory vie ako funguje PC, ktory vie programovat (nie PHP, CSS, HTML), vie principy OOP. Youtuber sa isto na nieco take nechyta :D

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ

Témy: 580 | 580

ITckar nemusi vediet vsetko spomenute, staci jedno a to ovladat.
Vies ono stale najdes mnoho programatorov ktory si PC nepostavia lebo sa tomu nerozumeju, a zasa opacne vela ludi co sa zaobera skladanim a HW tak nevie programovat.

Osobne za AjŤaka považujem človeka ktorý sa rozumie a pracuje s informačnými technológiami a je jedno ci na báze SW alebo HW.

Avšak youtubery to rozhodne niesu.

MB: Asus Z-97 Pro Gamer; CPU: Intel Core i5 4690K @ 4.5 Ghz • 1.27v; CPU FAN: Arctic Cooling Liquid Freezer 240; GPU: EVGA GTX 980Ti Classified - NZXT G10 + Corsair H55; RAM: 16GB HyperX SAVAGE; SSD: Kingston HyperX 240GB; HDD: 2TB ; PSU: EVGA SuperNova G2 750W; Case: Fractal Design Define C; LCD: HP EliteDisplay E271i; MOUSE: Logitech MX Master + Razer Goliathus; KEYBOARD: Logitech G710+; Repro: MicroLab Solo6C; OS: Windows 10

Užívateľ
Užívateľ

Témy: 82 | 82
Vek: 19

Nic take tam napisane nie je, ale suhlasim s vami

Citácia:
Okrem oblasti IT sa v odpovediach objavili profesie ako youtuber, animátorka filmov či raperka

Peripherals: Mouse A4Tech Bloody V8 V-track Keyboard Cooler Master Suppressor Headphones Symphonized Wraith 2.0 | Rock Zircon | Xiaomi Piston v3 | 2x Knowledge Zenith EDR1 | TY Hi-Z HP-32 External drive Samsung M3 Portable 2TB
Phone: Xiaomi Redmi Note 2 + Xiaomi MiBand 2
Foto: Canon 50D + Canon 50mm f/1.8 STM + Canon EF-S 18-55mm IS

Na rady a otázky ohľadom pc zostáv a komponentov slúži fórum, nie SS. Ďakujem za pochopenie.

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

kllr007 píše:
ITckar nemusi vediet vsetko spomenute, staci jedno a to ovladat.
Vies ono stale najdes mnoho programatorov ktory si PC nepostavia lebo sa tomu nerozumeju, a zasa opacne vela ludi co sa zaobera skladanim a HW tak nevie programovat.

Osobne za AjŤaka považujem človeka ktorý sa rozumie a pracuje s informačnými technológiami a je jedno ci na báze SW alebo HW.

Avšak youtubery to rozhodne niesu.

Tak osobne si myslim, ze clovek, ktory sa venuje programovaniu, by mal vediet aspon tie zaklady, ako funguje pocitac - procesor, pamat.

Správca fóra
Správca fóra

Nie všetci programátori nutne potrebujú vedieť, ako funguje bežný procesor, alebo pamäť. Samozrejme, znalosť architektúry je vždy výhodou, ale nie podmienkou dobrého programátora.
Ono takto zovšeobecňovať pojem "programátor" asi nie je práve správne.
Ale súhlasím, je pri najmenšom smutné, že človek ktorý vie zapnúť PC, nahrať nejaké video si už hovorí ITčkar, no ale je to predsa jeho/jej vec, nie?

Užívateľ
Užívateľ

Skôr ide o to ako potom spoločnosť vníma skutočných ITčkarov.

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Presne tak.

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Témy: 153 | 153

Ja som logista a robotu by som nemenil. ITckar by som byt nechcel. Kazdy by chcel byt ITckar, manazer a realne nema kto robit. Pritom kollkych ITckarov ani ta robota nebavi. Snivat byt youtuberom. Deti to prejde ked okusia realitu, na ktoru ich stredna skola u nas nevie pripravit

MB: Gigabyte B250-D3H CPU: Intel Pentium G4560 RAM: Crucial Ballistix 8GB 2666MHz COOLER: SilentiumPC Fera3 GPU: Asus ROG Strix GTX1050Ti PSU: EVGA SuperNOVA 550 G3 SSD: Samsung EVO 750 250GB CASE: Corsair 88R

Napomenutý užívateľ
Napomenutý užívateľ

Témy: 60 | 60

killer píše:
Ale súhlasím, je pri najmenšom smutné, že človek ktorý vie zapnúť PC, nahrať nejaké video si už hovorí ITčkar, no ale je to predsa jeho/jej vec, nie?

Vobec to nieje jeho vec, pretoze podobni ludia sa s odvahou krala skorpiona vrhaju do kadecoho pretoze "sak to viem, som king, je to len blbe pc, ono to nebude tazke" a pritom nemaju ani zakladne vedomosti. Potom dostanu od zivota po hube a zaziju navrat do reality.
Potom tu pistia na forach ze dodrbali hento a tamto a ked im clovek povie pravdu do coi (ze sa do toho nemali co ondit, lebo nic nevedia), tak este pyskuju.

Keby si to vyzrali bez otravovania inych ludi naokolo, tak budiz. Ale otravuju svojou tvrdohlavostou, drzostou a nevedomostou aj ostatnych. A potom sa bav s takym exotom co si mysli aky je mudry a pritom ani nevie sformatovat hdd a nabootovat instalacku.

Kopa BFU, co vedia len "kliknut na modre Ecko" nazyva "programatorom" hocijakeho suseda ci kamosa, co vie len o par veci viacej z pouzivania pc, ako oni.

Mame aj u nas v praci kopu koderov, co si nevedia na ntb ani len spustit recovery a behaju s tym za nami do servisu. Tiez som zastanca teorie, ze programator by mal vediet ako pc funguje, aspon zakladne, ked uz nie HW, tak SW. Ale ked nevedia ani len uzivatelsku vec, ako je spustit recovery OS, co je navyse popisane v manuali k jeho ntb, tak riadny fail.

Správca fóra
Správca fóra

A prečo to tebe dvíha tlak? Vidíš sa v tom? Bože, veď to je úplná hlúposť. Nech si hovorí ako chce, keď mu to trochu zlepší náladu. :rolleyes:
To ako keď sa ma šéf pýtal, či chcem na vizitku CEO :lol:

Čestný člen
Čestný člen

Témy: 409 | 409

Altruista píše:
Ja povazujem ITckara cloveka, ktory vie ako funguje PC, ktory vie programovat (nie PHP, CSS, HTML), vie principy OOP. Youtuber sa isto na nieco take nechyta :D

Bola nejaka konferencia, kde bolo PHP, CSS a HTML vybrate z oblasti IT? Kam to dnes teda patri, do mediciny? Alebo k pekarenskym vyrobkom?

Užívateľ
Užívateľ

Daron píše:
Alebo k pekarenskym vyrobkom?

:-D
PHP, CSS, HTML a ostatne webove technologie určite patria do IT. To že neni php zložite ako assembler/pascal je len dobre.

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Samozrejme, ze ten co ovlada HTML, CSS, PHP tak sa radi medzi ITckarov. Sice si s tym clovek nevystaci co sa tyka zamestnania, penazi pretoze to naozaj ovlada dnes uz kde kto.

Užívateľ
Užívateľ

Témy: 82 | 82
Vek: 19

Altruista píše:
Ja povazujem ITckara cloveka, ktory vie ako funguje PC, ktory vie programovat (nie PHP, CSS, HTML), vie principy OOP.
Ja odteraz povazujem za vodica len toho kto vie soferovat kamion...

Peripherals: Mouse A4Tech Bloody V8 V-track Keyboard Cooler Master Suppressor Headphones Symphonized Wraith 2.0 | Rock Zircon | Xiaomi Piston v3 | 2x Knowledge Zenith EDR1 | TY Hi-Z HP-32 External drive Samsung M3 Portable 2TB
Phone: Xiaomi Redmi Note 2 + Xiaomi MiBand 2
Foto: Canon 50D + Canon 50mm f/1.8 STM + Canon EF-S 18-55mm IS

Na rady a otázky ohľadom pc zostáv a komponentov slúži fórum, nie SS. Ďakujem za pochopenie.

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ

Témy: 66 | 66

Kraliček píše:
Daron píše:
Alebo k pekarenskym vyrobkom?

:-D
PHP, CSS, HTML a ostatne webove technologie určite patria do IT. To že neni php zložite ako assembler/pascal je len dobre.

Preco je pascal medzi zlozitymi?
A php ma niektore take uchvatnosti, ze by som povedal ze je zlozitejsi ako pascal. (Ani niek komplexnost jazyka, ako skor zle resp. zaujimave rozhodnutia tvorcu :D)

Desktop: CPU AMD FX8350@4.514 | Cooling GELID Solutions Tranquillo rev 2 + Noctuaa NF-S12B 1200 | MB ASUS M5A99FX PRO R2.0 | RAM 2x8GB DDR3 Patriot 1600MHz CL9 Viper 3 | VGA Palit 1060 DUAL 6G | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR CX600M | MONITOR iiyama prolite E2473HDS | MOUSE Roccat SAVU + Razer eXactMat | TeamWolf VOD STORM | OS W10Pro x64 &
Server:CPU XEON X5450@3.0 | Cooling ninja Scythe 2 + Noctuaa NF-S12B 700 | MB ASUS P5Q | RAM 2x2+2x1GB A-DATA 800MHz | VGA ASUS 7600GT Silent 256MB | SSD Crucial M4 128GB | PSU EVGA 500B | Corsair K30 US | Archlinux x86_64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 8GB RAM, nv750, FHD IPS, 1TB HDD | MOUSE Roccat Savu + Roccat Taito | WIN10Pro InsiderPreview x64 + ArchLinux x64 &
Mobil: OnePlus One | FW LineageOS 14.1 Nightly & Mobil: Blackberry Passport | 10.3.2 & Tablet: ASUS TF101 32G + dock | FW Stock

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Témy: 11 | 11
Vek: 21

Tak PHP je uplne normalny jazyk "ako kazdy iny". Ked uz vyclenovat CSS a HTML tak len z programovacich jazykov nie z IT.

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

V dnesnej dobe je kopec neprogramatorskych IT pozicii, ktore su 10 nasobne menej narocne a zaraba sa tam + - rovnako ako pri programovani. IT uz davno neni len o programovani. Programatorov by som v pomere plat/narocnost zaradil medzi jedne z najhorsich. Samozrejme ak mas skill a kodis s prstom v nose tak je to dream job.

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

ja nevravim, ze IT je len o programovani. Ale ja si myslim, ze existuje rozdiel medzi ludmi, ktori programuju a "programuju". Su taki, co sa rozumeju tomu, a taki, co sa len tvaria, ze rozumeju. Preto je rozdiel, ze ked programator vie, ako pracuje pocitac, ako pracuju niektore algoritmy, tak vie navrhnut efektivnejsie riesenie, ktore bude rychle. Niekto, kto tomu nerozumie, to len tak zbastli. Ja inac nemyslim, ze co sa tyka plat/narocnost u programatorov, tak je to jeden z najhorsich jobov. Ano v slovenskych firmach je IN zdierat ludi, a na druhu stranu je aj IN, ze absolvent vychodi skolu a zapyta si tolko, co clovek uz mozno s 2-3 rocnou praxou. Osobne poznam programatorov, ktori maju 27e/h ako podnikatelsky subjekt, co je na slovenske pomery velmi slusny plat.
Btw. pozicie ako projekt manazer, scrum master, product owner, neratam do IT brandze. Ak narazas na take pozicie...

Užívateľ
Užívateľ

ITčkara by som nazval človeka ktory sa živi počitačmi (nie predavač v nay) pripadne je na takej urovni v danej teme že by sa tým živiť mohol.

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Altruista píše:
Btw. pozicie ako projekt manazer, scrum master, product owner, neratam do IT brandze. Ak narazas na take pozicie...

Myslel som konzultantov v ramci business rieseni.

Užívateľ
Užívateľ

Témy: 65 | 65
Vek: 25

youtuber CZ/SVK na styl LinusTechTips by mohol byt zaujimavy. Nieco take by som mozno aj v buducnosti skusil uz len ako hobby. Svoj dream IT job som si uz nasiel.

PC: MB: ASUS B85M-G CPU: Intel Xeon E3-1231 v3 + Cooler SilentiumPC Fera 2 VGA: ASUS GTX960 4GB RAM: 16 GB DDR3 1600 MHz HDD: 1TB + 240GB,120GB SSD CASE: Zalman Z1 +2x FAN NOCTUA NF-S12A LCD: 2x 24" LG 24MB37PM OS: Archlinux [i3wm] + Windows 10 64bit
NTB: SONY VAIO SVS1511V9ES CPU: Intel Core i7-3670QM VGA: Geforce GT 640M 2GB RAM: 8GB DDR3 HDD: 120GB SSD LCD: 15,5" OS: Archlinux [i3wm]

PHONE: OnePlus 3
CAR: Nissan Primera p11, SR20VE@~210PS
Instagram xmiroslavm_

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

v akom odvetvi?

Užívateľ
Užívateľ

Témy: 65 | 65
Vek: 25

yaJohny
linux sysadmin, zranitelnost systemov a dalsie.

PC: MB: ASUS B85M-G CPU: Intel Xeon E3-1231 v3 + Cooler SilentiumPC Fera 2 VGA: ASUS GTX960 4GB RAM: 16 GB DDR3 1600 MHz HDD: 1TB + 240GB,120GB SSD CASE: Zalman Z1 +2x FAN NOCTUA NF-S12A LCD: 2x 24" LG 24MB37PM OS: Archlinux [i3wm] + Windows 10 64bit
NTB: SONY VAIO SVS1511V9ES CPU: Intel Core i7-3670QM VGA: Geforce GT 640M 2GB RAM: 8GB DDR3 HDD: 120GB SSD LCD: 15,5" OS: Archlinux [i3wm]

PHONE: OnePlus 3
CAR: Nissan Primera p11, SR20VE@~210PS
Instagram xmiroslavm_

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

yaJohny píše:
Altruista píše:

Myslel som konzultantov v ramci business rieseni.

no ale business konzultant urcite nesuvisi priamo s IT. Ten moze byt v hociakej sfere.

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

IT business konzultant vo firemnom prostredi ma teda sakra co docinenia s IT. Na to aby si navrhol firemnu architekturu alebo vedel vyriesit vsetky business issues na produkcnych serveroch musis toho ovladat docela dost.

Musis vediet administrovat/scriptovat v OS - AIX, Linux, HP/UX, Windows. Musis sa orientovat v sietach a middleware, musis vediet administrovat/instalovat vsetky pouzivane databazy /oracle, db2, maxdb, hana, mysql/. Musis vediet instalovat a administrovat a upgradovat obludne ERP systemy so vsetkymi interfaces /to je celozivotne studium :D/. Ak dokazes aj programovat v DB alebo ERP jazykoch je to pre teba len vyhoda. Kedze si povacsine prva osoba ktora je kontaktovana ked firme stoji fabrika s 2000 ludmi kvoli nefungujucemu ERP systemu, tak musis mat sakra dobre analyticke myslenie aby si dokazal co v najkratsom case lokalizovat issue na interfaceoch a vyriesit, popripade konzultovat so sys alebo network adminom. Musis naplanovat a riadit projekty tykajuce sa upgrade-ov existujucich systemov, navrhov rieseni pre new system. Samozrejme musis mat aj nejake prezentacne skills, kedze komunikujes priamo so zakaznikmi.

V podstate musis ovladat uplne vsetko, zalezi uz len na tebe na akej urovni :) Ak toto pre teba neni IT job, tak fak neviem co si predstavujes por pojmom IT job.

Užívateľ
Užívateľ

Prihlásený: 14.09.16
Témy: 37 | 37

Lessik píše:
Samozrejme, ze ten co ovlada HTML, CSS, PHP tak sa radi medzi ITckarov. Sice si s tym clovek nevystaci co sa tyka zamestnania, penazi pretoze to naozaj ovlada dnes uz kde kto.

Ak vies naozaj kodovat tak sa uzivis velmi dobre, dobrych koderov je naozaj malo. Stale ich nedostatok ....

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ

Prihlásený: 12.06.17
Témy: 28 | 28
Vek: 36

Altruista píše:
ja nevravim, ze IT je len o programovani. Ale ja si myslim, ze existuje rozdiel medzi ludmi, ktori programuju a "programuju"

Rozumiem čo myslíš. Ide len o to, ako ich nazvať... ja používam pojmy programátor a lepič kódu. Nie je v tom nič dehonestujúce, sú aj šikovný lepiči, ktorý polepia relatívne veľké veci (sám seba tiež radím k lepičom). Programátori sú iný level. Ale z pohľadu laikov sme programátori aj my lepiči.

PC: OS: Windows 10 (64bit) CPU: INTEL Core i5-4440 GPU: ASUS ATI R9280X RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz MB: MSI B85-G43 Gaming HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda SSD: SAMSUNG 120GB HDD 840 EVO CASE: COOLERMASTER N400
Mobil: OS: Android 4.4.2 Model: LG G2 D802 16GB
 [ Príspevkov: 33 ] 1, 2

Podobné témy

Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

KONIEC SVET-IT.SK?

v Obchody, reklamácie a právo

1

879

09.04.2008 1:22

br4n0

Chromebooky chcú byť atraktívnejšie, upravovali svoje ceny

v Novinky

8

317

23.11.2011 21:49

mirom

Počítačové hry nerobia z tínedžerov zabijakov

v Novinky

15

950

20.05.2008 8:52

stopa27

Hacking – novodobá zábavka detí a tínedžerov?

v Novinky

1

374

11.03.2008 14:48

Triminka

Microsoft láka na Hotmail - netradičnými názvami domén

v Novinky

16

529

01.02.2012 20:07

neutroN

aplikacia na rezervaciu (napriklad miestnosti)

v PHP, ASP

9

391

26.11.2008 11:03

Patkoo

Firefox 10 ponúkne napríklad tiché aktualizácie

v Novinky

8

763

28.12.2011 9:25

Lukike

Existuje krajina ktora vas laka a kde by ste radi zili ?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 8, 9, 10 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

285

12095

02.04.2013 18:38

hornak

ako skryť .html napriklad kuma.sk/info

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

178

30.11.2014 19:54

Mego

Z visty na XP...napríklad ASUS F5N

v Ovládače

1

708

20.09.2007 0:38

kmsa

Politika - svet (zahranicie)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 86, 87, 88 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

2625

32735

19.01.2017 21:42

M0f0

Svet v 360°

v Novinky

2

537

12.08.2009 9:47

Thomas4492

Databáza slovenských slov

v Databázy

9

6373

04.12.2012 17:43

pishta

Slovensko vs. Svet

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Krčma

71

1519

30.06.2015 21:25

Arcetazz

Štatistika všetkých slovenských domén

v Domény

3

317

28.03.2017 13:53

JanoF

[phpBB] Viac slovenských ikon

v Redakčné systémy

4

504

30.03.2007 1:54

r4wMUnt34q

© 2005 - 2017 PCforum, edited by JanoF