Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2009 19:45

Reklamoval som monitor Samsung (zobrazovacia vada) v zarucnej lehote 24 mesiacov v obchode Shark, kde bol aj kupeny.

Problem nastal, ked mi v Sharku povedali, ze seriove cislo monitoru vyrazene na zadnej strane monitoru sa nezhoduje s cislom uvedenym na fakture. Proti tomuto som sa vyrazne ohradil, nakolko viem, ze monitor, ktory som kupoval v obchode, je aj tym, ktory som priniesol na reklamaciu (a zaroven bol aj prvy a posledny LCD monitor, ktory som doteraz v zivote vlastnil). Tento fakt sa aj nasledne zapisal do reklamacneho protokolu, napriek mojim vyhradam a monitor bol prevzaty na reklamaciu.

Zakonna lehota 30 dni na reklamacne konanie uz ubehla a v predajni ani na 32 den moj monitor nemali fyzicky pritomny. Peniaze mi vratit Shark odmieta, nakolko stale tvrdia, ze monitor, ktory som reklamoval, nie je ten, co som kupoval.

Kedze mi kamarat predajcu v Sharku pred rokom robil, potvrdil mi, ze ich databazovy system si vedie aj seriove cisla pri predaji v systeme, preto nie je pri troske ochoty problem dohladat seriove cislo reklamovaneho monitoru v ich systeme a najst fakturu, ku ktorej je priradene. Na moju prosbu, dohladat seriove cislo mnou reklamovaneho monitoru v systeme reagovali negativne, s tym, ze to nie je ich povinnost.

Monitor som kupoval na rezervaciu, pocas kupy ich bol nedostatok a v case, ked som ho preberal na predajni mali posledne dva kusy, takze som si pomerne isty, ze moj rezervovany kus zamenili s druhym na predajni. Zial ochota overit tento fakt nie je v zaujme Sharku.

Ako by ste postupovali v takejto situacii? Za rady vopred dakujem.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Shark a problem s reklamaciou

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2009 20:17

Máš potvrdenie o prijatí reklamácie? Ak ti vystavili papier a normálne monitor prijali, tak nie je o čom. Ak mali výhrady, tak ho nemali vôbec prijať. Tak či tak, nedodržali zákonom stanovenú lehotu, preto môžeš odstúpiť od zmluvy. A rovno sa obráť aj na SOI.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.09.2009 20:21

shaggy dakujem za odpoved, samozrejme, ze potvrdenie mam, ako aj vsetky papiere o kupe. Na SOI sa obratim, ty ale maju v pravomoci len to, ze im za nedodrzanie daju pokutu, to ale neznamena, ze budu ochotni vratit peniaze za monitor.

Peniaze teda proste vratit nechcu ani na zaklade tychto faktov, preto by som rad vedel, ako to dalej riesit. Skoda, ze som nevedel, ze je to v podstate MO Agemu, to by som tam naozaj ten monitor nekupoval :( (vzhladom na predchadzajuce skusenosti z minulosti)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Shark a problem s reklamaciou

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2009 23:42

Prezeral si si ten papier? Prevzali to od teba ako "reklamáciu", alebo ti poskytli len nejaký pozáručný servis (keďže podľa nich išlo o iný monitor)?
S riešením ti tu už moc nepomôžeme, skús sa obrátiť na nejaké špecializované fórum, tam ti poradia lepšie.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.09.2009 8:28

nie shaggy, islo o klasicku zarucnu opravu, nie pozarucnu, to by som tam urcite nenechal :)

specializovane forum som hladal, nasiel som spotrebitelia.sk, ale stadial mi uz vyse tyzdna nik neodpisal, i ked som ich kontaktoval priamo na mail


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Shark a problem s reklamaciou

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2009 11:25

Špecializované fórum som myslel napríklad porada.sk - tam majú s tým určite väčšie skúsenosti.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.09.2009 11:46

dakujem za info, skusim aj tam :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Shark a problem s reklamaciou

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2009 12:57

skusil by som podla product number zistit kam putoval od vyrobcu, resp, distributora. bude to asi interna informacia, no za pokus nic nedas.
no ak to bude shark, mas imho na 80% vyhrate.

//este ma napada, nechat shark sharkom a ist priamo k autorizovanemu servisu. im je jedno kto ho predal. podla P/N si ho vyhladaju a budu postupovat dalej. (osobna skusenost)







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Shark a problem s reklamaciou

Registrovaný: 16.07.07
Prihlásený: 07.03.24
Príspevky: 388
Témy: 10
Bydlisko: Fintice (PO)
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2009 14:05

ešte to môžeš skúsiť aj na http://staznosti.sme.sk/index.php možno negatívna reklama trochu Shark rozhýbe...

EDIT: opraveny link







_________________
Intel Core i5-3570, Gigabyte H77-DS3H, Kingston Vengeance 16GB-1600Mhz Dual Channel kit, SSD Kingston V300 120GB, HDD Samsung F2 1TB, Asus Geforce GTX-750 2GB, powered by Fortron 460W, Phone: Nexus 5 16GB, Printer: HP LaserJet P1005
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.09.2009 15:44

f4r0 píše:
skusil by som podla product number zistit kam putoval od vyrobcu, resp, distributora. bude to asi interna informacia, no za pokus nic nedas.
no ak to bude shark, mas imho na 80% vyhrate.

//este ma napada, nechat shark sharkom a ist priamo k autorizovanemu servisu. im je jedno kto ho predal. podla P/N si ho vyhladaju a budu postupovat dalej. (osobna skusenost)


No zaniest do servisu inde ho zial nemozem, nakolko ho stale nemaju u seba, ale v servise. Co sa tyka sledovania jeho distribucnej cesty pred predajom, netusim, kde sa k takejto informacii dostanem, pochybujem, ze to bude volno dostupne na nejakej www stranke.

patrick1 staznosti.sme.sk poznam, jednu staznost tam uz mam zverejnenu, takze to zatial odlozim na neskor, pokial sa to nevyriesi do urciteho casu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Shark a problem s reklamaciou

Registrovaný: 27.09.06
Prihlásený: 24.08.20
Príspevky: 322
Témy: 12
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 23.09.2009 10:55

f4r0 píše:
skusil by som podla product number zistit kam putoval od vyrobcu, resp, distributora. bude to asi interna informacia, no za pokus nic nedas.
no ak to bude shark, mas imho na 80% vyhrate.

//este ma napada, nechat shark sharkom a ist priamo k autorizovanemu servisu. im je jedno kto ho predal. podla P/N si ho vyhladaju a budu postupovat dalej. (osobna skusenost)


podla P/N to urcite nevysledujes, nakolko P/N je u kazdeho monitora daneho typu rovnake, stale to musi byt ked uz tak P/N (part number) + S/N (serial number)...

taktiez v autorizovanom servise urcite nestaci iba P/N, plati to co vyssie...

no a on ma prave problem s tym S/N, ze nesedi s tym, ktore ma pravdepodobne uvedene na dodacom liste k LCD

to icefire:
do buducna si urcite stale skontroluj pri kupe realne S/N na zariadeni a S/N uvedene v dodacom liste, ak nesedi, ihned to reklamuj! teraz su v podstate "vo vyhode" oni, proste z ich pohladu reklamujes u nich LCD, ktore si tam podla dokumentacie nezakupil...
samozrejme, to ako sa spravaju je dost neprofesionalne, pravdepodobne urobili chybu oni a preco by si to mal znasat Ty? postupoval by som tak, ako Ti radil shaggy, LCD Ti prebrali na zarucnu opravu, tak nech ju riesia
a urcite kontaktuj SOI, 30 dnova lehota na zarucnu opravu uplynula, mas narok na opraveny vyrobok resp. vratenie penazi







_________________
Ak mate nejaky stary 8/16-bit pocitac Commodore/Amiga/Atari ci ine, resp. prislusenstvo k nim a chcete to predat/darovat, prosim ozvite sa na mail a4000(zavinac)post.cz, dakujem

Fractal Design Define XL R2|Fortron Aurum Gold 700W|Asus Z170 PRO Gaming|i7-6700K|Arctic Freezer 13 CO|32GB Kingston DDR4 2133MHZ CL14 HyperX FURY (4x 8GB)|Samsung 950 Pro M.2 SSD 512GB|Gigabyte GTX 960 G1 Gaming 4GB|DELL UltraSharp U2415|Microsoft SideWinder X6|Synology DS215j DiskStation|.....|Amiga 500, 600, 1200, 2000, 4000|Commodore 64, SX64, 128, 128D|Atari 800XL, 800XE, 130XE, 1040STe
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako je to s reklamaciou PC?

v Obchody, reklamácie a právo

2

428

13.04.2010 16:24

XenonFlash Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC Volant Canyon CNG-GW3 /PROBLEMY Z REKLAMACIOU/

v Externé zariadenia

1

212

29.05.2013 2:34

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SHARK Computers

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Obchody, reklamácie a právo

51

11212

05.01.2012 18:51

McDog Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Shark Prodigy

v PC zostavy

25

542

29.08.2014 22:45

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pc Zostava Shark

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

50

1309

29.05.2015 23:33

ujo zigo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC SHARK Samurai

v PC zostavy

9

684

25.01.2008 20:28

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/P: Thermaltake Shark

v Predám

1

239

08.11.2013 16:45

ericc64 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC SHARK Worker 222A

v PC zostavy

17

1306

29.11.2008 21:19

prkyyynko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC SHARK Gladiator 4400

v PC zostavy

16

1108

19.12.2007 11:34

1fantz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Pc Shark 210e

v Predám

0

344

11.02.2012 22:51

David112 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: skrinka Thermaltake Shark

v Predám

2

330

27.09.2013 9:20

Eriq Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC SHARK čo si myslíte???

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v PC zostavy

80

2782

29.01.2011 20:45

jamimi Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: luxusná skrinka Thermaltake Shark - 60 €

v Predám

4

467

27.10.2013 2:31

Eriq Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DSC Black Shark na nVidia9300M GS

v Počítačové hry

3

320

05.12.2010 21:40

mato59 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC Shark Storm III 600-700€

v PC zostavy

15

786

06.10.2014 16:02

Phanteom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Zlavovy kupon do Shark 50€

v Predám

5

1746

24.01.2011 16:47

dixi Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra