Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.03.21
Prihlásený: 09.03.21
Príspevky: 1
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 09.03.2021 1:20

Zdravim, rad by som sa opytal ako by bolo mozne "rozdvojit optiku".
Aby som to presnejsie popisal, mam doma optiku od orangu a v obyvacke je "opticka zasuvka" s ktorej vedie opticky kabel do optickeho konventora alias rutru a z neho cat8 ktory sa taha cez 2 izby ku mne. Cize klasika vsetko jak ma byt , no a ja by som chcel dostat nejako opticky kabel do optickeho konventora ktory si sam kupim a z neho bude viest cat8 do rutru ktory si tiez kupim (edgerouterx). Ono totiz vo svojej izbe mam online upsko a chcel by som aby jak pc a monitor tak ruter aj opticky konventor bol zapojeny prave donho jednak chcem aby internet aj pc stale isiel aj pri vypadku prudu a po druhe kvalita energie v mojom byte je zla a nachadza sa v nej velke harmonicke rusenie a tak isto chcem aby teda internet ktory ide ku mne nebol z wifi rutra ktory som dostal od providera. Je take nieco mozne? Da sa to napriklad tak ze do zasuvky s ktorej vedie opticky kabel by som zapojil toto https://datacomp.sk/opticka-spojka-sc_d49655.html , kupil dva opticke kable , 1 pre orange konventor a druhy ktory by som potiahol k sebe do izby do mnou zakupeneho konventora https://www.alza.sk/tp-link-mc200cm-d309072.htm. ?


Online

Užívateľ
Užívateľ
Rozdvojenie optiky

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 20258
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOnline : 09.03.2021 16:36

Skoncis uz pri tom optickom routri. Ziadny provider ti nedovoli do jeho optickej siete zapojit opticky router, co si kupis. Mali by v sieti pekny chaos od miliona roznych zariadeni. Akakolvek garancia funkcnosti, ci poskytovanie uzivatelskej podpory by bola nocnou morou. Orange opticky konvertor-router proste vzdy mat musis a az za neho, na metalicku siet, si mozes zapajat co chces.

Si kup do izby ten edgerouterx a pripoj ho cat8 do orange routra. Nepotrebujes riesit ziadnu optiku.
Elektriku si daj do poriadku tak ci tak, nielen kvoli internetu. Visia ti na nej zariadenia v celom byte, takze by to mala byt priorita, ak su rozvody fakt nekvalitne.
Nepovedal by som, ze by kvalita elektrorozvodov nejak "kazila" internet z orange konvertor-routra.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozdvojenie sietoveho kablu

v Siete

28

3212

02.11.2008 22:45

Webmajster Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zavadzanie optiky...

v Siete

1

353

29.05.2009 21:41

AsuSmaNiaK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zrychlenie optiky problem

v Poskytovatelia internetu

11

502

11.09.2016 20:36

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zdielanie optiky (T-Com)

v Siete

10

2983

22.06.2010 11:30

robeno Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Významná časť optiky Slovanetu v Prešove musí byť do

v Novinky

2

431

13.11.2007 16:28

Harlequin Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra