Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.07.11
Prihlásený: 10.08.14
Príspevky: 19
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2011 18:48

Caute,
Mam 16 rokov zacal som programovat asi pred rokom. Programoval som v Pascale, C a prave som docital knihu mistrovstvi v c++ od Stephena Prata a neviem co dalej
1. Poradte mi ako dalej, rozmyslal som ze by som rovno presiel na Javu alebo ze by som si len tak
narychlo pozrel C#. Alebo myslite ze by som mal pri C++ zostat dlhsie a pozerat nejake kody
Poradte mi ako ste pokracovali vy pripadne nejake stranky by bodli
2. Ako som na tom teraz s C++? Tym myslim ci som este len zaciatocnik alebo mierne pokrocily,.. ?
Precital som akurat knihu mistrovstvi v c++
3. Rozmyslal som aj nad tym ze by som robil nejake aplikacie ale uz take ze by boli aj farebne alebo VCL nie len tie cierno - biele ale vobec neviem ako... poradte nejake stranky
4. Doteraz som vzdy robil len vo Windowse budem potrebovat vediet robit v UNIX-e?
Vopred dakujem


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2011 18:51

Po prečítaní pár kníh programovať určite nevieš. Vieš jazyk, to je pekné, ale programovanie je niečo úplne iné.
Poradím ti takto: www.zdrojak.sk a písať a písať a písať :)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.07.11
Prihlásený: 10.08.14
Príspevky: 19
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.11.2011 19:05

to ze mam vela pisat to som vedel uz davno ja som len chcel radu ci mam radsej prejst na Javu a tam programovat uz dlhsie a popripade sa potom dakedy vratit k c++ alebo mam ostat pri c++ kym ho nebudem vediet perfektne.
A prosim Vas nepiste mi ze to zalezi na tom co chcem programovat lebo taku odpoved som videl minimalne 20-krat


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2011 19:27

Keď si ju videl 20 krát, tak to asi bude dobrá odpoveď, nie?
Je úplne jedno, aký jazyk sa učíš. Jazyk je to posledné, čo by ťa malo zaujímať. Jazyky ako C++, Java... sa dobrý programátor dokáže naučiť behom mesiaca aj s malíčkom v nose. A prečo? Pretože vie, čo to programovanie je. Čo to obnáša. Čo sa v PC deje, ako fungujú progr. jazyky. Pozná automaty, všeliaké gramatiky atď. Toto všetko z teba urobí dobrého programátora. Ak sa teda chceš posunúť naozaj ďalej, začni študovať teóriu (spolu s odpovedajúcou praxou samozrejme)
To od teba ale asi budem chcieť veľa, keďže si sa za rok programovania nedostal k pojmom ako "GUI", či "Konzolová" aplikácia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skoncil som c++, ako dalej?

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2011 20:41

Flupak ma pravdu :)
Synatx jazyka sa nieje tazke naucit. Horsie je ho aplikovat. Aj ked maz prestudovanu celu knihu, nechcem ta podcenovat ale podla mna by si mal problemy naprogramovat nejake lachsie zadanie ako napr: faktorialy alebo kvadraticku rovnicu. Programovanie nieje len o syntaxe jazyka, ale velku cast tvori matematika! Uz len tu tvoju vetu: Skoncil som C++ si nedovoli povedat skusenejsi programator :)
Ja si myslim, ze by si mal v tom C++ ostat programovat do vtedy, pokial budes v nom vediet nakodit hocico.

Inak ta stranka http://www.zdrojak.sk/ sa mi zatial paci. Neviete este o podobnych?







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2011 20:46

OT:
ferdo93, ide len o začínajúci projekt. Rozbehol sa asi pred dvoma týždňami(vznikol ako expanzia inej stránky, kde bol len systém tých levelov). Ak sa ti páči, určite skús prispieť nejakým článkom, či diskusiou :)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.07.11
Prihlásený: 10.08.14
Príspevky: 19
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.11.2011 9:58

vetu skoncil som s c++ som pouzil preto lebo ma nic lepsie rychlo nevedelo napadnut a uz som urobil v c++ nejake lahke hry napr. hadika, blockbreaker, bombermana pre dvoch hracov ale vsetko len v tom konzolovom okne lebo inak neviem


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2011 11:39

Tak si povedz niečo, čo by si chcel urobiť a urob to :)
A tým nemyslím to, že si dáš za cieľ niečo, čo by si vedel. Daj si za cieľ niečo, pre teba momentálne nereálne a nemysliteľné. Napríklad nejakú 3D hru. Alebo nejakého komunikačného klienta podobného ICQ s GIU. Alebo nejaký online komplexný anketový systém so štatistikami a milión fjučurami.
Proste niečo, na čom si povieš "wft? A to ako?" No a hurá do bádania :) A kto vie, možno časom tento prvotný cieľ ani nedokončíš, lebo sa zakúsneš do niečoho úplne iného. Ale možno že ho aj dokončíš a kľudne aj zarobíš (za rok dva si schopný urobiť niečo cenné), prípadne budeš mať skvelú referenciu pre prípadných zákazníkov.

A zo všetkého najviac sa toho naučíš :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skoncil som c++, ako dalej?

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2011 13:28

mayo505 píše:
vetu skoncil som s c++ som pouzil preto lebo ma nic lepsie rychlo nevedelo napadnut a uz som urobil v c++ nejake lahke hry napr. hadika, blockbreaker, bombermana pre dvoch hracov ale vsetko len v tom konzolovom okne lebo inak neviem


hmmm v konzolovom okne?

Urob program na vykresľovanie Mandelbrotovej množiny. Najprv základnej, potom pridaj tlačidlá na posúvanie (+ pridaj posúvanie šípkami), potom pridaj tlačidlá na zoomovanie (+ zoomovanie klávesami +-).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.07.11
Prihlásený: 10.08.14
Príspevky: 19
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.11.2011 17:47

Tak asi ostanem este par mesiacov v tom C++. Ale povedzme ze chcem napisat nejaky program ale neviem si z niecim rady ako to mam riesit... googlit, pytat sa na fore alebo su nato nejake stranky? a itak by sa mi zisli nejake stranky s dobrým zdrojovym kodom


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skoncil som c++, ako dalej?

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.11.2011 13:30

A ešte pridaj ovládanie myšou... Na dvojklik centrovanie kliknutého miesta, na posun so stlačeným tlačidlom posun, na koliesko zoom. :D

Ozaj, keď si "už skončil s c++", robil si niekedy s vlastnými typmi alebo triedami?

mayo505 píše:
Tak asi ostanem este par mesiacov v tom C++. Ale povedzme ze chcem napisat nejaky program ale neviem si z niecim rady ako to mam riesit... googlit, pytat sa na fore alebo su nato nejake stranky? a itak by sa mi zisli nejake stranky s dobrým zdrojovym kodom


Ja neviem univerzálnu odpoveď. Ak nemáš algoritmické myslenie, programátor asi nebudeš... (sory) Ale ak dokážeš postup (výpočtu) popísať slovne, dá sa to naprogramovať. Programovanie je ako horolezectvo :D , musíš mať predstavu o celej ceste, ale riešiť len to čo je na dohľad a dosah. Neviem ako iné, ale MS Visual Studio má integrovaný relatívne dobrý help (ale málo príkladov). No a ešte sa mi tuším nestalo, že by nebol príklad na internete. Všeobecné pravidlo netikety hovorí že najprv máš pohľadať v dostupnej literatúre (internet máš dúfam poruke) a až potom sa môžeš pýtať.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Skoncil som c++, ako dalej?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 24.11.2011 14:09

mayo505 píše:
Tak asi ostanem este par mesiacov v tom C++. Ale povedzme ze chcem napisat nejaky program ale neviem si z niecim rady ako to mam riesit... googlit, pytat sa na fore alebo su nato nejake stranky? a itak by sa mi zisli nejake stranky s dobrým zdrojovym kodom

Kombinácia všetkého. Základom je ale samostatnosť. Až keď si nevieš pár dní rady a nevieš nájsť na internete žiadnu pomoc, až potom by si sa mal obracať na fórum. Človek sa najviac učí tak, že sa to naučí sám.
K tomu prvému príspevku sa radšej ani nebudem vyjadrovať, mohlo by sa ťa to dotknúť a väčšinu ti tu už v podstate aj tak napísali.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skoncil som c++, ako dalej?

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2011 17:51

knihu mistrovstvi v c++ nepoznam, takze neviem co vsetko zahrnuje, ale c++ je len zaklad, okolo neho existuju stovky kniznic, ktore dalej rozsiruju jeho funkcionalitu, napr. na robenie okienok sluzi qt, gtk, wxWidgets, nejaka windowsacka atd, na robenie 2D grafiky napr. allegro, alebo sdl, na robenie 3D grafiky napr. OpenGL alebo DirectX... a tieto kniznice existuju do viacerych jazykov, takze tym ze si sa naucil jazyk c++ si sa naucil sposob ako pisat aplikacie/hry, teraz sa musis este naucit pisat ich...

najskor si zvol, na co sa chces specializovat, mozes sa specializovat na hry, v tom pripade ti radim zacat s 2D grafikou, ked ju ovladnes tak prejst na 3D grafiku, mozes sa specializovat na aplikacie pre windows/linux, v tom pripade zacni s Qt alebo GTK, mozes sa specializovat na riesenie programatorskych problemov, v tom pripade nepotrebujes ziadnu kniznicu a staci ti ciste C++ s STL-kom...

ked sa rozhodnes ako dalej, tak zacni googlit a ucit sa, a popritom ako sa ucis si stanov ciele, napr. ja ked som sa ucil 2D grafiku tak som si dal ako prvy ciel naprogramovat hadika.. a pocas toho ako sa ucis tak rozmyslaj ci to co uz vies ti staci na splnenie tvojho ciela, pokial hej, tak si ho spln, stanov si dalsi a pokracuj.., tak sa uci asi najlepsie :) pokial ta riesenie tvojho vysneneho ciela nenapadne z hlavy, tak na to zrejme nemas.. :)

a ta stranka www.zdrojak.sk je hnusna (srsly, nielenze tam nie je ani len ziadny naznak navodu, ako by si mal pisat riesenia + vzorova uloha, ale z toho co som pochopil tak tam treba pisat programy, ktore budu vstup citat z tej stranky a budu ho odosielat ako vlastne?)..

na zdokonalovanie sa v programovani je ovela lepsia napr. liahen ( http://liahen.ksp.sk ), alebo zo zahranicnych spoj ( www.spoj.pl )..







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skoncil som c++, ako dalej?

Registrovaný: 08.03.09
Prihlásený: 06.10.20
Príspevky: 1116
Témy: 88
Bydlisko: 00100100
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2011 18:14

Mam podobnu otazku ako autor tejto temy. Precital som celu knihu Učíme se programovat v jazyce C aj Mistrovství v C++ a urobil som z nej vsetky cvicenia, taktiez som urobil par jednoduchych hier za pouzitia kniznic Allegro, SFML. Jednu hru robim aj teraz :) . Urobil som aj kopu inych jednoduchych programov na odskusanie danych veci, aj klikacku vo Visual C++ ale aj napr detekciu kolizii pomocou SAT(Separating Axis Theorem) a este nejake veci okolo kolizie tiez s vektormi. Taktiez som sa v poslednej dobe ucil OpenGL a nejake tie zaklady som aj pochytil :D Chcel by som sa opytat kam by som sa mal nasmerovat, ked ma bavia take veci ako skor hry a grafika, ale chcel by som vediet aj bezpecnost(hacking - jedna knizka ktora sa mi paci a rozmyslam nad nou, cracking - crackoval som vlastne programy a aj kamosove :) ). Moze mi doporucit nejake knihy resp linky alebo rady co by som mal robit? Taktiez rozmyslam ze sa naucim Python pretoze vyzera zaujimavo a urcite sa hodi, btw odkazuje sa nan aj v jednom tutoriale ako sa stat hackerom (http://www.pavietnam.net/) :) Vopred dakujem za odpovede







_________________
Programming is The Best
Hackers Are Not Crackers!!! Hackers build things, crackers break them!
;-)
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako ďalej? C++, Pascal..

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

12

585

29.01.2015 18:53

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dodržal som SEO tipy, čo ďalej?

v Internetový marketing, SEO, reklama

0

1151

06.03.2007 12:28

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HEELP! Zlozil som PC, no co dalej?

v Operačné systémy Microsoft

11

602

26.02.2010 14:33

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spravil som hosting a neviem co dalej

v PHP, ASP

21

1921

30.03.2007 17:03

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

v Ostatné

26

4496

11.08.2007 16:08

neopagan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako ďalej?

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

672

22.01.2008 18:14

HAE07 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. virus-ako dalej

v Antivíry a antispywary

9

873

06.09.2007 20:45

trogár Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SuperTux BonusStage ako dalej

v Počítačové hry

4

532

12.04.2007 13:59

Rasputin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako dalej nesirit eshop?

v Ostatné

17

948

10.02.2009 21:27

rooobertek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako ďalej po strednej škole?

v Vzdelanie, štúdium, škola

17

4439

07.07.2013 19:48

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LG-ako dalej PLS HELP!!!

v Optické zariadenia

2

599

08.10.2007 22:50

Roberbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WIFI..... AKO POSLAT SIGNAL DALEJ??

v Ostatné

1

648

07.01.2008 2:03

Roberbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako vysvetliť rodičom že som nepil ? (keď som fakt nepil)

v Krčma

25

1626

06.03.2013 15:04

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako rozobrať F5SL? resp. rada čo s ním ďalej (obliatie

v Notebooky a netbooky

14

2709

25.10.2008 20:32

Nightmear Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pokazil som instalaciu ( len disk C)

v Operačné systémy Microsoft

3

350

22.02.2013 22:38

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Som začiatočník vo Visual C++, pomôžte prosím

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

866

14.07.2008 13:27

Piedro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra