Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 8 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.04.09
Prihlásený: 26.12.09
Príspevky: 32
Témy: 12
Príspevok NapísalOffline : 15.11.2009 6:21

Uvažujem nad kúpou nového systémového disku, pretože ten čo momentálne používam má výkon fakt žalostný(napr. Windows mu dal iba 4,8, zatiaľ čo všetky ostatné komponenty majú nad 7). No a nie je to tak dávno, čo špičkový výrobca HDDčiek Hitachi vydal na trh nové 3,5 palcové 15k otáčkové disky rady Ultrastar za fakt úžasne nízke ceny(podobné tým populárnym VelociRaptorom od WD s 10K, až nato, že tu je tá rýchlosť pochopiteľne niekde úplne inde...). No a môj problém je, že nemám tušenia akým spôsobom sa pripája SAS na dosku, pretože som výrobok s takýmto pripojením v živote v rukách nemal. Zaujíma ma, či nato treba mať nejakú špeciálnu dosku, či kúpiť nejakú kartu do PCIe slotu alebo sa to pripája pomocou redukcie cez SATA, či poprípade dva SATA aby sa zachovala rýchlosť(fakt neviem, iba čisto typujem). BTW moja doska je ASUS M3A79-T Deluxe. Vopred ďakujem za pomoc.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
SAS a jeho pripojenie na dosku

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 15.11.2009 10:07

SAS neries, potrebujes k tomu radic, ktory moze stat tolko co novy disk. Je to zbytocne drahe. A cpat 15k otackovy disk do obycajneho PC? naco preboha? uvedomujes si ze to huci a hreje jak svina? odporucam najprv nieco nastudovat skor nez si zacnes domace pc prerabat na server....

Citácia:
pretože ten čo momentálne používam má výkon fakt žalostný(napr. Windows mu dal iba 4,8, zatiaľ čo všetky ostatné komponenty majú nad 7)

a k tomuto sa neda uz nic dodat....odkedy nejake cislo vo windows hovori nieco o vykone disku? To mas 11 rokov ze si potrebujes honit ego na nejakom cisielku ala 3dmark? Radsej si cez HDtune zmeraj rychlost citania a zapisu, potom sa mozeme bavit o tom ci je disk "zufalo" pomaly. Na nejake cislo z windows index sa vykasli, pretoze HDD je aj tak najpomalsia sucast kazdeho PC.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.04.09
Prihlásený: 26.12.09
Príspevky: 32
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.11.2009 13:03

To, že som sem ako názornú ukážku uviedol hodnotenia z Winu je dôvod aby si sa ma tu začal snažiť urážať?? Zaujímavé koľko málo niektorým ľuďom stačí. No ale tak keď tak veľmi chceš vedieť presnejší dôvod, tak výkon som si otestoval v jednom amatérskom, no určite funkčnom programe a dúfam, že tento screen uspokojí tvoje potreby(ak chceš môžem zmerať aj v HDtune, ale pre základný informáčný prehľad by ti mohlo stačiť i toto) -
SAS a jeho pripojenie na dosku
Ten disk na ľavo je môj systémoví a ten na pravo je môj sekundárny(tvoriaci dvojicu Samsung 1TB 32MB+Hitachi Dekstar 1TB 32MB v Raid0) na ktorom mám väčšinou všetko ostatné(iba nejaký minimálny základný softvér mám na systémovom disku). No a keď som zbadal tie žalostné údaje a sám vidím, ako pomaly mi to tu chodí a dokonca si myslím, že to má vpliv i na hry, ktoré občas hrávam(a ich sekanie pri spustení hry, ktoré po chvíli prestane), tak som sa rozhodol, že asi bude lepšie prestať čakať kým pôjdu SSD disky cenami dole, pretože sú momentálne extrémne drahé(veď mrkni trebars na "zmysluplné" 3,5" disky od OCZ) a potom som sa pozrel na nové Hitachi Ultrastar, čo rozhodne sú perfektne kvalitné disky a síce viem, že 15k si musí vybrať svoju daň, ale neverím, že to môže byť výrazne horšie ako u VelociRaptorov, či môjho momentálneho starého 7,2k. Totižto predsa len Hitachi Ultrastar nie sú nijaké hrkotajúce a hučiace šmejdy a cena, ktorú som našiel na internetovom obchode za 147GB model(73GB je len o málo lacnejší, zatiaľ čo 300GB je už výraznejšie drahší a neoplatí sa až tak, hlavne keď ide o systémový disk), no a cena je teda úžasných 142 libier, zatiaľ čo 120GB 3,5" SSD od OCZ by ma vyšiel na niekoľkonásobne "krajšiu" cenu. Nehovoriac o tom, že Google Products mi ho ani nenašiel, takže vyvodzujem z ceny z Alzi. Každopádne keby ho aj mali v obchodoch, tak momentálne naň toľko nemám a tento 15k disk od Hitachi si myslím môže byť dočasnou veľmi dobrou náhradou a nemyslím si, že by mal byť taký hrozný ako tvrdíš(určite nie horší, než trebars spomenutý VelociRaptor, ktorý sa používa dosť často...Hitachi Ultrastar patrí medzi špičku na trhu a do toho platia aj prevádzkové vlastnosti...alebo, že by som sa predsa len mýlil a je to také hrozné pri takýchto nových diskoch?? Máš s tým osobné skúsenosti??).

Čo sa týka teda môjho prípadu, tak by som musel dokúpiť podľa tvojich slov kartu do PCIe, čo nie je bohviečo, keďže nemám žiadny voľný(ibaže by som vyhodil TVkartu, ktorá mi je aj tak zrovna zbytočná, keďže na ňu ASUS nevydal ovládače pre Win7, ale ten slot sa bude aj tak hodiť možno na trebars novú TV kartu...).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.04.09
Prihlásený: 26.12.09
Príspevky: 32
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.11.2009 13:11

no len keby tá cena SSD bola priaznivšia a taktiež s tým radičom som nerátal a chcel by som to cez redukciu, teda ak by to bolo možné. Dá sa to napojiť cez redukciu na SATA port?? Veď nechápem načo SAS, keď väčšiu rýchlosť ako 300MB SATA to aj tak nemôže mať ani zďaleka, preto by myslím to nijak výrazne tá redukcia nezbrzdila. Takže otázka znie - je môžné to pripojiť cez redukciu do SATA portu?? Ak nie, tak budem musieť zvoliť 10K verziu, pretože zmyselne rýchle SSD(napr. OCZ Colossus Series) sú zatiaľ prehnane drahé a zrovna nato nemám financie. Neskôr určite zvolím SSD, pretože tiež mám rád ticho a teším sa na dobu keď vimením všetky HDD za SSD, ale zrovna sme v súčastnosti a HDD je teraz boužiaľ lepšia voľba, čo sa týka cena/výkon.

Edit: Neberte toto ako spam, teda double post. Toto je odpoveď na komentár, ktorý tu neviem prečo dotičný krátko po napísaní vymazal.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
SAS a jeho pripojenie na dosku

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 15.11.2009 16:41

Veyron píše:
To, že som sem ako názornú ukážku uviedol hodnotenia z Winu je dôvod aby si sa ma tu začal snažiť urážať?? Zaujímavé koľko málo niektorým ľuďom stačí.

pokial viem, nikde som ta neurazil.

Veyron píše:
No ale tak keď tak veľmi chceš vedieť presnejší dôvod, tak výkon som si otestoval v jednom amatérskom, no určite funkčnom programe a dúfam, že tento screen uspokojí tvoje potreby

Neviem preco zrovna crystaldisk mark povazujes za amatersky, ale dobre. Bezne s nim totiz testuju rozne disky na roznych PC magazinoch.

Veyron píše:
Ten disk na ľavo je môj systémoví a ten na pravo je môj sekundárny(tvoriaci dvojicu Samsung 1TB 32MB+Hitachi Dekstar 1TB 32MB v Raid0) na ktorom mám väčšinou všetko ostatné(iba nejaký minimálny základný softvér mám na systémovom disku).

O rychlostiach na TB HDD a RAID0 sa nemusime bavit, tie hovoria sami za seba. Ovsem ten systemovy HDD bud odchadza do nebicka, alebo ti v dobe testu nieco s nim pracovalo. Inac si neviem vysvetlit ako moze mat 29MB/s citanie. Dufam ze to nieje nejaka 40GB 5400otackova ubohost, tam sa potom nieje comu divit. Skontroloval si ci nebezi v PIO mode? Tiez skus defragmentovat a vycistit ho.

Veyron píše:
No a keď som zbadal tie žalostné údaje a sám vidím, ako pomaly mi to tu chodí a dokonca si myslím, že to má vpliv i na hry, ktoré občas hrávam(a ich sekanie pri spustení hry, ktoré po chvíli prestane), tak som sa rozhodol, že asi bude lepšie prestať čakať kým pôjdu SSD disky cenami dole, pretože sú momentálne extrémne drahé(veď mrkni trebars na "zmysluplné" 3,5" disky od OCZ)

Za cca 5000sk mas kingston V+ 64GB s citanim 220MB a zapisom tusim 140MB. Naco kupovat zbytocne drahe veci?

Veyron píše:
a potom som sa pozrel na nové Hitachi Ultrastar, čo rozhodne sú perfektne kvalitné disky a síce viem, že 15k si musí vybrať svoju daň, ale neverím, že to môže byť výrazne horšie ako u VelociRaptorov, či môjho momentálneho starého 7,2k.

Hitachi a kvalita nikdy moc dokopy nesli. Ci je ten disk horsi od velociraptora sa povedat neda, nakolko som to vedla seba nevidel a nepocul, ovsem pocul som jedneho velociraptora a hucal cekom dost. otacky su otacky.

Veyron píše:
Totižto predsa len Hitachi Ultrastar nie sú nijaké hrkotajúce a hučiace šmejdy a cena, ktorú som našiel na internetovom obchode za 147GB model(73GB je len o málo lacnejší, zatiaľ čo 300GB je už výraznejšie drahší a neoplatí sa až tak, hlavne keď ide o systémový disk), no a cena je teda úžasných 142 libier, zatiaľ čo 120GB 3,5" SSD od OCZ by ma vyšiel na niekoľkonásobne "krajšiu" cenu. Nehovoriac o tom, že Google Products mi ho ani nenašiel, takže vyvodzujem z ceny z Alzi.

ako vies ze nehucia? aby si nebol prekvapeny, 15k rpm disky hucia uz z principu. A cenu si pozri priamo v jednotlivych shopoch a nie na nejakom google, ktory nieje smerodajny.

Veyron píše:
Každopádne keby ho aj mali v obchodoch, tak momentálne naň toľko nemám a tento 15k disk od Hitachi si myslím môže byť dočasnou veľmi dobrou náhradou a nemyslím si, že by mal byť taký hrozný ako tvrdíš(určite nie horší, než trebars spomenutý VelociRaptor, ktorý sa používa dosť často...Hitachi Ultrastar patrí medzi špičku na trhu a do toho platia aj prevádzkové vlastnosti...alebo, že by som sa predsa len mýlil a je to také hrozné pri takýchto nových diskoch?? Máš s tým osobné skúsenosti??).

len nechapem preco stale tak hitachi vychvalujes? to ta tak pekne vymasirovala reklama? su to obycajne disky ako kazde ine, az na to, ze sa ich kazi viacej ako napr. WD alebo seagate...nic viac.

Veyron píše:
Čo sa týka teda môjho prípadu, tak by som musel dokúpiť podľa tvojich slov kartu do PCIe, čo nie je bohviečo, keďže nemám žiadny voľný(ibaže by som vyhodil TVkartu, ktorá mi je aj tak zrovna zbytočná, keďže na ňu ASUS nevydal ovládače pre Win7, ale ten slot sa bude aj tak hodiť možno na trebars novú TV kartu...).

tu este bacha na PCI express slot. tie radice sa tusim robia do x1 alevo x4 slotov...myslim ze len do x4.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.04.09
Prihlásený: 26.12.09
Príspevky: 32
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.11.2009 1:35

Si sa ale rozpísal :p

To s tým urážaním nechcem ďalej rozvíjať, pretože nemá zmysel sa hádať(ja teraz poviem, že si ma nepriamo nazval jedenásťročným deckom, ktoré si potrebuje honiť ego, čo sa rozhodne berie ako spôsob urážky a ty mi zase nato odpovieš, že si použil opytovaciu vetu a nie oznamovaciu...no tak som to teraz skrátil a ukončil :D)

Nepovažujem za amatérsky, ale netuším nakoľko je profesionálny a keď si zareagoval na hodnotenie z Winu takým spôsobom, tak som netušil čo si zrovna budeš myslieť o tomto programe.

Ten systémový v dobe testu neobstarával nič zvláštne o čom by som vedel a test som zopakoval dvakrát a nijako výrazne sa nelýšil. Ide o trošku starší 80 GB disk s 7,2k rýchlosťou od WD zakúpený ale ešte v dobe Athlonov XP a Radeonov 9000 a zapojený samozrejme cez IDE(netuším ako rýchle je toto rozhranie, tak to môže byť práve tá brzda, ale fakt neviem...). Žiadne náznaky toho, že by mu končila životnosť, som nespozoroval. Netuším čo je PIO mód a ako to skontrolovať(pls vysvetli presnejšie). Čistiť či defragmentovať ho myslím nemá zmysel, keďže som ho pred pár týždňami naformátoval, keď som inštaloval naň oficiálny Win7 Ultimate 64b.

Ten Kingston nevyzerá a zle a stojí podobne ako spomínané HDD. Ja som nechcel kupovať to HDD preto, že by bolo drahé, ale práve naopak - chcem lacné riešenie, pretože nemôžem zrovna veľmi vyhadzovať keše(nemám ich veľmi teraz prebytok). Každopádne ale asi bude rozumnejšie kúpiť niečo ako je tento Kingston i keď fakt škoda, že to nie je 3,5", ale zase na druhej strane mi to môže byť jedno aký je veľký.

Hitachi a kvalita nešli nikdy dokopy??? No to je možno tvoj názor, tak isto ako názor mnohých odporcov určitých značiek, ale ja som sa s reklamou na Hitachi nikdy nestretol, no mám s ním osobné skúsenosti a podľa tých nedám na Hitachi dopustiť a mám na ne presne opačný názor ;) To skôr Seagate považujem za trochu obyčajnejšie disky, no Hitachi a ešte trebárs WD sú podľa mňa špičky.
Neviem, či je ten VC až taký hlučný, ale určite hlučnejší než SDD :D Ja som chcel zvoliť ten 15k HDD disk ako dočasné núdzové a lacné riešenie, ale ak musím dokupovať nejaké radiče, tak to fakt nie je čo riešiť...

Čo sa týka môjho vyhľadávania cez Google, tak to asi očividne netušíš, čo je to google.com/products(v mojom prípade nie com, ale co.uk), pretože tam mi google vyhľadá všetky shopy na internete s daným produktom i s referenciami na dané shopy a ja si jednoducho vyberiem tú najnižšiu cenu s free deliveri z spoľahlivého shopu a jednoducho kúpim(nevidím na tom nič nesmerodajného, pretože Google je len vyhľadávač a cez neho nekupujem, ale iba vyhľadávam obchody, ktoré obsahujú produkt ktorý chcem a ktorý potom z nich kúpim...čo je na tom zlé???).

Čo sa týka toho PCIe, tak tam máš asi nejaký zmätok, pretože PCIe x1, x4, či x8 sú predsa kompatibilné s x16(tak napr. zvukovku mám x1 - ASUS Xonar DX/XD), takže je jedno čo sú zač....ale síce ako som spomenul - TV karta ktorú zrovna mám asi predám, bo je nepodporovaná pre Win7, ale namiesto nej tam radšej dokúpim novú TV kartu a nechcem ten slot minúť na nejaký blbý radič(dávnejšie som mal tri PCIe sloty voľné, no potom som dokúpil zvukovku, TV kartu a trojslotový chladič na grafiku a mám po slotoch :oops:)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
SAS a jeho pripojenie na dosku

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.11.2009 5:59

Veyron píše:
Ten Kingston nevyzerá a zle a stojí podobne ako spomínané HDD. Ja som nechcel kupovať to HDD preto, že by bolo drahé, ale práve naopak - chcem lacné riešenie, pretože nemôžem zrovna veľmi vyhadzovať keše(nemám ich veľmi teraz prebytok). Každopádne ale asi bude rozumnejšie kúpiť niečo ako je tento Kingston i keď fakt škoda, že to nie je 3,5", ale zase na druhej strane mi to môže byť jedno aký je veľký.

ide ale prave o to ze ten kingston nepotrebuje radic a to mas minimalne 130€ dole(som kulal SAS radice pre PCie podla alzy) resp. 80$ podla google products

Veyron píše:
Čo sa týka toho PCIe, tak tam máš asi nejaký zmätok, pretože PCIe x1, x4, či x8 sú predsa kompatibilné s x16(tak napr. zvukovku mám x1 - ASUS Xonar DX/XD), takže je jedno čo sú zač....ale síce ako som spomenul - TV karta ktorú zrovna mám asi predám, bo je nepodporovaná pre Win7, ale namiesto nej tam radšej dokúpim novú TV kartu a nechcem ten slot minúť na nejaký blbý radič(dávnejšie som mal tri PCIe sloty voľné, no potom som dokúpil zvukovku, TV kartu a trojslotový chladič na grafiku a mám po slotoch :oops:)

jj mozes ich nacpat do akehokolvek rovnako velkeho a väcsieho PCIe slotu







_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.04.09
Prihlásený: 26.12.09
Príspevky: 32
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.11.2009 10:40

No takže ten radič by nahodil cenu určite asi na aspoň 200 libier(ak nie aj viac), zatiaľ čo ten Kingston stojí iba 125 + pár libier za 3,5" pozíciu(samozrejme nemám 2,5" pozície...skrinka TT Armor + LCS).
Síce Kingston nejako v obľube nemám, ale zase na druhú stranu nie som zase až taký trtko, ktorý vidí jednu značku a nič iné nechce(a predsa len to nie sú pamäte pri ktorých by som bol možno trošku "vyberavejší", čo sa týka značky). Mám v obľbube OCZ, ale u nich nenájdem taký dobrý disk za tak málo kešu a taktiež som pozeral na overené značky ako Corsair(od ktorých mám pamäte Dominator), či Patriot a u nich to nie je o nič lepšie, len ceny sú vyššie a zapisovacia rýchlosť trošku nižšia. No asi nad tým Kingstonom začínam vážne uvažovať :) V momentálnej situácii mi to príde asi ako najlepšia voľba, len musím zrovna počkať ako sa to vyvinie s mojou novou prácou a spočítať si svoju finančnú stránku, ale tých 130 libier by som si nato mal nájsť :) (btw preto hovorím stále o librách, pretože od leta žijem v Anglicku...doma som nakupoval cez moje overené veľkoobchody, ale tu sa musím uspkojiť s e-shopmi, takže rád využívam možnosti google products, ktorý zatiaľ pre slovenský trh ani nefunguje, ale pre anglický áno a je to perfektný vyhľadávač ako sa na Google patrí a nachádzam na ňom rôzne výrobky za rekordne nízke ceny...napr. originálnu hru Stalker CS som kúpil za 4,73 libry i s poštovným(či GTAčko za 15) :D ...za Zalman ZM-MFC3 som dal nejakých 32 libier a za Accelero Extreme iba o asi tri libry viac...fakt fajné ceny)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 8 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. USB pripojenie na zakladnu dosku

v Ostatné čipové sady

4

1632

26.05.2010 1:49

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SAMSUNG HD321KJ pripojenie na dosku MSI KT880 delta

v Pevné disky a radiče

2

535

09.09.2007 22:54

beno632 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SAS-D

v Úložné zariadenia

1

280

31.01.2012 21:19

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P/I SAS disky

v Predám

2

255

02.06.2015 12:33

s4nt4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hack sav.sas.sk

v Novinky

6

689

27.08.2008 12:17

wolf14 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. fibre channel a SAS

v Pevné disky a radiče

1

461

18.01.2008 6:32

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SAS 7x146 GB 10K RPM

v Predám

0

188

07.06.2017 21:27

Froster Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. IBM External Half High LTO Gen 4 SAS Drive server

v Predám

1

251

02.06.2014 22:08

Miť0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 1.6TB SAS 2.5" 12G MLC SSD HUSMM1616ASS204

v Predám

0

371

28.04.2018 18:13

mirec1234 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 2x redukcia Mini SAS SFF-8643 na 4x SATA, 1m

v Predám

4

369

24.11.2021 20:15

DeerDance Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. disk Fujitsu Enterprise 3,5 " SAS-D 36,7GB,15000RPM

v Pevné disky a radiče

2

427

24.06.2007 19:08

Devil_SK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: SAS/RAID/HBA kartu (niečo s LSI radičom, napríklad Dell H200)

v Kúpim

1

273

05.05.2020 18:16

DropaDred Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poradte prosim ktoru dosku - tipy na dosku

v Základné dosky

1

585

11.03.2010 22:47

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ovládače na zakladovú dosku a zvukovu dosku

v Ovládače

1

838

15.06.2010 16:35

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zakladnu dosku + procesor ,, + možna výmena za moju dosku a procesor + moj doplatok

v Kúpim

0

577

19.12.2016 19:40

magicBassic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P/V: Dosku Gigabyte Z390 Gaming X, Asus Xonar Phoebus, Cryorig r1 Universal, WD 2TB RED,alebo V: dosku+9700K za 9900K

v Predám

0

941

17.03.2019 15:26

Mumaq Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra